Sada je: sub apr 27, 2024 11:43 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 12:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
Citat:
Tvari koje postoje na ovom svijetu / sa aspekta utjecaja na psihu / možemo podijelit u dvije skupine: one koje utječu i one koje ne utječu. Hoću reći da je svejedno kako se ja i ti dogovorimo da ćemo to zvati. U krajnjem slučaju i marihuana je biljka, i koka, i mak (=morfij/opium/heroin). Sve same biljke :wink:


Pa da, samo je razlika, ako iz bilja izvuces ekstrakciju i pretvoris u prah onda je to droga....
tako se to zove onda,...

a do onda je to jos uvijek samo bilje.... :mrgreen:



Citat:
Ti promatraš svijet pojednostavljeno uzročno-posljedički a on je od toga vrlo daleko.


Neznam kako ja promatram svijet, cesto mi dojde da ne promatram svijet vec energiju...


Citat:
Ne bi se složio.
Čovjek se nipošto ne rodi glup, a svakako nije nužno da ni glup umre, iako upravo to najčešće radi.


Ah, ja jos uvijek mislim da sam glup, a prije smrti cu te obavjestiti ako postanem pametniji... :mrgreen:


Citat:
To ne al mogu ... neke druge stvari. :wink: Biljke moći mogu ti dat puno no krajnji cilj je da primjeniš naučeno u prvoj pozornosti, dakle da naučiš izvodit promjene "na suho". Inače cijeli pothvat nema smisla.


Heh, pa nebi bas reko, zakaj su ih onda don Huan i njegov dobrotvor i svi preci po koljenima koristili ako su mogli "na suho" sve.
Mislim da je potrebno bile moci da te nauci jer kako don Huan says:

Onda je rekao da namerava da me poučava o „savezniku" isto onako kako je njega
poučavao njegov dobrotvor. Naročito je naglasio reči „isto onako", i ponovio to nekoliko puta. „Saveznik" je, reče, sila koju čovek može da uvede u svoj život da bi mu pomogla,
posavetovala ga i dala mu snagu neophodnu za izvršenje dela kako velikih tako i malih, kako dobrih tako i rđavih. Taj saveznik je neophodan da bi se osnažio čovekov život, da bi se upravljalo njegovim delima i unapredilo njegovo znanje. U stvari, saveznik je neophodan da bi se došlo do znanja. Don Huan je to izgovorio s dubokim uverenjem i velikom snagom. Čini se da je reci brižljivo birao. Ponovio je sledeću rečenicu četiri puta:

„Saveznik će ti omogućiti da vidiš i razumeš takve stvari koje ti nijedan čovek ne bi biokadar objasniti."
„Da li je saveznik nešto slično anđelu, tj. duhu čuvaru?"
„On nije ni čuvar ni duh. To je pomoć."

On reče da je strah prirodan; da se svi mi plašimo i da tu pomoći nema. Ali, s druge strane, ma kako zastrašujuće učenje bilo, još je strasnije pomisliti na čoveka bez saveznika, ili bez znanja.

.......

....pa poslje to znanje, steceno tamo, mozes "na suho" koristiti,....



Citat:
Izložio sam ti neke činjenice koje znam, i pozitivne i negativne strane, a tebi sam prepustio da u skladu sa svojim osobnim mišljenjem izvučeš pouku za sebe,


Pa gle, da si probao daturu ili salviu ili bilo sta slicnog na taj nacin na koji cu ja to uraditi te cinjenice bi mi bile svakako zanimljive....do onda u opce ne kuzim o cemup pricas... :-s

Citat:
Inače tu nema velike mudrosti. Ako želiš isprobat, to je sasvim legitimno onda. Isprobaj no pokušaj barem bit svjestan donekle u šta se upuštaš. Da ne ispadneš budala na kraju. Što bi bilo loše.


Ne zelim isprobati, zelim se druziti sa sa biljem, ... pa sta, ispadnem buala,... :rofl jedna vise ili manje na ovom svijetu.... :rofl


Citat:
Kako znaš da nisu iskusili?


Pa jesu drogu najvjerovatnije, i uzimali su to iz zabave i to je ok,..al neznam da su iskusili bilje moci da bi naucili nesto iz njega,....

ako neko je super...nek se javi,...ko se skrijo, magarac nije bio,.... :rofl

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 11:15 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
tolteq je napisao/la:
Onda je rekao da namerava da me poučava o „savezniku" isto onako kako je njega
poučavao njegov dobrotvor. Naročito je naglasio reči „isto onako", i ponovio to nekoliko puta. „Saveznik" je, reče, sila koju čovek može da uvede u svoj život da bi mu pomogla,
posavetovala ga i dala mu snagu neophodnu za izvršenje dela kako velikih tako i malih, kako dobrih tako i rđavih. Taj saveznik je neophodan da bi se osnažio čovekov život, da bi se upravljalo njegovim delima i unapredilo njegovo znanje. U stvari, saveznik je neophodan da bi se došlo do znanja. Don Huan je to izgovorio s dubokim uverenjem i velikom snagom. Čini se da je reci brižljivo birao. Ponovio je sledeću rečenicu četiri puta:

„Saveznik će ti omogućiti da vidiš i razumeš takve stvari koje ti nijedan čovek ne bi biokadar objasniti."
„Da li je saveznik nešto slično anđelu, tj. duhu čuvaru?"
„On nije ni čuvar ni duh. To je pomoć."

On reče da je strah prirodan; da se svi mi plašimo i da tu pomoći nema. Ali, s druge strane, ma kako zastrašujuće učenje bilo, još je strasnije pomisliti na čoveka bez saveznika, ili bez znanja.

Učitelj vara da bi postigao efekt kod učenika, učenik mora biti uvjeren da će mu to što radi pomoći kako bi preuzeo odgovornost za to.
don Huan je kasnije i priznao da ga je jako mnogo varao. :)
Jer jednom je saveznik bilje moći, drugi put anorgansko biće koje se opet može imati uz sebe i koristiti za svašta.
Citat:
Neznam, lako ju je mozda zaokrenuti ili minimalno pomaknuti, al neki veci pomaci i zadrzavanje skupne di ju pomaknes makar na tren, mislim da je neizvedljivo bez bilja moci.

Kasnije ti saveznik kroz bile moci da ostalo znanje sta ti treba.
Tragačima se skupna točka miće polagano i trajno, nema nazad, ko kad zmije guta miša. Može se samo glumiti prijašnji položaj.
Sanjanje imaš da možeš snimiti osjećaje za neke potrebne stvari da ti budu vodić.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 12:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
Citat:
Učitelj vara da bi postigao efekt kod učenika, učenik mora biti uvjeren da će mu to što radi pomoći kako bi preuzeo odgovornost za to.
don Huan je kasnije i priznao da ga je jako mnogo varao. :)
Jer jednom je saveznik bilje moći, drugi put anorgansko biće koje se opet može imati uz sebe i koristiti za svašta.


Pa anorgansko bice i je saveznik...bilo gdje...

Heh, neznam bas da ga je s tim stvarima varao:

O dimu.....
Na početku te sve plaši i zbunjuje, ali sve ti biva jasnije kad povučeš još koji dim. I onda ti se odjednom ceo svet iznova otvori! Nezamisljivo! Kad se to desi, znači da ti je dim postao saveznik i da će ti sve probleme rešiti time što će ti dopustiti da uđeš u svetove za koje dotada nisi ni slutio." ,,To je najvažnija osobina dima, njegov najveći dar. I on obavlja svoj posao a da te pri tom ni najmanje ne povredi. Dim nazivam pravim savez­nikom!"


Čovek od znanja ima saveznika ...
Ideja da čovek od znanja ima saveznika najvažni­ja je od 7 sastavnih tema, jer je onajedina
neophodna da bi se objasnilo šta je čovek od znanja. Po don Huanovoj klasifikacionojshemi, čovek od znanja ima saveznika, dok ga običan čovek nema, i on se od običnih ljudi razlikuje upravo po tome što ima saveznika. Don Huan je saveznika opisao kao „silu koja može da odnese čoveka izvan granica njega samog"; to jest, saveznik je sila (moć) koja čoveku omoguća­va da prevaziđe oblast obične stvarnosti. Prema tome, imati saveznika znači posedovati moć, i činje­nica da čovek od znanja ima saveznika sama po sebi dokazuje da je operativni cilj učenja postignut.

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 12:56 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Da, šta ću ti.... nemaš mentalni kapacitet da povežeš više od nekoliko rečenica, inače bi me shvatio.

Ovako sa tim tvojim umom se možemo igrati samo gluhog telefona.

Ovo što si napisao za dim, vrijedi i za stvarnost. :)
Dim je samo pomoć da se razvali pretvrd razum i da se dobije kakav takav uvid u dublje u stvarnost.
A ti nemaš pretvrd razum. Ne znam, ti ga trebaš tek formirati da bi ga porušio.
I Huan je rekao da se Tonal prvo treba dovršiti da bi se uzeo kao kontrolirana ludost.
E pa dovrši Tonal pa ga onda ruši, ili ćeš samo krepati od moći. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 1:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
samo malo pitanje tolteq: kako ćeš znati da je to anorgansko biće tvoj saveznik, a ne nešto drugo?
i još jedno malo: imaš li pripremljen stav o tom susretu?

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 1:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
Citat:
Ovako sa tim tvojim umom se možemo igrati samo gluhog telefona.


Pa, ne igramo se mojim umom vec ti ja samo postam citate iz knjige, nije si to moj um zamislio....

Citat:
Ovo što si napisao za dim, vrijedi i za stvarnost. :)

Pa stvarnost si probao, a jesi li dim..??

Citat:
Dim je samo pomoć da se razvali pretvrd razum i da se dobije kakav takav uvid u dublje u stvarnost.


Cito sam iskustva ljudi koji su ga probali, oni to ne tvrde tako,...

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 1:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
MonteChristo je napisao/la:
samo malo pitanje tolteq: kako ćeš znati da je to anorgansko biće tvoj saveznik, a ne nešto drugo?
i još jedno malo: imaš li pripremljen stav o tom susretu?


... pa, mozda cu znati a mozda i necu...to cemo vidjeti... :)
bdw. pa tamo su sve anorganska bica, sta bi bilo to nesto drugo,...?!

.. susret ce sam pokazati stav o tome,..

:hello2:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 1:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
osim anorganaca po stoje i druga bića.
Leedbeater (npr.) dijeli ta bića u grupe:
- ljudski stanovnici
- mrtvi
- neljudski stanovnici(anorganci)
- umjetni stanovnici

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 1:45 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
tolteq je napisao/la:
Pa stvarnost si probao, a jesi li dim..??

Pa malko sam probao pravu stvarnost, ali dim nisam.
tolteq je napisao/la:
promatrač je napisao/la:
Dim je samo pomoć da se razvali pretvrd razum i da se dobije kakav takav uvid u dublje u stvarnost.


Cito sam iskustva ljudi koji su ga probali, oni to ne tvrde tako,...

A što tvrde i što misliš da ja tvrdim?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 6:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
MonteChristo je napisao/la:
osim anorganaca po stoje i druga bića.
Leedbeater (npr.) dijeli ta bića u grupe:
- ljudski stanovnici
- mrtvi
- neljudski stanovnici(anorganci)
- umjetni stanovnici



Ok, i u cemi je bad,.. ?!
Mada nisam cuo za to o cemu pricas.. imas nekih iskustva sa istima ili si to samo negdje citao...?

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 6:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
Citat:
Pa malko sam probao pravu stvarnost, ali dim nisam.


Pa hocu ti reci da nemozes tvrditi za nesto sa svojeg gledista ako nisi probao...

Citat:
A što tvrde i što misliš da ja tvrdim?


Pa oni u konzumaciji bilja moci tvrde isto ono sto i don Huan,... njihove vizije u tom trenu konzumacije, potvrdjuju don Huanovu pricu...

Neznam sto ti tvrdis ustvari,... najvjerovatnije nista lose, samo ne gledas jos to sa tog stajalista...

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
tolteq je napisao/la:
Ni salvija nije toksicna, proglasili su ju za novom marihuanom..

znam, probao sam salviju :)
eh, da je bar dostupna kao marihuana.

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 7:19 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
tolteq je napisao/la:
Pa oni u konzumaciji bilja moci tvrde isto ono sto i don Huan,... njihove vizije u tom trenu konzumacije, potvrdjuju don Huanovu pricu...

I to je .... ? Što?
Citat:
Neznam sto ti tvrdis ustvari,... najvjerovatnije nista lose, samo ne gledas jos to sa tog stajalista...

A to stajalište je kakvo? Smije li itko gledati s "tog" stajališta po tebi, osim likova iz knjiga?

Evo još jedan citat:
»Kada se skupna tačka pomeri nenamerno, kotrlja-
juća sila slama čoveka«, nastavio je. »Mnogo puta
sam govorio o pukotini koju čovek ima ispod pupka.
Ona nije stvarno ispod samog pupka, već je na čahuri,
u visini pupka. Pukotina je više kao udubljenje, pri­
rodna udolina u inače glatkoj čahuri. Prebacivač nas
neprekidno udara baš tu, i tu se čahura lomi.«
Nastavio je da objašnjava kako je, kada je pomera-
nje skupne tačke malo, pukotina vrlo mala, čahura se
brzo oporavi, i ljudi dožive ono što je svako kad tad
doživeo: mrlje boja i iskrivljeni oblici koji ostaju čak
i kad zatvori oči.
Ako je pomeranje znatno, i pukotina je šira i da
bi se čahura popravila potrebno je vreme, kao kod
ratnika koji bez svrhe koriste biljke moći da bi na­
mamili to pomeranje ili kod ljudi koji uzimaju droge
i nesvesno rade to isto. U takvim slučajevima ljudi ose-
ćaju kočenje i hladnoću; teško govore i čak teško misle;
kao da su se smrzli iznutra.

Don Huan je rekao da u slučajevima kada se skup­
na tačka pokrene drastično, kao posledica ranjavanja
ili smrtonosne bolesti, kotrljajuća sila pravi pukotinu
duž čitave čahure; čahura se slomi i skvrči, i pojedinac
umire.


A ti ćeš po svojoj prilici, iako znaš da uzimaš bilje doživjeti nenamjerno pomicanje skupne točke. Očekivat ćeš jedno, a desit će se deseto i ništa nećeš moći.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 8:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
extranoize je napisao/la:
znam, probao sam salviju :)
eh, da je bar dostupna kao marihuana.



Pa pricaj o tome, kaj sutis,.. :)

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 8:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
Citat:
A to stajalište je kakvo? Smije li itko gledati s "tog" stajališta po tebi, osim likova iz knjiga?


Neznam kakvo je tvoje, tvoj kut gledanja, to samo ti znas.
Znam samo svoj kut gledanja, gledam iz kuta bilja moci, a ti ne.... jebiga neznam ti to drugcije rec,.... :-s

Citat:
Evo još jedan citat:

Ako je pomeranje znatno, i pukotina je šira i da
bi se čahura popravila potrebno je vreme, kao kod
ratnika koji bez svrhe koriste biljke moći da bi na­
mamili to pomeranje ili kod ljudi koji uzimaju droge
i nesvesno rade to isto.


Da, tu valjda misli na konstantno koriscenje, ono, svaki dan dva,...i to i je namjerno "maltretiranje" skupne i nije ni cudo da cahura puca,....

Citat:
A ti ćeš po svojoj prilici, iako znaš da uzimaš bilje doživjeti nenamjerno pomicanje skupne točke. Očekivat ćeš jedno, a desit će se deseto i ništa nećeš moći.


Pa necu nista ocekivati, pa sta se desi, desi,... :)

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 8:49 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Aj dobro, uzdravlje onda. :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 8:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
promatrač je napisao/la:
I to je .... ? Što?


vidi http://www.vutra.org imas na forumu, repote tripova, pa procitaj.

:thumbup:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Zadnja izmjena: tolteq; sub dec 05, 2009 5:29 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: pet dec 04, 2009 8:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
promatrač je napisao/la:
Aj dobro, uzdravlje onda. :occasion5:


Fala,..! :occasion5:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: sub dec 05, 2009 3:02 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
tolteq je napisao/la:
promatrač je napisao/la:
I to je .... ? Što?


vidi http://www.vutra.com imas na forumu, repote tripova, pa procitaj.

:thumbup:

Znači hrpa don Huana tamo? Pa gdje su dosad, a ja ih tražim?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bilje Moči
PostPostano: sub dec 05, 2009 5:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
promatrač je napisao/la:
Znači hrpa don Huana tamo? Pa gdje su dosad, a ja ih tražim?


:rofl pa nisam rako da su tamo don Huani, vec dosta ljudi koji na psihodelicnom tripu opisuju svoje iskustvo, koje se podudara sa don Huanovim pricama....
pod trip reportima, gljive,..tako nesto... trazi pa ces naci...

http://www.vutra.org sorry,..

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 49 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz