Sada je: čet mar 28, 2024 11:41 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Traganje/Prikradanje
PostPostano: čet apr 25, 2013 3:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Bez lažnog stida :oops: pokrećem temu koja nedostaje :toothy2: ...

Dali ste primetili kako ponekad automatski nastaje osmeh na vašim licima?
Zašto je to tako?
Čemu je to čovek radostan, pa se nesvesno kezi?
Dali taj čovek ima lažan osmeh??
Zašto koristi maske, a ne priznaje da je nemilosrdan?
...
Činimi se da je prikradanje jedina disciplina koja može ponuditi odgovor na unutrašnje reakcije...
Potom, ..šta se desi sa onim što je tragaču dalo uvid?
Dali neko preispituje svoje uvide?
:dontknow: ...ovo je samo mali uvod u kontaminaciju sopstvenog ponašanja.
...
Ako već znate odgovore, kako prilazite davanju odgovora? Dali najpre imate viđenje, pa prilazite odgovorima? Gde to gledate? Dali merkate odgovore u društvu, pre nego što nastupite? Dali um ima oblik?
Dali je ishitrenost jedna sklonost, navika ili stečeni uvid?
...
Kako znate da ste umorni kada osetite umor? Dali ste stvarno umorni?
Ko vas savetuje da prihvatite i prepoznate osećanja?
itd..............................


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: čet maj 29, 2014 10:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Shvatam o cemu pises ovde jer sam trenutnno u takvom tripu?,ali sta sa tim?

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: čet jun 05, 2014 3:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Darkomir je napisao/la:
Shvatam o cemu pises ovde jer sam trenutnno u takvom tripu?,ali sta sa tim?

Pa ako si u takvom tripu, zar ne primećuješ pomicanje skupne tačke a samim tim i novo nastalu energiju. Dobar je tekst. Vidi se da je to ostvareno znanje tako što je iskušeno to što je napisano tj nije pisano napamet. A i znam čoveka iz fb grupa o magiji, puno sam od njega naučio iako nisam pročitao samo par knjiga od Kastanede.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pet jul 04, 2014 12:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Pa ocigledno da onda nemam pojma o cemu pise,vec sam izfantazirao 'svoj' trip.

Fantazije,fantazije,fantazije....umiremo tako u snu,fantazirajuci da smo 'svesni'? Sta je svest?

OCi gledno je da...barem Ja?,'ziveci' ovaj petoculni Um nazivam stvarnoscu,ali moj prijatelj rece,on moze isti taj mozak da mi izvadi,poveze ga sa kompjuterom,downlouduje tih pet cula i tako ja zivim drugu 'stvarnost'...Sta onda,kuda onda?

Sto je jos teze,ako nanjusis 'nesto',100 novih sila krene na tebe da ti oteza jos...jos 100 zakona-ogranicenja. Procitao sam samo jednu knjigu Kastenedinu.Zanimam me to 'pomeranje skupne tacke',kako se to izvodi. Da li je neophodno da procitam i ostale njegove knjige?

Pozdrav.

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: sub jul 05, 2014 7:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Citaj citaj Darkomire, don Juan ce ti sve sto te zanima puno bolje objasniti neg svi mi zajedno :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: sub jul 05, 2014 8:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Da,upravu si...hvala :)

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: ned jul 06, 2014 8:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
O skupnoj tački imaš ponajviše u Unutrašnjoj vatri (ognju), Moći tišine i Umjetnosti (umjeću) sanjanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: ned jul 06, 2014 4:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Taj deo sam procitao...i samo taj deo.

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: ned jul 06, 2014 6:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Sve tri? To ti je ucenje za ljevu stranu. Ja te tri knjige shvacam kao jednu cjelinu, ne kronoloski, nego po idejama koje prenose.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pon jul 07, 2014 2:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Ah jedan deo samo...Nisam znao da postoje 3 dela tog jednog naslova.Ne znam koji deo sam procitao.

Sjenko,kada si vec aktivan ovde...Da li bi mi znao izneti neko tvoje misljenje o tome,zasto osecam da mi se jezi desna zadnja strana glave?

Taj jez se javlja,uglavnom kad nesto negiram i onda namerno to radim npr iako nije onako kako to neko tvrdi da bih osetio jos jace,neki put sam namerno bezobrazan,tad isto osetim jez,ili...ne znam ima jos nekih trenutaka ali ne znam da objasnim te situacije. A ranije sam osecao levu stranu kad legnem da spavam.

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pon jul 07, 2014 6:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Krivo si me shvatio. To su tri odvojene knjige, rekao sam da ih ja shvaćam kao jednu cjelinu koja se međusobno nadovezuje.

A za ovo što me pitaš stvarno ne znam. Može biti bilo šta, od toga da ti jedna strana mozga radi jače od druge, preko toga da se nekaj astralno nakačilo na tebe (koliko kužim, imaš astralne projekcije), do toga da si u predtemperaturnom stanju jer se i tad može ježit glava. Također, može biti i aktivacija jedne od dvije primarne kundalini energije. Pazi, ovo je sad moje shvaćanje, pa je možda kompletno krivo i nema veze sa realom. No koliko kužim, postoji topla i hladna "struja", koje korespondiraju sa dva manja kanala zvana ida i pingala što je vrte oko većeg kanala u kičmenom stubu. Aktivacija hladne može doći kao ježenje.

Ako kaže da ti se to javlja kad nešto negiraš. Moguće da sam sebe opominješ. A opet, moguće je da se demonko s astrala nakačio pa te nagrađuje kad god negiraš istinu :)

Tako da, može biti bilo šta od navedenog, a i tisuću stvari koje nisu navedene, jer ja nemam pojma za njih. Sve što sam napisao uzmi s rezervom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: uto jul 08, 2014 8:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Ježenje na glavi? Hm, ima tu više tački gledišta,..znam taj osećaj i ovako gledano to je bunt tvog duha da činiš loše stvari, dopuštaš si da imaš krut stav,...nije moguće ježiti se slučajno, to je uvek s razlogom. Doduše to je sada veliki problem jer ježenje nastaje stranom energijom. Obliven si stranom energijom i sad ako se ne ponašaš na odgovarajući način plaćaš ceh. Potrebna ti je strategija života u primeni. Samo se strateški može odoleti nepoznatom faktoru. Što si više zabrinut to je tren plaćanja...ako si pak suviše ravnodušan onda si neprimeran. Ti si sada pod opsadom, iz tog razloga prva tehnika koju doživotno trebaš raditi je rekapitulacija. Loše u svemu je što u svoj popis imaš i entitete, a to čoveka pravi na ludog tj iskrivljuje se trezvenost i povećava se fantazija a to je bočno pomeranje skupne tačke. 8) Briga je centriranje koje fiksira skupnu tačku, zato je prikradanje model koji je gura dalje. Iza brige prestaje sažaljenje. ... :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: uto jul 08, 2014 9:14 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ježenje na glavi, može biti problem sa crijevima, a onda od čeg je problem sa crijevima, opet mogu biti čudni uzroci ali i banalne stvari ko recimo reakcija probave na pročitano...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: uto jul 08, 2014 3:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Hvala vam dragi clanovi na vase komentare,pomogli su dosta!

Malko sam blize sad. Posmatrajuci...sebe,svoja iskustva,snjima se najvise slaze to sto je Gavranius napisao...evo juce bas naletih na fejsbuku jedan komentar od koji mi uzvratila jedna devojka,pomenula je rekapitulaciju.Sigurno nije slucajno!

Ako bi mogli da mi kazete nesto o tom pojmu? Potrazicu ja jos o tome,sta je i kako se vezba.
Inace da napaomenem jos...to jezanje mi se javlja jos i od kako sam poceo predvidjati stvari,npr sanjao sam poplave,crveni mesec,nista o tome nisam znao...pricao sam sdrugarom,on se nasmeja kao:Postajes vidovit,a? Rece:to sto si ti sanjao se desilo.Tu su snovi koji su bili i dosta stvarni,neki put intuicija mi kaze,Ovo je san,onda se sve izdeformise i vratim se u paralisanom telu.

I vrv sam ovo vec pitao i Sjenko rece da citam.
Rade se o tome da ako moze neko da mi objasni sta je skupna tacka,moze li to da se objasni? Planiram da procitam kastenedine knjige,ali dok ih ne nabavim,pa bih voleo da probate da objasnite posto sam nestrpljiv,zelim znati...

Duboko zahvalan :)

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: uto jul 08, 2014 5:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
A ne treba nista o rekapitulaciji,sad sam nasao ovde o tome...A ovo za skupnu tacku,ako mislite da mozete da date neko objasnjenje,misljenje neko da se o tome diskutuje malo,ako ne nema veze. :)

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: uto jul 08, 2014 7:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Evo danas dok sam vezbao meditaciju u sedecem polozaju.Prvo sam osetio energiju u telu,pa sam onda osecao tu jesu na temelju glave sdesne strane i dole na potiljku...2 tacke ovog puta.A primetih to sto sam napisao kad da li sam inadyija ili jednostavno raspravljam...vise u smislu ne zelim da precutim,ne zelim vise da sam pasivan...onda osetim tu negde izmedju te 2 i sira je povrsina...ako me razumete?

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: čet jul 10, 2014 7:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Koncept traganja je na sve primenljiv. Nego i da se zna koncept uvek postoji nešto što nas zavozi i u tom tripu trajemo i to bez statistike. Imamo lošu umnu naviku da prelazi sa predmeta na predmet a to čini da bi se navodno odmorio, a ustvari gomila spisak viđenih bavljenja i umara sam sebe. Taj umor je tačno nedostatak energije. Pa mi ni nemamo statistiku utroška energije, mi slobodno procenjujemo kako i šta da delamo. To odmah znači da si dajemo za pravo sa izgovorom da smo uslovljeni. Pa da, uslovljeni smo od spolja. I šta da se radi :) .. Ha.. Samopouzdanje šta je to? Mi smo programirani kroz uslovljenost. U tom programu moramo zadovoljiti razne kriterijume koji su uslovljena očekivanja od nas. Samim tim trošimo energiju i jedino što si možemo sumirati je da tako moramo. Ali vreme teče! Dali nam je porasla svest, svest koja čuva energiju. A besprekornost je pravilna upotreba energije. Ono što je pravilno je opet ideja, ideja koja se vrzma i troši energiju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: sri jul 16, 2014 8:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Darkomir je napisao/la:
A ne treba nista o rekapitulaciji,sad sam nasao ovde o tome...A ovo za skupnu tacku,ako mislite da mozete da date neko objasnjenje,misljenje neko da se o tome diskutuje malo,ako ne nema veze. :)



Darkomir, evo ti izvadak iz teksta koji sam pisao na svojoj temi. Nisam originalno mislio pisati o skupnoj, no došlo je usput. Nek te ne zbunjuje naziv spojna, to je prijevod u hrvatskoj verziji, a skupna je prijevod u srpskoj. Doduše još uvijek mislim da bi ti sve bilo jasnije da pročitaš knjige, jer se moje riječi slabo mogu usporediti sa Karlosovim i Juanovim.

Citat:
Vidioci iz Juanove i Kastanednine loze su vidjeli da svako živo biće ima svoju energetsku čahuru, koja se iznutra sastoji od mnogo svjetlosnih vlakana, nazvanih još i Orlova zračenja. Većina tih vlakana je takoreći ugašena, nema svoj vlastiti sjaj. Na toj se čahuri nalazi točka iznimnog sjaja, koja pritišće čahuru te "pali vlakna" i navodi ih na kretanje, tj. spaja vlakna unutar čahure, sa vlaknima van te čahure. Spojna točka je ono što navodi živa bića da opažaju, a položaj te točke nalaže što će biti opaženo. Sve jedinke iste vrste zapravo imaju spojnu točku na sličnoj poziciji, čisto da bi mogla opažati svijet na donekle sličan način, te mogla surađivati. Isto tako i ljudska bića imaju spojnu točku na relativno sličnom mjestu, te tako kolektivno tvore dogovorni svijet Tonala. Ono što je specifično za ljudsku percepciju jest da to opažanje dovodi na jednu puno višu razinu, tj. opaženi svijet je njima puno realniji nego što je to jedinkama neke druge vrste, ljudska se svijest veže za ono što opaža. Koliko intuitivno shvaćam, to je upravo zbog tendencije ljudskih bića da stalno pričaju sebi o samima sebi i onome što ih okružuje, te tako afirmiraju svoj svijet, tojest dodatno ga učvršćuju. Za pomicanje te točke potreban je višak energije koji je kod većine ljud iskorišten za samorefleksiju. Pomicanje te točke, tj. paljenje ugašenih vlakna i njihovo proavnavanje sa odgovarajućim vanjskim vlaknima je ono što dovodi do opažanja nepoznatog, opažanja svega što nije dogovorni svijet Tonala, tj. opažanja Naguala. Odsustvo unutarnjeg dijaloga, tj. tog modaliteta funkcioniranja uma je ono što dovodi kod praktičara do oslobađanja skorene energije, do "viška", te omogućuje pokretanje već navedene točke.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pet aug 01, 2014 10:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
Darkomir je napisao/la:
Rade se o tome da ako moze neko da mi objasni sta je skupna tacka,moze li to da se objasni? Planiram da procitam kastenedine knjige,ali dok ih ne nabavim,pa bih voleo da probate da objasnite posto sam nestrpljiv,zelim znati...


:glasses7:
moze ti netko objasniti sto je skupna tacka, al to u ovoj fazi nema smisla. kad ljudi cuju objasnjenje skupne tocke, prvo sto pozele je njeno micanje iz trenutnog polozaja. za takve aktivnosti bez negativnih posljedica, osoba treba biti "besprijekorna", znaci treba imati višak enegije. u suprotnom, ako na nekakav nacin i uspije u tome, na najboljem je putu da "poludi".
ozbiljne stvari u zivotu ne bi trebalo raditi na preskoke i traziti instant rjesenja. slicno kao kad ljudi vide reportazu na televiziji o usponu na Mt.Everest, pa svi pozele napraviti isto to. međutim da ih netko taj tren premjesti na to mjesto, oni bi jednostavno umrli. ne da ne bi imali dovoljno snage za popeti se, nego se ne bi mogli ni spustiti.

mozda grijesim, ali sa mog gledista ne bi rekao da zelis znati, nego da si samo nestrpljiv. kad je covjek uistinu gladan, podignuti ce se iz svoje fotelje, i potrositi određen trud i vrijeme na pripremu hrane. zato skini sve Castanedine knjige, i procitaj ih sve od pocetka. nakon početne fasciniranosti, odmori malo, pa procitaj sve ponovo. tek tada ces poceti shvacati ono sto tamo pise.
i nemoj ciniti gresku pa procitati prvo (ili jos gore, "samo") 7.,8. i 9. knjigu, nego idi redom jer vrijedi tog truda i energije.

jos bi ti savjetovao da "ne trazis kruha povrh pogace". sve sto ti treba pise u Castanedinim knjigama, objasnjenja drugih ljudi su samo prepuna distrozije i tuđih tlapnji, strahova i potreba, i mogu te odvesti u krivom smjeru kao recimo Gavranius, ili ti trositi dragocjenu energiju.
cak i ove moje škrabotine možda nisu dobre za tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pet aug 01, 2014 10:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Roar je napisao/la:
i nemoj ciniti gresku pa procitati prvo (ili jos gore, "samo") 7.,8. i 9. knjigu, nego idi redom jer vrijedi tog truda i energije.



Kako za koga. Ja ih nikad nisam pročitao redom i najbolje od svega jest da su mi dolazile baš onako kako su mi ideje iz njih trebale i kako sam ih mogao shvatiti. Forsirajući neki red i kronologiju bi bilo kontraproduktivno, jer možda nebi odgovaralo razini jasnoće koju ja ta osoba trenutačno sposobna shvatiti. Kastanedine knjige u sebi nose raznorazne razine razumjevanja, prilagođene za osobe sa određenim stupnjevima svijesti, te kad god ih nanovo čitaš, pokupiš nešto novo. Meni se, sukladno tome čini da nije bitno kojim ih redom čitaš, bitno je da ih čitaš kad za njima osjetiš potrebu. Ako Darkomir nije čitao, treba od negdje da krene. Ako ga baš zanima skupna, neka krene tamo gdje se ona opisuje, tko zna što će još usput pokupiti. Možda neće ništa. Ovako će bar imati intelektualni razlog zašto da počne čitati, kao što je Kastanedino zanimanje za psihotropne biljke bio njegov intelektualni razlog da se počne družiti s don Juanom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz