Sada je: čet mar 28, 2024 11:40 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: ned dec 27, 2009 10:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
promatrač je napisao/la:
Jel imaš pupoljaka kaktusa?


Nebi o tome na forumu,... :thumbup:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: čet jan 07, 2010 1:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
Armando Torres - Susreti S Nagualom

...

“1971.  godine,  posle  objavljivanja  moje  druge  knjige, 
doživeo  sam  neprijatnu  posetu.  Službenici  vlade  Sjedinjenih 
Država su došli na jednu od mojih prezentacija i obavestili me 
da sam postao  idol mladih narkomana  i da će me prognati  iz 
zemlje ako ne izmenim svoje stavove.”  
“U početku, nisam video razloga da se zabrinem povodom 
tih pretnji. Ali kasnije sam malo ispitao stvari, i situacija me je 
pogodila. Mnogi  studenti  su  prihvatali  don Huanovo  učenje 
kao  akademsku  dozvolu  da  se  bude  drogiran. Moje  ime  je 
svuda spominjano kao autoritet za droge. Ali,  ja nisam želeo 
da budem pokrovitelj bilo čega!”   
“Izneo  sam  svoj  problem  don  Huanu,  koji  se  nasmejao 
celoj stvari i rekao mi da osnovni princip prikradača (tragača) 
nije ugađanje bilo kome, a  svakako ne  ljudima mnogo  jačim 
od nas. ‘Ti si zaglavio u trci konja i moraš da se izvučeš iz toga. 
Predlažem ti da se brineš za svoju nauku; a sve ostalo, kakve 
veze  ima s tim?’ Taj savet me  je doveo do odluke da mnogo 
pažljivije iznosim stavove u svojim sledećim knjigama.”  
“Lično,  nisam  prihvatao  ili  odbacivao  bilo  šta  jer  nisam 
onaj koji treba da sudi o toj stvari i, takođe, moja predavanja 
su bila proizvod  takvog pristupa. Kako god bilo, ne mogu da 
podržim masovnu upotrebu biljki  zato što moje knjige čitaju 
razne vrste ljudi i svako ih tumači na svoj način.”

...

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: uto maj 18, 2010 3:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
tolteq je napisao/la:

Je, pa sam Castaneda ih je koristio do kraja zivota, umro je od raka jetre, a datura i amanita drmaju drito na jetru.


Castaneda nije umro, to je samo podvala za naivne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: uto maj 18, 2010 8:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
navigator je napisao/la:
Castaneda nije umro, to je samo podvala za naivne.


Znaš ili pretpostavljaš?

Misliš da je nemoguće da je umro?

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: sri maj 19, 2010 6:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
umrlo je Castanedino fizičko tijelo, kao i svačije.

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: sri maj 19, 2010 6:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 28, 2010 7:17 am
Postovi: 205
extranoize je napisao/la:
umrlo je Castanedino fizičko tijelo, kao i svačije.


Da svjest mu je valjda ostala citava tome nas i uci ratnicki put.
Ratnici teze za slobodom - SLOBODOM SVIJESTI.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: sri maj 19, 2010 9:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
extranoize je napisao/la:
umrlo je Castanedino fizičko tijelo, kao i svačije.




To pak naravno sad ovisi o definiciji smrti.
Tako možemo reći i da nikad nitko nije umro, nego da su pomrla
samo njihova fizička tijela.

I opet bit u pravu. Samo ako se tako dogovorimo.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: sri maj 19, 2010 9:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
white deer je napisao/la:
Da svjest mu je valjda ostala citava tome nas i uci ratnicki put.
Ratnici teze za slobodom - SLOBODOM SVIJESTI.



Da svijest mu je valjda ostala čitava. Ili to, ili je umro ko i svaki drugi čovjek.

Nešto od to dvoje je sigurno istina.

:wink:

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: čet jun 10, 2010 2:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
zelio bi predstaviti svoja iskustva sa biljkom koju smatram biljkom moci: marihuana.

osobno sam dugogodisni uzivatelj - zarobljenik iste, usprkos svim strujama koje su me pokusale skrenuti sa tog puta. nakon svih tih godina primjecujem razliku izmedu ljudi koji je prakticiraju, i onih koji vide vraga u njoj i klone je se.

u drustvu uzivatelja marihuane nema nasilja niti agresije. kada je usporedujem sa alkoholom zakljucujem da nitko od marihuane nije umro, dok je alkohol odnio mnoge zivote mladih koje sam poznavao, sto je dovelo do osobnog prihvacanja tvrdnje: alkohol je smrt.

pod utjecajem marihuane po prvi puta sam osjetio energetske tokove unutar tijela prilikom meditiranja i usmjeravanja energije unutar tijela. bila su tu razna druga izmijenjena stanja svijesti, dok to s vremenom nije preraslo u rutinu i naviku.

sada sam djelomicno zarobljenik te biljke moci, na slican nacin kako nagual opisuje djelovanje i obiljezja dature. na dijelu sam puta kada osjecam potrebu da se odmaknem od nje kako bi sakupio dovoljno energije i osobne moci za druge stvari koje su mi sada teze dostupne.

o stetnosti biljke mogu reci samo to da je smatram manje stetnom od alkohola, cigareta, lijecenjem gripe tabletama i slicnih stvari. vidio sam sto je na marihuani uobicajeno, znam sto bi bilo neuobicajeno. tako je smatram pozeljnom i dobrodoslom u drustvu, ne za sve no za veliku vecinu.

_________________
Misli su materija. Materija je svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: čet jun 10, 2010 8:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 23, 2010 8:43 pm
Postovi: 11
Ok neću ulaziti u (ne)štetnost biljke, mislim da je očito da je manja od ovih navedenih opijata koje spominješ, ali očita štetnost (i neosporiva) je čin pušenja tj izgaranje, dakle dim.
Pogotovo ako često konzumiraš.

Pa ti je moja preporuka da nabaviš vaporizer, daleko manje štetan.
Jer u biti kad smotamo pljugu nemamo filter kao što ima cigara, stoga je to meni nekako kao 2-3 cigare u jednoj. Jest da ih pušiš manje (sigurno ne 20 pljugi dnevno kao 20 cigara kao prosječan pušač, ali spadne na kraju isto, a da ne pričam ako si ujedno i pušač cigareta).
Još uvijek pričam o čestoj konzumaciji iste.

A tu su još i kolači, čaj... :lol: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: čet jun 10, 2010 10:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
gocat je napisao/la:
zelio bi predstaviti svoja iskustva sa biljkom koju smatram biljkom moci: marihuana.



Trava, da, da znam ponešto o tome. Simpa stvar. Od svih sranja koje možeš radit svome tijelu jedno od manjih, no ako je način uzimanja svakodnevno pušenje onda imaš većinu rizika koje imaju pušači. I nije važno što se puši nešto rijeđe, postupak je intenzivniji a pušenje je dovoljno veliko sranje da "nešto manje" nije dovoljno dobro. Mantru koju pričaš i sam znam napamet no dvije male dopune:

Trava ti ubija ambicije i dugoročne planove. Nekome prihvatljivo, meni više ne. Ako stojiš, stagniraš onda ideš nazad jer život ne čeka nikog.

Nije toliko loše pušenje samo po sebi koliko je loša navika. Dal zapališ uvijek kad imaš ili samo kad ti se puši? Razlika je velika. Kad se jedna takva seansa pretvori u svakodnevnu rutinu i kad pušiš iz navike i autoamtizmom onda je to vrsta ropstva u kojoj ostaje malo dobrih i lijepih stvari. Nije problem u travi, problem je kao i obično u nama.

A to da je biljka moći, o da, znao sam na travi pokupit fanstastične stvari koje još uvijek sebi teško mogu protumačit (jedinstvo sa Duhom? treća pozornost?) no milijarde ljudi se napljugava pa nikad ne doživljavaju ništa slično. kao i obično, nije stvar u travi, ona ti ionako može dati samo ono što već imaš.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet jun 11, 2010 10:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
moram priznati da se stav koji je iznio uvazeni diskutant "usamljena tica koja kruzi iznad mora i vreba srdelicu" dosta rjetko susrece, iz ovih ili onih razloga, a ponajvise zbog nepoznavanja ili kako lijepo kaze, takogjer uvazeni diskutant gou-ket-go, zbog "zarobljavanja".

imam veliko iskustvo sa gdjicom magdalenom, tj 5 god sam konstantno u terariju imao 2 gospodicne, uz naizmjenicne berbe bio sam opskrbljen konstantno, kao i
ljudi za koje sam smatrao da nije steta da im dam svu ljubav, paznju, rizik i znanje koje sam u te biljke ulagao. poceo sam sa najkvalitetnijim i najhalucinogenijim vrstama cije je sjeme tada bilo moguce nabaviti iz zemlje tulipana- white widiow i purple haze
da ne duljim, LB je iznio jednu veliku istinu kroz svoj post. nemoguce je uskladiti "vjezbu" uz konzumaciju, a opet, moguce je dobiti jako puno, ako znas sto trazis, ili barem ako okvirno znas. trenutno, koristim je na sljedeci nacin;

samo 1.klasa sa barem 22% udjela carobne kiseline, svaka 3 mjeseca uvece kada odradim drustvenu i obiteljsku ulogu, dobre slusalice i zvucne alpha-theta-delta igrice tipa onih sa hemisync.com ili ozbiljnije. takodjer, sklon sam se u kratkom vremenu napucati velikom kolicinom informacija, a zatim u nekoliko dana uz pljugicu i 1 osobu koja me dobro poznaje, i s kojom imam vrhunsku komunikaciju sve poslozim, na obostranu dobit. ta osoba mi je potrebna jer mi postavlja pitanja koja meni nikako ne padaju na pamet. nesto kao jay i silent bob.
naravno, tu su jos i sex i blagodati pusenja u prirodi, npr uz potok ispod mocne zle bukve.

za kraj, evo npr jedna vjezbica od prije cca 4 god, radi se o osvjescivanju smrti. bilo je to u sklopu jedne oklade u doba blogomanije, i bio sam vrlo zadovoljan rezultatom, koji je ukljucivao i sex sa jednom nasom tada tek perspektivnom spisateljicom, a veliku zaslugu za sve prepisao sam upravo gdjici magdaleni. http://www.grob.blog.hr
ispricavam se na nagruvanom tekstu, kucam s telefona okruzen babama koje pricaju o "farmi" i "ljubav je na selu"
zivili! :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet jun 11, 2010 10:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ako vec hoćete da vas nesto puca onda probajte one gljive ludare.

Trava je u biti stetna ako se koristi dugo godina jer u čovjeku stvara osim ovisnosti i agresivnost bez obzira da li se pusi, spravlja u kolacima ili caju.

Koliko se sjecam iz prica,legendi, mitova etc. pucali su se i drevni indijanosi u Macu Pikcu ali sa kokinim liscem, uh mogu samo da zamislim sta su oni vidjali….

Za ove vrsne poznavaoce “čarobne trave” imam pitanjce….

Da li neko zna zasto se čovjeku suse usta kad konzumira travu?

Imam neki odgovor (kao reikista) ali nisam bas sasvim sigurna…

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet jun 11, 2010 11:15 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne treba meni gljive, ja sam gljiva ludara.
:-#


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet jun 11, 2010 11:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Ako vec hoćete da vas nesto puca onda probajte one gljive ludare.

Trava je u biti stetna ako se koristi dugo godina jer u čovjeku stvara osim ovisnosti i agresivnost bez obzira da li se pusi, spravlja u kolacima ili caju.

Da li neko zna zasto se čovjeku suse usta kad konzumira travu?

Imam neki odgovor (kao reikista) ali nisam bas sasvim sigurna…


naravno da se neki od nas bave povremeno i gljivama, pa i zabama, i naravno da su to izvori znanja koji se koriste stoljecima prije danasnjeg doba u kojem svatko ima mogucnost pismenosti, gledanja televizije, i kao rezultat toga, iznosenja vlastitog misljenja kao pravovaljanog.

sto se tice agresivnosti, svako sirenje svijesti, pogotovo uzrokovano nekom supstancom je uvjetovano velikom potrosnjom energije, sto dugorocno mora izazvati barem nervozu. takodjer uzimanje radi "feel good" moda dovodi do toga da "nesto ne stima" kada nema FG moda. pogledati na google, keyword "hormoni". takodjer si zaboravio/la dodati; shizofreniju, neplodnost, i naravno brz prelazak na heroin.

zto se tice susenja usta, ako se ne pusi neko djubre, pa su 2 jointa sasvim dovoljna, ako se normalno trosi tekucina, pazi sad; ako se guta slina i ne prica se sumanuto 2 sata, usta se ne suse, ili da,minimalno, ovisno o ubrzanju metabolizma, sto je individualno. sumanuto smijanje svakoj gluposti, koja je ljudima prva asocijacija na travu da ne spominjem.

imam i ja pitanje za tebe kao reikistu, a ono je sljedece;
zasto meni dok ti pisem ovaj odgovor zvoni levo uvo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: sub jun 12, 2010 12:07 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Rekao bih da je post nabijen nekom specifičnom energijom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: sub jun 12, 2010 12:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
promatrač je napisao/la:
Rekao bih da je post nabijen nekom specifičnom energijom.

nejebica :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: sub jun 12, 2010 12:48 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
:D ne znam, ali njušim spiralice...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: sub jun 12, 2010 9:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
zelenozubi je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Ako vec hoćete da vas nesto puca onda probajte one gljive ludare.

Trava je u biti stetna ako se koristi dugo godina jer u čovjeku stvara osim ovisnosti i agresivnost bez obzira da li se pusi, spravlja u kolacima ili caju.

Da li neko zna zasto se čovjeku suse usta kad konzumira travu?

Imam neki odgovor (kao reikista) ali nisam bas sasvim sigurna…


naravno da se neki od nas bave povremeno i gljivama, pa i zabama, i naravno da su to izvori znanja koji se koriste stoljecima prije danasnjeg doba u kojem svatko ima mogucnost pismenosti, gledanja televizije, i kao rezultat toga, iznosenja vlastitog misljenja kao pravovaljanog.

sto se tice agresivnosti, svako sirenje svijesti, pogotovo uzrokovano nekom supstancom je uvjetovano velikom potrosnjom energije, sto dugorocno mora izazvati barem nervozu. takodjer uzimanje radi "feel good" moda dovodi do toga da "nesto ne stima" kada nema FG moda. pogledati na google, keyword "hormoni". takodjer si zaboravio/la dodati; shizofreniju, neplodnost, i naravno brz prelazak na heroin.

zto se tice susenja usta, ako se ne pusi neko djubre, pa su 2 jointa sasvim dovoljna, ako se normalno trosi tekucina, pazi sad; ako se guta slina i ne prica se sumanuto 2 sata, usta se ne suse, ili da,minimalno, ovisno o ubrzanju metabolizma, sto je individualno. sumanuto smijanje svakoj gluposti, koja je ljudima prva asocijacija na travu da ne spominjem.

imam i ja pitanje za tebe kao reikistu, a ono je sljedece;
zasto meni dok ti pisem ovaj odgovor zvoni levo uvo?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: sub jun 12, 2010 9:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
@Crnozubi posto sam ja daltonista jedino te tako mogu vidjeti iz svog vlastitog ugla pa te tako i nazivam, cuj evo ja kao reikista dacu ti odgovor na zvonce u levom uvceetu….ako ti jos uvijek zvoni pokusaj da ga odrezes i onda ce prestati, a ako je prestalo vjerojatno ce opet zazvoniti pa da se kutarises belaja ti njega ipak odsjeci.

Nisam rekla da se ne bavite (neki od vas) gljivama, samo sam dala mali savjet sta je (bar po meni) mozda?! Bolje, no,hele neise, sto se mene licno tice mozess da se pucas i heroinom i kokainom ili cime vec…briga me…

A zanima me kao reikistu koji je svaki dan puknut na reiikiju , kako se ti osjecas koji eto ne pusis smece od trave, vec pravu travu (wau, zadivljena sam), koju vrstu uzivanja ti osjecas koju ne osjecaju drugi, smrdljivi pusaci smeca trave koji se smiju glupostima kad su “na njoj” i kojima se suse usta, te pricaju sumanuto gluposti.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz