Sada je: pet mar 29, 2024 2:57 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet sep 02, 2016 6:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Sjenko je napisao/la:
Roar je napisao/la:

vidiš, to sa izazivacima i tensegrityjem mi zvuči sasvim "logično" i moglo bi se savrseno uklopiti u cijelu priču.
i ta zadnja recenica o Castanedi je upravo ono sto cijelo vrijeme mislim, ali nisam sročio tako jasno i precizno.

sad mi je prilicno drago sto sam pokrenuo ovu raspravu. hvala Sjeno, dao si mi sad materijala :thumbup:


Nešto u toj cijeloj priči definitivno smrdi. Nebi me čudilo da je i Juan imao neke vježbe koje je vježbao čisto da bi ostao u formi, prokrvio fizičko tijelo i održao ga jakim i agilnim. Također, priča kaže da je jedan od naguala bio kinez, Lu Jan ili kako već, koji je ukomponirao nešto od svojeg kung fua u učenje i u lozu. No, opet, sumnjam da je na tome bio takav naglasak. Tens mi definitivno smrdi.

A što se Castanede tiče, kruže svakakve priče o njemu iz njegovih starijih dana, koje se otprilike mogu sažeti u to da je bio pohotni starac koji je imao seksualni kult mahom sastavljen od mladih žena. Osim toga, postoji tvrdnja da je posthumna autopsija pokazala da je umro od raka jetre, što i ne zvuči baš ko unutrašnja vatra :) E sad kolko je to istina, a kolko je pokušaj diskreditiranja Castanede, bog zna.

Uživaj u traganju :)


Meni se od pocetka cinilo da je to pokusaj potpune diskreditacije cele te price i njega samog...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet sep 02, 2016 10:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Dobra noč dragi prijatelji :hello2: ,,, Vidim da je jako ali baš jako počelo \:D/ i [-X se zezati...Mi i onako ništa neznamo, a naši doživljaji su samo tripovi koje sami samoodobravamo na osnovu uvaženog samoodobravanja :-k Jbga,,,vizija je zamka kao takva i traži proveru istinitosti. Shvatam da svako ima dužnost da SVE proveri jer tako je jedino bezprekorno.

Vidite, po pitanju plavog skauta moje mišljenje od pre 3 godine se nije promenilo, a to je da je taj obrazac jedinke zapravo beba koja treba da se rodi od dvoje ljudi koje imaju ovo znanje...Analitičar sam i analize jedino pokazuju jedno te isto u sklopu naravno izvesnog sanjanja kroz brigu o tom pitanju...Meni je da kažem saveznik jer tako vidim prikazao pre tako 3 god da neorgansko biće nekog tipa bebu daleko pre začeća preuzima i vodi pa se ona rodi i to je taj obrazac plavog skauta. Ako je to pogrešno tumačenje, mene to zaista ne interesuje i to tako što interesovanje za tipove svesnosti povlači odgovarajuća praćenja, mučenja, maltretiranja, uznemiravanja,,,onog...ko želi tu nešto da spozna a ustvari da razOtkrije, što govori da se neko meša u tuđi život...ako razumete. Eto! Ispada da ne vredi gurati nos u nepoznato.

To je moj mali uvod :toothy2: :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub sep 03, 2016 2:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
gavranius je napisao/la:
Vidite, po pitanju plavog skauta moje mišljenje od pre 3 godine se nije promenilo, a to je da je taj obrazac jedinke zapravo beba koja treba da se rodi od dvoje ljudi koje imaju ovo znanje...Analitičar sam i analize jedino pokazuju jedno te isto ...


Predviđaš prošlost, VAU VAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAAAAAAAU.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon sep 05, 2016 4:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
bradzorf je napisao/la:
gavranius je napisao/la:
Vidite, po pitanju plavog skauta moje mišljenje od pre 3 godine se nije promenilo, a to je da je taj obrazac jedinke zapravo beba koja treba da se rodi od dvoje ljudi koje imaju ovo znanje...Analitičar sam i analize jedino pokazuju jedno te isto ...


Predviđaš prošlost, VAU VAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAAAAAAAU.

Predviđam da će te najuriti odavde jer dižeš buku =D>
Daj odaj šta imaš pa da složno rešimo problem


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon sep 05, 2016 7:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
gavranius je napisao/la:
Predviđam da će te najuriti odavde jer dižeš buku =D>
Daj odaj šta imaš pa da složno rešimo problem


Vidi ovaj, kako da ti kažem, to je takođe prošlost, ali kako bi ti mogao znati da vreme ne teče linearno. Šta imam? Ne bi bilo baš pristojno da kažem šta imam, ali neka bude ovako: imam potrebu da razbijam tabue i predrasude, gde god da se nađem, da hodam po ivici ili gledam u ambis, a ponekad i da skočim. Imam potrebu da testiram sebe, više nego druge, da polomim u paramparčad sopstvene pogrešne obrasce ponašanja, da me uhvati jeza kada osetim beskraj. Imam i jednu, naoko gadnu osobinu, a to je da volim deci da rušim kule od peska, uz nadu da će se setiti(ta deca) da je vreme da se nakvase ili počnu da plivaju, da im rušim, lomim i gazim igračke dok u suzama vape "banujte ga, banujte ga", ne bi li se setila da je vreme da sednu u pravi auto i provozaju se 300 na sat, umesto što infantilno ponavljaju "brrrrm brrrrrrrrrrm brm" ili "tu tuuu tutuuuuu".

Jeste li za ludu vožnju?

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon sep 05, 2016 7:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Što se tiče onog koji hoće da me najuri, već sam rekao, ali da dodam. Taj vas ima, ogradio vas je u žicu, podsekao krila i ponudio malo vode i udoban smeštaj. Ako vam to odgovara onda OK, odoh ja i sam, jasno mi je i zašto vam ne odgovara da budete s ove strane: nije ni malo udobno, kao ni prijatno, a može biti i vrlo opasno. Samo, znaš kako, malo je bljutavo da onda na petnaest hiljada strana, baš tu pored ograde razglabate o slobodi koja je sa druge strane, o veličanstvenim avanturama koje su mnogi doživeli, a nemati hrabrosti da se ista preskoči.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 05, 2016 7:29 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ma nije to žica, to je kontejner. :) Ako netko prdne, odma smrdi ubi bože.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon sep 05, 2016 8:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
bradzorf je napisao/la:
Što se tiče onog koji hoće da me najuri, već sam rekao, ali da dodam. Taj vas ima, ogradio vas je u žicu, podsekao krila i ponudio malo vode i udoban smeštaj. Ako vam to odgovara onda OK, odoh ja i sam, jasno mi je i zašto vam ne odgovara da budete s ove strane: nije ni malo udobno, kao ni prijatno, a može biti i vrlo opasno. Samo, znaš kako, malo je bljutavo da onda na petnaest hiljada strana, baš tu pored ograde razglabate o slobodi koja je sa druge strane, o veličanstvenim avanturama koje su mnogi doživeli, a nemati hrabrosti da se ista preskoči.


ahaaa...jos jedan od onih koji je "iskusio" slobodu, ali mu je iz nekog razloga ipak draže provoditi vrijeme sa "krive" strane ograde i rugati se "djeci".

i mislio sam da je tako. bi li za promjenu malo pokusao biti konstruktivan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon sep 05, 2016 8:38 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ima li netko ovdje da je izgubio ljudsko obličje?
Ako ima, ima li sad kakve probleme i da li je imao neki veći problem sa zdravljem?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon sep 05, 2016 8:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
@Roar
Kao što verovatno nisi primetio, jasno sam napisao zašto vam ne odgovara da budete s ove strane, ali hebiga, ko će još da čita napisano, pa još da razume? Samozaljubljenost forumskog ratnika sa titulom naguala, koju je stekao ostavljajući iza sebe trag u vidu 92392482341812434 besmislenih postova na nekom od foruma, ne dozvoljava mu da otvori oči. Dok u dubokom snu hrče i balavi, ni slutiti ne može, da onaj koji ga šamara ili poliva kofama hladne vode nema ni na kraj pameti da se bilo kome "ruga". Jedino što još može, u tom somnabulizmu da izgovori, to je da kao automat ponavlja: hoću da spavam, spava mi se, ne uznemiravaj me, ne talasaj.

@promatrač
Imao sam kurc**olju, ali i to prođe, ništa strašno.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon sep 05, 2016 8:49 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
bradzorf je napisao/la:
@promatrač
Imao sam kurc**olju, ali i to prođe, ništa strašno.
Nekih drugih problema sad?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon sep 05, 2016 8:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
Bradzorf odakle toliko jaka potreba 'izlijeciti' druge? i gdje je nestala ljubaznost, pa makar u minimalnoj kolicini? od te ljutnje ti promiču neke stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: pon sep 05, 2016 8:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
promatrač je napisao/la:
Ma nije to žica, to je kontejner. :)

Ah, baš smo se načitali knjiga i foruma, puni smo viceva ko lopta špiceva. Da nas vidite samo kako se izražavamo, kao pravi telektualci. Divimo se samima sebi do imbecilnosti.
promatrač je napisao/la:
Ako netko prdne, odma smrdi ubi bože.

Nesvesno si izrekao istinu: poenta i jeste u tome da vas neko, bilo čime što vas neće ubiti, pa makar i nečim nepristojnim natera na pokret, trezvenost, budnost.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon sep 05, 2016 9:06 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Umanjuješ cijelu stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon sep 05, 2016 9:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Roar je napisao/la:
Bradzorf odakle toliko jaka potreba 'izlijeciti' druge? i gdje je nestala ljubaznost, pa makar u minimalnoj kolicini? od te ljutnje ti promiču neke stvari.

Vidi ovaj, mene je takođe neko "izlečio". Što se ljubaznosti tiče, prevarenoj i obmanutoj vojsci matriksa, koja je napustila svoje prirodno stanište i okrenula se između ostalog i protiv sebe, ne pomaže mnogo da je češkaš, a naročito joj ne pomaže ljubaznost. Samo šamar, još bolje šamarčina.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto sep 06, 2016 12:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
bradzorf je napisao/la:
gavranius je napisao/la:
Predviđam da će te najuriti odavde jer dižeš buku =D>
Daj odaj šta imaš pa da složno rešimo problem


Vidi ovaj, kako da ti kažem, to je takođe prošlost, ali kako bi ti mogao znati da vreme ne teče linearno. Šta imam? Ne bi bilo baš pristojno da kažem šta imam, ali neka bude ovako: imam potrebu da razbijam tabue i predrasude, gde god da se nađem, da hodam po ivici ili gledam u ambis, a ponekad i da skočim. Imam potrebu da testiram sebe, više nego druge, da polomim u paramparčad sopstvene pogrešne obrasce ponašanja, da me uhvati jeza kada osetim beskraj. Imam i jednu, naoko gadnu osobinu, a to je da volim deci da rušim kule od peska, uz nadu da će se setiti(ta deca) da je vreme da se nakvase ili počnu da plivaju, da im rušim, lomim i gazim igračke dok u suzama vape "banujte ga, banujte ga", ne bi li se setila da je vreme da sednu u pravi auto i provozaju se 300 na sat, umesto što infantilno ponavljaju "brrrrm brrrrrrrrrrm brm" ili "tu tuuu tutuuuuu".

Jeste li za ludu vožnju?

Ludi vozač :help: eto takvo si ime sebi mogao dati, onda bi sve bilo jasno... I šta kažeš, voliš da razbijaš tabue i predrasude, hmm zašto? to je eksponiranje sebe... Auuu, voliš hodati po ivicom? To nije besprekorno. Aj da kažeš volim da se nasmejem sebi i sopstvenoj gluposi, pa i da te razumem da si shvatio obuzdanu ludost, ali ovako izgledaš kao psihopata :) ... I što bi te jeza uhvatila od beskraja ako je s druge strane asure na kojoj sediš lično smrt :D....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto sep 06, 2016 6:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
bradzorf je napisao/la:
Vidi ovaj, mene je takođe neko "izlečio". Što se ljubaznosti tiče, prevarenoj i obmanutoj vojsci matriksa, koja je napustila svoje prirodno stanište i okrenula se između ostalog i protiv sebe, ne pomaže mnogo da je češkaš, a naročito joj ne pomaže ljubaznost. Samo šamar, još bolje šamarčina.


u zabludi si jer smatras da je ljubaznost potrebna zbog mene. ona je bitna da se ne bi dogodilo ono sto se ocito dogodilo tebi. vec sam ti rekao da ti promicu neke stvari. ljubaznost je tu zbog kontrole samog sebe. meni je svejedno na kakav nacin ces mi se obracati.
ne treba puno ljubaznosti, neki minimum je za pocetak sasvim dovoljan.

a sada je sto se mene tice, bilo dosta bavljenja tvojim likom i djelom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto sep 06, 2016 9:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Kako idu ona 4 načela prikradanja, nemilosrdnost no ne i okrutnost, strpljivost no ne i zanimarivanje/ljenost. lukavost no ne i pokvarenost i ljubaznost no ne i mlakost/mekanost/pi*kastost.

Čista sirovost i divljanje nikad nemogu postići željeni efekt, isto tako nemože ni rad koji potječe iz vlastitih želja i ideja, samo rad potaknut Duhom. Promjeniti nekog, iz vlastitog interesa, bio on sebičan ili ne, je po meni, trošenje energije i neće dovesti nigdje. Ako već i radiš na tome da bi nekog probudio/promjenio/pogurnuo, moraš raditi sa onima na koje ti ukaže Duh, a za to se mora imati razvijen odnos s istim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto sep 06, 2016 9:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
i sto je najbitnije, ne zaboraviti provoditi 4 načela prikradanja na sebi, ne samo na drugima. 8)
obično smo nemilosrdni i proračunati samo prema drugima, dok strpljenja i ljubaznosti ima samo u tragovima, obicno dok se ne dotakne naš ego.. sa druge strane smo veoma strpljivi (malo više lijeni nego strpljivi) i ljubazni (malo vise samovazni nego ljubazni) prema sebi, dok nemilosrdnosti i proracunatosti postoji vecinom samo u riječima a ne u djelima kad se radi o nama samima.
barem je tako u mom slučaju... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto sep 06, 2016 9:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Dobro uočeno. Općenito je problem forumskih ratnika što nemilosrdnost dovode do okrutnosti prema drugina"uništavajući" im tako samovažnost. To uglavnom, osim ako nemaju sreću naletiti na mazohista prepunog krivnje i željnog autoriteta, završi kontraproduktivno. Naravno, pošto takav jedan forumski ratnik očekuje da će se ljudi koje napada braniti, njihova obrana mu samo potvrđuje da su prepuni samovažnosti. Jedna prekrasna kružna logika. A kakvi su prema sebi neću ni razmišljati, odmah se blago naježim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz