Sada je: čet mar 28, 2024 3:40 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: sri nov 23, 2016 6:01 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri nov 23, 2016 5:45 pm
Postovi: 2
Pozdrav, nisam citao Kastanedu ali sam u zadnjh par dana cuo sa dve strane da su meni poznati ljudi citali i da su dozoveli da razne neprijatnosti. U prvom slucaju se coveku u sred citanja pojavio covek koji je samo gledao u njega (covek je bio u boji sepije, kao stare slike), drugi slucaj je da su dve osobe dosle do od prilike slicnog dela knjige i da su im se nocu pocele pojavljivati nekakve utvare, cudni zvukovi itd. i otada spavaju sa upaljenim svetlom. Ima li neko slicna iskustva i mozete li mi objasniti sta se desava ? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: sri nov 23, 2016 9:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Na znam puno ljudi koji je citalo.
Jedna zena mi je rekla da je izasla iz tela citajuci knjigu, i da se uplasila, sto mi je bilo bas cudno.
Sto se toga plasiti ?

Meni licno, a to mi se ni sa jednom knjigom nije desilo je da sam se bukvalno tresao od straha dok sam citao prvu knjigu pred kraj kada je La Katalina blizu kuce, ili ne...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: sri nov 23, 2016 9:28 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri nov 23, 2016 5:45 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovoru, zaboravio sam napomenuti da su citali knjigu "Umetnost sanjanja". Jednoj od osoba sa kojima sam pričao mi je rekla da je probudio veliki pritisak na kolena, kada je otvorila oči videla je čoveka u crnom bez glave, kada je vrisnula ta utvara je nestala, drugi put je videla veliki crnu masu koja huči kao vetar. Ako neko ima objasnjene bicu zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: sri nov 23, 2016 10:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Te knjige imaju moc.
Moc da izvuku prastara znanja mnogo generacija i mnogi koji citaju knjige nisu nikad sreli nista slicno.
Onda udju u svet tih knjiga.

Primer bi bio hari poter.
Vidis kako jedna izmisljotina iz ljudi izvlaci razne nagone da nesto urade na tu temu...?

Ja to tako vidim, ali mi ne moras verovati.
Licno mislim da na svetu trenutno ne postoji ocuvanije i jasnije znanje predaka od Kastandinih knjiga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: sri nov 23, 2016 11:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 10, 2013 5:24 pm
Postovi: 52
Hmm...događale su se i meni čudne stvari dok sam čitao Umjetnost sanjanja iako nikad prije to nisam povezivao sa samom knjigom ali sada kad vidim iskustva nekih drugih ljudi nisam više siguran što da mislim. Sjećam se da su Castanedine knjige ostavile jak dojam na mene i da sam u to vrijeme dok sam ih čitao samo o tom razmišljao, stvarno su imale veliku moć ali iz nekog razloga (do sada) te čudne događaje nisam povezivao sa knjigama.

Prvo sam na astralu imao susret sa nekim niskim bićem (100-120cm), bilo je crno ali prozirno (moglo se vidjeti kroz njega) okrugle glave i s roznim očima koje su svjetlile i izgledale kao drago kamenje pravokutnog oblika. Neko vrijeme sam sa distance promatrao to biće dok se ono doslovno nije stvorilo ispred mene sa otvorenim ustima i rikom poput lava kao da me želi pojesti. Mislim da se nikada jače nisam uplašio nečega nego tada, iste sekunde sam se probudio ali se nisam mogao micati, bio sam paraliziran u krevetu neko vrijeme (10-15 sekundi). Tu noć više nisam mogao/smio zaspati, sjedio sam u krevetu do jutra i onda ustao.

Dok sam čitao Umjetnost sanjanja imao sam i dva izvan tjelesna iskustva. Prvo je bilo odlično, čak sam gledao i u svoje ruke prisjećajući se uputa iz knjige. Dok je drugo bilo dosta zastrašujuće jer sam se na pola puta od izlaska (praktički sam već bio vani) jako uplašio i skliznuo nazad u tijelo. Iako sam na desetine puta prije i poslije pokušavao izaći iz tijela nikada više nisam uspio. Najviše što sam uspio poslije tog je obični lucidni san.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: sri nov 23, 2016 11:37 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Bit će da i lutaju saveznici koji su ostali bez svog čovjeka pa vire kroz što god srodno mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: čet nov 24, 2016 12:44 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da stvar nema direktnu vezu sa autorom i samim sadržajem knjige, nego bi se tu prije radilo o automatskom zastrašivanju žrtve kad zaprijeti opasnost da ova napusti ili promijeni kontejner u kojem se trenutno nalazi, što sam opisao u tekstu Hiper-dimenzionalni napadi. Čini se da osnivači kontejnera brinu o svakom svom članu jer gube poene…energiju…hranu, kad ih neko napusti?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: čet nov 24, 2016 1:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
galaksija je napisao/la:
Mislim da stvar nema direktnu vezu sa autorom i samim sadržajem knjige, nego bi se tu prije radilo o automatskom zastrašivanju žrtve kad zaprijeti opasnost da ova napusti ili promijeni kontejner u kojem se trenutno nalazi, što sam opisao u tekstu Hiper-dimenzionalni napadi. Čini se da osnivači kontejnera brinu o svakom svom članu jer gube poene…energiju…hranu, kad ih neko napusti?!


Ti stalno o tim kontejnerima...
Ovaj svet je fraktalan, tako da gde god odes bices u jednoj pori koja je samo slicna nekoj drugoj i tako u beskonacnost.
O bezanju ne vredi razmisljati, ne zato sto smo zarobljeni vec zato sto smo i mi jedan kontejner u kome je beskonacno drugih tako da verovatno i u svakom od nas postoji jedan galaksija koji bi da pobegne iz kontejnera


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: čet nov 24, 2016 1:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 10, 2013 5:24 pm
Postovi: 52
Teško je sa sigurnošću reći što se ustvari tu dešava ali ovo što galaksija kaže ima smisla. Susreti/napadi te vrste su zastrašujući a i razumljiva je "njihova" reakcija ako se to sve sagleda iz drugog, objektivnijeg kuta.

Bilo bi dobro čuti još nečija iskustva ako je moguće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: pet nov 25, 2016 8:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Nemoraju to nuzno biti napadi. Ovo sto Promatrac kaze treba uzeti u obzir. Mnogo bica bude dovucena ovdje i nemogu nazad, a potreban im je covjek da ih drzi usidrene i koherentne. I sam sam imo hrpu nocnih susreta i prije citanja Kastanede, a intezivirali su se nakon citanja. Evidentno je da Kastanedine knjige utjecu na citatelje, kako Snupi kaze imaju moc. Ono sto se meni cini jest da je i vise od toga, da su sifrirane da u citateljima iniciraju odredene polozaje spojne tocke, ili bar ukazuju na njih. Barem onima koji su dovoljno prijemcljivi za to. I to ne ukazuju ovom umu s jave, koji upravlja ljudima i s kojim se ljudi identificiraju, nego sustinskom dijelu ljudi koji funkcionira nelinearno i bez rijeci, u tisini. I kad se tako nesto pokrene, van razuma, covjek nepripremljen naleti na svasta i svasta naleti na njega. A izgubljeni saveznici ne znaju za dihotomiju umno linearnog, "svakodnevnog" dijela covjeka i onog "tihog" nelinearnog dijela koji zaobilazi razum. Oni jednostavno vide nekog ko je prijemcljiv pa se nude. Sto je najbolje, za tu dihotomiju ne zna ni sam covjek :)

Zato se i prakticira unutrasnja tisina, da dihotomija nestane i da se covjek priuci na nepoznato i van razumsko. Ne samo tisina nego i sve ostale prakse koje Juan spominje, sanjanje, prikradanje, kontrolirana ludost, rekapitulacija itd.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: pet nov 25, 2016 2:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Sjenko je napisao/la:
Nemoraju to nuzno biti napadi. Ovo sto Promatrac kaze treba uzeti u obzir. Mnogo bica bude dovucena ovdje i nemogu nazad, a potreban im je covjek da ih drzi usidrene i koherentne. I sam sam imo hrpu nocnih susreta i prije citanja Kastanede, a intezivirali su se nakon citanja. Evidentno je da Kastanedine knjige utjecu na citatelje, kako Snupi kaze imaju moc. Ono sto se meni cini jest da je i vise od toga, da su sifrirane da u citateljima iniciraju odredene polozaje spojne tocke, ili bar ukazuju na njih. Barem onima koji su dovoljno prijemcljivi za to. I to ne ukazuju ovom umu s jave, koji upravlja ljudima i s kojim se ljudi identificiraju, nego sustinskom dijelu ljudi koji funkcionira nelinearno i bez rijeci, u tisini. I kad se tako nesto pokrene, van razuma, covjek nepripremljen naleti na svasta i svasta naleti na njega. A izgubljeni saveznici ne znaju za dihotomiju umno linearnog, "svakodnevnog" dijela covjeka i onog "tihog" nelinearnog dijela koji zaobilazi razum. Oni jednostavno vide nekog ko je prijemcljiv pa se nude. Sto je najbolje, za tu dihotomiju ne zna ni sam covjek :)

Zato se i prakticira unutrasnja tisina, da dihotomija nestane i da se covjek priuci na nepoznato i van razumsko. Ne samo tisina nego i sve ostale prakse koje Juan spominje, sanjanje, prikradanje, kontrolirana ludost, rekapitulacija itd.
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: ned dec 11, 2016 2:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
snoopy je napisao/la:
Te knjige imaju moc.
Moc da izvuku prastara znanja mnogo generacija i mnogi koji citaju knjige nisu nikad sreli nista slicno.
Onda udju u svet tih knjiga.

Primer bi bio hari poter.
Vidis kako jedna izmisljotina iz ljudi izvlaci razne nagone da nesto urade na tu temu...?

Ja to tako vidim, ali mi ne moras verovati.
Licno mislim da na svetu trenutno ne postoji ocuvanije i jasnije znanje predaka od Kastandinih knjiga.
I ti baš vjeruješ da je summa castanediana apsolutno tačna?
Dok je spisateljstvo J. K. Rowling apsolutni fake?
Najbolje da tvoj upis shvatim, najbanalnije, kao nesviđanje pročitanim.
No postavlja se pitanje zbog čega si onda to čitao, ako si, uopće, i čitao jednu knjigu serijala od početka do kraja?
Tvoja opaska mi djeluje više institucionalno nego individualno.
Čak je i jedan hrv. svećenik ustvrdio, parafrazirat ću, kako se radi o antikršćanskom i vrlo kvalitetnom štivu.
No on ima pravo to ustvrditi, s obzirom da nastupa kao branik institucije i svojih uvjerenja u okviru iste.
Ili si možda čitao zbog dobre svj. blurbovske kritike i statusa bestsellera!?
Kao moja malenkost, nekih davnih godina, kada pročita jednu južnoslavensku, uglednom kritikom nagrađenu, žanrovsku knjigu.
Ništa užasnije i nekvalitetnije ne pročitah.
Od tada, više-manje, nagrađene knjige i ne čitam, kao i najveći broj recentne južnoslavenske literature.
Ili se kvalitet ponavlja, jednolično, pa već znaš šta ćeš i o čemu ćeš nešto čitati, tako da je jedna knjiga ista kao i sve ostale doživotne, ili je svaka knjiga sve lošija :mrgreen:, a ne bi morala i ne bi trebala biti, čemu u prilog najbolje ide suvremena svj. literatura, bilo koje vrste: od dokumentarističke do prozaističke.
Teško je napisati nešto žanrovsko i, usto, nekog i oponašati ili ne oponašati.
Mario Vargas spomenuto najbolje zna.
A žanrovi se mogu i miješati — pomiješaš dokumentaristiku i prozne fragmente i dobiješ Nobelovu nagradu.
Pišeš konzervativno i arhaično i uđeš u slavnu povijest engl. književnosti.
No ne možemo se uvijek pozivati na Tolkiena i podražavati ga: davno je to bilo.
Niti omalovažavati kreativnost nekoga ko bez podrške bilo kakvog kulturalno-reklamnoga kruga, u restoranu, uz najskromnija materijalna sredstva i u odsustvu i jednoga platnog spiska, napiše knjigu koju djeca obožavaju.
Mnogo treba uraditi da od današnjega teenagera i adolescenta napraviš jednostavno i skromno dijete, nesklono — seksualnom iskorištavanju, opijatima, korupciji.
Joan je to postigla, namah, kroz čitavu galeriju vrhunski interesantnih i tipizirano-žanrovskih likova.
Usto je i poštovala tradiciju svoje zemlje, na koju se tako srčano i infantilno pozivaju branitelji domicilnih vrijednosti, ugroženi od anglosaksonske najezde.
No to je problem i nepostojeće interdisciplinarnosti, gdje koherentna cjelina ne dozvoljava iskakanje raznih interesnih grupa, koje su prisutne samo kako bi nahranile vlastiti novčanik ili ego.
Čim istinu kažeš odmah postaneš: ljubomoran, nekreativan, atipičan, čudan, lud, neuspješan, pa se to sve spoji u nezadovoljan.
Iako je najgore postati nekome, ko zna šta su trendovi i tradicionalnost, nezanimljiv.
Jednostavno te pusti niz vodu i ne gubi vrijeme tvojim nebulozama.
On ti želi mnogo uspjeha kroz članstvo u političkoj stranci ili simpatizerstvo, i onda možeš urlati kako smo malo jezičko područje, zbog čega se naša djela globalno ne prodaju dobro: od naučnih do poetsko-proznih.
Dočim kvalitet i prodaja itekako idu zajedno: Rushdie, Kundera, Castaneda, Hawking i mogao bih, do sutra, ujutro nabrajati.
Castaneda nije imao nikakvu podršku, osim: omalovažavanja univerzitetskih kolega, gubljenja sinekurskog statusa, proglašavanja ludim.
Pogledaj gdje je danas u antropološko-romanesknom smislu.
:wink:


Zadnja izmjena: autentika; ned dec 11, 2016 11:14 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: ned dec 11, 2016 2:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Nisam citala Umjetnost sanjana, ali sam citala Rekonekciju od Erica. Za tu knjigu su mi rekli da je z nju vezan jedan entitet koji predje na citaoca. Istina, imala sam neko cudno uvjerenje nakon te kjige, a za ovaj enntitet saznala sam par god.kasnije. Moguce je da uz Umjetnost sanjanja ima nesto slicno ali sta god da je ako strasi ljude bolje je necitati.

Ali evo nesto o KK sto sam procitala sa jednog drugog foruma:
Ah, draga ... Učenje don Huana ne govori o suštinama kroz razumevanje.

Treba uzeti vredniju knjigu kao što je 'Moć tišine'...
...iako su sve važne da bi se povezalo znanje kojim barata čarobnjak...
Najača od svih knjiga Kastanede je 'Unutrašnji oganj', a najopasnija je 'Aktivna strana beskraja'...
(Ovo izdvajam prema sopstvenoj proceni).

Interesantno je da se KK pojavljuje u knjigama Florinde i Taishe pod drugim imenom, a takođe i DH.

Knjige su zaista opasne jer usaglašavaju opisom pomeranje skupne tačke u novi položaj, što je slično kao da se drogiraš bez droge!!

Imteresantna knjiga je i 'Umetnost sanjanja!, od nje može da se postane rob zbog opisa izvesnih anorganskih bića.
I da nećeš, i da se opireš, ima da ti se desi to što si pročitao.

Vrag jedan, kakve je samo knjige pisao!

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: ned dec 11, 2016 9:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
autentika je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
Te knjige imaju moc.
Moc da izvuku prastara znanja mnogo generacija i mnogi koji citaju knjige nisu nikad sreli nista slicno.
Onda udju u svet tih knjiga.

Primer bi bio hari poter.
Vidis kako jedna izmisljotina iz ljudi izvlaci razne nagone da nesto urade na tu temu...?

Ja to tako vidim, ali mi ne moras verovati.
Licno mislim da na svetu trenutno ne postoji ocuvanije i jasnije znanje predaka od Kastandinih knjiga.
I ti baš vjeruješ da je summa castanediana apsolutno tačna?
Dok je spisateljstvo J. K. Rowling apsolutni fake?
Najbolje da tvoj upis shvatim, najbanalnije, kao nesviđanje pročitanim.
No postavlja se pitanje zbog čega si onda to čitao, ako si, uopće, i čitao jednu knjigu serijala od početka do kraja?
Tvoja opaska mi djeluje više institucionalno nego individualno.
Čak je i jedan hrv. svećenik ustvrdio, parafrazirat ću, kako se radi o antikršćanskom i vrlo kvalitetnom štivu.
No on ima pravo to ustvrditi, s obzirom da nastupa kao branik institucije i svojih uvjerenja u okviru iste.
Ili si možda čitao zbog dobre svj. blurbovske kritike i statusa bestsellera!?
Kao moja malenkost, nekih davnih godina, kada pročita jednu južnoslavensku, uglednom kritikom nagrađenu, žanrovsku knjigu.
Ništa užasnije i nekvalitetnije ne pročitah.
Od tada, više-manje, nagrađene knjige i ne čitam, kao i najveći broj recentne južnoslavenske literature.
Ili se kvalitet ponavlja, jednolično, pa već znaš šta ćeš i o čemu ćeš nešto čitati, tako da je jedna knjiga ista kao i sve ostale doživotne, ili je svaka knjiga sve lošija :mrgreen:, a ne bi morala i ne bi trebala biti, čemu u prilog najbolje ide suvremena svj. literatura, bilo koje vrste: od dokumentarističke do prozaističke.
Teško je napisati nešto žanrovsko i, usto, nekog i oponašati ili ne oponašati.
Mario Vargas spomenuto najbolje zna.
A žanrovi se mogu i miješati — pomiješaš dokumentaristiku i prozne fragmente i dobiješ Nobelovu nagradu.
Pišeš konzervativno i arhaično i uđeš u slavnu povijest engl. književnosti.
No ne možemo se uvijek pozivati na Tolkiena i podražavati ga: davno je to bilo.
Niti omalovažavati kreativnost nekoga ko bez podrške bilo kakvog kulturalno-reklamnoga kruga, u restoranu, uz najskromnija materijalna sredstva i u odsustvu i jednoga platnog spiska, napiše knjigu koju djeca obožavaju.
Mnogo treba uraditi da od današnjega teenagera i adolescenta napraviš jednostavno i skromno dijete, nesklono — seksualnom iskorištavanju, opijatima, korupciji.
Joan je to postigla, namah, kroz čitavu galeriju vrhunski interesantnih i tipizirano-žanrovskih likova.
Usto je i poštovala tradiciju svoje zemlje, na koju se tako srčano i infantilno pozivaju branitelji domicilnih vrijednosti, ugroženi od anglosaksonske najezde.
No to je problem i nepostojeće interdisciplinarnosti, gdje koherentna cjelina ne dozvoljava iskakanje raznih interesnih grupa, koje su prisutne samo kako bi nahranile vlastiti novčanik ili ego.
Čim istinu kažeš odmah postaneš: ljubomoran, nekreativan, atipičan, čudan, lud, neuspješan, pa se to sve spoji u nezadovoljan.
Iako je najgore postati nekome, ko zna šta su trendovi i tradicionalnost, nezanimljiv.
Jednostavno te pusti niz vodu i ne gubi vrijeme tvojim nebulozama.
On ti želi mnogo uspjeha kroz članstvo u političkoj stranci ili simpatizerstvo, i onda možeš urlati kako smo malo jezičko područje, zbog čega se naša djela globalno ne prodaju dobro: od naučnih do poetsko-proznih.
Dočim kvalitet i prodaja itekako idu zajedno: Rushdie, Kundera, Castaneda, Hawking i mogao bih do sutra ujutro nabrajati.
Castaneda nije imao nikakvu podršku, osim: omalovažavanja univerzitetskih kolega, gubljenja sinekurskog statusa, proglašavanja ludim.
Pogledaj gdje je danas u antropološko-romanesknom smislu.
:wink:


Nisam bas shvatio sta si ti ovde napricao ali nije ni bitno
Niti sam imao nameru da obezvredim mastu jednog pisca.
Njoj svaka cast za sve sto je uradila, "skidam kapu".
JEdnostavno sam hteo napraviti paralelu sa onim sto je izmisljeno i onim sto je preneseno a drugi dozivljavaju kao da je hari poter.... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: pon dec 12, 2016 10:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Castanedin opus treba čitati pažljivo.
To je okrutna majansko-astečka tradicija, čija negativna karma i danas pravi belaj u Južnoj Americi.
Neki su uspjeli izvući iz toga najbolje: npr., Victor Truviano, iako se on poziva na Babajija tj. tantru. :wink:
Harry Potter je čista tantra svijetle magije, o kojoj mračni tantrici u potrazi za istinom mogu samo sanjati.
No spisateljica Rowling je namjerno napisala takvu fabulu, također prema vlastitom priznanju: zbog toga to i jeste u Engleskoj, a ne u integralno potpunim tantričkim domovinama — Turskoj, Tibetu, Kini, Indiji, Iranu, Rusiji.
:-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: čet dec 15, 2016 11:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Bojan73 je napisao/la:
drugi slucaj je da su dve osobe dosle do od prilike slicnog dela knjige i da su im se nocu pocele pojavljivati nekakve utvare, cudni zvukovi itd.

Nema tu ničeg čudno. To je normalno i u drugim knjigama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: čet dec 15, 2016 5:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Mene je ova tema natjerala da citam kjigu Taise Abelari i da probam rekapitulaciju. molicu sve one koji su radili rekapitulaciju da mi napisu ovdje da li ona podrazumjeva raskidanje veza ili povratak energije koja je vasa i koja vam je uzeta....negdje kazu prvo negdje drugo..ovo pitam jer bih rado sa jednom osobom povratila svoju energiju ali ne bih raskidala veze...dakle radila bih na nekim situacijama koje su bile teske i za koje mislim da su mi crpile energiju...

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: pet dec 16, 2016 12:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Mene je ova tema natjerala da citam kjigu Taise Abelari i da probam rekapitulaciju.

Šališ se da te ova tema može naterati na rekapitulaciju :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: čet jan 05, 2017 10:57 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Čuvajte matriks, ne dajte da se stilta od tih Opasnih knjiga.

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijatnosti zbog citanja Kastanede
PostPostano: ned jan 22, 2017 11:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Nisu knjige opasne, to su samo neki umovi opasni.

Ono sto Kastaneda opisuje u knjigi umjetnost sanjanja, sam dozivio, da nisam ni znao za Kastanedu.

To sto on tamo opisuje, i kad netko cita, nije ni cudo da se osjeca drugacije ili da mu se desi nesto posebno, jer takve price nisu svakodnevne i nekog koji ih cita otvara se takvim mogucnostima i svjetovima.

Svakako kriviti knjige, ili iskustva drugih za svoje stanje i dozivljaje je jednostavno glupost.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz