Sada je: ned apr 28, 2024 2:12 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 71 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri jan 07, 2009 9:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Annunaki, ti si reko eci peci pec, eto kad se većina slaže sa Ickeom, idem ja bit protiv. I samo iz svog ega i stava si razvio cijelu teoriju protiv njega, a kladim se da ga nisi ni čitao.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 08, 2009 6:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 29, 2007 9:24 am
Postovi: 174
Lokacija: Nibiru
Pantelija je napisao/la:
Kao što lutaš u svom klasičnom 'znanju' tako si zalutao i na ovaj sajt. Primećuješ li da se ovde uglavnom govori sve ono u šta ti ne želiš da poveruješ?

To si pogodio, definitivno sam zalutao na ovaj sajt. Mislio sam da je klasični NLO forum kad ono pravi mali hladni rat protiv vanzemaljaca. Nisam imao ni pojma da je toliko usredotočen na Ickea i njegove teorije zavjere, jer jednostavno još nisam naišao na takav forum gdje ljudi shvaćaju Ickea ozbiljno. Možda bi ste trebali napraviti poseban podforum samo za NLO bez teorija zavjera, kao što je na nekim drugim forumima.
A što se tiče mog znanja ili kako ti voliš reći "znanja", možda da su neki ljudi više upućeniji u klasična znanja ne bi bilo toliko sekta i sličnih stvari. Ljudi ne bi shvaćali zmiju u Edenskom vrtu kao vanzemaljca već kao nešto drugo. No ako vi želite u to vjerovati nek vam bude. Razumijem vas potpuno. Svjet je u povelikim teškoćama i mnogo toga zloga se dogodilo da se ljudi ne mogu suočiti s tim i radije okrivljuju da su to napravili vanzemaljci iz svemira nego oni sami. Ono čitam recimo u novinama da se u pokrajini u kojoj ja živim 50% trudnoća prekida abortusom. I iako se ljudi trude abortuse objasniti kao nešto normalno i ispravno, ipak ih to tišti na nekoj razini njihove svjesti; isto kao i holokaust i ratovi i tenkovi - ljudi se ne mogu suočiti sa tim, radije će reći "Mi nismo zagadili planetu, mi nismo spalili 5 milijuna ljudi u konc. logorima, mi ne proizvodimo ubojito oružije to su nas natjerali vanzemaljci koji dolaze sa nekih tamo udaljenih planeta duboko u svemiru, ljudi su dobri oni se vole međusobno."
tamna_shuma je napisao/la:
Annunaki, ti si reko eci peci pec, eto kad se većina slaže sa Ickeom, idem ja bit protiv. I samo iz svog ega i stava si razvio cijelu teoriju protiv njega, a kladim se da ga nisi ni čitao.

E dobio bi tu okladu, ja nisam čitao Ickeove knjige ali sam gledao njegove govore na npr. "Na rubu znanosti" i čitao neke članke, dovoljno da čujem poznatu pjesmu o urotama, koja je ovdje izokrenuta. I ja vjerujem u urote, da je npr 9/11 bio orkestriran od strane am. vlade i da Kenndedija nije ubio Oswald; ali ne mislim da su nekakvi vanzemaljci iza toga, već jednostavno lova i ljudska pohlepa. Bilo bi ljepo kada bi samo Židovi bili pohlepni, kako ih se često opisuje, ali to je skoro svatko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 08, 2009 7:20 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Annunaki, hajde da se umesto neargumentovanim tvrdnjama, emocionalnim odgovorima i projekcijama prosto pozabavimo veoma jednostavnim činjenicama.
Ovde se ne vodi rat protiv vanzemaljaca.
Značenje simbola u širem metafizičkom kontekstu i njihova arhetipska vrednost nam je poznato – hvala na pitanju - i fascinantno je da se sada i neka naučna istraživanja sjajno uklapaju u sliku.

Drugo, ima ljudi koji zagađuju planetu i aktivno i svesno rade na tome da dobro zatupe i isprogramiraju što veći deo stanovništva i koji su po svemu sudeći u manjini. Veoma često to rade u saradnji sa nekim vanzemaljskim frakcijama.
Ima i onih koji aktivno štite i jedno i drugo. Ima i onih koji spavaju i ima onih koji se bude.

Na sličan način, ima vanzemaljaca koji štite evoluciju svesti (i koji se po pravilu ne mešaju direktno u naše poslove :!: ), ima i onih koji vrše implantiranja, abdukcije, programiranje uma, genetski inženjering i mnoge gore stvari – i to NIJE pozitivno. O tome postoji jak dokazni materijal, sakupljen u potpuno nezavisnim istraživanjima.

I mi sasvim lepo možemo da razlučimo između ta dva i kod ljudi i kod vanzemaljaca. I to je sve.

Ako ti se ne dopada Icke, evo takođe jednog zanimljivog teksta:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=2133

Gotovo sve teze koje si izneo u ovoj diskusiji se nalaze i u njemu (IV i V deo).
Ovakva iskustva na sličnim forumima su slična, a ti sam razmisli o značenju te činjenice.

A Montalk je zaslužio veeeeeliki poljubac :kiss:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 08, 2009 8:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Annunaki je napisao/la:
pravi mali hladni rat protiv vanzemaljaca.


kakaw hladni rat pobogu? #-o

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 08, 2009 8:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Annunaki je napisao/la:
, definitivno sam zalutao na ovaj sajt.

=D>
eto,ipak nishta nije uzalud,
za godinu dana chamljenja u zaslepljenosti, umesto chitanja tekstova,i tema i postova,bar imash jednu upotrebljivu spoznaju,
mislish da je to malo? :mrgreen: :wink: 8)
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 10, 2009 3:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 29, 2008 12:41 am
Postovi: 12
Lokacija: Na putu do vječnosti
Ja ne vodim hladni rat protiv vanzemaljaca, ali bih zbilja volio da nas ostave na miru. Znao sam i prije da postoje, sada kako živim sjećam se prošlih života, vidim uzorak događaja, vidim sva svoja postojanja.. još uvijek je maglovito, ali ih vidim.. struja događaja, svi realiteti, sva doba, svi potječu iz iste točke i sve će se vratiti u istu točku. Što je najbolje, postoji melodija u svima nama koja povezuje sve točke vremena/prostora. Znam dovoljno da nam oni ne žele pomoći, oni žele ono što mi jesmo. Svatko ima svoju verziju istine, zato nije dobro sve što pročitaš na forumu uzimati zdravo za gotovo. Poštuj mišljenje drugih i iz toga izvuci zaključke. Meditacija pomaže. Inspirirajuća glazba također. Istina nije ista za sve. Za svaki djelić galaksije postoji beskonačan broj mogućnosti. Znaj da oni moraju poštovati metafizičke i spiritualne zakone i ne mogu ti učiniti ništa osim ako ti to ne želiš i zato treba biti oprezan i najbitnije svjestan mogućnosti i manipulacije koju nam spremaju. Istina nije na ekranu računala, televizije, na radiju, u novinama. Istina je kao prvo u tebi, i ako znaš što je u tebi, ako stvarno osjećaš što je istina, bez imalo rasizma ili zatucanosti jer se to tebi ne sviđa, znat ćeš i što je smisao ove igre. Jer ovo jest igra, a igrač je naš "um", naša bit, naše više biće. Kada gledaš svijet novim očima riječi postaju besmislene, slika postaje mutna, prelaziš u neki novi život... postaješ svjestan svega. Svih beskonačnih mogućnosti. Ne čitaj što ja pišem, provjeri sam. Jer... mi smo svi povezani, jer smo svi Jedno, i na kraju ćemo se vratiti..

_________________
Ironija je u tome što sada oni mene traže. Više ih ne moram zvati. Oni sami dolaze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 14, 2009 8:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Ja se slažem sa Annunakijem kada kaže da smo stvarno za neke stvari odgovorni sami i ne možemo kriviti nikoga drugoga. Ljudi su takva stvorenja, bez obzira na utjecaj vanzemaljaca.

Isto tako, mislim da su za određene tvrdnje potrebni dokazi. Oprostite, ali ne shvaćam kako mogu vjerovati nekome na riječ u mnogim stvarima. Da je tako, onda bih ostao bezuvjetni kršćanin i vjerovao u postojanje raja, pakla, demone itd. Sve je to o čemu govorite zanimljivo i nadam se da je točno, jer htio bih vjerovati da je. Dokazi za postojanje izvanzemaljaca ili ne postoje uopće, ili su skriveni. Ako i ne postoje, recimo da nam zdrav razum govori da tamo stvarno nešto ima, jer sami u svemiru sigurno nismo. Ali čemu misliti i biti uvjeren da postoje određene grupacije izvanzemaljskih bića, civilizacije, ovakvog ili onakvog izgleda? Je li zapravo itko od vas može tvrditi da zna da je to tako prema vlastitom iskustvu? Ili je većina u to povjerovala zato jer je netko pametan tako rekao. To govore ljudi koji se žele domoći novca, kao Icke. Moguće je izmisliti bilo kakvu priču i u pozadini te priče izmsiliti dobro osmišljenu, primamljivu i moguću zavjeru koja, kada bi bila istinita, bila i moguća. Danas jednostavno ne možete (i ne smijete) vjerovati ljudima kao što je Icke. (a i većini ljudi općenito)

Vjerujem da u svemiru ima inteligentnog života, ali jedno je stvarnost, a drugo je fantastika i pretjerivanje. Čak i kada pokušam nekome povjerovati, kao što je osoba koju sam naveo u početnom postu, trebaju mi određeni dokazi ili barem opisi iskustava nekih ljudi koje poznam i kojima donekle mogu vjerovati. Ali ne mogu vjerovati nekom Amerikancu (ne govorim nužno o Ickeu) na riječ, kojega niti ne poznam. Stvarnost je oko nas i upravo to je ona poruka koju ovaj forum odašilje. Umjesto da tražimo objašnjenja u moru priča koje spadaju pod znanstvenu fantastiku, trebali bi se posvetiti konačnom rješavanju te misterije i traženju dokaza. Jer jedino su dokazi ono u što će cijeli svijet povjerovati. Mislim da je prijeko potrebno naći dokaze za njihovo postojanje, a ne brbljati o nečemu u što samo želimo vjerovati, a što vjerojatno nije istina. Najdalje dokle ja mogu povjerovati je prisutnost izvanzemaljaca u našoj povijesti. Ali, barem netko od vas mora priznati, da su neke stvari pretjerane uveliko i to je ono čega se trebamo čuvati. Ljude koji istinu i mogućnost konačnog razotkrivenja neke logične tajne poput stvarne uloge piramida ili postojanja Atlantide, zatrpavaju fantastičnim pričama. Naravno, to rade zbog zabave i novca.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 14, 2009 9:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
pope.is.alien. je napisao/la:
Dokazi za postojanje izvanzemaljaca ili ne postoje uopće, ili su skriveni.


da nam skriwaju info o alienima to se dobro zna, al da ne postoje? boze sacuwaj. ewo odgledaj owaj filmic do kraja (ako jesi, nije na odmet ponowiti
gradiwo) - http://video.google.com/videoplay?docid ... 5260900218

usput samo da kazem, icke je britanac. narawno kazes da bi se tribali poswetiti trazenju dokaza, a ne wjerowanju? pa sto icke i ostala ekipa rade nego traze i daju dokaze?! narawno, filteri u glawi nisu na odmet, no to sta ti dokazi nekome spadaju u "znanstwenu fantastiku", e to je druga prica jer se ne uklapa u "normalno" wjerowanje koje propagira sustaw, koji je, recimo, harry pottera izjednacio sa mastom iako takwe stwari (magija) postoje. i narawno da ce biti tesko nekome prihwatiti da magija JESTE stwarna.
widim da je u pitanju jos jedna "hajka na ajka(tm)" :mrgreen:

ako tako razmisljas, jedino bi te pad nlo-a na twoju kucu mogao natjerati da u njih istinski powjerujes. samo se nadam da ti je kuca osigurana i da je u pitanju ne-americki nlo... :wink: usput da pitam, kakaw tebi dokaz ne spada u znastwenu fantastiku?

e da, pod-ime owog foruma je - metafizicki portal...

swako dobro... :mrgreen: :blob: :thumbup:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 15, 2009 12:10 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Vjerujem da u svemiru ima inteligentnog života, ali jedno je stvarnost, a drugo je fantastika i pretjerivanje. Čak i kada pokušam nekome povjerovati, kao što je osoba koju sam naveo u početnom postu, Annunaki, trebaju mi određeni dokazi ili barem opisi iskustava nekih ljudi koje poznam i kojima donekle mogu vjerovati.


Pa, obično i bude tako, da su ove dve potpuno kontradiktorne teze iz nekog razloga jedna sa drugom lepo slažu i prepoznaju kao „bliske“. 1. Nema dokaza za postojanje inteligentnog života – 2. Inteligentni život spolja dolazi da bi nas problematične prosvetlio. Sledeća kontradiktorna teza – koja se takođe prepoznaje kao „bliska“ sa preostale dve - je da izvanzemaljskog života može biti a može i ne biti, ali da će vas bilo kakvo bavljenje time definitivno zastaviti na putu samo-razvoja :wink: .

Ovako otprilike:
Kod Boma ima jedna lepa parabola o dve motke pobodene u pesak i talasima koji ih pomeraju (asocijacija je odlična: poljubac i za Boma :wink: ). Ne vidimo talase, vidimo samo pomeranje motki. To je otprilike situacija u kojoj se nalazimo: vidimo neke efekte, ne vidimo talase koji ih pomeraju, jer ne znamo ništa o planu postojanja sa koga dolaze. Međutim, posmatranjem motki i mentalnim zadiranjem iza granice onoga što je pojavno, počinjemo i da naziremo talas, a i Okean pun takvih talasa. Okean se mreška, jedinstvo različitosti je njegovo prvo svojstvo, ono koje je u skladu sa originalnom mišlju. Talase možeš da nazoveš autonomnim česticama Svesti i njihovo osnovno svojstvo je potencijal za slobodnu volju.

Ima talasa koji to jedinstvo interpretiraju tako što usisavaju druge talase (tuđa morfo-polja) u sebe, zamišljajući da su sami ceo Okean. Ima talasa koji šalju impulse. Mali talasi mogu da budu usisani u jedan takav apsorbujući talas i nastave put kući, apsorbovani i apsorbujući tudja morfo-polja. Ili mogu da se usklade sa radijantnim impulsima, da bi razvili svoju sopstvenu specifičnost i, razvivši je, u jednom trenutku bili u stanju da sami počnu da šalju impulse. To je otprilike Izbor pred kojim jedan deo čovečanstva trenutno stoji.

U apsolutnom smislu Biramo između apsorpcije i radijacije. Apsolut se ispoljava uz pomoć ravnoteže između ova dva naboja.
U relativnom smislu i jedno i drugo, apsorpcija i radijacija, se na našem planu manifestuju kroz bezbroj naizgled svakodnevnih, jednostavnih, 3d-događaja, fizičkih i mentalnih, i na načine koje nismo naučili da razlikujemo.

Poenta je u tome da mali talasi ne mogu da budu usisani, ako se sami ne slože sa time, kao što Exile reče. Zato apsorbujući talasi rado uzimaju prigodne oblike. :wink:
Problem je u tome što, na snu ili na javi, mi, mali talas, vidimo samo one motke koje se pomeraju, ništa više. Treći plan postojanja je zakriljen velom. I zaista možemo slobodno izabrati da li ćemo upotrebiti/razviti svoju pronicljivost/intuiciju da razlučimo šta znači ovaj Izbor, a i da počnemo da naziremo talase iza onih motki ili ne. Zato i jesmo tu.
***
Još jedna istinita priča u vezi sa motkama i talasima: Bio je zemljotres, osetio se poprilično. Sledećeg dana je usledilo zabrinuto pitanje jednog nećaka svojoj tetki, jednoj starijoj dami, da li je dobro, da li se uplašila, da li je jako osetila zemljotres. Tetka je odgovorila: Kakav zemljotres, nije bilo nikakvog zemljotresa, nisu ništa o tome javili na TV-u :? .

To su u pogledu dokaza i razmatranja ovog fenomena nivoi ove priče: ne samo da se ne vide talasi iza motki, već se ne vide ni same motke, pa makar nas udarile i po glavi, jer su nam mediji/škola/koncenzus nauka tako rekli ili su nas „alternativni izvori“ uverili da ih samo sanjamo. :wink:

Dokaza za ovaj fenomen ima, čak i onih koji su validni na trećem planu postojanja, o kojima doduše (uglavnom) još nije bilo reči na TV-u. :wink: Na ovom linku je izlistan jedan lep izbor različitih izvora koji mogu da pomognu u njegovom istraživanju.
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=2133

Onima nešto kritičnijeg uma (eufemizam za sumnjičav :mrgreen: ) u koje sama spadam bih preporučila radove Karle Tarner i istraživanja Barbare Bartolik za početak, jer im taj način obrade podataka i izvođenja dokaza prija, kada se oslobode dubokog poverenja u TV-sliku o našoj realnosti. Za druge je bolji Icke ili Montalk ili Šnajder ili Toper ili Valerian... ma, naći ćeš ih dovoljno tamo.

Međutim, da bi se ovaj fenomen u okviru naših ograničenih mogućnosti zaista makar donekle počeo shvatati, da bi se nazreli talasi iza motki, mora se proširiti okvir percepcije stvarnosti i interakcije sa svetom i to niko ne može da uradi umesto nas samih. „Dokazi“ na ovom nivou se ne mogu dati, već samo steći.

***
Dakle, što mi ide ovo balansiranje unutrašnje tišine od ruke, šta da vam kažem. :angel4:
Jaaaaaack, hoće ovaj server – ili šta je već u pitanju :? - da izdrži ove kilometarske postove :glasses7:


Zadnja izmjena: Arja; čet jan 15, 2009 12:24 am; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 15, 2009 12:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 26, 2007 10:58 pm
Postovi: 44
Lokacija: Galaksija
raznim genetskim modifikacijama .. u svrhu poboljsanja.. Arkturijanci su razvili novu vrstu.. ili kako ih oni nazivaju nadvrstu koji sami sebe nazivaju Preseranci. Imaju najsofisticiraniju tehnologiju u nasoj galaktici.. Da iz nase su galaktike i i cesto se preseru do zemlje! :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 15, 2009 10:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Priznajem da sam malo zalutao. Ovo je metafizički portal, ali kada sam već tu, možemo malo porazgovarati. :| U dublje teme neću ulaziti, ali hvala na svakom odgovoru i pokušaju shvaćanja moje nevjerice u većinu stvari. Zbog toga me ne možete osuđivati i žao mi je ako sam dosadan sa time jer, ipak, ovo niti nije forum za mene.

Citat:
ako tako razmisljas, jedino bi te pad nlo-a na twoju kucu mogao natjerati da u njih istinski powjerujes.


A, ne. Ne bi. Ta nisu valjda putovali kroz toliku udaljenost da se sruše u kuću nekog čovjeka valjda? Mogli su izabrati nešto s više stila, npr. Svj. trgovački centar ili Eiffelov toranj. :lol:

Arja, meni ne treba dokaz da postoji inteligentan život u svemiru jer to je sigurno. To je činjenica. Jer ako je svemir beskrajan, beskrajan je i broj šansi da takvo nešto u svemiru postoji. Meni samo treba dokaz o stvarima koje ovdje čujem, a koje su opet naprednije u smislu - razvijenije. I znanje o samoj temi izvanzemaljskog života je jako široko i zanimljivo. Konkretno, čitao sam Kasiopejske transkripte (većinu) i to je toliko zanimljivo, ali opet toliko daleko od zbilje. Postoji li dokaz koji bi skeptika mogao natjerati da povjeruje u to ili ne postoji? Je li sigurno vjerovati osobama koje su stupile u kontakt sa tim bićima i govore li potpunu istinu? Meni bi bio dovoljan dokaz da od nekoga od vas čujem kako ima iskustva sa time i kako je siguran u postojanje toga na osnovu tog iskustva, ne tuđeg. I ispričavam se zbog toga što dajem ovakve komentare na ovakvom forumu. Očito je da sam zalutao, ali šta sad.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 15, 2009 11:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
pope.is.alien. je napisao/la:
Meni bi bio dovoljan dokaz da od nekoga od vas čujem kako ima iskustva sa time i kako je siguran u postojanje toga na osnovu tog iskustva, ne tuđeg.


mislim da je pantelija imao bliski susret sa nekim prozirnim bicima. bolje procitaj owaj link - http://www.ivantic.net/Dejvid%20Ajk%20i ... eptili.htm

:mrgreen: :blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 16, 2009 12:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Citat:
Ako su Siriusi tu, meni je to dovoljan dokaz da su tu i ovi ostali, uključujući i reptoide.


Pa ovo ima smisla i rečenica mi se baš sviđa. I ja bih da sada vidim letjelicu i da pouzdano znam (kao što je znao on) o kojoj se skupini bića radi, vjerovao da to sve onda ima smisla. Jer izgleda da su onda ipak osobe koje o tome toliko govore i opisuju, znale što govore. Smatra li se da su neki ljudi/svjetske vlade bile ili jesu u kontaktu sa izvanzemaljcima?

Inače, stari mi je pričao da je vidio nlo i da je dan danas siguran da je to bilo to. Ja nisam znao što da mu kažem. Bio je na pecanju sa prijateljima i ostali su do kasno. Ne nebu se pojavila letjelica (tj. udaljeno svjetlo) koje sigurno nije bila zvijezda, niti je bio zemaljski brod. Ovo se kretalo nekako onako u cik-cak. I stvarno kao nije bilo moguće da se išta naše toliko kreće. Pogotovo zato jer je na trenutak i stajalo na mjestu.

Imamo još sličnih priča u obitelji, ali nijedno nisam osobno vidio. Naprimjer, kugla struje koja se kretala kroz naš stan. Tamo negdje početkom 90-ih je to bilo. Svi su bili u dnevnom boravku. I ta stvar je prošla kroz zid sobe, zid dnevnog boravka i izašla van. Nesmetano je prošla kroz zid, ali je na staklu prozora ostao savršen krug. Stara je odmah počela paničariti, sjećam se. I odmah nešto o Bogu počela, kao da to ima ikakve veze. Čak su i promijenili staklo. Ne zato što je rupa, nego zato jer je to kao sve đavolsko. :roll: To mi je isto glupo malo. Može biti 100 stvari.

Ja sam nlo vidio samo u snovima. :lol: Iako nije bilo stvarno, osjećaj koji ti proizvede viđenje takvog nečega je nezamjenjiv. Totalno uzbuđenje, nekakav strah čak. Inače, osjećaji u snovima su uvijek jako realni, bez obzira koliko je realno to što vidimo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 16, 2009 6:57 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Arja, meni ne treba dokaz da postoji inteligentan život u svemiru jer to je sigurno. To je činjenica. Jer ako je svemir beskrajan, beskrajan je i broj šansi da takvo nešto u svemiru postoji. Meni samo treba dokaz o stvarima koje ovdje čujem, a koje su opet naprednije u smislu - razvijenije. I znanje o samoj temi izvanzemaljskog života je jako široko i zanimljivo. Konkretno, čitao sam Kasiopejske transkripte (većinu) i to je toliko zanimljivo, ali opet toliko daleko od zbilje. Postoji li dokaz koji bi skeptika mogao natjerati da povjeruje u to ili ne postoji? Je li sigurno vjerovati osobama koje su stupile u kontakt sa tim bićima i govore li potpunu istinu? Meni bi bio dovoljan dokaz da od nekoga od vas čujem kako ima iskustva sa time i kako je siguran u postojanje toga na osnovu tog iskustva, ne tuđeg. I ispričavam se zbog toga što dajem ovakve komentare na ovakvom forumu. Očito je da sam zalutao, ali šta sad.


Hej, pope, nisi zalutao. Ovo i jeste forum za postavljanje pitanja, a ne za davanje gotovih odgovora.

Zaista nije poenta verovati u bilo šta, već proširiti okvir za percpeciju stvarnosti. Verovanje zamrzava stvarnost u jednu statičnu sliku. Osho ima jednu lepu rečenicu: „...sledeće telo je astralno, ali nemojte se usuditi da mi to poverujete.“ :mrgreen:

I zaista je tako da to moraš da ispitaš sam za sebe. Samo samostalnim slaganjem puzli Velike slike proširujemo svoj okvir za interakciju sa Svime što Jeste, kapacitet za prijem „informacija“ (jako volim ovu reč) i razlučivanje istine od laži.

Na ovom forumu je obilje različitih pogleda, različitih pristupa, različitih informacija. Ono što je sasvim sigurno je da nisu svi tačni, da ne odgovaraju svi onome što jeste.
Zato neka to budu pre impulsi, podsticaji za samostalno slaganje kockica, uz maksimalnu pronicljivost/intuiciju i istovremenu veru – naravno :wink: – da su u beskonačnoj Kreaciji sve stvari moguće.

Citat:
A, ne. Ne bi. Ta nisu valjda putovali kroz toliku udaljenost da se sruše u kuću nekog čovjeka valjda? Mogli su izabrati nešto s više stila, npr. Svj. trgovački centar ili Eiffelov toranj.


Nestalo goriva. Meni bi se to na primer lako desilo. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 16, 2009 10:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
pope.is.alien. je napisao/la:
Pa ovo ima smisla i rečenica mi se baš sviđa. I ja bih da sada vidim letjelicu i da pouzdano znam (kao što je znao on) o kojoj se skupini bića radi, vjerovao da to sve onda ima smisla.


ajde, bit ce nesto od tebe :mrgreen: :blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 16, 2009 10:58 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 1:43 pm
Postovi: 25
pope.is.alien. je napisao/la:
Citat:
Ako su Siriusi tu, meni je to dovoljan dokaz da su tu i ovi ostali, uključujući i reptoide.


Inače, stari mi je pričao da je vidio nlo i da je dan danas siguran da je to bilo to. Ja nisam znao što da mu kažem. Bio je na pecanju sa prijateljima i ostali su do kasno. Ne nebu se pojavila letjelica (tj. udaljeno svjetlo) koje sigurno nije bila zvijezda, niti je bio zemaljski brod. Ovo se kretalo nekako onako u cik-cak. I stvarno kao nije bilo moguće da se išta naše toliko kreće. Pogotovo zato jer je na trenutak i stajalo na mjestu.


Vidio sam nesto slicno 3-4 puta 8)

Cak smo frend i ja vidjeli istu stvar koja se odigrala na nebu , on je bio na jednom kraju grada kod kuce ,a ja na drugom... bilo je oko 00,30h. Sreca , pa nisam morao nikog ubjeđivati u viđeno jer nisam bio jedini koji je to vidio.... Po kretnjama i brzini definitivno nije bila "ovozemaljska" letjelica!(mozda su ameri testirali nove igracke)


Arja je napisao/la:
Citat:

I zaista je tako da to moraš da ispitaš sam za sebe. Samo samostalnim slaganjem puzli Velike slike proširujemo svoj okvir za interakciju sa Svime što Jeste, kapacitet za prijem „informacija“ (jako volim ovu reč) i razlučivanje istine od laži.

Na ovom forumu je obilje različitih pogleda, različitih pristupa, različitih informacija. Ono što je sasvim sigurno je da nisu svi tačni, da ne odgovaraju svi onome što jeste.
Zato neka to budu pre impulsi, podsticaji za samostalno slaganje kockica, uz maksimalnu pronicljivost/intuiciju i istovremenu veru – naravno :wink:


Slažem se ... sto vise citam postove , vasa misljena, diskusije, cijela slika mi postaje jasnija jer sam odredjene stvari sam zakljucio , a ovdje se samo potvrdilo iako ne uzimam sve zdravo za gotovo... :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 16, 2009 1:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Citat:
I zaista je tako da to moraš da ispitaš sam za sebe. Samo samostalnim slaganjem puzli Velike slike proširujemo svoj okvir za interakciju sa Svime što Jeste, kapacitet za prijem „informacija“ (jako volim ovu reč) i razlučivanje istine od laži.


Istina. Lijep post i hvala za odgovor.

Jimmy, moguće da postoje i tajna zemaljska postrojenja sa novim, nepoznatim letjelicama. Ali ne vjerujem da su sve što vidimo na nebu oni. Mislim, realno - ne vidiš često na nebu puno stvari. Vidiš avion, a svi dobro znaju kako se on kreće. Dakle, ako u 00.30 vidiš neko svjetlo koje očito nije avion niti se tako kreće, 95% je to nlo. :lol: Mada bi meni bilo jako zanimljivo vidjeti i neki MIG na ovim prostorima.

Noću kraj nekog jezera van grada, na nekim poljima, ako se svemir vidi lijepo i nema oblaka, vrlo je vjerojatno da ćeš vidjeti nešto sumnjivo ako gledaš duže. Nažalost, ja sam u gradu pa je tu uvijek oblačno i ne vide se zvijezde često. Ali kad mi tata ide, uvijek ispriča nekakvu priču o nebu. Za jednom je bio siguran da je vidio nlo. Inače misli da su to neke naše specijalne letjelice ili neki testovi. Ali moguće da se dosta često radi o nlo-u.

Usput, sjeća li se netko druge epizode dosjea x? "Deep Throat". Najbolja epizoda u cijeloj seriji uopće. Kada prikazuju let tih letjelica iznad neke baze u SAD-u. Jako realna epizoda. Samo me zanima jesu li stvarno oni tajni obavještajci tako nasilni i ako takve kontra-informativne agencije postoje, zna li vrh vlade uopće za njih ili rade zasebno? Ne znam baš da li zna neki američki predsjednik o tome svemu. Jedan od njih bi već nešto otkrio, uostalom...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 16, 2009 11:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
jedan zanimljiw tekst - http://www.ivantic.net/Slike%20i%20krat ... /dulce.htm :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 16, 2009 11:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
bad.ass je napisao/la:

Baš sam ga jućer pročitao. Strava šta je to ispod Dulce-a ako je istina šta ovaj priča. Oblast zvana Dvorana noćne more...zamislite samo to mjesto


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 17, 2009 12:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 27, 2007 11:07 pm
Postovi: 306
U ovom tekstu Montalka, što ga Galaksija i Arja prevode, je to navedeno i istaknuto.
Ta "tehnološka" priča je u svemu od drugorazrednog značaja.
Mislim to - kako imaju super, turbo brza vozila, fascinantne svjetlosne efekte, ignorišu zakone mehanike i sl.
Bitan dio te priče je , da imaju - hiperdimenzionalnu tehnologiju.
Dok mi o dimenzijama imamo , valjda samo "ludim matematičarima" razumljive, matematičke teorije.(bar što se tiče nauke)
Njima su te dimenzije - pristupačne!
Nije nelogično pretpostaviti da oni tamo - žive.
No, ono se to gleda nekako , kao da su oni - isto ovo. Samo, jako mnogo brži, jači...prosto - "napredniji"!
I onda onaj astronaut , Mičel, o dobroćudnosti vanzemaljaca navede argument,
" toliko su napredniji (brži, jači...) da, kad bi nam željeli zlo - davno bi nas slistili."
Prosto je začudno, koliko se često taj argument navodi.A mislim da se nekako usadio u ljudsku svijest i više, nego što bi se reklo po tome, koliko često se navodi.

A tu na primjer, Pope..., imaš eto jedan dokaz. Takoreći - činjenicu.
Taj argument je logički neispravan.
Nedostaju premise izmedju - "zlo" i "slistiti"
Logički neispravni argumenti se koriste uvijek u cilju - manipulacije.
(Izuzetak je samo kada nastanu sasvim slučajno, iz razloga neinteligencije, što kod ovog argumenta nije slučaj.)

Suština priče, kako je ja sada vidim, je upravo u onoj - hiperdimenzionalnosti.
Zato, Pope..., nisi zalutao!
Priča o vanzemaljcima jeste - "metafizička priča"!
Pozdrav
F.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 71 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 45 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz