Sada je: sub apr 27, 2024 3:43 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: čet aug 09, 2018 4:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
(ja sam to traganje sasvim drugacije shvatila)

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: čet aug 09, 2018 11:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Vjetrena Zvona je napisao/la:
Koga vrebamo traganjem?

hmmm...koga?
Na prvom mastu sebe ukoliko je naš vođa integriteta zvan "identitet". Ukoliko smo razrešili s ličnom istorijom koja gradi identitet, onda nastaje gubljenje ličnog oblika, a tog momenta naše centriranje buđenjem svakog jutra zauzima položaj nemilosrdnosti a ne racionalnosti. Vrebanje nije leksikonski termin značenja...traganje zapravo prelazi u vrebanje, što zapravo znači da osobe u blizini te veštice okreću glavu magijom tog poduhvata.
Ove opšte stvari su lako dokazive u praksi pojedinca koji se aktivirao u okviru ovog puta, ali nisu neka posebna mogućnost sem da se malo bolje razmisli jer skupna tačka ima novo polazno polazište što ostvaruje vreme dovoljno da se dva put razmisli i potpuno svesno odluči.

Ovo što pričam ovde niko nezna jer nisu umešni da odlučuju da budu u skladu sa sopstvenom drugom polovinom naguala, a verujem ni ti nažalost kažem.

Vidiš, ti recimo da bi došla do svog naguala koštalo bi tvoju prvu pažnju u raznim oblicima napada. Ako tvoja konfiguracija svesti ne sadrži dodatnu energiju nikad nećeš biti na ovoj stazi.

Dakle, prikradačke osobenosti ostaju samo za žestinom priskrbljene osobe od duha. Što se tiče žena, mahom su to lude osobe nikako obične domaćice ili žene koje umišljaju računajući da njihov um pravi magiju za njih.

nemoj se ljutiti na mene ako kažem da ti nisi za ovo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pet aug 10, 2018 10:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
(Nema ljutnje, lako je moguce da si u pravu. )

Terminologija iz Castanedinih knjiga zbunjuje.
Namjeravam napraviti mapu tih termina.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pet aug 10, 2018 9:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Nabavi i kompas.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pet aug 10, 2018 9:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Stavit cu mahovinu na sjever.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pet aug 10, 2018 9:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
To ti neće pomoći, mapa nije teritorija.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pet aug 10, 2018 9:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Eh... mora se od nekud poceti. Posluzit ce.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pon aug 13, 2018 3:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Vjetrena Zvona je napisao/la:
Eh... mora se od nekud poceti. Posluzit ce.

Predlažem da počneš od značenja koja definišeš u svoja tumačenja...to ti je traganje po sebi...npr. uznimo "Ja sam.." al u konverzacionom obliku, i tu nadzorišeš koliko te vezuje tvoj takav jedan iskaz...i plus dodaš na iskaz "Ja sam..." koliko se možeš odreći istog iskaza, a treba s lakoćom, al opet sporedno te rečima neko treba napasti i ugroziti tvoj iskaz "Ja sam..." sa npr. "Što lažeš bre!" ili tipa " U kog to briga"

:mrgreen:

Mapa bi mogla početi sa "trezvenost"...dakle, što strukturalno ide uz trezvenost...pa razmišljaš i veziješ tj preuređuješ ostrvo tonala

Možeš i da se pitaš, kojim si fasadama vična. Znaš svi imam fasade iza kojih se krije samosažaljenje...samo zaviri u neki primer...npr na ulici ti razbojnik otne telefon i pobegne, koj će te pritisak strefiti, kolko ćeš biti besna, ljuta, nervozna....ili pak umre ti kućni ljubimac, kakvi su tvoji osećaji i kolka vezanost


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: uto aug 14, 2018 1:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
E, to.
Preurediti pojmovnik, tj onaj iz knjiga naci analoge u svom.
Jer, dok citam, u momentu mi je kristalno jasno na sto se odnosi neki pojam. A kad idem nadgledati sto radim, onda se pogubim u tim pojmovima, pa hajde opet iscitavaj da mi opet sine znacenje.
:mrgreen:
To bas umara.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: sri aug 15, 2018 8:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
To ti je dobro. Ti si prava retkost, bar na forumu. Ja se zapravo nadam da se ljudi ne pojavljuju da nebi učvrstila samo prvu pažnju, a kakvi su to bi učinili .
U novom dobu stvari su izmenjene tako da svako fura sopstvenu izgubljenost kao legitimno nešto smatrajući to svoje slobodom...a s druge strane bi se ponašali kao da su u toku samo da bi se bespravno rugali ili nametali svoje vizije kako se hoda ovom stazom.

Ne može se pomoći nikom.

Odakle npr ja znam da su tebi trenutno nužni par kristala za rad...i da jesu nemam ti ih pravo dati jer bih bio odgovoran....i da ih trebaš..nemaš prava verovati mi.

Ovo što pričam nagoveštava učenje o "odluci"...kažu da je centar odluke smešten u vratu, ono "V"...to istraži u knj. magični pokreti, zato što tu ima vezanih termina za traganje.

Preporučio bih iz tehničkih razloga saživljavanje sa starom Florindom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: ned aug 19, 2018 7:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Slazem se s tim da se ne moze pomoci nikome, ali razmjena iskustava ipak dobro dodje. Pa i to je dragocjena pomoc.
Pocela sam citati od Florinde Doner knjigu, zanimljivo da si me na nju usmjerio.
Kako ne sumnjam u tvoje namjere-hvala.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: ned aug 19, 2018 7:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Ne znam zasto, ali nikako mi nije privlacan tenzegritet.
A imam iskustva s odredjenim kretnjama za koje sam primijetila (usput i slucajno) da imaju odlican energetski ucinak na mene.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pon aug 20, 2018 4:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Vjetrena Zvona je napisao/la:
Ne znam zasto, ali nikako mi nije privlacan tenzegritet.
A imam iskustva s odredjenim kretnjama za koje sam primijetila (usput i slucajno) da imaju odlican energetski ucinak na mene.

Znaš zašto....nisi pokrete lično primila bez posrednika eto zato.
SVI pokreti su ispravni, ali se ne mogu voleti u normalnom stanju svesti prvoj pažnji.
Ko je vičan analizi lako može zaključiti da je njihova baza ne-delanje.
I sam ih nisam voleo, ali sam uvek spreman da ukradem po dva tri pokreta nevezano za opisnu nameru zato što poznajući sebe iz sled pokreta rodiće se totalno novi i nepoznati opisu a koje neću moći ponoviti.
Lično me podsećaju na kung-fu al ovo je smešni kung-fu jer nemaš predviđenog neprijatelja.
Teško sam prolazio redke opisa jer i sam opis je bio zbunjujuć.
Prvo nešto što mi se dojmilo je kad sam došo do vežbe gde se šake s prstima tresu gore dole kroz vazduh, to sam momentalno probao i zarazio se s propratnom idejom o neradu u vezi kompjuterskog miša, da si pomognem ono :lol:
Druga zaraza koju sam maznuo je jedna vežba gde stojiš, zadigneš u kolenu nogu unazad i treseš gore dole, to sam znao da mi treba da razteretim listove od silnog rada.

Nisam za programirano odlaženje na te pokrete...ipak moraš nešto stvarno da zavoliš da bi uradio ispravno.

Obećanja da ako uradim to i to dobiću tamo nešto mene ne podmićuju...no poznavajući Kastanedu on nije mogo izmisliti pokrete, tako da se povremeno ušunjam da ukradem po neki.

Paralelično treba pronjuškati u Taišinoj knjizi, jer ima delova nekih stvari vezano za centre tela...primera radi, ako ti neko stisne s dva prsta nožni palac a tebe mnooogo zaboli, znači da se energija nataložila dole, pala, spustila se....posle samomasaže stopala i prstiju na nogama, i onaj bočni deo na stopalu, energija se digne gore ka telu, tako da te neko pritisne za nožni palac ma kolko jako uopšte te nebi bolelo (garantovano i provereno)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: sri aug 22, 2018 11:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Ulozio si truda bome =D>
Opisi jesu komplicirani i meni.
Ne znam, vidjet cu jos.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: sub aug 25, 2018 8:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Evo, danas prostirem ves (do beskonacnosti, nikad gotovo) i uhvatila me neka inspiracija.
E, sad... da se baba sjeti svega!
1. prostiranje vise od jedne ves masine sitnog vesa usutkava unutrasnji dijalog (barem danas meni je, da li je to ne-rad?);
2. nase svijetlece tijelo nije zatvoren energetski sustav i nema logike da ne moze priskrbljivati energiju, na tko zna koliko razlicitih nacina;
3. pecanje osjecaja odredjene situacije ili stanja trenutno pomice spojnu tocku... tako, traganje se svodi na pronalazenje i ucvrscivanje razlicitih stanja koja smo iskusili, pa da mozemo taj osjecaj/stanje replicirati u bilo kojem trenu sto trenutno mice spojnu tocku u odredjeni polozaj.... tako i pronaci sto ju pomice u polozaj za vidjenje energetskih struktura i struja.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pet aug 31, 2018 8:22 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 29, 2018 6:20 pm
Postovi: 27
Vjetrena Zvona je napisao/la:
Evo, danas prostirem ves (do beskonacnosti, nikad gotovo) i uhvatila me neka inspiracija.
E, sad... da se baba sjeti svega!
1. prostiranje vise od jedne ves masine sitnog vesa usutkava unutrasnji dijalog (barem danas meni je, da li je to ne-rad?);
2. nase svijetlece tijelo nije zatvoren energetski sustav i nema logike da ne moze priskrbljivati energiju, na tko zna koliko razlicitih nacina;
3. pecanje osjecaja odredjene situacije ili stanja trenutno pomice spojnu tocku... tako, traganje se svodi na pronalazenje i ucvrscivanje razlicitih stanja koja smo iskusili, pa da mozemo taj osjecaj/stanje replicirati u bilo kojem trenu sto trenutno mice spojnu tocku u odredjeni polozaj.... tako i pronaci sto ju pomice u polozaj za vidjenje energetskih struktura i struja.


Je vesmasina, ili bilo sta sto je suprutno od onog sto radis. Mozes zidat, pilit, sta god. Takodje kad se u fizicki rad koji ti pase udubis isto je nerad.

Dobro si primjetio pod tockom 3. ja recimo nikad nisam volio horor filmove jer smatram da je to stres za tjelo, stalni sokovi. No ako to svjesno promatras pogotovo na tocku tjela u pleksusu koja osjeca strah to vise ne postaje sok nego pocinjes pratiti taj osjecaj. #-o

_________________
Tri genarosa se nisu priključila raspravi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz