Sada je: sub apr 27, 2024 2:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 934 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: pet dec 17, 2010 11:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Nekad uhvatim sebe da pokušavam da objasnim mačkama gde im je mesto.
Al, izgleda ih zabole, pa sad radimo na međusobnom poštovanju.

A ponekad ih odvedem malo u san, ili one mene. I tamo se volimo, makar ne znam jel mačka mačka, ili je zlo biće iz dimenzije X.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: pet dec 17, 2010 1:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
navigator je napisao/la:
alf je napisao/la:
Da, da, a desi se i da netko misli da je nekome pomogao u vezi nečega! To bi bio pomalo SF, zar ne?


Ne, desava se da neko stvarno pomogne nekom, nikakav SF.

alf je napisao/la:
A u svemu što si napisao samo je jedna rečenica koju ću prihvatiti, a to je ona u kojoj kažeš da ću sama postavljati stvari na svoje mjesto! :love3:

Drugačije ne ide, zar ne shvaćaš, o tome sam ti pisala!


Prvo, nisam siguran da si shvatila sta znaci "postavljanje sebe ili stvari na pravo mesto".

Drugo, to zavisi od tvoje licne snage. Ako si u kandzama ega kao Sjenko, i nemas snage da se s tim izboris, pomoc sa strane je dobrodosla, i mozes da zelis koliko hoces da sama postavljas stvari na svoje mesto, ako za to nemas snage, neces moci. Nekada se desi nesto spolja sto moze da se iskoristi.

promatrač je napisao/la:
Koliko kužim, "podučavanja" bilo kakvog tipa se rade uživo unutar družine naguala i u potrazi za nasljednicima grupe pošto ih se nađe.
Na javnim mjestima se vode rasprave, uspoređuju iskustva uz dužno poštovanje prema "občnim ljudima" ili "kolegama", povod za neku nepristojniju raspravu na javnom mjestu može biti eventualno između onih koji se već znaju uživo, a to opet u nekim granicama pristojnosti.


To nije bilo nikakvo "poducavanje", samo ukazivanje na neke proste stvari kojih taj neko nije bio svestan, a kojih bi bilo dobro da postane.
To sto se njegov ego borio protiv toga, je druga stvar.


I samo da dodam na ovo promatracevo..

Poducavanja ne moraju samo da se vrse samo u cilju i na nacin koji si napisao. U tom smislu, necemu moze da te "poduci" i neko koga sretnes prvi put u zivotu. Lekcije se nalaze svuda oko nas, samo zavisi ko je koliko otvoren.

promatrač je napisao/la:
Na javnim mjestima se vode rasprave, uspoređuju iskustva uz dužno poštovanje prema "občnim ljudima" ili "kolegama", povod za neku nepristojniju raspravu na javnom mjestu može biti eventualno između onih koji se već znaju uživo, a to opet u nekim granicama pristojnosti.


Pristojnost bi trebalo da se podrazumeva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: pet dec 17, 2010 2:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
navigator je napisao/la:
alf je napisao/la:
Da, da, a desi se i da netko misli da je nekome pomogao u vezi nečega! To bi bio pomalo SF, zar ne?


Ne, desava se da neko stvarno pomogne nekom, nikakav SF.

alf je napisao/la:
A u svemu što si napisao samo je jedna rečenica koju ću prihvatiti, a to je ona u kojoj kažeš da ću sama postavljati stvari na svoje mjesto! :love3:

Drugačije ne ide, zar ne shvaćaš, o tome sam ti pisala!


Prvo, nisam siguran da si shvatila sta znaci "postavljanje sebe ili stvari na pravo mesto".

Drugo, to zavisi od tvoje licne snage. Ako si u kandzama ega kao Sjenko, i nemas snage da se s tim izboris, pomoc sa strane je dobrodosla, i mozes da zelis koliko hoces da sama postavljas stvari na svoje mesto, ako za to nemas snage, neces moci. Nekada se desi nesto spolja sto moze da se iskoristi.

promatrač je napisao/la:
Koliko kužim, "podučavanja" bilo kakvog tipa se rade uživo unutar družine naguala i u potrazi za nasljednicima grupe pošto ih se nađe.
Na javnim mjestima se vode rasprave, uspoređuju iskustva uz dužno poštovanje prema "občnim ljudima" ili "kolegama", povod za neku nepristojniju raspravu na javnom mjestu može biti eventualno između onih koji se već znaju uživo, a to opet u nekim granicama pristojnosti.


To nije bilo nikakvo "poducavanje", samo ukazivanje na neke proste stvari kojih taj neko nije bio svestan, a kojih bi bilo dobro da postane.
To sto se njegov ego borio protiv toga, je druga stvar.


Naravno da se događa da netko nekome pomogne, nisi me shvatio, SF se odnosi na trenutak kad je netko uvijeren da je nekome pomogao, dapače i osjetio poriv da to učini iako nije bio zatražen za to, pa se time malo i hvalio, na dosta indirektan način. Taj način promišljanja može se svesti u SF! Doduše postoje i drugi načini objašnjavanja istoga, ali eto, neka ostane ovako.

Što se tiče toga jesam li shvatila što si govorio kad si objašnjavao pomoć i snagu, te stavljanje stvari na pravo mjesto, radi se o sljedećem: što god odabrala, bilo to u tom trenu "dobro" za mene ili ne, radi se o mom izboru.

Ponekad je takav da shvatim da nemam snage, ponekad je istina da me nešto sa strane usmjeri na to da to i shvatim, ali uvijek je to učenje.

Međutim, osobno ne volim kad mi netko "pomaže" a da ga to nisam pitala, češće to doživim kao napad. Možda to i nije dobro za mene, ali tako je.

Bilo bi dobro znati da nismo svi jednaki niti doživljavamo stvari na jednak način, pa to i uvažavati.

A najvažnije od svega je to što ti misliš da znaš procijeniti koliko ja snage imam ili tko traži pomoć. U tom grmu leži zec!

Iako, mogla bi ti i sad reći da si mi pomogao, jer možda sam upravo preko ove prepiske s tobom nešto osvijestila! No, ostaje pitanje, jesi li mi ti pomogao ili sam to učinila svojim izborom onog trena kad sam odlučila s tobom se malo dopisivati!

Dakle, ako si međusobno pomažemo, nekako mislim da nema potrebe to isticati, a posebno nema potrebe nekoga prozivati jer je pomoć odbio. Pogotovo zato što je nije niti tražio! Ma što god ti mislio!

Vrati se na moj prvi post! Tamo ti sve lijepo piše!

Zaista je pravi SF kako si uvjeren da znaš što kome treba! Prava misterija!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: pet dec 17, 2010 2:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
alf je napisao/la:
Što se tiče toga jesam li shvatila što si govorio kad si objašnjavao pomoć i snagu, te stavljanje stvari na pravo mjesto, radi se o sljedećem: što god odabrala, bilo to u tom trenu "dobro" za mene ili ne, radi se o mom izboru.


Nemoj da si sigurna da se uvek radi o tvom izboru.
Ego je nazalost taj koji vrlo cesto bira, sto je naravno tesko otkriti nekom ko se jos uvek poistovecuje sa istim.

alf je napisao/la:
Međutim, osobno ne volim kad mi netko "pomaže" a da ga to nisam pitala, češće to doživim kao napad. Možda to i nije dobro za mene, ali tako je.


Nije dobro, ali je prirodno za tvoje trenutno stanje.

alf je napisao/la:
A najvažnije od svega je to što ti misliš da znaš procijeniti koliko ja snage imam ili tko traži pomoć. U tom grmu leži zec!


Vrlo je lako videti koliko ko ima snage, koliko god se neko osecao lose zbog takve otkrivenosti, tj. zbog toga sto tako nesto ne moze da sakrije.

alf je napisao/la:
Dakle, ako si međusobno pomažemo, nekako mislim da nema potrebe to isticati, a posebno nema potrebe nekoga prozivati jer je pomoć odbio. Pogotovo zato što je nije niti tražio! Ma što god ti mislio!


Naravno da je sve sto si nabrojala glupo raditi, s tim da ti ne shvatas da neko nesto ne mora da "trazi" samo pismeno ili usmeno, i bukvalno tim recima.

alf je napisao/la:
Vrati se na moj prvi post! Tamo ti sve lijepo piše!


I tebi sve lepo pise u odgovoru na taj post =)

alf je napisao/la:
Zaista je pravi SF kako si uvjeren da znaš što kome treba! Prava misterija!


To nije toliko tesko videti. Jos je lakse videti kad neko nesto trazi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: pet dec 17, 2010 6:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
navigator je napisao/la:
alf je napisao/la:
Što se tiče toga jesam li shvatila što si govorio kad si objašnjavao pomoć i snagu, te stavljanje stvari na pravo mjesto, radi se o sljedećem: što god odabrala, bilo to u tom trenu "dobro" za mene ili ne, radi se o mom izboru.


Nemoj da si sigurna da se uvek radi o tvom izboru.
Ego je nazalost taj koji vrlo cesto bira, sto je naravno tesko otkriti nekom ko se jos uvek poistovecuje sa istim.

alf je napisao/la:
Međutim, osobno ne volim kad mi netko "pomaže" a da ga to nisam pitala, češće to doživim kao napad. Možda to i nije dobro za mene, ali tako je.


Nije dobro, ali je prirodno za tvoje trenutno stanje.

alf je napisao/la:
A najvažnije od svega je to što ti misliš da znaš procijeniti koliko ja snage imam ili tko traži pomoć. U tom grmu leži zec!


Vrlo je lako videti koliko ko ima snage, koliko god se neko osecao lose zbog takve otkrivenosti, tj. zbog toga sto tako nesto ne moze da sakrije.

alf je napisao/la:
Dakle, ako si međusobno pomažemo, nekako mislim da nema potrebe to isticati, a posebno nema potrebe nekoga prozivati jer je pomoć odbio. Pogotovo zato što je nije niti tražio! Ma što god ti mislio!


Naravno da je sve sto si nabrojala glupo raditi, s tim da ti ne shvatas da neko nesto ne mora da "trazi" samo pismeno ili usmeno, i bukvalno tim recima.

alf je napisao/la:
Vrati se na moj prvi post! Tamo ti sve lijepo piše!


I tebi sve lepo pise u odgovoru na taj post =)

alf je napisao/la:
Zaista je pravi SF kako si uvjeren da znaš što kome treba! Prava misterija!


To nije toliko tesko videti. Jos je lakse videti kad neko nesto trazi.



Ma tako je Navigatore, ugodno ti more!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: pon dec 20, 2010 12:27 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Sjenko je napisao/la:
Što se samog viđenja tiče, ono je osnova svakog pravog učenja, samo što se u drugim učenjima ne zove viđenje.

Tako je, zajednička crta svemu je nešto kao sjetiti se suštine sebe i postojanja, riješiti se tjelocentričnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Članovi
PostPostano: uto dec 28, 2010 11:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
promatrač je napisao/la:
Problem je kad počne teći žuč iz žučne kese po forumu, zavlada čisto bijesnilo i bespotrebno vrijeđanje u 20tak i više postova za redom.


Uf, ko to kaze. :rofl :rofl :rofl

Aj dobro, mozda ovdje uspijes u ulozi moderatora posto si na prijasnjim forumima ko moderator sve ljude potjero.

Al zanimljiv mi je taj tovoj post za nekog tko je izmanipuliro bivseg moderatora Stalkera da mu oduzme status.

Puno srece u buducoj raboti ti zelim i nadam se da si naucio nesto od prije.

ps. nemoj sad obrisat ovaj post :rofl ili me brzo i efikasno banovat, nije mi namjera vrijedjanje vec kao sto si i sam rekao, samo iznosenje stavova.

:thumbup:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 28, 2010 11:31 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Hajde Tolteq, .... ovaj onaj, mnogoimeni, izjasni se sad do kraja.
Dajem ti priliku iako u pravilima ovog foruma jasno piše da se pritužbe na rad moderatora ne iznose na forumu nego preko pm-a.

Na kojim sam forumima sve članove potjero?

Što se tiće tvojeg baniranja, ako do tog dođe, odlučit će više ljudi, a ne samo ja i moram primjetiti da ti ovo što sad radiš ne treba, zakapaš se nepotrebno, imaš priliku za konstruktivnu raspravu u dobrom timu i predlažem da je iskoristiš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 28, 2010 12:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
promatrač je napisao/la:
Hajde Tolteq, .... ovaj onaj, mnogoimeni, izjasni se sad do kraja.
Dajem ti priliku iako u pravilima ovog foruma jasno piše da se pritužbe na rad moderatora ne iznose na forumu nego preko pm-a.

Na kojim sam forumima sve članove potjero?

Što se tiće tvojeg baniranja, ako do tog dođe, odlučit će više ljudi, a ne samo ja i moram primjetiti da ti ovo što sad radiš ne treba, zakapaš se nepotrebno, imaš priliku za konstruktivnu raspravu u dobrom timu i predlažem da je iskoristiš.



Super, drago mi je da ne brises, da si preselio, ipak si nesto naucio od prije ili cak i nisi vec se koristis mocima moderatora pa si korak unaprijed i znas sto se desava. :rofl
Ne ne zelim se zakapati na 20 sljedecih stranica i osvjezavat egoizam.

Ha cuj kojko je dobar tim na Kastaneda forumu, otom, potom.
Jedni rade i koriste dat poklon a drugi samo filozofiraju i dizu egoizam.

Tako da, uzivaj, zelim ti sve najbolje!

:thumbup:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 28, 2010 12:59 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Hvala tolteq, ali opet ti kažem, gledaš u ban kad komentiraš moderaturu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 28, 2010 1:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Vidim da netko pokušava pikat novopečenog nam moderatora :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 28, 2010 1:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
ponekad razbuktavanje stare ljubavi zna uroditi najljepsim plodom, samo ako se ljubavnici oslobode sitnicavosti i jeftinih podbadanja koja ostatak svijeta ustvari ni ne zanimaju.

uzevsi u obzir blagdansko raspolozenje i idealan polozaj zvijezda za ovo doba godine, nadam se najboljem mogucem razvoju situacije za sve!
:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 28, 2010 1:58 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Uf, slušam okolo što se dešava i mnogi su pukli ko nikad prije, velika sranja se događaju.
Sad treba biti trezven i fleksibilan više nego ikad, blagdani su gadna stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 28, 2010 2:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
promatrač je napisao/la:
Uf, slušam okolo što se dešava i mnogi su pukli ko nikad prije, velika sranja se događaju.
Sad treba biti trezven i fleksibilan više nego ikad, blagdani su gadna stvar.


Meni blagdani nikad nisu smetali.
Osjecam onda mir i smirenost medju ljudima vise nego tokom godine.

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 28, 2010 2:20 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
A vidiš, ja sam primjetio drugačije oko sebe, u svakom slucaju želim ti mir i smirenost za blagdane!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 28, 2010 2:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
promatrač je napisao/la:
A vidiš, ja sam primjetio drugačije oko sebe, u svakom slucaju želim ti mir i smirenost za blagdane!


Smirenost imam, tu i tamo mi ponekad familija prekine tu smirenost i da mi dobar da povod za traganje, sto je i najjace sto se tice traganja, sto sam primjetio u zadnje vrijeme i uzivam u tom nemiru. Sam pojam blagdana mi nista ne znaci al zelje za mir su dobrodosle.

:thumbup:

Takodjer!

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 28, 2010 5:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
tolteq je napisao/la:
Ha cuj kojko je dobar tim na Kastaneda forumu, otom, potom.
Jedni rade i koriste dat poklon a drugi samo filozofiraju i dizu egoizam.

De pojasni ovo! Kako koriste dat poklon, kakav poklon i sa kakvog gledišta ti to možeš utvrditi?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 28, 2010 9:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 10:24 pm
Postovi: 405
promatrač je napisao/la:
tolteq je napisao/la:
Ha cuj kojko je dobar tim na Kastaneda forumu, otom, potom.
Jedni rade i koriste dat poklon a drugi samo filozofiraju i dizu egoizam.

De pojasni ovo! Kako koriste dat poklon, kakav poklon i sa kakvog gledišta ti to možeš utvrditi?


Narvno da to mogu utvrditi iz posebnog gledista:

Patkino glediste



Punjena patka
Sastojci za punjenje :
5-6 čikara riži ( od crne kave)
7 dkg slanine
1 kapula
5 špica luka
1/2 maca petrusimula
2 dcl suncokretova ulja(ulje je i za pečenje )
sol, papar,vegeta

Priprema :
U veču tavu lagano isfrigati isičenu
slaninu.Nakon toga dodati još malo ulja ako slanina nije pustila dovoljno masnoče i ubaciti izrizanu kapulu da se šufiga.Riži skuvati na pola i ubaciti u tavu sa kapulom i slaninom. Dodati sitno izrizani luk i petrusimul, posoliti, popapriti i dodati kučarin vegete.Sve skupa se malo okrene na vatri i nakon toga se puni patka.
Škrovada se naulji a može se i dodati dobra žlica masti.
Patka se peče oko 2 sata jer je količina sastojaka predviđena za patku od 2 kg.U početku peči na 200 stupnjeva a poslije smanjiti na180 stupnjeva.Možete je zalivati sa masnočom iz škrovade 2 do 3 puta.
UZ patku se mogu peči i kumpiri koji se dodaju nakon sata pečenja.
Servirati uz zelenu salatu.


Eto nadam se da ti se svidjelo moje i patkino glediste.

:love7:

_________________
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 28, 2010 9:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
mm, ovo mirisi na veljka barbierija :!:

odlican post, nije mu mjesto na smetlistu [-X

u svakom slucaju hvala, ovo je mocan recept! =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMETLIŠTE
PostPostano: uto dec 28, 2010 10:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Ja bi to u neku marinadu, za svaki slučaj.
Nikad se ne zna jel divlje, jel nije, a postoji i šansa da podivlja samo, tek tako.

Valjda od praznika.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 934 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 43 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz