Sada je: sub apr 27, 2024 9:14 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Da li smo jedina humana civilizacija u Univerzumu?
Anketa je završila: sri apr 23, 2008 11:53 pm.
Da 14%  14%  [ 4 ]
Ne 86%  86%  [ 24 ]
Ukupno glasova : 28
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: sri jul 01, 2009 8:27 pm 
SuperFrog je napisao/la:
Hellboy je napisao/la:
Pozdrav svima,

Interesuje me dali netko zna sto o Aldebaranu?
Aldebaranci su navodno humanoidna bica sa kojima je kontakt ostvarila Marija Orsic iz Vril drustva, te je navodno od njh dobila ( putem vizija ) skice za izradu NLO-a i to nekoliko razlicitih vrsta medju kojima su i oni pomocu kojih se moglo putovati do samoga Aldebarana.Tamo se po prici i uputila ekipa iz Vril drustva pred kraj WW2, nakon cirkularnog pisma koje je Orsicka poslala svima, a koje zavrsava rjecima "Nitko ne ostaje ovde".


Zar im nije bilo lakse poslati NLO sa svim upustvima?!


#-o :rofl :rofl :rofl


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: sri jul 01, 2009 10:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 01, 2009 12:05 pm
Postovi: 31
SuperFrog je napisao/la:
Hellboy je napisao/la:
Pozdrav svima,

Interesuje me dali netko zna sto o Aldebaranu?
Aldebaranci su navodno humanoidna bica sa kojima je kontakt ostvarila Marija Orsic iz Vril drustva, te je navodno od njh dobila ( putem vizija ) skice za izradu NLO-a i to nekoliko razlicitih vrsta medju kojima su i oni pomocu kojih se moglo putovati do samoga Aldebarana.Tamo se po prici i uputila ekipa iz Vril drustva pred kraj WW2, nakon cirkularnog pisma koje je Orsicka poslala svima, a koje zavrsava rjecima "Nitko ne ostaje ovde".


Zar im nije bilo lakse poslati NLO sa svim upustvima?!


Pa naravno da jeste, da su kontaktirani drugacije.
Ali posto su ( da uprostimo radi nekih ) kontaktirani kako jesu tako su i odgovorili, mentalno.

_________________
Visita Interiora Terra Rectificando Invenies Occultum Lapidem


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: čet jul 02, 2009 12:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Hellboy je napisao/la:
Pa naravno da jeste, da su kontaktirani drugacije.
Ali posto su ( da uprostimo radi nekih ) kontaktirani kako jesu tako su i odgovorili, mentalno.


Kakve veze ima nacin kontaktiranja??

Zamisli da neko telefonom trazi pomoc iz npr. Etiopije u africi, a ti mu putem telefona pokusas da objasnis kako da napravi razlicite vrste aviona da bi mogao doci do tebe. :love6:

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: čet jul 02, 2009 9:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 01, 2009 12:05 pm
Postovi: 31
SuperFrog je napisao/la:
Hellboy je napisao/la:
Pa naravno da jeste, da su kontaktirani drugacije.
Ali posto su ( da uprostimo radi nekih ) kontaktirani kako jesu tako su i odgovorili, mentalno.


Kakve veze ima nacin kontaktiranja??

Zamisli da neko telefonom trazi pomoc iz npr. Etiopije u africi, a ti mu putem telefona pokusas da objasnis kako da napravi razlicite vrste aviona da bi mogao doci do tebe. :love6:


Ne vidim zašto ne bi tako uradili.Pa nas same je baš briga za svoje.Širom Afrike milioni umiru od gladi, i mi ništa.Ne računaš valjda za ozbiljno ovo jada što im se šalje, to je kap u moru njinih potreba.I sad što bi tamo neki Aldebaranac, koji pitanje je ima li i ovlasti to učiniti, slao nama svoju tehnologiju na gotovo.No gospodo evo vam kako pa vi ako ste evolutivno dorasli da skontate i napravite i upotrjebite svratite na kavu, ak ne tko vam ga akne.Tak ja to vidim, možda nisam u pravu, ali nije mi ni bitno.

No, molio bih te, ali stvarno, da ne polemišemo i filozofiramo o a što ovo a što ono, jer je gubljenje i vremena i energije nepotrebno.

Interesuje me najprije uloga Zagrebčanke Marije Oršić u Vril-u, jer je, navodno, ona ta koja je putem vizija dobila upute za konstrukcije koje su opet navodno uspjesno i funkcionirale, te bi po tomu to bile prve letjelice tog tipa koje su napravljene ljudskom rukom.No da ne smaram dalje ovo su mi izvori ( izmadju ostalog ) :

http://discaircraft.greyfalcon.us/The%2 ... 0Discs.htm

http://battleofearth.wordpress.com/2009 ... l-society/

http://video.google.com/videoplay?docid ... 5480311871

http://video.google.com/videoplay?docid ... 7096&hl=en

Ako je izvanzemaljska humana civilizacija tipa Aldebaranci dala, kako se navodi upute za izradu, onda imamo i pouzdan istorijski dokaz za njigovo postojanje, što i jeste tema.
S druge strane priča se nastavlja tako da su ljudi upućeni u to što su ih Ameri zatekli na terenu, prebačeni u US i tamo nastavili da rade na tim projektima.Samim time bi dogadjaj u Rozvelu bio u okviru tog programa a ne izvanzemaljska posjeta.

Tako da ako neko ima nešto više informacija o tome i volje da ih podjeli, bio bih mu zahvalan.

_________________
Visita Interiora Terra Rectificando Invenies Occultum Lapidem


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: pon jul 06, 2009 2:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Ne razumijem kakvu diskusiju ili ti pak ucenje ocekujes ako ne zelis da se polemise/filozofira...

Nabrzinu sam pogledao sta ima kod KT u vezi vril i spominje se na dva topika, Orsic ni na jednom, dok se Marija spominje samo u razgovorima o Isusu. Koliko sam razumio, Jack je vec u par navrata kontaktirao Lauru, pa mozda ne bi bilo lose da postave pitanje u vezi Marije Orsic i njene sudbine?!

I usput, izvinjenje sto sam skeptican prema vecini stvari sto cujem, to mi valjda u krvi vec... :mrgreen:

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: pon jul 06, 2009 7:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 01, 2009 12:05 pm
Postovi: 31
SuperFrog je napisao/la:
Ne razumijem kakvu diskusiju ili ti pak ucenje ocekujes ako ne zelis da se polemise/filozofira...

Nabrzinu sam pogledao sta ima kod KT u vezi vril i spominje se na dva topika, Orsic ni na jednom, dok se Marija spominje samo u razgovorima o Isusu. Koliko sam razumio, Jack je vec u par navrata kontaktirao Lauru, pa mozda ne bi bilo lose da postave pitanje u vezi Marije Orsic i njene sudbine?!

I usput, izvinjenje sto sam skeptican prema vecini stvari sto cujem, to mi valjda u krvi vec... :mrgreen:


Oprosti, ali mislim da sam bio poprilično jasan u molbi, ne da uopšte ne polemišemo i filozofiramo već da to radimo na osnovu informacija koje imamo, kao što su linkovi koje sam postavio, jer su to konkretne informacije o kojima se može polemisati ( da li su vjerodostojne ili ne ), a sad percipirati o tome zašto nisu ovo a jesu ono to je već, priznaćeš, rasplinjavanje u nedogled.E upravo to i ovo sada sam htjeo izbjeći, ali ako sam pojasnio onda možemo naprijed.
Hvala sto si pogledao na forumu što ima od informacija o tome, nema ništa, znam, zato su linkovi tu, ajmo o tome ili o nečemu što na tu temu izguglaš, ako te tema interesuje?
Pozdrav i nemoj što zamjeriti.Drago mi je razmjeniti mišljenje sa onima koji imaju što reći.

Love & Light

_________________
Visita Interiora Terra Rectificando Invenies Occultum Lapidem


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: sri jul 08, 2009 8:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Vec par puta pokusavam da napisem odgovor, no svaki put odlazimo previse od pocetne teme, te mislim da ne bi bilo lose da otvoris zasebnu temu o Vrilu i/ili Mariji.

Da Segan nije uzeo tu pricu o Virlu kao osnovu svoje knjige na osnovu koje je napravljen istoimeni film? (Contact)

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: čet jul 09, 2009 2:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Evo topica, pa izvolite iznesite svoja pitanja:

http://www.cassiopaea.org/forum/index.php?topic=12766.0

Ako mislite da su smislena. Jedan je pitao dal je Majkl Dzekson stvarno umro, pa ne vidim zasto se ne bi pitala i tako "vazna" pitanja o drustvu fril i nekoj Mariji Orsic.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: čet jul 09, 2009 4:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Mozda kad vidim da neka (izuzev dog o MJ) pitanja Laura doista pita u nekoj od iducih sesija. :wink:

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: uto jul 14, 2009 2:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 01, 2009 12:05 pm
Postovi: 31
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Evo topica, pa izvolite iznesite svoja pitanja:

http://www.cassiopaea.org/forum/index.php?topic=12766.0

Ako mislite da su smislena. Jedan je pitao dal je Majkl Dzekson stvarno umro, pa ne vidim zasto se ne bi pitala i tako "vazna" pitanja o drustvu fril i nekoj Mariji Orsic.


Vril a ne fril k...u neobrazovani.Nemas pojma o cemu pricamo, izadji iz puberteta, odrasti malo, procitaj ponesto, dozivi nesto u zivotu pa se javi.

_________________
Visita Interiora Terra Rectificando Invenies Occultum Lapidem


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: uto jul 14, 2009 2:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 01, 2009 12:05 pm
Postovi: 31
SuperFrog je napisao/la:
Vec par puta pokusavam da napisem odgovor, no svaki put odlazimo previse od pocetne teme, te mislim da ne bi bilo lose da otvoris zasebnu temu o Vrilu i/ili Mariji.

Da Segan nije uzeo tu pricu o Virlu kao osnovu svoje knjige na osnovu koje je napravljen istoimeni film? (Contact)


Svaka cast SuperFrog, konacno neko ko ima mozga da poveze 2 i 2.
Sagan jeste pisao "Kontakt" na osnovu price o Mariji Orsic, samo je radnja premestena u sadasnje vrijeme.
Zasto mislim da je prica o njoj vazna.Jer je to prvi dokumentirani kontakt sa humanoidnim izvanzemaljskim inteligencijama u 20-om vjeku, i to na samom njegovom pocetku.To sto se nekom moze svidjati ili ne, da je kontakt ostvaren preko Vril drustva, nije nas problem.
Cinjenica je, i to se savrseno uklapa u temu o izvanzemaljskim humanim civilizacijama, i nema potrebe otvarati novu temu, da su Aldebaranci humanoidna rasa, naprednija od nas u tehnoloskom smislu, jer su nam dali tehnologiju koja jeste i te kako naprednija od one koju smo do tada imali.

_________________
Visita Interiora Terra Rectificando Invenies Occultum Lapidem


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: uto jul 14, 2009 4:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
SuperFrog je napisao/la:
Mozda kad vidim da neka (izuzev dog o MJ) pitanja Laura doista pita u nekoj od iducih sesija. :wink:


Tu si u pravu. Videcemo.




@Hellboy

Sta reci? Ti si vec sve lepo rekao =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: uto jul 14, 2009 6:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Hellboy je napisao/la:
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Evo topica, pa izvolite iznesite svoja pitanja:

http://www.cassiopaea.org/forum/index.php?topic=12766.0

Ako mislite da su smislena. Jedan je pitao dal je Majkl Dzekson stvarno umro, pa ne vidim zasto se ne bi pitala i tako "vazna" pitanja o drustvu fril i nekoj Mariji Orsic.


Vril a ne fril k...u neobrazovani.Nemas pojma o cemu pricamo, izadji iz puberteta, odrasti malo, procitaj ponesto, dozivi nesto u zivotu pa se javi.


Arbitrium L. koliko ja kapiram, ovaj kauboj iz pakla te nazvao k...em neobrazovanim??? Ili ja ne znam da citam, a citao sam dva puta... Ako je tako, onda je definitivno bezobrazan isto toliko koliko je ruzan !!! Samo mu ne dirajte drustvo vrila.. to valjda zbog ideoloskih predaka i neo-renesanse-istih ?

Ispravi me ako gresim...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: uto jul 14, 2009 6:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
FerdinandTheBull je napisao/la:
Hellboy je napisao/la:
Vril a ne fril k...u neobrazovani.Nemas pojma o cemu pricamo, izadji iz puberteta, odrasti malo, procitaj ponesto, dozivi nesto u zivotu pa se javi.


Arbitrium L. koliko ja kapiram, ovaj kauboj iz pakla te nazvao k...em neobrazovanim??? Ili ja ne znam da citam, a citao sam dva puta... Ako je tako, onda je definitivno bezobrazan isto toliko koliko je ruzan !!! Samo mu ne dirajte drustvo vrila.. to valjda zbog ideoloskih predaka i neo-renesanse-istih ?

Ispravi me ako gresim...

da, i ja sam se zamislio nad owim gore postom jer mi nije bilo jasno od kuda (i zasto) tolika bezobraznost od strane hellboya... :-k

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: uto jul 14, 2009 8:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Od kuda - pa iz ideoloskog opredeljenja i indoktrinacije. A zasto - Zato sto se udara ili na nos ili kroz venu, ili ga je udario tako da je njemu Carstvo Nebesko vec dato unapred...

E sad, da je udario na mene ni po jada , nego na naseg dojucerasnjeg administratora koji moze da ga strpa u dzepic od sakoa...

Nego, Arbitrium je jedan fini miroljubivi lik - i tako treba,

Bravo za Arbitriuma!!!

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: sri jul 15, 2009 11:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 28, 2009 7:33 pm
Postovi: 224
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
Ove prozivke stvarno ne trebaju...

_________________
^_^


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 47 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz