Sada je: čet mar 28, 2024 3:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Svesna u snu ili nesto drugo - potrebna pomoc
PostPostano: sub maj 28, 2011 6:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 5:28 pm
Postovi: 5
Volela bih da mi neko da neko objasnjenje.
Mozda skoro 10 godina imam neke cudne snove. Kao laik rekla bih da postajem svesna u snu. Razgovarala sam, jos na pocetku, sa jednom osobom i rekla mi je za foru sa rukama. Naime, ako u snu postanem svesna, da pogledam svoje sake kao dokaz za to. Naravno da sam se vec sledeci put kad sam imala takav san setila tog saveta i pogledala sam ruke.
Snovi izgledaju ovako. Spavam i onda otvorim oci i u svom sam krevetu. Pocnem nesto da motam po glavi i kad hocu da promenim polozaj tela ne moze, uspanicim se i shvatim da ja zapravo jos uvek spavam. Uhvati me panican strah i pokusavam da se probudim. To sam uspevala tako sto sam se trudila da pomerim neki deo svog tela i kad uspem stvarno fizicki da ga pomerim budim se. Tako je bilo na pocetku. Sledeca faza je bila da mogu da pomeram svoje telo u snu i to tako da to izgleda kao da klizim po krevetu ili podu. Osoba kojoj sam pricala (sa pocetka teksta) kaze da to nudi razne mogucnosti i da u snu mogu da radim sta hocu, rekla mi je jos da postoje ljudi koji se trude da ovladaju ovom tehnikom, da rade kao neke vezbe. Nikada se nisam nikako trudila da dodjem u to stanje, to se desi kad se desi. Pokusavala sam u snu da prodjem kroz prozor i gledala kako idem kroz staklo. Jednom mi se desilo da cujem neku deciju graju u dvoristu pa me je to dodatno uplasilo, jer uvek je prisutan strah.
Kako je vreme prolazilo sve mi je bilo teze da se probudim. Ponavljam, uvek je prisutan strah i nije mi padalo na pamet da nesto eksperimentisem jer su snovi nerealni, svasta moze da se desi, prikaze a ja ne umem da ih kontolisem.
Posto vise nisam uspevala da se budim tako sto pokusavam da se pomerim, jer se stvarno pomeram u snu, onda sam pokusavala sa glasom, da nesto kazem ili da pokusam da se derem i da se tako probudim. Dugo vremena mi je to polazilo za rukom, a onda to sto bih rekla ostaje receno u snu i ne budim se. Sada u ovoj trenutnoj fazi pokusavam da se maksimalno skoncentrisem i na taj nacin se probudim. Kad se probudim, ako ostanem u istom polozaju i nastavim da spavam, san se nastavlja. Kad promenim polozaj onda mirno spavam.
Preksinoc za redom mi se desavalo 5 puta i to sa promenom polozaja. Pocinjalo bi tako sto pocnem da osecam nenormalno veliki strah i onda shvatim da spavam i trudim se da se probudim. Uvek kad se to desi vidim sebe u svojoj sobi, u svom krevetu, u polozaju u kakvom i jesam.
Nadam se da moje izlaganje nije previse konfuzno i da ce neko shvatiti o cemu pricam i dati mi savet kako da takvi snovi prestanu ili kako da se sto lakse budim.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svesna u snu ili nesto drugo - potrebna pomoc
PostPostano: sub maj 28, 2011 6:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Pozdrav i dobrodošla. :hello2:

Kada naše fizičko tijelo utone u san odnosno kad se "isključi" dešava se (ako si svjesna) lucidan san, astralna projekcija ili duboki san bez snova.

Strah koji osjećaš je prisutan jer svi manje više imamo strah od nepoznatog, a astral je takav jer se ne sjećamo sebe od ranije.
Ono što doživljavaš u astralu ili lucidnom snu je ono što se naziva "svijet u nama"... dakle u fizičkom svijetu doživljavaš objekte van sebe, a u astralu ono iz tebe izlazi van i to doživljavaš pa je u većini slučajeva to što vidiš nešto što "živi" u tebi i ispoljava se.
To je odlična prilika da učiš o sebi.
Naravno u astralu žive i razna bića tako da treba dobro da poznaješ sebe kako bi bila u stanju rasčlaniti šta je šta.
Također to što se ne možeš u određenim trenutcima pomjeriti je period "prelaza" kada se svijest premješta iz fizičkog tijela u astralno.

Predlažem da za početak, dok ti neko iskusniji ne odgovori, pročitaš sjedeće teme:


Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
Lucidno sanjanje

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svesna u snu ili nesto drugo - potrebna pomoc
PostPostano: sub maj 28, 2011 9:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 5:28 pm
Postovi: 5
Hvala na dobrodoslici i objasnjenju. Da li mozda znate zasto se to meni desava i da li mogu nesto da uradim pa da to prestane? Nisam dovoljno vesta da mogu da se izborim sa svim tim toliko nepoznatim a jos je tu i veliki strah. Cula sam da ljudi koji zele to da dozive trude se da budu opusteni, meditiraju, imaju neke vezbe sa disanjem pre nego sto zaspe. Ja nimalo nisam opustena i stalno sam pod nekim stresom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svesna u snu ili nesto drugo - potrebna pomoc
PostPostano: ned maj 29, 2011 9:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
neupucena je napisao/la:
Hvala na dobrodoslici i objasnjenju. Da li mozda znate zasto se to meni desava i da li mogu nesto da uradim pa da to prestane? Nisam dovoljno vesta da mogu da se izborim sa svim tim toliko nepoznatim a jos je tu i veliki strah. Cula sam da ljudi koji zele to da dozive trude se da budu opusteni, meditiraju, imaju neke vezbe sa disanjem pre nego sto zaspe. Ja nimalo nisam opustena i stalno sam pod nekim stresom


Sama ces doznati kad dojde vrijeme za to. To je proces osvjestenja tvojeg tjela iznutra onog pravog ti koji nekad traje dugo a nekima ljudime netreba toliko puno.

Procitaj "umjetnost sanjanja" vjerujem da ce ti pomoci meni je to onako nekako biblija za snove.
Opet sam ju neki dan poceo citati i nemogu vjerovato koliko mi je stvari opet rekla a da to prije nisam procitao u njoj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svesna u snu ili nesto drugo - potrebna pomoc
PostPostano: ned maj 29, 2011 9:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Citat:
Hvala na dobrodoslici i objasnjenju. Da li mozda znate zasto se to meni desava i da li mogu nesto da uradim pa da to prestane? Nisam dovoljno vesta da mogu da se izborim sa svim tim toliko nepoznatim a jos je tu i veliki strah. Cula sam da ljudi koji zele to da dozive trude se da budu opusteni, meditiraju, imaju neke vezbe sa disanjem pre nego sto zaspe. Ja nimalo nisam opustena i stalno sam pod nekim stresom

Niko nije dovoljno vješt u početku.
Ako si pod stresom tada će se to očitovati u svim aspektima tebe, a meditacija pročišćava cijelo tvoje biće tako da može riješiti i to.
Obrati pažnju i pokušaj doći do srži problema.
Kada ukloniš razlog stresa sigurno ćeš se lakše nositi sa onim što proživljavaš.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz