Sada je: sub apr 27, 2024 9:40 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet apr 19, 2019 8:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Caj zeleni.. je napisao/la:
Hvala, na podrsci, valjda ce od cele price nesto ispasti i u zemlji Srbiji.. Osetili smo potrebu da upoznamo ljude ovde sa ovom praksom koja je na nas pozitivno delovala.. Sto se tice donosenja stavova o praksi na osnovu racionalno-logickog nacina izvodjenja zakljucaka, to ovde ne pije vodu.. Ego ce uvek naci logicko objasnjenje i cinjenice koje dokazuju stav da je cela stvar prevara i opravdanja zbog cega treba eskivirati vezbanje tensegritija.. Kastaneda, kao i svi ostali carobnjaci sto su prosli ovu praksu i obuku mogu da budu sta hoce i ko hoce.. Moze imati akcenat, stav, gestove prostog hispano- amerikanca dok u sledecem momentu moze biti doktor, inetektualac, dzentlmen sa plemickim manirima ili sta trece dto odabere.. Traganje je izuzetno, slozena, kompleksna praksa koju je gotovo nemoguce obrazloziti logikom i necijem razumu, ali svako tu jako dobro zna sta radi, zasto radi i kako radi.. Najpametnije je ako nekoga vuce prica da preduzme i prevazidje otpor koji ga odvraca od cele stvari i istraje u praksi.. Sve ostalo ce doci samo od sebe.. I mi smo svi
imali hiljadu nekih iskusenja, odvracanja, posustajanja, sumnjanja kroz koja smo prolazili i kroz koja i sad povremeno prolazimo, na ovakav ili onakav nacin.. Ali bitno je da smo disciplinom i odlucnoscu sakupili dovoljno volje koja nas izvede nazad na put u stabilnost kada nas napadne logicko-racionalni um koji uvek ima tendenciju da uspostavi kontrolu po svaku cenu. . U tome je cela poenta..


Pozdrav
Zanimljivo je sto kazes za taj otpor koji prakticari Tensegritija osjete, i koji sam osjetim, ali koji i sve slabiji bude ako se nastavi s Tensegritijom...
Mogu isto samo pozitivno reci nesto za Tensegriti, do sad nisam osjetio da iza njih stoje stari carobnjaci black hands...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri jul 10, 2019 6:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Vag je napisao/la:

Pozdrav
Zanimljivo je sto kazes za taj otpor koji prakticari Tensegritija osjete, i koji sam osjetim, ali koji i sve slabiji bude ako se nastavi s Tensegritijom...
Mogu isto samo pozitivno reci nesto za Tensegriti, do sad nisam osjetio da iza njih stoje stari carobnjaci black hands...


Pozdrav (malo je crkla tema), moje je mišljenje da Tensegrity pokreti idu tako da ne tražiš ti njih, nego oni nađu tebe, nisam ni za ni protiv, ali je njihova priroda takva da se jednostavno ne mogu izvoditi fizičkim telom, jer potiču iz sanjanja. Valjda zato i svi oni snimci Cleargreen grupe deluju kao parodija.

Hoću da kažem da svako ima one pokrete koji mu odgovaraju (ako mu uopšte odgovaraju), ali je njihovo prevođenje u ovu stvarnost po meni čista smejurija.
Al' ajd, kome prija, nek si radi. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon aug 19, 2019 5:01 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
MISLIM DA TENS LJUDI POCNU S VREMENOM RADITI KAD SVATE DA VISE NEMA VREMENA DA STARE DA GUBE ENERGIJU. ONDA JE KASNO. TENS TREBA RADITI I U MLADOSTI DA SE NE GUBI ENERGIJA. NO TU JE ZAMKA. POVECANJEM ENERGIJE I SLADJI SMO LETACIMA. BAS ZEZNUTA SITUACIJA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri okt 30, 2019 1:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Trenutno me smara jedno pitanje vezano za tensigrity u smislu da li je primenjivan u ranijim kolenima Don Huanove loze. Razumno je da ne mogu očekivati kakva verodostojna odgovora, ali biće mi slatko zadovoljstvo nametnuti vam tip za razmišljanje.
Navešću jedan citat:
Citat:
Članovi njegove grupe bili su indijanski ratnici iz raznih dijelova Meksika. Kad ih je sreo, živeli su u udaljenom planinskom području južnog Meksika. Došavši do njihove kuće, don Huan se obreo ispred dvije identične žene, najveće Indijanke koje je ikada vidio. Bile su mrzovoljne i proste, ali dopadljivih crta lica. Kad je pokušao proći između njih, uhvatile su ga između svojih ogromnih trbuha, zgrabile mu ruke i stale ga tući. Bacile su ga na zemlju i sjele na njega, gotovo mu smrskavši grudni koš. Ostao je tako nepokretan više od dvanaest sati, dok su one na licu mjesta pregovarale s njegovim dobročiniteljem, koji je cijelu noć morao neprestance govoriti, sve dok naposletku, negde usred jutra nisu pustile don Huana da ustane. Rekao je da ga je najviše preplašila odlučnost u očima tih žena. Mislio je da je propao, da će, kao što su i govorile, sjediti na njemu sve dok ne umre.


Tensy skida salo i sve što je višak. Čudno je dakle da određeni članovi iz priče imaju ne smetani višak kilograma.

Pitanje je da li je to bila neobična stvarnost gde vidiš kako neko drugi namerava da vidiš i doživiš .. što bi značila čista magija
,,,Ili pak, manipulacija iskrivljenom pričom radi dosezanja određenih pravila reda za ratnike


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub nov 02, 2019 8:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
zahir je napisao/la:
Vag je napisao/la:

Pozdrav
Zanimljivo je sto kazes za taj otpor koji prakticari Tensegritija osjete, i koji sam osjetim, ali koji i sve slabiji bude ako se nastavi s Tensegritijom...
Mogu isto samo pozitivno reci nesto za Tensegriti, do sad nisam osjetio da iza njih stoje stari carobnjaci black hands...


Pozdrav (malo je crkla tema), moje je mišljenje da Tensegrity pokreti idu tako da ne tražiš ti njih, nego oni nađu tebe, nisam ni za ni protiv, ali je njihova priroda takva da se jednostavno ne mogu izvoditi fizičkim telom, jer potiču iz sanjanja. Valjda zato i svi oni snimci Cleargreen grupe deluju kao parodija.

Hoću da kažem da svako ima one pokrete koji mu odgovaraju (ako mu uopšte odgovaraju), ali je njihovo prevođenje u ovu stvarnost po meni čista smejurija.
Al' ajd, kome prija, nek si radi. :)



Pozdrav

Magicni pokreti su jedinsveni pokreti za ratnike koji u snovima ih otkrivaju...

Tensegriti su magicni pokreti koji su od Castanede i ostalih napraviti za masu ljudi...

svoje pokrete se jos uvjek mogu naci u snovima :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub nov 02, 2019 8:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Fogg je napisao/la:
MISLIM DA TENS LJUDI POCNU S VREMENOM RADITI KAD SVATE DA VISE NEMA VREMENA DA STARE DA GUBE ENERGIJU. ONDA JE KASNO. TENS TREBA RADITI I U MLADOSTI DA SE NE GUBI ENERGIJA. NO TU JE ZAMKA. POVECANJEM ENERGIJE I SLADJI SMO LETACIMA. BAS ZEZNUTA SITUACIJA



povecavanje energije a da covjek ostane isti u svojem svakodnevnom, kako je naucio od "civiliziranog" svijeta dovodi do toga da budu omiljeni cilj letaca...

dok povecivanje energije sa disciplinom je ono sto nevole letaci...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon nov 04, 2019 9:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
Ljetaci kako karlitos kaze ili vampiri kako mitovi govore najvise v o l e i uzivaju u prljavstini u prljavstini tijela uma i duse a svi znaju sta je sve prljavstina tog tipa, mada im ni glupoca nije odbojna. I to im je hrana iz menija. Vidimo da ljetaci vrijedno rade gledajuci svjetski stil=program kvazizivota.

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet nov 14, 2019 12:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196


Letaci su svuda...bassam neki dan u ovom videu poslusao ovu zenu koja je kao djete imala iskustvo s smrti...
umrla je dok ju je otac silovao, i drzao joj je vrecicu preko glave, inace je pod tim uvjetima pala u nesvjest ali ovaj put se je ugusila...

kad je napustila svoje tjelo, vidjela je svoje bljdeo tjelo u krevetu i nad njim njezin otac...

rekla je da je preko svoga tate vidjela crnu sjenu koja ga je cjelog prekrila, kao neki demon...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet jan 17, 2020 11:41 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
Vag je napisao/la:


Letaci su svuda...bassam neki dan u ovom videu poslusao ovu zenu koja je kao djete imala iskustvo s smrti...
umrla je dok ju je otac silovao, i drzao joj je vrecicu preko glave, inace je pod tim uvjetima pala u nesvjest ali ovaj put se je ugusila...

kad je napustila svoje tjelo, vidjela je svoje bljdeo tjelo u krevetu i nad njim njezin otac...

rekla je da je preko svoga tate vidjela crnu sjenu koja ga je cjelog prekrila, kao neki demon...


Ja joj vjerujem, to je definitivno istina. No, ljudi toga nisu svjesni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto mar 17, 2020 5:03 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
Neznam koliko vas tu ima aktivnih, no doso sam na jednu ideju,..
Kolektivno nameravanje protiv COVID 19,..
Moglo bi pomoc jer svi znamo kolko je namera jaka,..

Neka nam centralna tacka bude glazba, ..
da se svi fokusiramo zajdnickim naporima recimo veceras i svaku vecer u 19h, sumrak, onda je magija najaca,..

Svi upalimo naso sam odlican radio, kome smeta neka ga ugasi ili smanji,..
Kod:
https://www.internet-radio.com/station/acetonmusic/



Eto ako ima zainteresiranih,.. :toothy2: :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto mar 17, 2020 5:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Ideja je svakako odlicna.
Npr vec za sutra je zakazana meditacija:
https://petrabrzovic.com/hr/usluge/doga ... Yr18bItFk8
Slazem se da treba nastaviti svako vece sa meditacijom ako treba , tko zeli i tko moze...obzirom kako smo svi rastrkani posvakud u svijetu, da se ovako mozemo dogovoriti. Ja prihvatam!
:love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto mar 17, 2020 5:29 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
Meditacija nije ko namjera, znamo sto je namjera,..

Ulazak u tisinu u glavi..
Fokusiranje u tisini,..
Zeljenje bez zelje,..
Namjera,..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto mar 17, 2020 10:50 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
Znaci da svi mare samo za sebe i svoj JA, niko nece nista radit da se pomogne drugima...

Bit cu svaki dan sa svojom namjerom u 19 h prisutan, upalit cu radio,.. tko hoce dobro je dosao..

Radit cu to i tokom dana, sam, u vise navrata,..

A vi samo kupujte wc papire i brinite se za svoju guzicu,, :notworthy:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet mar 19, 2020 10:16 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
Eto namjeravo sam karantenu za pomoc ljudima, jer su nesvjesni, idu ko muve bez glave po vani,..
pa eto, dogodila se,..

Ova karantena ce svakako pomoc da se virus ne siri,...

Idemo dalje,..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet mar 19, 2020 9:58 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
Namjeravam i 5 stupanj, nema izlaza iz kuce, jer ljudi su fakat neodgovorni,.. :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet mar 20, 2020 12:13 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
Jedan mudrac kaze,...

Nadam se da će ova kriza djelovati vaspitno na ljudski rod, da ćemo biti malo manje bahati – kad shvatimo da je priroda pustila na nas jedno od svojih najmanjih bića i pojava iz svog bogatog arsenala – da nas temeljno stegne za jaja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri mar 25, 2020 10:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Citat:
„U prirodi je ponekad neophodno da se brzo pronađe blagotvorno mesto", nastavio je don Huan. „Ili je možda neophodno da se brzo utvrdi da li je mesto na kojem čovek namerava da se odmori rđavo. Jednom prilikom smo seli da se odmorimo pored nekakvog brdašceta i ti si se strahovito uznemirio i naljutio. To mesto je za tebe bilo pogubno. Jedna mala vrana te je na to upozorila, sećaš li se?"
Setio sam se da mi je onda skrenuo pažnju da izbegavam to mesto. Setio sam se i da sam se tom prilikom naljutio zato što mi nije dozvolio da se smejem.
„Pomislio sam da vrana što je preletela više naših glava predstavlja upozorenje samo za mene", rekao je. „Nikada ne bih pomislio da su vrane i tebi naklonjene."
„O čemu to govoriš?"
„Ta vrana je bila znak upozorenja", nastavio je. „Da si išta znao o vranama, pobegao bi odande glavom bez obzira. Međutim, vrane ne mogu uvek da nas upozore, te stoga moraš da naučiš da sam određuješ pogodno mesto na kojem ćeš da se odmoriš ili ulogoriš."


Dakle, upozorenje je bilo,,al ratnicima,, obični ljudi sa svojim marifetlucima ignorišu jer bi naravno poludeli
Pitanje je, dali Vi mislite da umete tumačiti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet mar 26, 2020 7:05 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 10, 2020 4:23 pm
Postovi: 23
znakovi duha se spoznavaju, ne tumače se. um tumači.
opisani događaj je bio u sanjanju, pa korišteni pojmovi nemaju doslovno značenje i nemaju nikakvu vrijednost za drugu osobu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned apr 26, 2020 10:32 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 29, 2018 6:20 pm
Postovi: 27
[quote="Fogg"]
https://www.internet-radio.com/station/acetonmusic/

Od ovog svega sto si naveo jedino je ovaj radio dobar ;-)

_________________
Tri genarosa se nisu priključila raspravi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet apr 30, 2020 7:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Čovjekova nevolja leži u tome što sluti svoje skrivene mogućnosti, ali se ne usuđuje da ih koristi. Zato ratnici kažu da je čovjekov pristanak na sredini između njegove gluposti i neznanja. Čovjeka treba sada, više nego ikada prije, učiti novim idejama koje imaju veze isključivo sa njegovim unutrašnjim svijetom - sa duhovnim idejama, nipošto društvenim idejama, sa idejama koje pripadaju čovjeku pred nepoznatim, pred osobnom smrću. Sada, u ovo vrijeme, više nego ičemu drugome, treba ga učiti tajnama položaja spojne točke.

Iz Moći tišine

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz