Sada je: sub maj 11, 2024 1:05 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 125 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 1:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Kromp je napisao/la:
If ever you find yourself able to dream your way down the trail of the Nagual, to its doorstep, you will find that the Nagual is a force than emanates from the bottom of Hell.



Ah kakve li hrpe beskorisnih budalaština. Nagual je kamen temeljac ovog svijeta, baš kao i tonal. Sve sam već priče čuo, greyevi djinni, lizardi, zagor, heligen, hal9000, david icke, masoni, illuminati, deniken, snjeguljica ... Žvake za um. Nebitne budalaštine. A tamo vani nas čekaju čudesa. Čeka nas sloboda. Možete li to pojmit? Naravno da ne možete. Nama je duh dao poklon, svakome od nas. Samo treba ispružit ruku i uzet ga. A mi uopće ni neznamo da imamo ruke, jadnici. Ne znamo se njima služit. A kad ih i otkrijemo, neznamo gdje treba zagrabit, iako je stvar samo korak ispred nas. Ali što je još gore, mi ne želimo zgrabit. Ne vidimo razlog zašto bi to pokušali. Neda nam se. Nas se treba uvjerit da uzmemo poklon. kad bi ga samo primili, onda mi znali zašto. Onda bi nam bilo drago, ali mi to nećemo znat dok ne uzmemo a nećemo uzet dok ne znamo. I tako se zatvara krug i prokletstvo prve pozornosti.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 1:57 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nije to smeće i budalaština, samo treba trezveno sve proučiti.
Položaja skupne točke je skoro bezbroj u čahuri.
Kladim se da ako netko želi, da ko sotona izkoči iz zemlje i da bude u obliku vatre, može i to.
A gdje su svi mogući životinjski i polufizički niski položaji skupne točke!

Nije nagual zubić vila, treba biti svjestan svega što se dešavalo bez emocionalnog angažmana.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 4:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
lone_bird je napisao :
Citat:
Kao što ovdje postoje fascinantna i jaka bića visoko na skali predatora (tigar recimo) postoje i tamo no nekakav "veliki šef" je besmislen. Jer se uglavnom radi o ekologiji, o vrsti a ne o jednom biću. Uglavnom.


mislim da je pogresno izjednacavati ekosistem i hijerarhiju zivotinjskog sveta sa hijerarhijom ljudskog sveta a narocito sveta neorganskih bica.
U ljudskom svetu postoje obicni ljudi kao obicni predatori koji se nista ne pitaju i postoji ako ne jedan svetski gazda onda barem njih nekoliko (ukljucujuci i njihove bliske saradnike (podanike))koji upravljaju svetom (pre svega politikom) .
dakle postoji velika razlika izmedju sveta zivotinja gde svaki predator ima samo jedan osnovni plan u toku jednog dana a to je hrana i sveta ljudi i neorganskih bica.
u svetu ljudi oduvek su postojali predatori sa daleko vecim ambicijama.
u tom smislu vise je nego smisleno postojanje "velikog šefa" u svetu neorganskih bica .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 5:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
Kromp je napisao>
Citat:
Sa ovog foruma cesto se vade citati i postuju se na Krstarici i Ucenju don Huana ... ali, ovaj mali detaljcic se izostavlja

nisam primetio da se izostavlja..ja nisam naisao na ovaj tekst o Iblisu citajuci taj forum ali mislim da svako moze na pomen pakla da sabere 2 i 2.
iz pisanja Dreamwaysa jasno se vidi kako on tvrdi da je put ratnika ustvari put u pakao , i on svima preporucuje upravo taj put.
pravo pitanje bi bilo da li je to sto prica Dreamways istina i u kom obimu?
.tako nesto mogao bi da proveri samo neko ko ima podjednako bogata iskustva u sanjanju kao on , na taj nacin sto bi uporedio svoja iskustva i njegova a ja definitivno nisam taj .
njegova iskustva daleko su od bilo cega sto sam ja barem do sada procitao na forumima koje pratim.
Eto..ako postoji neki napredan sanjac na ovom forumu bilo bi lepo da nam da svoj sud o pisanju Dreamwaysa .
Ima li?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 5:52 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon mar 16, 2009 7:37 am
Postovi: 25
SvetiTALKER sve ovo gleda, smije se i uživa.
Postigao je točno što je htio. Uvukao vas je u igru. Tolteq i Charmer su razumjeli.

Osho kaže da je dvije godine govorio istinu, golu, apstraktnu istinu i da ga nitko nije htio slušati. Kada je stvari uvio u oblik, sljedbenika kao kišnih kapi. A on je samo govorio ono što su htjeli čuti. Kršćanima jedno, hindusima drugo , ....
I svi su pali na konkretnost, na dogme na kojima su odgajani.

Kastaneda govori o različitim tipovima anorganskih bića, o velikim koji su gazde i malim koji su o njima ovisni. Pročitajte ponovo Umjeće sanjanja i opise tunela i njihovih pokretnih jedinica i ˝osjećaja dodijavajuće ovisnosti˝.
I onda STALKER kaže to isto, samo, kao i Osho, na način na koji ste navikli i vi se svi uhvatite. Predhodno ste po njemu pljucali, a spizdio vas je kao malu djecu. =D>
Ala će ego buknuti na ovo!
SOTONA! :twisted: Buuuuuu

_________________
pablito


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 6:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
a zasto bi ja zeleo da cujem to sto je Stalker rekao?meni je u nagual kontejneru bilo sasvim prijatno :lol:
pa ja bih vise voleo da je Stalker rekao kako je put nagualizma jedini put dostojan coveka , kako sloboda kojoj je tezio Don Huan nije sloboda od Boga.
ali on je eto izgleda rekao suprotno i ja sam van kontejnera i nije mi uopste lepo
:? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 7:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
Pokuskadabra je napisao/la:

..njegova iskustva daleko su od bilo cega sto sam ja barem do sada procitao na forumima koje pratim.
Eto..ako postoji neki napredan sanjac na ovom forumu bilo bi lepo da nam da svoj sud o pisanju Dreamwaysa .
Ima li?



Blue totem wrote: You vision of things is kinda dark. To say that we are part of hell is very negative.
But in a way it`s not completely impossible, when we consider all the suffering and pain on this earth...
Are you saying the nagual is a jinn? Isn`t the nagual God in essence?


Dreamways:
What I'm getting at here is that Hell is simply a collection of physical and super-physical diemensions that are not evil - Everything has a trade off, Heaven and Hell both. All of creation encompasses both Heaven and Hell, there is suffering and discontent as well as beauty and happiness throughout it. Another way to look at Hell is as the physical representation of God. So, you could still say that the Nagual is God, but it would be more truthful to point out what side of God, when making that statement. The day we stop condemning anything not found in the non-physical "heaven" realms, is the day we start considering that our earthly neigbors, our fellow men, are not evil because they don't share our view.

The Nagual is a Jinn, an Arch-Jinn if you want to call him that, or even Metatron in disguise. But, Iblis did not always reside in the physical side of heaven, it was only when he made the "first sorcerer's crossing" did the nagual manifest itself here. The jinn are a type of angel, the "eighth" kind, from the eighth level of heaven. I don't believe that anything they have ever done has not been God's plan all along. Not only are the Jinn the first being like man that god created, they are also the first beings of any kind that were created. The first crossing is actually the "crossing of the first". Iblis is God's witness to everything that has ever come to be. He is like Tyrannosaurus Rex, strange and ancient, a relic from a past too far distant for any to remember except God and himself.

The Nagual was also the name of the Eighth level of Heaven that was abandoned by the Jinn, it is empty now, something of a ghost town. Since the Eighth level of Hell is the Earth, and it is not a ghost town, my guess is that the energy was transferred from one to the other.

Last Edited By: dreamways 08/07/08

http://sorcery.yuku.com/topic/1430/t/Th ... tml?page=1


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 26, 2009 3:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
Pokuskadabra je napisao/la:
njegova iskustva daleko su od bilo cega sto sam ja barem do sada procitao na forumima koje pratim.
Eto..ako postoji neki napredan sanjac na ovom forumu bilo bi lepo da nam da svoj sud o pisanju Dreamwaysa .
Ima li?


Postoje napredni sanjaci sirom sveta, ali vrsta sanjanja kojoj je Dreamways i nagualizma orjentisan je iskljucivo moguc u saradnji sa anogransikim bicima. Ceo forum se vrti oko saradnje sa njima i crpljenjem energije iz anorganskog sveta. U tom pogledu, a iz ugla dobrovoljnog, svojevoljnog prihavatanja saveznistva sa anorgancima i plasljive prirode coveka sa nepoznatim, sumnjam da se moze pronaci veci broj nagual-sanjaca.

Ne znam ako si primetio, Dreamways je dao jedan kratak opis sveobuhvatne realnosti deleci je na "vertikalnu" i "horizontalnu"(link). Cilj nagualizma je doseci krajnje granice horizontalne realnosti! ... za poimanje i percepciju vertikalne realnosti potreban je hiperdimenzionalni-um (kao analogija, u gnostici postoji pojam "visi intelektualni centar" ili "visi um"). Medjutim kod don Huna i uopste celom njegovom ucenju postoji tendencija odbacivanja zdravog razuma, bez dubljeg objasnjenja koja se odnosi o strukturi uma. U vertikalnoj realnosti se nalaze visi slojevi raja i vise ne-fizicke realnosti.

Dreamways govori o postojanju veceg broja energetskih tela i da je nagualizam skoncentrisan iskljucivo na sanjacko-telo. Zatim u kratkim crtama opisuje mogucnost stvaranja novog tela koje naziva nagual-sanjacko-telo, i koje opisuje kao "freedom-body", odnosno kao glavno energetsko-telo za put u "slobodu".

Za sanjacko-telo kaze da svojim karakteristikama nije ljudskog porekla i da je to jedino energetsko telo koje ima sposobnost "vidjenja", odnosno pomocu kojeg ratnici imaju sposobnost "vidjenja".

Zatim spominje da mogucnost percepiranja andjela i demona, daje astralno-telo (poznato je jos pod nazivom "Kesdjan Body") i da ono samo po sebi nema sposobnost energetske interakcije sa anorgancima. I da se koristi iskljucivo u situacijama kada je potreban razgovor sa anorgancima ukoliko se taj razgovor iz nekog razloga ne moze obaviti preko sanjackog-tela. Astralno-telo nije od nekog veceg znacaju u nagualizmu, mada ga Dreamways cesto koristi u svojoj interakciji sa andjelima. U jednom od svoji postova je kratko opisao energetsku strukturu andjeoskog-tela ... ovde se postavlja pitanje da li je to ostvario pomocu "vidjenja" ili obicnog posmatranja. Jer astalno-telo percepira andjele, a sanjacko-telo daje sposobnost "vidjenja".

Zanimljivo je da se pojam vremena visih realnosti onako kako Dreamways opisuje podudara sa onim kako je FORMICA (clan sa ovog foruma) opisao - da je vreme okarakterisano kao redosled po kojima ce se dogadjaji odigravati. I usled toga postoji odudaranje izmedju vremena koji je zastupljen "gore" u odnosu na "dole"(nize, vise fizicki i materijalno orijentisane realnosti).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 26, 2009 6:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
Kromp je napisao :
Citat:
Ne znam ako si primetio, Dreamways je dao jedan kratak opis sveobuhvatne realnosti deleci je na "vertikalnu" i "horizontalnu"

primetio sam..a ko sam dobro shvatio horizontalna realnost jesu materijalne dimenzije(pakao) . Dreamways kaze kako u svim dimenzijama pakla postoje tragovi raja ili drugacije receno vertikalna realnost i da je susret sa tim tragovima za njega kao neka vrsta potrage za blagom.
ja sam ga pitao ,zasto bi iko trazio tragove raja u paklu ako moze da ode u raj gde je pretpostavljam obrnuta situacija(postoje tragovi pakla)
Pitao sam ga takodje da li postoji mogucnost da ne samo izbegnemo neorganska bica vec i energiju njihovog sveta, tj . da li postoji izvor neke druge energije za sanjanje.Pitao sam ga kako ja to da uradim.
Nije mi odgovorio , rekao mi je da za pocetak pocnem tako sto cu naci drugi forum na kojem cu da pisem , istovremeno me je banovao
:lol:
posle je prepravljao stvari koje je pisao odgovarajuci na moja pitanja onako kako je njemu odgovaralo.
Npr. pisao je kako njemu ljudi koji zele da idu u tom drugom pravcu (u pravcu raja) lice na kamikaze (suicide bomber types).
zamolio sam ga da objasni..Njegov odgovor je ukratko bio kako ljudi koji su u stanju (to resonate ) sa tom vrstom energije (sa svetloscu ) postaju ovisnici o toj vrsti energije jer ona cini da se jako dobro osecaju .
zato su po njemu ti ljudi u stanju da pocine zverstva protiv bilo koga ya koga pomisle da bi se nekako mogao umesati , odvojiti ih od te njihove droge.tako on objasnjava zverstva koja su pocinile religije koje zele da se vrate Bogu.
iskreno , prilicno je lako videti mane ovakvog njegovog razmisljanja na sta sam mu ja i ukazao(kulturno
:lol: i sa postovanjem prema nekome od koga trazim savet)
rekao sam mu da religije ne cine zverstva vec pojedinci koji nisu shvatili tu svoju religiju .rekao sam mu da je moc koju osete ljudi koji idu u pravcu koji on preporucuje(ka paklu ) podjednako jaka droga , a sto se tice zverstava koje mogu da pocine ljudi kojima su cilj materijalne dimenzije mislim da su takva zverstva rezervisana ne samo za one koji ne shvate nagualizam na pravi nacin(kao sto je slucaj sa ljudima koji ne shvate religiju kojoj je cilj povratak Bogu na pravi nacin) vec verovatno i za one koji shvate nagualizam i postanu covek od znanja.
Setimo se one Kastanedine price (ako je autenticna) u kojoj on opisuje dogadjaj u kojem mu Don Huan donosi meso i kaze mu kako je to meso njegovog deteta .Zatim mu kaze da mora da ga pojede.Kastaneda ga pojede , i tek kasnije mu Don huan kaze kako je to bilo meso zivotinje.
Zanimljiva mi je i prica Dremwaysa o tome kako mu je andjeo dosao (ne secam se tacno koji valjda Rafailo?(nije ni vazno ) i rekao kako andjeli dolaze ili onima koji su to stvarno zasluzili ili onima kojima je pomoc najportebnija jer se nalaze ili ce tek upasti u neku veliku nevolju.Andjeo mu je rekao da je on ovaj drugi slucaj posto nije u zivotu uradio ama bas nista da zasluzi susret sa andjelom iz onog prvog razloga.
Dreamways onda opisuje kako se dobro osecao u prisustvu andjela ali isto tako kako se lose osecao kada je on otisao (osecao se lose u tom smislu da se vise nije osecao onako dobro)
Njegov dalji put je bio da se zdruzio sa neorganskim bicima jer su mu ona bila uvek na usluzi .
evo linka tog naseg razgovora (prepravljenog i brisanog od strane Dreamwaysa kao moderatora )
http://nagual.yuku.com/topic/373/t/Is-n ... ryone.html

evo o cemu ja trenutno razmisljam..Dreamways negde kaze kako je carobnjastvo neorgansko ali astralna ravan nije..
da li neko zna nesto vise o ovome?ispada da onaj ko zeli da ide u pravcu u kojem ja zelim da idem(suprotan pravac od Dreamwaysovog, Kastanedinog , Don Huanovog , i pravca izazivaca smrti) moze da praktikuje astralnu projekciju ?da li je astralna projekcija i astralno telo (umesto sanjackog) nesto cime bih trebao da se bavim?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 26, 2009 6:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
ti si Kromp u stvari vec napisao nesto o tome pa bih te zamolio da to u vezi astralnog i sanjackog tela blize objasnis.
takodje obratite paznju da je Stalker na krstarici napisao kako se borba izmedju Kastanede i Hristovog ratnika odvijala na astralnom nivou..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 27, 2009 12:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
Pokuskadabra je napisao/la:
lone_bird je napisao :
Citat:
Nemoj sad i ti nasjesti na priče o mračnom gospodaru, princu laži koji vreba iz prikrajka i čeka da ugrabi naše duše.


pa s obzirom da sam Don huan kaže u suštini da neorganska bića vrebaju iz prikrajka i čekaju da ugrabe naše duše(naravno ne tim rečima i ne tom terminologijom) onda mi je jako lako zamisliti da u predatorskom univerzumu postoji i neki mnogo veći i moćniji predator , nazovimo ga : "Gazda svih predatora"
po mom mišljenju neorganci su lažovi . svi iz nekog razloga pričaju kako neorganci ne znaju da lažu , ali evo ponoviću opet jedno svoje zapažanje..
Kastaneda u knjizi "Umeće sanjanja " kaže kako mu je izaslanik sanjanja rekao u jednom trenutku kako u neorganskom svetu ne postoji strah.
Kastanedin komentar je bio otprilike: " to je bila jedina laž koju je izrekao"
(mislio je na celokupan razgovor sa neorgancem, od svega što je rekao slagao je samo tu jednu stvar).
znači , neorganci znaju da lažu samo što najbolji lažovi nastoje da većina onog što će reći bude istina.
ako su neorganci lažovi onda je sasvim moguće da postoji i neki "princ laži" ? meni je to sasvim moguće ..


U moc tisine cini mi se ti negdje govori da kod anorganace ne postoji istina i laz, i sve kaj ce ti oni reci u vezi znanja bit ce istina jer oni neznaju lagati. Prema tome ti njima mozes lagati oni to ne prepoznaju ko laz a oni ce tebi reci svakako istinu sve sto ih pitas.

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: PRIZIVANJE STALKER VOL. 2
PostPostano: pet mar 27, 2009 12:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
lone_bird je napisao/la:
U redu je tolteq, shvatili smo foru. Nemoraš više, stvarno.
;-)


E, bas sad ocu,.... :D :D :D

VRATI SEE, stalkeru VRATI SEEE,....VRATI SEEEEEE

memoj vise bit u kontejneru,...

VRATI SEEE....

:mrgreen:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: PRIZIVANJE STALKERA NOVI CD VOL. 3
PostPostano: pet mar 27, 2009 12:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
kriger je napisao/la:

ako se i zbog kog vrati, to će biti zbog tebe :wink:



VRATI SEE, stalkeru VRATI SEEE,....VRATI SEEEEEE

memoj vise bit u kontejneru,...

VRATI SEEE....


ako zbog nikog drugog, vrati se zbog mene, sakupio sam jos 15Eura za novi cd Vol. 2

VRATI SEEE....

:mrgreen:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 27, 2009 12:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
xaxaxa je napisao/la:
SvetiTALKER sve ovo gleda, smije se i uživa.
Postigao je točno što je htio. Uvukao vas je u igru. Tolteq i Charmer su razumjeli.


Nista ja nisam razumio, valjda zato jer razumno ne gledam na svjet oko sebe pa budi tako dobar pa me urazumi, sta si htio reci, djetesce drago. :shock: :D

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 27, 2009 1:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
promatrač je napisao/la:
Nije to smeće i budalaština, samo treba trezveno sve proučiti.

Nije nagual zubić vila, treba biti svjestan svega što se dešavalo bez emocionalnog angažmana.


Pazi, dreamways nije ratnik. To za sebe i sam kaže. On ne slijedi put. Što znači da nam cilj ni metode nisu iste. Nadalje on nije čak ni sanjač (tvrdi za sebe da je u biti tragač). No opet njegova iskustva u sanjanju (pod uvjetom da sve nije jednostavno - pa ...izmislio) su golema i skoro pa nevjerovatna. Zbilja testira čitateljevo strpljenje sa nekima od tih priča. Sve je taj prošao, taj pije kavu sa prkosnicima smrti. Don Huan? I njega je sreo. Drevni ključevi sanjanja koji su proizvod starih toltečkih kultura i prenose se tisućama godina? - pogađate, ima jednog. U njegovim riječima ne nalazim besprijekornost ni trezvenost, a kako vidim muči ga i samovažnost. Njegove riječi nemaju snagu stotinu zen mudraca koja me obara s nogu i za koju samo imam osjećaj da mi skida koprenu sa očiju i pokazuje stvari koje sam već odavno znao, kao kod, pogađete već koga. No nemojte mislit da čovjeku nešto zamjeram ili ga osuđujem. Stvari koje je prošao i iskusio graniče sa nevjerovatnim. On nije ratnik, al je fantastični sanjač sa desetljećima nevjerovatnih iskustava, što nikako ne treba zanemarit. Nadalje, on uz Castanedino učenje u smislu tumačenja stvari koje mu se događaju koristi mish-mash učenja tehnika i objašnjenja vrlo širokog spektra. On ubacuje djinne, raj i pakao, reinkarnaciju, čakre, osam energetskih tijela različitih vrsta, atlantidu, prkosnike smrti, parteon Bogova (dakle ne postoji samo jedan Bog, Duh Orao, nego ih je cijeli čopor. Prava mala vesela obitelj ;-)), zatim su tu još ubačeni hibridi između ljudskih i anorganskih bića i slično itd. u tumačenja jako brojnih iskustava koje je imao. Previše? Za moj ukus svakako. Trenutno ne dvojim o njegovoj iskrenosti, nego više o moći da pravilno interpretira čudesne stvari koje je doživio. Za mene konkretno, tumačenje slojevite strukture ovog svijeta (kao kod luka) u terminima raja i pakla je u biti korak nazad. Pripisivat nagual nekom biću koje ima točno ime (stvari u sanjanju se zovu totalno nepovezano s našim jezikom i sustavom tumačenja) i da izvire iz pakla je za moj pojam budalaština prve vrste i jasan dokaz da osoba ima vrlo ograničena znanja o temeljinim istinama (no zato ima vrlo razvijenu maštu). Cijelo jutro čitam njegova iskustva i tamo nalazim malo konzistentnih stvari, korisnih, prepoznatljivih za sanjača. Samo nabrajanje hrpetine raznih činjenica o hrpetinama raznih stvari, mjesta, bića, svjetova koji imaju povezanice sa CC svijetom sanjanja samo marginalno ponekad. Ne treba ni reći da sam prilično skeptičan prema cijeloj priči. Nedostatak vremena me tjera da budem. Vidio sam malo pravih ispoljenja duha u ovom svijetu a previša ljudi koji daju sebi daleko previše pozornosti nego što bi trebali i daleko više pričaju nego bi im bilo pametno. Opet, njegovo golemo iskustvo bilo bi glupo ne pokušat iskoristit. Neke uvide sam tamo dobio o prirodi bića kojima se družim u sanjanju koje nisam našao nigdje drugdje. I sam mu se planiram obratit poput naivnog početnika (što u biti i jesam ;-)) i zatražiti nekoliko savjeta. Sanjač takvog kalibra se ipak ne sreće svaki dan.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Zadnja izmjena: lone_bird; pet mar 27, 2009 8:50 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 27, 2009 1:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Pokuskadabra je napisao/la:

mislim da je pogresno izjednacavati ekosistem i hijerarhiju zivotinjskog sveta sa hijerarhijom ljudskog sveta a narocito sveta neorganskih bica.


Nisi me razumio. Ja direktno uspoređujem samo ekosustav organskih bića sa ekosustavom anorganskih bića. Uvjeravam te da usporedba do neke točke itekako drži vodu. Mi nastanjujemo različite stvarnosti no principi koji nama upravljaju su do neke mjere isti.

Pokuskadabra je napisao/la:
u svetu ljudi oduvek su postojali predatori sa daleko vecim ambicijama.
u tom smislu vise je nego smisleno postojanje "velikog šefa" u svetu neorganskih bica .



Nigdje nisam spominjao hijerarhiju ljudskih bića i po onome što znam ona nema pravog ekvivalenta "tamo preko".

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 27, 2009 1:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
Pokuskadabra je napisao/la:
takodje obratite paznju da je Stalker na krstarici napisao kako se borba izmedju Kastanede i Hristovog ratnika odvijala na astralnom nivou..

E, sad mi je sinula ideja da osnujemo :KLUB STOVAOCA DON STALKERA:
eto ja cu biti predsjednik, clanstvo je 15 Eura po osobi.
Kasnije kad sakupimo odredjenu svotu uplatit cemo to don Stalkeru ko donaciju.

Takodjer bi mogli napraviti kip stalkera i svaku vecer u 00.00h mu se klanjati jedo pola sata i izgovarati nameru za stalkerov povratak,..

....STALKERUUU VRATI SEE...

ako to zazivi nebi jos bilo lose napraviti :ZAKLADU TOLTEK ZENE MARIJE:
i takodjer uplata od 15e po clanu, ja sam i tu predsjednik,..

sve ovo mozete da komentisujete na sledecom linku:
http://pub12.bravenet.com/forum/1022515070

:mrgreen:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 27, 2009 1:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
tolteq je napisao/la:
Prema tome ti njima mozes lagati oni to ne prepoznaju ko laz



Ovo pretpostavljaš, misliš, misliš da znaš ili znaš? Imao sam dojam da i za nas vrijede ista pravila kao i za njih i da bi našu laž prozreli odma no nisam siguran. Ne znam. Nije da bi im lagao jer ne lažem ni ovako skoro pa ništa no čisto da znam.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 27, 2009 2:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
lone_bird je napisao/la:
tolteq je napisao/la:
Prema tome ti njima mozes lagati oni to ne prepoznaju ko laz



Ovo pretpostavljaš, misliš, misliš da znaš ili znaš? Imao sam dojam da i za nas vrijede ista pravila kao i za njih i da bi našu laž prozreli odma no nisam siguran. Ne znam. Nije da bi im lagao jer ne lažem ni ovako skoro pa ništa no čisto da znam.


Ne mislim, znam jer ako kod njih ne postoji laz onda oni ni nemogu prepoznati laz kao takvu, vjeruju u ono sta im se kaze jer nama druge. :wink: Znaci mozes im u biti obecati svoju energiju za nesto a u biti mu je nedati jer to nece prepoznati kao laz, njima je bitno samo dobiti nasu energiju ako je ne dobiju nema veze cekat ce drugu priliku i to je to. :D

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 27, 2009 3:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Pokuskadabra je napisao/la:
Pitao sam ga takodje da li postoji mogucnost da ne samo izbegnemo neorganska bica vec i energiju njihovog sveta, tj . da li postoji izvor neke druge energije za sanjanje.Pitao sam ga kako ja to da uradim.
Nije mi odgovorio , rekao mi je da za pocetak pocnem tako sto cu naci drugi forum na kojem cu da pisem , istovremeno me je banovao
:lol:


Nije to lol. To je zvono za uzbunu. Pazi, on te čak izbacuje sa foruma, ko da si spammer jer si i nagovijestio drugačiju mogućnost djelovanja od one koju on zagovara. Ovo meni ne štima nikako. On u biti djeluje kao ambasador i potrčko anorganskih bića. Umanjuje sve ono zastrašujuće u njima a reklamira njihove brojne pogodnosti na način koji me podsjeća na anorgance osobno. Pročitajte malo ovaj topic. Nije dugačak.
http://nagual.yuku.com/topic/473/t/Reincarnation.html
Tamo on tvrdi da u anorganskom svijetu nema smrti. Osobno ovo ocjenjujem kao budalaštinu ili možda još zlokobnije, reklamu? No ne mogu suditi točno pa to i neću. Kaže da tamo u biti nitko nije "zarobljen" i da tamo ionako razna bića žele doći i praktički se trgaju za unutra. Meni se ne sviđa njegov ton. On čudesne stvari koje je postigao je to napravio samo uz obilatu anorgansku pomoć što i sam priznaje. Možda je ovakvo njegovo djelovanje dio pogodbe? Možda sam paranoičlan bezveze no tko zna. Duge ruke tih bića dopiru daleko. Tko zna koliko je mladih i naivnih budućih sanjača nasjelo na ovakvu propagandu.


Pokuskadabra je napisao/la:
da li neko zna nesto vise o ovome?ispada da onaj ko zeli da ide u pravcu u kojem ja zelim da idem(suprotan pravac od Dreamwaysovog, Kastanedinog , Don Huanovog , i pravca izazivaca smrti) moze da praktikuje astralnu projekciju ?


Možda se mogu radit neke stvari ni naši prijatelji su nam potrebni zbog energije da bi radili one druge, zbilja impresivne stvari. Sad pretpostavljam da se moraš zapitat "koliko ja to želim postizat te zbilja impresivne stvari?" Da postoji lakši i jednostavniji način, mislim da bi ga šamani don Huanova tipa otkrili i koristili davno. Puno sreća u pokušaju though. Tako sam i ja razmišljao u početku no vrlo brzo sam otkrio da naše prijatelje gotovo pa nije moguće zaobić. Oni ti dođu sami.

Pokuskadabra je napisao/la:
da li je astralna projekcija i astralno telo (umesto sanjackog) nesto cime bih trebao da se bavim?


Ja čak ni ne znam kako ući u to spominjano astralno tijelo. Ako netko ima kakvu tehniku ili iskustvo nek podijeli.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 125 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz