Sada je: pet mar 29, 2024 2:31 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto sep 06, 2016 7:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Odgovoriću svima odjednom i svakom pojedinačno, u totalnoj konfuziji.
Vidi internet ratniče gavranius, kada mi se obratiš sa "ludi vozač" to može biti uvreda(bolje reći jeste), ali ja bih bio običan šupak, somina, ako bih se pecao na takvu udicu. S druge strane, vi, internet ratnici niste u stanju prepoznati najobičniju šalu, koja unosi malo kreativnog nereda u celu stvar. Kažu neki, uspešan čovek unosi dozu humora i duhovitosti u ono što radi. Čekaj, pa to nigde ne piše kod Kastanede, kako sad to? Ne piše ni kod njega, a možda ni u jednoj drugoj knjizi, bar ne na taj način. Dok grozničavo traži po knjigama gde to piše, internet nagual je već pao, razbijen u sitne deliće. Krutost u mišljenju ga sprečava da bude fluidan, savitljiv i neranjiv. Neki pitaju, gde je nestala ljubaznost. Moja malenkost je svakako nije izgubila, ali da odgovorim. Tamo gde su nestali prepredenost, nemilosrdnost i strpljenje: dakle, baš na forumu. Uopšte, ta citatologija, te kvaziintelektualne bravure koje su tu da zasene prostotu, to viđenje Kastanedinog opusa kao "svetih knjiga", njihova jalova egzegeza, operisanje pojmovima i pojavama kao algebarskim simbolima vas dovodi do toga da ono što pišete liči na najobičniju intelektualnu masturbaciju. Od nje ne da niste daleko odmakli, nego u njoj uživate, dok u prolazu potapšete po ramenu svog saborca sa foruma. Kod nas u Srbiji bi rekli, "ja tebi vojvodo, ti meni serdare". Ako niste u stanju da prihvatite poziv za najobičniju šalu, ovde na forumu, u kontrolisanim, skoro pa eksperimentalnim uslovima, kako to uopšte radite u RL? Kako biste se izborili sa sitnom boranijom. Reći ću vam, nikako.
Vidi, Sjenko, odlično si to rekao: kružna logika, pas koji samom sebi grize rep. To je opis tvog ponašanja i delanja, tj. tvoje verbalne dijareje, što se očituje u našoj privatnoj prepisci, ali i ovde na forumu. Kada kažem: "hoću da ih gurnem u vodu", "hoću da se bućnemo, da se nakvasimo" tvoj odgovor je: "šta ti imaš od toga"? Kako koji murac imam od toga, pa zašto smo koji moj ovde. Kažeš, "da ali xyz sila, duh, qrac, palac bi trebalo da ti dozvole, a ja nisam siguran da ti imaš dozvolu". Ako kažem da mi nije potrebna ničija dozvola, nastavljaš rafalnom paljbom ćorcima, sve u svrhu da odbraniš neodbranjivo. Na kraju ide šlag na torti negativne motivacije: "sve je to lepo, ali nećeš uspeti, to je pogrešan način". Kaže mi neko ko u tome svakako nije uspeo, meni koji jesam, ne jednom, ne samo na internetu, nego u RL. Sve u svemu, ti si vrhovni autoritet koji daje blagoslov za to šta se sme, a šta ne. Više od toga, ti si prorok koji zna da li će nešto uspeti ili propasti. Kratko, da si bar malo okusio od tog kolača znao bi da ti nije potrebna ničija dozvola. Ali, kako to objasniti nekom ko se zbog kukavičluka, nikada nije okvasio ili napio vode, pa je umesto toga okupio stado forumskih sledbenika i "objasnio" im da takvo što ne postoji ili da je bar nemoguće.
Roar, nisam ja ovde da slušam nečije savete, a nešto ne volim ni da ih dajem. Ta hijerarhija koju ste uspostavili, sa sve podeljenim činovima kao u vojsci je samo još jedan u nizu instrumenata samoporobljavanja. Ovo tvoje pisanje liči na uobičajeni razgovor internet naguala. Najpre kreću dvojica: "ja mislim da bi već posle 80km/h, iz četvrte trebalo ubaciti u petu", "da, ali šta ako je ispred tebe krivina, moraćeš da kočiš", "hm, mislim da si u pravu, ali onda menjaš iz četvrte u treću". Ubacuje se treći: "ne bih se ja igrao sa tim, mene vožnja ne privlači previše, a i don Barikelo("Točak Nirburgringa") kaže da je jednom ostao bez ulja u kočnicama i sleteo sa staze, jedva je preživeo". Tako, godine prolaze, staza je tu, makine spremne, a internet naguali znaju napamet svaku krivinu i nagib na stazi, svaku šikanu, kojom brzinom se prolazi kroz svaku, gde se koči, a gde ubrzava, koliko KS ima svaki i koji obrtni moment razvija, na koliko obrtaja, koliko troši na sto kilometara. Neki ne veruju sopstvenim očima, misle da je to laž i obmana, iluzija. Drugi veruju, ali nemaju hrabrosti. Mašine zuje i prolaze pored njih, prolaze decenije, a oni i dalje raspravljaju. Kada se konačno pojavi neko i kaže, hajde da se provozamo, oni koji nemaju cojones hoće da te linčuju, dok ostali samo ćute. Neki bi se i odvažili, ali vrhovni nagual dolazi i ljutito kaže: "to ne postoji" ili "to je nemoguće", a priteran uza zid, kao poslednju odbranu izgovara "nemamo pismenu saglasnost njihovih roditelja". To nije kontradikcija, to je šizofrenija.
Mnogi sve vreme samo nešto misle. Znate šta, zahebite to, zabole me šta mislite, umete li da delate? Šta vam je sa voljom, to vas pitam, a te trice i kučine od "mišljenja" ostavite deci da se igraju u pesku. O prevlasti intelekta nad voljom, o genezi toga pisao je jedan drugi autor, mnogo pre Kastanede. "Šta ti misliš o ....", "mislim da je ovako bolje da...", "ne mislim da će uspeti na ovaj način". Znate li koje su granice tog "mišljenja", dokle ono može da dobaci? Evo reći ću vam: da promeni stil foruma iz teget u oranž ili da banuje nekog ko talasa i tu se priča završava, nema dalje. Raspravlja se o beskraju, o nemom znanju, o smrti, o plesu sa njom, o ambisu, o skoku u isti. Bullshit, dovoljno je da pročitaš jedan jedini sterilni post, pun prenemaganja, pa da shvatiš, da nikada smrti nije gledao u oči, da nikada nije sa njom plesao, da nikada nije skočio i da kada se susretne sa sitnim mučiteljem koji jedva da može biti neprijatan počinje da cmizdri, da plače, počinje da zove u pomoć: "mama, tata diraju me, rugaju mi se".

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto sep 06, 2016 8:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ono što vidim je čovjeka koji ima dobru namjeru i lošu metodu kojom ju pokušava ostvariti. Radi iz mentalnih projekcija i očekivanja, jer misli da bi tako trebalo, jer je uspjelo na njemu i njemu, a ne zato što vidi da bi trebalo tako raditi, ne zato što mu je ukazano iznutra, iz Duha, iz samog beskraja o kojem priča, pa se ljuti kad stvari ne ispadnu onako kako očekuje. I to je sasvim uredu, samo jednostavno neće profunkcionirati onako kako je zamišljeno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri sep 07, 2016 2:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Ja vidim da je tu prisustvo letača koji ga drka da bi prevazišao sklonost nametanja nenormalnog sebe. Nenormalno ja je novi opis koji nameće ponošanje pod pritiskom konstrukcije potaje tj traganja. Nisi ti ktiv što si zajahao to što jašeš, nego nisi s potpunošću zaseo na sedlo... Jer,,, sesti ti nije teško s novim opisom ali je pogled odatle morbidan. Svi mi smo negde ali svakako nismo forumski ratnici, zato što ovde samo možemo da oštrimo percepciju... Da... Jer oko nas je samo zatupljivanje percepcihe,,, a niti iko dolazi s tim ciljem ovde, već ja to kažem jer je to tako.

Pošto ja bilo kome nemoram dokazati bilo šta jer takav mi hir, tako isto hirem mogu praviti svakakva čudesa tipa da ti nestaneš zauvek i više ne postojiš. Razumeš? Ti takvu šalu hoćeš da predstaviš kao šalu,,, al ja znam da nisi to ti, nego neko drugi... I taj drugi je u pravu i igra dobro igru, tako vrhunski da je plemenite a naričito ukusne svesti :)

Aki ne kontaš kako nisi zasei na sedli s potpunošću, to znači da nemaš određena iskustva, a ovde ti je odraz da bi skočio u svet po njih. Dakle, došo si da se naoštriš.


Ako si. To je ispravno.

Možeš srati da nećeš slušati, ali popis je takva komanda da se mora vršiti pa i sprovoditi.
Ti nemaš gde da se vadič, dečko!
Ti si gotov!
Verujem ni manje ni više da ćeš biti sladak komad Orlu :) nego šta nego hoćeš.
Baš se šalimo. I to hijerarhijski :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri sep 07, 2016 11:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
bradzorf je napisao/la:
Roar, nisam ja ovde da slušam nečije savete, a nešto ne volim ni da ih dajem. Ta hijerarhija koju ste uspostavili, sa sve podeljenim činovima kao u vojsci je samo još jedan u nizu instrumenata samoporobljavanja. Ovo tvoje pisanje liči na uobičajeni razgovor internet naguala.


opet ti ponavljam, taj tvoj očiti unutarnji grč i ogorčenost ti onemogućavaju da vidiš ono što ti je ispred nosa. unaprijed si donio (krivi) sud o meni, i držiš se njega kao pijan plota. pogledaj malo moje postove na forumu, nema ih previse, pa ce ti biti jasno o cemu govorim. stoga su vrlo upitni tvoji stavovi i misljenje sto bi ko trebao raditi, kad nisi u stanju vidjeti nesto toliko trivijalno. zamijenio si me sa imaginarnom slikom koju si stvorio u glavi.

sto se tice Plavog Skauta, to sam pitanje postavio iz savim drugog razloga od onoga koji si ti unaprijed zakljucio. u stvari sam htio pokrenuti razgovor o tome kako Castanedi ne treba slijepo vjerovati i kako je ocito skrenuo sa puta znanja i kako je ona njegova bjelačka svita nista drugo nego sekta i kult licnosti, ali na suptilan nacin da se rasprava (opet) ne pretvori u gubitak vremena. međutim, stvari su krenule drugim smjerom pa sam od Sjenka dobio jedno stajaliste koje popunjava veliki dio praznine koji imam u vezi Castanede. veoma lijepi primjer zasto samo treba promatrati a ne donositi sud. iznenadilo me je kako je ovaj podforum o Castanedi malo zivnuo i kako se ljudi ukljucuju na konstruktivan nacin u raspravu. i umjesto da se lijepo krene u tom smjeru sto bi na kraju rezultiralo razmjenom znanja i ideja, uvijek se nađe jedan "pametan" koji je toliko slijep u svojim nastojanjima da ruši sustav da uopće ne moze stati na trenutak i vidjeti da u sustavu ipak postoji nesto korisno pa na to usmjeriti svoju energiju.

Citat:
Bullshit, dovoljno je da pročitaš jedan jedini sterilni post, pun prenemaganja, pa da shvatiš, da nikada smrti nije gledao u oči, da nikada nije sa njom plesao, da nikada nije skočio i da kada se susretne sa sitnim mučiteljem koji jedva da može biti neprijatan počinje da cmizdri, da plače, počinje da zove u pomoć: "mama, tata diraju me, rugaju mi se".


upravo to ja iscitavam iz tvojih postova. nemoj mislit da si poseban, tu fazu u kojoj si sada smo skoro svi prosli na pocetku. da ti imas minumum kontrole nad sobom, ne bi se nikada tako ponasao. shvacam ja tebe vrlo dobro, jer sam ti po prirodi veoma slican, znaci dramatiziram, cinican sam, naprasit, nametljiv, podrugljiv, najpametniji, silovit u svemu sto radim... samo se trudim prestati biti takav jer je to krivi put. da samo znas koliko se suzdrzavam da ti ne bi poceo secirati postove i pokazao koliko ta logika kojom se povodis uopce nije logika, nego nesto drugo i puno jednostavnije. takvih koji jedini "znaju" istinu i zbog toga misle kako imaju bogomdano pravo biti neugodni prema "jadnicima" ispod sebe, sam se nagledao i naslusao i previse od samih pocetaka foruma na internetu. stovise i ja sam bio jedan od takvih. nisam ni sada puno bolji, ali barem u kašu od govana koju "istovarim" umiješam i nešto smisleno.

nalazis se na forumu, bolje reći trosis vrijeme i energiju na forumu. radis uzaludan posao, jer nemas sto pametnije. prema tome, znas ti o beskraju i plesu sa smrti ko i ja i svi ostali koji ovdje pisemo, dakle vrlo malo ili ništa.
pa ako vec hoces diskutirati, spusti se na zemlju, otvori oči i uši. nikoga na ovom svjetu nije briga za tvoje "superiorno" misljenje. padaš na tako trivijalnim stvarima, nemas minimum kontrole nad samim sobom, a pricao bi mi o beskraju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri sep 07, 2016 2:10 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Što bi Gavrilo rekao, jadan li je onaj koji mora nepozvan biti sitni mučitelj na forumu.

Amen

Zapravo, jel' to 'rđavi lav koji nas slijedi?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri sep 07, 2016 2:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Lav je hrđav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri sep 07, 2016 2:31 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Lavzdorf? Može biti, ali ne zna se, u tom je uzbuđenje, sigurno će mi pokrenuti skupnu točku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 08, 2016 12:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Dobro, hajde sad da spustimo loptu na zemlju, da vidimo šta imamo ovde.

Neki postovi su mi i pored najbolje volje prilično nerazumljivi, ali roar je dao bar nešto smisleno, za šta se može uhvatiti. Ok, govoriš o mom unutarnjem grču, neka je i tako. Sada mi odgovori, kako si reagovao na moj prvi post u ovoj temi, gde sam naizgled šaljivo, a u stvari dosta ozbiljno uputio poziv da razbijemo dogmu, da razbijemo rigidne matrice mišljenja i ponašanja? U PP sa Sjenkom sam to okarakterisao kao poziv na eklekticizam. Sada bi trebalo reći da taj poziv ne može biti upućen otvorenih karata, jer onda gubi smisao, to vam je bar jasno. Na žalost, oni kojima je upućen ga nisu prepoznali. Otuda moj bes i grč, ako ga je uopšte bilo, jer onaj koji je šaljivdžija ne može biti u grču, a kada smo kod toga, opet bih da te pitam: koji "ja" je u grču? Onaj kojem ti odgovaraš na post pre ovoga ili onaj "ja" kojem Sjenko odgovara da je "šaljivđija"? Možda onaj "ja" kojem gavranius predviđa da će ga banovati jer pravi buku? Koliko "mene" ima i koji je pravi? Ako se malo bolje pogleda, cela ova stvar(nazovite je diverzija) teško da bi mogla biti drugačije izvedena. Da se poslužim vašim oružjem, setite se priče u kojoj Don Huan gurne Kastanedu u nabujalu reku, iz koje ovaj jedva izvuče živu glavu. Zašto je Kastaneda i dalje ostao sa Don Huanom, zašto ga nije "banovao"? Pa vidite, u ovom (našem) slučaju nije postojala opasnost od gubljena glave, osim možda malo sujete, ali neki od drveta ne vide šumu, tj. dok takve drmusaš i polivaš kofama hladne vode, postoji opasnost da u prelomnom trenutku upotrebe buzdovan i reše stvar(brisanjem postova), a zatim nastave sa hrkanjem. Dok mu ti objasniš "dobro je, neću ti ništa, samo budi tiši", stvar je već propala. Sad mi je palo na pamet, jel to beše Felini, "Život je lep"? Sećate se scene kada su dovedeni u logor, ulazi nemački komandir i strogo kako to samo ume vojnik(a kako bi na nemačkom drugačije i moglo?) čita pravila ponašanja u logoru, koja sigurno nisu za mekušce. Dok glavni lik(koji se dobrovoljno javio da prevodi na italijanski, a nemački ako se ne varam ne zna) "prevodi", svetina ga gleda u čudu. Naravno, ne treba biti previše pametan, pa shvatiti da on to radi da bi zaštitio svog sina koji je još dete, ali na taj način on ubrizgava dozu konfuzije u odrasle. Zatečeni bizarnošću situacije, da su reagovali "zdravorazumski" njegovi sapatnici su ga mogli ubiti bez griže savesti, jer bi trebalo biti mnogo glup, pa ne znati da poznavanje pravila ponašanja u logoru može spasiti glavu. Obećanje najlepših i najboljih igračaka pobedniku ove igre je samo mamac, da se u datom trenutku pronađe najbolji izlaz iz date situacije, da se sačuva glava na ramenima. Šta nam govori sjaj u očima dečaka? U smrtnoj opasnosti, doslovno na korak od neprijatelja, možeš mu se nasmejati, čak pljunuti u lice i povećati sopstvene šanse. Čime? Onim što bi "normalni" ljudi smatrali za neprimerenu šalu, čak ludost. Zašto ne bismo bili deca?

Umesto da lutate kao guske u magli, da pipate u mraku, zar nije bolje da zavarate trag neprijatelju, da mu se nasmejete u lice dok on misli da vas ima u šaci? Kako biste kao zatvorenik, u ljubavnom pismu prepoznali šifrovanu poruku, uputstvo za beg? Gde su nestali inventivnost, gipkost, lucidnost? Da li biste se kao pomenuti zatvorenik, na sred kruga pred stražarima i čuvarima, pošto ste dešifrovali poruku(mada kao što vidimo niste) drali iz sveg glasa: "LJUDI, NA SEVERNOJ STRANI ZIDA, KOD PETE KULE, POSTOJI MALA RUPA, TU JE PROLAZ, KRENIMO TAMO" ili biste krišom u prolazu, krajičkom oka dali mig sapatniku? Kojem sapatniku? Samo onom za kojeg ste potpuno sigurni da ne radi za protivničku stranu, samo i jedino onom u kog imate apsolutno poverenje. Na žalost, neki bi direktno otišli upravniku, da se požale kako im je pismo nerazumljivo, a mnogi od onih koji su ga "dešifrovali" bi tražili i da se prolaz zazida jer vuče jaka promaja odatle, a to nije dobro za zdravlje i smeta njihovim leđima. Da nastavim kao pokvarena ploča, sa ovim "na žalost": neki su zadovoljni hranom, neki toplom vodom, neki klonjom u samici, pa im se ne ide, a nekima je dobro jer i grejanje dobro radi, a napolju je zima. Najveće na žalost, neki se ponašaju kao čuvari i kapoi, a mnogi ih ne prepoznaju, rekao bih da im čak veruju. Ne znam šta bih dalje rekao, mleko je prosuto.

U vezi ovog da se nalazim na forumu, gde kako kažeš traćim svoje vreme. Po petnaestohiljaditi put, na žalost, izgleda da traćim svoje dragoceno vreme. Pogledaj zato sada datum moje registracije i broj postova. Šta misliš da sam radio za svo to vreme? Čitao Kastanedu? Čitao piskaranja na forumu? Ne budi naivan. Što se analize moje "ličnosti" tiče, ne znam kako bih ti to drugačije rekao: grešiš. No to je tvoja stvar. Ipak bih se kratko osvrnuo na neke tvoje opservacije koje u sebi sadrže reči kao "jadnici", "znaju", iznad, ispod itd, kao i saveta da se spustim na zemlju, čisto da ne bude zabune. Vaspitanje mi ne dozvoljava da bilo koga nazivam jadnikom, kao što nisi primetio. To prvo, a drugo, da si pažljivije iščitao to čime se svi ovde diče da poznaju, znao bi zašto to nije dobro, da ti sad ne crtam. Drugo, nigde nisam rekao da nešto znam, nego da sam nešto iskusio, možda ne eksplicitno, ali ipak jasno uočljivo rečeno. Ako dozvoliš, to su dve bitno različite stvari. Drugo, za svakog ko malo zatalasa žabokrečinu, reći ćete da je iznad iako sam prvi jasno rekao da me nervira to stvaranje hijerarhije na forumu. Dakle, to ne radim ja, već vi(da budem precizan, mnogi), a sebe svakako ne vidim iznad. U vezi saveta da se spustim na zemlju, imam jedno pitanje. Možeš li da pokreneš takav vetar koji bi me pomerio, podigao sa tla?

Na granici sam da se složim sa tobom u još jednoj stvari, gubljenje dragocenog vremena za posledicu verovatno ima i to da je ovo "uzaludan posao". Meni je žao ako je tako, ali tu gubitak nije moj.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 08, 2016 11:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Bradzorfe, šta si iskusio? I gdje i kakvima si percipirao granice svog iskustva?

Jesi tek sa smrću plesao ili si i umro u njenom zagrljaju?
Jel ti se cijeli svemir u oči rugao držeći ti kapke otvorene šibicama?
Jesi zinuo ustima u srce beskraja i napio se besmisla namjere?
Jel se neznani šaht pod tvojim nogama otvorio i ti upao i shvatio da si i ti šit?

Možda si uletio grlom u jagode, a kad ono: osinjak, eksplozija kataklizme?
Ili je osinjak pao umjesto kiše, a kad ono: ćorak i fatamorgana?

Jesu li sitni mučitelji od muha postali pijani slonovi?
Ili se orao vratio u jaje?

Ne znam, ne pričaš o svojim iskustvima... Hoće li se rastopiti pod jezikovim nogama?
Sanja li se umijeće? Nešto mora van!

LP


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 08, 2016 2:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
bradzorf je napisao/la:
Dobro, hajde sad da spustimo loptu na zemlju, da vidimo šta imamo ovde.

Neki postovi su mi i pored najbolje volje prilično nerazumljivi, ali roar je dao bar nešto smisleno, za šta se može uhvatiti. Ok, govoriš o mom unutarnjem grču, neka je i tako. Sada mi odgovori, kako si reagovao na moj prvi post u ovoj temi, gde sam naizgled šaljivo, a u stvari dosta ozbiljno uputio poziv da razbijemo dogmu, da razbijemo rigidne matrice mišljenja i ponašanja?


pa i meni je mnogo postova sasvim nerazumljivo. u pocetku mi je to islo na zivce jer sam gledao na to kao na preseravanje da bi netko ispao cool, ili mozda na neku internu zafrkanciju koju ja ne shvacam. ali poslije sam poceo na to gledati kao na veoma koristan filter, jer na takve ljude uopce ne zelim trositi vrijeme. ako netko nije u stanju ljudski razgovarati, nego pricati u zagonetkama koje ja sad trebam desifrirati zato jer sugovornik misli da je pametan, a za sto stvarno nema potrebe, jednostavno ga ignoriram.

moja reakcija na tvoj prvi post... prvo si me podsjetio na mene. shvatio sam tvoj stav, ali nije me se pretjerano dojmio jer moglo je ono biti i malo duhovitije. u ruganje uvijek treba ubaciti malo i inteligentnog humora. nece ga bas svatko shvatit, ali za takve ionako nema nikakvog efekta. oni koji vide malo dublje ce to shvatit i zaintrigirat se onim sto im hoces kazati. ja sam zakljucio da ne tebe nema smisla trositi vrijeme dok se tako ponasas.
baci pogled na moj post na 11. strani u temi o Letačima i slikama u Huyuku. eto ti primjer ruganja, ali da istovremeno ljudi sami shvate da pricaju gluposti.


Citat:
U PP sa Sjenkom sam to okarakterisao kao poziv na eklekticizam. Sada bi trebalo reći da taj poziv ne može biti upućen otvorenih karata, jer onda gubi smisao, to vam je bar jasno. Na žalost, oni kojima je upućen ga nisu prepoznali. Otuda moj bes i grč, ako ga je uopšte bilo, jer onaj koji je šaljivdžija ne može biti u grču, a kada smo kod toga, opet bih da te pitam: koji "ja" je u grču? Onaj kojem ti odgovaraš na post pre ovoga ili onaj "ja" kojem Sjenko odgovara da je "šaljivđija"? Možda onaj "ja" kojem gavranius predviđa da će ga banovati jer pravi buku? Koliko "mene" ima i koji je pravi?


ma generalno je stvar da cim se nesto pocne raditi sa previse silovitosti, grča ili opsesije, to ne moze zavrsiti dobro. to preuzme onoga koji radi i odvuce ga u "provaliju" iz koje je poslije tesko izaci. bitna je izdvojenost i samo lagani dodir sa okolinom. osim toga, ja se uvijek klonim ljudi koji imaju jako izrazen poriv da promijene druge. ako se netko nece promijeniti, koga briga? i ono najvaznije, ta potreba za nametljivim "prosvjetljenjem" drugih je cista samovaznost, iliti nas najveci neprijatelj. sad ne ponavljam kao papiga ono sto sam procitao, nego govorim iz vlastitog iskustva. svaki dan se borim protiv toga kog sebe samog, i ne mogu reci da sam zadovoljan napretkom. sto vise pokusavam, vise sam svjestan da ta vrazja samovaznost pokrece skoro sve moje misli i djela, i prikrivena je u najmanjim porama i supljinama. sada se mogu koliko toliko kontrolirati pa ne reagirati u situacijama u kojima bi prije podivljao, ali iako izostane vanjska reakcija postoji onaj mali vrag u meni zbog kojeg se samo djelic sekunde upali moja samovaznost iako je slijedeci tren odmah odbacim. ali svejedno to shvacam kao poraz.
dok se to ne iskorijeni, nema govora o nikakvom prosvjetljenju, nema govora o nikakvoj energiji koja je potrebna za prosvjetljenje, nema govora o nikakvom smislu. dok postoji i najmanja kolicina samovaznosti, uzaludno je smatrati i nadati se da su nasa djela i misli ista vise od "totalne ludosti"...koliko god mi imali želju ili uvjerenje da to nije tako.

Citat:
Ako se malo bolje pogleda, cela ova stvar(nazovite je diverzija) teško da bi mogla biti drugačije izvedena. Da se poslužim vašim oružjem, setite se priče u kojoj Don Huan gurne Kastanedu u nabujalu reku, iz koje ovaj jedva izvuče živu glavu. Zašto je Kastaneda i dalje ostao sa Don Huanom, zašto ga nije "banovao"? Pa vidite, u ovom (našem) slučaju nije postojala opasnost od gubljena glave, osim možda malo sujete, ali neki od drveta ne vide šumu, tj. dok takve drmusaš i polivaš kofama hladne vode, postoji opasnost da u prelomnom trenutku upotrebe buzdovan i reše stvar(brisanjem postova), a zatim nastave sa hrkanjem.


nije sad previse bitno, ali u rijeku je nagual Julian gurnuo don Juana. međutim, to je bilo djelo naguala prema ratniku pod okriljem Apstraktnog (tako ja zovem moć, namjeru, duh...). sa druge strane ovo na forumu je djelo žrtve prema drugoj žrtvi. to je odmah osuđeno na propast.

Citat:
Umesto da lutate kao guske u magli, da pipate u mraku, zar nije bolje da zavarate trag neprijatelju, da mu se nasmejete u lice dok on misli da vas ima u šaci?


nije. to bi bilo ponasanje "žrtve", ratnik se ne bi smijao neprijatelju. znas kako "don Huan" (nemoj me krivo shvatit, ne smatram da je zapravo postojao don Huan) rekao da se treba pristupati ratu i znanju?


Citat:
U vezi ovog da se nalazim na forumu, gde kako kažeš traćim svoje vreme. Po petnaestohiljaditi put, na žalost, izgleda da traćim svoje dragoceno vreme.


naravno da ga tratiš..jednako kao i svi mi. put do "znanja" ili cegavec je put djela a ne riječi. forum je ipak samo put riječi. može se dobiti neka dobra ideja, moze se uljuljkati u sigurnost i inspiraciju, ali to nije djelovanje nego samo pričanje. a riječi i jesu "oružje" našeg neprijatelja.

Citat:
Što se analize moje "ličnosti" tiče, ne znam kako bih ti to drugačije rekao: grešiš. No to je tvoja stvar.


pa najvjerojatnije griješim, jer nisam toliko mudar nego se koristim pretpostavkama kao i sve ostale "žrtve". nekad uspijem pogoditi, ali vecinom ne.

Citat:
Drugo, za svakog ko malo zatalasa žabokrečinu, reći ćete da je iznad iako sam prvi jasno rekao da me nervira to stvaranje hijerarhije na forumu. Dakle, to ne radim ja, već vi(da budem precizan, mnogi), a sebe svakako ne vidim iznad. U vezi saveta da se spustim na zemlju, imam jedno pitanje. Možeš li da pokreneš takav vetar koji bi me pomerio, podigao sa tla?


u mojoj prirodi je "talasati žabokrečinu" i ići kontra struje. naravno, najvecim dijelom je tome uzrok samovažnost da se pokazem kako sam pametan i da srušim druge koji su u krivu. ozbiljno ti kažem, pregledaj moje stare postove pa ćeš vidjeti da je to uistinu tako. hijerahija? hehe... eto, na prvu sam krenuo protiv moderatora Promatrača kad se javilo nekko dijete na forum koje je mislilo da ga napada neki mrtvi sin ili neki anorganac. pa tu sam se porječkao i sa Sjenom, jer sam smatrao da je totalno u krivu. ali to nije razlog da odbacim od njega ono za sto vidim da je dobro. pa jednom sam u temi o psihopatiji isprdao i post od administratora Galaksije.
ali, u tome svemu sam (barem ja tako mislim) dao i nesto suvislo i logicno, nisam se samo sprdao.

Citat:
Na granici sam da se složim sa tobom u još jednoj stvari, gubljenje dragocenog vremena za posledicu verovatno ima i to da je ovo "uzaludan posao". Meni je žao ako je tako, ali tu gubitak nije moj.


pa ja smatram da ovo jeste gubitak vremena, ali ionako ga gubim na poslu, pa mi ovo dođe kao zabava.
i moram napomenuti da mi je drago sto je rasprava skrenula u konstruktivnom smjeru :thumbup:


Zadnja izmjena: Roar; čet sep 08, 2016 2:45 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 08, 2016 2:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
..


Zadnja izmjena: Roar; čet sep 08, 2016 4:35 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 08, 2016 2:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 31, 2016 2:48 pm
Postovi: 30
Zasto je bitan popis dogadjaja iz zivota?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 08, 2016 4:41 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Roar, jebemu promjene i predumišljanje! :)
U vezi pisanja iskustava, ako netko smatra da je vidio djeliće stvarnosti koji nekome ili svakome na tom polju mogu biti mapa, dobro ih je napisati, ali ako je to sadržaj nečijih pelena, onda će se eto netko naći da mu se ruga.
Za druge slučajeve ruganja, prijavite post.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 08, 2016 5:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
promatrač je napisao/la:
Roar, jebemu promjene i predumišljanje! :)
U vezi pisanja iskustava, ako netko smatra da je vidio djeliće stvarnosti koji nekome ili svakome na tom polju mogu biti mapa, dobro ih je napisati, ali ako je to sadržaj nečijih pelena, onda će se eto netko naći da mu se ruga.
Za druge slučajeve ruganja, prijavite post.


pisem na poslu gdje me se stalno prekida pa se ne uspijem na prvu izraziti kako treba, a ponekad mi pobjegne i nesto sto ne bi volio da sam napisao. to je razlog promjenama u predomisljanjima.

za ruganje je lako... u stvari bi trebali biti zahvalni onome tko nas je uspio uvrijediti ruganjem, jer nam je pokazao sto smo u stvari. samovazni i bez kontrole. sasvim suprotno od onoga sto bi htjeli biti - ratnici, a kamoli besprijekorni ratnici.
vec imamo opise dozivljene stvarnosti od samog Castanede, koji je bio najblize izvoru znanja, vise nego cemo mi ikada biti. njega je izabralo Apstraktno, dok smo mi ipak samo dobrovoljci. na primjer, onaj Cuvar-Komarac koji je u stvari metafora Cuvara Tonala... njegov osobni dozivljaj nas navodi na krivi put zbog njegove halucinacije. sto ce ikome jos moja halucinacija? pa vidi kako vecina ljudi reagira na ideju Letaca. sasvim krivo i to zbog slusanja tuđih dozivljaja stvarnosti. ako svi pišu kako ih "jede i napada đubre", onda ne moze covjek dozivjeti nista drugacije jer ce upravo to i traziti i ocekivati. zasto se Castaneda nije tuzio na njih, opisivao kako ga "jedu" da bi zvucalo strasnije, ili optuzivao govoreci da su "đubrad" kao sto se to cesto pise po forumu? to bi trebao biti osobni izazov kojem se pristupa na ratnicki nacin - bez kukanja i optuzivanja. to rade žrtve, ne ratnici.
pa dovoljno je samo to sto ih se on bojao, vidi koji su cirkus samo od toga ljudi napravili. umjesto fokusiranja na kontrolu samog sebe, svi se fokusiraju na "crnu đubrad" (sarkazam).


Zadnja izmjena: Roar; čet sep 08, 2016 5:43 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 08, 2016 5:43 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pusti ti Castanedu i komarca, što ako ti kažem da je i ovo što sad gledaš halucinacija iste težine?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 08, 2016 5:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
jeste halucinacija. upravo u tome je problem. sto ce ikome na svijetu tuđa halucinacija kad vec ima problem rijesiti se vlastite?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 08, 2016 5:47 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ima opis zašto je nastala i što znači, to je vrijednost, iako za svakog može biti različita, ili za nekog drugačijeg nebitna ako može zaobići stražara..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 08, 2016 5:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
promatrač je napisao/la:
Ima opis zašto je nastala i što znači, to je vrijednost, iako za svakog može biti različita, ili za nekog drugačijeg nebitna ako može zaobići stražara..


sa time se slazem, ali ne uspijevam u tome naci odgovor na moje pitanje. to meni ima vrijednost samo na osobnoj razini, znaci ne vrijedi ako dolazi od drugih. u ovoj kaši se i nalazimo jer slusamo druge, sto je sasvim u suprotnosti sa idejom slobode.
dozivljaji i opisi su iskrivljeni unutarnjim porivima, slabostima, vjerovanjima, opsesijama...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 08, 2016 6:06 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Treba preuzeti odgovornost za sebe i onda ćete i ti drugi imati neku drugu ulogu unutar razmatranja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 08, 2016 6:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
promatrač je napisao/la:
Treba preuzeti odgovornost za sebe i onda ćete i ti drugi imati neku drugu ulogu unutar razmatranja.


cini mi se da sad pricamo paralelno svaki o svojim mislima i da se ne pratimo. mozda sam glupav pa je problem u meni, ali ne bi htio da skrenemo u obasipanje frazama i mudrim izrazima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz