Sada je: uto maj 14, 2024 10:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 226  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto jul 24, 2007 9:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Fingolfin mogu ti jedino reći da sam jučer prvi put uradio rekapitulaciju i osjećaj je nevjerojatan , ako ništa , ne može naškoditi


Drago mi je, mislim da je jako dobro sto si odmah na pocetku dobio pozitivan osjecaj u vezi te tehnike, onda samo nastavi dalje...siguran sam da ne samo sto ti nece naskoditi vec ces imati jako mnogo koristi od njenog praktikovanja. :)

Citat:
I kada ga prepoznaš, šta onda treba raditi? Prepoznavanje problema ne znači da je problem samim tim automatski rešen. Ali, i to je dobro za početak. Samo da ne budemo kao onaj biblijski čovek koji se pogledao u ogledalo, video istinu i čim se sklonio od ogledala zaboravio šta je video.


Slazem se, to je jako bitno, biti svjestan nekog problema je pocetni korak koji vodi ka njegovom rjesavanju, ako necega nismo svjesni naravno da necemo ni pozeljeti da nesto promjenimo, ali na tome se ne smije stati, odnosno odmah nakon opazanja nekog problema trebalo bi da krenemo u akciju koja vodi ka njegovom rjesavanju.

Citat:
Da, postoju u nama sila otpora, sila koja se protivi preduzimanju bilo kakvih akcija koje mogu istinski unaprediti i osloboditi naš duh.

Nije važno da li tu silu otpora nazivamo um letača, "strana instalacija" ili lažni um ili entropija, važno je da se slažemo da ona postoji.



Slazem se i sa ovim. Na kraju krajeva meni se cini da je ta sila otpora koju pominjes jako bitna i neophodna ka nasem putu osvjestavanja.
Sta da nema te sile, sta da nam je sve poznato, ili bolje receno nacrtano i mi samo treba neceg da se prihvatimo i gotov posao prije nego sto se i okrenes?
Sta nam cini ta sila? Da li nas ona tjera da je prevazidjemo i da stremimo ka slobodi, da li nas ona pomjera preko svih mogucih granica nasih potencijala i sposobnosti, izvlaci iz nas nemoguce i stvara neophodne uslove za nas napretak?
Ali jako mi je drago sto si pomenuo tu silu jer mi se cini da je to jedan strahovito bitan "pojam" koji treba da se izanalizira i prouci.
Na pomen te sile pada mi odmah na pamet Gurdjijev i "njegov" zakon broja 7, jedan od univerzalnih kosmickih zakona koji ne dozvoljava da bilo sta ostane trajno ili nepromijenjenog toka. Ali kolika je stvarna vaznost i tog zakona i te sile? Ja mislim ogromna.
Ta sila je toliko jaka, mocna i sveobuhvatna da mi to bukvalno ne mozemo da zamislimo. Mozda je tu silu dobro razumio Don Huan kada je stalno potencirao na usmjeravanju paznje prema 4 najveca covjekova neprijatelja.
Mi mozemo da ostvarimo fantastican napredak u nasoj svijesti, mozemo mozda cak i da dobijemo neke "natprirodne" moci i prosirimo percepciju do ludila ali vrlo cesto, gotovo bez iznimke necemo primjetiti i postati svjesni da nas je ta sila obuzela, stavila pod kontrolu i usmjerila u pogresnom pravcu.
Mi cemo vjerovatno i dalje biti uvjereni da smo ostali na pravom putu i da nastavljamo sa napretkom ali podlost i podmuklost te sile necemo osjetiti na sebi. I to mi se cini kao neka prilicno zalosna situacija koja jednostavno zahtjeva od nas nevjerovatno zalaganje, budnost i svijest da bi smo ikako mogli da se svemu tome odupremo.

Citat:
Postoje razne prakse koje vode do toga i jedini način da se uverimo u efikasnost ili bezvrednost tih praksi je - praktična provera, a ne beskrajno mozgovanje i samozapitkivanje da li nam se neka praksa sviđa ili ne, jer ljudi, mi nemamo vremena pošto smrt hoda sa svakim od nas i svakog trena nas može dodirnuti.


I sa ovim se slazem. Ali volio bih se malo vratiti na ono o cemu smo diskutovali u prijasnjim postovima na ovu temu.
Ja bih sad tebi postavio jedno pitanje a ti dobro razmisli sta te pitam.
Kako znas da je ucenje Don Huana koje je Kastaneda iznio u svojim knjigama pravo, autenticno i istinsko i kako znas da i to nije jos jedna odvratna podvala letaca?
Dakle iscitao si sve knjige na tu temu, dobro se teorijski potkovao, sve sto si mogao provjerio si u praksi i vidio da ti to donosi izvanrednu korist i dobro. Odlicno, ali opet zar ne mislis da letaci, obzirom da se nalaze realno na jednom visem stepenu svijesti u odnosu na nas, mogu u tolikoj mjeri nama manipulisati da nam cak mogu i prezentovati neko naizgled savrseno rjesenje za izbavljenje iz tog zatvora koji pominjes a da mi tako nesto ni u snu ne pomislimo?
Ja naravno uprkos svemu tome ipak ni u snu ne mislim da je i to jedna od letackih podvala jer, kao sto sam vec jednom rekao, ZNAM a i osjecam da je to ucenje dobro i da ga treba praktikovati.
E sad kad sam vec pomenuo to stanje svijesti koje ukazuje na to da nesto znas i osjecas da je pravilno i dobro, onda cu to pokusati jos malo objasniti.
Postoji negdje u dubini mog bica jedan specifican osjecaj kojeg sam ja, usudio bih se reci, svjestan skoro cijeli zivot ali tek u zadnje vrijeme pocinjem mnogo jasnije i preciznije da ga proucavam i posmatram.
Taj osjecaj za mene predstavlja apsolutnu svetinju, nesto nedodirljivo i mozda i nepogresivo, jedino je pitanje da li cu ja uspjeti svaki put pravilno da ga protumacim i djelujem u skladu sa uputama koje mi daje, a vrlo cesto u tome ne uspijevam.
Mozda je pojam "osjecaj" malo i neprimjeren i neprecizan ali stvarno ne znam kako drukcije da to nazovem. Cak sam ga jedno vrijeme zvao i "mozaik", jer je to neki moj unutrasnji mozaik koji se kao neke puzzle sve vise otkriva koliko ja dolazim u dodir sa pravim znanjem i to znanje se ponasa kao neki kljuc koji sve vise i vise dekodira taj mozaik. Recimo na primjer, kad sam bas prvi put procitao to o rekapitulaciji ja sam osjetio kako se nesto poklopilo u tom mozaiku i jos jedna puzzla je bila dodana.
Ali isto tako kad mi se pomene da se nesto samo mora usvojiti i tako oblikovano i tacno odredjenog sadrzaja samo disciplinovano sprovoditi u meni odmah iz tog mozaika proradi neki jako intenzivan otpor. Stvori mi se u glavi jedna slika mene kako se nalazim u nekom uzasnom blatu i kako zelim po svaku cijenu da se izvucem odatle. Pogledam prema gore i vidim kako se neko drvo sa jako mnogo grana nadvilo nad to blato. I sad ako se odlucim da se uhvatim za samo jednu granu ona ce puci pod mojom tezinom i ja cu upasti jos dublje u blato. Ali ako mozda cak i sa obadvije ruke uhvatim sto vise zdravih i jakih grana ja cu se mozda i izvuci. Ali zanimljivo je jos i to da tokom te akcije mog izvlacenja iz blata ja hvatam odredjenu grupu grana, skupljam ih i cinim od njih jednu cjelinu. Kad neko drugi poslije mene ili uporedo sa mnom krene takodje da se spasava on ce zahvatiti mozda neke grane koje ja nisam ali svejedno, bitno je da su zdrave i jake i da nas mogu izvuci iz blata.
E upravo je to ono na sta se ja oslanjam ili se barem trudim da to cinim na svom nekom putu samospoznaje, pa ako mi recimo iz tog osjecaja ne dolazi nikakav poticaj da recimo ne uradim rekapitulaciju ja je necu uraditi i tacka. Opet kazem da je sasvim moguce da je i to neka od letackih podvala i ja moram i tako nesto imati u vidu ali sad kako stvari stoje ja namjeravam do kraja pokusavati da sto vise slusam signale i usmjeravanja koje mi dolaze odatle, pa sta bude da bude, sta god da je u pitanju sigurno ce se kad tad ukazati istina o tome a ja sam siguran da svi mi imamo neograniceno pravo na popravne sve dok ispit konacno ne polozimo. Pa cak i pod prijetnjom smrti. :wink: :)
Jer ja jednostavno ne zelim da mene oblikuje Kastaneda, Gurdjijev, Laura Knight bilo ko...i da mi na bilo koji nacin oduzmu moju individalnost i integritet i da oni na neki nacin pricaju kroz mene vec JA hocu da pricam o onome sto su oni pricali ali na moj individualni, specificni nacin koji je svojstven samo meni i da to sve dolazi iz tog mog mozaika.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 25, 2007 1:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Koristeći reči, mi možemo sve dokazati i potvrditi, a naravno, možemo i sve dovesti u pitanje i sumnju. To je zato što se osnova razuma sastoji od dve izjave: Da i Ne. Verujem ili ne verujem. Razum se zasniva na poverenju ili sumnji, ili i na jednom i drugom. Tako možemo da svaki u praksi provereni i dokazani postupak oslobađanja svesti stavimo u sumnju ili da ga slepo prihvatamo i oduševljavamo se. A najgore je kad čas sumnjamo a čas verujemo. Nijedan od ova dva stava nije ispravan, zato što se tu jednostavno radi o opsesivnom manipulisanju rečima. Mi smo prevareni da se znanje krije u rečima i zato ga tražimo u knjigama, predavanjima, razgovorima sa drugima, i uglavnom samo to i radimo - bla, bla, bla... i onda odlučujemo šta je ispravno, a šta ne. U čije reči će mo da verujemo, a u čije ne. Ko nas je tako prevario? #-o

Jer,pravo znanje je kad naučiš da voziš auto, recimo. I da bi to učinio, neće ti pomoći nikakvi govori, knjige i reči dok ne sedneš u auto i uz mukotrpan trud ne savladaš tu veštinu, uz NADZOR i KOMANDE instruktora. Isto tako, naše telo koje je nosilac naše svesti je vrsta vozila kojom većina uopšte ne upravljaju, ili to rade očajno loše. Mi smo sumanuti, šizofreni, nasumični vozači svoje svesti. Mi nismo naučeni kako da upravljamo vlastitom svešću i energijom. Mi smo naučeni da se 24 sata strastveno bavimo rečima. Da - Ne. Verujem - Ne verujem. Bla -Bla. A ako mi sami ne upravljamo svojom energijom svesti, onda to radi neko drugi u mesto nas. NEKO UVEK UPRAVLJA.

Vidovnjaci koriste drugačiju vrstu razuma, prirodni ljudski um koji nazivaju trezvenost. To je um koji se zasniva na iskustvu percepcije i praktičnog delovanja.

To je um koji uopšte ne koristi reči a ipak ZNA.

Kada pomoću PRAKSE zaustavimo unutrašnje reči, umuknemo iznutra ili kako kaže Kastaneda zaustavimo unutrašnji dijalog, ulazimo u jedinstveno stanje koje se naziva unutrašnja tišina. U tom stanju vidimo sebe i univerzum kao energetska polja sastavljena od svetlosnih vlakana. Iznenada, vreme i prostor više ne postoje, brišu se granice između "ovde" i "tamo" - sve je istovremeno i sada i ovde i tamo i u prošlost i u budućnosti. I mi sve to saznajemo bez ikakvih reči i tumačenja razuma, mi znamo direktno. Ovo don Huan naziva "nemo znanje" i takva stanja je nemoguće u potpunosti opisati rečima jer su iznad sintakse govora. I ti opisi koje je dao Kastaneda su samo opisi svetlosnog sveta koje prenosi čovek koji vidi slepima od rođenja. Koliko ga oni mogu shvatiti dok i sami ne progledaju i sami vide to što im je govoreno? Ali, njegove reči ih mogu pokrenuti u AKCIJU i zato im on o tome govori, iako zna da ga ne razumeju. Ko zna, možda će primeniti terapiju koju im nudi kako bi progledali? Ali nažalost, oni se u većini bave svojim raspravama i besmislenim dokazivanjima ko je upravu a ko nije, kome verovati a kome ne a još tu su i grozni reptili, pa šta će mo s njima, pa možda su ovog što kaže da vidi u stvari oni poslali, a šta ako...i tako se vrte u svojim mozgovanjima (sumnjama-verovanjima) dok ne crknu.

Ratnici se ne bave sumnjama i verovanjima, oni se hrabro bacaju u praksu i iz njenih rezultata donose zaključke i trude se da osobode svoju svest znajući da se to ne radi rečima već ukidanjem svih reči.

Takođe oni znaju da niko nema neograničen broj pokušaja i šansi, i vremena za greške jer je ovaj život koji živimo JEDINI koji imamo i neće biti "popravnog ispita". Ideja da imamo vremena (rodićemo se ponovo pa ćemo ispraviti greške, ili Bog će nam oprostiti jer je dobar) je još jedna prevara koja nas čini pasivnim i neaktivnim, poslušnim neljudskom sistemu kome robujemo.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 25, 2007 10:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 23, 2006 10:31 pm
Postovi: 124
Lokacija: Istocno od Rajha
citat:
Ratnici se ne bave sumnjama i verovanjima, oni se hrabro bacaju u praksu i iz njenih rezultata donose zaključke i trude se da osobode svoju svest znajući da se to ne radi rečima već ukidanjem svih reči.

Slazem se...Cak smatram da bi ovo trebalo da bude glavna vodilja svakoga od nas.
Hteo bih da jos nesto predlozim svima na forumu:
Posto je pisanje na forumu svakoga ovde pod nickname-om,znaci ostali ne znaju ko je i sta je ,predlazem da se opuste i govore o prakticnim stvarima i da uopste nemaju potrebu da brane svoje ja.Ovde se velikim brojem reci brani slika o sebi i pravdaju raznorazne stvari,ali najneverovatnije je to sto u potpisu stoje neki cudni nickname-ovi tako da se postavlja pitanje zasto se toliko grcevito brani nickname?
Naravno ratnici ne brane ni svoje ime i prezime...Brane naravno svoj fizicki integritet ako je ugrozen,ili "isticu svoj ego" ako je za potrebe traganja i resenja nekih vaznih zivotnih situacija u kontaktu sa ljudima.

_________________
Ratnik zna kuda je krenuo i da se uputio svim srcem u tom pravcu.Zato se i bori svim srcem protiv prepreka koje mu stoje na putu.
- charmer_forever -


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 25, 2007 7:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto maj 15, 2007 7:52 am
Postovi: 12
Ja se izvinjavam za ponovno postavljanje istog pitanja , ali evo me poslije treceg icitavanja Kasiopeje i stvarno mi je nemoguce prihvatiti svu ovu pricu ,ako oni lijepo kazu da RITUALI STETE. Ne mozete me ubijediti da Kastaneda nije propagirao rituale ,a to znaci da je pod uticajem negativnih OPS sila , a samim tim i vecina ucesnika ovog foruma. Glupo mi je da na jednom dijelu foruma podrzavate Kasiopeju , a na drugom Kastanedu.

_________________
U se , na se i podase


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 25, 2007 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Mitre, sta ti tacno kod Kastanede shvatas kao ritual? Ja mislim da i rituali zavise od toga kako ih shvatis, odnosno kako ces sebi da objasnis zasto i kako nesto radis. Kako sam ja razumeo da kasiopejci kazu, oni opisuju ritual kao predavanje svoje energije i svoje paznje u tudje ruke, odnosno kao da radis nesto sto ne razumes, cini mi se da Kastaneda ne misli na to kada kaze "rekapitulacija i tenzegritet" opet nisam mnogo verziran, ali to je eto moje vidjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 25, 2007 9:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
Moje misljenje je da rituali i vezba nisu isto. Mi mozemo svako jutro da uradimo par vezbi za kondiciju i to ne smatram ritualom.
Rituali su sluzenje nekom, kad nesto radis za neki drugi entitet u cilju dobijanja nagrade od istog.
Kad nesto radis za sebe i razvoj svog bica - to nije ritual.
Mislim da je bitna svrha zasto nesto radis.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 25, 2007 10:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto maj 15, 2007 7:52 am
Postovi: 12
Uh , nije tako jednostavno .I Kasiopea je puno vjezbi ,od plivanja u bazenu itd. Mozda i grijesim, nekako je sve prepuno kontradikcije.Kao sto Jack cesto kaze ,izgleda da treba sve dobro izfiltirati .I meni se misljenje mjenja iz trena u tren.Cas mislim da je sve prevara ,cas manipulacija cas da je sve ok.Tesko mi je da vjerujem bilo kome .Zao mi je ,ali ja cu pokusati jedno vrijeme da meditacijom dodjem bar do unutranje tisine ,pa ce se javiti valjda neko rijesenje, a do tada izvinjavam se sto licnim stavovima ponekada uzburkam forum.Hvala na pokusajima pomoci svima.Pozdrav

_________________
U se , na se i podase


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 25, 2007 10:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Da li su borilačke veštine ritual? Da li je tai-chi ili chi gong ritual? Da li su vežbe disanja ritual? Mislim da nisu.

Isto tako nisu ni mag. pokreti koji su u suštini telesne vežbe koje imaju energetski efekat, tj. utiču na energetsko polje koje okružuje i prožima ljudsko telo. A nije ni rekapitulacija koja je u suštini vežba disanja i vizuelizacije.

Ritual je posebno ponašanje sa ciljem da se prizovu razna nematerijalna bica (Bog, duhovi, sile, pokojnici...) i opasni su jer ljudi u stvari ne znaju šta prizivaju. Dođu neke sile i lažno se prestave pa se onda hrane ljudskom energijom u zamenu za budalaštine koje ljudima nude u vidu "znanja", "moći"...

Svakako, moguće je prizivati i zaista plemenita bića, ali ona skoro nikada ne odgovaraju na ljudska zazivanja, već po svojoj volji stupaju u kontakt sa ljudima i to uglavnom samo sa onima koji su postigli besprekorno stanje duha, a takvih je zaista malo.

Zato obični ljudi, jer im je duh iskvaren i nečist, mogu da prizovu samo takve, iskvarene i mračne sile koje se onda lažno predstavljaju kao bogovi, prijatelji, duhovni vodiči, a sve sa ciljem da kao pravi vampiri posisaju ljudsku energiju. Zato rituali nisu preporučljivi i Kasiopejci su potpuno u pravu po tom pitanju. A i don Huan i njegovi prethodnici su potpuno odbacili rituale kao zastranjivanje starih vidovnjaka. To se može pročitati u knjizi Magija Pokreta, gde don Huan kaže da su nagual Elijas i nagual Hulijan "bukvalno izbacili rituale kroz prozor" i usmerili se na direktno povezivanje sa suštinom i izvorom svemira - sa nagualom ili duhom, ili drugim rečima, na direktnu preraspodelu energije

Pozdrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 25, 2007 10:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Ma ne uzburkavas. I ja imam slicno misnjenje, ne verovati bas svacemu, tako da sam odlucio, odnosno "stvorio nameru" (jel se tako kaze :mrgreen: ) da ne verujem uopste.A pokazace se kako ko i sta vredi. Pokusavam da neverovanjem verujem, zato i slabije pisem na forumu u zadnje vreme.Bilo bi interesantno da nam Stalker ili neko od upoznatijih kolega 8) napise kako je Kastaneda video to oko rituala.

[edit] Uleteo Stalker pre mene . . . :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 27, 2007 12:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 23, 2006 10:31 pm
Postovi: 124
Lokacija: Istocno od Rajha
Ratnik jednostavmo nameri nesto dozivevsi ostvarenje sada i ovde sto potpunije i prepusta se drugim stvarima.On zna da um blokira ostvarenje namere i zato prebacuje paznju na nesto drugo.Tek kada ne mislis na nesto to se ostvaruje.Sigurno se svakom desilo da dodje do nekog resenja ili ostvarenja tek kada je digao ruke od toga i potpuno na to zaboravio.
Sto se tice rituala oni su ponekad pomocno sredstvo ratnicima pocetnicima u skretanju paznje i prizivanju namere.Kasnije to nije potrebno...Direktno nameravanje je najmocnije i najteze pa otud mnogi pribegavaju ritualima.

_________________
Ratnik zna kuda je krenuo i da se uputio svim srcem u tom pravcu.Zato se i bori svim srcem protiv prepreka koje mu stoje na putu.
- charmer_forever -


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 29, 2007 5:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 19, 2007 2:53 pm
Postovi: 65
Lokacija: Gde prestaje zaljenje
Ljubav prema Slobodi je jedina prava pokretacka snaga.Nema obrazaca i pravila.Nema ucenja i pripadnistva sklopovima verovanja.

Pokret,Odlucnost,Secanje,San,Tisina,Pokret...

Sloboda od misli


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 31, 2007 1:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Lee Marvin je napisao/la:
Nema obrazaca i pravila.Nema ucenja i pripadnistva sklopovima verovanja.


Da u pravu si, ali to važi samo za sanjače, za one koji započinju ovaj put kao sanjači. Sanjačima ne leže nikakvi obrazci i pravila, oni direktno uranjaju u beskraj, u nameru. Tako su nastradali stari vidovnjaci jer su skroz zanemarili racionalnu stranu svog bića. O tome možemo pročitati u Armandovoj knjizi "Susreti sa Nagualom", ali i u Kastanedinim knjigama "Unutrašnji Oganj" i "Moć Tišine".

S druge strane, za one koji su prirodno skloniji prikradanju (traganju), veoma su važna verovanja, obrasci, pravila, i racionalna objašnjenja. Oni su zaista majstori upotrebe intelekta, tj. rukovanja svakodnevnim životom na najefikasniji način - način koji vodi do unutrašnje tišine.

Ali, potrebna je ravnoteža, sanjači moraju da se bave i prikradanjem, a prikradači i sanjanjem. Bez uspostavljanja te ravnoteže nema puta slobode, obojica su propali. Jer sanjač je prirodni talenat da pomera skupnu tačku, a tragač je prirodno nadaren da je učvrsti. To su dva lica iste medalje, dva lica duha - namera i volja.

Po ovoj tvojoj izjavi bih rekao da si prirodni sanjač i to je divno, ali pazi da ne odeš u krajnost i zanemariš prikradanje jer u tom slučaju postoji opasnost da, iako si upoznao neopisive svetove i saznao neverovatne tajne, nastradaš od problema ovoga običnog sveta svakodnevice.

Stari vidovnjaci su se bavili samo sanjanjem i toliko su se zaneli njime da su se potpuno otuđili od ovog sveta te su se s toga u ovom svetu ponašali "kao da su pali s marsa" i to ih je uništilo kada su se pojavili osvajači koji su porobili njihovu zemlju. Bili su potpuno nespremni za borbe ovoga sveta jer se nisu bavili niti ih je interesovalo prikradanje, tj. stalking.

Pozdrav od dežurnog kastanedizatora. :mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 01, 2007 2:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 31, 2007 6:33 pm
Postovi: 44
Bok ljudi,

nemogu Vam opisati svoje veselje sto sam pronasao ovaj forum!

Od svoje 21ve godine mislim da idem putom ratnika i vjezbam ne-rad!
Od onda citam knjige, mada sam cini mi se dvije procitao a ostale sam nekako shvatio bez citanja neznam ni sam kako. Mislim da je sad nakon 13 godina vrijeme da ih sve knijge iz pocetka ljepo procitam i pocnem vjezbati tensegriti. ( naruceno na DVDu sve neki dan kod jednog clana ovog foruma ) ;-)

Cak sam htio sam pokrenuti neki forum na bazi Castanede i njegovih djela ali sad vidim da nema potrebe. Na cetvrtoj sam stranici citanja foruma pa kad sve procitam vjerujem da cu se i ja ukljuciti u neke rasprave.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 01, 2007 3:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Undergrond, dobrodošao!

Nadam se da ćeš ovde naći korisne stvari za svoje putovanje. Jedva čekamo da čujemo tvoja iskustva i mišljenja u vezi ovog drevnog indijanskog znanja čije najvažnije delove nam je preneo Kastaneda.

Hrabro! :wink: :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 01, 2007 3:16 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jul 31, 2007 6:24 pm
Postovi: 15
Zaista su knjige fascinantne i veseslojne ja ih citam vise od dvadeset godina i stalno nailazim na neka nova pitanja, na koja nemam odgovora. Vremenom mi se razjasne neke stvari ali ponovo iskopam nesto novo i tako ... #-o

Pozdrav svima na forumu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 01, 2007 3:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Pozdrav i tebi Lik i dobrodošao!

Zaista, knjige su fascinantne i višeslojne i svako čitanje nam otkriva nešto novo. Čista magija!

Ali još bolja stvar je praktikovanje svega toga. Prakse sanjanja, tenzegriteta, rekapitulacije i stalkinga (traganja) povećavaju nivo svesti u tolikoj meri da tek onda možemo u potpunosti shvatiti ono što je Kastaneda opisivao u svojim knjigama. A najbolja stvar je što će mo videti i doživeti puno fascinantnih stvari koje on uopšte nije opisivao u svojim knjigama!

Kastaneda je opisivao svoja iskustva. Potpuno ih možemo razumeti jedino ako ih i sami proživimo. "Znanje o putu nije isto što i hodati tim putem."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 01, 2007 6:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 31, 2007 6:33 pm
Postovi: 44
STALKER je napisao/la:
Undergrond, dobrodošao!

Nadam se da ćeš ovde naći korisne stvari za svoje putovanje. Jedva čekamo da čujemo tvoja iskustva i mišljenja u vezi ovog drevnog indijanskog znanja čije najvažnije delove nam je preneo Kastaneda.

Hrabro! :wink: :)


Hvala STALKER, sigurno cu ispricati neka od iskustava !
Momentalno me zanima sexualna energija, posto je jako malo opisano o tome u knjigama a Castaneda kaze da je jako vazna,..
Dali ima netko iskustava.. i zasto je vazna ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 01, 2007 6:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Evo ovde na forumu imamo deo knjige Armanda Toresa a u jednom njenom poglavlju Kastaneda je dosta pričao o seksualnoj energiji.

Prati link:

http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?p=32313&highlight=#32313

Pozdrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 02, 2007 1:37 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jul 31, 2007 6:24 pm
Postovi: 15
Ja bih voleo da cujem licna iskustva o sexsualnoj energiji narocito od Tragaca.

Seksualna energija Sanjaca mora da se cuva za sanjane i to je zaista prilicno dobro opisano U Moc Tisine i novoj Toresovoj knjizi a mogu se naci i delovi na forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 02, 2007 2:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Ja bih voleo da cujem licna iskustva o sexsualnoj energiji narocito od Tragaca.


I ja bih voleo to da cujem. Kako nam seks smeta, ili ne smeta, i uopste o seksu i toj energiji koja se ulaze u seks.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 226  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz