Sada je: čet mar 28, 2024 11:33 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri aug 11, 2010 6:13 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 25, 2010 10:54 pm
Postovi: 12
lone_bird je napisao/la:
Sleeper je napisao/la:
Što reći, jedno zanimljivo iskustvo i vrlo poučno. I vrlo realno.



Samo da kažem - iskustvo je daleko znakovitije i daleko važnije nego ti to možeš pojmiti i označava jednu bitnu točku, gotovo prekretrnicu u tvom životu. Kasno je a rano se dižem, no sutra ću se javiti i napisati ostalo, što sad ne stignem. pozz.



Ajde molim te, baš me interesira, pogotovo jer imaš iskustva s takvim stvarima.

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri aug 11, 2010 6:46 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon aug 09, 2010 3:59 pm
Postovi: 9
Lokacija: Makedonija
@ Sleeper

Evo ovako , ja sam ovde novi clan i bash mi je drago shto sam ovde... Ja sam od Makedonije i kad sam procitao tvoje snovi nekako sam sebi video u tebe, pred nekoliko godina sam imao neshto slicno tada je bio intenzitet jaci i je trajalo dugo, a kad se navratim i kao djete desavalo mi se iste stvari, cak ja sam i vidzao matrijalni ljudi u mojoj sobi i sam mogao da ih dodirnem i isto kako tebi sam vrishtao i skakao po kuci...
Sada ovako, mozda je glupo , mozda je neznam kako no jas sam polako to nadminuo i sada mi se vise nedesavaju mi se takve stvari ... radio sam jednostavne stvari jer ovo koje se tebi desava to je klasicno sjena koja tebi prati bar spored mene i takvu stvar se moze dobiti po groblju ili u nekim mjestama i kada se priljepi po nasoj auri radi cuda u nama i van nama... jas sam palio sveca kuci i sam kadio temjana i jako sam se molio, radio sam i sebi zashtitu sa energijom i molio da svaka negativna energija, svaka opsesija, svaki demon i sve shto ce da ti padne na um da nabroish i da nikako ne opdesh u krevet bez tu molitvu , i pred da zaspish zelim da zamolish svoju dusi da bude ona na vlast da bude svjesna i da snjena sila shtiti tebi i tvojih voljeni...
ja sa ova metoda sam uspeo i sam se procistio, nadam se da si me razmeo i zelim ti mir i ljubav od srcu... Iskreno Ananda :love3:

_________________
Mir i Ljubov za cela edna vecnost...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri aug 11, 2010 9:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Sleeper je napisao/la:
No neobično je to što sad imam jako puno 'normalnih' snova, sanjam u svakoj prilici kada spavam, bilo to noću, bilo danju kad za rastegnem na kauču.


Ljudi se dijele na sanjače i na tragače. To je šamanska podjela a mi ćemo je u ovom slučaju uzimat kao točnu. Ne moram ti ni govorit koji si ti tip :) . Faza neobično živih snova je tipična za ljude na putu od znanja, što si ti htio to ili ne silom prilika bio prisiljen postati. Očito je za to postojala i prijašnja sklonost mada ja znam iz života da anorganci ne gnjave samo šamanske lucidne sanjače nego i tzv normalne ljude.

Što me podsjetilo - nikad nam nisi rekao dal su tvoji snovi lucidni. Lucidni san je ono - kad znaš, kad si svjestan da sanjaš. Ljudi na putu znanja posebnim tehnikama namjerno induciraju ovakvu vrstu sanjanja i postoje kompleksne i važne tehnike kojima na nevjerovatne načine možeš kontrolirat svoje snove i na taj način ulazit u druge svjetove jednako stvarne kao što je i ovaj naš, koji se ravnaju po nekim svojim pravilima. Znam kako ti ovo mora zvučat, kao SF no ne spominjem ti to bezveze. Ovakve stvari izbjegavam spominjat "bezjacima"(Harry Potter izraz, lol) kao što si ti jer to nema nikakvog smisla no kod tebe ima jer si ti bio u jednom. Osjećaj gravitacije i posebnosti svijeta koji te je pratio satima nakon sna je nepogrešiv znak toga. Skupna točka, tvoje oruđe za formiranje stvarnosti, je bila jako daleko a to nije nimalo bezazlena ni jednostavna stvar. Izgleda da ti ovim stvarima imaš urođenu sklonost, a nisi jedini sa sličnim problemima, imao ih je i Castaneda glavom i bradom lol. Zanmiljivo je to da osjećaj koji si imao u snu, ono što si tamo vidio i doživio ne možeš usporedit s ničim drugim na ovom svijetu, nije li? Mislim možeš se ti spuštat u bačvi niz nijagaru i možeš širit ruke na pramcu titanika i možeš radit neznam što, no ono što doživiš tamo nema ekvivalenta u našem svijetu.. Ovo je tema o kojoj valja dobro razmisliti.


Sleeper je napisao/la:
par na drugoj. Dolazi neki lik ( njega se jako mutno sjećam) i govori : Vi ljudi, niste sposobi da izdržite malo gravitacije...niste dostojni...

neka ženska osoba mi je jako čudna, podrugljiv smjieh. Ništa ne pričam, samo promatram...u tom dijelu sam se probudio.



Čudne, izdužene, deformirane, strašne ili autoritativne figure u snu su u pravilu anorganska bića. Često njihov govor često ne zvuči konzistentno, razumno. Skopčaš po jednu rečenicu najčešće. Uperi u njih mali prst lijeve ruke. Nemoj ih shvaćet ozbiljno nego kao dosadne gnjavatore. Imao sam slične neželjene susrete kao ti i odkad sam ih potjerao ozbiljnije jave se tu i tamo kao fizička prisutnost i strah no u snovima ih vidim skoro svaku večer, svjesnima ili nesvjesnima. Zbilja neznam koji kurac hoće od nas na taj način. Učenje? Zabavu? Energiju? Možda i sve navedeno i još ponešto. Možda im služimo umjesto televizije ili kao vrsta neposlušnih kućnih ljubimaca, tko zna? :D

No promjene vašeg odnosa znači da si ti postao svjestan i da drukčije doživljajvaš neke stvari, što je svakako dobra stvar. Ipak, ne diži glavi previše. Nemoj mislitit da si ih se riješio. Agresivnost koju iskazuješ prema njima je definitivno napredak u odnosu na strah no opet je vrsta interakcije, dakle oni dobiju svoje ovako ili onako. Opet igraš na njhovom terenu no nemoj se sekirat zbog toga. Polako.


Sleeper je napisao/la:
I još je zanimljivo to da sam kroz san imao neku vrstu pomagača, znači osobe ili osoba koja me je usmjeravala što moram raditi i koje su me štitile tokom cijelog sna.
Dosada mi se to nikad nije dogodilo. a sjećam se snova unazad 10 godina.


Ovo ti je izaslanik sanjanja. Vrsta anorganskog bića koja se veže uz svjesne sanjače. Ukratko dobio si prijatelja koji će te pratiti cijeli život. Relativno je beskoristan no barem ti je vjeran :-) Probaj ga nešto pitati ili mu se obratiti u snu.

Dobrodošao u klub šamanskih sanjača! :D

Preporučujem ti hitno i pažljivo pročitat Umjeće sanjanja o Castanede. Ako treba pošaljemo ti ga ne mejl, no mislim da je na engleskom.

Sleeper je napisao/la:
Ovaj forum mi je jako puno pomogao, prvenstveno svi koji su imali slična iskustva i naučili kako se nositi sa strahom i raznim situacijama. Još je puno posla ... nadam se da ću prepreke uspješno svaladati.


Strahom se je lako nosit. Samo pričekaš da prođe i radiš ono što si mislio radit. Koncentriraš se na neku akciju, bilo koju i čekaš. Strah te pegla pa prođe. Svaki strah na svijetu spada pod ovo pravilo. Baš svaki. Kad jednom naučiš ovu jednostavnu tehniku koja uopće nije teška, nikad više nećeš imat problema sa strahom, sve dok si živ.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: pet aug 27, 2010 5:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 27, 2010 4:33 pm
Postovi: 1
Promijeni mjesto krevetu. okreni ga nekako drugacije..i vidjet ces nestace kosmari :hug:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: čet nov 14, 2013 8:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet nov 14, 2013 8:18 pm
Postovi: 1
Ja imam slican problem.. Imam 18 godina i od malena imam ucestale nocne more koje su sada postale i ucestalije, i strasnije rekla bih.. Desava mi se da vristim po 10, 15 puta za vece, bukvalno ne mogu da se uspavam. Sanjam razna cudovista i nakaze, i kada se probudim vidim siluete istih u svojoj sobi kako mi se smeju i priblizavaju, dok njihov lik ne izbledi. To traje nekih desetak sekundi obicno. Spavam sa sestrom u sobi tako da me ona budi kad vristim i umiri me, posto se obicno tresem a ponekad i placem nakom nocnih mora.. Ako neko zna kako bih mogla da se napokon otarasim toga zamolila bih za pomoc, hvala unapred..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: čet nov 14, 2013 9:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Bole je stvarno u pravu,
Nisam ni verovao da feng shui toliko utice na svest ali sam se uverio.
Recimo moja najpovoljnija strana je jug i dugo mi je krevet, tj.glava bila usmerena prema jugu.
Takodje sam u juznom delu kuce, to je srecna okolnost.
Kada sam okrenuo krevet tako da mi je glava usmerena na istok, a krevet u podruciju severa nastao je haos.
Posle par dana ta strana je pocela da utice na mene, nisam mogao dugo da zaspim i misli su mi potpuno gusile mir.
Kada sam vratio krevet na staro mesto, mir se potpuno vratio u roku od jednog dana

Evo saveta:
Potrazi koji je tvoj Gua broj.
Ovaj sajt
http://www.madeinmontenegro.com/vbforum ... php?t=4920
je prilicno dobar.

Kad nadjes gua broj, potrazi koja strana sveta opisuje SHENG QI.
Prema toj strani usmeri krevet, tako da glava bude usmerena ka toj strani.

Mozes i da potrazis misljenje feng shui konsultanta, ako ti treba broj telefona mogu da ti posaljem.

Ako se odlucis za ovakve poduhvate, javi promene, verujem da ce ih biti.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: čet nov 14, 2013 11:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ja sam imala nocne more prije 4 godine.Tada sam zivjela u jednom stanu punom vlage.Nocne more su bile tako jake da sam se sva znojava budila nocu, a onda ne bi mogla zaspati. Pomoc sam potrzila od jednog reikiste.Rekao mi je da mi je nocu dolazio neki demon/entitet i mucio me. Nakon toga promjenila sam stan (i to je bilo slucajno jer sam se morala odatle seliti) i vise mi se to nije ponavljalo. Medjutim....ove godine u februaru mjesecu, imala sam jos gore nocne more i sjetim se tog svog perioda iz 2009 godine. Sjetim se i nacina kako sam se tog rijesila. I onda sam opet jovo na novo. Zaista bio je opet isti problem. Posto sam bila podstanar u tom stanu jedva sam cekala da odem iz istog i to se i desilo, kad sam dosla u novi drugi stan, nocne more su bile sve rjedje i rjedje, cak mi se desilo da me jednu noc nesto povuklo za noge i to me probudilo. Sad je ok i spavam ok, ali i ako se dese neki losi snovi, nisu tako strasni, vec u ublazenom obliku i ne strase me kao oni prije jer one zadnje nocne more su me izludjivale-govorim o morama iz tog stana prije ovog. Budila su me vrata navece kao da je neko lupao njima, kao da je neko dizao krevet i lupao njime, strasne napade sam dozivljavala....Moje misljenje je da nocne more mozete imati u nekim stanovima/kucama koji nemaju dobru energiju...hvala Bogu, sve je to sad proslost....:)

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sub dec 28, 2013 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Tvoj post podsjetio me kako mjesto spavanja često ima veze sa onim što sanjaš odnosno "tko ti dolazi u posjete" :) Ja sam nekako uvijek mislio da se anorganci vezuju na ljude no vjerovatno i oni pripadaju zakonitostima prostora kao i mi te im nije uvijek lako i jednostavno nešto naći ili kretati se ... valjda? Sanjalačka tijela anorgaskih bića su energetska tijela te im putovanje ne znači ništa mogu ić bilo gdje no mogu li naći to što traže uvijek i kako nisam siguran, svijet je velik možda su i neki njihovi oblici vezani za prostor.

To me podsjetilo da sam na jednom mjestu gdje povremeno putujem imao dvije najgore noćne more koje sam ikada sanjao, nisam čak ni siguran u prisustvo iako je moguće da je netko sa strane "skupljao dojmove" ili sisao strah no more su ličile na horor film koji ti neko odvri pred očima te promatra reakciju. Iako sam i od svojih "domaćih" anorganaca naviknut na dozu macabre i morbidnog horor pristupa ovo je bilo eksesivno preko svake mjere, kaos, zlo u elementarnom obliku.

Čak se nisam ni bojao previše teško podliježem strahu odnosno mogu doživit strah iz vana no osobno se ne mrdam i ne igram njegovu igru nikad, tako da nisam bio ni bio previše zgrožen nego sam više promatrao sve u "wtf" stanju uma, kao ne možeš vjerovat da takvno nešto postoji ..

No da zbilja, kao da me je netko našao na tom mjestu odnosno kao da su "utvare" vezane za mjesta. Nekako ne mislim da je ova ideja previše nova :)

Btw pozdrav svima sa kojima se nisam čitao odavno, možda navratim malo češće ovamo.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sub dec 28, 2013 9:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ima i jednog i drugog. Anorganskih bića ima i onih koji su vezani za mjesto ali i onih koji se vezu za auru ljudi.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: ned dec 29, 2013 10:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
lone_bird je napisao/la:

Btw pozdrav svima sa kojima se nisam čitao odavno, možda navratim malo češće ovamo.


:occasion5: navrati kad god stigneš :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto aug 14, 2018 12:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Jesi li probao snimati sobu i sebe dok spavas, pa usporedjivati sjecanje sa snimkom?

Svojevremeno je kod nas kamera znala hvatati svasta zanimljivog kroz noc.
(Kamera za nocno snimanje, da napomenem, jer ova obicna nije hvatala nista sto bi se dalo razaznati.)

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz