Sada je: ned apr 28, 2024 12:48 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Da li smo jedina humana civilizacija u Univerzumu?
Anketa je završila: sri apr 23, 2008 11:53 pm.
Da 14%  14%  [ 4 ]
Ne 86%  86%  [ 24 ]
Ukupno glasova : 28
Autor/ica Poruka
 Naslov: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: pet nov 30, 2007 11:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 13, 2007 9:33 pm
Postovi: 114
Lokacija: Sarajevo
Do sada znamo da smo jedino mi ljudi humanoidi u svemiru. Ali da li smo mi oduvjek na Zemlji ili smo došli iz svemira. Da li sada u ovom trenutku, negdje u svemiru blizu ili daleko žive ljudi-humanoidi koji imaju vrlo naprednu tehnologiju i daleko veća naučna i duhovna znanja.
Pošto već dugo razmišljam o tome, da li vi imate kakve literaturu u vezi toga? Želio bih da čujem i vaše mišljenje. Jer ja lično vjerujem da nismo jedina humana civilizacija u univerzumu.
:D :D

_________________
Duhovno traganje je naša težnja za znanjem i prosvjetljenjem, koje nas vodi ka Izvoru.
http://www.taoom.webs.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 01, 2007 12:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Sigurno nismo jedina civilizacija ljudskog obličja. Vjerojatnost da u golemom svemirskom prostranstvu nema humanoida je vrlo mala (nisam računao :D).

Naši genetski "arhitekti" ili onozemaljski preci su također iz vrlo sličnog genskog bazena. Humanoidne rase su vrlo raširene svemirom, ako je vjerovati većini channeling seansi.

Ja osobno pripisujem humanoidima našu genetsku liniju koja je mnogostruko bila manipulirana kroz povijest.

Homo sapiens je samo odraz svojih stvoritelja, a stvoritelji čovjeka su samo odraz njihovim vlastitim stvoriteljima itd... U krajnjoj liniji, prema hermetičnim zakonima, univerzalne prirode, sve što jest, je bilo ili će biti je zrcalni odraz onoga iznad u hijerarhiji Univerzuma. Otuda simbolizam piramidalne strukture kao hermetične sheme Stvaranja i Bivanja. Nitko i ništa ne može promijeniti hermetične zakone koji su bez uzroka i posljedice.

Što se tiče ljudskih vanzemaljaca, prilično sam siguran da je većina uzašla na razinu na kojoj se na našu tehnologiju gleda kao nižu manifestaciju i ljudsko (materijalno) shvaćanje magije ili univerzalne Znanosti.

Ljudski vanzemaljci, prema Lacerti (imate njezin intervju na forumu) su samo jedna od frakcija koja se od davnina borila za prevlast nad Zemljom sa ne-humanim rasama. U toj bici nema i nije bilo pobijednika u linearnom smislu, već su obje strane dobile dio kolača. Ili su same dio kolača (ako razmišljamo na hermetički način).

Da, ne samo da vjerujem da postoje humane rase, nego i vjerujem da su stvorile čovjeka ili barem manipulirale ljudskom genetikom.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: sub dec 01, 2007 2:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 12:16 am
Postovi: 58
TaoOm je napisao/la:
Do sada znamo da smo jedino mi ljudi humanoidi u svemiru


Ovo možeš reći samo za sebe ali ne za neke druge ni mene.
Stari moj pa imaš cijeli web galaksije, forum, stotine tekstova i ti se misliš....nema tu puno mudrolije, ili ćeš se priklonit nekim tekstovima ili nećeš ali razbijanje glave da ili ne te nigdje ne vodi.

_________________
Nisam stvarno....stvarno više ne koristim ljubičaste balone i zlatne piramide....sad koristim zlatne balone i ljubičaste piramide.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: sub dec 01, 2007 4:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
TaoOm je napisao/la:
Do sada znamo da smo jedino mi ljudi humanoidi u svemiru.

Ne
Citat:
Ali da li smo mi oduvjek na Zemlji ili smo došli iz svemira.

Da,i opet Da,i uvek Da

TaoOm je napisao/la:
Da li sada u ovom trenutku, negdje u svemiru blizu ili daleko žive ljudi-humanoidi koji imaju vrlo naprednu tehnologiju i daleko veća naučna i duhovna znanja.

Da,i opet Da,i blizu i daleko,i u ovom i u svakom trenutku
Citat:
Pošto već dugo razmišljam o tome, da li vi imate kakve literaturu u vezi toga?

pa pochni od tekstova sa ovog sajta,dok stignesh do foruma shvaticesh da je pitanje u anketi besmisleno,kao da pitash:Dali dishemo? :mrgreen:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: ned dec 02, 2007 8:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
TaoOm je napisao/la:
Do sada znamo da smo jedino mi ljudi humanoidi u svemiru. Ali da li smo mi oduvjek na Zemlji ili smo došli iz svemira. Da li sada u ovom trenutku, negdje u svemiru blizu ili daleko žive ljudi-humanoidi koji imaju vrlo naprednu tehnologiju i daleko veća naučna i duhovna znanja.
Pošto već dugo razmišljam o tome, da li vi imate kakve literaturu u vezi toga? Želio bih da čujem i vaše mišljenje. Jer ja lično vjerujem da nismo jedina humana civilizacija u univerzumu.
:D :D


Mora da si pao s Marsa kad postavljaš ovakva pitanja ovde.

Evo ti odgovor.
http://www.ivantic.net/Bilimejer.htm

Pročitaj malo šta ima i na ovom sajtu, a vi administratori obrišite ovo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 02, 2007 3:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Da li smo jedina humana civilizacija u Univerzumu?

Pitanje nije na mjestu,jer ne vidim da bi naša civilizacija uopće bila humana.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 02, 2007 5:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Citat:
Pitanje nije na mjestu,jer ne vidim da bi naša civilizacija uopće bila humana.


Kolose, vrlo zanimljiva izjava. Slažem se s tobom.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: čet jan 24, 2008 3:14 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 22, 2007 1:55 pm
Postovi: 20
Lokacija: cistina
Ja bih osobno priupitao nesto i o onom materijalu RAEL i raelijancima.Sta mislite o tome?

_________________
liberty dany


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 20, 2008 2:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Ako je svemir beskrajan, beskrajan je i broj mogućnosti koje mogu biti. Od beskraja tih mogućnosti, sigurno postoji nešto humanoidno u svemiru. :lol: Sumnjam da ćete shvatiti što želim reći, ali tako je. ^^


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 22, 2008 4:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ovde nije postavljeno pitanje o humanoidnim nego o humanim civilizacijama.
Sumnjam da ćeš shvatiti što ti želim reći, al', jebi ga. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 30, 2008 1:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Da, vjeruj da sam baš mislio napisati humano, ali izgleda da sam fulao. Uglavnom, teorija se može odnositi na oba pojma.

I kaka mi se od tvog lošeg sarkazma. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 30, 2008 6:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Samo kakaj i manje sumnjaj :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 23, 2009 12:25 am 
tehuti je napisao/la:
Homo sapiens je samo odraz svojih stvoritelja, a stvoritelji èovjeka su samo odraz njihovim vlastitim stvoriteljima itd... U krajnjoj liniji, prema hermetiènim zakonima, univerzalne prirode, sve što jest, je bilo ili æe biti je zrcalni odraz onoga iznad u hijerarhiji Univerzuma. Otuda simbolizam piramidalne strukture kao hermetiène sheme Stvaranja i Bivanja. Nitko i ništa ne može promijeniti hermetiène zakone koji su bez uzroka i posljedice.


Sve sto jest bilo ili ce biti jest nebitno. Sve sto jest stvarno i bitno jest sada.

Vjerujem, tj. znam da postoje dodatne civilizacije i sigurno nismo jedini ovakvog izgleda te da postoji itekako puno ovakvih zemlja. Cak brijem da je jedna ljudskim okom i otkrivena :) Tj. vjerujem da jeste. Jer je ista i tamo su isto ljudi vjerujem humanoidnog oblika.

A i to sto kolos kaze, pitanje jest jesmo li mi uopce humanoidi ili homo sapiensi. Tko zna tko smo mi uopce.

Kad krenes izlazit iz iluzije, defakto u vise nista nisi siguran nego u svoj zdrav razum tj. intuiciju a i cinjenice koje stoje iza istih. Sve ostalo, ko ce ga znat. Saznat cemo jednom valjda lol :) Nada je zadnja koja nestaje :D


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 03, 2009 9:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 29, 2007 9:24 am
Postovi: 174
Lokacija: Nibiru
Svemirski pionir Willy Ley je još davnih dana došao do zaključka kako su sigurno sva inteligentna bića vjerojatno humanoidi. Sa glavom na vrhu (da lakše uoče neprijatelja), dva oka za 3D sliku, dva uha za prostorne lokacijske sposobnosti, ruke za hvatanje itd. Njemu se činilo, promatrajući bića na zemlji, da su humanoidi zbog svog oblika u velikoj prednosti.
No koliko je bio u pravu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 12, 2009 9:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Evo ti jedni koji su i te kako uključeni ovdje :

Prokionci

1) Prokioncima je dan nadimak 'Šveđani' i u prosjeku su između šest i šest i pol stopa visoki. Oni su iz Sunčevog sustava koji se okreće oko Prokiona, dvojnog žuto-bijelog i žutog zvjezdanog sustava koji se uzdiže ispred Siriusa u Canisu Malom (u sustavu Malog Psa), oko 11.4 svjetlosne godine udaljenog od Zemlje. Oni su sa četvrtog planeta u orbiti oko Prokion dvostrukog zvjezdanog sustava.
2) Ove Plavi su mišićavi sa vitkim vratovima i okretnim tijelima. Njihove oči su okretne i visoke inteligencije. Fizički su skoro isti ljudima. Glavna razlika u odnosu na ljudske norme je ta da je njihov krvni cirkulacijski sustav premalo razvijen, dok je limfni sustav više-razvijen. Ovo im daje snažniji imunološki sustav nego ljudima.
3) Neki Plavi imaju visoke intelektualne i verbalne sposobnosti, dok su ostali bez zvuka i telepati. Plavi s govornim sposobnostima će odgovoriti nasilno ako su napadnuti ili im se prijeti. Ali, telepatska vrsta neće. Obje vrste se paze izbjeći izloženost, i obično susreću ljude u tihim zabitima. Oni kontaktiraju žene češće. Mogu samo zuriti i promatrati ljude, zatim se povuku. Plavi se ne čine da stare, i stalno izgledaju da imaju od 27 do 35 ljudskih godina starosti, bez obzira kolika njihova stvarna starost može biti.
4) Ponekad Plavi su zatvorenici Sivih. Sivi mora paralizirati ili uništiti njihovu sposobnost teleportiranja kroz vrijeme i druge dimenzije kako bi ih uzeli za zatvorenike. Plavi koje se vide na istim brodovima kao Sivi, radeći s njima, su hibridi ili klonovi. Jedan način za razlikovati klona je da svi gledaju jednako. Stvarni Plavi imaju različite facijalno svojstvene razlike, i ne izgledaju jednako.
5) Klonovi imaju tanke vratove i krupna mišićna tijela. Nemaju sposobnost teleportirati se ili putovati inter-dimenzionalno. Oni mogu biti kontaktirani telepatski, ali nisu u mogućnosti slati. Oni mogu dobiti naredbe telepatski. Oni su biološki roboti poput zombija. Možete kazati da oni su niske inteligencije gledajući u njihove oči.
6) Visoki Plavi iz Prokiona imaju dobroćudan stav prema čovječanstvu, osim njihovog snažnog neodobravanja naše međusobne okrutnosti. Ovo snažno neodobravanje dodatno je pojačano činjenicom da je naša vlada napravila tajni savez s njihovim nasljednim neprijateljima, Sivima, kako bi dobila još više destruktivnog oružja nego oni što su bili već postojeći. Naša vlada nije zainteresirana za pregovore s Prokioncma, jer oni ne bi dali oružane sustave.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 12, 2009 10:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
spyro je napisao/la:
Prokionci


odakle ti owaj info?

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 13, 2009 12:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 28, 2009 7:33 pm
Postovi: 224
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
Zanimljivo o prokioncima =D>

_________________
^_^


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 13, 2009 3:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
S obzirom koliko znamo o univerzumu, tvrditi da nema inteligentnog života, bilo bi isto kao na osnvi čaše vode uzete iz oceana zaključiti da u oceanu nema riba.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: sri jul 01, 2009 4:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 01, 2009 12:05 pm
Postovi: 31
Pozdrav svima,

Interesuje me dali netko zna sto o Aldebaranu?
Aldebaranci su navodno humanoidna bica sa kojima je kontakt ostvarila Marija Orsic iz Vril drustva, te je navodno od njh dobila ( putem vizija ) skice za izradu NLO-a i to nekoliko razlicitih vrsta medju kojima su i oni pomocu kojih se moglo putovati do samoga Aldebarana.Tamo se po prici i uputila ekipa iz Vril drustva pred kraj WW2, nakon cirkularnog pisma koje je Orsicka poslala svima, a koje zavrsava rjecima "Nitko ne ostaje ovde".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Izvanzemaljske humane civilizacije!?
PostPostano: sri jul 01, 2009 8:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Hellboy je napisao/la:
Pozdrav svima,

Interesuje me dali netko zna sto o Aldebaranu?
Aldebaranci su navodno humanoidna bica sa kojima je kontakt ostvarila Marija Orsic iz Vril drustva, te je navodno od njh dobila ( putem vizija ) skice za izradu NLO-a i to nekoliko razlicitih vrsta medju kojima su i oni pomocu kojih se moglo putovati do samoga Aldebarana.Tamo se po prici i uputila ekipa iz Vril drustva pred kraj WW2, nakon cirkularnog pisma koje je Orsicka poslala svima, a koje zavrsava rjecima "Nitko ne ostaje ovde".


Zar im nije bilo lakse poslati NLO sa svim upustvima?!

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 44 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz