Sada je: sub apr 27, 2024 3:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 6:50 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Lampa je napisao/la:
Celofan u kojeg zamotavaš svoje riječi je vrlo proziran, no, svatko ima pravo na svoje mišljenje, stoga ja poštujem tvoje iako se s njime ne slažem. Premda smo si ogledala, jedno drugome.

Naravno, i cilj je da celofan bude proziran, ne šaljem trojance.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 6:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Lampa je napisao/la:
Sjenko je napisao/la:
Lampa, zašto još uvijek djeliš svjetlo od tame?

Ovisi o kutu gledanja.
Svjetlo i tama su međusobno prožeti samo u različitim postotcima, ako se tako može reći. Svjetlo sadrži 100% svjetla i 0% tame, gradacija se mijenja kako se usporava vibracija, smanjuje se udio svjetla, a povećava se udio tame. Svjetlo jest isto što i tama, samo se brže kreće, brže vibrira. Budući da sve sadrži svjetlo i tamu, na graničnim, rubnim područjima njihovog dodira se neutraliziraju, formirajući neutralni pojas. Debljina, odnosno širina (premda je oboje netočno izraženo) ovog područja ovisi o snazi svjetla i tame koji se tu neutraliziraju. Ne mogu ti objasniti pojam snage svjetla jer ne poznajem dovoljno elektrotehniku s kojom bih radila usporedbe.

Ako pogledam iz drugog kuta, tada vidim da svjetlo i tama koliko god imaju istu osnovu, sadrže različitu frekvenciju vibriranja. I to je činjenica. Frekvencija je bezbroj tako je i mogućnosti razvoja specifičnih bića, bezbroj koja mogu vibrirati na nekom, vjerojatno ograničenom, opsegu frekvencija. Poznato mi je da u području tame, u koje i mi frekvencijski spadamo, svjetlo dolazi iznutra, širi se i pretvara tamu u svjetlo.Poput uskršnjeg jaja koje u sredini sadrži svjetlo i širi ga dok sve ne postane svjetlo, a tama usahne u sebe samu. U područjima viših frekvencija, tama može dolaziti iznutra, obrnuto od rečenoga, ali kada i kako? Imam utisak da ta unutarnja tama u višim frekvencijama dosta ovisi o tome da li ćemo mi svoj OPS svijet uspjeti pretvoriti u OPD. Što bi značilo da naš neuspjeh utječe na stvaranje klice tame u sferama viših frekvencija. I da smo im zato važni. No, doista ne znam, samo nagađam.

Budući da ti ne dijeliš svjetlo i tamu, možeš li mi dati presjek svog viđenja, kad ti bude zgodno?
:glasses7:


Teško mi je dati ti presjek svog viđenja, jer nema konkretnog presjeka. Jedino znam da su tama i svjetlo nešto kao dva istovjetna sustava, kako sam kažeš prožeta jedan drugima, i dijametralno suprotni. Što ne znači da nisu podudarni. Materija i antimaterija. No opet tu je i vanjska tama, koja nema veze sa antimaterijom, u njoj se pak, svjetlo može nazrijeti kao otoci u moru. Ta vanjska tama nema veze sa ops i opd podjelom, ona je vanjski prostor u kojem plutaju svemiri, a crnija je od najcrnije noći i osnova je svakom svjetlu da postoji. Tu se gubi percepcija nečeg kao visoke i niske frekvencije, ako me razumiješ.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 7:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:17 am
Postovi: 114
Sjenko je napisao/la:
Hajde da vam ispričam par stvari koje su mi desile u proteklih nekoliko tjedana. Kako je to Ivo dobro zamjetio, ja imam ogromnih problema sa strahom. Oduvijek, od kad se sjećam, prati me taj strah, kao ogromna njema prijetnja koja samo čeka svoju priliku da provali u moj svijet i zauzme moj um. Ono što je fascinantno, je to što je taj strah bio i ostao poptpuno iracionalan. Kao da postoji nešto u mojoj glavi, nekakvi centri, možda famozni implanti, koji služe da bi pojačavali taj osjećaj straha, natjerali me da od muhe radim slona. To doslovno izgleda tako da mi od jednom malog straha, stvore jedan cijeli mali unuverzum strahova u kojem više ni ne znaš čega te je strah, no svejedno te drži i prži. Namjeste mi tokove misli, koje me dalje vode u strah, naprave me zarobljenikom svog uma, natjeraju me da se vrtim u krug. No, ono što me je zbilja brinulo, je to što mi je i vanjski svijet namještao situacije koje su inducirale strahove, kao da više nema razlike između uma u meni i svijeta objekata u kojem živim. Malo mi je falilo da se prijavim u Vrapče. Nakon nekog vremena to toliko umori čovjeka da izgleda kao da te mozak počeo peći, a jedino za što imaš još volje je polako umrijeti. I tako sam vam ja prijatelji živio proteklih par tjedana. U više navrata pokušao sam se suprostaviti strahu, pokušao sam ga sagledati, razumjeti, nadići. Nebi uspio, no ako ništa pokazao sam neku volju da ga prebrdobrodim, još uvijek neki integritet samosvijesti. I sjedim tako jednu večer, sjedi samnom i strah. Gledam ja njega, gleda on mene. U tom mi je trenutku bilo pun kurac, bilo mi je svejedno što će samnom biti, odlučio sam da to mora prestati, pa makar me ubilo u procesu. Prvo što sam zapazio je da između tog straha i mene postoji nešto kao opna, neka vrsta perceptivne blokade. Ono što je strah pokušavao je probiti tu opnu i kad god bi uspio ja bi imao napade panike i paranoje. Zatim sam se odlučio približiti, razmaknuti opnu. Ušao sam u nešto veliko, turobno, kaotično i mučno. Ušao sam u samu srž straha, i začudo, to uopće nije strah. To je nešto kao ogromni, kaotični um, super kompjuter, kojeg pokreće nebrojen broj glasova, glasovi čovječanstva. Činjenica koja me je začudila jest da taj veliki, kolektivni um, postoji u umovima svakog od nas (strana instalacija?). Taj um sam po sebi nema svijest, on ne zna što radi, kreće se kaotično, po glasovima. Ono što treba razumjeti je da su glasovi dvosmjerni, naš odjek u kolektivu i odjek kolektiva u našem fragmentu. Druga fascinanta činjenica je da on kompletno upravlja slikom realnosti, upravlja fizičkom ravni, matrixom. Kako u mojoj glavi, tako i vani, od tud su mi se namještale situacije, od tud nagla psihoza i osjećaj ludila i izgubljenosti. Također, treća, možda najgora činjenica, je ta da u njemu ima nekolicina dominantnih, svjesnih glasova, koji se deru i tako nameću svoju volju drugim glasovima, tzv. peta kolona u našoj glavi. Kad sam sagledao sve što se dalo vidjeti, tražio sam neki modul funkcioniranja u kojem ću moći nastaviti živjeti i raditi u ovom svijetu, bez da smetam umu i da on smeta meni. U tom trenu desilo se par paralelnih radnji. Prvo je došla zlatna vibraciona sila, koje se sljevala po mojoj kruni kao tekućina čistog zlata, dodir dostojnosti. Sljedeće što sam osjetio jest kao da nisam cijeli. Kao da sam polovica jednog kompleta. Osjetio sam nešto kao moj suprotni, ženski dio (?!) sjeda na mene, spaja se samnom na seksualnom centru i na srčanom centru. Kad su dvije polovice postale jedno, otkrio sam nešto nadasve neopisivo. U tom sam trenu bio nešto kao entitet koji održava i nanovo stvara ovaj naš svijet svjetlosti unutar beskrajne praznine. Kao kreator koji čistom ljubavlju, mekanim zračenjem, koja nadvisuje spolove i dualnost održava kreaciju. U tom entitetu postoji nacrt za ljude, za muško i za žensko (ljudski kalup?!), dok je sam entitet nadspolan, androgin. Iz toga, sam pokušao dalje tražiti modul za funkcioniranje, no vidio sam, da nemogu vidjeti, da ću modul dobiti, ako ustrajem i ispoštujem dodir i šansu koju sam dobio. Taj modul, to bi valjda bilo sljeđenje puta srca, taj bi modul valjda bila besprijekornost. Strahovi nisu nestali, no desilo se nešto iznimno zanimljivo. Naime, još uvijek imam izboje strahove, no sad, kao da me više ne dotiču u toj mjeri. Kao da prolaze kroz mene, kao da su oni postali prozirni, duh, ili sam možda ja postao. Eh toliko pitanja, a tako malo odgovora :)


Odlično si ovo napisao sjenko. Upao si točno u središte razuma i vidio što se tamo nalazi: strah.

Razum je tu da nas čuva i u njegovom središtu bi trebalo da se nalaze racionali strahovi, ali desilo se nešto po nas loše i sada se tamo nalaze iracionalni strahovi.

Kad sam stigao tamo, desilo mi se isto što i tebi: zamalo da nisam poludio i usrao se u gaće. Pa majstore, dobro došao u klub usranih ratnika. Mnogima se upravo to i desi: bukvalno polude. To se desilo Newtonu, pisao sam o tome, kao i mnogim yoginima ili tantristima.

Izbor je ili se vratiti u područje oko središta razuma gdje je strah manje intenzivan i zaboraviti na sve, ili otići u područje ispod i živjeti dalje kao biljka ili životinja. Neki yogini koje strah slomi, da kraja života bukvalno žive potpuno nepomični kao biljke.

Ono što treba učiniti je ono što se na Istoku naziva Veliki prijelaz: izdići se iznad razuma. Kada sam došao do točke koju si opisao, uzeo sam jednu od Tolleovih knjiga i učinio ono što u njima piše i uspio otići iznad. Desi mi sa da ponovo padnem, ali sve sam sigurniji i sve se brže vraćam. Borba da se ostane iznad nema kraja, ali ovo je nešto sasvim drugo od onog prije.

Inače sve što si napisao, kao da si uzeo iz moje glave i mog života. A to znači da naše misli nisu naše a ni naši životi.

Puno sreće i držim ti palčeve, kao pravi Usranac Usranku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 7:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Sjenko je napisao/la:
Teško mi je dati ti presjek svog viđenja, jer nema konkretnog presjeka. Jedino znam da su tama i svjetlo nešto kao dva istovjetna sustava, kako sam kažeš prožeta jedan drugima, i dijametralno suprotni. Što ne znači da nisu podudarni. Materija i antimaterija. No opet tu je i vanjska tama, koja nema veze sa antimaterijom, u njoj se pak, svjetlo može nazrijeti kao otoci u moru. Ta vanjska tama nema veze sa ops i opd podjelom, ona je vanjski prostor u kojem plutaju svemiri, a crnija je od najcrnije noći i osnova je svakom svjetlu da postoji. Tu se gubi percepcija nečeg kao visoke i niske frekvencije, ako me razumiješ.


Razumijem te djelomično, jer moja iskustva i/ili sjećanje na tamu nisu dovoljno brojna da bih mogla doživljeno usporediti s tvojim viđenjem. Tamu koja predstavlja svojevrsni background sam vidjela, ali nemam osjećaj, njezin doživljaj, ili ga se ne sjećam. Više me iznenadi doživljaj svjetla (koje se može ispoljavati na više načina) oštrog, hladnog elektriciteta, pomalo plavičaste boje na rubovima, ne mogu reći nezainteresiranog, jer nije tako ustrojeno, koje sadrži sve potencijale u sebi i OPS i OPD, da se ovim rječnikom izrazim. Premda je moguće da je u uvjetima tame taj elektricitet na rubovima plavičast, jer imam sjećanje i kada nije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 8:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
Dali neko od vas ima manifestacije zracenja iz grudi, kada osetis da zracis energijom~vibracijama koje prosto donose tisinu i smiraj (da ne spominjem i ostale vibracije u citavom telu)..i vidis da se oko tebe ljudi pocinju drugacije ophoditi jedni prema drugima ( da naglasim, bez bilo kakvog gesta ili bilo cega sto bi na njih moglo da deluje u tom pravcu)..da, jedino na sta moram da obracam paznju jeste da ne nestanem..jer mi se ponekad ucini kao da bih mogla da se izgubim u nekom..beskrajnom spokojstvu..pa se onda, kako volim da kazem sama sebi, izbalansiram izmedju materijalnog i nevidljivog, duhovnog ako mislim da jos budem ovde..jedino sto je ovo zracenje iz grudi jako jako..bilo, upravo sam morala da se *iskljucim* :) zaista, ne znam sta je ali ako neko ima slicnih iskustava..i, da, i kad se *adaptiram* ponovo na materijalno, taj osecaj je i dalje tu, samo sto obavljam ovde, svoje uloge (kako to zovem) a i dalje zadrzavam to zracenje iz grudi i onaj neobicni dah (kad imas osecaj da ne dises, ne znam kako drugacije da ga opisem) samo mi se tad smanjuje zracenje u predelu glave tj. cela..samo da vam kazem svima da vas sve volim i da smo tu da bi jedni drugima (a i nasoj okolini) osvetlili put..


Zadnja izmjena: fraktal; sri apr 11, 2012 9:18 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 9:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
Da, i meni se cini kao da je bolje i sigurnije prvo iskusiti i doziveti nesto pa onda to i pokusati *prevesti* nasem razumu, definisati ga..cini mi se da je bitno i ne ostajati na jednoj tacki i time sam sebi praviti nesto poput zacaranog kruga..a za tako nesto, ego se treba iskljuciti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 9:19 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Desilo mi se i dešava se to što spominješ fraktal, ali epicentar nisu grudi, ne znam gdje je.
Desilo mi se i da sam zbilja nestao odavde iz prostor-vremena u takvim istraživanjima...
Dešava se još svašta drugo, spektar djelovanja jednog čovjeka je ogroman i nepoznat.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 9:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
Mene ne zanima koje su nase sposobnosti, samo zelim da nas onda ovakvih ima vise, sa akcentom na opd, koji bi drugima prenosili~sirili taj osecaj spokojstva..hoces da kazes da svako ima svoj put i da se ne radi nista osim da budes svestan...? Pa, kada bi nas bilo vise, promenili bismo i vibraciju cele planete...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 9:39 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ništa više nisam htio reći osim onog što sam rekao, smatram da se to treba desiti svakome iznutra samospoznajom, kopanjem po sebi.
Ako se slučajno desi da do nečeg dođeš putem asocijacija i osjećanja koje dobivaš od drugih to je super, ali koliko sam dosad uspio naslutiti, neko namjerno širenje nečeg takvog na okolinu ne završi nimalo dobro, na neki način te kasnije pojede jer ne možeš to istjerati do kraja, jer ni ne znaš gdje je kraj i otkud dolazi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 9:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
Znaci, trebam da se zatvorim...ali kako, cini mi se da je to unapred izgubljena bitka..kako, zracis ljubavlju i to prosto u sebi trebas da ugusis i zaboravis..? da li je to uopste izvodljivo..

.....uspeo si i suze da mi nateras,,,


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 9:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
Uostalom, zakljucujem da nije bitno gde je kraj vec sta je ovde i sada..i da nas treba imati vise koji zrace..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 9:53 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ma svašta, nisam mislio da se zatvoriš, zrači jer zračiš jer je to tvoje stanje, budi spontana i to je to, nemoj da ti udari u glavu to kao misija da zračiš svakog htio to ili ne, to podsjeća na Borg, to sam mislio.
Bilo bi glupo to racionalizirati kao misiju, jer kad racionalizacija sjedne na mjesto stvarnosti onda čarolija nestaje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 9:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
A ne mislim na neko prisilno sirenje necega, to je kratkog veka, pretvara se samo u eho u moru vibracija, vec upucivanje ljudi da upznaju svoje telo, na prvom mestu, jer kroz njega ce postici balans unutar sebe..siriti svest o tome da i najmanja misao nije bezazlena..izbalansirati ishranu, jedno od vaznih stvari..razbiti sablone po kojima se kreces ceo zivot..a sta je borg uopste i odakle nam ta rec i zasto uopste moramo da baratamo tim terminima..zvuce vestacki i sire losu vibraciju..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 10:05 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Borg je kolektivni um iz zvjezdanih staza, asimilira civilizacije i koristi njihova tijela da bi služile tom umu i bile dio tog uma sa svojim prikupljenim znanjem.

Od strane Borga to je uzvišeno jer Borg je efikasan u svemu što radi, ... nema briga, svi se ponašaju u sklopu efikasnosti kolektivnog uma, nitko se ne osjeća slab jer je ujedno kolektiv...
Ali od strane asimiliranih (upucanih) živih bića to nije toliko uzvišeno jer su ta bića imala individualnost koja se nije sama odlučila raskinuti i predati u kolektivnu svijest i svrhu Borga, možda su imali neki svoj drugi viši potencijal ili neki svoj način kako će se ispuniti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 10:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
Odakle ti to o cemu pricas..? ..zvezdane staze :)


Zadnja izmjena: fraktal; sri apr 11, 2012 10:15 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 10:13 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nisi nikad gledala seriju "Zvjezdane Staze"?





Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 10:13 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 11, 2012 9:44 pm
Postovi: 2
fraktal je napisao/la:
A ne mislim na neko prisilno sirenje necega, to je kratkog veka, pretvara se samo u eho u moru vibracija, vec upucivanje ljudi da upznaju svoje telo, na prvom mestu, jer kroz njega ce postici balans unutar sebe..siriti svest o tome da i najmanja misao nije bezazlena..izbalansirati ishranu, jedno od vaznih stvari..razbiti sablone po kojima se kreces ceo zivot..a sta je borg uopste i odakle nam ta rec i zasto uopste moramo da baratamo tim terminima..zvuce vestacki i sire losu vibraciju..


Susret.
Dvije jedinke i svako svoju čašu u ruci.

Ponudiš gut. Ponudi i ona tebi, no.
Jedinka kaže jel prija ili ne, ako prija pita ona još. Daš još, ako želiš.
Ako ne prija, ne ide pa ne ide.
Nečeš valjda trčati za njom sa tom čašom i siliti je da pije jer je to tebi fino piće,
a njemu nije.

Borg; nisi gledala Star Trek?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 10:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
promatrač je napisao/la:
Nisi nikad gledala seriju "Zvjezdane Staze"?



nije, ona je nova, uci u hodu :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 10:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
Da, kao mala, zato sam se setila da je odatle, ali nisam znala da je borg kolektiv..uostalom, nije me zanimalo..i, cekaj, ti mene poredis sa likom~likovima iz filma :) ne razumem ](*,) pa, sigurno ne bi trcala sa casom, mozda bi probala da pljusnem izdaleka :) e, sala, moram da naglasim, zbog nekih koji bi mogli pogresno da protumace


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 11, 2012 10:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
a o cemu se ovdje ustvari radi?
jel neko ima temperaturu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 61 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz