Sada je: sub apr 27, 2024 5:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 934 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: pet nov 26, 2010 4:41 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Može, a ne smeta i neki duboki vocal trance.

Treba mjesta za izgraditi ticala. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 14, 2010 6:30 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
navigator je napisao/la:
Ovde je izgleda cak i u "pravilima foruma" zabranjeno da se ego vredja? =)

Točno, u pravilima foruma piše da ....
viewtopic.php?f=19&t=976

Citat:
PRAVILA PONAŠANJA I KORIŠĆENJA FORUMA

Odnosite se jedni prema drugima sa poštovanjem, uljudno i učtivo, bez obzira da li se slažete sa drugim mišljenjem ili ne, bez vrijedjanja ili pokušavanja vrijedjanja, omalovažavanja, agresivnog vulgariziranja, off-topic spamiranja i sličnog.
Ako imate potrebu da izmedju sebe rasčistite neka neslaganja – koristite privatne poruke.


1) KORIŠTENJE SEARCH FUNKCIJE

Prije nego što postavite neko pitanje, molimo da pogledate koristeći SEARCH funkciju, da li takav topic sa tom temom već postoji.


2) NASLOVI TEMA / TOPICA I OTVARANJE NOVIH:

Kod otvaranja novih tema ili anketa, takođe koristite SEARCH funkciju, kako bi ste provjerili da li već postoji ista ili slična tema/topic a isto tako, koristite i naslove koji su u skladu s temom, umjesto: „Molim pomoć“, „Ja bi trebao“, „VAŽNO“ i slično.


3) PRIVATNE PORUKE, PRIVATNI MAILOVI

NIJE DOZVOLJENO iznošenje dijelova ili kompletnih privatnih poruka, Emailova ili ikakve privatne korespondencije drugih članova ili sa drugim članovima bez njihovog odobrenja i rezultira isključenjem sa foruma.


4) BRISANJE POSTOVA

Administratori ili moderatori foruma će odmah po uočavanju obrisati sve one postove koji:

- sadrže uvrede i ponižavanja kako ostalih članova, administratora i moderatora, tako i drugih osoba van ovog foruma,....
.....


I to nije "čak" jer vrijeđanje EGA = vrijeđanje člana.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 14, 2010 10:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
Citat:
Navigator:

OMEN je napisao/la:
Sjenko je izabranik Duha, stoga mu posvećuje posebnu pažnju.


Ne, nisam mu "posvetio paznju" zbog toga, vec zato sto je prilicno glasno ispoljio svoju zabludu u vezi sanjanja, i moje pisanje nije bilo samo zbog njega, vec vise zbog drugih ljudi bez iskustva koji ovde dolaze i koji mogu procitati tako nesto, i u startu imati pogresnu informaciju koja moze pogresno uticati na njih....usput se i ego malo poigrao sa njim, pa je upao u vrzino kolo...nista specijalno.

Btw, "izabranik Duha" moze da bude bilo ko, od vas zavisi.



Zlato moje, ti si jedan ozbiljan, ozbiljan, čovjek ! #-o :D
Hajde se malo opusti, može ? Za početak, predlažem da
odgovoriš na Zahirova pitanja o Božić bati... :lol:

btw, htjela bih iznijeti još neke utiske ... ako smijem
gle, meni je žao, ali tvoje pisanje odiše potrebom za kontrolom
– to je prvo što upada u oči i zasjenjuje ostalo - drugim riječima, ometa protok energije.
Kako god okrenuli, uvijek se radi o energiji i načinu na koji ona teče...

Očekivanje da te se bespogovorno sluša je po meni besmisleno i neprihvatljivo .
Autoritet se ne nameće, nego zaslužuje.
A podučava se primjerom (praksa je pokazala da je tako najbolje :wink: )

Prilika koju ovdje imaš i ono što jeste u tvojoj moći ( naravno ako želiš )
je da skromno, ponizno izneseš svoja iskustva, te se baviš isključivo sobom i nikim drugim
( npr. treniraš toleranciju, samokontrolu , vještinu komuniciranja... razvijaš smisao za humor... itd. )
Ako kojim slučajem odlučiš i dalje dozvoljavati svom umu opsesivno kačenje
na različitost tuđih iskustava i egomanijačke ispade, bojim se da će to biti uzaludna misija. ](*,)

( imho , Formica je osoba koja nam svima može poslužiti kao krasan primjer
zdrave komunikacije , primjerene jednom ovakvom mjestu kao što je forum )

Lijepi pozdrav

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 12:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
promatrač je napisao/la:

I to nije "čak" jer vrijeđanje EGA = vrijeđanje člana.


Vi ste bas zalutali na ove teme...

Ako je "clanu" cilj isto ono sto je cilj ovih ucenja o kojima se ovde govori, onda on ne moze da se vredja, naprotiv.
Treba da bude zahvalan na sansi koju mu je neko pruzio, da testira svoju snagu, i da napreduje u kontrolisanju svojih slabosti, tj. ega.

Drugo, nekim cudom vam je promaklo nekoliko tih ljudskih vredjanja od istog clana koji je bio dovoljno slab da se "uvredi". =)
Vrlo interesantno, dvostruki kriterijumi...da ne kazem, licemerje...ne zna se ko je slabiji. =)

Nisam znao da je EGO ovde vrhovni sudija, tj. ne znam sta vam se desilo pa da tako odlucite. Mislim, znam sta vam se desilo, ali to stanje nije za pohvalu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 1:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
OMEN je napisao/la:
Citat:
Navigator:

OMEN je napisao/la:
Sjenko je izabranik Duha, stoga mu posvećuje posebnu pažnju.


Ne, nisam mu "posvetio paznju" zbog toga, vec zato sto je prilicno glasno ispoljio svoju zabludu u vezi sanjanja, i moje pisanje nije bilo samo zbog njega, vec vise zbog drugih ljudi bez iskustva koji ovde dolaze i koji mogu procitati tako nesto, i u startu imati pogresnu informaciju koja moze pogresno uticati na njih....usput se i ego malo poigrao sa njim, pa je upao u vrzino kolo...nista specijalno.

Btw, "izabranik Duha" moze da bude bilo ko, od vas zavisi.

[color=#8080BF]

Zlato moje, ti si jedan ozbiljan, ozbiljan, čovjek ! #-o :D
Hajde se malo opusti, može ? Za početak, predlažem da
odgovoriš na Zahirova pitanja o Božić bati... :lol:


Zlato moje, nemas ti pojma sta sam ja =)

Opusten koliko se to moze biti, ne brini za to....samo znas, ovo su ozbiljne teme, i ponekad su i odgovori ozbiljni, bez obzira sto tebi lakse pada prica o Bozic bati.

Ako nekog ne zanimaju ove teme, pa ni ozbiljni odgovori na njih, onda nema previse razloga da dolazi ovde.

OMEN je napisao/la:
btw, htjela bih iznijeti još neke utiske ... ako smijem
gle, meni je žao, ali tvoje pisanje odiše potrebom za kontrolom


I meni je zao sto ti to tako izgleda.

OMEN je napisao/la:
Očekivanje da te se bespogovorno sluša je po meni besmisleno i neprihvatljivo .
Autoritet se ne nameće, nego zaslužuje.


Sorry, ali ja ne mogu da imam nikakva "ocekivanja"....ponovo si nesto pogresno shvatila.
A kamoli nesto tako idiotski, kao sto je "ocekivanje" da me neko "bespogovorno slusa" =))

Slicno idiotski je koncept "zasluzivanja autoriteta"....To je ego na kvadrat.
Prvo, neko mora da bude mnogo lud da zeli da bude "autoritet", i da se namece kao takav, sta god to znacilo.
Drugo, neko mora da bude jos ludji da misli da neko treba da zasluzi njegovu paznju ili postovanje.

"Autoritet" se prepoznaje...naravno, ko je u stanju.

Onaj ko ima dovoljno snage, sam po sebi je "autoritet" onako kako vi tu rec shvatate, i najlakse mu je da prepozna nekog slicnog...
O tako necemu uglavnom pricaju samo obicni, slabi ljudi, uhvaceni u egu, sigurno ne i ratnici.

OMEN je napisao/la:
opsesivno kačenje
na različitost tuđih iskustava i egomanijačke ispade, bojim se da će to biti uzaludna misija.


Fantasticno! :lol: Ja kad bih namerno hteo nesto pogresno da shvatim, ne bih uspeo tako dobro kao ti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 6:03 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ah, nije ni čudo što je ovo učenje na tako zlu glasu, .... ja sam se predomislila, nekaj je pisalo, a ko zna kaj je pisalo i još se predumišljam. :mrgreen: :angel4:

JA za Navigatora imam posebnu svrhu, samo ne smijem ništ reći.
Ima specijalnu energiju od koje je malko krut i bespotrebno uporan, ali ima to svoju moguću primjenu, no za sad to ne znam opisati, to je više u domeni neizrecivog.
Recimo da može biti neki od mojih saveznika u OPD smislu, samo kvragu ne znam ni za što... :mrgreen: Može se s njim obrisati višak tamne energije sa nekih mojih dijelova, ja budem mirniji, a on pokupi energije i to vrijedne univerzalne energije.
A bilo bi lijepo da je svjesniji u tom svojem aspektu pa da uživa u tome.


Zadnja izmjena: promatrač; sri dec 15, 2010 10:56 am; ukupno mijenjano 6 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 9:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
Citat:
Ako je "clanu" cilj isto ono sto je cilj ovih ucenja o kojima se ovde govori, onda on ne moze da se vredja, naprotiv.

Vidi ..kod tebe, kao ratnika koji teži besprijekornosti, čudno je to
što iz nekog razloga imaš kontinuiranu potrebu isticanja tuđih nedostataka, slabosti i grešaka,
uz istovremeno sljepilo za vlastite.
Shvaćaš, nije problem u primjećivanju nečega, već beskrajnom opsesivnom bavljenju time .

Kolege sa foruma se nebi trebale iscrpljivati glupostima i sitničarenjem
...kako ono netko reče... ' do bezobličnosti' , ' do besmisla' .
Zašto ne štedljivo konzumirati ovaj svijet ,
cijeneći svoju i tuđu energiju ?
Citat:
Treba da bude zahvalan na sansi koju mu je neko pruzio, da testira svoju snagu, i da napreduje u kontrolisanju svojih slabosti, tj. ega.

Naravno. Nadam se da si i ti nama zahvalan što ti pružamo istu šansu :mrgreen:
Citat:
Drugo, nekim cudom vam je promaklo nekoliko tih ljudskih vredjanja od istog clana koji je bio dovoljno slab da se "uvredi". =)

Bez brige, ništa nije promaklo ... član je momentalno u laganoj prednosti
iz razloga što ponekad zna kad treba stati tj. obuzdati se. :D
A da je svetac – nije , kao što to nismo ni ti, ni ja , ni ostatak ekipe ...

Sumnjam da se ovdje itko više vrijeđa na išta
– pa ipak, činjenica je da pretjerana verbalna agresivnost najčešće ne pogoduje
fluidnoj razmjeni ideja i iskustava. That's it.
Citat:
Vrlo interesantno, dvostruki kriterijumi...da ne kazem, licemerje...ne zna se ko je slabiji. =)

Slabići jedni ! ... pa još s dvostrukim kriterijima, licemjerni ! Ma zamisli ti to ! :lol:
Citat:
Nisam znao da je EGO ovde vrhovni sudija, tj. ne znam sta vam se desilo pa da tako odlucite. Mislim, znam sta vam se desilo, ali to stanje nije za pohvalu.

To je jedno bedno stanje ! Kad obuzme, pravi mnogo štete sebi i oko sebe ...
Sretno!
:toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 10:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:17 am
Postovi: 114
dva odlična posta omen
naročito onaj u umetnosti sanjanja
formica je zaista primer kako bi trebalo pisati

“Drevni su počeli sa shvatanjem da smo prolazni, ali su sebi dopustili da ih iskvare zavodljive ideje opstanka. Kao rezultat toga, ispunili su se samovažnošću i skrenuli u ekskluzivnost. Oni su bili poput piramida koje su gradili: Vidljivi i privlačni isto toliko koliko su bili tajanstveni i nepristupačni. Radije su se držali odvojeno od običnih ljudi koje su smatrali bezvrednim i neznalicama. Ali, u isto vreme, nisu mogli bez mase sledbenika. Ta kontradikcija je izazvala dugačke ratove za kontrolu nad podanicima i uništila je veliki deo istinskog znanja.”
“Samovažnost i njeni neprijatni rođaci tajanstvenost i ekskluzivnost, hrane se fiksacijom skupne tačke. Zbog toga su drevni imali veliko interesovanje da stvaraju rigidne tradicije sa ciljem da postignu maksimalnu stabilnost u središtu svojih društava. U stvarnosti, njihove težnje ka duhu su bile veoma pomešane sa njihovim ambicijama za zemaljskom moći.”
“Novi vidovnjaci su prekinuli sa tim dajući najveći prioritet fluidnosti skupne tačke. Oni su primetili da čim se ta tačka pokrene, ideja tajnosti se menja u idiotizam zato što u svetu energije ne postoje čvrste granice između svesnih bića. Posledica toga je bila da im je postalo najvažnije da se otarase svih nagađanja i naglase praktičnu stranu puta. “


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 10:53 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
FORMICA je pravi kit, ima iskustva, ima uvida..... nije bahat ili grub.... netko za poželjeti za učiti od njega.
I OMEN je pravi kit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 12:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
OMEN je napisao/la:
Citat:
Ako je "clanu" cilj isto ono sto je cilj ovih ucenja o kojima se ovde govori, onda on ne moze da se vredja, naprotiv.

Vidi ..kod tebe, kao ratnika koji teži besprijekornosti, čudno je to
što iz nekog razloga imaš kontinuiranu potrebu isticanja tuđih nedostataka, slabosti i grešaka,
uz istovremeno sljepilo za vlastite.
Shvaćaš, nije problem u primjećivanju nečega, već beskrajnom opsesivnom bavljenju time .


Cudno je sto si ti to tako shvatila.

Definitivno nisi razumela sta se tamo desavalo.

Naravno da nemam nikakvu potrebu "isticanja tudjih nedostataka"...to je slican idiotizam kao stvar u vezi "autoriteta".
Taj neko je sam istakao svoj "nedostatak", a ja sam ga samo podsecao, i to sa razlogom.
To sto neko misli da to nije bilo potrebno, samo je njegova stvar...ja vrlo dobro znam sta radim.

Poenta je da neko ko nema dovoljno snage da izadje na kraj sa svojim osnovnim "nedostacima", sigurno je nema ni da dodje do znanja o stvari o kojoj je on probao da pise. To je vrlo prosta matematika.
Tako nesto ne sme da ostane nerazjasnjeno zbog drugih neiskusnih ljudi koji tu dolaze i citaju, i na koje neke gluposti koje su napisane mogu pogresno da uticu.

OMEN je napisao/la:
Kolege sa foruma se nebi trebale iscrpljivati glupostima i sitničarenjem
...kako ono netko reče... ' do bezobličnosti' , ' do besmisla' .
Zašto ne štedljivo konzumirati ovaj svijet ,
cijeneći svoju i tuđu energiju ?


Ne, to nije bilo "sitnicarenje", to je sve imalo smisla, jedino sto "clan" nije imao dovoljno snage da se uhvati u kostac sa svojom gluposcu, vec samo besramno nastavio da sluzi egu.

Ja sam ga samo postavio na svoje mesto, jer je to sam i trazio, samo sto nije mogao bez pomoci. Doduse, kad je shvatio koje je to mesto, i da je to za njegov ego previse, bilo je kasno, jer je vec pretrpeo ostecenja. To je bilo vazno da bi postao bar malo svesniji svog stanja, i svog ega, koji se poigrao sa njim i prilicno ga osramotio. Vazno je i zbog mnogih drugih koji dolaze ovde, kao sto rekoh, da ne bi citali "istine" koje nemaju blage veze sa zivotom. Mora se napraviti balans izmedju gluposti i tacnih informacija.

Vi samo nemate snage da shvatite sta je ponekad potrebno da bi se nesto postiglo i sa kojom svrhom...ali to nije ni najvaznije, vazno je da napredujete, pa cete i sami stici do odredjenih stanja kad bude bilo vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 1:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 28, 2010 10:02 pm
Postovi: 149
ne moze se uhvatiti senka...
...jer je zivot i svetlost i tama...
nekom jutro a nekome vece...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 1:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
navigator je napisao/la:
OMEN je napisao/la:
Citat:
Ako je "clanu" cilj isto ono sto je cilj ovih ucenja o kojima se ovde govori, onda on ne moze da se vredja, naprotiv.

Vidi ..kod tebe, kao ratnika koji teži besprijekornosti, čudno je to
što iz nekog razloga imaš kontinuiranu potrebu isticanja tuđih nedostataka, slabosti i grešaka,
uz istovremeno sljepilo za vlastite.
Shvaćaš, nije problem u primjećivanju nečega, već beskrajnom opsesivnom bavljenju time .


Cudno je sto si ti to tako shvatila.

Definitivno nisi razumela sta se tamo desavalo.

Naravno da nemam nikakvu potrebu "isticanja tudjih nedostataka"...to je slican idiotizam kao stvar u vezi "autoriteta".
Taj neko je sam istakao svoj "nedostatak", a ja sam ga samo podsecao, i to sa razlogom.
To sto neko misli da to nije bilo potrebno, samo je njegova stvar...ja vrlo dobro znam sta radim.

Poenta je da neko ko nema dovoljno snage da izadje na kraj sa svojim osnovnim "nedostacima", sigurno je nema ni da dodje do znanja o stvari o kojoj je on probao da pise. To je vrlo prosta matematika.
Tako nesto ne sme da ostane nerazjasnjeno zbog drugih neiskusnih ljudi koji tu dolaze i citaju, i na koje neke gluposti koje su napisane mogu pogresno da uticu.

OMEN je napisao/la:
Kolege sa foruma se nebi trebale iscrpljivati glupostima i sitničarenjem
...kako ono netko reče... ' do bezobličnosti' , ' do besmisla' .
Zašto ne štedljivo konzumirati ovaj svijet ,
cijeneći svoju i tuđu energiju ?


Ne, to nije bilo "sitnicarenje", to je sve imalo smisla, jedino sto "clan" nije imao dovoljno snage da se uhvati u kostac sa svojom gluposcu, vec samo besramno nastavio da sluzi egu.

Ja sam ga samo postavio na svoje mesto, jer je to sam i trazio, samo sto nije mogao bez pomoci. Doduse, kad je shvatio koje je to mesto, i da je to za njegov ego previse, bilo je kasno, jer je vec pretrpeo ostecenja. To je bilo vazno da bi postao bar malo svesniji svog stanja, i svog ega, koji se poigrao sa njim i prilicno ga osramotio. Vazno je i zbog mnogih drugih koji dolaze ovde, kao sto rekoh, da ne bi citali "istine" koje nemaju blage veze sa zivotom. Mora se napraviti balans izmedju gluposti i tacnih informacija.

Vi samo nemate snage da shvatite sta je ponekad potrebno da bi se nesto postiglo i sa kojom svrhom...ali to nije ni najvaznije, vazno je da napredujete, pa cete i sami stici do odredjenih stanja kad bude bilo vreme.



http://www.youtube.com/watch?v=HgO2smXl ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 1:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
navigator je napisao/la:
OMEN je napisao/la:
Citat:
Ako je "clanu" cilj isto ono sto je cilj ovih ucenja o kojima se ovde govori, onda on ne moze da se vredja, naprotiv.

Vidi ..kod tebe, kao ratnika koji teži besprijekornosti, čudno je to
što iz nekog razloga imaš kontinuiranu potrebu isticanja tuđih nedostataka, slabosti i grešaka,
uz istovremeno sljepilo za vlastite.
Shvaćaš, nije problem u primjećivanju nečega, već beskrajnom opsesivnom bavljenju time .


Cudno je sto si ti to tako shvatila.

Definitivno nisi razumela sta se tamo desavalo.

Naravno da nemam nikakvu potrebu "isticanja tudjih nedostataka"...to je slican idiotizam kao stvar u vezi "autoriteta".
Taj neko je sam istakao svoj "nedostatak", a ja sam ga samo podsecao, i to sa razlogom.
To sto neko misli da to nije bilo potrebno, samo je njegova stvar...ja vrlo dobro znam sta radim.

Poenta je da neko ko nema dovoljno snage da izadje na kraj sa svojim osnovnim "nedostacima", sigurno je nema ni da dodje do znanja o stvari o kojoj je on probao da pise. To je vrlo prosta matematika.
Tako nesto ne sme da ostane nerazjasnjeno zbog drugih neiskusnih ljudi koji tu dolaze i citaju, i na koje neke gluposti koje su napisane mogu pogresno da uticu.

OMEN je napisao/la:
Kolege sa foruma se nebi trebale iscrpljivati glupostima i sitničarenjem
...kako ono netko reče... ' do bezobličnosti' , ' do besmisla' .
Zašto ne štedljivo konzumirati ovaj svijet ,
cijeneći svoju i tuđu energiju ?


Ne, to nije bilo "sitnicarenje", to je sve imalo smisla, jedino sto "clan" nije imao dovoljno snage da se uhvati u kostac sa svojom gluposcu, vec samo besramno nastavio da sluzi egu.

Ja sam ga samo postavio na svoje mesto, jer je to sam i trazio, samo sto nije mogao bez pomoci. Doduse, kad je shvatio koje je to mesto, i da je to za njegov ego previse, bilo je kasno, jer je vec pretrpeo ostecenja. To je bilo vazno da bi postao bar malo svesniji svog stanja, i svog ega, koji se poigrao sa njim i prilicno ga osramotio. Vazno je i zbog mnogih drugih koji dolaze ovde, kao sto rekoh, da ne bi citali "istine" koje nemaju blage veze sa zivotom. Mora se napraviti balans izmedju gluposti i tacnih informacija.

Vi samo nemate snage da shvatite sta je ponekad potrebno da bi se nesto postiglo i sa kojom svrhom...ali to nije ni najvaznije, vazno je da napredujete, pa cete i sami stici do odredjenih stanja kad bude bilo vreme.


Pažljivo sam sve pročitala, proučila i nigdje nisam pronašla trenutak u kojem je od tebe zatražena pomoć!

No, nastavila sam i sve ponovno pročitala, onda sam vidjela da si nevjerojatno usmjeren ka onima koji dolaze ovdje čitati istine. Jako si odgovoran da slučajno ne pročitaju iskrivljene informacije.

Tu sam malo stala, pa se zapitala, ma kako Navigator sve to zna?

Onda sam shvatila da se zato tako zoveš, Navigator i da sigurno imaš nešto što te ispravno i istinito "naviga".

Tu sam došla do trenutka kad sam ponizno shvatila da klečim.

Stigao je Učitelj, stigao je Onaj koji podsjeća, sudi, onaj koji vrlo dobro zna što radi, a ja ovca, opsjednuta, nisam ga prepoznala :oops: !

Baš sam se posramila.

A onda sam bila neizmjerno sretna, šta me briga, On je tu, on će mi pomoći smjesti će me na moje mjesto ako zaključi da je to potrebno! :notworthy:

Ako je to jednom učinio, opet će! Jer njemu je stalo i sve zna.

On svima pomaže, ne trebaš ga ništa pitati, ništa reći, jer on je...: Navi, Navi, Navigator!!!!!! Jeeahhh!

Aleluja!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 2:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
alf je napisao/la:
Pažljivo sam sve pročitala, proučila i nigdje nisam pronašla trenutak u kojem je od tebe zatražena pomoć!


Ti izgleda mislis da je neophodno da neko otvoreno zatrazi pomoc, tacno tim recima? =)

alf je napisao/la:
Tu sam došla do trenutka kad sam ponizno shvatila da klečim.

Stigao je Učitelj, stigao je Onaj koji podsjeća, sudi, onaj koji vrlo dobro zna što radi, a ja ovca, opsjednuta, nisam ga prepoznala :oops: !

Baš sam se posramila.

A onda sam bila neizmjerno sretna, šta me briga, On je tu, on će mi pomoći smjesti će me na moje mjesto ako zaključi da je to potrebno! :notworthy:

Ako je to jednom učinio, opet će! Jer njemu je stalo i sve zna.


Sve i da se to desi, ne treba da klecis niti previse da se posramis, treba samo da se trudis da ispravis stvari koje imas da ispravis. Ne treba da budes ni "neizmerno" srecna, i da ocekujes da ce ti neko pomoci, jer se mozda i ne desi...mozda ces sama morati da postavis stvari na svoje mesto, ako budes imala snage.

alf je napisao/la:
On svima pomaže, ne trebaš ga ništa pitati, ništa reći, jer on je...: Navi, Navi, Navigator!!!!!! Jeeahhh!

Aleluja!

Alf :blob:


Pa, znas...teme postoje. Same teme su pitanja u vezi nekih stvari. Tu se vracamo na to da ti iz nekog razloga mislis da je potrebno da neko vice "u pomoc" da bi mu se pomoglo. =)) Vrlo interesantno.
A posto postoje teme, onda se dese i ljudi koji razgovaraju o tim temama. I zamisli, desi se da neko nekom pomogne u vezi necega =)
Nije neki SF niti tako dramaticno kao sto ti izgleda....takve stvari se desavaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 4:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
ivo.andric je napisao/la:
dva odlična posta omen
naročito onaj u umetnosti sanjanja
formica je zaista primer kako bi trebalo pisati

“Drevni su počeli sa shvatanjem da smo prolazni, ali su sebi dopustili da ih iskvare zavodljive ideje opstanka. Kao rezultat toga, ispunili su se samovažnošću i skrenuli u ekskluzivnost. Oni su bili poput piramida koje su gradili: Vidljivi i privlačni isto toliko koliko su bili tajanstveni i nepristupačni. Radije su se držali odvojeno od običnih ljudi koje su smatrali bezvrednim i neznalicama. Ali, u isto vreme, nisu mogli bez mase sledbenika. Ta kontradikcija je izazvala dugačke ratove za kontrolu nad podanicima i uništila je veliki deo istinskog znanja.”

“Samovažnost i njeni neprijatni rođaci tajanstvenost i ekskluzivnost, hrane se fiksacijom skupne tačke. Zbog toga su drevni imali veliko interesovanje da stvaraju rigidne tradicije sa ciljem da postignu maksimalnu stabilnost u središtu svojih društava. U stvarnosti, njihove težnje ka duhu su bile veoma pomešane sa njihovim ambicijama za zemaljskom moći.”

“Novi vidovnjaci su prekinuli sa tim dajući najveći prioritet fluidnosti skupne tačke. Oni su primetili da čim se ta tačka pokrene, ideja tajnosti se menja u idiotizam zato što u svetu energije ne postoje čvrste granice između svesnih bića. Posledica toga je bila da im je postalo najvažnije da se otarase svih nagađanja i naglase praktičnu stranu puta. “

Pozdrav Ivo !
citati su skroz prigodnog karaktera :angel4:
hvala na podsjetniku


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 5:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
navigator je napisao/la:
alf je napisao/la:
Pažljivo sam sve pročitala, proučila i nigdje nisam pronašla trenutak u kojem je od tebe zatražena pomoć!


Ti izgleda mislis da je neophodno da neko otvoreno zatrazi pomoc, tacno tim recima? =)

alf je napisao/la:
Tu sam došla do trenutka kad sam ponizno shvatila da klečim.

Stigao je Učitelj, stigao je Onaj koji podsjeća, sudi, onaj koji vrlo dobro zna što radi, a ja ovca, opsjednuta, nisam ga prepoznala :oops: !

Baš sam se posramila.

A onda sam bila neizmjerno sretna, šta me briga, On je tu, on će mi pomoći smjesti će me na moje mjesto ako zaključi da je to potrebno! :notworthy:

Ako je to jednom učinio, opet će! Jer njemu je stalo i sve zna.


Sve i da se to desi, ne treba da klecis niti previse da se posramis, treba samo da se trudis da ispravis stvari koje imas da ispravis. Ne treba da budes ni "neizmerno" srecna, i da ocekujes da ce ti neko pomoci, jer se mozda i ne desi...mozda ces sama morati da postavis stvari na svoje mesto, ako budes imala snage.

alf je napisao/la:
On svima pomaže, ne trebaš ga ništa pitati, ništa reći, jer on je...: Navi, Navi, Navigator!!!!!! Jeeahhh!

Aleluja!

Alf :blob:


Pa, znas...teme postoje. Same teme su pitanja u vezi nekih stvari. Tu se vracamo na to da ti iz nekog razloga mislis da je potrebno da neko vice "u pomoc" da bi mu se pomoglo. =)) Vrlo interesantno.
A posto postoje teme, onda se dese i ljudi koji razgovaraju o tim temama. I zamisli, desi se da neko nekom pomogne u vezi necega =)
Nije neki SF niti tako dramaticno kao sto ti izgleda....takve stvari se desavaju.


Da, da, a desi se i da netko misli da je nekome pomogao u vezi nečega! To bi bio pomalo SF, zar ne?

A u svemu što si napisao samo je jedna rečenica koju ću prihvatiti, a to je ona u kojoj kažeš da ću sama postavljati stvari na svoje mjesto! :love3:

Drugačije ne ide, zar ne shvaćaš, o tome sam ti pisala!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 6:29 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Koliko kužim, "podučavanja" bilo kakvog tipa se rade uživo unutar družine naguala i u potrazi za nasljednicima grupe pošto ih se nađe.
Na javnim mjestima se vode rasprave, uspoređuju iskustva uz dužno poštovanje prema "občnim ljudima" ili "kolegama", povod za neku nepristojniju raspravu na javnom mjestu može biti eventualno između onih koji se već znaju uživo, a to opet u nekim granicama pristojnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 9:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
treba se na ovom mjestu malo zaustaviti i sjetiti se našeg dragog kolege white_deer-a, te mu čestitati na ideji da otvori ovaj topic, i nazove ga prikladnim imenom.
naoko sitan zahvat, a tako mudar i dalekovidan. :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: sri dec 15, 2010 9:54 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
E pa ja sam ga već dalekovidno pohvalio. [-(

viewtopic.php?p=82142#p82142


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: pet dec 17, 2010 11:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
alf je napisao/la:
Da, da, a desi se i da netko misli da je nekome pomogao u vezi nečega! To bi bio pomalo SF, zar ne?


Ne, desava se da neko stvarno pomogne nekom, nikakav SF.

alf je napisao/la:
A u svemu što si napisao samo je jedna rečenica koju ću prihvatiti, a to je ona u kojoj kažeš da ću sama postavljati stvari na svoje mjesto! :love3:

Drugačije ne ide, zar ne shvaćaš, o tome sam ti pisala!


Prvo, nisam siguran da si shvatila sta znaci "postavljanje sebe ili stvari na pravo mesto".

Drugo, to zavisi od tvoje licne snage. Ako si u kandzama ega kao Sjenko, i nemas snage da se s tim izboris, pomoc sa strane je dobrodosla, i mozes da zelis koliko hoces da sama postavljas stvari na svoje mesto, ako za to nemas snage, neces moci. Nekada se desi nesto spolja sto moze da se iskoristi.

promatrač je napisao/la:
Koliko kužim, "podučavanja" bilo kakvog tipa se rade uživo unutar družine naguala i u potrazi za nasljednicima grupe pošto ih se nađe.
Na javnim mjestima se vode rasprave, uspoređuju iskustva uz dužno poštovanje prema "občnim ljudima" ili "kolegama", povod za neku nepristojniju raspravu na javnom mjestu može biti eventualno između onih koji se već znaju uživo, a to opet u nekim granicama pristojnosti.


To nije bilo nikakvo "poducavanje", samo ukazivanje na neke proste stvari kojih taj neko nije bio svestan, a kojih bi bilo dobro da postane.
To sto se njegov ego borio protiv toga, je druga stvar.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 934 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 70 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz