Sada je: sri apr 24, 2024 4:08 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 226  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: zamolba
PostPostano: sri jun 21, 2006 7:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Molila bih Hogar-a ak može spisak Castanedinih knjiga kronološki kak su pisane!
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 21, 2006 7:52 am 
Offline
pod moderacijom

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 5:52 pm
Postovi: 24
Lokacija: Banjaluka
http://www.inet.hr/~amodrusa/Tensegrity/biblio.html

ovdje je pregled bibliografije

Jeste puno i opsirno ali mislim da vrijedi procitati

Jack Hvala :oops: idemo dalje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 21, 2006 9:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
galaksija je napisao/la:
Deckard je napisao/la:
engine mozes li nesto vise napisati o pokretima

please



ovdje se može vidjeti u kratkim crtama (Popis pokreta) o čemu se radi:


http://www.inet.hr/~amodrusa/Tensegrity/pregled.html


Pozdrav!

hvala
tek sam sad primjetio da se engine ne javlja vec dugo

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 21, 2006 9:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
hogar je napisao/la:
E sad ja licno podrzavam Galaksijin pristup svemu i gnosticizam mi je blizi , a rado bih se i Jacku pridruzio u OPD 4 denzetitu i bio bih presretan kada bih skupio sada energiju za to , a put Don Huana i Karlosa Kastanede ce mi uvijek izmamiti osmijeh i zudnju za slobodom koje jos uvijek nisam dostojan jer sam slab i jadan za takav poduhvat........

ja nekako ne mislim nego osjecam da stanovnici treceg denziteta u vecini slucajeva nisu dizajnirani za takve poduhvate, medjutim jedna od najljepsih karakteristika univerzuma jest njegova nepredvidivost i beskonacnost mogucnosti

mozda ces na cetvrtom denzitetu ojacati dovoljno da bi mogao napraviti taj izbor :wink:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 22, 2006 3:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
he,he mora da sam malko skrenuo, od toliko procitanih knjiga i lepih misli i drugoga meni je ostao fokus na ovome dole:

kada je kastaneda skocio sa litice sta se u stvari desilo?

Vecina ucenja ovog ili slicnog tipa kako ja to vidim ima osnovnu ideju da je covek pre svega ENERGETSKO a tek posle (ako je to uopste) fizicko bice.
Kada ovo kazem naravno imam na umu da kad se posecemo tece krv, ali ipak...

veoma je tesko pronaci direktan citat za ovo jer je, po meni, svih 12 knjiga posveceno upravo pripremi za taj konacni takozvani "skok".
Konacni cilj visegodisnje obuke kojom don huan obucava kastanedu i druge svoje ucenike, koji cine grupu, je taj konacni ispit koji je predstavljen kao "odlazak u drugu paznju" ucenika a to se desava fizickim skokom u ambis, provaliju.
takav "odlazak" u u svetu u kome zivimo mogao bi neko da nazove i samoubistvo :twisted:
"prekidanje unutrasnjeg dijaloga", "odlazak u drugu paznju" su pokusaju don huana da recima opise ono sto se, po njegovim recima, recima opisati ne moze. skokom u ponor recimo da se nestaje sa ovog sveta i navodno se prelazi u neku novu stvarnost. a takodje ucenik koji dostigne taj nivo moze se u "ovaj svet" vratiti kad god to pozeli i na koje god mesto pozeli.
skok vrsi grupa ucenika kada je, po don huanu, spremna da izvrsi ovaj zadatak.
sto ne znaci da ce svi uspeti.
don huan je zabrinut (uslovno zabrinut, naravno) da li ce njegovi uceniti uspeti u kriticnom trenutku da prizovu svesti (ili nesvesti :)) sva svoja znanja.

ovo je po secanju, ako sam nesto promasio ili je u pitanju slaba memorija ili neznanje ;)

gornji tekst napisao sam pre vise od godinu dana. Tada sam bio sklon da verujem da se sve desilo bas onako kako je napisano. Bio sam ubedjen da su stvarno skocili. Makar je to tako izgledalo posmatracima sa strane.

Danas, godinu dana posle, ne znam bas... da li je taj skok bio fizicki ili duhovni...
I ostacu u dilemi ali danas mi to vise i nije toliko vazno...
jer pravim svoje sopstvene male skokove

nego... hoce li neko da skocimo skupa? ;) :twisted:

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 22, 2006 5:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
ja bih ti se rado prikljucio ali bojim se da bih se sigurno spljoskao o liticu buduci da sam procitao tek par od svih tih 12 knjiga

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 22, 2006 5:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Deckard je napisao/la:
ja bih ti se rado prikljucio ali bojim se da bih se sigurno spljoskao o liticu buduci da sam procitao tek par od svih tih 12 knjiga

A ja bih posto nisam procitao nijednu bio isti kao Neo kada je pao na ulicu. :)

Okey dokey... free my mind. Right, no problem, free my mind, free my mind, no problem, right... :love6:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 22, 2006 10:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
"prekidanje unutrasnjeg dijaloga", "odlazak u drugu paznju" su pokusaju don huana da recima opise ono sto se, po njegovim recima, recima opisati ne moze. skokom u ponor recimo da se nestaje sa ovog sveta i navodno se prelazi u neku novu stvarnost. a takodje ucenik koji dostigne taj nivo moze se u "ovaj svet" vratiti kad god to pozeli i na koje god mesto pozeli.


Točno.

"Skokom u ponor, nestaješ sa ovog, svijeta" - dakle 3D i "odlaziš u neku novu stvarnost" - 5. denzitet. A "učenik se može vratiti u ovaj svijet" kad god to poželi - naravno, nova inkarnacija. Ionako svi biramo gdje i kada ćemo se inkarnirati i dalje učiti nove lekcije.

Osobno, ne vidim tu nekih velikih nejasnoća i filozofija... hehe! :mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 23, 2006 2:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Jack987 je napisao/la:
Citat:
"prekidanje unutrasnjeg dijaloga", "odlazak u drugu paznju" su pokusaju don huana da recima opise ono sto se, po njegovim recima, recima opisati ne moze. skokom u ponor recimo da se nestaje sa ovog sveta i navodno se prelazi u neku novu stvarnost. a takodje ucenik koji dostigne taj nivo moze se u "ovaj svet" vratiti kad god to pozeli i na koje god mesto pozeli.


Točno.

"Skokom u ponor, nestaješ sa ovog, svijeta" - dakle 3D i "odlaziš u neku novu stvarnost" - 5. denzitet. A "učenik se može vratiti u ovaj svijet" kad god to poželi - naravno, nova inkarnacija. Ionako svi biramo gdje i kada ćemo se inkarnirati i dalje učiti nove lekcije.


Mozda se i ne misli bas na to. Sta su ono bese Kasiopejci rekli za Isusa Hrista, i u cemu je sustina sa tzv. "uskrsnucem"?
Ili to kod mene "masta radi svasta". :mrgreen:

:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
u odredjenom periodu svog zivota gutao sam puno toga sto je kastaneda imao da kaze medjuitim ni jednog momenta nisam povjerovao da je sve to jedini i apsolutni put , sada znam i zasto - takav put ne postoji

kada sada o svemu razmisljam jedna od glavnih prepreka u cijeloj toj prici je sva misterija i kontraverza koja je ispletena oko kastanede i njegovih sljedbenika
nekako mi se cini da prave istine nikada nisu tako upakovane

sto se tice ove daljnje diskusije o kastanedi, mislim da je on bio sasvim obican neobican covjek kao i vecina gurua, mislim da je zagrebao istinu, krenuo je na pravi put medjutim na kraju ipak nije uspio rasiriti krila i poletjeti,

medjutim to nikako ne umanjuje orlov dar koji je u tom procesu ostavio covjecanstvu

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 03, 2006 7:59 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 29, 2006 7:44 pm
Postovi: 10
Lokacija: Balkan
Kastaneda jeste napisao 12 knjiga, Kastaneda jeste dao mnoštvo intervjua, i jeste mnoge razmažene bogate plačipičke (hvala Hogare majstore) odveo na pogrešan put. Sve su to MATERIJALNE činjenice. Međutim, ono što mnogi zaboravljaju je da Kastaneda NIJE ništa rekao. Samo je prenosio reči Don Huana i pokušavao da opiše svoja iskustva. Znači, Kastanedu i njegov opus možemo shvatati na dva načina: Kastanedu kao pisca koji pokušava da nam prenese određenu poruku ili Kastanedu kao posrednika preko koga nam Don Huan prenosi određenu poruku. Iako zvuči veoma slično, razlika je ogromna. I mislim da je ne treba objašnjavati. I znam da je Don Huan izabrao Kastanedu da nam prenese poruku. Pitanje je samo hoćemo li je MI shvatiti.

Uzgred, Hogare, ne ratuješ sam. Samo ti se tako čini, i mislim da već osećaš vezu sa ostalim ratnicima. Jer, svi smo mi ratnici, a neki od nas veruju da je nekada postojao Don Huan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 03, 2006 8:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
Nevjerovatno!

Vi bi htjeli da vam učenje da i kaže ono što vi želite.

Pa kakvo je to onda učenje,ako u startu vi znate što valja a što ne.

"Dajte mi 20 deka od kastanede,10 deka gurđijeva,25 deka vanzemaljaca,sve mi to fino zapakirajte,nemojte da me boli i nemojte da moram nešto mijenjati u svom jadnom životu;jer znate ja sam jako osjećajan i turboinjđekšn pametan"

Svako je učenje dobro ako je učenik spreman;i kastanedino i isusovo i budino i......

A svako pravo učenje,baš svako,se svodi na ovo:

Ja sam sebe nazvao KOKORAOŠ.

Zašto?

Zato što sam osjećao da nisam kao druge KOKOŠI i htio sam letiti.

Da bih oslobodio orla u sebi,morao sam odbaciti svo znanje koje je skupila KOKOŠ.

ORAO je bio zarobljenik KOKOŠI i živio je kako mu je ona govorila,čitao je što mu je ona dala,radio je što mu je ona zapovjedala.
KOKOŠ je ORLU davala da pije alkohol,da jede droge,da puši,da uči razne duhovne tehnike koje će ga ubjediti da on ne zna letiti.

U jednom trenutku,kad se KOKOŠ uspavala jer je bila sigurna da se ORAO VIŠE NIKAD NEĆE PROBUDITI,ORAO je zalepršao krilima i pobjegao iz zarobljeništva,ostavivši KOK()Š na zemlji gdje one i žive.

Jedino što nedostaje za hepiend, je to što je ORAO preko slova O koje je ponio sa sobom ostao povezan sa KOKOŠI cijeli život.

A KOKOŠ samo čeka da se ORAO uspava i da ga ponovo proguta i drži u zarobljeništvu.

Ali i ako ga proguta ona može biti opet samo KOKORAOŠ a ne KOKOŠ a ORAO kad odleti bude ipak ORAO s jednim zemaljskim slovom O.

Kad bi ORAO uspio napredovati i odbacio zemaljsko O ,onda bi mu otpalo i ono drugo O ,i otišao bi u domenu sunca i postao RA.


Htio sam samo reći da sve znanje mi imamo u sebi,i da što više odbacimo to ćemo više poletjeti.

Pozdrav!

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 07, 2006 4:32 pm 
Offline
pod moderacijom

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 5:52 pm
Postovi: 24
Lokacija: Banjaluka
Nadam se da nisam doprinjeo necim mecevima ovdje i zato cu pokusati nesto pojasniti.... Najveca ljudska osobina je moc promijene.Rijetko da nesto moze tako da se mijenja kao covjek, a danas najcesce imamo zaklete neprijatelje promijene i cesto cujemo...ja sam takav i tacka..... Ljudi sa ponosom pricaju kako se nisu promijenili, a eto ja sam se mjenjao milion puta i stalno se mijenjam i da grijesio sam i jos mi se greske potkradu , a evo vezano za temu...Kastanedu su optuzivali da se on mjenjao prema trendovima. Pa kazu u sezdesetim je zloupotrebio popularizaciju droga , pa je sedamdesetih uskocio u feministicki voz/vlak, pa sa interesovanjem ljudi za kvantnu fiziku ubacivao teorije iz nje, pa new age/istocna filozofija kroz shamanizam itd..... i sta , on se mjenjao i to je ok.... sta mislite da se drzao jedne stvari kao pijan plota ,vjerovatno ne bi nikada postao to sto jeste. Tolstoj je 15 dana prije smrti pobjegao od kuce , kao da je pubertetlija....to se zove imati muda....kad tad..... Zato svi moji dragi prijatelji....mjenjajte se ,istrazujte i nedajte se iznervirati..... Dobro bi bilo i procitati Igru staklenih perli od Hesea... obicno je to knjiga koja se preskoci a jako je dobra .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 07, 2006 9:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 29, 2006 3:33 pm
Postovi: 58
Hogar,razumijela sam te ali

covijek mijenja nacin razmisljanja,navike...
ali svoju najdublju sustinu nikad.

Citat:zadrzava li covijek poslije prosvijetljenja svoje ljudske karakteristike,narav i temperament?
Tamni dio licnosti ne mora nuzno preplaviti svjetlo spoznaje o odijeljenosti covjecje osobnosti i kozmicke svijesti.Girui se u mnogo cemu razlikiju.Jedni su polupismeni,a drugi genijalni znanstvenici.Jedni su temperamentni imnogo putuju,dok su drugi sutljivi i nerado napustaju mjesto boravka Jedni su uvijek uvidjavni,drugi surovi.Jedni meditiraju na hrpi fekalija ili groblju,dok se drugi peru osam puta dnevno.
Dalje.Feuerstein zakljucuje da prosvijetljenje odvikava od kontinuirane dominacije ega,ali ne ponistava ljudsku osobnost.
Kada bi je ponistavala,ne bi bilo razlike izmedju prosvijetljenja i psihoze.

Uvijek se nekako zaboravlja jedna od kljucnih postavki iz Bhagavad Gite:"Bio covijek prosvijetljen ili ne,na kraju ce slijediti svoju prirodu."

Iz knjige:Moji susreti sa jogijima Drago Plecko

_________________
...jer on je uvijek Sunce a ona Luna...Popol Vuh


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 12, 2006 4:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 29, 2006 3:33 pm
Postovi: 58
Castaneda:Moj djed je imao pseudosenzualnost."Moram imati tu macu!
Treba mi!Trebam je sada!"Mislio je da je najzesci k.... ugradu.Vrlo ekstravagantno.
Ja sam patio od iste stvari-sve mi je islo kroz muda,ali nije bilo stvarno.

Don Huan mi je rekao:Aktivira te secer.Ti si previse slabasan da bi imao tu vrstu seksualne energije.Previse si debeo da bi imao taj "zestoki K...."*

*k....(uff koje bezobrazne rijeci)


Shameeeee onnnn you Craaazyyyyyyy Diiiiaaamond

_________________
...jer on je uvijek Sunce a ona Luna...Popol Vuh


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 12, 2006 3:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 29, 2006 3:33 pm
Postovi: 58
Prijatelj Meksikanac mi kaze:"U Meksiku nikad nisi siguran da kad vidis crnog psa, curku,orla ili gavrana,da to sto si vidio nije i Nagual"
Njegova baba je kaze,razgovarala sa curanom.....uuuuuuuuuuuuuuuuuu...koja misticna zemlja!
Lako je njemu,on se tamo rodio,dok smo mi pjevali......
....druze Tito,mi ti se kunemo
....da sa tvoga Puta ne skrenemo..

:roll:

Castaneda:Zdrav razum ubija.

_________________
...jer on je uvijek Sunce a ona Luna...Popol Vuh


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 01, 2006 11:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Dal ima itko knjigu u .pdf formatu na nashem jeziku ? Skinuo sam AudioBook od Carlosa i zaintrigirao sam se, zelim da prosirim znanje o Don Huanu

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 02, 2006 11:03 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Imam ja u e-formatu dosta njegovih knjiga, ali sve na engleskom. Ako te zadovoljava, javi mail, pa ti pošaljem. Možeš u PM ako se bojiš obožavateljica koje će te spamirati... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 14, 2006 10:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Pratim ovu diskusiju o Kastanedi i ne mogu da se iznova ne zacudim neverovatnoj ljudskoj osobini da se prosudjuje i presudjuje o stvarima samo na osnovu rekla-kazala. Kastaneda ovo, Kastaneda ono... Zamislite nekoga ko nikada nije vozio bicikl ali je o tome procitao literaturu koju su uglavnom napisali oni koji takodje nikada nisu vozili bicikl, pa je nakon dubokoumnog razmisljanja doneo genijalne zakljucke: "Biciklizam je najveca glupost!" - ili - "Biciklizam je najbolja stvar na svetu!"
Sam Kastaneda na vise mesta govori da su stvari koje opisuje u svojim knjigama potpuno razumljive jedino kada se prakticno iskuse - jednostavno radi toga sto direktno opažanje energije ("videnje") nema paralelu u nasem svakodnevnom iskustvu te ga sa njim ne možemo porediti a upravo to cine svi ovi bajni kriticari, i pozitivni i negativni.Dakle, ako npr. neko nikada u životu nije video boje jer je daltonista kako taj može biti siguran da zna nešto o tome na osnovu onoga sto mu pricaju oni koji ih vide? Takvome mozete do kraja vremena opisivati predivan svet boja uzalud.
Eto, ja sam citao Kastanedine knjige preko 15 god. i bio ubedjen da sam sve shvatio i da sam poseban. Medutim u svetu svakodnevice sam bio isti shupak kao i ranije a mozda cak i gori.
Jednoga dana sam setajuci ulicom naisao na ulicnog prodavca knjiga i spazio Kastanedinu knjigu "Magija Pokreta." Kupio sam je i procitao i bio sam fasciniran i naravno, nisam mrdnuo ni malim prstom da makar pokusam sa izvodjenjem nekog od pokreta (najzad da "uzjasem taj bicikl" he, he, he...)
Posle nekog vremena dogodile su mi se velike nesrece u privatnom zivotu, razvod, gubitak posla,depresija, svi moguci problemi... Sada, sa ove vremenske distance, znam da je to bio pravi blagoslov sudbine (ili Duha) jer su me te nevolje naterale da se setim knjige i iz nje u ocajanju zapocnem uciti pokrete tenzegriteta ne bih li sakupio snagu da izadjem na kraj sa naizgled nepremostivim preprekama.
Svakako, na pocetku je to islo veoma tesko i mucno, ali nakon kraceg vremena vezbanja, iznenada sam poceo da osecam kako celo moje telo vibrira,kako kroz njega struji nekakva sila nalik elektricitetu ili kao kad lisce susti u krosnji drveta pod naletima vetra.Ta sila je prosto isijavala iz mene - u pocetku slabašno,a kako sam nastavio sa redovnim vežbanjem, to zracenje je bivalo sve intezivnije dok napokon nisam postao potpuno sposoban da jasno doživim sebe i svet kao energetska polja.Zaista,magijski pokreti su me doveli do spektakularnih stanja svesti i snage tako da sam mogao da se uverim kako Kastaneda i don Huan ne pricaju izmisljotine.Ta praksa mi je donela neophodnu energiju pomocu koje su se srusile barijere koje nas sprecavaju da dozivimo sebe kao cistu energiju, kao jedno malo sunce.Mogu da kažem da sam dosao do licne potvrde kako je kljuc za budenje ove svesti naša pažnja koja je nasilno, od strane Letaca, žestoko usredsredena na usko podrucje kosmicke vibracije koju zovemo ovaj svet svakodnevnog života.Vrednost tenzegriteta je u tome što on na cudesan nacin rusi tu usredsredjenost i preusmerava našu totalnu pažnju u podrucje gde smo sposobni da primecujemo energiju i - Letace.
Tako sam, sa jacanjem te percepcije, poceo da ih primecujem i mogu reci da je to bilo najjezivije iskustvo u mom dotadasnjem zivotu,gore od najstrasnijeg horor filma.Na srecu, posle kraceg vremena sam postao sposoban da vidim kako je svo to zastrasivanje samo iluzija.Naime,jedne veceri,kada sam legao da spavam i vec bio u polusnu,zacuo sam jezive i neljudske zvuke od kojih se ledi krv u zilama.Odmah potom sam ga ugledao: crna amorfna senka Letaca koja se preteci ustremljuje ka meni.Bilo je to vec po ko zna koji put da mi se to desava i ja bih uvek cvileo i uvijao se kao crv umiruci od straha, ali tog puta mi je iznenada sve preselo i pomislio sam da je bolje i umreti nego da skoro svake veceri trpim takvo maltretiranje.Naljutio sam se i okrenuo prema Letacu usmerivsi svu svoju paznju na njega spreman da umrem.Osetivsi moj bes i resenost da se suocim sa njim, Letac se zaustavio na trenutak a onda je ispustio neopisivo zastrasujuci urlik.Ja sam ga oponasao pa sam i ja urlikao na isti nacin, nemilosrdno ga gledajuci pun gneva. Onda sam osetio da se Letac totalno zbunio i cak uplasio,i odjednom je postao samo bleda i bezopasna senka bez ikakve snage. Tada sam spoznao da oni u nasem umu samo vesto stvaraju iluziju,tako sto uzimaju oblik nasih najgorih strahova.Obrt situacije mi je postao veoma smesan: prvo sam ja
bio prestravljen pa sam urlao kao budala, a onda je on postao preplasen i poceo da se povlaci.To je bilo veoma slicno psu koji laje i juri za nama dokle god bezimo, a kada se mi okrenemo i pojurimo njega on podvije rep pa bezi.Misleci o tome poceo sam da se smejem i smejao sam se dok me nije zaboleo stomak i dok mi suze nisu krenule na oci. Kad sam se smirio, osvrnuo sam se: Letaca nije bilo nigde na vidiku.
Susret i okrsaj sa Letacima ocekuje svakoga ko ozbiljno pocne da se bavi tenzegritetom ili bilo kojom drugom disciplinom koja povecava svest i percepciju, zato sto Letaci odmah primete da ih covek vidi pa onda navale na njega kako bi ga preplasili i strahom naterali da odustane od povecavanja svesti.To rade zbog toga sto oni znaju da kada covek postane sposoban da ih vidi, onda on moze i da se zastiti od njih i otera ih. Ne mozemo se braniti od onoga sto ne vidimo.
Zbog ovakvih neprijatnih iskustava, Kastaneda kaze da "staza ratnika nije za svakoga" i da je potrebno imati "muda od celika" da bi se tom stazom islo.
-------------------------------------------------------------------------------------
Za prijatelja sa foruma koji je trazio Kastanedine knjige u pdf. formatu imam radosnu vest: posedujem sve Kastanedine knjige u pdf formatu na nasem jeziku izuzev knjige "Umetnost Snevanja" koja je na engleskom.To je plod truda nas nekolicine prakticara tenzegriteta i Vrlo rado cemo ih poslati svakome ko to zeli...


Puno zanimljivih stvari mozete naci na
http://stazaratnika.tripod.com


"Um Letaca cini da se bavimo beskrajnim pricanjem i razmisljanjem o akciji umesto da ucutimo i bacimo se na posao." - Karlos Kastaneda.


Zadnja izmjena: STALKER; uto sep 26, 2006 12:25 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Obavestenje
PostPostano: čet okt 12, 2006 1:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Dragi ucesnici foruma, obavestavam Vas da su navedene Kastanedine knjige skenirane i prebacene u pdf format te je s toga ukupna velicina tih fajlova oko 450 MB. Ja jos uvek, nazalost, koristim sporu dial-up vezu te za sada nisam u mogucnosti da upload-ujem ove fajlove jer bi to potrajalo danima.
Ipak, vec sam razmisljao o tome pa sam odlucio da uz pomoc jednog prijatelja postavimo ove knjige na jedan od sajtova koji se bave hostovanjem fajlova(kao sto su Rapidshare, Megaupload i sl.) Eto, kada to bude obavljeno obavesticu forum preko topica Kastaneda o tome. A dotle, postoji i dalje mogucnost da posaljem CD svakome ko je zainteresovan.
Verujte mi, to mi uopste ne pada tesko jer je zainteresovanost mala kao sto sam i ocekivao. Don Huan kaze da mi skoro nikada ne obracamo paznju na stvari koje zaista mogu da nam donesu slobodu i srecu jer smo obuzeti iluzijama i budalastinama naseg ega, tj. uvecavanjem osecanja sopstvene lazne vaznosti i velicine. Ta opsesija nas navodi da celo vreme budemo uvredjeni ili zadovoljni zbog postupaka drugih ljudi tako da nemamo vremena niti energije za druge stvari.
Jednom se Kastaneda pozalio don Huanu kako nikako ne dobija inspiraciju za svoj umetnicki rad (u to vreme je pokusavao da se ozbiljno bavi vajarstvom-kiparstvom). Na to mu je ovaj rekao: "Zasto ne napravis skulpturu coveka u originalnoj velicini i nabijes joj u straznjicu kasetofon koji 24 sata ponavlja JA, JA, JA, JA......" :mrgreen:

Za zainteresovane, evo e-maila: nenadbluecat@hotmail.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 226  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz