Sada je: čet mar 28, 2024 5:27 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: čet aug 09, 2012 8:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Posto je ovo forum za pricu o istinskim iskustvima covjeka na putu ratnika, pitam se dali neklo ima price o malim tiranima?

Po don Juanu je tako da tek mali tiran moze da dade ratniku zadnju ugladjenost. Kaze se da radost koja se moze osjetiti dok mali tirani cine svoj posao na nama je nesto kao triumpf, jer je nadjen put kako da se samovaznost ili ego do kraja doredjuje.

Sad price o malim tiranima je nesto sto nije zanimljivo, samo ako neko voli price kad ljudi nerviraju, tuku, kradu, dosadjuju, napadaju druge onda su te price zanilmljive.

Ali sto mene vise zanima je kako se neko osjeca od vas kad je u stanju kad ga mali tiran ima u svojim rukama? Jeste li tad bjesni, tuzni, u samosazaljenju jer nemozte nista uciniti, ili osjecate stvarno taj osjecaj radosti, koji se samo moze objasniti kao radost kad je neko u pobjedi, kad triumpfira. I da zelite jos vise od tog osjecaja. samo sto to automatski znaci da zato trebate malog tirana, koji opet na jednu stranu stvara osjecaj odbojnosti, sta li je sad stanje ratnika s ovog foruma. Dali mogu da imaju oko sebe grozne velike "male tirane" ?

Dok ovo pisem cekaju me vani moji tirani, veoma prakticno kad jos zive preko puta. :)

I zanimljivo je sto vise oni mene ciste, dovode do radosti, to vise su bjesniji i opasniji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: pet aug 10, 2012 11:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
U kasnijim kjiigama se pominju profesori sa fakulteta kao mali tirani,sta mislis o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: pet aug 10, 2012 12:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
svog najboljeg malog tiranina doživio sam u novom sadu prije... pa dosta godina.
bilo je to u jna, obuka u školi rezervnih oficira je trajala skoro 4mj, tek onda možeš prvi put kući na vikend. majstor je bio iz novog pazara, zao, uporan i temeljit :)

imao sam 18 god i nisam baš bio upoznat sa terminom malog tiranina, ali jedini način da ne izgoriš je bio upravo ovaj kojeg je dh opisao.
mješavina osjećaja koji se javljaju u trenucima najveće napregnutosti je prilično teško opisiva.

nisam ga navukao u štalu da ga udari konj, jer nije bilo štale, ali pustio sam ga da me uhvati kako pušim travu na straži u pola3 ujutro, pa je propušio :)
bilo mi je iskreno već malo dosta svega, pa sam bio spreman i otići na koji dan u zatvor, ali računao sam da me neće prijaviti jer "nema šansi da se njegovom vodu desi sramota da ima vojnika narkomana" :)

zadnja 3 tjedna obuke smo bili rasta prijatelji, skoro sam zaglavio tamo jer je zbog novootkrivenog poroka inzistirao da ne idem u prekomandu.
drag momak u stvari, pričao je kao medvjed koji štuca.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: pet aug 10, 2012 2:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
snoopy je napisao/la:
U kasnijim kjiigama se pominju profesori sa fakulteta kao mali tirani,sta mislis o tome?


Svako nam je mali tiran koji nas dovodi do toga da se osjecamo bjesni, ljuti, tuzni, uznemireni, nezadovoljni, da ti je dosta svega, ...dovodi nas mali tiran do toga da ono malo discipline sto imamo odmah nestane... svako moze biti nama mali tiran i mi mozemo biti svakome isto tako jedan...

sve ovisi kako se osjecamo u momentu izmedju ljudima, tako isto su nam voladoresi nista drugo nego mali tirani...

u jednom dozivljaju jednog sufija, muslimasnki misticari, zapravo su to samani, oni sami kazu da sufismus postoji toliko dugo kao i covjecanstvo,...u tom dozivljaju je jedan sufi pitan, kad si bio najsretniji? on je odgovorio da kad je bio na jednom putnickom brodu kao sljepi putnik, bio je u stanju ekstaze, ili samadhi, zapravo duboko u drugom stanju pozornosti, rekao je da zbog toga izgledao kao da je pijan...zbog toga je privukao paznju ljudi, djece koja su poceli da ga diraju stapom, da se smiju, da ga pljuju, da mu se svi smiju...
sve dok nije dosao kapetan i tak su vidjeli da je i sljepi putnik, potom su ga uzeli i htjeli su ga bacit u more...rekao je, tad sam bio najsretniji... :)

naprimjer isus je rekao kad te udare u jedan obraz onda mu daj i drugi, ali se drugi obraz tek moze dati ako je covjekovo stanje u stanju da od udarca osjeti radost, ne zato jer je sadista, jer ako se desi da se doze u priliku da nas neko davi, imamo samo da nas to unisti ili pojaca...

zato postoji zlo, da podigne dobro...u knjigi Faust od Johann Wolfgang von Goethe prica o Mefistu (vragu) koja je energija, koja uvjek pravi zlo, ali stvara s time dobro...


Zadnja izmjena: Vag; pet aug 10, 2012 7:40 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: pet aug 10, 2012 2:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
zelenozubi, on ti je sigurno bio mali tiran, i ti njemu, samo ti nije trebalo biti dosta svega, vec si trebao biti sav u radosti, ne jer si poludio vec jer se tu mozes samo smijati, o ludilu ljudi koji sami sebe zderu... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: pet aug 10, 2012 4:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
ma jes brate, u pravu si, ali to je tad sve bilo instinktivno, jedina literatura koju sam do tada trošio je bio strip silver surfer, i povremeno alan ford. :)
njegov životni cilj je bio da čovjeka slomi i vidi suze, na ovaj ili onaj način, a na kraju se on meni rasplakao, sav rastresen i napušen, pričajući mi svoju tešku životnu priču.

tako da, kad sad pogledam, mogu reć da sam zadovoljan tadašnjim akcijama, strategijom i reakcijama :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: pet aug 10, 2012 7:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
ma jes brate zelenozubi kako kazes... :)

svakako je zanimljivo da su opcina ljudi u takvom stanju da cak promjena vremena, od suncano na oblacno ljude dovodi do lose volje, njihovo unutrasnjo stanje je stalno ovisno o tome sto se desava vani...ako se promjeni vrjeme, kako njima ne pase tad su ljuti, ili ako neko samo udje u istu prostoriju u kojoj vec je osoba koja to nezeli moze dovesti tu osobu do bjesa, cak mali komarac koji o noci zuji dovodi ljude do bjesa...toliko su ljudi u tom losem stanju a vjeruju da je to ono istinito stanje i da imaju pravo da budu ljuti ili da se brane...

jedan od znakova da je covjek u stanju patnje je da uvjek brani svoje a pokusava da pokazuje na greske drugih...

onda je stanje covjeka koji nema sta da brani, niti da hvali nesto veoma vrjedno...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: pon aug 13, 2012 5:57 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Kad me imaju u šaci, a imaju skoro uvijek, najbolje se osjećam kao mrtav čovjek, onda se makar tijekom takve afirmacije osjećam dobro jer se nemam što sekirati jer više nemam ništa i nisam ništa od svjetovnih stvari.
Takva ideja ako ima težinu iskrenosti daje posebnu perspektivu i onu slast kakvu daje unutarnja tišina pošto se većina stvari koje se uzalud vrte po čovjeku zaustavlja. Otvaraju se zaboravljene stvari i identiteti van vremena i budu utjeha i zaklon nekako ispod svega što se dešava.
Možda se nisam lijepo i spretno izrazio ali to je ono o smrti kao savjetniku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: pon aug 13, 2012 9:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
promatrač je napisao/la:
Kad me imaju u šaci, a imaju skoro uvijek, najbolje se osjećam kao mrtav čovjek, onda se makar tijekom takve afirmacije osjećam dobro jer se nemam što sekirati jer više nemam ništa i nisam ništa od svjetovnih stvari.
Takva ideja ako ima težinu iskrenosti daje posebnu perspektivu i onu slast kakvu daje unutarnja tišina pošto se većina stvari koje se uzalud vrte po čovjeku zaustavlja. Otvaraju se zaboravljene stvari i identiteti van vremena i budu utjeha i zaklon nekako ispod svega što se dešava.
Možda se nisam lijepo i spretno izrazio ali to je ono o smrti kao savjetniku.



Da, lijepo si to rekao, s tim da, bar u mojem slučaju, kad se otvara ono što si nazvao zaboravljene stvari - rekla bih da se samo otvara - točnije stvara most nas s nama, a u tom trenutku - mogli bismo reći onom koji poznajemo kao Sada - dakle van vremena - ne nalaziš se na mjestu utjehe i zaklona - jer ti to tamo nije niti potrebno. I da umro si za svijet i manipulaciju!

Tu bi se pak mogla povući i paralela kako se kad "nas drže u šaci" odvija program koji stalno ima potrebu navođenja da smo mi u poziciji da se štitimo ili druge štitimo - ne shvaćajući da je to uzaludno i bespotrebno, pa čak i nemoguće. Jer pojam zaštite i potreba za zaštitom je njihov alat, koji po svemu vrlo dobro manipulira nama i odvodi nas od ovoga što si naveo! Pa smo stalno u svijesnom zaboravu da nam zaštita na način na koji se nudi - ne treba - jer takva ona je u ostvarenju (krnjem) u biti suprotnost željenom. A željeno, kojeg li iznenađenja - proizlazi iz straha.

Mi smo savršeni i imamo sve što nam treba, samo je da bi to shvatili nužno "umrijeti".

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: uto aug 14, 2012 2:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
alf je napisao/la:
Mi smo savršeni i imamo sve što nam treba, samo je da bi to shvatili nužno "umrijeti".

Alf :blob:


Istina!

Postoji jedna prica o Muhamedu, koji je imao susjeda, koji bas nije volio Muhameda niti njegove price o bogu. tako je susjed svaki put kad je imao smedje, bacao to smedje u dvoriste od Muhameda. I tako je to bilo dugo vrjeme, dok jednog dana pogleda Muhamed a tamo u dvoristu nema novog smedja, prodje i drugi dan a opet nebaca susjeda smedje, tako procu 4 dana bez smedja i on ode kod susjeda da vidi sta je.
Kad je dosao kod susjede video je da je ovaj bolestan. Susjeda se sav uplasio, kad Muhamed kaze njemu, cudio sam se sto nema vise tvog smedja kod mene pa sam htjeo vidjeti u cemu je stvar, kako ti mogu pomoci susjedo?


Moze se shvatiti kako je mogao Muhamed tako da se postupa prema svojem neprijatelju, jer jedan od Muhamedovih izreka je:
"Covjek zivi kao u snu a kad umre onda se probudi. Umri prije nego sto umres."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: pet maj 26, 2017 11:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Mali tirani, ah kako su samo mali i slatki i kako mogu čoveka da dovedu do ludila i besnila. Kako mogu da izvuku iz čoveka ono najgore, pa to je čudo jedno. Potrebno je mnogo truda, rada i posebno strpljenja pa da vam boravak u okruženju sitnih mučitelja čak i prija. Nije lako, može svako.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: sub maj 27, 2017 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Jebem ti male i velike mučitelje. Izvinite na rečniku. Ali ponekad me neke situacije dovedu do krajnjeg ludila.


Zadnja izmjena: Rajko; pon dec 06, 2021 6:07 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: sub maj 27, 2017 8:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Kažete da vam to prija? Kako? Jel moguće tako nešto?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: sub maj 27, 2017 9:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Vag je napisao/la:
alf je napisao/la:
Mi smo savršeni i imamo sve što nam treba, samo je da bi to shvatili nužno "umrijeti".

Alf :blob:


Istina!

Postoji jedna prica o Muhamedu, koji je imao susjeda, koji bas nije volio Muhameda niti njegove price o bogu. tako je susjed svaki put kad je imao smedje, bacao to smedje u dvoriste od Muhameda. I tako je to bilo dugo vrjeme, dok jednog dana pogleda Muhamed a tamo u dvoristu nema novog smedja, prodje i drugi dan a opet nebaca susjeda smedje, tako procu 4 dana bez smedja i on ode kod susjeda da vidi sta je.
Kad je dosao kod susjede video je da je ovaj bolestan. Susjeda se sav uplasio, kad Muhamed kaze njemu, cudio sam se sto nema vise tvog smedja kod mene pa sam htjeo vidjeti u cemu je stvar, kako ti mogu pomoci susjedo?


Moze se shvatiti kako je mogao Muhamed tako da se postupa prema svojem neprijatelju, jer jedan od Muhamedovih izreka je:
"Covjek zivi kao u snu a kad umre onda se probudi. Umri prije nego sto umres."
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: ned maj 28, 2017 11:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Rajko je napisao/la:
Kažete da vam to prija? Kako? Jel moguće tako nešto?


Zamisli da si dijamant, sirov i neobrađen, ali da si živo biće, imaš osećanja. Neko(sitni mučitelji) obrađuje taj dijamant, kleše ga i brusi do iznemoglosti, a dijamantu to smeta, zadaje mu bolove i stvara muku. Što se dijamant više opire i brani, to posao sporije napreduje. Dakle, prihvati borbu i izazov, ne gicaj se i ne brani, nego dozvoli "neprijatelju" da obavi svoj deo posla, jer iz te borbe ne možeš izaći kao pobednik koristeći iste metode kao i protivnik. Ako na nasilje, verbalno ili fizičko odgovoriš na isti način, postaćeš isto što i protivnik: nasilnik i šupak, jednom rečju, obična budala. Budi malo suptilniji.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mali Tirani ili Radost Alhemista
PostPostano: pon maj 29, 2017 8:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Hvala ti na odgovoru. Videću šta ću. :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz