Sada je: uto maj 07, 2024 8:31 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 226  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto feb 06, 2007 7:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- Sve je dobro kad se dobro svrši. -

- Nije bitna samo veličina nego i kvaliteta. -

- ... ... ... ... bolje ikad nego nikad. -

- Opusti se i ... ... uživaj. -

:mrgreen: :lol: :wink:
( malo humora nikog nikad nije ubilo... !!!) :D :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 06, 2007 8:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 09, 2007 1:43 am
Postovi: 80
Niposto nebih zelio da se ovo izrodi u nadmudrivanje.Ja samo zelim da vam potvrdim da je ono o cemu Castaneda pise ostvarivo i istinito.
Govorit cu samo o onome u sto sam se ja licno uvjerio i to na javi,usred bijela dana.Morat cu prekopati neke castanedine knjige i kopirati njegova objasnjenja.Tako cu biti kraci i jasniji.
Ako je netko protiv slobodno nek to kaze,ja se povlacim bez problema i necu se uvrijediti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 06, 2007 9:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- Niposto nebih zelio da se ovo izrodi u nadmudrivanje. -

=D> :D
/( - Upravo tako. To je i moje mišljenje. -)/. :thumbup:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 06, 2007 9:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Govorit cu samo o onome u sto sam se ja licno uvjerio i to na javi,usred bijela dana.Morat cu prekopati neke castanedine knjige i kopirati njegova objasnjenja.Tako cu biti kraci i jasniji.


Mislim da bi bilo zanimljivije svojim recima, lako to mozemo da procitamo, al mene interesuje bas subjektivno vidjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 07, 2007 12:27 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 22, 2006 11:22 pm
Postovi: 29
Lokacija: bl
prije nego sto postavim pitanje ispisacu nesto po meni znacajno, a tice se dio razgovora izmedju Carlosa i Don Juana. Knjiga : "Magicni Pokreti" str. 81

"...Sesto srediste, smjesteno na vrh glave, don Juan je opisao kao nesto vise od anomalije i s njim nije htio imati nikakve veze. Rekao je da nema kruzni vrtlog energije kao ostala sredista,nego vise nalik klatnu koje se krece tamo-amo,kao sto tuce srce. Zasto je energija tog sredista tako razlicita, don Juane? - pitao sam ga. To sesto srediste energije - rekao je - ne pripada u potpunosti covjeku. Mi smo ljudi na neki nacin pod opsadom. To je srediste zauzeo nevidljivi grabezljivac. A jedini nacin da ga savladamo jeste da ojacamo sva druga sredista. Nije li pomalo paranoicno reci da smo pod opsadom? - Za tebe mozda jeste, ali za mene nije - odgovorio je..."

da li si Milarepa nastavio sa praktikovanjem pokreta poslije svega sto ti se desilo, odnosno sto si vidio, tacnije da li si nastavio da razvijas ostalih pet sredista energije. u principu ne moras da odgovaras ako ti je smor, samo me interesuje tvoje subjektivno misljenje kao sto rece Arbitrium vezano za samu temu

lijep pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 07, 2007 6:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 09, 2007 1:43 am
Postovi: 80
......i tada VIDI i zna.Zna da ce njegov zivot ubrzo proci;zna da ni on,kao ni bilo ko drugi,nikuda ne ide;zna,zato sto VIDI,da nista nije vaznije od neceg drugog.Drugim rijecima,covijek od znanja nema ni casti ni dostojanstva,nema porodice,imena ni otadzbine,nego ima samo svoj zivot koji valja prozivjeti.........str.91 / 5 pogl.

.......VIDJETI ne znaci biti carobnjak........
Osim toga VIDJENJE je suprotno magiji,ono pomaze covijeku da shvati koliko je sve beznacajno.
A sta je to beznacajno,don Huane?
“Beznacajno je sve na ovom svijetu”............odvojena stvarnost 179 str./ 11 pogl.

Stalkeru sam obecao da cu nastojati opravdati njegove napore i u to ime sam se upustio u ovu avanturu,da ga podrzim! a ne obeshrabrim.
Tensegritijem se nisam nikad ni bavio iako imam knjigu i video vec duze vrijeme.
Davno sam ja digao ruke od toga,sve u nadi da cu se jednog dana vratiti.Ali jebiga!okolnosti su me nadjacale,previse toga ovisi o meni,nemogu se otrgnuti tek tako.
Na izmaku sam snage,totalno sjeban,moram ove godine povuci crtu,eliminirati sve sto je suvisno i pokusati nastaviti tamo gdje sam stao.
Sve ove godine mislim o tome jer koliko god da je ovo zastrasujuce isto je toliko neodoljivo,mogu ja potiskivati koliko hocu ali kad jednom predjes prag ovo te ne pusta.Moram skupiti snagu za upustiti se u ovu vratolomiju jer kao sto je rekao Karlos;sila centriranja mrvi (ja to zovem “ziva smrt"),ako ste slabi to je cisto samoubojstvo ili pak skoncate u ludari.Brine me fizicka sprema,sto se ostalog tice mislim da mogu podnijeti udarac nistavila.
VIDJENJE cu jos jednom pokusati opisati,kad budem u formi.Kad me jeza prolazi i kad mi se dlake na rukama nakostrijese onda sam blizu tome.
Nemojte previse ocekivati od mene,sve je u vasim rukama,uputstva u castanedinim knjigama i naprijed ali oprezno.Ja zapravo i nemam sta reci osim da se zelim docepati Torresa i eventualno Florinde (vjesticin san) ako se neko smiluje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 07, 2007 11:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 23, 2006 10:31 pm
Postovi: 124
Lokacija: Istocno od Rajha
Vidjenje na pocetku dodje kao jednostavno saznanje,znati a nemati pojma odakle.Kasnije su to svakodnevna obicna znanja-srescu ovu osobu,pasce mi mobilni telefon,autom ce proci moj sef itd.Nekako retko si siguran da je to vidjenje a onda se to desi,iznova,iznova...
Naravno u svetu carobnjaka pravo je ono vidjenje koje je "energetsko" a u svakom slucaju tu spadaju sva moguca telesna vidjenja.Vidjenje je cin koji se odvija uz pomoc celog tela a nikako razmisljanjem i mozgalicama...
Mogu da se i ja pridruzim podrsci Stalkeru da istraje na prevodu izuzetno znacajne Toresove knjige.To je tekst koji mnogo direktnije od Kastanedinih knjiga govori o trnovitom i velicanstvenom putu ratnika.
Mogao bih da podelim sa vama za mene ogromnu korist knjige Erkarta Tola "Moc sadasnjeg trenutka".To je knjiga koja pravi kompromis kada su u pitanju tekstovi koji su prilagodljivi za svakoga.Ona je prosto receno fantasticna i u kombinaciji sa svim Kastanedinim knjigama moze da vam upotpuni mnoga saznanja.Biti sada i ovde-pa to je prosto receno kljuc svega.O tome govori i Kastaneda ali je ovde to do kraja obradjeno.Za mene je to najbolja knjiga svih vremena.
Smejte se iznutra,smejte se sto vise...Uci u sadasnji trenutak fantasticno raspolozan i biti u skladu leve i desne strane uz stalnu svesnost da je smrt ta koja ti daje snage da svaki trenutak prozivis kao da je zadnji ne plaseci je se nego joj prkositi bez obzira na posledice.Uci u hrabrost koja je ratnicka , odbaciti strah,i smejati se smejati,izadji iz krutosti.
Pa ovo je vise od nirvane i srece...
Tako treba da se krecemo kroz zivot....
Jos jedna stvar:U svakom trenutku davati sve od sebe kada se radi o svesnosti,i biti u stanju totalne pripravnosti od najgoreg neprijatelja i grabljivca-Letaca...

_________________
Ratnik zna kuda je krenuo i da se uputio svim srcem u tom pravcu.Zato se i bori svim srcem protiv prepreka koje mu stoje na putu.
- charmer_forever -


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 10:31 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet nov 30, 2006 2:30 pm
Postovi: 21
Zanimljivo, nisam nikad o tim sitnim stvarima koje jednostavno "znam" u određenom trenutku razmišljala kao o "viđenju". Nekako mi je to uvijek dolazilo kao nešto iznutra, kao nešto nedefinirano, što u određenom trenutku jednostavno "znam". Više kao neki bljesak intuicije ili nešto slično tome. Mislim da to sigurno ima veze s energetskim tijelom, koje na neki način primi impuls izvana u određenom trenutku i prevede u meni shvatljiv oblik - misao. Ali shvatila sam da je za ovo bitna jedna stvar, bitan preduvjet za ovo je unutarnja tišina. Definitivno se u tom trenutku u meni ne odvija nikakav unutarnji dijalog.
Uvjerila sam se već bezbroj puta u činjenicu da neki ljudi ne pričaju uvijek istinu, njihove riječi i rečenice govore jedno, a energetski osjetim da njihovo tijelo govori nešto sasvim drugo. Ta kontradikcija u meni stvara neku napetost (nešto se počne u meni događati u energetskom smislu) i to me navodi da inzistiram na iskrenosti. Čim se ljudi počinju izmotavati i opravdavati, to mi je dovoljan dokaz da ono što mi u tom trenutku dođe kao blic, kao saznanje da promatram ono što mi govori njihovo tijelo, to jednostavno i prihvatim.
A sad, iskreno, koliko to pomaže u komunikaciji i interakciji s ljudima, toliko često i razočara činjenica da ljudi nisu iskreni prema nama.

Lijep pozdrav,
Nia


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 2:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
“Razumevanje puta nije isto što i hodati tim istim putem.“

Zašto?

Prakticirajući magijske pokrete i ostale postupke koji donose snagu, stekao sam dovoljno životne energije da shvatim kako je sve to pitanje iste te energije. “Koliko para, toliko muzike.“ Ako imam dovoljno snage, onda ću možda moći i da hodam tim putem . Međutim, tragična činjenica je da mnogi više vole da ostanu u kolevci dok ih neko ljulja i uspavljuje kako bi sanjali san propasti...

Inače, što se tiče viđenja postoje dve vrste. Viđenje koje se javlja u dok smo u svetu svakodnevice i koje se manifestuje telesnim osećajima direktnog znanja do koga se nije došlo razmišljanjem. Nia u pravu si, to znanje je zapravo znanje energetskog tela koje prožima i održava u životu fizičko telo. Magijski pokreti, rekapitulacija i sanjanje nam pomažu da postanemo svesni toga i da opazimo to prožimanje. Taj fenomen direktnog znanja se povremeno dešava svakome od nas i to je živi dokaz da energetsko telo postoji. Psihologija to naziva intuicija, ali osim što opisuje taj fenomen ona ne daje nikakva prihvatljiva objašnjenja. Kratko rečeno - nemaju pojma o čemu se tu radi.

Drugi tip viđenja je mnogo moćniji i on zahteva ulazak u sanjanje. Iz specijalnog položaja dubokog sna mi možemo da vidimo svet kao skup energetskih svetlosnih vlakana, ljude kao svetleće lopte itd., kako je već to Kastaneda opisivao.

Pošto je naše biće sastavljeno od čiste energije svesti, proces viđenja je krajnje jednostavan. Naša vlastita energija naprosto treba da prepozna beskrajni okean energije koji je okružuje. Međutim, većina osoba za to nema dovoljno energije...jer su iscrpljene i isceđene do krajnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 09, 2007 10:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 09, 2007 1:43 am
Postovi: 80
Sve je ovo trebalo biti u dobroj namjeri ali shvacam da sam promasio poantu.
Prepustam vas vasim uvjerenjima.
"kad letacev um pobjegne,bit ce to najtuzniji dan u tvom zivotu.
Bitces na pocetku,sam usred hladnog i tamnog svemira".Bez oslonca!

_________________
Zivot!? to je *beskrajna* borba izmedu covijeka,pojedinca i *sile teze*


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 09, 2007 10:39 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 22, 2006 11:22 pm
Postovi: 29
Lokacija: bl
link ka forumu sa iskustvima i drugih praktikanata

http://nagualism.com/forums/

pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 13, 2007 9:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 09, 2007 1:43 am
Postovi: 80
Ako sam rekao da vas pepustam vasim uvjerenjima to samo znaci da neizmjerno postujem vas zivot i vasu volju.
Znam da sam isao u krajnosti sve u zelji da docaram nesto sto sam trebao zadrzati kao i do sada samo za sebe.
Lao Ce je bio u pravu:onaj koji govori taj ne Zna/onaj koji Zna taj suti

U mogucnosti sam da skeniram poneku knjigu,zavisi od interesovanja:biti u sanjanju,/prlazak carobnjaka/vjesticin san (ako je neko nije sj..ao),itd od Castanede.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 5:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 09, 2007 1:43 am
Postovi: 80
Florinda Donner / VJESTICIN SAN


Predgovor

Djelo Florinde Dormer ima za mene osobito znacenje. Ono se, zapravo, slaze s mojim djelom, a istodobno se od njega udaljava. Florinda Donner je moja suradnica. Oboje tezimo za istim ciljem; oboje pripadamo svijetu don Juana Matusa. Razlika se temelji na tome sto je ona zensko. U don Juanovu svijetu muski i zenske idu u istom smjeru, na istoj ratnickoj stazi, all na protivnim stranama puta. Stoga pogledi na iste pojave s tih dviju pozicija moraju biti razliciti u pojedinostima, all dojam je isti.
Ta bliskost s Florindom Donner neizbjezno bi u svim drugim okolnostima urodila osjecajem lojalnosti, a ne osjecajem nemilosrdnog ispitivanja. All u uvjetima ratnicke staze, koju oboje slijedimo, lojalnost se izrazava samo tako da se od nas zahtijeva najbolje sto mozemo dati. A za nas najbolje znaci posvemasnje ispitivanje svega sto cinimo.
Slijedeci ucenje don Juana, primijenio sam ratnicki uvjet nemilosrdnog ispitivanja na djelo Florinde Donner. Nalazim da u njemu za mene postoje tri razlicite razine koje cijenim,tri izrazite sfere.
*
Prvo je bogatstvo detalja u opisu i kazivanja. Za mene je detalj etnografija. Pojedinosti svakidasnjeg zivota, koje su zajednicka karakteristika kulturne pripadnosti opisanih osoba, predstavljaju nesto sto je nama potpuno nepoznato. Drugo se tice umjetnosti. Usudio bih se reci da bi etnograf morao biti i pisac. Da bi nas smjestio u etnografski horizont koji opisuje, etnograf bi morao biti vise nego poslenik na podrucju drustvenih znanosti; etnograf bi morao biti umjetnik.
Trece je postenje, jednostavnost i izravnost djela. A ja u tome, nema sumnje, najvise zahtijevam. Florindu Donner i mene oblikovale su iste sile; stoga se njezino djelo mora slagati s opcim obrascem teznje prema vrsnoci. Don Juan nas je ucio da nase djelo mora biti potpun odraz naseg zivota.
Ne mogu se oteti ratnickom osjecaju divljenja i stovanja prema Florindi Donner, koja je u samoci i protivno svakom ocekivanju odrzala ravnotezu duha, ostala vjerna ratnickoj stazi i doslovno se drzala don Juanova ucenja.

Carlos Castaneda
___________________________________________________________________________________

.............. Da vidimo je li stap raspolozen za ples promrmlja. Protrlja skripava koljena i ustade.
I Octavio i dijete gledali su stap kao da su hipnotizirani. Cinilo se da plese sam od sebe, ozivljen ne samo hitrim kretnjama ruku Victora Julija nego i ritmickim lupanjem njegove noge i promuklim ali melodioznim glasom dok je pjevao neku uspavanku.
Octavio spusti zeljeznu bacvu na zemlju i sjede na nju da se divi starcevu umijecu. Victor Julio prestade pjevati usred recenice. Stap mu pade na zemlju. S iznenadenjem i uzasom je gledao kako stene lapce sok otrovanog mesa koji je kapao iz bacve.
Djevojcica podize stap, pogladi lijepo oblikovanu rucku i pruzi ga Victoru Juliju. — Nikad nisam vidjela da ti je pao— rece ona zabrinuto. — Je li se stap umorio?
Victor Julio polozi drhtavu ruku na njezinu glavu i njezno je povuce za konjski repic. — Povest cu Leptiricu u setnju — rece joj. — Ti se vrati u krevet prije nego sto te mama nadje ovdje na ulici. Vidjet cemo se poslije na trgu. Zajedno cemo skupljati lisce. — Dize cupavo stene u narucje i dade Octaviju znak da podje za njim niz ulicu.
Psi lutalice nisu vise bili sklupcani ispred zatvorenih vrata nego su lezali ispruzenih nogu, posvuda na prasnim ulicama, dok su im staklene oci prazno zurile u prostor. Octavio ih je jednog po jednog vezao konopcima koje je Victor Julio donio u vreci.
Leptirica se grcevito tresla, kapajuci curak krvi niz starceve hlace. On zdvojno potrese glavom. — Sto cu reci djetetu?—mrmljao je, vezuci otrovano stene s ostalim psima.
U dva navrata odvukli su mrtve pse izvan grada, pokraj Libanonceve kuce, pokraj pustih polja, niz suhu guduru. Victor Julio ih je pokrio slojem suha granja, zatim poprskao gomilu petrolejem koji je donio sa sobom i na kraju sve zapalio. Psi su polagano gorjeli, ispunjavajuci zrak smradom spaljena mesa i krzna.
Dascuci tesko zbog dima i prasine, dva se covjeka popese uz strmu stranu gudure. Nisu daleko odmakli, nego su se uskoro skljokali u hladovinu rascvalog stabla crvena bagrema.
Victor Julio se ispruzi na tvrdoj zemlji koja je jos bila hladna od noci. Ruke su mu se tresle dok je stezao stap preko trbuha. Sklopio je oci i pokusao smiriti disanje, nadajuci se da ce tako razbiti bol koja mu je stezala grudi. Pozelio je zaspati, izgubiti se u snovima.
·Moram dalje — rece Octavio nakon nekog vremena. —Imam jos neke poslove obaviti.
Ostani sa mnom — zamoli ga starac. — Moram djetetu reci sto je bilo sa stenetom. — Sjede i molecivo pogleda Octavija. — Ti mi mozes pomoci. Djeca se tako brzo pocnu mene bojati. Ona spada medu rijetke koji su mi prijatelji.
Kukavna praznina u glasu Victora Julija ustrasi Octavija.Nasloni se na stablo i zatvori oci. Nije mogao gledati strah i izgubljenost na starcevu licu.
Podi sa mnom na trg. Neka svi doznaju da si ti novi covjek u ovom poslu — molio je Victor Julio.
·Necu ostati u ovom gradu — rece Octavio osorno. — Ne svida mi se ovo trovanje pasa.
·Nije rijec o tome da li ti se svida ili ne svida — primijeti Victor Julio. — To je stvar sudbine. — Sjetno se nasmijesi i pogled mu odluta prema gradu. — Tko zna, mozda ces ovdje zauvijek ostati — promrmlja, pa opet sklopi oci.
Tisinu su narusili zvuci srditih glasova. Cestom je stizala skupina djecaka pod vodstvom najstarijeg Libanonceva sina. Zaustavili su se nekoliko koraka ispred dvojice ljudi.
—Ti si ubio moga psa — prosista Libanoncev djecak, zatim pljunu na zemlju pokraj nogu Victora Julija.
Starac ustade, opiruci se na stap. — Zbog cega mislis da sam ja to ucinio? — upita, pokusavajucl dobiti vremena. Ruke su mu se tresle dok je po vreci trazio bocu ruma. Zurio je u praznu bocu kao da nista ne razumije. Nije se mogao sjetiti kad je popio zadnju kap.
— Ti si ubio psa — ponovise djecaci u zboru. — Ti si ubio psa. — Psujuci i hvatajuci ga, pokusase da mu otmu stap i vrecu.
Victor Julio ustuknu. Razmahujuci stapom, naslijepo je udarao prema iscerenim djecacima. — Pustite me na miru! — vristao je kroz uzdrhtale usne.
Djecaci stadose, trenutacno suzbijeni njegovim gnjevom. Odjedanput, kao da su tek tada spazili da Victor Julio nije sam, okrenuse se prema Octaviju. — A tko si ti? — viknu jedan djecak, gledajucl naizmjence jednog pa drugog covjeka, mozda procjenjujuci posljedice obracuna s obojicom. — Jesi li sa starim? Jesi li ti njegov pomocnik?
Octavio ne odgovori nego zavrti konopom iznad glave i pucnu njime kao bicem ispred djecaka.
Smijuci se i vristeci, djecaci su izbjegavali dobro naciljane udarce. Ali kad je konop pecnuo nekoliko njih, ne samo po listovima i bedrima nego jos po rukama i ramenima, svi se povukose. Zatim pojurise za Victorom Juliom koji je iskoristio trenutak da pobjegne prema guduri gdje su jos gorjele pasje strvine.
Victor Julio se osvrnu. Od uzasa su mu se rasirile zjenice kad je vidio da ga djecaci sustizu. Vise mu nisu slicili na ljudska bica; podsjecali su ga na copor rezecih pasa. Pokusao je brze trcati, ali ga je ljuta bol u prsima usporavala. Djecaci dohvatise kamencice i pocese ga gadati, samo da ga razdraze. Ali kad je Libanonac uzeo oveci kamen, ostali djecaci, zeljni da nadmase jedni druge, pocese birati jos vece komade. Jedan od njih pogodi Victora Julija u glavu. Starac zatetura. Vid mu se pomraci. Tlo mu se izmace ispod nogu i on se svali niz strminu.
Vjtar je donio starcev vrisak iz gudure. Zadihani djecaci, znojna i prasna lica, stajali su i gledali jedni druge. Zatim,kao da im je netko dao znak, pobjegose u svim pravcima.
Octavio sjuri niz tesku strmenicu i klece kraj nepomicnog tijela Victora Julija. Snazno ga prodrma. Starac otvori oci. Dah mu se probijao kroz krkljanje. Glas mu je izlazio kao jedva cujan nejasan zvuk. — Znao sam da je blizu kraj, all mislio sam da ce to biti samo kraj moga posla. Nikad nisam ni pomislio da ce se to desiti na ovakav nacin. — U zjenicama mu je treperio cudnovat sjaj dok je gledao u pomocnikove oci. Zatim se taj sjaj polagano ugasio.
Octavio ga je panicno tresao. — Isuse! Mrtav je! — promrmIjao je, zatim se prekrizio. Podigao je znojno lice u nebo. Blijedi mjesec jasno se vidio usprkos zasljepljujucem suncanom sjaju. Htio se pomoliti, ali nije se mogao sjetiti nijedne molitve. Samo su mu kroz mozak sijevale slike: copor pasa progoni starca preko polja.
Octavio je osjetio kako mu se ruke hlade i tijelo pocinje drhtati. Mogao bi pobjeci u neki drugi grad, mislio je. Ali onda bi mogli pomisliti da je on ubio Victora Julija. Bolje ce biti da ostane neko vrijeme, zakljucio je, dok se ta stvar ne rascisti.
Dugo je Octavio samo zurio u mrtvaca. Zatim, kao po nekom porivu, uze starcev stap koji je lezao u blizini. Pogladio ga je i njegovu lijepo izrezbarenu rucku naslonio na obraz. Osjetio je da taj stap oduvijek pripada njemu. Pitao se da li ce ikada biti sposoban nagnati taj stap da plese.
_____________________________________________________

Knjigu sam stavio na:

http://www.4shared.com/file/10830567/f8 ... n_san.html


Taisa Abelar:PRELAZAK CAROBNJAKA / uskoro ,nadam se!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 19, 2007 4:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Milarepa, svaka čast za tvoj doprinos! :thumbup: Ovu knjigu ("Veštičin San") nisam imao u svojoj kolekciji. Hvala. :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 1:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 09, 2007 1:43 am
Postovi: 80
Stalker! nema na cemu.Ja i onako racunam na Torresa a to ce mi biti ko slag na tortu.
Bez sale knjigu sam dugo trazio prvenstveno da je kupim,ali ispada da je ovo prava rijetkost i naprosto ju je trebalo spasiti.Vise bih volio da je imam u rukama nego na ekranu ali dobro je i ovako.
Mene jos muci SABONO! Nasao sam cetiri lokacije gdje bi se to moglo "procitati"i eventualno poslije "prepricati"nama koji smo malo udaljeniji.

http://library.foi.hr/m3/jdetaljia.asp? ... 0&U=820:39

http://www.knjizmed.hr/odrasli/rezervacija.asp?ID=16981


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 5:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Citat:
Sve je ovo trebalo biti u dobroj namjeri ali shvacam da sam promasio poantu.
Prepustam vas vasim uvjerenjima.
"kad letacev um pobjegne,bit ce to najtuzniji dan u tvom zivotu.
Bitces na pocetku,sam usred hladnog i tamnog svemira".Bez oslonca!
_________________


Milarepa nisi promasio poentu, veoma cenim tvoj napor ali da bi se nesto moglo objasniti potreban je postojeci reper u poznatim pojmovima na osnovu kojega bi se to moglo opisati.

U knjizi"U jednom ogledalu u jednoj zagonetci" devojcica objasnjava andjelu kako je to mirisati, osetiti bol, ukus i ostala ljudska osetila koja on nikad nece osetiti. Njegov zakljucak je bio otprilike: Znaci dodir ledene pahuljice na dlanu je isti kao peckavi ukus caja od mente ?

Svesnost u sekundarnoj paznji je ipak samo alat.

Navodno je moguce postici je za svega dva dana intenzivnih vezbi koncentracije...

Hvala obojici za prvod i linkove :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 01, 2007 4:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Video sa vezbama instruktora Tensegriteta - "Magijskih Pokreta"

http://www.youtube.com/watch?v=83gwsp8gDvo

http://www.youtube.com/watch?v=FX16B3SVYpk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 03, 2007 12:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 09, 2007 1:43 am
Postovi: 80
dobro, shvatam, shvatam i pricu o Sai Babi, ali zasto ti je to toliki sok, sta tu ima tako strasno u tome da svet nije onakav kakav mislimo?
____________________________________________________

Ovo mi je promaklo!ali evo mog odgovora.
Pokusaj si zamisliti ovakvu situaciju:svi tvoji najdrazi su mrtvi,familija,prijatelji,sve sto si volio.Da stvar bude jos gora ti si ih ubio.
Oni doduse jos uvijek postoje kao i sve ostalo na svijetu ali samo kao stranci.
Mozes gledati svoju majku ali vidjet ces da je to samo ljudsko bice kao bilo koje drugo,kao tvoj najmrskiji neprijatelj,kao neko koga nikad nisi ni sreo u zivotu.Vidjet ces sustinu ljudskog bica i to ce ponistiti sve ostalo.
To bi otprilike mogao biti uvod u dramu "preokreta misli u nepojamno".

Sam sebi idem na zivce jer naprosto ne nalazim rijeci da kazem ono sto bih zaista htio reci.Ja sam kao slikar koji pokusava kombinacijom vise boja izvuci nekakvu nijansu,nesto gotovo zivo!

Evo malo poezije,da ne ispadne sve crno!

NERUDA

Lagano umire onaj koji ne putuje,
onaj koji ne čita,
onaj koji ne sluša muziku,
onaj koji ne nalazi zadovoljstvo u
sebi.

Lagano umire onaj koji uništava vlastitu
ljubav,
onaj koji ne prihvaća pomoć.
Lagano umire onaj koji je pretvoren u roba
navika
postavljajući si svaki dan ista ograničenja,

onaj koji ne mijenja rutinu,
onaj koji se ne usuđuje odjenuti u
novu boju,
i ne priča s onima koje ne poznaje.

Lagano umire
onaj koji bježi od strasti
i njenog vrela emocija
onih koje daju sjaj očima
ili napuštenim srcima.

Lagano umire
onaj koji ne mjenja život kad nije zadovoljan
svojim poslom ili svojom ljubavi,
onaj koji se ne želi odreći svoje sigurnosti radi
nesigurnosti,
i koji ne ide za svojim snovima;
onaj koji si neće dozvoliti
niti jednom u svojem životu
da pobjegne od smislenih savjeta....

NE VOLIM TE JER TE VOLIM

Ne volim te zato što te volim
i od voljeti te do ne voljeti te stižem
i do čekanja kada te ne čekam
srcem mi struji studen i plam.

Ne volim te zato što te volim
i beskrajno te mrzim, a mrzeći te molim,
i mjera moje putujuće ljubavi
jest da te ne vidim i poput slijepca volim.

Možda ću potrošiti siječanjsku svjetlost,
okrutnu zraku, svoje beskrajno srce,
ukravši sebi ključ spokoja.

U ovoj historiji samo ja umirem
i umrijet ću od ljubavi jer te volim,
jer te volim, ljubavi, krvlju i ognjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 03, 2007 2:13 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 22, 2006 11:22 pm
Postovi: 29
Lokacija: bl
Carlos Castaneda audio books

http://www.prismagems.com/castaneda/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 03, 2007 8:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
http://www.youtube.com/watch?v=vg6baC0r ... ed&search=

Rekapitulacija Carlosovog utjecaja na ljude.......


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 226  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz