Sada je: sub apr 27, 2024 12:27 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Svjetlosne lopte i druge čudne pojave
PostPostano: uto nov 30, 2004 1:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Assa,

evo nešto što bi moglo biti slično onome o čemu si pisala pod temom chemtrails:

FENOMEN Mladi Zagrepèanin Ivan Beritić jučer kasno poslijepodne na nebu snimio neobičan krug
NLO iznad Zagreba?
24.10.2004 00:10

slika

Autor ANA - MARIJA RUŽDJAK
Petnaestogodišnji je Zagrepčanin Ivan Beritiæ jučer malo prije 18 sati snimajuæi fotoaparatom iz stana na petnaestom katu nebodera u Folnegoviæevu naselju kroz "oko" kamere ugledao na istočnom dijelu neba neobično okruglo svjetlo.

Bljesak kruga
- Nebo je bilo vrlo neobièno, intezivne plave boje, jače nego inače, a oblaci su bili svijetloružičasti. Odjednom sam ugledao krug. Bljesnuo je jačim sjajem i povećao se. Snimio sam ga, a onda pogledao mimo fotoaparata. Na nebu više nije bilo ničega. Bio sam zbunjen i pogledao na zaslon svojeg fotoaparata, a svijetleæi krug ostao je snimljen. Znao sam da to ne može biti mjesec jer se puni mjesec očekuje tek za četiri dana. Znao sam i da je nešto nesvakidašnje, ali nisam znao što - ispričao je uzbuđeno Ivan, učenik drugog razreda II. gimnazije.
Prvu sumnju o tome kako je riječ o neidentificiranom letećem objektu, odbacio je djelatnik Zvjezdarnice Zagreb dr. Dragan Roša.
- Moguće je da je riječ o lažnom suncu, optičkoj pojavi koja se vrlo rijetko viđa. Lažno se sunce najčešće pojavljuje kad zalazi sunce, i to na istočnoj strani neba. Riječ je o svojevrsnom protusuncu, a njegova pojava ovisi o stanju u atmosferi pa zbog toga nema ustaljeno razdoblje pojavljivanja.

Nikad viđeno kod nas
Na žalost, sinoć u zagrebačkoj Zvjezdarnici nije bilo nikoga tko bi mi o spomenutoj pojavi mogao nešto više reći pa ne mogu ni ja, osim pretpostavki - objasnio je dr. D. Roša.
Mišljenje o neobičnoj pojavi nad zagrebačkim nebom iznio je i dipl. ing. fizike Darije Maričić, djelatnik Zvjedarnice.
- Ako je riječ o pojavi lažnog sunca, onda je to vrlo rijedak fenomen. Ako se dokaže da je to lažno sunce, onda je fotografija koju dječak ima za National Geographic. Ne znam je li ikada dosad itko na našim prostorima vidio pojavu lažnog sunca jer za pojavljivanje lažnog sunca moraju biti iznimni atmosferski uvjeti, posebno visoka vlažnost - rekao je D. Maričić.


http://www.vecernji-list.hr/newsroom/ne ... 4/index.do
http://forum.evolucija.com/forum_posts. ... N=1&TPN=18

Pozdrav!

P.S. što se naučnog "objašnjenja" tiče, to bih uzeo sa određenom dozom rezerve


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 30, 2004 2:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 28, 2004 4:56 pm
Postovi: 62
Hvala, jese slicno.
Samo ove lopte koje ja vidjam, nisu toliko udaljene, i nemaju takve sare. Ciste su i lete iznad zgrada, odnosno kruze iznad zgrada na nekoj (?) visini...

Videcemo, praticu...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 13, 2004 11:24 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Izgleda da su prostorno/vremenski prozori među 2 realiteta/denziteta. Tzv. bleedthrough. Kroz njih entiteti viših denziteta vrše razne prijelaze ili koriste za neke svoje pokuse.

:P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 02, 2005 10:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
A mozda se neko poigrava sa Teslinim kuglastim munjama :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 02, 2005 11:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da bar... one nam nebi toliko štetile kao prolasci OPS entiteta 4. denziteta u naš... i sve ono što slijedi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 03, 2005 2:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Steta sto kod nas u Vrbasu jos nema NLO-a.Ipak,ako ih "bidne",bicemo spremni...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjetlosne lopte i druge čudne pojave
PostPostano: pet sep 30, 2005 5:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 07, 2005 2:59 pm
Postovi: 5
galaksija je napisao/la:


Zna li ko zasto evolucija.com ne radi???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 30, 2005 10:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Zato:

http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=63

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 01, 2005 3:07 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 07, 2005 2:59 pm
Postovi: 5
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 05, 2005 10:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 14, 2005 7:47 pm
Postovi: 21
Jack987 je napisao/la:
Da bar... one nam nebi toliko štetile kao prolasci OPS entiteta 4. denziteta u naš... i sve ono što slijedi.


na što misliš i na koji vremenski period ciljaš?
imam neke svoje pretpostavke pa zato pitam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 05, 2005 10:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hm.... ako razumiješ hiperdimenzionalnu vrstu ovog problema:

Stanovnici 4. denziteta ( nivoa svijesti ) nemaju linearnu percepciju vremena kao mi, stanovnici 3. denziteta. Zato mogu ići "naprijed" i "natrag" kroz vrijeme, odnosno to se samo nama tako čini. Oni samo odrede vremensko/prostornu koordinatu gdje "otvore" naš realitet i "upadnu" u naš realitet. Što i zašto rade, sad je druga stvar koju sad neću opisivati, jer tog ima na forumu već.

Znači, vremenski period, odnosno sadašnji ciklus od 309000 godina. To je jedna "ploča" na kojoj mogu ići naprijed i natrag koliko god požele. Mijenjaju prošlost, sadašnjost i budućnost istovremeno. Dešavaju se zato promjene realiteta. Realiteti 4. denziteta NISU isti kao i naši, tj. nisu u istom pojasu frekvencija, pa ih zato mi ne možemo percipirati. Ali oni mogu naš, kad se fokusiraju na njega.

Savjet: sve prouči, pa sam zaključi. I pitaj ako što još treba.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjetlosne lopte i druge čudne pojave
PostPostano: uto jul 21, 2009 5:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Slučajno naleteh na ovu temu dok sam tražio nešto o onim krugovima u žitu #-o ...
Neću da ulazim u problematiku jer mi vreme a i volja još uvek ne dopuštaju, već ću samo da primetim, da sam ovu pojavu sam video puno puta. Uglavnom noću i to često na istom mestu, i Boga mi... ponekad se baš iscimam (zabrinem) i zamislim... Dakle nemam šta za reći o tome, isto kako je gore opisano, bljesak jakog svetla koji prilično brzo nestane (par puta u poslednjih par meseci oko 1 ili 2h ujutro). I takođe jednom pre par godina (možda prošle ili u zadnjih 2-3), oko 18h na letnjem nebu, sličnu pojavu koja je trajala oko pola sata i menjala veličinu (Boga mi rekoh neka kometa ide na nas... al me smirila pomisao, ma ne... da je kometa krenula na nas znalo bi se... ima ovih što se ne odvajaju od TV-a...)...
I tako... uvek sam do sad to ignorisao... i mislio da je manje-više uobičajeno i objašnjivo...
Taj put kad je trajalo duže videlo je i par ljudi kojima sam skrenuo pažnju... ali se oni ni najmanje nisu zabrinuli i brzo su iskulirali...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjetlosne lopte i druge čudne pojave
PostPostano: ned aug 23, 2009 5:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 23, 2005 9:07 pm
Postovi: 40
svjetlosne lopte su po mom mišljenju energentska bića koja su se uzdignula na novi nivo.

anyway, podsjeća na StarGate i Ancientse te seriju 4400. :) Ja sam više naklonjen teoriji da su to živa bića.

_________________
još jedne Zemaljske kronike http://x-kronike.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjetlosne lopte i druge čudne pojave
PostPostano: pet maj 14, 2010 8:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Pozdrav

Postaviću ovde ovu informaciju...

Oko 20 i 45, (14 maj 2010)

Mesto viđenja- Rabrovo-Istočna Srbija...

Opis događaja: Belo svetlo u paru sa narandžastim došlo je iz pravca Beograda, prošlo je horizont iznad mesta i nastavilo dalje ka Istočnoj Srbiji- Kučevo...Majdanpek....
Svetla su se kretala vrlo brzo. Bila su veća, dosta od zvezda, nisu treptala... Bila su dosta nisko, klizela su nebom... Pokušao sam da snimim mobilnim, neuspešno... Čak sam pokušao i da zaustavim neko vozilo, ili motor koji je prošao pored mene, da im pokažem šta se dešava... Pošto sam se nalazio ispred kuće počeo sam da lupam po staklu, da bih pozvao nekoga od mojih da izađu...

Subjektivni osećaj: Osećao sam se sablasno. To nije bio avion, nikako....

Napomena: Ovo nije prvi put da se tako nešto dešava, razna svetla, ili čudne manevarske spsosobnosti letelica koje vrlo često prolaze kroz Istočnu Srbiju...

Ako je neko nešto primetio....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjetlosne lopte i druge čudne pojave
PostPostano: pon aug 09, 2010 9:05 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub apr 24, 2010 2:56 pm
Postovi: 12
Kćerka slikala prijateljicu i na slici se pojavila ona kugla.Poslije napravila još slika ali kugle
nije bilo.Bilo je oblačno i nije bilo mjesečine.Da li neko zna šta bi to moglo da bude?

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjetlosne lopte i druge čudne pojave
PostPostano: sri aug 11, 2010 8:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Orb?

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjetlosne lopte i druge čudne pojave
PostPostano: čet aug 12, 2010 6:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub apr 24, 2010 2:56 pm
Postovi: 12
Hvala Jack


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjetlosne lopte i druge čudne pojave
PostPostano: čet sep 09, 2010 12:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Sve je više čudnih svetala, kugli i sl... pričaju mi ljudi. A svi su oni u fazonu običnih ljudi koji ovakav forum i sl, nikada ne bi pogledali... Tek ispričaju iskustvo i čude se šta bi to moglo biti...

Što se tiče onog kruga na slici gore, to bi mogla biti i greška pri fotografisanju, neki odsjaj nečega, greška u aparatu, bilo šta. Mom drugu se jednom pokvario digitalac i sve slike (ili po neka, ne sećam se) su mu bile slične toj. Možda ovde nije kvar, možda samo trenutna greška... Ali možda i jeste nešto što je zaista bilo tamo i legitimno završilo na toj fotografiji...
Sve je možda :mrgreen:

Biće skoro propast sveta :mrgreen: , ali zbog količine OPS-ovaca, ne bi mi ni bilo žao pa sve i da bude... ovih dana sam bio svedok nečega - čovek je bio na ivici života i smrti, trebalo mu je samo pružati ruku i povući ga na ovu stranu, a oni (OPS-ovci) su ga podrugljivo gurnuli u ambis :evil: No ko zna, možda to subjektivnost govori iz mene, jer sam ga jako voleo, možda sam, ipak, utripovao da ga guraju, možda su ga vukli :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjetlosne lopte i druge čudne pojave
PostPostano: čet sep 09, 2010 5:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Svakako je "orb" :mrgreen:

To je inace vec shvaceno kao greska na digitalnim aparatima. Ako je poznato, koji je to fotoaparat (marka, tip, oznaka, tako nesto) kojim je to slikano?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjetlosne lopte i druge čudne pojave
PostPostano: pet sep 10, 2010 1:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
http://www.dizajnzona.com/forums/lofive ... 69891.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 33 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz