Sada je: čet mar 28, 2024 5:02 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Učenje je da "nema učenja"
PostPostano: čet nov 14, 2013 5:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 31, 2013 4:19 pm
Postovi: 8
Otvaram ovu temu samo da kažem par riječi o samom Putu Duha , samim avanturama koja nas načešće prate na tom putu, nekada je dramatično, nekada konfuzno i kaotično, nekada uzbne uđeno itd..

Čuo sam razne priče o samom Castanedi, neki su krenuli putem pa kad je došlo u pitanje dali umrijeti ili živjeti za Istinu, neki se nisu usudili umrijeti pa su totalno "pukli", što znači da su i dalje "normalni" i sada će doživotno da SLJEDE neku Ideju koja uopće nije "njihova", već taj podmukli prvi čovjekov neprijatelj (Strah) je pobijedio. Pazite, Strah je uz to što je opaki enemy na putu duha, ujedno je i veliki prijatelj ratniku naravno ako ga odluči biti svjestan; "Možemo li doživjeti strah a da ne Postanemo taj osjećaj straha" pitanje je sad. Praksa je ono na čemu mladi, i stariji ratnici uvijek padaju ili ustaju, ovisi o njima. Praksa i djelanje je nešto što je iznad svake umne špekulacije i tumačenja, jer mi kada Postupamo i Djelamo, učinimo nešto u skladu sa vlastitom savješću, osjećajem mi tada imamo veliki odnos sa našom najvećom prijateljicom Smrti; što znači da svaki naš Akt, je Dokaz, Otjelotvorenje Duha i pokazatelj vlastitoj smrti da smo ŽIVI.

Shvatite da nepostji Castanedin Put, ne postoji Don Huanov put, vaš put je vaš vlastiti odnos sa svemirom i duhom i nemože da se usporedi ni usklađuje s nikim. U Ništa , NIŠTA nema garancije, ništa nije sigurno. Sve je na nama, a to znači da ovisi koje nas namjere vode na Putu duha takve ćemo i rezultate imati. Budimo iskreni sami sa sobom, nema magije pokreta samo npr u tenzgretitetu; SVE je magija pokreta. Svaki vaš odnos sa okolinom, na poslu, sa ljudima, prijtaeljima , neprijateljima, itd... Sve nam je dano praktički kao na pladnju, sve je odvano rečeno, ali u tom kaosu ogromnih informacija i raznih duhovnosti i knjiga zaboravili smo ono osnovno: Osjećati i Biti svoji, neko jednom reče : "Ako nađeš Budu na putu ubij ga" da. Upravo tako, ne prepuštajmo se slabostima i patnji, patiti uvijek možemo, za nju uvijek ima vremena. Ratnik nije pod palicom nijednog boga, jer sve što nam dolazi kao produk vjerovanja bez iskustva, je iluzija koju nesvjesno sami sebi farbamo da je "istina". Nema garancija ponavljam, nema uzora, ni sljedbe, jer svaki istinski duhovni "ogranak" nas uči i podučava upravo tome da automatski nebudemo "ničiji" nego Svoji, a to je Borba. To je rat, koji bogami kao da nikada neće stati, a PRAKSA i RAD je ono što UBIJA RAZUM (mislim na razum-um koji prepričava i samoopisuje samog sebe) a TO Donosi ISKUSTVO a ono je jednini pravovaljani sud svakom ratniku, i putniku na Putu Duha.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Učenje je da "nema učenja"
PostPostano: ned aug 09, 2015 7:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 08, 2015 12:59 pm
Postovi: 32
Svaka cast. Ali necu da odustanem od istine. Duboke i skoro za um obicnog coveka ne moguce izgovoriti. Istina je da me niko nije pobedio... postao sam nista i sve, savrsen kameleon akter i profesionalni psihopata kako bi rekli.
Jel a ? Imam srce i dusu veliku za ceo svet ogromnu snagu a umem i mrzeti do mile volje...
Umem sve e posto sam sve to provalio odlucih igrati beskrajne igrice.
Nekad svojim unutrasnjim vizuelizujem ljude kako me mole da postanem govno jer oni vole da ih
cedis i ispijas a da ni ne izvale. Ljudi su trazili tezi nacin and thus that was given to tham
Istina je da nista ne moza biti ovako. I nije tacno da bi bilo dosadno. Istina je ... da je mnogo toga laz. Nista nije istina sve je dozvoljeno :twisted:


Zadnja izmjena: Moonfish; pet jan 01, 2016 8:52 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Učenje je da "nema učenja"
PostPostano: sri aug 12, 2015 5:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
Nista nije istina sve je dozvoljenjo :twisted:


a, jel' to istina? :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Učenje je da "nema učenja"
PostPostano: pet jan 01, 2016 9:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 08, 2015 12:59 pm
Postovi: 32
Reko da svratim posle godinu dana...
Ne znam sensei znanje je definitivno ambis i tamo nema nicega.

Zajebana praksa proslog leta, nakaradno traljavo, bez plana bez organizacije jedan haos.

Hororsko iskustvo sa kundalinijem i iskoriscavanje iste za mracne stvari isto tako traljavo potrosene energije.
Nisam ni znao da je to bio kundalini svasta svasta je bilo.

Uglavnom ostao je taj bol na grudima ponekad zaborav u disanju, ne mogucnost meditacije
uopsteno nesto je sjebano sagoreno i treba mi jedan astralni remont :)

Tesko nalazim mir. Sjebao sam kundalini zmaja. Ali ozbiljno. Mozda i nisam do kraja ne znam.

I o da. Ispao sam iz konekcije sa andjelom i onim visim iznad viseg sebe viseg

Sjebao sam se sa razumom dopustio da mnogo vlada mnogo zaseca,citano propustio preleteo kontekste. Previse brzo previse traljavo.

Moglo je easy way al jbg. Sva ta mrznja sav taj bes. Mocna skola destrukcije :)

Uglavnom. Ima li ucenja kako da se povrati parcijlno traumaticno slucajno sjebana kundalini zmija...
Sve se aktiviralo bez da je bilo pripreme i znanja o icemu pa ono. Sve je navrat nanos.
Jedan opsti haos je bio.



Da...to je istina :glasses7: bas ono sto nisam rekao a mozda i da sam hteo mrzelo bi me a i ne posedujem mudrosti jer su samo fragmenti... slaba wide rezolucija dosta bitnog je u senci zapravo nije ni memorija...
Eto ovo ide na papir... Bitne karike u senci "_
Neka razmisljanja su goli qu**c spoj :occasion5: sto se definitivno slaze sa slikom dva slova.
Kroz strast spojeno kroz strast oslobodjeno pa ko sta pokupi izmedju xD
Ziveli svima. Hebena transgresija...istina tacka dodir spojke veze i vezice linije crte sve to obrni okreni dodje na isto.
Rio je Rio :mrgreen:


Tacno tako je ispalo.. dozvo lenjo...
Da bilo je lenjo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Učenje je da "nema učenja"
PostPostano: sri jul 13, 2016 10:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Znanje može biti da jest taj ambis, ali ambis nije da se u njemu čovjek zadržava nit zastaje i znanje tamo nije tamo da se spoznaje, već da se ne gledajući i ne slušajući ga kroz ambis prođe i izvre na drugoj strani. Leap of faith. Iza je "Onaj Koji (zaista) Zna". Znanje nije znanje ono je totalno neznanje. Znanje je Onaj Koji Zna. Koji Jest.

"Ništa na svijetu nije opasnije od nepatvorenog neznanja i savjesne gluposti."
Martin Luther King


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz