Sada je: sub apr 27, 2024 11:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 231 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned apr 30, 2006 11:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ovo nema veze sa biologijom.
To su Amerikanci u Iraku. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 30, 2006 12:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Mislila sam na ove druge beštije, sa osam nogu, jel'te!?!? Možda su lažni? :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 30, 2006 2:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ma sve su to njihove beštije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 30, 2006 3:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Jana je napisao/la:
Mislila sam na ove druge beštije, sa osam nogu, jel'te!?!? Možda su lažni? :-k

Radijacija cini cuda.U oba slucaja. :mrgreen:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 30, 2006 5:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Auu, covece sto je grozno, mislim, zbog velicine! Koliko "to" moze biti veliko? Na fotki to bas i ne moze da se proceni tacno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 30, 2006 7:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Ti amerikanci stvarno ne biraju sredstva...ali zato paze da im sredstva "idu" uz uniformu! Ono, treba ti malo da prokužiš, tko je tko na fotografiji...

U svakom slučaju odjednom su mi naši domaći paučići postali tako simpatični...

Sudeći po fotografiji, ovi kad se istegnu imaju barem metar!!! Ukoliko se radi o mladuncima u razvoju... #-o nije dobro!

Biti će da je amerikancima malo dosadno tamo pa se u slobodno vrijeme bave zoologijom, stočarstvom, genetikom...možda se okrenu i dresuri ovih lijepih primjeraka, e onda su ionako jadni iračani stvarno naj...
:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 30, 2006 8:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ti 'jadni Iračani' su po oslobođenju od Sadama silovali napuštenu decu po ulicama, pljačkali svoje bolnice i da ne nabrajam više. Nisu oni mnogo jadni, jadan je onaj ko mora s njima da ima posla. Sadam je za njih bio spasitelj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 30, 2006 10:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da. Ali u svakom narodu ima "kukolja". Ali i "normalnih" ljudi.

Dakle, da ne odemo :offtopic: , ima li netko neko "čudesno" stvorenje kod kuće ili u okolini?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 01, 2006 3:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Aragorn je napisao/la:
Auu, covece sto je grozno, mislim, zbog velicine! Koliko "to" moze biti veliko? Na fotki to bas i ne moze da se proceni tacno.

slika

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 01, 2006 6:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
To nije taj! (osim ako tamo na prvoj fotografiji, pauk pauku ne grize rep!) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 01, 2006 12:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Esperio Max je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:
Auu, covece sto je grozno, mislim, zbog velicine! Koliko "to" moze biti veliko? Na fotki to bas i ne moze da se proceni tacno.

slika


mislim da je ovaj malo veci...

slika

slika

"The Goliath bird-eating spider is, as its name suggests, large enough to eat a bird. This giant spider is found in the northern South American countries of Suriname, Brazil, Guyana and Venezuela. Its habitat is the wet swamps and marshy areas deep within the primary rainforest. The Goliath bird-eating spider was named by explorers from the Victorian era who first reported them to the western world, and witnessed one eating a humming bird.


Goliath bird-eaters are the world's largest species of tarantula. Tarantula is a generic name for hairy spiders. This hairy spider has a leg span of 12 inches (30.5 cm) across, or about the size of a dinner plate or small pizza, and they can weigh 2.5 ounces (70 g). Their bodies are dark and light brown in color. Like most spiders they lack antennae and have four pairs of legs. Their bodies are made up of two external parts; the cephalothorax, or head and neck combined, and the abdomen. Their eyesight is weak even though they have 8 eyes. They can only see differences in the level of light. They rely instead on sensory hairs that feel the slightest vibrations on the ground and in the air, and allows them to detect movement."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 01, 2006 3:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Meni se cini da su ovo samo "mladuncici" u poredjenju sa ona dva, iracka, gore!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 01, 2006 6:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
mae je napisao/la:
To nije taj! (osim ako tamo na prvoj fotografiji, pauk pauku ne grize rep!) :wink:

Pa grize. :)
Na onoj slici su dva pauka.Kazu da su odrasli velicine 10 inca,sto bi bilo oko 25 cm.
Nisu najveci al' su zato najbrzi.
Fora je u tome sto im smeta sunce pa vole da se sklanjaju u senku ljudi.A ljudi tada pomisle da ih oni jure a ustvari samo hoce da pobegnu od sunca.I zato kazem da ce ameri da polude u Iraku.Ko ce da juri Iracane kad ovakvi pauci jure tebe. :)
Nasao sam i jednu sliku vojnika koga je ujeo ovaj pauk i dobro ga je raskrvario.

Ovaj Goliath jeste najveci ali je stvar u tome sto ni jedan ni drugi nisu smrtonosni po ljude vec samo izgledaju strasno.Tarantule nisu opasne,mada ja ne bih proveravao.Jedino ne smete da im date da vas pojedu. :mrgreen:
A neki ljudi u juznoj Americi jedu njih. :shock:

Postoji puno manjih pauka koji su mnogo opasniji od njih.Ono sto mi je zanimljivo je to sto iako neki pauci mogu da ubiju coveka oni su bezopasni za neke druge zivotinje poput zeca! Cak iako ga ujedu vise puta!
Sve zavisi od vrste do vrste.

Jos jedna zanimljiva stvar je i ta da su nekada u doba dinosaurusa i insekti bili mnogo veci.Pitanje je zasto su sada manji.Neki naucnici misle da je to zbog toga sto je tada planeta bila mnogo toplija i kako se sada polako zagreva i insekti ce polako rasti.

Tarantulas eat frogs, small snakes, beetles, lizards, and even bats.

Sta mislite da li bi pojeli nase 4D reptile? :)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 01, 2006 7:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Esperio Max je napisao/la:
mae je napisao/la:
To nije taj! (osim ako tamo na prvoj fotografiji, pauk pauku ne grize rep!) :wink:
Nasao sam i jednu sliku vojnika koga je ujeo ovaj pauk i dobro ga je raskrvario.


daj sliku !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 01, 2006 7:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Ja bi volio jednog takvog imati za miceka. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 02, 2006 2:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Znao sam JG da ces da mi trazis sliku. :)
Necu da je stavim na forum jer ovde ima i osetljivih ljudi ali evo ti link: http://camelspiders.net/spider-bite.jpg


dreamback je napisao/la:
Ja bi volio jednog takvog imati za miceka. :)

Mislim da bi on voleo tvog miceka za veceru. :mrgreen:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 02, 2006 2:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Esperio Max je napisao/la:
Znao sam JG da ces da mi trazis sliku. :)
Necu da je stavim na forum jer ovde ima i osetljivih ljudi ali evo ti link: http://camelspiders.net/spider-bite.jpg


joj nes ti slike, ja vec mislio da ce mu ruka visit o zadnjem ligamentu.... :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 02, 2006 2:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Pa nije ga ujela ajkula vec pauk. :mrgreen:
Za mene i tebe slika nije nista posebo ali ima i onih koji padaju u nesvest kada vide nesto sto samo lici na krv.Znam ljude koji ne smeju da gledaju kako igram Doom 3. :mrgreen:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 02, 2006 5:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Esperio Max je napisao/la:
Pa nije ga ujela ajkula vec pauk. :mrgreen:
Za mene i tebe slika nije nista posebo ali ima i onih koji padaju u nesvest kada vide nesto sto samo lici na krv.Znam ljude koji ne smeju da gledaju kako igram Doom 3. :mrgreen:


sta bi onda rekli da vide mene kako igram F.E.A.R. :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 02, 2006 6:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Ma to sve skupa nije ništa dječice!A tek da vidite mene kako nakon neprospavane noći šesnajsti put bodem nećiju arteriju i još mi plate za to... :roll: :mrgreen:

Da, da u tom svijetu živimo... :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 231 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 48 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz