Sada je: čet mar 28, 2024 10:27 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: ned jul 25, 2010 11:39 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 25, 2010 10:54 pm
Postovi: 12
Pozdrav svim članovima foruma, dugo Vas pratim, pročitao sam dosta materijala i odlučio se registrirati.

Imam jedan problem koji ne znam kako riješiti, krajnja mi je opcija odlazak psihologu ili gutanje ko zna kakvih tableta koje je njihovo standardno rješenje.

Imam učestale noćne more, unazad 10-15 godina, nisam obraćao posebnu pažnju na njih jer sam mislio da će nestati, a i u budnom stanju nismu mi nikako štetile.
S vremenom su dolazile i prolazile, nekad ih nije bilo mjesecima, nekad su bile tu par tjedana no zadnjih godinu dana skoro svaku noć sanjam.

Skoro svih mora se sjećam, sjećam se što sam radio, sjećam se nekad i svakog detalja. Obično završavaju tako da vrištim, trčim po sobi, borim se s hlačama, majicama, stolicama i ostalim predmetima ( za koje vidim u snu nekakvu pojavu) , trčim na balkon. Skačem, saginjem se. Nekad ih i provociram. Budim se obično na pojavu svjetla, ondosno upalim svjetlo te sam budan. Šok traje još par sekundi ali onda dođem k sebi.

Nisam destruktivan prema drugim osobama, odnosno kad djevojka spava sa mnom, znam da je ona tu. Razgovaram s njom u snu, ali nikad nisam pomislio da bih je udraio jer je neka pojava. Roditelji mi ponekad upadaju u sobu kad čuju da vrištim i nekako sam svjestan da je netko kraj mene. Ne mogu to opisati, ali znam da se ne ponašam destruktivno prema njima.

Do sada, kao što sam rekao to nije utjecalo na moj 'budan' život, ali sada se iteakko osjeti. Ujutro sam ne ispavan, nekih likova iz sna se sjetim na poslu, kasnim na posao jer me sve to umori tokom noći. Navečer me obuzima strah od sna, likovi i pojave mi se vraćaju u misli, gledam oko sebe, nekad spavam s upaljenim svjetlom.

još nisam preko dana uznemiren, normalno funkcioniram, radim, ali nekako mi sve to već počinje ići na živce. Puno o tome razmišljam, pročitao sam dosta site-ova na tu tematiku. Neki prijatelji i poznanici imaju slične probleme, ali oni se većinom ne sjećaju sna ili mjesečare.

Ja sam u snu itekako svjestan ograde od balkona i znam da ne smijem preko jer ću se razbiti, kao da podsvjesno vidim stvari koje bi mi mogle naštetiti. Nikada u ovih 15 g. se nisam ozlijedio.

U snu znam zaključavati vrata od sobe, zatvarati prozore i općenito uvijek sam u strahu. Nikada nisam halucinirao, odnosno dizao se iz kreveta a da to nije bilo zbog toga što mi netko hoće naštetiti. Da preformuliram, kada sanjam 'sretne' snove, uvijek sam miran.
Djevojka je primjetila da se užasno jako trzam u fazi između sna i jave.

Da vam opišem par snova.

a) Neke pojave nose ogromu dasku , 3x2 m, i stavljaju je kar mojeg kreveta, ja se automatski dižem i pridržavam dasku da ne padne na mene i djevojku. Vičem im da se vrate , da pridrže, i nogom kresnem svjetlo te skužim da držim ormar.

b) Dignem se iz kreveta i onako u polusnu vidim neku pojavu na vratima. Baca na mene neku špagu, ja se izmičem i prijetim joj, vičem da baci još, i tako to ide neko vrijeme. Uspijem se probuditi i shvatim da je pojava - hlače koje vise na vješalici. Odnosno shavtio sam kad sam upalio svjetlo.

c) Budim se u krevetu prepunom zimja, vrištim, mičem ih sa sebe, bježim u hodnik, i dalje vrišti i zovem pomoć. Trznem se i upalim svjetlo. Nema naravno ničeg, ali onaj okus staha još dugo ostaje.

d) Probudim se i vdim nešto kako ide prema meni, osjećam zlo, čak se i sad ježim kada tipkam ovo. Bježim na tersu, držim vrata da ne može za mnom. Tako u stahu prođe par minuta. Onda se probudim i opet onaj stah ostaje.

I još jedan za mene vrlo važan san. To mi se dosad nike nikad dogodilo ;

Probudio sam se s otkucajima srca valjda 200, ne mogu disat, skačem iz kreveta a srca i dalje divljački tuče. Pokušavam udahnuti zrak, i nekako mi to uspije. Upalim svjetlo i kroz par minuta se uspijem stabilizirati, odnosno otkucaji srca mi se vrate na normalu.

Kroz sve noćne more, koliko sam uspio izanalizirati kroz godine karakteristično je :
- ogroman stah
- ustajanje i bježanje po kući
- osjećaj da me netko prati
- paljenje svjetla i povratak u stvarnost
- sjećanje svega

Čak i kada cura me budi ne uspijem se probudit dok ne upali svjetlo.
A sjećam se detalja razgovora s njom. Odnosno ne da se sjećam, uh...teško je to opisati... ko da sam svjestan u tom trenutku da sanjam ali si ne mogu pomoći.

Oprezan sam postao i na javi. Provjeravam kuteve, zaključavam vrata. Umorilo me više to. Svjestan sam da mi ne mogu, ne može (ne mogu definirati što je) ništa. Nekad su zmije, nekad pauci, nekad pojava, nekad oči. Javlja se u svim oblicima.
I to samo u snu. Nikada nisam ništa osjetio na javi.
Imao sam normalno djetinjstvo, nemam traume, nisam se bavio magijom, nisam prisustvovao traumatičnim događajima. Imam noramalan posao. Nekad više, nekad manje stresa. U biti vodim sasvim normalan život. I prenormalan.

E sad, mene zanima, postoje li tehnike meditacije, nečega , bilo čega jer sam lud više i neispavan i živcira me sve to. Pokušavam nekim noramalnim putem. Pio sam čajeve, nisam pušio prije spavanja, zamišljao sam lijepe scene. Ali baš ništa ne djeluje.

Kao što sam rekao, zadnja mi je opcija psihijatar, jer posao kojim se bavim uključuje i liječničku dokumentaciju o mom psihofizičom stanju svakih par godina, te ne bi bilo baš zgodno da se pojavi u njoj posjet psihijatru. Radim na visini i mislim zadržati posao.

Eto, ja sam sve svoje izbio, ako netko ima slične probleme, neka se javi, a ako netko ima rješenje...molio bih da ga podijeli jer sam na rubu živaca.

Hvala i pozdrav forumu!







c)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: ned jul 25, 2010 11:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
uff.. gadno..

mozhda bi trebalo da pochnesh da radish na svom duhu tj. psihi.. pretpostavljam da bi to uticalo i na snove.. mozhda bash da pochnesh da vezhbash tenzegritet... mislim, ja sam shto se toga tiche pochetnik ali teorijski prilichno kapiram stvari... doshao si na dobar podforum :) pretpostavljam da ce neki drugi chlanovi moci da ti daju korisne savete....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: pon jul 26, 2010 8:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
par saveta od mene

kao prvo-nemoj da radis tenzegritet

evo sta ja radim:

Prvi uslov je da postanes u snu svestan da je to san.
To mozes da postignes na razlicite nacine, pronadji na internetu teme o lucidnim snovima i prouci.Za lucidnost u snovima potrebna je odre]ena kolicina energije.Moj ti je savet da ne pokusavas da je sakupljas bilo kakvim tehnikama kao sto je npr. (tenzegritet) nego da poverujes da je covek izvor energije i da mu nije potrebna energija sa strane.Postoje ipak odre]ene stvari koje sprecavaju da se taj genertor energije(covek) zahukta.To je npr. strah, bes,sve vrste negativnih misli prema drugima i prema sebi, samosazaljenje..
Kao sto je za coveka stetno na javi da oseca bes , strah itd. tako je isto to stetno za njega i u snovima zato nije dobro da se u snovima obracunavas sa tim sto sanjas, da vices na njega , da ga se bojis..
Postani na javi svestan ovih negativnih osecanja i shvati da ona nisu tvoje prirodno stanje svesti , da je to nesto strano i neprirodno.Trudi se da uvek primetis ova negativna osecanja kada se pojave i budi ih svestan.Nemoj da se boris protiv njih samo ih posmatraj kao nesto strano sto osecas .
Isto tako budi svestan onoga sto se desava oko tebe kao i u tebi(budi svestan i dobrih osecanja u tebi) .Budi svestan i svog tela , jednostavno usmeri paznju na ukupnost svog tela..npr. ne na povrsinu tela nego i onoga sto se desava unutra.Pri tom ne mislim an krvotok i slicne stvari nego na osecaj unutar tela .Taj osecaj je vibracija koju razliciti ljudi mozda osecaju na razlicite nacine.Ja je osecam kao neku vrstu drhtanja, treperenja.Kad prebacis paznju na telo trebao bi da osetis tu vibraciju.
U pocetku ces je lakse osetiti u pojedinim delovima tela npr. sakama, stopalima..a mozda je osetis i lako..zavisi od coveka do coveka.Cilj ti je da je osetis odjednom u celom telu.
Kad se jednom osvestis u snovima(budes u snu svestan da je to san) primenjuj istu taktiku.Prvo sto trebas da uradis kad te nesto napadne u snu je da prebacis paznju na telo ..na isti nacin na koji to radis i na javi.
Kad to budes uradio osetices opet vibraciju ali u ovom slucaju bice jaca nego na javi(barem je tako kod mene).

nastavicu kasnije moram sad da se izlogujem

nastavak:

Znaci ja prebacim pažnju na telo unutar sanjanja i potpuno se opustim (mislim da ustvari opustim svoje fizičko telo koje spava a koje takođe osećam dok sanjam).
Ako to čudo šta god da je krene ka tebi, npr. pokuša da te uhvati za neki deo tela ili da te udari ili šta god dopusti da se to desi , nemoj da se opireš, nemoj da se plašiš .Ali sve to treba da ide zajedno:
1.pažnja na celokupnost(npr. ne samo ruke u sanjanju) tvog sanjačkog tela
2. opuštenost ("ne- napetost")
3. dopuštanje da to čudo pokuša šta god ima da pokuša kao da ti to što će ono da uradi ne može ništa.
Rezultat svega ovoga bi trebao da bude otprilike taj da će svi napadi prolaziti kroz tebe ili nestajati pre nego što dođu do tebe ili će to čudo što te napada nestajati i svašta još može da se desi.
Prema mom mišljenju barem nema svrhe obračunavati se , biti veći predator od predatora..

Eto to je otprilike moje iskustvo za sada i ono zahteva dosta rada a sebi.Jednostavnija varijanta za nekoga ko ne želi da ispituje potencijale svoje svesnosti bila bi pretpostavljam sledeća:
Moli Boga da te zaštiti, moli ga na javi, moli ga u snovima , moli ga da ti da znanje kako da prestaneš da sanjaš to što sanjaš i da ti da znanje zašto to sanjaš.

Što se tiče brzog lupanja srca o kojem si pisao, tu se verovatno radi o tome da si osetio rad srčane čakre (rad srčane čakre se oseća ponekad kao srce koje jako brzo udara , kao da si trčao).Ipak ako staviš ruku na predeo srca trebao bi da primetiš da srce kuca normalnom brzinom, to ti je način da proveriš da li je čakra "kriva" za taj osećaj ili srce stvarno ubrzano kuca.


Zadnja izmjena: Pokuskadabra; pon jul 26, 2010 8:42 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: pon jul 26, 2010 9:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Imao sam do prije par godina,stalnu ponavljajuću noćnu moru,koja bi me ponekad pratila i na javi.Rijetko sanjam i kad bih sanjao,to bih sanjao.Tj.kad bi se probudio,oko par minuta još nebi znao sanjam li ili ne,bio sam u dva svijeta.I mene je to već polako dovodilo do ludila.
Sanjao sam da me ganja neka grmljavina koju proizvodi nekakva kugla koja me želi zgaziti.Zapravo nisam bio siguran da je to kugla,ali moj zaključak je bio takav,ali bio sam svjestan da neznam, a nisam imao muda suočiti se stime što prizvodi buku.Buka koju bi proizvodila bila je nevjerojatna i jednom dok sam se probudio,buka je i dalje bila u mojoj glavi(što se mi nikad prije nije dešavalo).Nisam znao kako da je se riješim pa sam počeo lupati glavom o zid.Naravno bio sam svijestan što radim pa sam prestao.
I tad sam negdje pročitao da bi mogla pomoći borba protiv toga do smrti.Tj. sljedeći put kad sam imao taj san,sve se ponavljalo kao i uvijek,isti strah iste emocije,samo što sam ovaj put odlučio da ako nemogu pobjeći,pustit ću da vidim što me to ganja,pa makar me i pregazilo to nešto.
Na kraju je završilo sve sretno,jer se do mene dokotrljala mala kuglica :D ,ali tad mi nije bilo jasno kako tako nešto malo može prizvoditi takvu buku.Ali smijeh u meni je prevladao,vidjevši onu malu kuglicu :D .(o tome sam kasnije razmišljao kao mogućnost da mi se nešto strašno desilo u prošlom životu,možda neka nagla smrt ili trauma,ali uglavno to smatram jednom poveznicom prema prošlim životima)
Od tada nisam sanjao taj san,a i kad mi se zna desiti da sanjam nešto što me plaši,uvijek idem do kraja,do smrti.

Moja supruga je imala slične primjere i također joj je ova tehnika pomogla.
To je to,možda pomogne.
Možda pomogne i saznanje da se entiteti iz viših denziteta,tj OPS-i hrane energijom koja se stvara dok se bojimo,tako su ti snovi možda i namjerno inducirani.
Ako uspiješ,javi.
:occasion5:
Moram reći kad već pričam o tome,sad već par puta sam sanjao nešto što me ostavlja u snu u nedoumici.Tj. recimo sanjam da se nešto loše događa mojim bližnjima,a ja ostajem nekako pasivan.Što mi ni u snu nije baš logično.Dakle nema straha.
A sad mi je "palo na pamet" da ta pasivnost donekle ima i veze sa životom na javi.
Pozdrav

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: pon jul 26, 2010 2:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
Pokuskadabra je napisao/la:
par saveta od mene

kao prvo-nemoj da radis tenzegritet

evo sta ja radim:

Prvi uslov je da postanes u snu svestan da je to san.
To mozes da postignes na razlicite nacine, pronadji na internetu teme o lucidnim snovima i prouci.Za lucidnost u snovima potrebna je odre]ena kolicina energije.Moj ti je savet da ne pokusavas da je sakupljas bilo kakvim tehnikama kao sto je npr. (tenzegritet) nego da poverujes da je covek izvor energije i da mu nije potrebna energija sa strane.Postoje ipak odre]ene stvari koje sprecavaju da se taj genertor energije(covek) zahukta.To je npr. strah, bes,sve vrste negativnih misli prema drugima i prema sebi, samosazaljenje..



ja sam shvatio da energija koja se sakuplja tenzegritetom nije energija sa strane nego energija koja je sakupljena na periferiji svetlece lopte.. koja se onda tenzegritetom preraspodeljuje.... pa je u svakom sluchaju nasha energija a ne neshto sa strane.. ne znam da li sam u krivu....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: pon jul 26, 2010 8:38 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Hvala Sleeper što si iznio ovu tvoju problematiku!
Prepoznajem tematiku plašenja jer sam doživljavao slično, recimo ovo sa daskom koja će se srušiti pa skočim s kreveta, bubama, paucima, zmijama i prepoznajem nečiju shemu, šprancu, nešto tipično što je netko osmislio za hebanje u glavu.
Znam i ja tražiti još koju minutu i pošto se probudim kud su otišli pauci da ne legnem negdje gdje su se sakrili.
A i spavam večinom sam jer znam nekad nekog nekad na vole opizditi šakom u glavu kad me pokušava zarobiti odiza....

Evo sad sam siguran da su manipulacije u igri, jer ta sličnost mojih i tvojih iskustava ne može biti slučajna.

Već i svijest o tome da je to nečija shema manipulacije ide prema ublažavanju problema.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: pon jul 26, 2010 8:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
ja sam imala noćne more, prave
vidjela sam sobu u kojoj sam spavala, točno kakva jest, u sobu se ulazilo dodozdo sa stepenicama
u mori sam vidjela 2 spodobe kako se uspinju i gledaju me
bez lica, samo obris
prejezivo
samu bih sebeb probudila , tako da se skoncentriram na pomicanje ruke, da je zapravo pomaknem, to bi me probudilo

ispalo je da sam u premještanju sobe stavila krevet na križanje podvodnih voda ili čega već, nakon pomicanja kreveta na poziciju koju mi je preporučio čovjek koji se u to kuži , moje more su nestale
sada kada razmišljam o tome, mislim da sam možda 'vidjela' bivše stanare, kuća je prastara, tik uz tvornicu .. nekako sam osjećala da sam ja na njihovom terenu..

sretno

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: pon jul 26, 2010 9:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
Remain je napisao/la:
Pokuskadabra je napisao/la:
par saveta od mene

kao prvo-nemoj da radis tenzegritet

evo sta ja radim:

Prvi uslov je da postanes u snu svestan da je to san.
To mozes da postignes na razlicite nacine, pronadji na internetu teme o lucidnim snovima i prouci.Za lucidnost u snovima potrebna je odre]ena kolicina energije.Moj ti je savet da ne pokusavas da je sakupljas bilo kakvim tehnikama kao sto je npr. (tenzegritet) nego da poverujes da je covek izvor energije i da mu nije potrebna energija sa strane.Postoje ipak odre]ene stvari koje sprecavaju da se taj genertor energije(covek) zahukta.To je npr. strah, bes,sve vrste negativnih misli prema drugima i prema sebi, samosazaljenje..



ja sam shvatio da energija koja se sakuplja tenzegritetom nije energija sa strane nego energija koja je sakupljena na periferiji svetlece lopte.. koja se onda tenzegritetom preraspodeljuje.... pa je u svakom sluchaju nasha energija a ne neshto sa strane.. ne znam da li sam u krivu....


(pogledati prvo kraj ovog mog posta :) )

Ja mislim drugačije ali ne bih sada o tome jer je ovo forum koji se bavi "Kastanedinim učenjem" koje ja ne podržavam ali sa druge strane shvatam da ljudi imaju pravo da izaberu svoj kontejner i da veruju u ideje koje taj kontejner obuhvata.
Mnogo je toga rečeno o tome zašto je to učenje loše za čoveka ali moraćeš to da pretražiš sam da se ja ne bih ponavljao , bio dosadan i provocirao ljude koji poštuju sve to .
Pisano je dosta o tome, moraćeš mnogo da čitaš, eto imaš temu o tenzegritetu ovde pa počni .
Možda bi mogao da shvatiš te noćne more kao mogući početak svog buđenja.Ako prihvatiš taj izazov (izazov da rešiš taj problem) krenućeš putem spoznaje sebe i svega oko sebe .Na putu traženja rešenja pronaći ćeš svoju suštinu tj. spoznaćeš ko si.Moglo bi se reći da su te noćne more tvoja šansa i poziv na buđenje .
Naravno sa puta spozanje se jako lako i skrene i završi u nekom od kontejnera.
To je moje mišljenje nadam se da će nešto od ovoga što sam napisao da ti bude od pomoći
:occasion5:

da..nešto sam u žurbi ceo dan neka se ovaj post shvati kao da odgovaram postavljaču teme ..kao da je on postavio ovo pitanje o tenzegritetu a ne Remain


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: pon jul 26, 2010 9:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
A sad odgovor za Remain-a :)
nevezano za priče o tenzegritetu koje su se pojavile i o kojima ja sada neću govoriti (kao što sam već rekao), postoji jedna rečenica koja mi je ostala u sećanju akoju sam pročitao na nekom forumu.Ide nekako ovako:

" Da bi energija bila slobodna ona prvo mora da spozna slobodu"

Značenje je otprilike sledeće: ako manipulišeš energijom svesno(npr. preusmeravaš je od stopala ka gore, iz jednih delova tela u druge , iz jednog dela čaure ka drugima ti manipulišeš energijom i ona nije slobodna.
Energija će se kretati sama od sebe tamo gde treba u zavisnosti od nivoa našeg svesti.Ako postoje blokade one se razbijaju shvatanjem istina o životu a ne "ručno".Blokade su tu možda i da nas zaštite.
Npr. srčana čakra koja nepravilno radi (popularno rečeno "zatvorena" je ) je sa jedne strane znak lekcija koje nismo naučili a koje se tiču srčane čakre a s druge strane je brana od negativnosti koje nas okružuju .Tako čovek liči na kornjaču koja se sakrila pod oklop da ne bi bila povređena.Naterati(nekom tehnikom) kornjaču da izađe iz oklopa ijako ona za to još nije spremna je opasno za kornjaču.
Sa jedne strane imamo tehnikama ili inicijacijama otvorene čakre pa otud i različiti neobični doživljaji(npr. vizije) .Sa druge strane ta vrata(taj oklop) otvorena su za napade spolja.
Eto zato je moje mišljenje da tehnike ne mogu da čoveku donesu ništa dobro , treba dati procesima u čoveku i oko njega sto je veću moguću slobodu.
Druga rečenica koju je izrekao isti taj čovek sa nekog foruma ide otprilike ovako:

"Tao je jednostavnost"

Ja verujem da je istina u jednostavnosti, u priodnosti..
Tehnike to definitivno nisu.Ako naiđemo na nešto što nema tu karakteristiku krajnje jednostavnosti to je znak da je takvo učenje, takva tehnika ..daleko od istine.
Naravno pod uslovom da je istina ono čemu težimo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: pon jul 26, 2010 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Sleeper dobro nam dosao na forum.

Kao prvo tvoje nocne more koje si opisao pomalo me podsjecaju na more za koje su krivi etinteti iz druge dimenzije i mislim da se jedan za tebe zakacio vec dugi niz godina i posebno nocu voli da te uznemiruje.

Kao drugo, posto trazis pomoc, a ne slicne ispovijedi, a kako vidim mnogi su odmah potrcali da se ispovijedaju da su imali slicna iskustva ( a ko nije?!?), moj savjet ti je da potrazi reikistu i odes mu na 2-3 tretmana. Ipak za početak, obzirom da si izgubljen u svemu tome treba ti kao neki vodic, neko ko ce te usmjeriti na pravi put. Reikista ti moze reci kakve meditacije trebas da radis. Naravno i meditacija moze pomoci, ali ipak kao sto rekoh treba ti neko “strucan” ko ce te usmjeriti na pravi put. Reikista ti takodjer moze reci da li u tebi ima strani entitet ili je jednostavno “zakacen” za tebe….i naravno isti ce ti dati tretman…

Takodjer ti je moj savjet da nocu palis svijece i mirišljave stapice(mislim na one stapice koji se koriste prilikom meditacije) koji tjeraju negativnu energiju i demone iz druge dimenzije.

Garantujem ti da ce sve prestati, no, ako ne budes poceo da “radis na sebi” postoji mogućnost da se i vrati. A jednom kad prestane ja sam sigurna da ces dobit volju da “radis na sebi” kako ne bi vise nikad dozivio to kroz sta sad prolazis.

Dalje…

Kroz “rad na sebi“, mogu ti se pocet dešavati neobjašnjive situacije…tipa da te napuste prijatelji…(kazem moze se desit a i ne mora) ili….da ti se razboli neko tebi blizak…

U biti imam neko svoje misljenje i poprilično sam sigurna da sam upravu.
Pokusaj da vratis film svog zivota u nazad zadnjih 10-15.godina. Sjeti se kad su ti se te more tacno pocele dešavati. Da li ti se jos nesto cudno desilo u tom periodu zivota? I najbitnije pitanje: DA LI SE SJECAS LJUDI, OSOBA KOJE SU U TOM PERIODU USLE U TVOJ ZIVOT? Kakav si imao odnos sa tim osobama? Ljubavni? Poslovni? Prijateljski? Pokusaj da se sjetis zivota svojih roditelja. Mozda je neko usao u njihov zivot tada? Mozda taj etnitet nije namijenjen tebi vec tvom ocu ili majci ali si ti zakacio na njeg….pokusaj da se sjetis…

Zasto te sve ovo pitam? Imam jak osjecaj da ti je neko nabacio magiju(ili si naletio na tudju). Moguce je da je ljubavna magija. Odgovor i to pravi dobices od reikiste, samo ga pronadji…ali pazi, moras nac pravog i nemoj bit naporan i uporan da ti da odgovor….cak ces i sam doci do odgovora.

Sretno ti!

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: pon jul 26, 2010 10:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
[quote="Pokuskadabra"]

aha ok onda.. to je onda druga stvar ako nisi pobornik tog uchenja...
reci mi samo koji je po tebi "siguran" (bezbedan) put do istine? nisam bash ubedjen da je tenzegritet tako opasna stvar ako chovek zna shta radi.. a pretpostavljam da ce to raditi samo neko ko zna shta radi i da mu se sve tajne nece otvoriti istog momenta nego jedna po jedna, tachno onda kada bude spreman..... mada, buduci da nemam velikog iskustva ni prakse ne bih mogao da tvrdim suprotno.. ako mozhe koji link za kvalitetnu raspravu po tom pitanju?

ne bih da zachatavam temu ali eto zanima me


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: pon jul 26, 2010 10:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Odgovor i to pravi dobices od reikiste, samo ga pronadji…ali pazi, moras nac pravog i nemoj bit naporan i uporan da ti da odgovor….cak ces i sam doci do odgovora.


_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: pon jul 26, 2010 10:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Sta hoces da kazes sa Bitlsima?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: pon jul 26, 2010 11:44 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 25, 2010 10:54 pm
Postovi: 12
Hvala svima na odgovorima.

Inače u životu sam čvrsti realist, za mene vrijedi matematika i fizika, ono što je dokazivo.
Alternativu sam počeo čitati sasvim slučajno, par straniica na forumu. U početku mi je bilo sve smiješno, reptili, kasiopejci, čakre, meditaciji, joga...ono wtf?
Nekad sam se zabavljao i čatajući to štivo.

No nešto u meni me kopka cijelo vrijeme , i tako sam istraživao, čitao, provjeravao informacije...i ukrug. Naravno da mi više nije smiješno, u nešto sam čak počeo da vjerujem.

No eto, sad zbog ovih snova, zbog adljnjeg čitanja...ne znam...strah me je čitati, u biti starh me je ZNANJA...noću gledam jel me prate kakve sjene, osvrćem se oko sebe, puno sam opreziji nego prije. Skačem na zvukove i čudne podražaje.

Nekad i poželim da nisam naišao na ovaj forum te da ne znam sve ove stvari...jer me plaše...i stah me je sve više...al opet nekako me privlači da istražujem dalje.

Ne znam jer ko ima sličnih iskustava?

Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Sleeper dobro nam dosao na forum.

Kao prvo tvoje ....

U biti imam neko svoje misljenje i poprilično sam sigurna da sam upravu.
Pokusaj da vratis film svog zivota u nazad zadnjih 10-15.godina. Sjeti se kad su ti se te more tacno pocele dešavati. Da li ti se jos nesto cudno desilo u tom periodu zivota? I najbitnije pitanje: DA LI SE SJECAS LJUDI, OSOBA KOJE SU U TOM PERIODU USLE U TVOJ ZIVOT? Kakav si imao odnos sa tim osobama? Ljubavni? Poslovni? Prijateljski? Pokusaj da se sjetis zivota svojih roditelja. Mozda je neko usao u njihov zivot tada? Mozda taj etnitet nije namijenjen tebi vec tvom ocu ili majci ali si ti zakacio na njeg….pokusaj da se sjetis…

Zasto te sve ovo pitam? Imam jak osjecaj da ti je neko nabacio magiju(ili si naletio na tudju). Moguce je da je ljubavna magija. Odgovor i to pravi dobices od reikiste, samo ga pronadji…ali pazi, moras nac pravog i nemoj bit naporan i uporan da ti da odgovor….cak ces i sam doci do odgovora.

Sretno ti!


Poznajem jednu osobu koja je kroz OŠ bila svih 8 g. zaljubljena u mne, to je trajalo dio i kroz srednju i uvijek mi je namještala neke spačke kada sam bio sa drugom djevojkom. Naravno ta osoba me nikad nije privlačila niti sam ikad htio imati išta sa njom ....

Sjetim se ponekad toga , ponekad mislim da je ona odgovorna za ovo...ali opet zdrav razum prevladava. Kako bi dijete od 14-15 godina, u doba kada Internet nije bio raširen mogla baciti kakvu magiju na mene? Čini mi se prilično nevjerovatno....Iako se sjećam ali mi je u magli, da su pokušavale nešto sa svijećama i brojevima...

Heh...ko će ga znat, tu osobu sad rijetko srecem, samo smo na bok.
Mislim da bi bilo glupo pitati jel si ti bacila neke magije na mene :roll: ...ono kako će ona reagirat na takvu izjavu.

U biti sad se još sjećam da smo neku ženu u rodom selu, zezali ko klinci da je 'copernica' odnosno vjestica :lol: ...to su nam govorile bake na mljekari, kako je to nekad u selu bilo popularno...no ta osoba odavno nije bila živa.

Par stvari su se dešavale i mojoj baki i djedu. Prenosim priču :
U neko doba noći prije jedno 30-ak god. nešto je uskočilo kroz prozor u sobu od bake i djeda. Baka je pala ko u tans, nije mogla se mivcati, govoriti, obitelj se sakupila 0oko nje i počelo se moliti. Ona se sjeća da ju je to 'nešto' gušilo u mislima i uspjela se sjetiti mislim djevice od trsata ako se ne varam i u tom trenutku je to pustilo i odskočilo nazad kroz prozor.

Slična situacija s djedom, njega je to 'nešto' gušilo kad je spavao na leđima te se jedne noćinaljutio, zamahnuo rumaka i osjetio kako udara u nešto, Čuo se udarac kako je to palo i od toga dana ništa.

Baka je još pričala kako je vidjela ženu u bijemo, neku mušku zmiju i čovjeka bez glave. Za par stvari ima i svjedoka.

Oni su vrlo kredibilni ljudi i ja im vjerujem svaku riječ, iako inače ne vjerujem u takve 'babske priče' . Kroz cijeli život sam ih upozano kao osobe koje uvijek govore istinu. Tako da nikad nisam posumnjao u ove priče.

Zašto ovo govorim? Zato jer vam želim dati što je više moguće detalja da bi zajedno otkrili kako spriječiti ili normalizirati ove moje more.
Možda ove stavri nemaju veze sa mnom, ja mislim da nemaju, a možda će nekom od vas biti na korist da prepozna uzroke . Ja ću se truditi objasiti svoje osjećaje, kao što sam to naveo u uvodu, isto tako ću se truditi maksimalno svega prisjetiti da dođemo do rješenja.

Ne pretpostavljam ništa, odnosno još ne želim i nemogu doći do zaključka zašto to sanjam, sve dok ne skupim dovoljno informacija od Vas dragi ljudi.

Hvala Vam svima!

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 12:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Sad sam vidjela da ti ustvari imas 24g. I da si prije 10.g bio 8 razred u Osnovnoj skoli. Prema tome, odbacujem sumnju da je tebi licno neko nesto radio po pitanju ljubavne magije jer si tada jos bio dijete. Ponavljam ne mora biti ljubavna magija, ali ima veze sa tim entitetima e sad na koji nacin to samo jos mogu nagadjati. Mogao si “pokupiti” nesto tudje, tj nekome drugom kome je namijenjeno.

Interesantna je prica u vezi tvog djeda i bake. Njima se nesto kao identično dešavalo? Ali ne tako intenzivno kao tebi? Tebi se to dešava vec 10 godina bez prestanka kako sam razumjela?
A reci mi jesu li djed i baka zivjeli u istoj toj kuci gdje ti sada zivis?

Gdje su ti roditelji, njih ne pominjes? Jesu li zivi?

Da li te nocne more imas i kad odes kod nekog drugog da prespavas? I da li uopste možes da spavas u kuci kod drugih ljudi?

Sleeper nema te cega biti strah. To je kao da se plasis pauka. Veci si i jaci od pauka koji ti ne moze nista ali eto uplasi te jer je dlakav, ruzan, odvratan…a možes da ga zgazis jednim potezom. Ili zmije recimo…
No, u drugu ruku razumijem. Nalazis se pred nepoznatim vratima koja si tek malkice otskrinuo i viris jednim okom iza njih. Ceka te nepoznat put. Nikad neces saznat ako ne krenes tim putem, a ako zatvoris vrata ceka te staro.

Izaberi. Da imas sad dvije opcije: dobio si poziv da ides u rat (pazi i za to treba hrabrost), a možes da biras između :tih vrata koje sam ti ja pomenula i rata…sta bi radije odabrao?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 12:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
strah je normalna pojava.. sa strahom se treba upoznati.. :) i ja sam imao raznoraznih strahova ali eto vremenom kako sam da kazhem duhovno napredovao i taj strah se izgubio.. moj ti je savet da za pochetak vezhbash disanje.. dubok udah i josh dublji izdah, prazna glava i opushtanje.... vezhbaj.. jachaj volju.. jednostavno, vezhbanjem se prirodno stvara to do chega trebash da dodjesh, do nekog spokoja... to je onako neshto osnovno, osnova za sve druge stvari u zhivotu... i te "male" stvari ce ti pomoci da se osecash bolje... naravno, nishta se znachajno ne mozhe desiti preko noci..

i probaj da istrazhish sve ovo shto ti ljudi ovde govore... i sam cesh vremenom doci do reshenja....

i naravno ono shto ti i Tragom_ptice_dodo kazhe.... nema te chega biti strah. veci si i jachi od pauka koji ti ne mozhe nishta ali eto uplashi te jer je dlakav, ruzhan, odvratan…a mozhesh da ga zgazish jednim potezom :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 12:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
Remain je napisao/la:
Pokuskadabra je napisao/la:

aha ok onda.. to je onda druga stvar ako nisi pobornik tog uchenja...
reci mi samo koji je po tebi "siguran" (bezbedan) put do istine? nisam bash ubedjen da je tenzegritet tako opasna stvar ako chovek zna shta radi.. a pretpostavljam da ce to raditi samo neko ko zna shta radi i da mu se sve tajne nece otvoriti istog momenta nego jedna po jedna, tachno onda kada bude spreman..... mada, buduci da nemam velikog iskustva ni prakse ne bih mogao da tvrdim suprotno.. ako mozhe koji link za kvalitetnu raspravu po tom pitanju?

ne bih da zachatavam temu ali eto zanima me


kao što rekoh ja verujem u jednostavnost.Ako neko učenje sadrži tehnike koje jesu same po sebi komplikovane onda po mom mišljenju to učenje nije blisko istini .Ima još kriterijuma..recimo jedan bi mogao da bude ovaj:
ono što nemamo u snovima nije nešto što može da bude od presudne važnosti za čoveka, jer čovek se priprema za ono posle smrti pa treba obratiti pažnju na stvari koje nas tamo čekaju.
npr. disanje.Po nekim učenjima ono je jako važno ali recimo mi u snovima ne dišemo.recimo unutrašnja tišina pomoću posmatranja disanja..ok je to ali kao putokaz za posmatranje uopšte..jer u snovima nema disanja pa kako ćeš onda biti prisutan u snovima?

Ustvari izgleda kao da problema i nema.Jer sve je kao početak , a početnik i nije za drugo nego za početne tehnike? (po meni sve tehnike su u najboljem slučaju(pod uslovom da ne škode čoveku) samo početak.)
Ali problem je u tome što ja lično nismam video da se naglašava početni karakter tehnika, ali sam video ljude koji desetine godina rade meditaciju u obliku nekih konkretnih tehnika(određeni položaj tela, vizuelizacija nečega itd.) I nisu ništa bliže istini jer nekako nisu shvatili da meditacija nije tehnika nego stanje svesti koje čovek treba da ima uvek a ne da 20 minuta dnevno meditira na nekom tihom mestu ..
Ima mnogo sličnih primera..
Ono što mene zanima je da li je tim ljudima uopšte rečeno da ta tehnika ne može da ih odvede nikuda već možda da im da samo nagoveštaj nečega, npr. unutrašnje tišine?
A čemu onda tenzegritet kad ispada da je to nešto što šamani rade kao što neko ne može bez jutarnje kafe kako bi se dobro osećali..Dzaba ti energija i unutrašnja tišina ako do nje dolaziš uz jednu takvu komlikovanu tehniku koju ćeš raditi ceo život.
Tu ne može biti istine, istina je u jednostavnosti.Opet..zavisi ko čemu teži, kojim visinama stremi.

Kako prepoznati šta je istina?PA eto dao sam neke kriterijume..i znam da oni definitivno nisu dovoljni ..čovek treba da nauči da razlikuje ono što je već zapisano u njemu kao istina , a to je jako teško.Ta istina je ona božanska iskra u nama jer Bog je istina , jedna jednina..ne postoji više istina kao što neki kažu.

Što se tiče linka sa kvalitetnom raspravom , stvarno ne znam šta bih ti dao..ako budeš uporan i otvoren za nove mogućnosti nabasaćeš sigurno "slučajno" na ono što ti je potrebno u odgovarajućem trenutku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 12:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
Remain je napisao/la:
strah je normalna pojava.. sa strahom se treba upoznati.. :) i ja sam imao raznoraznih strahova ali eto vremenom kako sam da kazhem duhovno napredovao i taj strah se izgubio.. moj ti je savet da za pochetak vezhbash disanje.. dubok udah i josh dublji izdah, prazna glava i opushtanje.... vezhbaj.. jachaj volju.. jednostavno, vezhbanjem se prirodno stvara to do chega trebash da dodjesh, do nekog spokoja... to je onako neshto osnovno, osnova za sve druge stvari u zhivotu... i te "male" stvari ce ti pomoci da se osecash bolje... naravno, nishta se znachajno ne mozhe desiti preko noci..

i probaj da istrazhish sve ovo shto ti ljudi ovde govore... i sam cesh vremenom doci do reshenja....

i naravno ono shto ti i Tragom_ptice_dodo kazhe.... nema te chega biti strah. veci si i jachi od pauka koji ti ne mozhe nishta ali eto uplashi te jer je dlakav, ruzhan, odvratan…a mozhesh da ga zgazish jednim potezom :)


Ako je neko spreman da pauka zgazi jednim potezom onda mora biti spreman da i njega neko zgazi jednim potezom .A gaženja ima raznih.. jedno je sigurno i plašenje kroz snove.
Šta je rešenje?Postati najjači?neko koga niko drugi ne može da zgazi a on može bilo koga ako tako odluči?
Po meni rešenje je "ne gaziti" nikoga..postepeno , malo po malo otarasiti se te gadne navike .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 12:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
@Pokuskadabra

da, ali sama jednostavnost nije dovoljna.. imash gomilu jednostavnih ljudi koji imaju gomilu problema..

ja ne znam u chemu je tenzegritet toliko komplikovan? komplikovan je samo po tome shto se ljudi plashe da se pokrenu. inache verujem da je usadjen u nas same toliko da ne mozhemo ni pretpostaviti dok se ne upoznamo s njim... to je praktichno igra tela, ples.. ja zaista ne vidim nishta loshe u tome... ako ti zapostavish svoj duh i telo i prepustish se pustoj jednostavnosti, chisto sumnjam da cesh od njega dobiti neku pozitivnu povratnu reakciju..

tako je i sa ostalim "tehnikama".. sve sluzhe kao pomoc da se pokrenemo. pokret je jako bitan.. ne mozhemo zapostaviti ni duh, ni telo.. i jedno i drugo zahteva vezhbu da bi najbolje moguce funkcionisalo. kako cesh ti razviti mozak ako ga pustish na pashu? iz puste jednostavnosti?

a shto se tiche pauka, nisi shvatio poentu.. niko ni ne kazhe da treba da ga zgazi... dovoljno ga je samo ignorisati.. ili prichati sa njim...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 2:01 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 25, 2010 10:54 pm
Postovi: 12
Snovi su se kroz godine javljali u nepravilnim razmacima, imaš u prvom postu. Nekad ih je bilo nekad ne. Kad spavam drugdje isto tako, nekad pričam u snu , rijeđe ili vrlo rijetko vrištim, a skoro nikad ne hodam ili bježim. Ali nisam puno spavao drugdje tako da ne znam.

Ja nikada nisam ništa osjetio na javi, moji baka i djed jesu. Znači njima je bilo stvarno, meni je u snu. Odnosno kada se probudim , nakon par sekundi šoka dođem k sebi. Naravno prvo pretražim sobu od mogućih uljeza :-k .

Živio sam kratko vrijeme s bakom i djedom, prve 4. godine, zatim sam se preselio u drugi grad u novu kuću i sad sam tu već 20 g. :D .
Roditelji su živi i zdravi, kao i bake i djedovi sa obje strane.

Pa ja bi odabrao zanjaje ali bez konkretnih zadiranja u neke stvari. Primjerice ne želim se uopće upuštati u učenje Kastaneda, nisam tip za mračne stvari, odnosno ne sviđa mi se uopće koliko sam uspio saznati čitajući ovaj forum.

Ono što bih probao su disanje, tehnike meditacije , možda i lucidno sanjanje. Želim svjestnost ali ne da vlada mojih 'java' životom , ako kužiš što želim reći.

Ne želim izljeve energije na javi, da me prate anorganci, da mi se sjene uvlače u sobu.
Mislim uopće ne mogu zamisliti kako bi reagirala moja obitelj na sve to, odnosno kako vi to držite pod kontrolim da ne uvučete muža, ženu ili djecu preduboko.

Još puno toga ne razumijem, moram detaljnije proučiti ove tehnike, kao i forum. Treba mi neko uputstvo za početnike #-o .

Ja sad još ne znam koji je put najbolji za mene, ali sam 100% siguran da forum ovog učenja nije.
Još moram saznat kako ovi letači rade :-k . Meni se sviđa moja java ovakva kakva je, nešto uspona i padova, volim prirodu, ljude , prijatelje i svoj posao. Općenito se mogu nazvati sretnim čovjekom jer mi ništa ne nedostaje.
I svakako bih želio očuvati taj mir ako je moguće.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz