Sada je: čet mar 28, 2024 10:06 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 914 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Slike i snimke NLO-a
PostPostano: pet apr 13, 2012 1:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Ja sam samo jednom - svjesno (il bolje rečeno nesvjesno) - vidjela "nešto", bilo je jutro - skroz razdanjeno i kroz prozor na nebu sam ugledala svjetlost koja se nije micala - jarka svjestlost kao velika zvijezda, udaljenost ne bih mogla procijeniti ali činilo mi se poprilično blizu, pritom sam imala snažan osjećaj da me svjetlost štogod - promatra, "gledali smo se" tako nekih dva minuta a onda sam sama sebi rekla ma nek se goni što god da je - sagnula sam da podignem čarapu i kad sam nakon 2 sekunde podigla pogled više ničeg nije bilo - da je to bilo nešto fizičko, ovozemaljsko ili čak i zvijezda ne bi nestalo u tih par sekundi s mog vidokruga. Čini mi se da zaista mnogi viđaju raznorazne čudne pojave no isto tako mi se čini da imaju ugrađeni "program" koji im ne dopušta da to registriraju i da previše zapitkuju sebe ili druge - kao vide..... a zapravo ne vide, kao neki veo ispred očiju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slike i snimke NLO-a
PostPostano: sri apr 18, 2012 8:51 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto mar 13, 2012 7:44 pm
Postovi: 26
Prije ovih velikih kisa, odnosno prije deset - petnaest dana , kolega i ja zavrsavamo smjenu i parkiramo vozilo u bazu ( radim kao patrolni policajac ) i iznad nas vidimo svjetlecu kuglu, dosta visoko...
kretala se od juga ka sjeveru , i nakon par trenutaka za njom, istim pravcem proletjele su jos dvije. Nikakvog zvuka, trepcuceg svijetla... Sve se to dogodilo u 05.40 am.

Vidjali smo nas dvojica NLO-e i ljetos, neke sam i snimio mobilnim ali snimak je veoma los...


Najbolji utisak na mene je ostavilo vidjenje NLO-a prije 4 godine. Bilo je ljeto i kod nas su sjedjeli kum i kuma. Nas cetvoro smo na terasi koja je na zapadnoj strani kuce pili kafu i uzivali u ljetnoj veceri. Upravo dok sam im pricao o NLO-u koji sam vidio prije neku vece, na sjevernom nebu se pojavilo narandzasto svijetlo. postajalo je sve vece i izgledalo je kao da se priblizava. Svi smo gledali u to, kum je cak i poceo da vice ,, sto je to ,, i rekao sam mu NLO.
Bilo je to prvi put da ga on vidi.
Svijetlo je promijenilo pravac, i odletjelo velikom brzinom...

Cekali smo jos neko vrijeme nece li se opet pojaviti ali uzalud.
zao mi je sto tada nijesam imao kameru koju sada posjedujem, vec neku neispravnu sa kasetom i nijesam uspio snimiti, ali kao sto vec rekoste, sto i da sam snimio ?

Izvinjavam se na off tpoic-u , ovo je moglo ici i u ,, svjedocenja o aktivnostima nlo-a... ,,


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: pet apr 27, 2012 8:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 27, 2011 10:28 pm
Postovi: 41
juce oko 2 popodne
usce,beograd
tamni nlo ,krece se besumno ,prilicno nisko,iz romboidnog oblika izlazi 6 sipki koji ne vrhovima imaju propelere koji se okrecu
nema snimka


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Svjetleće kugle
PostPostano: ned jun 10, 2012 12:04 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 16, 2007 3:44 am
Postovi: 21
Sinoć je nas 10-ak vidjelo neobične pojave po nebu,7 svjetlećih kugli su išle jedna iza druge u rasponu od par minuta... Nisu niti letjelice niti meteori jer se kreću ravnomjerno,pa onda stanu na jedno mjesto par minuta i opet nastave dalje,onda krenu iznimno brzo pa opet uspore i stoje... evo našao sam jedan filmić na youtube,potpuno su iste bile sa istom svjetlošću,samo sto su se daleko brze kretale..

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... j1keNxIK4#!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: ned jun 10, 2012 11:35 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto mar 13, 2012 7:44 pm
Postovi: 26
Upravo sam sa prijateljima na terasi , dok smo pricali o NLO -ima vidio njih nekoliko.
Kretali su se u svi pravcima osim istok - zapad. Dakle, svjetlece kuugle nalik zvijezdama koje se krecu veoma brzo na velikoj udaljenosti od tla, i bez ikakvog zvuka...
Kameru sam posudio i nijesam uspio snimiti, ali gledam ih skoro svako vece te se nadam da cu ubrzo uspjeti da napravim neki snimak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: pon jun 11, 2012 9:13 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Ja sam 28.05 video oko ponoci kao neku zvezdu, koja se krece polako i krivuda malo levo, malo desno i tako jedno 15 sekundi i onda nestala...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: pon jun 18, 2012 3:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 07, 2010 11:42 am
Postovi: 193
16-og oko 20:00 to bi bilo negdje u smijeru Krizevaca iz auta zamjecen manji mlazni avion relativno nisko iznad njega svijetleca tocka na nekih 20-ak visina aviona . Tockica ga prestigla dosta brze i nakon dvije tri sec. nestala . Nakon par minuta otprilike u kontra smijeru slican avion i ista situacija . Ovo je prvi puta da smo za danjega svijetla nesto tako primjetili da se moze reci 100 % nije avion , satelit ili nesto trece !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: sub jun 23, 2012 3:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jun 23, 2012 1:25 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima!
Nedavno sam otkrio ovaj forum i naprosto se oduševio..jednostavno nisam znao da ima foruma na našim ex-yu jezicima sa ovom tematikom (vjerovatno nisam ni obraćao pažnju). Nakon pregledavanja raznih tema i postova odlučio sam da sa vama podjelim svoja iskustva, svaki komentar ili analiza su dobrodošli.

Živim u Zenici, BiH. Događaj se desio 1993 ili 1994 godine, znači negdje na samoj sredini rata. Tada sam imao 11 ili 12 godina, i dane sam većinom provodio u stanu (zapravo tad sam živio u zgradi od 4 sprata, ja sam bio na zadnjem spratu i mogao sam da vidim popriličan komad neba od sjeveroistoka, pa preko čitavog istočnog neba pa skoro sve do jugoistočnog dijela neba..) Ne znam koji je prosjek godina komentatora na forumu, ali možda se neko i sjeća kakve su to bile ratne godine, škole rijetko da je kad bilo, i kad smo išli granate su nas otjerale doma, struje skoro nikad nije ni bilo, valjda neke redukcije i znam da je dolazila kasno navečer oko 1 sat pa je bila do 3 ili 4 sata ujutro. Sjećam se da je bio tmuran dan, kasna jesen ili zima.. otac mi je radio kao noćni čuvar u nekom kafiću i na posao je otišao oko 20 ili 21 sat navečer, dok je još bilo malo dnevnog svjetla, dok smo ja i mama ostali u stanu. Noć kao i svaka druga, kad otac ode na posao mi bi upalili svijeće i još malo sjedili i pričali ili nešto čitali i jako brzo bi legli spavati, da možemo ustati oko 1 sat navečer kada bi došla struja da mama može nešto skuhati i oprati veš, a ja da mogu gledati tv...
Tako je bilo i tu noć, zaspali smo i kao i uvjek ostavili upaljena svjetla po cijelom stanu da bi nas probudila kada struja dođe.. Odjednom oko 23 sata ili 23:30 mene budi neka ogromna buka. Teško je opisati (iako se sjećam kao da je juče bila - neke stvari ti se urežu u pamćenje za čitav život) ali nešto kao 100 šlepera koji idu u isto vrijeme.
2-3 seknude otkako sam skočio i uspravio se u krevetu, tj. otkako me je buka probudila, čitav stan počinje da se trese. Kao neke vibracije, više kao neko drmanje kao da stan propadne u prostoru 2 ili 3 cm pa se opet naglo digne u početni položaj. Tada se i mama probudila i valjda instiktivno potrčala prema meni, te smo otrčali do prozora, ne znam što, valjda da vidimo šta se dešava kakva je to buka i drmanje.
Odgrnuli smo zavjese (do prozora smo došli maximalno 20 sekundi od početka svega) i gledamo, ne znam da li se sjećate iz rata kako izgleda čitav grad bez struje.. Vidim nebo, malo svjetlije od obrisa zgrada koje su u totalnom mraku, tek se ponegdje vidi svjetlucanje svijeće , ulice su u totalnom mraku, samo vidim obrise zgrada i brda u daljini koji se ističu prema pozadini neba koje je malo svjetlije od zemlje. Buka i pores se i dalje nastavljaju, to je možda 25 sekunda od početka svega, kad odjednom vidim crni zaobljeni obris nekog objekta koji izlazi iznad krova zgrade. Ono znate kad stojite do prozora i posmatrate nebo, i zamislite da nešto leti preko neba i dolazi vam sa leđa i prvo mu možete vidjeti početak kako izlazi sa gornje stranice prozora. Objekat koji je tad prelijetao preko moje zgrade i koji je izlazio u moje vidno polje - pogled koji sam imao sa prozora, je bio ogroman. Vidim svjetlije nebo i nešto crno zaobljeno kako prolazi iznad zgrade. Prvo izlazi njegov rub, potpuno crn u potpunom mraku i polako ide prema istoku. Ne da leti, ne da se kreće nego isto kao da "plovi" isto kao da gledate ogromni brod koji plovi po površini tako mu je kretanje izgledalo. 5-10 sekudni tako je prolazio iznad zgrade i išao prema istoku, kad odjednom u moje vidno polje dolaze i svjetla tog objekta koja su se tek pojavila iznda ruba prozora i koje tek tad mogu da vidim kako je objekat prolazio. Vidim na stotine svjetala, sva su oblika pravougaonika i bijele boje. Izgleda kao kad posmatrate neku zgradu u daljini pa vidite jedno svjetlo je upaljeno drugo je ugašeno pa su dva upaljena pa jedno ugašeno, ali možete da pretpostavite da su ti prozori kroz koje svjetla dolaze u ravni - da su svi udaljeni jednako jedan od drugog samo što je neko svjelo upaljeno a neko ugašeno. Tako je izgledalo i na tom objektu - vidim polukrug koji je zaklonio pola neba i još se kreće prema istoku, vidim da je čitav crne boje ili barem tamniji od neba u pozadini, vidim da ima široki rub, a nakon toga sljedeći taj polukrug vidim stotine svjetala bijele boje u obliku pravougaonika.. Baš kao i na zgradama mogu da primjetim da su ti "prozori" raspoređeni čitavim polukrugom, da su neka svjetla upaljena a neka ugašena. Kako je objekat nastavio svoje kretanje, kako mu je sredina prošla preko ivice prozora tako vidimo da se u stvari radi o ogromnom tanjurastom obliku (baš bi dobro odgovarao opis leteći tanjir, iako to sa sigurnošću ne mogu tvrditi, jer sam vidio samo donju stranu letjelice - mogla je da bude i potpuno okruglog oblika, kao sfera ili lopta, sa mog prozora bi isto izgledala) Buka se nastavlja tresenje stana se nastavlja, objekat i dalje nastavlja kretanje prema istoku, kad odjednom i ja i mama dobijamo napad panike ili straha - ne znam. Jako mi je teško to opisati, ali isto kao da ste vidjeli sve užase ovoga svijeta , kao da umirete, kao da znate da vam svi vaši najdraži umiru a vi ne možete ništa da spriječite, Ne znam, jednostavno neki napad primarnog, iskonskog straha, neki užas koji se ne može opisati niti uporediti sa nečim, nema bola nema ničega samo užas i želja da nisam tu gdje jesam, želim samo da umrem da ne doživljavam više taj strah, tu grozotu. U trenutku kad mo to doživjeli, i ja i mama smo se sklupčali na pod, samo sam želio da sve to prođe, da se to meni ne dešava, bio sam svjestan svega, bio sam pod punom kontrolom i tijela i misli, ali na taj osjećaj nisam znao kako da odreagujem, nisam znao da li da bježim ili da ostaem ili šta već da radim. Samo užaš i ja i mama sklupačani na podu i to je to.
Tako smo ostali minutu ili dvije, buka i potres su polako prestajali, prestajao je i taj osjećaj užasa i zamjenjivao ga je samo strah, i ja sam se polako uspravio sa poda i pogledao kroz prozor i vidim da taj objekat polako zalazi iza brda i da mu vidim samo zadnji rub.
Tada sam i shvatio kako je to "nešto" i ogromno bilo. Prečnik mu je išao skoro od brda na jednoj strani do brda na drugoj strani - moja neka slobodna procjena je da je objekat bio krug ili leteći tanjir sa 3-4 kilometra u prečniku.
Nikad poslje nisam vidio ništa slično tome. Nisam sanjao niti halucinirao, jer je moja mama vidjela sve isto kao i ja, čak je imala i isti osječaj užasa ili straha kao i ja.
Još jedna čudna stvar je da smo poslje godinama od tog događaja pričali svima o tome - i niko nije ništa vidio !!! Komšije koje žive u istoj zgradi nisu osjetili ništa čudno, a kamo li da ih je probudio potres, prijatelji i porodica su nas gledali u čudu kad smo im pokušali ispričati šta smo vidjeli i osjetli, ali do dana današnjeg, apsolutno niko nije vidio ništa neobićno te noći. Ni buku ni potres ni objekat koji leti nebom veličine par kilometara.
Što je još čudnije u samom centru grada na jednoj uzvisini u to doba se nalazilo 6 protiv avionskih topova sa kompletnim posadama ( zbog odbrane od napada jugoslovenskih migova koji su često bombardovali željezaru u Zenici na početku rata) Svaki od tih topova imao je posadu od 5 ljudi, koji su dan - noć posmatrali nebo i bili spremni na pucanje, dakle 30 ljudi je sigurno posmatralo nebo tu noć i kad sam ih pitao da li je iko išta vidio - samo čuđenje - niko ništa ni vidio ni osjetio...
Nakon toga postao sam opsjednut fenomenom NLO-a skupljao sam stare ex-yu časopise Arka (ako se ko sjeća) skupio sam popriličnu količinu materijala o NLO-ima o otmicama, o opisima susreta i viđenja, ali rijetko šta je bilo i približno mom islustvu.. Pažnju na ovo sjećanje prije par godina mi je privukao dokumentarac na Discovery-ju o američkom nesmrtonosnom mikrotalasnom oružju - dizajnirano je za razbijanje demonstracija, kada se uptrijebi protiv ljudi stvara se napad panike i straha, želja za bijegom - ukratko sve ono što smo ja i mama doživjeli i što sam gore opisao...
Drago mi je što sam otkrio ovaj forum i što ovo mogu da podjelim sa vama, vidim da ima mnogo ljudi koji su upućeni u samu problematiku NLO-a, pa ako neko zna da objasni, da ponudi kakvo objašnjenje šta sam vidio, (kod većine drugih viđenja se radilo o raznobojnim svjetlima, kuglama izvanrednih manevarskih sposobnosti, o ogromnim brzinama, dok je ono što sam ja vidio bilo tamno - crno? - sa tačno ograničenim bijelim svjetlima "prozorima" i kretalo se jako sporo)
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: sub jun 23, 2012 4:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Reklo bi se da ste mama i ti bili pomaknuti u područje više svijesti što se zna događati kad su ljudi izloženi ratu, strahu i slično. Moja iskustva iz tog razdoblja također ukazuju na područja "pomaknute svijesti" samo su slike koje sam vidjela bile drugačije od tvojih.

Smatram da si vidio stvarno stanje koje nas okružuje, a ne iluziju u kojoj sad komuniciramo.
Obrati pozornost na boje neba i svega ostalog, ako prizoveš sliku u sjećanje i zaroniš u nju, otvorit će ti se kao da si na kompu kliknuo prozor. Samo zaroni u sliku i pogledaj što te okružuje.
Osjećaj užasa je karakterističan za susrete s određenim vrstama aliena. Isto tako, imamo unutarnju snagu proći kroz taj osjećaj i prebroditi strah. Tada, ako sebi dopustimo, možemo narasti i biti veći i jači od aliena i njihove tehnologije.

Stoga, budući da imaš izvanredno sjećanje na to iskustvo, iskoristi ga i sjećaj se dalje.
Ne očekuj da ti itko išta kaže što se dogodilo, ti si bio tamo i ti se možeš sjetiti svega. Također, smatram da ćeš se bolje sjećati nego tvoja mama jer si bio jako mlad.
Želim ti napomenuti da koliko god izgledalo iščašeno, taj događaj postoji još uvije i događa se upravo sada u nekom drugom "mjehuru sadašnjosti". Putem sjećanja možeš ući u taj mjehur i sjetiti se. Najbolja fora je da možeš i promijeniti što god želiš, jednom kad uđeš u taj mjehur. Može biti po tvome. Što znači da na taj način možemo mijenjati prošlost.
Strahove zaboravi, kao da ne postoje i radi po svome. Ako ti koncentracija bude trajala dovoljno dugo i dovoljno jaka, svašta možeš promijeniti.

Upamti pravilo poštivanja slobodne volje. U to se ne smiješ dirati. Čak i kad misliš da nekome MORAŠ pomoći. Samo ako te netko zamoli ili zatraži. Sve ostalo je nametanje svoje volje drugima. Uvijek možeš upitati u sebi da li taj netko treba pomoć. Začudit će te odgovor.

Bit će nam svima drago čuti čega si se još sjetio. Jer možeš se sjetiti kompletne priče koja stoji iza tog viđenja. I promijeniti je.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: sub jun 23, 2012 4:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 25, 2010 12:29 am
Postovi: 46
Lokacija: Hr
šta je riječ, ja sam nešto slično vidjela, ali ne te godine, i ne na istoj lokaciji. već sam jednom ovdje pisala o tome, nešto ovako;

ljeto, veliko selo u ravnici, gusto naseljeno područje, predvečer, ljeto, sprema se oluja.Još i danas se sjetim tog vremena, kad je dolazila jaka oluja, spremali smo sve u zatvorene prostore, zatvarali prozore, uvijek sve u žurbi i nekoj panici, ....kad se danas tako razbacam po dvorištu kad se sprema oluja, suprug puca od smijeha, ali to mi je ostalo još dok sam bila dijete, i tamo su bili oni jaki vjetrovi. Kako su takve oluje dolazile poslije velikih sparina, gdje nije bila rijetkost i koji mini tornado, bili smo izmoždeni od vrućine, tako da je vjetar koji je pirio bio pravo osvježenje.

I tako se sprema oluja, predvečer, nigdje žive duše, ja sama na sred ulice stojim raširenih ruku i uživam u vjetru, čekam svaki čas prve kapi kiše i još jači vjetar da brišem u kuću. Ne znam koliko sam godina imala, 10 ili 11. tako nekako. Kasnije mi je bilo čudno kako to da me nitko nije zvao u kuću. Odjednom se nebo iznad mene zacrni, dižem pogled, i vidim neku crnu ploču sa bezbroj bijelih svjetala,..... i ne sjećam se ničeg više.

godinama nisam nikome pričala o tome, nisam bila sigurna da li sam to sanjala, da bih slučajno prije 2-3 godine to počela pričati sestri, i ona me uzbuđeno prekine i nastavi sama pričati o velikoj letjelici i puno svjetala . I govori mi da smo nas dvije zajedno stajale na sred ulice, i ne može se načuditi kako se ne sjećam i nje.

moja sestrična je sjedila sa bratom na pragu i priča da su podigli oči i vidjeli to isto. To mi je pričala isto prije par godina.

Svi smo vidjeli samo crnu letjelicu sa puno bijelih svjetala i ne sjećamo se ničeg više, nikad prije nismo pričali nikom o tome, sestrična je živjela u istoj ulici par stotina metara dalje od naše kuće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: ned jun 24, 2012 5:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
sta_je_rec je napisao/la:
Pozdrav svima!
Nedavno sam otkrio ovaj forum i naprosto se oduševio..jednostavno nisam znao da ima foruma na našim ex-yu jezicima sa ovom tematikom (vjerovatno nisam ni obraćao pažnju). Nakon pregledavanja raznih tema i postova odlučio sam da sa vama podjelim svoja iskustva, svaki komentar ili analiza su dobrodošli.

Živim u Zenici, BiH. Događaj se desio 1993 ili 1994 godine, znači negdje na samoj sredini rata. Tada sam imao 11 ili 12 godina, i dane sam većinom provodio u stanu (zapravo tad sam živio u zgradi od 4 sprata, ja sam bio na zadnjem spratu i mogao sam da vidim popriličan komad neba od sjeveroistoka, pa preko čitavog istočnog neba pa skoro sve do jugoistočnog dijela neba..) Ne znam koji je prosjek godina komentatora na forumu, ali možda se neko i sjeća kakve su to bile ratne godine, škole rijetko da je kad bilo, i kad smo išli granate su nas otjerale doma, struje skoro nikad nije ni bilo, valjda neke redukcije i znam da je dolazila kasno navečer oko 1 sat pa je bila do 3 ili 4 sata ujutro. Sjećam se da je bio tmuran dan, kasna jesen ili zima.. otac mi je radio kao noćni čuvar u nekom kafiću i na posao je otišao oko 20 ili 21 sat navečer, dok je još bilo malo dnevnog svjetla, dok smo ja i mama ostali u stanu. Noć kao i svaka druga, kad otac ode na posao mi bi upalili svijeće i još malo sjedili i pričali ili nešto čitali i jako brzo bi legli spavati, da možemo ustati oko 1 sat navečer kada bi došla struja da mama može nešto skuhati i oprati veš, a ja da mogu gledati tv...
Tako je bilo i tu noć, zaspali smo i kao i uvjek ostavili upaljena svjetla po cijelom stanu da bi nas probudila kada struja dođe.. Odjednom oko 23 sata ili 23:30 mene budi neka ogromna buka. Teško je opisati (iako se sjećam kao da je juče bila - neke stvari ti se urežu u pamćenje za čitav život) ali nešto kao 100 šlepera koji idu u isto vrijeme.
2-3 seknude otkako sam skočio i uspravio se u krevetu, tj. otkako me je buka probudila, čitav stan počinje da se trese. Kao neke vibracije, više kao neko drmanje kao da stan propadne u prostoru 2 ili 3 cm pa se opet naglo digne u početni položaj. Tada se i mama probudila i valjda instiktivno potrčala prema meni, te smo otrčali do prozora, ne znam što, valjda da vidimo šta se dešava kakva je to buka i drmanje.
Odgrnuli smo zavjese (do prozora smo došli maximalno 20 sekundi od početka svega) i gledamo, ne znam da li se sjećate iz rata kako izgleda čitav grad bez struje.. Vidim nebo, malo svjetlije od obrisa zgrada koje su u totalnom mraku, tek se ponegdje vidi svjetlucanje svijeće , ulice su u totalnom mraku, samo vidim obrise zgrada i brda u daljini koji se ističu prema pozadini neba koje je malo svjetlije od zemlje. Buka i pores se i dalje nastavljaju, to je možda 25 sekunda od početka svega, kad odjednom vidim crni zaobljeni obris nekog objekta koji izlazi iznad krova zgrade. Ono znate kad stojite do prozora i posmatrate nebo, i zamislite da nešto leti preko neba i dolazi vam sa leđa i prvo mu možete vidjeti početak kako izlazi sa gornje stranice prozora. Objekat koji je tad prelijetao preko moje zgrade i koji je izlazio u moje vidno polje - pogled koji sam imao sa prozora, je bio ogroman. Vidim svjetlije nebo i nešto crno zaobljeno kako prolazi iznad zgrade. Prvo izlazi njegov rub, potpuno crn u potpunom mraku i polako ide prema istoku. Ne da leti, ne da se kreće nego isto kao da "plovi" isto kao da gledate ogromni brod koji plovi po površini tako mu je kretanje izgledalo. 5-10 sekudni tako je prolazio iznad zgrade i išao prema istoku, kad odjednom u moje vidno polje dolaze i svjetla tog objekta koja su se tek pojavila iznda ruba prozora i koje tek tad mogu da vidim kako je objekat prolazio. Vidim na stotine svjetala, sva su oblika pravougaonika i bijele boje. Izgleda kao kad posmatrate neku zgradu u daljini pa vidite jedno svjetlo je upaljeno drugo je ugašeno pa su dva upaljena pa jedno ugašeno, ali možete da pretpostavite da su ti prozori kroz koje svjetla dolaze u ravni - da su svi udaljeni jednako jedan od drugog samo što je neko svjelo upaljeno a neko ugašeno. Tako je izgledalo i na tom objektu - vidim polukrug koji je zaklonio pola neba i još se kreće prema istoku, vidim da je čitav crne boje ili barem tamniji od neba u pozadini, vidim da ima široki rub, a nakon toga sljedeći taj polukrug vidim stotine svjetala bijele boje u obliku pravougaonika.. Baš kao i na zgradama mogu da primjetim da su ti "prozori" raspoređeni čitavim polukrugom, da su neka svjetla upaljena a neka ugašena. Kako je objekat nastavio svoje kretanje, kako mu je sredina prošla preko ivice prozora tako vidimo da se u stvari radi o ogromnom tanjurastom obliku (baš bi dobro odgovarao opis leteći tanjir, iako to sa sigurnošću ne mogu tvrditi, jer sam vidio samo donju stranu letjelice - mogla je da bude i potpuno okruglog oblika, kao sfera ili lopta, sa mog prozora bi isto izgledala) Buka se nastavlja tresenje stana se nastavlja, objekat i dalje nastavlja kretanje prema istoku, kad odjednom i ja i mama dobijamo napad panike ili straha - ne znam. Jako mi je teško to opisati, ali isto kao da ste vidjeli sve užase ovoga svijeta , kao da umirete, kao da znate da vam svi vaši najdraži umiru a vi ne možete ništa da spriječite, Ne znam, jednostavno neki napad primarnog, iskonskog straha, neki užas koji se ne može opisati niti uporediti sa nečim, nema bola nema ničega samo užas i želja da nisam tu gdje jesam, želim samo da umrem da ne doživljavam više taj strah, tu grozotu. U trenutku kad mo to doživjeli, i ja i mama smo se sklupčali na pod, samo sam želio da sve to prođe, da se to meni ne dešava, bio sam svjestan svega, bio sam pod punom kontrolom i tijela i misli, ali na taj osjećaj nisam znao kako da odreagujem, nisam znao da li da bježim ili da ostaem ili šta već da radim. Samo užaš i ja i mama sklupačani na podu i to je to.
Tako smo ostali minutu ili dvije, buka i potres su polako prestajali, prestajao je i taj osjećaj užasa i zamjenjivao ga je samo strah, i ja sam se polako uspravio sa poda i pogledao kroz prozor i vidim da taj objekat polako zalazi iza brda i da mu vidim samo zadnji rub.
Tada sam i shvatio kako je to "nešto" i ogromno bilo. Prečnik mu je išao skoro od brda na jednoj strani do brda na drugoj strani - moja neka slobodna procjena je da je objekat bio krug ili leteći tanjir sa 3-4 kilometra u prečniku.
Nikad poslje nisam vidio ništa slično tome. Nisam sanjao niti halucinirao, jer je moja mama vidjela sve isto kao i ja, čak je imala i isti osječaj užasa ili straha kao i ja.
Još jedna čudna stvar je da smo poslje godinama od tog događaja pričali svima o tome - i niko nije ništa vidio !!! Komšije koje žive u istoj zgradi nisu osjetili ništa čudno, a kamo li da ih je probudio potres, prijatelji i porodica su nas gledali u čudu kad smo im pokušali ispričati šta smo vidjeli i osjetli, ali do dana današnjeg, apsolutno niko nije vidio ništa neobićno te noći. Ni buku ni potres ni objekat koji leti nebom veličine par kilometara.
Što je još čudnije u samom centru grada na jednoj uzvisini u to doba se nalazilo 6 protiv avionskih topova sa kompletnim posadama ( zbog odbrane od napada jugoslovenskih migova koji su često bombardovali željezaru u Zenici na početku rata) Svaki od tih topova imao je posadu od 5 ljudi, koji su dan - noć posmatrali nebo i bili spremni na pucanje, dakle 30 ljudi je sigurno posmatralo nebo tu noć i kad sam ih pitao da li je iko išta vidio - samo čuđenje - niko ništa ni vidio ni osjetio...
Nakon toga postao sam opsjednut fenomenom NLO-a skupljao sam stare ex-yu časopise Arka (ako se ko sjeća) skupio sam popriličnu količinu materijala o NLO-ima o otmicama, o opisima susreta i viđenja, ali rijetko šta je bilo i približno mom islustvu.. Pažnju na ovo sjećanje prije par godina mi je privukao dokumentarac na Discovery-ju o američkom nesmrtonosnom mikrotalasnom oružju - dizajnirano je za razbijanje demonstracija, kada se uptrijebi protiv ljudi stvara se napad panike i straha, želja za bijegom - ukratko sve ono što smo ja i mama doživjeli i što sam gore opisao...
Drago mi je što sam otkrio ovaj forum i što ovo mogu da podjelim sa vama, vidim da ima mnogo ljudi koji su upućeni u samu problematiku NLO-a, pa ako neko zna da objasni, da ponudi kakvo objašnjenje šta sam vidio, (kod većine drugih viđenja se radilo o raznobojnim svjetlima, kuglama izvanrednih manevarskih sposobnosti, o ogromnim brzinama, dok je ono što sam ja vidio bilo tamno - crno? - sa tačno ograničenim bijelim svjetlima "prozorima" i kretalo se jako sporo)
Pozdrav


Vrlo zanimljivo svjedočenje. Dolazimo iz istog grada i prošli smo isti period ,,mraka svijesti,, samo što sam ja tada bila mnogo starija od tebe.

Doista nisam uočila taj objekat i propratne pojave u tom periodu o kojima si pisao, ali sam uočila mnoge druge stvari tada ali i nakon toga (neke svoje upitnike i zaključke sam pisala po forumu). Ratni period je učinio da krenem u neku vrstu buđenja tj. uočavanja i shvatanja mnogih za druge nevidljivih i nerazjašnjenih stvari.Npr. pojava istinitih snova koji su mi postali vrsta putokaza za kako se iz tog perioda MRAKA izvući što više neoštećen u bilo kojem dijelu mene i tako nastojati spriječiti da mi od životnog puta ne naprave stazu za veleslalom.
U svakom slučaju tada smo bili izloženi MNOGIM NEVIDLJIVIM, OPASNIM I MANIPULATIVNIM STVARIMA koje mnogi nisu uočavali, niti su za pojavu nekih simptoma ,,nakon toga,, znali objasniti šta je stvarno njihov uzrok.Ista stvar je i sada prisutna samo u manje primjetnijem obliku, nažalost i opet za veliku većinu.

Ovaj forum i stranica GALAKSIJA je jako dobro mjesto na kojem možeš pročitati i spoznati mnoge stvari i uglavnom nakon toga slijedi dio u kojem nikada više nećeš biti isti. Lično, za ovaj dio mi nije ,,mrsko,, što mi se desio i ako je nekad znao izazvati težu vrstu neshvatanja i nerazumjevanja koja su me znala vraćati da ponovo krećem ispočetka pa stvari, dešavanja i raznorazne pojave ponovo preispitujem i nakon svega toga ponovo dođem do istog zaključka, hahaha.
Nisam baš u nekom ,,điru,, za pisanje (zbog završavanja nekih zahtjevnijih 3D stvari), ali u svakom slučaju želim ti sretno čitanje galaksija foruma... :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: ned jun 24, 2012 6:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Samo još da dodam, Zenica, rat, BiH, NLO jednako je trigger, :thumbup: :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: ned jun 24, 2012 5:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jun 23, 2012 1:25 pm
Postovi: 2
Lampa, mama huanita i znak, hvala na replayu i veliki pozz svima!

Poslušao sam savjet koji mi je dao Lampa i pokušao se sjećati i dalje..Što se tiče događaja iz mog prethodnog posta, sve je bilo manje-više isto kao što sam se sjećao i do sad, ne bi ništa mogao dodati, zapravo nisam se sjetio više nikakvih detalja, ali sam se sjetio nečeg davno zaboravljenog što je prethodilo samom događaju.
Možda nekih mjesec ili dva prije toga sjetio sam se da je dan opet bio jako oblačan i tmuran. I opet su bile "redukcije" struje, samo što je ovaj struja puštana u intervalima - ne znam tačno kako i šta, samo znam da je jedan period dana nije bilo, pa da bi je drugi period dana puštali. Mi bi govorili puštaju je po "rejonima" ili kvartovima, valjda da ne bi došlo do preopterećenja čitave mreže, pa su je morali puštati postepeno. Tako je bilo i taj dan, sjećam se da je bilo posljiepodne, 16 ili 17 sati. I znam da sam otišao do prozora baš da pogledam koji dijelovi grada imaju struju a koji nemaju (čekajući da i moj "rejon" dođe na red). I kad sam pogledao po zgradama koje imaju upaljeno svjetlo a koje ne, znao sam da ima još jedan "rejon" do mene, što znači nekih desetak minuta. I tad kao da mi je neko rekao, pogledao sam nebo. Isto ono istočno nebo, prekriveno oblacima, samo što je sad bilo malo više dnevne svjetlosti. Negdje na sredini neba, između samog istoka i zenita odjednom se pojavio pravougaonik svjetlosti. Izgledalo je isto kao da je neko odstranio / iskružio komad oblaka u obliku pravougaonika i kroz tu rupu pustio svjetlost. I sjećam se da taj svjetlosni pravougaonik nije bio naručito veliki otprilike veličine punog mjeseca ili nešto manji. I svjetlost u njemu je bila nekako žučkasto-bijela, nešto najsličnije sunčevoj svjetlosti, sjećam se da mi nije smetalo da gledam direktno u nju tih nekih 10-ak sekundi koliko je čitava povaja trajala. Tada je jednostavno nestalo. Isto kao kad neko ugasio svjetlo tamo iza oblaka. I oblaci iza svjetlosti su bili isti kao i prije, kontinuirano sivilo bez prekida. Znam da mi je sve to bilo čudno, al tad je vjerovatno došla i struja pa sam jedva dočekao da gledam tv i na čitav događaj zaboravio.

I još par mojih svjedočenja, ne znam jesu li u kakvoj vezi sa ova prethodna dva, ali vrijedi ih spomenuti: ne znam tačno koje godine - znam da je bilo poslije rata, otišao sam sa porodicom do jednog izletovališta, nekih 20-ak kilometara od grada te smo tu trebali i prenoćiti. Prilično izolovano mjesto, slabo naseljeno, većinom sa vikendicama, mala dolina sa šumama sa obje strane i potokom na sredini. Bio je ljetni period i mrak je poprilično i počeo da pada, ali je bilo dovoljno svjetlosti vani da se može hodati. Ja sam iz nekog razloga otišao do potoka, i kada sam se skroz približio vidio sam da nizvodno prema meni ide neka mala svjetleća kugla. Išla je samom sredinom potoka, lebdeći nekih 20-50 cm od površine vode, a bila je veličine kovanice od 2 marke ili od 5 kuna. Svijetlila je nekom sablasnom svjetlošću, ako znate za izraz hladna svjetlost, neka kao flourescencija, boje ni plave ni bijele nego neka između. Ja sam naravno pobjegao..
Drugi put sam vidio tu istu plavkastu kuglicu u ljeto 2004 godine. Znam tačnu godinu jer sam tad kupio auto sa kojom sam je i primjetio. Nalazio sam se na asfaltiranom putu, nekih 10-ak kilometara od grada, i opet je šuma bila sa obje strane, i opet je bio sumrak. Kako sam sa autom izašao iza jedne krivine, kako su moji farovi osvijetlili put ispred mene primjetio sam kako iz šume izlazi kao neka mala kuglica plavičastog sjaja i polako prelazi na asfalt, te se polako kotrlja po njemu prema sredini ceste. Kuglica je reflektovala odsjaj od farova, nešto kao mačije oči na biciklima, samo što je refleksija bila plavičasta, ni skroz plava ni skroz bijela. Na nju apsolutno nisam obratio pažnju, jednostavno sam mislio da je neko smeće pored puta, neki papirić kojeg vjetar gura prema sredini ceste, te koji sija od mojih farova. Kad sam došao blizu jednostavno sam ga zaobišao sa čitavim autom bez bilo kakvog razmišljanja. Par sekundi poslje bez razloga pogledam u retrovizor - ista ona kuglica koja sjaji blijedoplavim sjajem, koju sam vidio na potoku godinama prije, se nalazila na cesti iza mog auta. Samo što više nije išla ravno prema sredini ceste, već je polagano skretala u smijeru u kojem sam ja prošao sa autom. Uhvatila me je jeza,dao sam gas do poda i ne znam ni sam kako sam uspio da dođem do grada..

i još da kažem par stvario sebi, obaveze 3D svijeta zovu :D uvjek sam se smatrao racionalnom ličnošću. Tehnologija, nauka i logika su mi uvjek značile puno više od religije, filozofije i duhovnosti. Ali kako čitam ovaj forum i iskustva i zaključke drugih ljudi, sve više mi se otvara i ta duga strana.. Na razmišljanje su me natjerale rečenica Lampe: "Upamti pravilo poštivanja slobodne volje. U to se ne smiješ dirati. Čak i kad misliš da nekome MORAŠ pomoći. Samo ako te netko zamoli ili zatraži. Sve ostalo je nametanje svoje volje drugima. Uvijek možeš upitati u sebi da li taj netko treba pomoć. Začudit će te odgovor"....

Znak, naravno, drago mi je da nas ima još, za ratno razdoblje si u pravu te postoji veliki broj svjedočenja baš iz tog razdoblja ne znam da li bi bilo ok da ih ja napišem u kratkim crtama jer su to sve svjedočenja iz druge ili treće ruke..Za to nerazumjevanje znam, kod nas ljudi odbacuju sve što im je nepoznato počevši od nove tehnologije, hrane i ostalog a kamo li ovakve teme.. uglavnom hvala na lijepom željama :)
pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: ned jun 24, 2012 6:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Ne znam tko je iskovao frazu "blaženo neznanje" ali je definitivno znao koliko je rada i truda potrebno da bi se napravio milimetarski pomak u pravcu znanja. Počeci su teški, vjerojatno radi neke vrste trenja, otpora, navika. Kasnije ide nešto malo brže, ali svejedno je to pužev korak.

Ovi zadnji događaji koje si opisao nisu direktno povezani s prvim, po mom mišljenju, ali imaju jednu zajedničku osobinu, a to je tvoja sposobnost opažanja. Pa predlažem da je njeguješ. Nastoj se ne prestrašiti kad te čudne stvari budeš viđao. Uglavnom nisu prijatelji, ali ako si neutralnih emocija (nije te strah, a niti nisi lud za njima) tada svatko ide svojim putem, uglavnom.

Vježbaj sjećanje, zapisuj, pamti nelogičnosti jer ti one mogu biti ključ u mnogim situacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: zacudena ...
PostPostano: sub jun 30, 2012 12:07 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jun 29, 2012 11:35 pm
Postovi: 1
dobra vece.ja sam domacica :D ...veceras sam vidila nesto interesantno pa sam se logirala na ovaj forum,jer neznam na koji bi drugo. dok sam pravila veceru (oko 20 h) bilo mi je vruce i izisla sam na balkon.vidila sam na nebu neki svjetleci objekt.zapravo svjetla su se naizmjenicno palila i obrazovala nekakav oblik kao tanjur. nije bio visoko niti se brzo kretao.gledala sam ga pune 2 min.pokusavala sam vidit jel ima jos ko na balkonima da mu pokazem.i onda je zasao iza susjedne zgrade i nisam ga vise vidila.ono sto sam sigurna je to da nije nikakva letjelica koja nam je poznata.nema zvuk a blizu je bilo. jos sam pod tim dojmom i pocinjem stvarno verovati da imamo goste =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zacudena ...
PostPostano: sub jun 30, 2012 1:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Dobra veče, ja sam domaćin :mrgreen:

Na nekoj zamišljenoj Galaksija forum skali svijesti od 1 do 10, tu sam negdje oko trice.

Eto, kao trojkaš sumnjam da bi nešto naprednije koristilo rasvjetu i svjetla po noći.

:glasses7:

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zacudena ...
PostPostano: sub jun 30, 2012 7:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Dobro jutro! :rofl
Ja sam isto domacica (ali silom karmatickih prilika) :angel4: . Sinoc sam sjedela na balkonu i pusila duvan :toothy2: . Ja sam tu negdje vec oko osmice, pa sam mogla zbog mog vec visokog stupnja svijesti, da primjetim, da moje komsije koriste svjetla kada padne mrak :rofl . Nebo je bilo oblacno, gore nisam vidjela nista, ali sam znala da su tu. Ako niste znali, sada vam ja kazem da nismo sami, budite sigurni.
Evo da podjelim s vama :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zacudena ...
PostPostano: sub jun 30, 2012 7:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
jela je napisao/la:
dobra vece.ja sam domacica :D ...veceras sam vidila nesto interesantno pa sam se logirala na ovaj forum,jer neznam na koji bi drugo. dok sam pravila veceru (oko 20 h) bilo mi je vruce i izisla sam na balkon.vidila sam na nebu neki svjetleci objekt.zapravo svjetla su se naizmjenicno palila i obrazovala nekakav oblik kao tanjur. nije bio visoko niti se brzo kretao.gledala sam ga pune 2 min.pokusavala sam vidit jel ima jos ko na balkonima da mu pokazem.i onda je zasao iza susjedne zgrade i nisam ga vise vidila.ono sto sam sigurna je to da nije nikakva letjelica koja nam je poznata.nema zvuk a blizu je bilo. jos sam pod tim dojmom i pocinjem stvarno verovati da imamo goste =D>





Dobro dosla Jelo na forum Galaksija! :love12:

Ovo se zove "vatreno krstenje" :occasion5:

Ako se ljutis predji odmah na Lazareva :read: !

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zacudena ...
PostPostano: sub jun 30, 2012 8:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
U ribolovu, u sumrak, znao sam na vjeru preć. Kad ono... panj :angel4:

Hoću reći, većina viđa neobjašnjive stvari u trenutku, a kasnije se to objasni. Uglavnom bude nešto naše hehe...

Što se mene tiče i bolje je tako. Šta se imam znojit pred nekim daleko naprednijim ispitivački raspoloženim nepoznancem u po noći :mrgreen:

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: sub jun 30, 2012 9:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 2:15 pm
Postovi: 62
http://www.quickmeme.com/meme/3px8h5/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 914 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz