Sada je: pet apr 19, 2024 9:24 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pet jul 02, 2010 9:32 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 25, 2010 12:33 pm
Postovi: 12
Nije mi se ništa čudno dogodilo ove noći, iako sam dobio 2 krvave crte po leđima, izgledaju kao neki kirurški rez...opet, ne znam od kud. To je to što mi je izrazito čudno, svaki dan neki drugi dio moga tijela je ... ranjen. Možda mjesečarim. Ne mogu to jednostavno objasniti. Pa ipak teško da sam toliko zanimljiv vanzemaljcima.

Lithium

_________________
Glasovi šapuću, ali ja se smijem. Spreman.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pet jul 02, 2010 11:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 04, 2009 3:38 pm
Postovi: 104
Možeš postaviti slike tih rana,ozljeda ?Može i na pm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub jul 03, 2010 1:29 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 25, 2010 12:33 pm
Postovi: 12
Teško da bi ih mogao vidjeti sada, jer su već skoro izbljedile. Uz to, kamera na mobitelu mi je, manje-više, beskorisna. Mogu pokušati opisati.

Jedna, duža crta, ide 10cm sredinom kralježnice, vrlo precizno, a druga, manja, oko 5 cm, lijevo je od te velike (pomaknuta za oko 2 cm). Paralelne su s kralježnicom. Ujutro su bile vrlo vidljive. Oba dvije su sad već skoro izbljedile, djelomično zato jer sam danas izgorio na suncu. Nisam sklon samoozljeđivanju, također, sjetio bih se da sam se negdje udario ili okrznuo na tom dijelu tijela. Opet, kažem, možda sam samo paranoičan, ali ovakve stvari - čudne ozljede na različitim dijelovima tijela - su mi se događale i prije. Samo je razlika što sam danas prvi puta mogao jasno vidjeti nešto što ne mogu objasniti. Sumnjam da bi vanzemaljci mogli biti toliko nepažljivi i ostaviti takav trag na mojim leđima - dok s druge strane, razumnog objašnjenja nemam, iako bi volio da ovakve stvari prestanu jer mi polako počinju ići na živce. Vidjet ću što mi novi dan nosi.

Lithium

_________________
Glasovi šapuću, ali ja se smijem. Spreman.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Cudan dogadjaj
PostPostano: ned jul 04, 2010 12:04 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub maj 16, 2009 11:30 pm
Postovi: 15
Dobra noc svima,dugo citam ovaj forum i mogu reci da je izvanredan,zaista sam impresioniran otvorenoscu clanova istog.

Sada bih presao na ovaj cudan dogadjaj,naime pre tri meseca otprilike,desilo mi se nesto neobjasnjivo.Dakle jedne noci,legao sam i sasvim sam siguran da sam na sebi imao gornji i donji deo pidzame.U toku noci,probudio sam se i primetio da nemam na sebi gornji deo iste.Iako pospan,trazio sam je nekoliko minuta,ali je nisam nasao.Zaspao sam,a ujutro kada sam se probudio,ugledao sam gornji deo pidzame na svom krevetu.Bio sam zacudjen,ispricao svojima,naravno rekli su mi da verovatno te noci nisam ni nosio gornji deo i na tome se zavrsilo,medjutim sigaran sam da sam ga nosio,takodje sigurno je neisam skinuo zbog vrucine,jer nije bilo toplo vreme.Naravno,ja bih sve ovo zaboravio,medjutim malo posle toga,desava mi se nesto,zaista nerazumljivo,sto me je uplasilo.Poceo sam,iz potpuno neobjasnjivih razloga,da osecam neverovatnu agresivnost prema jednom coveku,koji je inace prema meni fantastican i jako me ceni i postuje,dakle ta agresivnost izgleda kao potpuno neracionalna.Inace,agresivnost podrazumeva da zelim da ga udarim iako mi,kazem,covek apsolutno nista nije uradio,a inace u zivotu se nisam pobio,cak ni kao tinejdzer.U poslednje vreme taj osecaj jenjava i veoma mi je drago zbog toga,medjutim zanima me vase misljenje oko svega ovoga.

Ne znam da li sam na pravom mestu napisao ovo,ako nisam slobodno prebacite. - Evo bijah toliko slobodan, čini mi se ovo kao pravo mjesto.

Zeleo bih da cujem vasa razmisljanja,jer me ovo muci i intrigira vec duze vreme,hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cudan dogadjaj
PostPostano: ned jul 04, 2010 2:33 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
gidzi je napisao/la:
Dobra noc svima,dugo citam ovaj forum i mogu reci da je izvanredan,zaista sam impresioniran otvorenoscu clanova istog.

Sada bih presao na ovaj cudan dogadjaj,naime pre tri meseca otprilike,desilo mi se nesto neobjasnjivo.Dakle jedne noci,legao sam i sasvim sam siguran da sam na sebi imao gornji i donji deo pidzame.U toku noci,probudio sam se i primetio da nemam na sebi gornji deo iste.Iako pospan,trazio sam je nekoliko minuta,ali je nisam nasao.Zaspao sam,a ujutro kada sam se probudio,ugledao sam gornji deo pidzame na svom krevetu.Bio sam zacudjen,ispricao svojima,naravno rekli su mi da verovatno te noci nisam ni nosio gornji deo i na tome se zavrsilo,medjutim sigaran sam da sam ga nosio,takodje sigurno je neisam skinuo zbog vrucine,jer nije bilo toplo vreme.Naravno,ja bih sve ovo zaboravio,medjutim malo posle toga,desava mi se nesto,zaista nerazumljivo,sto me je uplasilo.Poceo sam,iz potpuno neobjasnjivih razloga,da osecam neverovatnu agresivnost prema jednom coveku,koji je inace prema meni fantastican i jako me ceni i postuje,dakle ta agresivnost izgleda kao potpuno neracionalna.Inace,agresivnost podrazumeva da zelim da ga udarim iako mi,kazem,covek apsolutno nista nije uradio,a inace u zivotu se nisam pobio,cak ni kao tinejdzer.U poslednje vreme taj osecaj jenjava i veoma mi je drago zbog toga,medjutim zanima me vase misljenje oko svega ovoga.

Ne znam da li sam na pravom mestu napisao ovo,ako nisam slobodno prebacite. - Evo bijah toliko slobodan, čini mi se ovo kao pravo mjesto.

Zeleo bih da cujem vasa razmisljanja,jer me ovo muci i intrigira vec duze vreme,hvala unapred.


Kod vanzemaljskih otmica je česta pojava da se čovjek probudi bez nekog dijela piđame, s gaćama ili piđamom obučenim naopako, u tuđoj piđami, bez piđame, gol itd. Čak su zabilježeni i slučajevi kod žena koje su otete za vrijeme menstruacije gdje su zaspale s uloškom a probudile s tamponom. Takođe je bilo slučajeva gdje su žrtvu otmica vraćali u pogrešan krevet a bogami i u pogrešnu kuću.

Citat:
(...)My children now have to endure this. They are 14, about to turn 11, 7, and 6. My "about to turn 11 year old" is the one who has urged me to find someone who I can at least discuss this topic with.

Saturday night she went to sleep as usual wearing the clothes she had worn that day (I've given up on getting her to change into her night clothes, its a moot point). She was wearing the usual shirt and jeans. Sunday morning she ran to me shaken up because she had woken up not wearing her jeans and she had looked everywhere for them and they were missing. She said she had a dream that confused her, some loud music blaring and lights flashing, and then she woke up and noticed her jeans were gone.

I have looked everywhere in her room and in the house, every crack and crevice. I've searched every plausible explainable end and found nothing. I accepted the truth (what I believe the truth is anyway) quickly because when I was pregnant with this same child of mine, I had a dream of being abducted, examined and returned. I had gone to sleep that night wearing a pink maternity shirt and woke up wearing a grey work shirt that neither me or my husband owned or had ever seen.

Izvor


Citat:
Remember if your clothing or anything else in your house is ever in disarray for no apparent reason. It is common to awaken naked, clothes on backward and windows open after an alien abduction.

Izvor



Citat:
Some people experience 'missing time'. They find unable to explain their whereabouts for minutes - hours - or even days. Often they find themselves waking to unfamiliar surroundings. Sometimes their clothing is discheveled, or completely missing

Izvor


Citat:
I saw a big black hole and when i looked up i saw something gooey. when i finally realized where i was i was standing at my front door naked. it seemed like the aliens took my clothes because i cannot find the set of clothes that I was wearing ever. I dunno. any way i haven't seen any other postings like this so what ever. I hope I can gain some support from this site. thank you.

Izvor


Citat:
(...)the lady awoke sometimes with her clothing on inside out or on backwards, and once inside someone else's panties!

Izvor


(...)

Naravno, ne mora da znači da se u tvom slučaju radilo o otmici, pogotovo ukoliko sve to nije praćeno i drugim simptomima koji su karakteristični za to. Mada, doduše, nagla pojava nekih novih osobina ličnosti kao što je "neobjašnjiva" agresivnost, moglo bi spadati u posljedice vanzemaljskih otmica!?

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: ned jul 04, 2010 2:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub maj 16, 2009 11:30 pm
Postovi: 15
Hvala na odgovoru,deluje mi kao verovatno objasnjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pon jul 05, 2010 8:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Ja cu odmah priznati da nisam procitao celu temu ni knjigu, ali bih zamolio za neka pojasnjenja onih koji su dobro upuceni. Nemam dovoljno vremena da sve procitam, ali me nesto interesuje.

Na koje centre uticu vanzemaljci prilikom otmica? Sta u stvari rade sa zrtvama? Sta postizu time? Kako se zastititi? Kako odredjuju koga otimati, a koga ne?

Zahvaljujem se unapred sto ce mi neko odgovoriti, jer zaista nemam vremena da sve procitam, a interesuje me.

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pon jul 05, 2010 10:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Navodno otimaju one koji su im na neki način bliski (koji zrače strahom?) a postoji i teorija da otimaju one s kojima su se za takvu "suradnju" dogovorili još prije negoli su se ovi rodili; ponekad je dogovor sklopljen s njihovim precima pa se otimaju članovi nekoliko generacija istih obitelji.
Glavni razlog otmicama je, koliko se to dosad uspjelo saznati, taj što su otimači-Orionci (bića sa Oriona) izgubili svoj dom i nemaju gdje živjeti pa bi sada malo došli na Zemlju - no, ni tu im nije baš najoptimalnije odnosno moraju tek izgraditi valjana tijela u kojima bi ovdje boravili, pa u tu svrhu otimaju ljude i stoku, odstranjuju im organe koje koriste u laboratorijskim istraživanjima po podzemnim bazama (uglavnom u USA?) ili ugrađuju u ljude implante kako bi ih pratili i kontrolirali - valjda zato da više nauče o njima i o tome kakvi i sami moraju postati ako žele ostati ovdje? Ili da od njih naprave još veće automate nego što već jesu, tako da im jednog dana mogu služiti, bilo direktno kao hrana ili kao roblje za njihove brojne aktivnosti.
Ta OPS bića - sebična i usmjerena na sebe (što ih btw čini VEOMA sličnima većini ljudi, tako da bi se moglo reći da su oni naša negativna "braća"?) - uglavnom su bezosjećajna i hrane se ljudskim negativnim emocijama, odnosno jakim emocijama kao što su duboki užas ili luda euforija. Senzacionalisti su - opet poput većine ljudi, kojima su potrebni sve jači vanjski stimulansi da bi mogli uopće išta osjetiti (a što nije povezano direktno s njima samima) ....

Ono što je i meni nejasno su otmice u snovima, odnosno u astralu. Što se postiže njima...?
Nakon što sam pročitala sve te priče o astralnim otmicama i naročito paralizama u snu, sasvim je logično da sam na kraju usnila kako susrećem u crni plašt zaodjevenu meni poznatu i blisku osobu (ne znam tko je, samo osjećam da se radi o nekome bliskom) kako mi se približava da sjedne za šank skupa sa mnom i ostalima koji tu sjede, no kad je pogledam u oči "da ih provjerim" (je li to odjek pročitanog...? ranije u snovima nisam nikome provjeravala oči) naravno da otkrivam da su one vampirski crvene sa crnom izduženom vanzemaljskom zjenicom... Osjetim kako me podilaze srsi i poželim svih što glasnije upozoriti tko je to došao, ali osjećam da se kočim tj da ne mogu ispustiti glasa niti se pomaknuti ni bilo kako reagirati, kao da sam dobila anesteziju; dotle sotona mirno sjeda na stolicu meni nasuprot i kao i obično u (rijetkim) snovima u kojima se na kraju paraliziram - nemajući boljeg rješenja, pobjegnem natrag u tijelo i budim se. Pri buđenju osjećam žmarce kao nakon utrnuća.
Mnogi bi bili sigurni da je to astralni susret sa Zlom, sa OPS bićem preobraženim u blisku osobu i tome sl. i ja bih se složila s time kad mi samo ne bi izmicala LOGIKA ovakvih susreta?
Odnosno, ako sam i susrela neko OPS biće pred kojim sam zanijemila i ukočila se - što onda?

Dosad sam vjerovala da jedina logika svakog sna leži u njegovoj SIMBOLICI - da je san, kako je Steiner rekao, "zbrka nastala ponovnim uranjanjem astralnog tijela koje stiže iz duhovnog svijeta u eterično tijelo sjećanja koje leži uspavano na postelji skupa sa fizičkim" - koja se dade dešifrirati pomoću doživljenih OSJEĆAJA .... Dakle, ne analiziraju se slike i radnja sna, koja je obično zbrkana i nema ni glave ni repa (posljedica miješanja duhovnim i fizičkih zakonitosti dvaju različitih tijela) nego se analiziraju i izvlače osjećaji, slutnje, strahovi.... i tu se pokušava naći PARALELA sa sličnim osjećajima iz stvarnog života. Tek kad imamo obje priče - ovu iz sna i ovu iz stvarnog života - obuhvaćene jednakim osjećajima, možemo početi tražiti simbole u slikama iz sna.... No, teško je svakom zapamćenom snu uvijek pronaći značenje, izvući poruku ili upozorenje, pronaći rješenje problema, uopće definirati o kojem se problemu radi, itd...

E pa, san mi ima smisla kao psihološka pojava, slika iz nesvjesnog koja nam razotkriva nas same, ali mi apsolutno nema nikakvog smisla kao niz susreta sa prerušenim Orioncima ili Grejsima, koji tu glumataju nekoga poznatog pa imaju sa mnom astralnu interakciju u vidu izmjene nekakvih osjećaja, ili izazivaju određene osjećaje u mom astralnom tijelu, i onda se ja probudim, malo na to mislim, zatim zaboravim i - šta ?! Koji su cilj ovim postigli OPS-ovci? Kako su mi naudili tim astralnim susretom?
Zaista ne razumijem....

Također sam sanjala dva ili tri sna u životu koji su se u glavnim crtama kasnije ostvarili - u njih nisu bili uključeni vanzemaljci (osim ako oni nisu prisutni u svim negativno obojenim snovima?) - i ne znam što sad s tim? Mislim... pa šta onda? :-k


:help:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pon jul 05, 2010 11:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
,,Pravilno,, heh, shvatanje šta se ustvari krije iza nekih čudnih snova, ožiljaka, paraliza ili nekih već pobrojanih bisera, prije svega zahtijeva obraćanje pažnje na sve te stvari zajedno, jer tako je jedino moguće dobiti čišću sliku u odgonetanju zagonetke, šta nam se ustvari istinski dešava.

Pričanje čudnih snova, ili samostalno analiziranje doista zahtijeva opažanje stvari u fizičkom koji prije ili poslije prate takve snove.

Koji su efekti regresoterapija?

To je vraćanje na sjećanje bitne sekvence datog događaja ili dijela nekog sna.
Kad sa tim izoštrimo taj dio, dobijamo jasniju sliku šta se ustvari krilo iza svega toga, dijela sna, ili nekog čudnog našeg stanja ili događaja.
Sjećanje, shvatanje, prelaz, iscjeljivanje, jačanje samoodbrane...

Te efekte tih vrsta terapija možemo postići sami.
Kako???

Upravo vraćanjem na tu bitno sekvencu sna.

Koji je bitan efekat koji pokazuje tu bitnu sekvencu?
Pojačan negativan osjećaj i opet prije svega osjećaj (strah, mučnina, izgubljenost, razvratnost, prevelika ljubav itd).
Potom nešto u snu što može biti pokazatelj neke manipulacije. Neka stvar kojoj nije mjesto u tom snu, ili slici sna (npr. hrčak na stolu, a u kući nikad nije držana životinja ili bar taj hrčak itd).

Doći u fazu da se sjećamo ,,otvoreno,, sa što manje paravan memorija, idemo na pitanje, Zašto? Uzrok?

Pokaz kojekavih ,,uzroka,, takođe može imati
one paravan memorije koje znaju prikriti stvarni ,,uzrok,,
Ali ako postanemo ,,osoba koja opaža,,sve manje ćemo biti izloženi tim lažnostima, i doći do pravog uzroka.

Čitati ili slušati o tome kod ljudi zna izazvati prirodno sjećanje na manipulaciju koju su već prošli ili koja je u toku.

Sjećanje na to je početak. Što se više osvijesti i shvati ,,igra,,imamo manje straha.
Što smo manje blokirani na njihova prepadanja, bolje djelujemo i spoznajemo kako se odbraniti.

U najmanjem slučaju kako možemo djelovati, je to da pokušamo naučiti um, da prepozna i djeluje kad u snovima nešto nije u redu, i da djelujemo, u krajnjem slučaju, našim buđenjem kojim ćemo im barem omest totalnu ,,igru manipulacie,,
Poslije idemo dalje u shvatanju, i osvješćivanju svako svoje izloženosti.To je u najkraćim crtama (skloni strah, i znanje je najbolja odbrana, i onda idemo dalje u svom jačanju, pa bar koliko toliko).
Meni uvijek padne na pamet ono,,Pomozi sebi sam, pomoće ti i bog),heh

Ovo sam malo pisala zbrda-zdola, jer sam u frci sa vremenom, ali nadam se da ćete ovo shvatiti šta sam pokušala reći, bez ikakvih pogrešnih ideja.I da to je moje mišljenje.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: uto jul 06, 2010 4:09 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Na prvu loptu....

charleston je napisao/la:
Koji su cilj ovim postigli OPS-ovci? Kako su mi naudili tim astralnim susretom?


možda ovo:
charleston je napisao/la:
Osjetim kako me podilaze srsi i poželim svih što glasnije upozoriti tko je to došao, ali osjećam da se kočim tj da ne mogu ispustiti glasa niti se pomaknuti ni bilo kako reagirati, kao da sam dobila anesteziju; dotle sotona mirno sjeda na stolicu meni nasuprot i kao i obično u (rijetkim) snovima u kojima se na kraju paraliziram - nemajući boljeg rješenja, pobjegnem natrag u tijelo i budim se.


Potenciranje ulaska u ulogu žrtve. Potenciranje nemoći i slabosti pred "jačim" od sebe ( tako um to tada vidi, strah je tu, teren nam je nepoznat, astral baš i ne poznajemo - to je možda i ton misli/osjećanja koja se možda potenciraju pred pojavu tih likova, itd. )

...Lukava taktika, čega god i koga god, ali samo do određenog trenutka. I sve zbog toga što se krenulo ka sebi, zar ne?

da krenem u driblanje u trku ? Naravno :mrgreen:

Šta bi mogao biti cilj?

Ovako kontam....Svjesnost prenosimo i na tijela te tako razvijamo tijela što je za nas vrlo bitno ( tijela u Štajnerovoj terminologiji ( ili možda centre po terminologiji G.-a, u ovo zadnje nisam siguran da je recipročno tijelima)). Ukoliko kreneš da se promatraš moguće je da samim tim svjesnost polako prenosiš i u astral. Može biti da si na pragu nečeg bitnog za tvoj razvoj prenoseći svjesnost u astral, pa ako te se hoće spriječiti i crpiti energiju, e onda se radi strašenjem kao što si opisala gore. Takođe sa povratkom informacija iz lucidnih snova ili astralnog plana o prisutnosti "zla" ili ostalih iskustava, dešava se da um krivi te informacije do određene granice ili preko svih granica i kontam da se računa upravo na tu osobinu uma. Kao onaj točak o kome sam pisao. Na taj način "zlo" čini inicijalni impuls u astralu a mi ga prenosimo u budno stanje i širimo na svoju ravan u obliku straha ili nelagode. Nešto kao da dajemo ton tom "zlu" zbog vlastitog ne znanja i ne iskustva. Kad premotavamo film i osjećanja, ukoliko izostane i budnost pri tome te ukoliko se zakačimo za sve te događaje i osjećanja e onda padamo u jaču ego-identifikaciju. Uviđamo da smo napadnuti i da se nekako moramo nastaviti braniti. Samim tim se i um zaokupi sa takvim mislima o odbrani ili nemogućnosti odbrane i samo o tome brunda po cjeli dan. Naravno samim time smo izbačeni iz dotadašnjeg balansa. U najblažem slučaju smo zbunjeni na jedno duže vrijeme.

Ako smo se identifikovali sa takvim mislima i emocijama eto nas u ulozi baterijice. Tako pored strašenja i abdukcija u astralu imamo opet jače bacanje/vraćanje u ego. A onda odatle idemo dalje u odbranu. Ako krenemo da mislimo o svemu tome iz ega onda idemo sa strahom, brigom, strepnjom ili zabrinutošću te još više pojačavamo nelagodu i zakrivljujemo događaje u neka nejasna tumačenja sjećanja i osjećaja, tumačenja o onome što se zbilo u astralu ili lucidnim snovima. Onda se zna preskočiti neki vrlo bitan detalj koji može pomoći kasnije. Ako je ovakva situacija kako sam opisao, ako je ovakav mehanizam preovladava unutar bića onda se teško može doći do jasnih odgovora. Mislim da je problem sa bivanjem u astralu i otmicama ili strašejima preko astrala dešava upravo zbog našeg rada na sebi a ne zbog nekih predodređenosti i dogovorima sa "drugom stranom" ranije i sl. Mislim da nas se pokušava odbiti od razvijanja na toj ravni, kao i možda kontrolisanja preko utiskivanja određenih sadržaja u astralno tijelo. Takođe problemi se javaljaju u nedovoljnoj svjesnosti ili budnosti koja je u tom trenutku prisutna u astralu a njih pripisujem neiskustvu. Zbog početnog straha ili zbunjenosti u ovakvim događajima koje opisuješ to se zna prenijeti i na zbilju. Kad smo prisutni u životu onda se u svakoj situaciji pojavi i neki izlaz, tako se mogu pojaviti izlazi i u ovakvim (astralnim) situacijama. Samo valja i tamo biti u sebi, svjestan sebe. O tome više zna reći FORMICA.

svjesnost - u ovom slučaju pod tim mislim da je svjesnost prisutna dok sam budan. Kad utonem u san svjesnosti više nema. No svijest je prisutna i u snu i na javi. E sad fora je prenijeti svjesnost u astral ili u lucidan san ili se probuditi/biti smiren u trenutku neke vrste abdukcije. Tad može da se djeluje i na tim planovima. No i tad je potrebno "biti u sebi".


Naravno ako me nema u sada, ako se izbjegne ta činjenica koja se toliko potencira a glasi: da se valja konstantno samopromatrati... e onda ide ovako, barem u mom slučaju... Obično se kod mene dešavalo kačenje za mozganje šta jeste ili nije tačno ili se dogodilo, te 'vako ili 'nako se odbraniti od toga i tako to..... sve okolokole po umu preživljavajući vlastitu nemoć i strah iznova. Potom se upada u negativni oblik razmišljanja. Potom se ide u paranoidne misli o okolini ili npr. o ljudima i njihovim namjerama. Naročito onima koji su skoro ušli u moj život a meni se po pravilu upravo to i dešavalo ( lucidni snovi sa abdukcija repertoarom ) za ovih godinu dana, svaki put kad mi je neko bitan ulazio u život. Naravno napetost se povećava i trenje unutar mene postaje sve veće. Emotivne reakcije su sve burnije, kako na okolinu tako i na sadržaje koji izlaze iz mene. Normalno da onda okolina kao jezgro KS (kontrolni sistem) reaguje sa još većim pritiskom ka meni. Negativnosti lupaju sa svih strana. Na kraju dolazi do emotivnog šoka. Kabuuum....

U svemu ovome nema ni trun pomena o samopromatranju. Jednostavno u ovakvim situacijam mi je bilo vrlo teško da povratim fokiranost. U svemu ovome sam bio u egu do koske. Alarm il' se bori ili bježi radi sve u 16. Ostati u tom ego modu znači ostati baterija. E to je cilj OPS-a ali i ega kojem se nemili da "umre".

Kad sam tu, kod kuće, onda je sve mnooogo drugačije. Onda mirno promatram takve "buuuubuuuu" situacije koje dolaze spolja ili iznutra, obično se na javi dešavaju iznenadni fleševi, sjećanja, vizije i sl. ili mnogo nekih "čudnih" slika ulazi, valjda preko trećeg oka u um a u l.snovima odbijam da učestvujem u scenarijima. Odvojen sam od svega ovoga na isti onaj način kao što sam odvojen od misli ili emocija. Onda je to kao posmatranje jednog mehaničkog procesa. Kao kad promatrate onu pomičnu traku u fabrici...sve je isto i monotono, ma dosadno brate. Rađa se jedna, da kažem, ravnodušnost ka tim očima i tim facama, ka tim scenarijima. Postaje obično, poput kakvog predmeta, poput lista papira. Moj odgovor kad sve to krene je fokusiranje ka vlastitom centru, ka unutra i promatranje te nepridavaje značaja. Onda se jednostavno desi da pritisak odleprša nekud poslije određenog vremena promatranja i nepridavanja značaja. Kao kad sklonite kosu sa lica koju vam nanese bura ...e tako to izgleda. Ne pridaje se tome neki značaj. Jel mislite o kosi poslije?.... Za šta da se onda OPS ekipa nadalje u toku dana ili sedmica zakači ako se tome ne pridaje značaj unutar vas ? Onda se može ići dalje u proučavanje sebe ili dalje po astralu ako je to prirodan sljed razvoja.

Naravno ima i zašto je to sve došlo u ovom primjeru kojeg sam naveo. No odgovor na datu situaciju, na taj primjer, se mijenja sa prisutnošću u sebi. Sa prisutnošću je - odgovor na situaciju. Kad nisam kući, kad nisam prisutan je - reakcija iz meteža dojih centara. U gornjim slučajevima sa vizijama i sl. je bilo potrebno da nešto skontam. Skontao sam no ni to nije baš konačno pa ima i "Pa skontaću" za ubuduće. Odgovor će doći iz bića, iz sebe kao i do sad a počesto se zna desiti da dođe i od nekog od vas kao i npr. od ptice ili mačke, leptira, žabe i sl. Izbjegavam zacementirati sebe mišljenjem i zaključcima, jedna dobra preporuka od prošle godine :wink: , nego ostavljam da se kiseli a do tad sidro bacam u sridu, u svoj centar a okolo nek pršti dok treba. I promatram.

Isto je tako i sa narednim događajem...

Imao sam skoro situaciju sa sumporom kojeg sam izdisao i ljubičastim svjetlom ( koji je poslije prešao u roze ) u glavi. Vidim da je na ovoj temi bilo riječi o sumporu pa da pridodam malčice nekih iskustava.

Tih dana sam pratio putanju koja me je vodila ka jednoj "promjeni pravaca" u kojem sam išao a opet sva ta akcija polaska tom putanjom dolazi iz osluškivanja i praćenja impulsa iz sebe. Proteklih nedjelja sam polagano dolazio do drugog dijela slagalice koji mi je nedostajao, razumjevanja "muškog" principa ( gle čuda :mrgreen: ) jer mi je tu zbog nekih životnih situacija bilo malo mutna moja predstava o muškom principu. Unutar tog principa sam imao jedan konflikt. Ovaj proces mijenjanja pravca takođe znači i od spolja ka unutra a traje već duže vrijeme i nazire se barem jedan rasplet ovih dana upravo sa razumjevanjem tih polariteta koje svi nosimo, tj. muškog i ženskog principa. Da nastavim sa sumporom....

I tako, fino umoran ali prisutan prilegnem. Zatvorim oči i onda imam običaj da se pokušavam fokusirati na taj "centar" unutar sebe jedno vrijeme. Tako sam učinio i tad. Ležao sam na leđima, obično otpočinjem tim položajem a poslije kad hoću spavati okrenem se na bok. Kad odjednom osjetim miris sumpora kako mi izlazi iz usta. Odmah zatim mi se poput tinte razlila ljubičasta boja po vidokrugu ( bio sam "u mraku" unutar glave ). Pomislih: "Gle, 'počašćen' sam ljubičastom zrakom !". Odmah se povisio oprez, pažnja kao i posmatraje situacije. Nakon nekoliko sekundi ta ljubičasta je prešla u roze. Svaki udisaj mi je postajao dublji i svaki put sam izdisao više sumpora. Slušao sam svoje disanje i gledao tu boju koja je lagano počela da nestaje iz vidokruga. Nisam se baš mogao micati isprva ali sam se malo kasnije uspjeo okrenuti se na bok. Oči nisam mogao tog trena skroz otvoriti. Kapci su mi otežali, da se tako izrazim. Fokusirao sam se na praćenje situacije. Primjetio sam laganu obamrlost ili tromost tijela. Nisam razmišljao o tome što sam primjetio, samo sam posmatrao što se dešava. Uspjeo sam malo poslije da se vratim na leđa svojom voljom. Pokušavao sam promatrajem da vidim oće li sve to prestati. Nije se to desilo. Smrad sumpora je bio jak. Ždrijelo mi je gorjelo kao i stomak. Osjetio sam pritisak na grudima i da se taj pritisak pojačava. Ovo je trajalo dok mi nije u jednom trenu jednostavno sve to "dosadilo", tj. dok je u stvari informacija o neprirodnosti stanja došla do mene, do pune svijesti. Sve sam pokušao i sad valja krenuti u akciju. Rekoh: "Dosta je bilo". Otvorio sam oči i ustao se. Podigao sam se sa kreveta.

Pogledao sam ruke koje su se tresle od šoka. Cijelo tijelo je bilo u šoku i treslo se. Otišao sam do kupatila, umio se i vidjeo u ogledalu da izgledam normalano :mrgreen:. Trknuh do frižidera po vodu. Sa stola sam pokupio kafu i duvan te ostale rekvizite, jednu knjigu i onda sam otišao u dvorište. Bilo je oko 2 popodne. Sjedoh na stolicu. Pošto sam počeo da "mislim", da lutam za tim te da tražim krivce i primjetivši da počinjem da se kačim na takav način za misli odmah sam počeo sa samopromatranjem. Shvatih da bilo kakve misli i sagledavanje događaja tog trena neće biti od velike pomoći. Posmatrao sam nebo, potom žbunje i drva okolo pored unutarjih procesa. Smirivao sam tijelo šaljući ka unutra duboko razumjevanje i jednu nježnost. Polako i lagano ono se smirivalo od šoka. Tako sam proveo jedno sat vremena, pijući dosta vode i srčući ostatke kafe uz poneku cigaretu, osluškujući gradsku tišinu ( loveći tišinu između ili onkraj zvukova), bivajući tako više u sebi, posmatrajući prirodu okolo i što se dešava u meni te opet s vremena na vrijeme šaljući ka unutra -ka tijelu i ćelijama - razumjevaje, podršku i nježnost. To je pomoglo da izbjegnem kačenje te da u toj situaciji donosim sudove o tome šta bi moglo biti i ko je sve upleten u "napad na mene". Samim time i stres je bio smanjen. Ubrzo sam se skroz oporavio od ovog šoka.

Poslije nekoliko dana sam tek počeo sa sagledavanjem što jeste i što nije. Shvatio sam nešto meni bitno:

Pretjerano fokusiranje oko pitanja "ko stoji iza? " ili "da li je bilo napada ili je nešto izlazilo iz mene?" je pogubno u mom lsučaju. Ono što mi je bitno, ma najbitnije je put ka sebi. Sve ostalo što mi se ispreči pa i abdukcije, su ometajući faktori sa kojima se u hodu bakćem na jedini način koji znam da šljaka.....tako što ću biti u sebi. Tu, sada, ovog trena. Naravno proučavanje literature o reptilima i abdukcijama, razmišljanje na tu temu iz ličnog iskustva ili tuđeg, naravno kad sam kod kuće, svakako zna pomoći u određenim situacijama. Tuđa iskustava su od veeelike pomoći. Oprez koji mi se javio u odsutnom trenutku sa ovom tintom je upravo zasnovan na nekim saznanjima iz literature ili tuđih iskustava koje sam pročitao negdje usput na forumu. Takođe sam shvatio da sam dobio"upozorenje" iz podsvjesti dan dva ranije u obliku sjećanja na naše prve pokuse sa pušenjem kad sam nadražio jednjak, ždrjelo i skoro stomak ( budalasta djeca "pušila" prazan urolan A4 papir i naravno povukla vatru u sebe #-o ) . Nisam prepoznao što bi to sjećanje trebalo da mi znači do ovog iskustva. Vjerovatno da ima i drugih značenja.

I još nešto. Ova tema je vrlo osjetljiva i neki zaključci o vlastitim iskustvima se valjaju donijeti poslije dužeg vremena opservacije.

Toliko za večeras/jutros.

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: uto jul 06, 2010 10:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
charleston je napisao/la:

Ono što je i meni nejasno su otmice u snovima, odnosno u astralu. Što se postiže njima...?
Nakon što sam pročitala sve te priče o astralnim otmicama i naročito paralizama u snu, sasvim je logično da sam na kraju usnila kako susrećem u crni plašt zaodjevenu meni poznatu i blisku osobu (ne znam tko je, samo osjećam da se radi o nekome bliskom) kako mi se približava da sjedne za šank skupa sa mnom i ostalima koji tu sjede, no kad je pogledam u oči "da ih provjerim" (je li to odjek pročitanog...? ranije u snovima nisam nikome provjeravala oči) naravno da otkrivam da su one vampirski crvene sa crnom izduženom vanzemaljskom zjenicom... Osjetim kako me podilaze srsi i poželim svih što glasnije upozoriti tko je to došao, ali osjećam da se kočim tj da ne mogu ispustiti glasa niti se pomaknuti ni bilo kako reagirati, kao da sam dobila anesteziju; dotle sotona mirno sjeda na stolicu meni nasuprot i kao i obično u (rijetkim) snovima u kojima se na kraju paraliziram - nemajući boljeg rješenja, pobjegnem natrag u tijelo i budim se. Pri buđenju osjećam žmarce kao nakon utrnuća.
Mnogi bi bili sigurni da je to astralni susret sa Zlom, sa OPS bićem preobraženim u blisku osobu i tome sl. i ja bih se složila s time kad mi samo ne bi izmicala LOGIKA ovakvih susreta?
Odnosno, ako sam i susrela neko OPS biće pred kojim sam zanijemila i ukočila se - što onda?

Dosad sam vjerovala da jedina logika svakog sna leži u njegovoj SIMBOLICI - da je san, kako je Steiner rekao, "zbrka nastala ponovnim uranjanjem astralnog tijela koje stiže iz duhovnog svijeta u eterično tijelo sjećanja koje leži uspavano na postelji skupa sa fizičkim" - koja se dade dešifrirati pomoću doživljenih OSJEĆAJA .... Dakle, ne analiziraju se slike i radnja sna, koja je obično zbrkana i nema ni glave ni repa (posljedica miješanja duhovnim i fizičkih zakonitosti dvaju različitih tijela) nego se analiziraju i izvlače osjećaji, slutnje, strahovi.... i tu se pokušava naći PARALELA sa sličnim osjećajima iz stvarnog života. Tek kad imamo obje priče - ovu iz sna i ovu iz stvarnog života - obuhvaćene jednakim osjećajima, možemo početi tražiti simbole u slikama iz sna.... No, teško je svakom zapamćenom snu uvijek pronaći značenje, izvući poruku ili upozorenje, pronaći rješenje problema, uopće definirati o kojem se problemu radi, itd...

E pa, san mi ima smisla kao psihološka pojava, slika iz nesvjesnog koja nam razotkriva nas same, ali mi apsolutno nema nikakvog smisla kao niz susreta sa prerušenim Orioncima ili Grejsima, koji tu glumataju nekoga poznatog pa imaju sa mnom astralnu interakciju u vidu izmjene nekakvih osjećaja, ili izazivaju određene osjećaje u mom astralnom tijelu, i onda se ja probudim, malo na to mislim, zatim zaboravim i - šta ?! Koji su cilj ovim postigli OPS-ovci? Kako su mi naudili tim astralnim susretom?
Zaista ne razumijem....

Također sam sanjala dva ili tri sna u životu koji su se u glavnim crtama kasnije ostvarili - u njih nisu bili uključeni vanzemaljci (osim ako oni nisu prisutni u svim negativno obojenim snovima?) - i ne znam što sad s tim? Mislim... pa šta onda? :-k


:help:



Spominješ otmice u astralu. Međutim mislim da je važnije pitanje šta ako mi mislimo kako se radi o otmici u astralu, a u biti radilo se o pravoj fizičkoj otmici.

Jer - nakon određenih snova koje sam imala - a po svoj simbolici i događanjima - dalo bi se zaključiti da se radi samo o astralu - moje fizičko tijelo ima ožiljke?

Kad bi to pogledali iz ugla da nismo u stanju sjetiti se što se zaista događalo te noći, pa dođemo samo do sjećanja nekog sna - za kojeg je upitno koliko je istinit - ali imamo fizičke dokaze i razne manifestacije uz njih - onda nije baš sigurno da je riječ samo o astralu.

Ovo govorim iz vlastitog iskustva - iako za ništa do toga nemam dokaza koji bi bili relevantni i podržali ovu tezu.

No, Znak je lijepo rekla - kad kreneš u rješavanje ove priče , naučiš obraćati pažnju i sve se više toga sjećaš i sve više toga primjećuješ. A onda te čeka strpljiv posao odgonetavanja.

Što se tiče tvog sna možda on nije nešto što ti se dogodilo zato što si o tome čitala, možda je samo čitanje o ovoj temi kod tebe otvorilo jednu malu pukotinu kroz koju stvari možeš vidjeti drugačije.

Po meni to je dobro, a to je početak onoga što je i Znak pokušala objasniti. Znam to jer je i kod mene tako bilo.

Točnije jedno sjećanja vodi ka drugom i tokom vremena postaješ sve sposobniji vidjeti neke stvari unutar toga što zovemo snovi - a ja sam sigurna da oni to nisu!

Ne govorim o svim snovima - govorim samo o onima za koje ujutro znaš da to nisu bili.

Na koncu si postavila pitanje, pa što onda?

Ništa. to ovisi isključivo o tebi, ako želiš ići dalje ići ćeš, a ako smatraš da to nije dobro za tebe nećeš. U biti je vrlo jednostavno! Osluškuj sebe i znat ćeš što činiti.

Sve dobro,

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: uto jul 06, 2010 6:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Totalno sam zbunjen, ali valjda cu jednom naci vremena, pa da detaljnije iscitam sve.

Nikako ne mogu da shvatim, kako se moze znati da li je bilo otmice, ili samo cudnih snova? Kako znati da ne umisljam ili lazem sebe?

Hvala svima, pogotovo onima koji su se napatili, a mozda ce jos vise, sto su pokusali iz iskustva da mi nesto pojasne.

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sri jul 07, 2010 10:26 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Traktor je napisao/la:
Totalno sam zbunjen, ali valjda cu jednom naci vremena, pa da detaljnije iscitam sve.


Ako si zbunjen tematikom, a ipak te privlači ili te interesuje, onda bi bilo korektno da pročitaš ovu temu i pokoju knjigu o abdukcijama. Pročitati, potom prostudirati, vrlo, vrlo temeljno. Vidjeti kako materijal vibrira, je li tebi istinit ili nije, a onda naći zašto nije ili jeste ili ostaviti da se krčka i strpljivo čekati jer se kockice znaju složiti same od sebe upravo stpljivim čekanjem. Potom dati svoje viđenje tematike.

Traktor je napisao/la:
Nikako ne mogu da shvatim, kako se moze znati da li je bilo otmice, ili samo cudnih snova?


Možda da se krene sa jednim pitanjem sebi:

"Kako znam da postojim ?"

Onda naći odgovor.
Svrha pitanja i odgovora koji je nađen je u pokušaj shvatanja drugog ljudskog bića preko sebe a ta ljudska bića tvrde da ZNAJU da je bilo otmice. Prihvatiti drugog nekad zna biti teško, obično se izbjegava prihvatanje i razumjevanje drugih kad se izbjegava učiniti korak ka prihvatanju i razumjevanju sebe.

Neko jednostavno zna da je nešto san a nešto drugo nije baš san nego paravan memorija. Kako zna? Znajući sebe, intuitivno, promatrajući se.... S toga vjerovao ili ne, sumnjao ili ne....ovdje ljudi tvrde da: ih otimaju fizički a kroz sne im dolazi sjećanje o tome, nekoga otimaju u astralu ili kad su u stanju lucidnih snova a nekoga i jedno i drugo i treće. Ako pročitaš uputstvo o sastavljanju stola laše će ti biti da ga sastaviš. Ako imaš mapu nepoznatog grada lakše će ti biti da se snađeš ili da ga istražiš. Zato služe knjige o ovoj temi, da se sazna "što mi se to dešava", osvjesti nešto u sebi i sl. Takođe ima i te da nekoga reptili i sivi zaobilaze u širokom luku npr. FORMICA je prenio takva svoja iskustva u astralu i RL sa sivima.

Mi se ovdje trudimo da raščivijamo te činjanice iz knjiga i iz naših iskustava na takav način da možemo da odgovorimo na neke buduće situacije te da dođemo u poziciju da nas zaobilaze u širokom luku i da znanje o tome kako to učiniti, ako se može prenijeti, prenesemo dalje bližnjima.

a sad ću malo u :offtopic:

Traktor je napisao/la:
Kako znati da ne umisljam ili lazem sebe?


ima jedana temica o tome... :mrgreen:
evo je:
viewtopic.php?f=7&t=2427&start=0

a onda se baciti na čitanje gnostike, Ošoa, Tollea, Štajnera, ima ih još masu koji govore o tome kako doći do sebe.... evo sad i Risi se može pročitati, potom malo začiniti kanalisanim materijalima ....- čitati svu onu raju koja govore ono što jeste ( i mahom pričaju o tome kako smo mašine kojima je vladar ego te daju rješenja kako to prevazići, odrasti, evoluirati i sl. termini ) a izbjegavati one koji pričaju uspavanke za ljudska bića - u prevodu: bajke za ego ( najčešće ljubavne pričice, tralala )...

p.s.- kad sam kod ljubavi: pročitati pažljivo, vrlo, vrlo pažljivo Ošoovu tantru ako se hoće ići putem ljubavi, putem prepuštanja. On tamo čovjek mnogo priča o umu/egu i u tom djelu je gotovo isto radikalan, po meni, kao i Gurđijef. Mnogo se u Ošoovoj tantri mora posvetiti pažnje u radu na sebi - ovako: samopromatranje, svjedočenje, meditacija, radu na tijelu tj. fizičkom dijelu bića, itd, itd,...

:read: :love5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: ned jul 11, 2010 4:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Java je napisao/la:
Na prvu loptu....

charleston je napisao/la:
Koji su cilj ovim postigli OPS-ovci? Kako su mi naudili tim astralnim susretom?


možda ovo:
charleston je napisao/la:
Osjetim kako me podilaze srsi i poželim svih što glasnije upozoriti tko je to došao, ali osjećam da se kočim tj da ne mogu ispustiti glasa niti se pomaknuti ni bilo kako reagirati, kao da sam dobila anesteziju; dotle sotona mirno sjeda na stolicu meni nasuprot i kao i obično u (rijetkim) snovima u kojima se na kraju paraliziram - nemajući boljeg rješenja, pobjegnem natrag u tijelo i budim se.


Potenciranje ulaska u ulogu žrtve. Potenciranje nemoći i slabosti pred "jačim" od sebe ( tako um to tada vidi, strah je tu, teren nam je nepoznat, astral baš i ne poznajemo - to je možda i ton misli/osjećanja koja se možda potenciraju pred pojavu tih likova, itd. )

...Lukava taktika, čega god i koga god, ali samo do određenog trenutka. I sve zbog toga što se krenulo ka sebi, zar ne?


Možda je to.
A možda je taj osjećaj paralize naprosto upozorenje da smo pred nekim ili nečim u stvarnom životu veoma prestrašeni. Možda nas upozorava da ispitamo osjećaje koje gajimo u vezi neke osobe ili situacije, a naročito način na koji nas naši vlastiti osjećaji "koče" da reagiramo adekvatno i onako kako bismo željeli?... Ovo bi u psihologiji mogla biti jedna od onih situacija u kojima najjednostavnije rečeno "(negativne)emocije nadvladavaju razum", i san nam to možda slikovito pokazuje nerijetko nam dajući i hintove za moguća rješenja. U mom opisanom slučaju bi to bio "povratak u stvarnost", odnosno prevedeno na jezik samorazvoja "povratak iz mračne dubine nesvjesnog na svjetlo svijesti" - ono svjetlo u kojemu gnostički promatramo same sebe...
Da nisam odavno imala primjer slične paralize u snu, u kojemu sam htjela izraziti mržnju prema bliskoj osobi iz sveg glasa ali me onda "paraliza" glasnica u tome spriječila, i iz kojega sam u (doduše vlastitoj) analizi razumjela da se zapravo PLAŠIM izraziti što osjećam prema toj osobi i da se stoga pretvaram više ili manje uspješno - vjerojatno sasvim neuspješno - te da mi to, kao i mnoge druge analize mnogih drugih snova, nije pomoglo u razrješenju brojnih nejasnoća i laži u životu, zasigurno mi ne bi bilo stalo da baš na ovom mjestu pokušam ponuditi i druga značenja "noćnih mora" osim onog koje je čini se postalo jedino validno, ili barem najpopularnije, a to su vanzemaljske otmice.

Java je napisao/la:
Može biti da si na pragu nečeg bitnog za tvoj razvoj prenoseći svjesnost u astral, pa ako te se hoće spriječiti i crpiti energiju, e onda se radi strašenjem kao što si opisala gore. ...

Na taj način "zlo" čini inicijalni impuls u astralu a mi ga prenosimo u budno stanje i širimo na svoju ravan u obliku straha ili nelagode.

Ako smo se identifikovali sa takvim mislima i emocijama eto nas u ulozi baterijice. Tako pored strašenja i abdukcija u astralu imamo opet jače bacanje/vraćanje u ego. A onda odatle idemo dalje u odbranu.


Ne drži mi vodu teorija da me se susretom u kome se paraliziram "straši" da dalje ne radim na sebi...
(netko koga bi se tako lako dalo zastrašiti ionako nije pravi kandidat za taj posao :wink: )
Također se ne slažem da je "inicijalno zlo" začeto u snu pa se dalje prenosi u budno stanje ometajući ga, stvarajući strah i tjerajući čovjeka da se poput nejakog djeteta sasvim povuče u svoj "egoistični" samoobrambeni stav i djeluje dalje iz njega, čineći ga tako "baterijom za OPS" - poznato je da san dolazi iz daleko većih dubina i šireg prostora od onoga unutar kojeg se nalazi svijest i on je upravo zbog nedostatka svjesne inicijative (u ovo ne ubrajam tzv lucidne snove koji su mi nepoznati) uglavnom reakcija a ne "inicijator" ... osim ako se ne radi o iniciranju nekakvih novih rješenja za stare probleme ili pružanje novog kuta gledanja na iste stvari.

Java je napisao/la:
Smirivao sam tijelo šaljući ka unutra duboko razumjevanje i jednu nježnost.

Ono što mi je bitno, ma najbitnije je put ka sebi. Sve ostalo što mi se ispreči pa i abdukcije, su ometajući faktori sa kojima se u hodu bakćem na jedini način koji znam da šljaka.....

I još nešto. Ova tema je vrlo osjetljiva i neki zaključci o vlastitim iskustvima se valjaju donijeti poslije dužeg vremena opservacije.
:hello2:


Ovo sam izdvojila samo zato što mi se svidjelo :)
Biti nježan prema sebi - uvijek i u svakom slučaju....
"Put ka sebi" odnosno otkrivanje sebe - već sama ta riječ daje naslutiti da smo MNOGO VIŠE od bilo čega što smo ikada mislili da jesmo, i da obuhvaćamo u sebe mnogo toga što nam sada izmiče; otkrivanje sebe istovjetno je otkrivanju svijeta....

I naposljetku, točno je da je ova tema osjetljiva i upravo iz tog razloga vjerujem da bi trebalo naglasiti kako je više nego upitno svako traganje i nalaženje vanzemaljske prisutnosti/otmica u snovima a bez prisustva drugih više ili manje sigurnih i utvrđenih simptoma takvih otmica - kao što su čudni tragovi na tijelu, rupe u sjećanju, poremećen vremenski tok, promjene položaja tijela pri spavanju, (negativne) promjene u karakteru i ponašanju, nagla pojava psi-sposobnosti i druge neobjašnjive čudnovate posljedice tipične za žrtve takvih otmica.

:love10:
(ovakve je crvene oči imao vanzemaljac u mom snu... ali ne u obliku srca :D )

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Zadnja izmjena: charleston; ned jul 11, 2010 4:29 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: ned jul 11, 2010 4:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
znak je napisao/la:
.... nešto u snu može biti pokazatelj neke manipulacije. Neka stvar kojoj nije mjesto u tom snu, ili slici sna (npr. hrčak na stolu, a u kući nikad nije držana životinja ili bar taj hrčak itd).

U najmanjem slučaju kako možemo djelovati, je to da pokušamo naučiti um, da prepozna i djeluje kad u snovima nešto nije u redu, i da djelujemo, u krajnjem slučaju, našim buđenjem kojim ćemo im barem omest totalnu ,,igru manipulacie,,


U većini snova kojih se uspijemo sjetiti NIŠTA SE NE NALAZI TAMO GDJE BI TREBALO (tamo gdje se u stvarnosti nalazi) - snovi su uglavnom zbrka i u njima djeluju drugačiji zakoni od ovih fizikalnih iz tzv stvarnog, prirodnog svijeta ...
U snovima letimo, pričamo sa životinjama, pretvaramo se u druga bića, okolina se oko nas neprekidno mijenja, hotel može istovremeno biti i bolnica a kuhinja dvorana za konferencije- itd itd - pa kako da onda primjenimo uobičajeni detektivski posao na snove u kojima uglavnom ništa "NIJE U REDU"?

Svejedno je zanimljivo čitati o tvojim "igrama" s "njima", Znak :D .... gotovo jednako kao Agathu Christie (koja je moja omiljena spisateljica krimića - čak sam nabavila njenu autobiografiju!)


:hello2:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: ned jul 11, 2010 6:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
charleston je napisao/la:
znak je napisao/la:
.... nešto u snu može biti pokazatelj neke manipulacije. Neka stvar kojoj nije mjesto u tom snu, ili slici sna (npr. hrčak na stolu, a u kući nikad nije držana životinja ili bar taj hrčak itd).

U najmanjem slučaju kako možemo djelovati, je to da pokušamo naučiti um, da prepozna i djeluje kad u snovima nešto nije u redu, i da djelujemo, u krajnjem slučaju, našim buđenjem kojim ćemo im barem omest totalnu ,,igru manipulacie,,


U većini snova kojih se uspijemo sjetiti NIŠTA SE NE NALAZI TAMO GDJE BI TREBALO (tamo gdje se u stvarnosti nalazi) - snovi su uglavnom zbrka i u njima djeluju drugačiji zakoni od ovih fizikalnih iz tzv stvarnog, prirodnog svijeta ...
U snovima letimo, pričamo sa životinjama, pretvaramo se u druga bića, okolina se oko nas neprekidno mijenja, hotel može istovremeno biti i bolnica a kuhinja dvorana za konferencije- itd itd - pa kako da onda primjenimo uobičajeni detektivski posao na snove u kojima uglavnom ništa "NIJE U REDU"?

Svejedno je zanimljivo čitati o tvojim "igrama" s "njima", Znak :D .... gotovo jednako kao Agathu Christie (koja je moja omiljena spisateljica krimića - čak sam nabavila njenu autobiografiju!)


:hello2:


Prije svega zaboravila si dio o različitim vrstama snova. Jedni od njih imaju neke propratne pojave ili sanjajuće specifikume, a neki ne, ...
ali namjerno ignorisanje svega toga je već upitno, heh
Potom čovjek doista treba proučavati svoje snove , i pratiti stanja u stvarnosti, itd, itd, itd.
Ili pročitati i učiti ,,svjesno sanjanje,, koje neki, eto slučajno doživljavaju spontano, pa u njima kojeg reptila znaju i otjerati...

----------------
Drago mi je da si primjetila moju originalnost, i uporedila me sa tako poznatom ličnošću kao što je A. Christie.
Hebi ga tu originalnost i imaju ljudi koji pišu iz svojih iskustava i svoje glave.
Sad što većini pamet dolazi preko tuđe pameti i njenim citiranjem je već što bi reklo razlika, i to ,,drastična,,
Sad hebi ga ima i onih koji nemaju .uda za reći šta im se dešava i da ustvari još uvijek ,,svesno spavaju,, jer su prije toga prezentirali pamet u velikim količinama, a onda se malo i boje iskusiti na vlastitoj koži neke istine.
Obično takvima moji postovi postanu jako privlačni, stavljaju ih u stanje ,,no coment,, a oni im pobude moždane zemljotrese i ekstaze, ali hebi ga i to je nekakav način buđenja.

Ma nebitno je sve to Charlston, ove glupe rasprave nam samo uzimaju vrijeme i odmiču nas od stvari koje mi trebamo shvatiti, i na kojima u biti trebamo raditi.
Na kraju krajeva probaj sa tim učenjem tehnike ,,Svjesnog sanjanja,, i za neko vrijeme sve će ti biti sve mnogo jasnije.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sri jul 14, 2010 5:41 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
charleston je napisao/la:
A možda je taj osjećaj paralize naprosto upozorenje da smo pred nekim ili nečim u stvarnom životu veoma prestrašeni......


Naravno charleston. Do sada nisam sreo "čiste situacije" u bilo kom vlastitiom iskustvu. U svakoj situaciji, pa i u snovima i lucidnim snovima postoji više faktora koje valja razmotriti i više priča koje se prate na različitim nivoima.( u mom slučaju je postojalo više puta mješanje "sa strane" i "odozgo" - neki su bili manipulativni a neki i nisu, valja tu takođe biti oprezan - bitno je konstatovati ta dešavanja... )

Nisu svi sni abdukciskog karaktera. Niti su svi lucidni snovi popraćeni projektovanjem scenarija od strane entropičnih sila. Niti su sve astralne projekcije popraćene teškim iskustvima, manipulacijom, napadima, otmicama i sl.

No ovdje je govor o abdukcijama i/ili maniplacijama svješću na drugim ravnima postojanja. Mislim da postoji jedan dobar dio naše svijesti, naše kreativnosti, koji je utkan u paravan memeoriju upravo zato da bi progutali mamac i povjerovali u istinitost te pravan memorije. Zato se koriste arhetipovi i simbolika koja je kreativno gledano - naša, duboko lična baš zbog toga da se zamaskira manipulacija. Na prvi pogled, posmatrano samo raciom - postoji mogućnost da se previdi važnost nekih snova koji u sebi imaju određene nagovještaje abdukciske i/ili manipulativne sadržine. Ako smo oprezni i odvojeni od snova na jedan promatrački način ( što zna biti teško jer sam ih često doživljavao preblisko, prebitno, zbog tog mosta sa nesvejsnim koji postoji u simbolici snova ) mogu se prepoznati miješanja "sa strane", naravno kad tog mješanja ima. Češće mi se desi da se pojavi intuitivni alarm da "nešto ne štima", no najčešće je vezano za projektovaje određenih scenarija u kojma je vješto maskiran jedan dijaboličnan smjer ili koncept. Kad to prepoznam onda ne sudjelujem u tim scenarijima (u L.snovima najčešće). Kad se sudjeluje na neki način se i "veže" za koncept ili smjer, prihvata se. Inače sve vrste snova dolaze u paketu sa određenim iskustvima i posljedicama proisteklih iz tih iskustva u zbilji. Nikada se kod mene nisu pojavili samo snovi. Uvijek se dešavalo u paketu. Veći procenat snova je manipulativnog karaktera, prateći određenu dinamiku događaja u tom trenutku života ili u neposrednoj budućnosti. Do sad je samo jedan vrlo mali procent bio "abdukciskog karakera" - tako sam ih protumačio, prvo sam, a potom se to poklopilo sa analizama mojih prijatelja.

Naravno, sve zavisi i od onoga ko doživljava ta iskustva. Različiti ljudi - različiti doživljaji i tumačenja. Međutim, oni koji su iskusili abdukcije imaju slična ispoljavanja te traume. Neka od tih trauma se odnose i na snove koje sanjaju. No opet da napomenem, nisu svi sni abdukciskog karaktera.

charleston je napisao/la:
Ne drži mi vodu teorija da me se susretom u kome se paraliziram "straši" da dalje ne radim na sebi...

(netko koga bi se tako lako dalo zastrašiti ionako nije pravi kandidat za taj posao :wink: )


Govorio sam uopšteno ...Na mene su neki sadržaji iz lucidnih i redovnih snova djelovali vrlo potresno i bacali me u žešći bedak i na koncu strah. No, tada sam već bio u jednom gadnom stanju, izmučen raznim djelovanjima Matrix Orbis-a, te malo mješanja "sa strane" i " odozgo" ( ona varijanta sa točkom ). Tek nekih pola godine kasnije sam bio u staju da hladnije glave promotrim mnoga iskustva ( i "pozitivna" i "negativna" ) iz tog perioda.

( u onoj Oz-priči: lav je inače kukavica iako priča da je hrabar, no na kraju balade iz kukavice se rađa hrabri lav - jer jedino kukavica može biti hrabar i obrnuto. Nema hrabrosti bez kukavičluka... :wink: )

Odnosno, nismo isti :mrgreen:


charleston je napisao/la:
Također se ne slažem da je "inicijalno zlo" začeto u snu pa se dalje prenosi u budno stanje ometajući ga, stvarajući strah i tjerajući čovjeka da se poput nejakog djeteta sasvim povuče u svoj "egoistični" samoobrambeni stav i djeluje dalje iz njega, čineći ga tako "baterijom za OPS" - poznato je da san dolazi iz daleko većih dubina i šireg prostora od onoga unutar kojeg se nalazi svijest i on je upravo zbog nedostatka svjesne inicijative (u ovo ne ubrajam tzv lucidne snove koji su mi nepoznati) uglavnom reakcija a ne "inicijator" ... osim ako se ne radi o iniciranju nekakvih novih rješenja za stare probleme ili pružanje novog kuta gledanja na iste stvari.


Različitost je jedan tako fantastičan kvalitet, zar ne. U nekim situacijama i kod nekih ljudi ovo što sam opisao može da se desi. Ako izostaje kod tebe , šta reći nego:

bravo charelston :occasion5:


To je tvoj kvalitet, tvoja boja...

charleston je napisao/la:
Biti nježan prema sebi - uvijek i u svakom slučaju....

"Put ka sebi" odnosno otkrivanje sebe - već sama ta riječ daje naslutiti da smo MNOGO VIŠE od bilo čega što smo ikada mislili da jesmo, i da obuhvaćamo u sebe mnogo toga što nam sada izmiče; otkrivanje sebe istovjetno je otkrivanju svijeta....


Da, biti nježan je prvi korak....
.....
jesmo, jesam, jeste.... :glasses7: :mrgreen:

charleston je napisao/la:
I naposljetku, točno je da je ova tema osjetljiva i upravo iz tog razloga vjerujem da bi trebalo naglasiti kako je više nego upitno svako traganje i nalaženje vanzemaljske prisutnosti/otmica u snovima a bez prisustva drugih više ili manje sigurnih i utvrđenih simptoma takvih otmica - kao što su čudni tragovi na tijelu, rupe u sjećanju, poremećen vremenski tok, promjene položaja tijela pri spavanju, (negativne) promjene u karakteru i ponašanju, nagla pojava psi-sposobnosti i druge neobjašnjive čudnovate posljedice tipične za žrtve takvih otmica.


Da slažem se da je osjetljiva i vrlo kompleksna. Naročito što moramo da posmatramo iskustva iz cijelog života a ne samo sadašnji momenat. I naravno ne leže sva iskustva samo u snovima ....

( te crvene oči sam gledao direkt kad su iskočile pri promatranju unutarnjih procesa i rekoh poslije jednog podužeg zurenja jedan u drugog: "I šta sad? Mogu ovako do sutra, 'oćemo li =; " )


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sri aug 04, 2010 11:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Malo novosti:

http://www.net.hr/planet-x/page/2010/08/03/0711006.html

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: ned sep 05, 2010 6:45 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 25, 2010 12:33 pm
Postovi: 12
Nakon dužeg vremena evo i mene opet ovdje. Od zadnjeg iskustva nije se ništa više bitno dogodilo, pa pretpostavljam da sam samo umislio da me "otimaju" hehe. Možda su izgubili interes. Uglavnom, drago mi je da se više ne budim s ranama. Još jedanput pozdrav svima!

Lithium

_________________
Glasovi šapuću, ali ja se smijem. Spreman.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: ned sep 05, 2010 8:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Lithium je napisao/la:
Nakon dužeg vremena evo i mene opet ovdje. Od zadnjeg iskustva nije se ništa više bitno dogodilo, pa pretpostavljam da sam samo umislio da me "otimaju" hehe. Možda su izgubili interes. Uglavnom, drago mi je da se više ne budim s ranama. Još jedanput pozdrav svima!

Lithium


Uz rizik da me opet banuju,.....

Sve sto jeste, doslo je iz zakona privlacnosti.....

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz