Sada je: čet mar 28, 2024 11:43 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: druga rekapitulacija
PostPostano: čet aug 19, 2010 8:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Dobar dan svima...
Otvorio sam novu temu o rekapitulaciji jer smatram da je tako bolje.
Naime,ovde je rec o nastavku rekapitulacije.
Pitanje koje me mnogo zanima je:
Sta radite nakon sto ste zavrsili sa svojom prvom rekapitulacijom(nakon sto ste iscrpli listu ljudi)?
I kastaneda i taisha kazu da je ovo proces koji traje celog zivota i da kada asmo zavrsili sa prvom listom nastavljamo dalje...
Renata Murez kaze da nakon sto smo kompletirali listu ljudi,krecemo ponovo,od trenutka kada smo zapoceli rekapitulaciju.

Ono sto mi nije jasno je-sta sa onima koji rekapituliraju svakodnevno i onu blisku proslost tj,prethodni dan sa svim interakcijama npr.svako vece(kao sto je Kralos radio(vidi u susreti sa nagualom)) ??
Na koji nacin oni nastavljaju sa rekapitulacijom ako je njihova lista stalno azurirana?

Kako ste VI nastavili dalje?

unapred hvala na odgovorima...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: druga rekapitulacija
PostPostano: čet aug 19, 2010 4:00 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa sam sebi si odgovorio, ako je njihova lista stalno ažurirana, onda i stalno rade rekapitulaciju.
Svaki dan si u dodiru sa nekim, ne mora biti ni fizički ili vizuelno, može i u mislima.

Osim toga svako malo ti se mijenja i stajalište, odnosno položaj skupne točke i obavljena rekapitulacija više i ne mora biti obavljena.
Pogled na odnose sa ljudima sa liste koja je odrađena, više nije aktuelni.... ima i sakrivenih stvari koje izrone tek nakon mnogo zakretanja skupne točke, zapravo ima toga u beskonačnost.
Bitna je prevaga neka, neka presudna masa rekapituliranog materijala, a gotovo nije nikad.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: druga rekapitulacija
PostPostano: čet aug 19, 2010 5:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
pa da,moguce da si upravu,ali mi nije bilo spojivo to sto je Kastaneda radio sa onim sto je Renata govorila...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: druga rekapitulacija
PostPostano: čet aug 19, 2010 5:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ali:


ako se dobro secam,procitao sam na www.inet.hr(intervjui)kada je Kastaneda rekao nesto otprilike ovako :
Sa rekapitulacijom nikada necete zavrsiti...kada ste zavrsili listu,pocinjete ponovo...

Moje pitanje je: sta pocinjemo ponovo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: druga rekapitulacija
PostPostano: čet aug 19, 2010 5:30 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa ne mogu sad razvući od početka priču i stav, ali to se tiče tragačkog načina pomakivanja skupne točke.

Recimo dovršio si listu i sa time na tragački način pomaknuo skupnu točku na nov položaj.
A čim je skupna točka na novom položaju, više ništa nije isto i to je razlog zašto lista može krenuti od početka.
Lista je možda ostala ista, ali ti više nisi isti i mošeš u novi krug rekapitulacije.

I fučkaš listu, stvar je mnogo veća od liste ljudi, ali ajde to je isto jedan super bitan dio.

To je jedan spiralni put prema gore (a i ne mora prema gore), uvijek prođeš iznad istih mjesta na krugu, ali sa malo višlje (trebalo bi višlje) pomaknutog gledišta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: druga rekapitulacija
PostPostano: čet aug 19, 2010 11:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
snoopy je napisao/la:
Ali:




Moje pitanje je: sta pocinjemo ponovo?



Rekapitulacija se dijeli u dvije faze, jedna je red, a druga je kaos. Prvo se radi red, lista, može i u glavi, sve ljude koje si upoznavao od početka života nadalje, roditelji i obitelj zadnji naravno.

E taj drugi dio koji te zanima se radi kaotično, sjedneš, legneš ili štaveć i dopustiš umu da odluta na osobu koju god odluta. Metoda je efikasnija nego što zvuči. I nije nužno da se radi svaki dan vezano za osobe koje smo susreli no što više to naravno bolje.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: druga rekapitulacija
PostPostano: pon aug 23, 2010 7:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
lone_bird je napisao/la:

E taj drugi dio koji te zanima se radi kaotično, sjedneš, legneš ili štaveć i dopustiš umu da odluta na osobu koju god odluta. Metoda je efikasnija nego što zvuči. I nije nužno da se radi svaki dan vezano za osobe koje smo susreli no što više to naravno bolje.


Ja samo tako i radim. Prvi put cujem da ima dva nacina, ako oba rade onda mozda i ne moramo da se bakcemo sa listom. Juhu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: druga rekapitulacija
PostPostano: pon aug 23, 2010 8:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
cinkoksid je napisao/la:

Ja samo tako i radim. Prvi put cujem da ima dva nacina, ako oba rade onda mozda i ne moramo da se bakcemo sa listom. Juhu!


Naravno da rade no pretpostavljam da su najefikasniji u gorespomenutoj kombinaciji. Dakle i red i kaos. Nekako mi zvuči ... smisleno. Ako su tako rekli stari toltečki šamani onda ih je možda najbolje i ... - poslušati? Jer što god su rekli imali je svoje razloge. Kaos ti nesvjesno nameće friške ljude koji stalno utječu na tvoj tonal no Red ti pomaže da se oslobodiš starih utjecaja koji su te i formirali u osobu kakva jesi.

Da, da, što više o tome razmišljam sve sam sigurniji da je kombinacija obje metode ispravna. Izvedi i Red. Nije teško, dosta ti je tjedan dana po sat-dva.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: druga rekapitulacija
PostPostano: uto aug 24, 2010 4:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
ustvari,Don Huan je rekao da je potrebno raditi obe i to tacnim redosledom.
A to je:prvo se pravi lista pa tek onda posle toga dolazi spontana rekapitulacija
Reako je Kastanedi da neodstupa od tog pravila...
To pise u nekoj od onih knjiga :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: druga rekapitulacija
PostPostano: čet dec 02, 2010 3:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
snoopy je napisao/la:

Ono sto mi nije jasno je-sta sa onima koji rekapituliraju svakodnevno i onu blisku proslost tj,prethodni dan sa svim interakcijama npr.svako vece(kao sto je Kralos radio(vidi u susreti sa nagualom)) ??
Na koji nacin oni nastavljaju sa rekapitulacijom ako je njihova lista stalno azurirana?

Kako ste VI nastavili dalje?

unapred hvala na odgovorima...


Pa kao sto si sam citirao, rekapitulacija nikad ne prestaje. Oni koji rekapituliraju blisku proslost, tj. svaki prethodni dan, imaju da se vrate na period pre koga su tako nesto poceli, a sto je opet veci deo zivota. Ako neko sa 25 godina rekapitulira poslednjih 5 godina svaki dan...ima onih 20 od pre da im se vrati.

I jos jednom, strogih pravila nema, rekapitulirajte kako god vama odgovara.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: druga rekapitulacija
PostPostano: pon dec 27, 2010 4:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Pa da,verovatno stvar izbora...Chackmooli rekapituliraju tako sto zavrse listu ljudi,pa onda ponovo tako od mesta kad su zapoceli listu..
A Kastaneda svaki dan...
Meni ova druga vise lezi,kontam,mogu se tako setiti vise detalja...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz