Sada je: čet mar 28, 2024 3:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri jul 28, 2010 12:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Pa da to je moram priznat stvarno specifiCHan sluCHaj, taj dok plivaSH onda plivaSH, a kad staneSH onda toneSH.


shta hocesh da kazhesh sa tim uvecanim CH i SH-ima?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri jul 28, 2010 2:40 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 25, 2010 10:54 pm
Postovi: 12
Evo mene, polako čitam i učim....

A sad ajmo malo polakše...hehe..toliko informacija sam morao izguglat...spojna točka...entitet...letači...ovaj...onaj....hehe :?:

@lone_bird :

Ja sam oduvijek svijestan što hoće, hoće stah i hrani se time, hoće kontrolu...no problem je taj što ne znam kako se zaštititi.

Super ste mi ljudi, ali morate shvatiti da se ja bavim inžinjerskom znanošću i da mi je neobično teško čitati vaše rasprave u svim pdf-ovima jer sve promatrate sa filozofskog stajališta. Ako shvaćate što želim reći. Kod mojeg razmišljanja je uvij uzok,tretman i posljedica.
Vežem kockice već par godina i seda sve na svoje mjesto...polako ali sigurno. No ja imam konkretna pitanja i volio bih konkretne odgovore.
Molim da me ispravite ako griješim negdje u shvaćanju svega.

1. Uzrok - ego, letač, promatrač, tuđi um,volares...kako ko voli. Harni se mojoj energijom
2. Tretman - postati svjesniji sebe, raditi na sebi,lucidni snovi, pobijediti ego, njega.
Ovo molim i detaljno objasnite na svome primjeru:

3a. Posljedica - loša

Da li ja vježbom tezengriteta, thai chi-ja utječem na fizički, koje su posljedice u realnom životu. Umor, manjak koncetracije, bolovi? Koje su posljedice po okolinu? Koje su posljedice po djevojku, ženu, djecu? Prijatelje, rodbinu,posao?

3a. Posljedica - dobra

Tu sam već pročitao dosta.

Nemojte zamjeriti, ja sam početnik pa banaliziram stvari koje se možda ne daju banalizirati i individualne su.

Zašto je tu netko rekao da je tenzegritet loš? Što se može dogoditi?

Pokušavam si stvoriti neku sliku, a ne bih voli stvoriti krivu sliku.
Nažalost ne postoji na forumu neki vodič, zanči 1d-7d, objašnjenja pojmova...kako funkcionira. Tko su anorganci, kako se dijele, što rade, koja je zaštita. Tko su letači, tko su reptili, koja je uloga itd...

Eh sad tek vidim koliko su kod mene stvari jednostavne :

Dobar dan, ja bih želio elektorinstalacije u kući!
Može! Gdje želite utičnice, gdje prekidače, gdje rasvjetu?
Tu i tu!
Može! Projekt dođe ovoliko, rad ovoliko, materijal ovoliko!
Ok!
Nacrtam, napravim, naplatim! Jednostavno!

Hehe, malo šale, ali na ovom primjeru funkcionira, odnosno funkcionirao je moj mozak dok nisam svrati ovdje :rofl .
Prokleti gugl , sad se više ne mogu oduprijeti ... \:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri jul 28, 2010 10:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Sleeper je napisao/la:
Vežem kockice već par godina i seda sve na svoje mjesto...polako ali sigurno. No ja imam konkretna pitanja i volio bih konkretne odgovore.


Ne može konkretno jer te niko ne može uzeti za ruku i povesti. Sve što ti je potrebno si ti sam po sebi. I rad.

Sleeper je napisao/la:
Super ste mi ljudi, ali morate shvatiti da se ja bavim inžinjerskom znanošću i da mi je neobično teško čitati vaše rasprave u svim pdf-ovima jer sve promatrate sa filozofskog stajališta. Ako shvaćate što želim reći. Kod mojeg razmišljanja je uvij uzok,tretman i posljedica.

Hajd da probam inžinjeru koji takođe vlada Sleeperom objasniti ovaj postupak gledano iz meni bliske struke:

1. Uzrok
Sleeper sam po sebi, takav kakav je i njegova dugogodišnja interakcija sa okolinom, takva kakva je.

2. Tretman
Uzeti Sleepera i zajedno sa njegovim kontejnerom i strpati u rezervoar sa koncentrovanom kiselinom.
Kad se kontejner viewtopic.php?f=7&t=815&start=0 otopi potrebno je da Sleeper SAM veoma pažljivo izađe iz rezervoara a da se slučajno ne ošteti. Ostaviti ga neko kratko vrijeme da pogleda okolinu, da osmotri. Sad zabezeknutog Sleepera :shock: staviti ponovo u rezervoar sa kiselinom i ogoliti ga do kostiju. Kad se ogoli do kostiju (a i kosti se rastave jedna od druge) mora SAM da se iskoprca iz rezervoara. Svo vrijeme boravka u rezervoaru dok ima ruku – ruka će ponavljati pokrete #-o a glava (dok je još na kičmenom stubu) će raditi ovo ](*,) zbog spoznaje, ne zbog topljenja. Da ne zaboravim spomenuti da će se i pojam «zabezeknuće» otopiti. I ego. A vala i raznorazni entiteti (jedan ili više njih) koji su tumarali bespućima Sleepera. Sad Sleeper mjenja ime. Koje ime će izabrati, to samo on zna. Ne polažući na to nikakvo pravo, ja ću ga ipak nadalje zvati New Man. Ponovo mu se oko kostiju stvara organska materija. Misteriozni smiješak se pojavljuje na licu. :D

New Man sada ZNA. I mirno spava. I lijepo sanja.

Pored pomalo neprijatnog golicanja pri prodiranju konc. kiseline do kostiju jedan od najboljih pokazatelja uspješnosti rada je - otpor okoline. Mislim da će se najjači otpor pojaviti u prvoj fazi, u fazi topljenja kontejnera. U fazi ogoljavanja kostiju otpor okoline više nema uticaja na bivšeg Sleepera. On uviđa da je otpor okoline beskoristan.
A okolina ga želi vratiti na stari, ispravni put. :rofl :rofl :rofl

3. Posljedice
Sad je New Man (koji se skromno potpisuje sa new man) svjestan koliko ljudi iz okoline ga zaista kao jedinku poštuje. Da li mu ta svjesnost nešto znači? Mislim da ne. On ide Svojim Putem. A ni njegov čin nije bio nimalo egoističan, daleko od toga. :thumbup:

Hoće li Sleeperu biti lako? :-k Neće. [-X Da li je ovo sve neophodno Sleeperu i svima nama da uradimo i sami? Jeste! \:D/

Iznešeni postupak je moje mišljenje. Naravno ostaje mogućnost da nisam nimalo u pravu. A po meni član @lone bird ti je prilično konkretno objasnio stanje stvari.

Sleeperu, misliš li da možeš (kad si već sam tragao za informacijama) da nastaviš po starom? Nema povratka, to je to. A koliko se još misliš koprcati, do tebe je!

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri jul 28, 2010 10:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
Pokuskadabra je napisao/la:
Remain je napisao/la:
@Pokuskadabra

da, ali sama jednostavnost nije dovoljna.. imash gomilu jednostavnih ljudi koji imaju gomilu problema..

ja ne znam u chemu je tenzegritet toliko komplikovan? komplikovan je samo po tome shto se ljudi plashe da se pokrenu. inache verujem da je usadjen u nas same toliko da ne mozhemo ni pretpostaviti dok se ne upoznamo s njim... to je praktichno igra tela, ples.. ja zaista ne vidim nishta loshe u tome... ako ti zapostavish svoj duh i telo i prepustish se pustoj jednostavnosti, chisto sumnjam da cesh od njega dobiti neku pozitivnu povratnu reakciju..

tako je i sa ostalim "tehnikama".. sve sluzhe kao pomoc da se pokrenemo. pokret je jako bitan.. ne mozhemo zapostaviti ni duh, ni telo.. i jedno i drugo zahteva vezhbu da bi najbolje moguce funkcionisalo. kako cesh ti razviti mozak ako ga pustish na pashu? iz puste jednostavnosti?

.


tenzegritet nije usađen u nas jer tenzegritet kao što mu i ime (i Kastaneda) kažu podrazumeva u sebi princip tenzije.Ne znam da li si radio tenzegritet ..ako jesi onda znaš da se pokreti rade uz tenziju mišića i tetiva.
Taj princip(princip tenzije) je recimo suprotan principu Tai chia a to je princip što je moguće veće opuštenosti tela koje radi Tai chi..nazovimo ga princip "ne-tenzije".
Po mom mišljenju princip "ne-tenzije" je princip kojem čovek treba da se vrati i da ga se seti, princip koji je kao što si rekao "usađen u nas".
Princip tenzije s druge strane je nešto strano čoveku što ne znači da ne može da ide i tim smerom i postane to nešto što nije čovek.
Da ne bude zabune Tai chi je isto tako po mom mišljenju tehnika..pogrešno shvaćen način da se postigne "ne -tenzija" ..kada svest dostigne određeni nivo čistote telo automatski počne da radi nešto što spolja gledano izgleda kao Tai chi.Mislim da je tako i došlo do zabune onih koji su posmatrali "praktikanta tai chia" koji ustvari i nije bio praktikant bilo kakve tehnike , njegovo se telo jednostavno pokretalo na taj način.

Što se tiče jednostavnosti mislim da se nismo razumeli, jednostavnost =prirodnost = "usađenost" = ono što je u čoveku već zapisano.


kako ti znash shta je nama strano a shta nije i shta je usadjeno u nas? kako mozhesh biti toliko siguran? jesi li razmishljao mozhda o tome da si i ti u teshkoj zabludi? mozhda sam i ja, otvaram tu mogucnost.. ali, ipak... nishta od toga nama nije strano, sve je to nashe. ako se koristi tenzija, ne znachi da morash stalno biti pod tenzijom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri jul 28, 2010 11:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
Sleeper je napisao/la:
1. Uzrok - ego, letač, promatrač, tuđi um,volares...kako ko voli. Harni se mojoj energijom
2. Tretman - postati svjesniji sebe, raditi na sebi,lucidni snovi, pobijediti ego, njega.
Ovo molim i detaljno objasnite na svome primjeru:

3a. Posljedica - loša

Da li ja vježbom tezengriteta, thai chi-ja utječem na fizički, koje su posljedice u realnom životu. Umor, manjak koncetracije, bolovi? Koje su posljedice po okolinu? Koje su posljedice po djevojku, ženu, djecu? Prijatelje, rodbinu,posao?

3a. Posljedica - dobra

Tu sam već pročitao dosta.

Nemojte zamjeriti, ja sam početnik pa banaliziram stvari koje se možda ne daju banalizirati i individualne su.

Zašto je tu netko rekao da je tenzegritet loš? Što se može dogoditi?

Pokušavam si stvoriti neku sliku, a ne bih voli stvoriti krivu sliku.
Nažalost ne postoji na forumu neki vodič, zanči 1d-7d, objašnjenja pojmova...kako funkcionira. Tko su anorganci, kako se dijele, što rade, koja je zaštita. Tko su letači, tko su reptili, koja je uloga itd...


1. uzrok, moze biti vanjski utjecaj poput anorganca, no to je samo jedna od mogucnosti. moze biti da si zaista na neki nacin veliku spoznaju u snu povezao sa strahom, pa jednom kad ga savladas i vidis vecu sliku moze ti ta spoznaja biti razumljiva, sve do tad bude nocna mora. ako je letac ili tudi um, njega ces isto savladati kao i spoznaju. moras prevladati taj strah. ako je tudi nestati ce kada te prestane plasiti, ako je tvoj vodit ce te do spoznaje ili kontrole, uklanjanje tog straha.

2. tretman svakako pocinje vecom svijesnoscu unutar snova jer tamo je problem ili rjesenje.

3a. ne znam kako tensegrity moze biti los, ostajem otvoren i za tu mogucnost. posljedice tensegritya sigurno nisu umor i slicne, prije bi to bila veca disciplina, smirenost, svijest koja funkcionira na drugaciji nacin. posljedice prakse tensegritya na okolinu ovise o prakticaru, njegovoj disciplini svijesti, samokontroli.

anorganci, neorganska bica, pod to smatram svijesti koje nemaju materijalni oblik. za razumijevanje je dovoljno samo prihvatiti mogucnost da mogu postojati svijesti koje nemaju nikakvog materijalnog oblika. dovoljno je za pocetak razumijeti da oni postoje, a kako se dijele za to ima vremena, to je jos relativno novo podrucje za sve nas. letac je recimo jedna vrsta neogranskih bica koja nasem umu ili nasoj svijesti daje svoj um i svoju svijest. na taj nacin mi mnoge njegove odluke prihvacamo kao odluke nase vlastite volje - cisto zbog nemogucnosti prihvacanja mogucnosti da postoje neorganska bica :mrgreen:

reptili su jedno drugo poglavlje kojeg nema u castanedi direktno, no za to ucenje to niti nije toliko vazno. reptili su svijesti koje su djelomicno i u materijalnom obliku i u anorganskom. razvijeniji su na ljestvici evolucije svijesti tako sto su im dostupne mnogo vece tehnologije nego sto je nasa, no takoder i razvijenije su im psihicke moci. po prirodi su grabezljivi, vladari mnogih podrucja naseg dijela svemira, iskoristavaju manje razvijene civilizacije ili svijesti, no ujedno su i na najvisem stupnju samospoznaje bica okrenutih prema sebi. takva ucenja odlaze predaleko u sferu neprakticnih ili tesko iskoristivih znanja. pot to mislim da je u redu imati informaciju, no zbog nemogucnosti njene upotrebe, trebali bi vise vremena provoditi na stvarima od kojih imamo prakticne rezultate.

dobar primjer je npr anorganac il entitet koji nekom dolazi u snove. takvu svijest lako je moguce otkriti prilikom uranjanja u san, a kod takve discipline anorganci nas pocinju izbjegavati.

_________________
Misli su materija. Materija je svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri jul 28, 2010 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Par nevezanih komenatara, izvučenih iz konteksta;

Tragom_ptice_dodo je napisala;
Ha ha ha. Odkako sam dosla na ovaj forum smetam ovom @kolosu.
A vidi ga sad bogati on misli da se kao udruzio sa bird-om i kao bird je meni nesto spustio sto bi mene kao trebalo pogodit. (Abrakadabra citam kolosove misli)



Daj se poslušaj molim te. :) Zvučiš kao neka uvrijeđena damica iz neke loše YU komedije. Ni ja nisam shvatio što je kolos točno ciljao sa thumbs-up no jel uopće bitno? Koga briga? A ti već "čitaš misli" kao da nemaš pametnija posla. Nema smisla ni potrebe odvoditi stvari na tako osobnu razinu. Prvo što je neratnički no lako za to, glupo je, nelogično i potpuno nepotrebno, ako malo bolje razmisliš. Ako te tako jedan thumbs up može isprovocirat, kako će ne tebe tek djelovat dobro naciljana uvreda zapitaj se. Dakle piši postaj i nemoraš nikud ići, posebno ne "uvrijeđena".


Primjetio sam da puno ljudi savjetuje sleepera da je rad na sebi, samospoznaja, izlazak iz "kontejnera" i ostale lijepe duhovne tehnike kao odgovor na njegov problem no stvar je da se takva vrsta odgovora može dat sa SVAKI problem i opet bit točna. Sleeper je čovjek koji ima konkretan problem. To je ko da te netko pita "kako ću postavit ove pločice u kupaoni" a ti mu odgovoriš "radi na sebi". Ljudi predlažu što im je blisko i što im je drago no u ovom slučaju to nema smisla. Ne mislim da su savjeti sami po sebi loši, dapače, no takve stvari se u pravilu savjetovat ne mogu. Sleeper će sam pronaći svoj put, ili neće. Mi tu ne možemo ništa.

Što se tiče konkretnih stvari i odgovora (koje svi očekuju kao neki čarobni štapić koji će riještit sve probleme) mogu samo reći da je ključ situacije način na koji se uljezi doživljvaju i općeniti stav prema njima. Stvari o kojima sam ti pisao do sad su vrlo bitne pa ako si se izgubio u šumu pročitaj ga još jednom jer će ti pomoći u uspostavi balansa i u borbi sa strahom, od čega se naravno počinje. Ta bića su dosta zastrašujuća no to nije jedini način na koji ih možeš pojmiti. Eksperimentriraj. Pokušaj im se obratit konkretnim pitanjima. Glasno izreci zapovijed "dosta" ili "odlazi" i to stvarno misli, ono iz petnih žila. Ako možeš natjerat ljutog psa komandom da sjedne onda si na dobrom putu. Pitaj ih što hoće. Zajebavaj se s njima. Imaju smisla za humor! Ne bi vjerovao. Ukratko pokušaj izbjegnut ulogu panične žrtve koja skače ko sumanuta po sobi jer nije jedina. Njima takav vaš odnos odgovara no tebi naravno ne.

I još nešto. Ostani na forumu i obrati se ako dođe do neke bitne promjene u vašim odnosima. Ta bića su bitno lukavija i mudrija od tebe pa to uzmi ozbiljno u obzir. Unaprijed. Postoje načini na koji te mogu prevarit i zajebat koje još nisi svjestan pa pazi se obima odnosa s njima. Najbolje ga drži nisko. Lijepo im se zahvali na društvu i poželi laku noć, kad to budeš u stanju.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Zadnja izmjena: lone_bird; sri jul 28, 2010 8:22 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri jul 28, 2010 8:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
Remain je napisao/la:
Pokuskadabra je napisao/la:
Remain je napisao/la:
@Pokuskadabra

da, ali sama jednostavnost nije dovoljna.. imash gomilu jednostavnih ljudi koji imaju gomilu problema..

ja ne znam u chemu je tenzegritet toliko komplikovan? komplikovan je samo po tome shto se ljudi plashe da se pokrenu. inache verujem da je usadjen u nas same toliko da ne mozhemo ni pretpostaviti dok se ne upoznamo s njim... to je praktichno igra tela, ples.. ja zaista ne vidim nishta loshe u tome... ako ti zapostavish svoj duh i telo i prepustish se pustoj jednostavnosti, chisto sumnjam da cesh od njega dobiti neku pozitivnu povratnu reakciju..

tako je i sa ostalim "tehnikama".. sve sluzhe kao pomoc da se pokrenemo. pokret je jako bitan.. ne mozhemo zapostaviti ni duh, ni telo.. i jedno i drugo zahteva vezhbu da bi najbolje moguce funkcionisalo. kako cesh ti razviti mozak ako ga pustish na pashu? iz puste jednostavnosti?

.


tenzegritet nije usađen u nas jer tenzegritet kao što mu i ime (i Kastaneda) kažu podrazumeva u sebi princip tenzije.Ne znam da li si radio tenzegritet ..ako jesi onda znaš da se pokreti rade uz tenziju mišića i tetiva.
Taj princip(princip tenzije) je recimo suprotan principu Tai chia a to je princip što je moguće veće opuštenosti tela koje radi Tai chi..nazovimo ga princip "ne-tenzije".
Po mom mišljenju princip "ne-tenzije" je princip kojem čovek treba da se vrati i da ga se seti, princip koji je kao što si rekao "usađen u nas".
Princip tenzije s druge strane je nešto strano čoveku što ne znači da ne može da ide i tim smerom i postane to nešto što nije čovek.
Da ne bude zabune Tai chi je isto tako po mom mišljenju tehnika..pogrešno shvaćen način da se postigne "ne -tenzija" ..kada svest dostigne određeni nivo čistote telo automatski počne da radi nešto što spolja gledano izgleda kao Tai chi.Mislim da je tako i došlo do zabune onih koji su posmatrali "praktikanta tai chia" koji ustvari i nije bio praktikant bilo kakve tehnike , njegovo se telo jednostavno pokretalo na taj način.

Što se tiče jednostavnosti mislim da se nismo razumeli, jednostavnost =prirodnost = "usađenost" = ono što je u čoveku već zapisano.


kako ti znash shta je nama strano a shta nije i shta je usadjeno u nas? kako mozhesh biti toliko siguran? jesi li razmishljao mozhda o tome da si i ti u teshkoj zabludi? mozhda sam i ja, otvaram tu mogucnost.. ali, ipak... nishta od toga nama nije strano, sve je to nashe. ako se koristi tenzija, ne znachi da morash stalno biti pod tenzijom


Rekao sam već da to nije lako..to ide postepeno.Po nekima proces se odvija tako što prvo saznaješ šta nisi , malo po malo otkrivaš sve to što si mislio da je tvoja suština a ustvari nije.Na kraju ostane samo suština.
Cilj je da se "opismeniš" ,da naučiš da čitaš to što je u tebi zapisano.
E sad ako je u tebi lično zapisano da je tvoja suština tenzija onda ok, ali ono što ja verujem je da je čovek zamišljen drugačije, da je u njemu zapisano nešto drugo.
Da li zapis može da se izmeni?
Mislim da ne može bez gubljenja svojstva čoveka, onda to postaje neko drugo biće, kao što ni mi ovde na Zemlji najvećim delom nismo ljudi u pravom smislu te reči, samo smo potencijalno ono za šta je čovek zamišljen .
Pojedini ljudi kada postanu svesni svog jadnog položaja pomisle da je to ustvari tako jer je čovek sam po sebi jadno biće.Takvi pokušavaju da postanu "nadčovek" a neki i "biloštasamonečovek" npr. polu čovek polu neorganac, neorganac i svašta još.
To je npr. i suština laži da je čoveku neophodna energija neorganaca za bilo šta.U osnovi te laži jeste ideja nedovoljnosti čoveka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri jul 28, 2010 9:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
sleeperu brate, komšijo, prijatelju, nemaš ti nikakav problem, ti si jednostavno lud. ili , da citiram lone_birda (u daljnjem tekstu LB), "nisi ti lud". ili da upotrijebim jedan citat koji dobro opisuje situaciju.;"jebeš to, isti kurac"
LB ti je dao savjete koji su ljudima ovdje više-manje poznati, također ih ljudi sa ovog foruma više-manje uspješno koriste. uperiš prst u neko krezubo slinavo stvorenje i vikneš mu "sjedi, lezi, plej ded..."
osobno više preferiram plaženje jezika i aboridžanske grimase, to je nekako zabavnije, a osim toga, nije pristojno u nekoga upirati prstom, pa taman i ako nema tijelo.

uključio bih se u raspravu samo iz razloga jer sam kao stariji adolescent imao želju raditi u savjetovalištu. sve osobe koje sam do tada poznavao,a trebale su savjetovanje, bile su tinejđerke, pa sam pomislio da nebi bilo loše da ih tješim za novac.

želio bih ti ukazati na to da bi možda bilo dobro da prije nego kreneš s tehnikama "odlazi!" ili "beži bre utvaro iš!" i sličnima, malo porazmisliš o činjenici da skoro u svakom postu imaš jedan dio u kojem nam napominješ da ti je malo teško sve to "svariti" jer tvoj um je inžinjerski.
pa znaš šta, zajebi taj um. zbog njega i jesi lud. nije ni nama ostalima ništa lakše. moj je medicinski, LB-ov je ribarsko-težački, a što tek reći za tragom_ptice_dodo čiji um je reikistički! pa evo nas svih ovdje, čak nekome i djelimo možebitno korisne savjete.

da ne duljim sada sa opštom "sejv-jour-soul" njuejdž bulšit psihologijom, želio bih ti dati konkretan savjet.
pokušaj ubiti neku svoju rutinu, neki dio sebe, neko mišljenje koje jako voliš i koje ti je važno... ne budi skroman u akciji, pokušaj (ako si u financijskoj mogućnosti) održavati vezu s maloljetnom prostitutkom, napuši se salvie divinorum, odi 7 dana sam planinariti velebitom sa 200 kn u džepu da imaš za spavanje po planinarskim domovima, imaj homoseksualnu avanturu sa nogometnim sucem...
želim reći, pokušaj pronaći nešto što je na granici podnošljivosti tvoje okoline, a preko svake granice tvoje podnošljivosti. dovedi se u opasnost, sebe, svoje stavove, vjerovanja... nikako ne poduzimaj akcije napijanja s frendovima i tučnjave u lokalnom baru, ako si to već prije radio. ako nisi, preopasno je.
što god poduzmeš, pa bilo to i u-inat-šefu-čačkanje-nosa na sastanku, donest če ti nešto novo. koliko hrabra akcija bude, toliko će i to novo biti moćno.
možda otkriješ da si nešto do tada precjenjivao, možda otkriješ da si veće đubre nego što misliš, možda ostaneš u vezi s nogometnim sucem... ali taj novi dio tebe je novi i ovim pizdekima koji te zajebavaju dok bi ti spavao. taj novi dio je "nova" energija, tvoja, i možeš je oblikovati taj čas kako ti želiš, jer je nova.
kao kada kupiš novu kutiju plastelina, treba ga samo zagrijati sekundu-2 i spreman je za oblikovanje.

i prije nego još spomenem svoj univerzalni lijek za sve-smrt, želim reći da bi mnogi "mračnjaci" ubili za to da budu na tvom mjestu, 15 godina terora bez ogrebotine, ozbiljnog poremećaja, čak imaš i (nasmijmo se svi zajedno) normalan život... ako sjebeš taj dar, nisi za drugo neg da te pojede babaroga!

evo jedna vježba iz knjige "susreti s nagualom" koju bih ti svakako preporučio, isto kao i "biti u sanjanju" florinde donner, imaš ih u "galaksija download"-u.

“Ako želite da napravite mesta za nepoznato, morate biti svesni svog ličnog umiranja. Prihvatite svoju sudbinu kao neizbežnu činjenicu. Pročistite taj osećaj, postanite odgovorni za neverovatnu slučajnost što ste živi. Ne molite u prisustvu smrti; ona ne odgovara na molbe onih koji žele da je umilostive. Prizivajte je, osvestite se da ste došli na ovaj svet kako bi ste je upoznali. Izazivajte je, čak iako znate da šta god uradili nemate ni najmanje šanse da je pobedite. Ona je ljubazna prema ratniku a nemilosrdna prema običnom čoveku.”
Posle ovog predavanja, Karlos nam je dao vežbe.
“Napravite popis onih koje volite i svakoga ko se brine o vama. Kada ste ih rasporedili prema nivou osećanja koje gajite prema svakom od njih, onda ih, jednog po jednog, pošaljite u smrt.”
Žagor zaprepašćenja je prostrujao među slušaocima.
Čineći kretnje kojima je iskazivao ozbiljnost, Kastaneda je dodao:
“Ne plašite se! Nema ničega strašnog u vezi smrti. Ono što je strašno je naša nesposobnost da se promišljeno suočimo sa njom.”


želim ti dobru zabavu, i što reče ribar; javi se, nemoj da si pička, ako ništa, ovdje svi znamo da smo u istim govnima :thumbup:

sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri jul 28, 2010 10:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 28, 2010 10:02 pm
Postovi: 149
zdravo.ja sam bas nov.ovde.neznam bas kolko ce ti pomognu ta reiki meditacija sranja,tipa ja mislim-a ono neprijatelj-nestane.bombardovali i srbiju a ja mislio da im mislima skidam avione.a oni biju. i dalje biju. i bice sve dok im se ne zavrne sija.posto su na nizem evolutivnom stupnju od nas telesno,koriste svoje napredne tehnoloske fore za stvaranje raznih prividjenja,dok te izlude.kad te oslabe kao licnost sleduje ti :tongue: jedno iznenadjenje u snovima gde tvoj duh bude zamenjen odlicnom kopijom tebe samog.i tu se tvoja prica zavrsava.moj predlog ti je da pokusas da se izboris za sebe samog,puno dezinformacija kruzi okolo,istina je tu negde,oko nas.Struja,pobratime.Ono sto rade rade uz pomoc struje,savetujem jedan period nespavanja,kolko treba,udaljavanje od elektricnih aparata,malih baterija,dalekovoda,akumulatora.odmor na nekoj planinici,tipa grizli adams,mozes da probas,nista te ne kosta. a jos ako imas i neku zensku da povedes sa sobom,da se vratite prirodi :love1: da ne mislis na ta sranja,da imas neku zanimaciju.ma jel bi te bilo strah od puza da ga sretnes u snu...malo neozbiljno,zar ne,al sta mos da promenis s filozofiju.ti filozofiras, a oni biju.ti bijes,oni filozofiraju.razmisli.

1804


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri jul 28, 2010 11:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
zdravo kara đorđe, moram priznati da se u potpunosti načelno slažem s tvojim stavom, no nije mi jasno kakvo bi bilo dugoročno rješenje. naime, ja u šumi mogu ostati maksimalno 10 dana, u najboljem slučaju u eko selu. slažem se takodjer da je bolje sa ženskom. i šta poslje toga? i koliko često treba ići na odmore, i nije istina da ništa ne košta.
nije mi skroz ni jasan dio da mi njih bijemo. ja sam naime isto za to, samo mi nije poznat način. molim te da malo pojasniš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: čet jul 29, 2010 8:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 28, 2010 10:02 pm
Postovi: 149
zelenozubi je napisao/la:
zdravo kara đorđe, moram priznati da se u potpunosti načelno slažem s tvojim stavom, no nije mi jasno kakvo bi bilo dugoročno rješenje. naime, ja u šumi mogu ostati maksimalno 10 dana, u najboljem slučaju u eko selu. slažem se takodjer da je bolje sa ženskom. i šta poslje toga? i koliko često treba ići na odmore, i nije istina da ništa ne košta.
nije mi skroz ni jasan dio da mi njih bijemo. ja sam naime isto za to, samo mi nije poznat način. molim te da malo pojasniš.



hi.dugorocno resenje trenutno ne postoji.opstanak bi bila prava definicija.evolucija je dugotrajan proces,tako da je veoma sumnjivo kad neko evoluira u kratkom vremenskom periodu.sto se filozofiranja tice,primetio sam da ih najvise buni nagla promena teme ,tad nekako gube kontrolu.verujem da svi na ovom forumu imaju sopstvena iskustva,tako da je izlisno da filozofiramo.smeta im pozitivnost,tipa umetnicko nadahnuce,dusevnog tipa,u prevodu ono nase izvorno iz duse da dodje do izrazaja.jos ako je frekvencijski jako - to boli.koliko se samo tzv. strucnjaka iz svake oblasti pojavilo u poslednje vreme.prave vrednosti se guse kvantitetom,tj.ponudom,tako da kvalitet bude ugusen,ne dodje do izrazaja dok ne izumre.tako ako je neko napadnut,najverovatnije ima razloga za to.radi nesto sto ne odgovara populaciji koja namerava da nastani ovu planetu.recimo...elektrotehnicar moze da izmisli uredjaj koji emituje niskofrekventnu struju,koja je suprotna visokofrekventnoj.ja nisam elektro tehnicar,dajem primer.svako od nas radi nesto.i kao takvom mu treba podrska okoline.niko ne moze sam da uradi sve.nadam se da ce doci bolje vreme,kad ce ljudi-preziveli uspeti da organizuju stvarnu strategiju odbrane od visih intelektualnih bica.to sa kastanedom je gubljenje vremena.bar po meni.neke sile ne mozemo da razumemo.ja ne mogu da razmisljam kao zmija.ili kao guster.ali ni oni nisu savrseni.takvo nesto ne postoji.recept ze batinanje je u razradi. :evil:
1804


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: čet jul 29, 2010 10:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
karadjordje, mozes li objasniti u kom smislu smatras da je cc gubljenje vremena? mislim da si u prvom postu nespretno povukao paralele sa ovim reiki ciribuciriba meditacijama - na neki nacin moramo postati svijesni i razmisljati o promjenama unutar nase svijesti a tako i o mogucem vanjskom utjecaju na nasu svijest.

ne vidim kako odlazak u prirodu sa npr zenom i hopa cupa moze biti nesto duhovno pozitivno. da ne bi mislio na nocne more? kako ja gledam na stvar, njemu nije cilj zaboraviti i potisnuti iskustva iz snova nego ih istraziti i shvatiti, prouciti, nadjacati. da li su tjelesni uzitci u sexu npr nesto pozitivno za razvoj nase svijesti ili naseg bica? jos uvijek se ne mogu otet dojmu da je sex obicno praznjenje energije bez ikakvog vidljivog efekta na podrucju jacanja svijesti. moze li netko objasnit drugacije?

sto se tice obrane od vise razvijenijih bica, ne moraju ona biti vise svijesna od nas. entiteti koji mogu radit nocne more mogu biti bezopasni, zasto ne? s druge strane mogu biti i mnogo jaci entiteti. mi se na odreden nacin i jednima i drugima suprotstavljamo, neke tjeramo jednostavno poput muha, dok druge vrlo oprezno, kao da se npr zelimo maknuti od lava u pustinji. hocu reci da smatram kako cc iznosi prakticne metode kojima se mozemo suprotstaviti razlicitim entitetima na nacin da ih postanemo svijesni - hocemo li ih izbjegavati ili samo drzati na odstojanju, ili im pustiti da rade sto hoce nije toliko vazno. vazno je da ih postanemo svijesni, a na tom podrucju cc i kompanija daju dobre zakljucke koji se ne mogu lako pobit.

_________________
Misli su materija. Materija je svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: čet jul 29, 2010 2:27 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Ratnici, malo ću ući u :offtopic:
samo jedno primjećivanje....

karadjordje je napisao/la:
evolucija je dugotrajan proces,tako da je veoma sumnjivo kad neko evoluira u kratkom vremenskom periodu.


Bash naprotiv karađorđe. Evolucija je upravo vrlo brza a nekad gotovo i trenutna. Jer da je spora niko nikada ne bi evoluirao - uhvatili bi ga u trenutku evolutivnog raskoraka, kad je najslabiji - i smazali za doručak. Proces skupljanja iskustava koji bi vodili ka evolutivnom skoku ili kraće rečeno priprema za taj skok je vremenski dugačako...hiljade i stotine hijada godina, no sama evolucija je trenutna. Isto je i sa prosvjetljenjem ( dolaskom do objektivne svijesti ) sudeći po izjavama majstora i učitelja. Prosvjetljenje je uvijek trenutno. Rad na sebi da bi se došlo do tog trenutka je s druge strane, za većinu ljudi, dugotrajan itd...

Dobrodošao karađorđe. :occasion5:

Toliko od mene.
:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: čet jul 29, 2010 2:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jul 29, 2010 11:53 am
Postovi: 20
gocat je napisao/la:
karadjordje, mozes li objasniti u kom smislu smatras da je cc gubljenje vremena? mislim da si u prvom postu nespretno povukao paralele sa ovim reiki ciribuciriba meditacijama - na neki nacin moramo postati svijesni i razmisljati o promjenama unutar nase svijesti a tako i o mogucem vanjskom utjecaju na nasu svijest.

ne vidim kako odlazak u prirodu sa npr zenom i hopa cupa moze biti nesto duhovno pozitivno. da ne bi mislio na nocne more? kako ja gledam na stvar, njemu nije cilj zaboraviti i potisnuti iskustva iz snova nego ih istraziti i shvatiti, prouciti, nadjacati. da li su tjelesni uzitci u sexu npr nesto pozitivno za razvoj nase svijesti ili naseg bica? jos uvijek se ne mogu otet dojmu da je sex obicno praznjenje energije bez ikakvog vidljivog efekta na podrucju jacanja svijesti. moze li netko objasnit drugacije?

sto se tice obrane od vise razvijenijih bica, ne moraju ona biti vise svijesna od nas. entiteti koji mogu radit nocne more mogu biti bezopasni, zasto ne? s druge strane mogu biti i mnogo jaci entiteti. mi se na odreden nacin i jednima i drugima suprotstavljamo, neke tjeramo jednostavno poput muha, dok druge vrlo oprezno, kao da se npr zelimo maknuti od lava u pustinji. hocu reci da smatram kako cc iznosi prakticne metode kojima se mozemo suprotstaviti razlicitim entitetima na nacin da ih postanemo svijesni - hocemo li ih izbjegavati ili samo drzati na odstojanju, ili im pustiti da rade sto hoce nije toliko vazno. vazno je da ih postanemo svijesni, a na tom podrucju cc i kompanija daju dobre zakljucke koji se ne mogu lako pobit.


evo da se i ja kao novajlija priključim ovoj raspravi \:D/

Mislim da samim osviještavanjem mogućnosti postojanja anorganaca, letača ili entiteta ili kako god ih hoćete nazvati je dovoljan inicijalni korak u samom suprostavljanju. Ne što ćemo biti odmah sposobni suprostavljati već ćemo ući u prvi korak nove svijesti, puno cjelovitije. Učvrščivanjem svijesti postaćemo manje bojažljivi, manje ćemo skretati pogled i puno nas više neće biti briga iako smo u stvari u stanju da se zaseremo sa svim novim saznjanima koja nam nadolaze sa tom spoznajom. Digneš pogled, primjetiš, pokažeš da vidiš i neprijatelj posustane. I u tonalu i nagualu. A tebe baš briga, glavno da ne tuku [-o<
Ni dobio ni izgubio, ali si se bar borio.

E da, vidim da pod utjecajem cc (iliti don juana i njegovog dobrocinitelja) imaju ljudi ponešto protiv sexa [-X
Manje pražnjenja u svakom sllučaju dok se seksas nego dok gledas tv i pises besmislene postove na netu poput ovog mog.

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: čet jul 29, 2010 2:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jul 29, 2010 11:53 am
Postovi: 20
Java je napisao/la:
Ratnici, malo ću ući u :offtopic:
samo jedno primjećivanje....

karadjordje je napisao/la:
evolucija je dugotrajan proces,tako da je veoma sumnjivo kad neko evoluira u kratkom vremenskom periodu.


Bash naprotiv karađorđe. Evolucija je upravo vrlo brza a nekad gotovo i trenutna. Jer da je spora niko nikada ne bi evoluirao - uhvatili bi ga u trenutku evolutivnog raskoraka, kad je najslabiji - i smazali za doručak. Proces skupljanja iskustava koji bi vodili ka evolutivnom skoku ili kraće rečeno priprema za taj skok je vremenski dugačako...hiljade i stotine hijada godina, no sama evolucija je trenutna. Isto je i sa prosvjetljenjem ( dolaskom do objektivne svijesti ) sudeći po izjavama majstora i učitelja. Prosvjetljenje je uvijek trenutno. Rad na sebi da bi se došlo do tog trenutka je s druge strane, za većinu ljudi, dugotrajan itd...

Dobrodošao karađorđe. :occasion5:

Toliko od mene.
:hello2:

:thumbup: :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: čet jul 29, 2010 3:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
xomot je napisao/la:
E da, vidim da pod utjecajem cc (iliti don juana i njegovog dobrocinitelja) imaju ljudi ponešto protiv sexa [-X
Manje pražnjenja u svakom sllučaju dok se seksas nego dok gledas tv i pises besmislene postove na netu poput ovog mog.

pozz


Izvini, ali ovo nije tacno, osim ako si pod tv-om mislio na nocni program + rucni rad. Mada opet, mozda si ti neki fenomen....pocni da rekapituliras gledanje tv-a i pisanje postova pod hitno


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: čet jul 29, 2010 4:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
xomot je napisao/la:
evo da se i ja kao novajlija priključim ovoj raspravi \:D/

Mislim da samim osviještavanjem mogućnosti postojanja anorganaca, letača ili entiteta ili kako god ih hoćete nazvati je dovoljan inicijalni korak u samom suprostavljanju. Ne što ćemo biti odmah sposobni suprostavljati već ćemo ući u prvi korak nove svijesti, puno cjelovitije. Učvrščivanjem svijesti postaćemo manje bojažljivi, manje ćemo skretati pogled i puno nas više neće biti briga iako smo u stvari u stanju da se zaseremo sa svim novim saznjanima koja nam nadolaze sa tom spoznajom. Digneš pogled, primjetiš, pokažeš da vidiš i neprijatelj posustane. I u tonalu i nagualu. A tebe baš briga, glavno da ne tuku [-o<
Ni dobio ni izgubio, ali si se bar borio.


ma ja mislim da je najbitnija stvar osloboditi se straha od smrti tj. upoznati je i prihvatiti.. sa tim strahom od smrti dolaze i svi drugi strahovi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: čet jul 29, 2010 5:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 28, 2010 10:02 pm
Postovi: 149
hvala svima na dobrodoslici.mislim da svako ima pravo na svoje misljenje,pa tako da i sleeper treba sam da odluci sta je najbolje za njega.evo,kao novi clan ja bih molio sleepera za jednu uslugu.naime,procitao sam takoreci sve o orgonskoj celiji,ali bez obzira na svu dobru volju koju sam imao,strucnost mi nije dozvolila vise od toga nego da ostanem na ideji. :mrgreen: ako imas slobodnog vremena,molim te da pokusas da sastavis i testiras orgonski akumulator,i da nam kazes rezultate.ja sam stvarno skeptik,da to uopste radi,ali nisam strucan da dajem misljenja o tome.Razumes,onda neces da mislis na nocne more.a ja necu da mislim dal to cudo radi.
kastaneda je kul. peace,brother...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: čet jul 29, 2010 5:15 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jul 29, 2010 11:53 am
Postovi: 20
cinkoksid je napisao/la:
xomot je napisao/la:
E da, vidim da pod utjecajem cc (iliti don juana i njegovog dobrocinitelja) imaju ljudi ponešto protiv sexa [-X
Manje pražnjenja u svakom sllučaju dok se seksas nego dok gledas tv i pises besmislene postove na netu poput ovog mog.

pozz


Izvini, ali ovo nije tacno, osim ako si pod tv-om mislio na nocni program + rucni rad. Mada opet, mozda si ti neki fenomen....pocni da rekapituliras gledanje tv-a i pisanje postova pod hitno


Hebi ga, i dalje mislim da je s energetskog gledista, svjestan sex puno bolji od bilo koje druge nesvjesne radnje. A tupiti u TV to definitvno je. Za svoj post sam se salio, naravno da je bio inspirirajuci i prosvijetjen :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: čet jul 29, 2010 6:02 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 25, 2010 10:54 pm
Postovi: 12
heh...zahuktala se ova rasprava :mrgreen:

No sad stvar je sljedeća, već tri noći mi nitko ne dolazi u posjet, zanimljivo i olakšavajuće.
Ali kvragu ovi psi oko mene laju i laju, i to sve oko 2-3 ujutro. Hoće se podert od lajanja. Nikad ih nisam čuo takve. I to već tri noći zaredom.
Imam normalne snove, čak inspirirajuće. Tipa ljubičasta svjetlost krene od mene i hvata moje najbilže, prijatelje i dalje se širi te svi postaju svjesni i sretni =D> .

No sad pak imam drugih problema, a to je da stalno na ovo sve mislim , i složimo se ja i moj ego da nije sve onako kao se čini kada bum : pred očima slika tame i crvenih svjetlećih očiju kako me promatraju :tongue: . Zatim mi se smiju neka bića iz mraka :rofl . To sigurno nisu moje misli, pa nikad nisam do sad to ni vidi onda kako da ih projiciram?
Zatim neki osjećaj uzbuđenja, knedle u grlu...pa umor....ah

Nekako mi se čini da je ovo tek početak...trebao bi uzet par dana slobodno, i stavit liniju između mnen i uma koji mi priređuje ovakve stvari. No glavno da sam definirao što je, pa se mogu i boriti protiv toga.
Recimo tih slika koje mi se pojavljuju, odnosno bića. Dođem do njih iglom i probušim ih, oni se pretvore u balončiće,odnosno ja ih pretvorim...hehe...prilično cool :hug: .

A zakaj imam osjećaj da je ovo 1% onoga kaj će mi um servirat?...pitanje je samo jel sam ja dovoljno spreman za tu borbu, ipak će me pratit do kraja života.... ](*,)

Ima ko u Zg-u da zna malo više o ovome, da je prošao tehnike i da želi popit kavu i popričat malo ?

Huh...definitivno ću uzet par dana odmora negdje.

A što se tiče savjeta da promijenim svakodnevicu...heh zbog posla ću morat preselit u drugi grad, više u prirodu i milim da će mi to bit najveća ludorija...nema prijatelja, nema mojeg omiljenog kafića...novi ljudi, grad.

@karadjordje

A što je molim te orgonski akumulator :mrgreen: ?

P.S.

I pobogu tko je frajer u crnoj kapuljači bez lica?

aaaaaaa! aaaaaaaa!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz