Sada je: čet mar 28, 2024 4:35 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet dec 22, 2017 10:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
bradzorf je napisao/la:
zahir je napisao/la:
Moj bože, toliko puno pitanja, a toliko malo vremena...


Trebalo bi povećati plate i penzije, a smanjiti cene.


Zato predlazim da se radi samo 2x nedeljno (subotom i nedjeljom), a da se ostalim danima odmaramo, pa cemo vjerovatno imati i mnogo vise vremena za razmisljanje :) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon jan 01, 2018 3:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Dobro, a šta mislite dali je sova manje važnija od orla?
...ono da se aktiviramo malo..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon jan 01, 2018 9:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
Bok koleži...ako ćemo o ovima sa krilima...zmaj je itekako iznad svake tice...nego nešto se don žuan nije njime bavil...

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri jan 03, 2018 2:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Koristim ovu priliku da čestitam sebi novu godinu i poželim sebi sve najbolje: platu dve hiljade ajvara, nov sportski auto i kuću na moru. Za ostalo ću se snaći sam. Naravno, puno pozdravljam i mog ličnog Deda mraza, bez kojeg ništa od ovoga neće biti moguće.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri jan 03, 2018 6:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
bradzorf je napisao/la:
Koristim ovu priliku da čestitam sebi novu godinu i poželim sebi sve najbolje: platu dve hiljade ajvara, nov sportski auto i kuću na moru. Za ostalo ću se snaći sam. Naravno, puno pozdravljam i mog ličnog Deda mraza, bez kojeg ništa od ovoga neće biti moguće.


A sto trolujes temu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub jan 06, 2018 11:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
snoopy je napisao/la:
bradzorf je napisao/la:
Koristim ovu priliku da čestitam sebi novu godinu i poželim sebi sve najbolje: platu dve hiljade ajvara, nov sportski auto i kuću na moru. Za ostalo ću se snaći sam. Naravno, puno pozdravljam i mog ličnog Deda mraza, bez kojeg ništa od ovoga neće biti moguće.


A sto trolujes temu?

Lično mi drago što to kaže
msm treba tako, pa sebi ako ne želiš dug život u izobilju kome ćeš
ok, idemo dalje..
Ma mnogo su nas uskratili...sa svim...
Evo danas razmišljam kako bih voleo da otkrijem kome se je Don Huan predstaavljao onim trećim imenom...izgleda, nagađam, postojala još neka učenica da je nazovem tako, konkretno za Kastanedu ali koja nije pisala knjigu
,,,sećam se da sam ranije imao više vremena za surfovanje u okvirima ove oblasti i da sam bio u čudu u vezi toga..nemam vreme sad tražim ime ali pored Aurelija bio je još jedan čovek, ali kome? zar vas to ne kopka bre?


a zmaj, hmmm pa to bog će ga znati šta je, ..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub jan 13, 2018 11:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Identitet se otkriva, ali se i stvara.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned jan 14, 2018 3:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
bradzorf je napisao/la:
Identitet se otkriva, ali se i stvara.

hmmm, mislim da ispuštaš mnoge mađije namenjene budućnosti
recimo ovo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned jan 28, 2018 2:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Kao što reče DH, odricanje je najgori vid ugađanja sebi. Nisam siguran koliko se u ovo možemo pouzdati, ali da među onima koji se odriču(sveta) ima i tih niskih, nepristojnih motiva, ima. Nisam samotnjak, ali nisam ni deo društva, pre će biti da sam u istom strano telo, neko ko se bori svim silama da bude deo istog, istovremeno ne prihvatajući ga. Ta ambivalencija i hod po žici me dovodi do ludila, razvio sam neurozu, neurozu koja sa protokom vremena povećava ulog i srazmerno smanjuje šansu za potencijalni dobitak, koji vremenom takođe raste. Nepristajanje na kompromise izoštrava čula i um, od svakodnevne trivije pravi borbu na život i smrt. Zajednica ne prašta, silovatelj ili ubica imaju šansu za pokajanje i oprost, onaj što društvu gura prst u oko trpi mnogo veću kaznu od zatvorske ili smrtne. Ona se ne može imenovati, ali se može opisati: tiha jeza, sveprisutna neodlučnost koja žudi za svim i sa gnušanjem odbija sve, koja sve moguće opcije drži na stolu, uvek otvorenim i jednako verovatnim. Pukovnik ili pokojnik, veličanstvena pobeda ili totalna propast svejedno, smeju mi se u lice i garantuju ispunjenje svojih obećanja, svake milisekunde, svakog sata, dana meseca godine. Moja žeđ je neutoljiva, popio sam nekoliko okeana, ali hoću još. U toj beskonačnoj trci, na stazi koja nema ni početka ni kraja još jedino kalendar pokazuje protok vremena.

Zašto je igrati na sve ili ništa tako zahebato?

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri mar 14, 2018 11:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
“Covek od znanja je svaki onaj covek koji je istinski isao kroz teskoce sto su iskrsavale pred njim na putevima ovladavanja znanjem”, rekao je. “ To je, pre svega, covek koji je, bez ikakvog posrtanja ili zurbe , dosegao toliko koliko je god mogao u otkrivanju tajni svoje unutrasnje moci.”

“ Put u Istlan “, Karlos Kastaneda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub mar 17, 2018 1:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Citat:
„Počeo si da učiš nauku čarobnjaka. Nemaš više vremena za povlačenje ni za kajanje. Imaš samo vremena da živiš kao ratnik i da se trudiš da stekneš strpljenje i čvrstu volju, hteo ti to ili ne hteo."
„Kako se ratnik trudi za to?"
Don Huan je dugo razmišljao pre nego što je odgovorio.
„Mislim da se o tome ne može uopšte govoriti", reče naposletku. „Naročito ne o volji. Volja je nešto sasvim izuzetno. To se zbiva tajanstveno. Ne može se nikako objasniti kako se čovek njom služi, osim što se može reći da se pomoću nje postižu zapanjujući rezultati. Možda je prvo od svega što čovek treba da čini to da postane svestan da može razvijati svoju volju. Ratnik to zna pa čeka i dalje na to. Ratniku to međutim ne pada teško; on zna da čeka na svoju volju.
„Moj dobrotvor mi je rekao da je ratnik svestan da čeka i da zna na šta čeka. I ti si svestan da čekaš. Bio si sa mnom godinama, a ipak ne znaš na šta čekaš. Običnom čoveku je veoma teško ako ne i nemogućno da zna na šta čeka. Ali ratniku je to jasno; on zna da čeka na svoju volju."


Odvojena stvarnost


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet mar 30, 2018 11:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
»Tragač za postizanjem moći je hvata u klopku,
da bi je odmah zatim sklonio u skladište kao sopstveni
plen. Tako se povećava unutrašnja moć, pa zbog toga
i postoje slučajevi da ratnik koji poseduje toliko mnogo
unutrašnje moći postaje mudrac.«

"Moć počiva na vrsti znanja koje čovek poseduje."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet mar 30, 2018 8:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Citat:
„Glupo je verovati da je svet samo ono što ti misliš da jeste", rekao je. „Svet je zagonetan. Posebno u sumrak."
Pokretom brade mi je pokazao na vetar.
„Moglo bi da nas prati", rekao je. „ To može da nas izmoždi ili čak ubije."
„Ovaj vetar?"
„U ovo doba dana, u sumrak, nema vetra. U ovo vreme postoji samo moć."
Na vrhu brda smo posedeli jedan sat. Vetar je za sve vreme snažno duvao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned apr 15, 2018 9:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
»Unutrašnja moć je jedna vrsta osećanja«, rekao je. »Nešto nalik poletnosti i lepom raspoloženju. Neko to može nazvati posebnim vidom duhovnog stanja. Unutrašnja moć je nešto što čovek prihvata ne osvrćući se na sopstveno poreklo. Već sam ti rekao da je svaki ratnik lovac u potrazi za postizanjem moći i da te ja sada učim kako da dosegneš moć i počneš da je prikupljaš. Tvoj problem koji je ujedno i problem svih nas, jeste u tome što je potrebno dosta truda ubediti te. Potrebno je pre svega da poveruješ da se unutrašnja moć može iskoristiti i da je sasvim moguće sakupljati je, ali sve do sada ništa nije uspelo da te ubedi.«

...

Prenerazio sam se i počeo da negodujem, ali on
mi je svojom rukom začepio usta. Pokazao mi je u
pravcu jednog povećeg žbuna i rekao da pažnju ne
usredsređujem na lišće već na senke koje to lišće
baca po zemlji. Rekao mi je da probijanje kroz tamu
ne mora biti podstaknuto strahom, već bi, suprotno
tome, moglo biti veoma prirodna reakcija živahnog
tela koje dobro zna kako »ne delati«. Bez prestanka
mi je šaputao na desno uho da je »ne raditi nešto
na već dobro poznat način«
pravi ključ za postizanje
moći.

Put u Ihtlan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned apr 15, 2018 10:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
jedno moje razmišljanje, ne mora da znači da je tačno, ako neko zna bolje nek me slobodno ispravi:
taoistički wu wei je chill, nerasipanje energije, raditi ono što voliš, "put srca",
a toltečko "nedelanje" je način sakupljanja moći - »ne raditi nešto na već dobro poznat način«.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned apr 15, 2018 11:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
što valjda reče gurđijevljeva baba, u životu ne čini ništa poput drugih, valjda tako nešto, e mislim da je to i toltečko "nedelanje".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon maj 28, 2018 10:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
“Uopšteno, ljudi imaju svoje molitve, svoje amajlije ili razrađene rituale, privatne ili grupne. Drevni čarobnjaci su bili skloni misticizmu; koristili su astrologiju, predskazanja i vračanje, čarobne palice i sve ostalo što bi moglo prevariti kontrolu razuma.”
“Ali, prema novim vidovnjacima, takvi postupci su promašaj i u njima se krije opasnost: oni mogu da iskrive pažnju osobe tako da ona postane zavisna od simbola."

Tores, Susreti sa Nagualom

...

"Ali ti ne smatraš da si vrač, don Huane, zar ne?" upitao sam.
"Ne, ne smatram", rekao je. "Ja sam ratnik koji vidi. Zapravo, svi smo mi los nuevos vidantes - novi vidovnjaci. Stari vidovnjaci su bili vračevi."

Kastaneda, Unutrašnji oganj


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto jun 05, 2018 8:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Bio sam danas na groblju. Vrućina, upeklo. Groblje je na brdu, lepo uređeno, popločan plato, uredno ošišana trava, tuje i još neka stabla u drvoredu su pravili lepu hladovinu, pogled puca na ravnicu, predivno. Mir i tišinu je jedino remetio neki motokultivator u obližnjoj njivi. Mislim da bih mogao da živim na groblju, prelepo je. Ko zna, možda sam već umro, pa mi se toliko dopalo. Hm, ako sam na groblju, da li živim ili mrtvujem? Nisam osetio ništa, to me pomalo brine, nikakva metafizika, život posle smrti, tuga, svetski bol, ništa, prazno, nula. Samo još jedan trenutak u vremenu, jedna karika u lancu sećanja koja će polako da bledi. Jesam li već rekao da mi se dopalo?

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri jun 20, 2018 2:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
SignOfTheEndTimes je napisao/la:
Bok koleži...ako ćemo o ovima sa krilima...zmaj je itekako iznad svake tice...nego nešto se don žuan nije njime bavil...

Mislim da DH nije hteo da se bavi zmajem jer je Letač neprikosnoven :^o
Drugo, moguće da tradicijski zahtevi odbacuju tuđe opise kao neodržive
Treće, ...neznam šta mož biti treće :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri aug 08, 2018 3:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Zar nije Plavog Skauta Kastaneda nasao u anorganskom svijetu, pa ga izvukao u nas i tad skoro zaglavio (jedva ga ostali iz druzine spasili) , ali on nije pripadao ni jednom ni drugom, ali posto ga je izvukao u nas svijet, Kastaneda je bio odgovoran za njega i zato je ostao uz grupu?

P. S. koliko vas je savladalo vidjenje?

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz