Sada je: pet mar 29, 2024 2:02 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: The fourth kind
PostPostano: pet jan 28, 2011 3:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 28, 2011 2:47 pm
Postovi: 5
Lokacija: bihac
da li je neko jos istrazivao ovaj film i ako je bilo neke rasprave na forumu zamolio bih link. volio bih cuti misljenje jack987 ili jos nekog moderatora, hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: the fourth kind
PostPostano: pet jan 28, 2011 3:23 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
comet je napisao/la:
da li je neko jos istrazivao ovaj film i ako je bilo neke rasprave na forumu zamolio bih link. volio bih cuti misljenje jack987 ili jos nekog moderatora, hvala

Poštovanje i dobro došao comet! :hello2:

Postavio bih ti jedno (do dva) osobno pitanje u vezi tog filma, a sa svrhom da ti pokušam "dati" odgovor na tvoje pitanje.

Kakve osjećaje i raspoloženja je taj film budio u tebi za vrijeme gledanja, i ono najvažnije, koji osjećaj ti je ostao nakon što si ga odgledao?

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: the fourth kind
PostPostano: pet jan 28, 2011 3:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 28, 2011 2:47 pm
Postovi: 5
Lokacija: bihac
vjetar je napisao/la:
comet je napisao/la:
da li je neko jos istrazivao ovaj film i ako je bilo neke rasprave na forumu zamolio bih link. volio bih cuti misljenje jack987 ili jos nekog moderatora, hvala

Poštovanje i dobro došao comet! :hello2:

Postavio bih ti jedno (do dva) osobno pitanje u vezi tog filma, a sa svrhom da ti pokušam "dati" odgovor na tvoje pitanje.

Kakve osjećaje i raspoloženja je taj film budio u tebi za vrijeme gledanja, i ono najvažnije, koji osjećaj ti je ostao nakon što si ga odgledao?

Poz

hvala na dobrodoslici, lijepo ste me primili heh.
Ne bih sad o osjecajima jer mi ta tema kao ni vama nije strana. Mogu se nazvati slobodno tragacem za istinom jer svaki slobodan trenutak koristim da procitam nesto novo, bilo vezano za NLO, abdukcije, kassiopejce, pleade, metafiziku, NWO itd. A sve to je pocelo kad sam naletio upravo na ovu stranicu prije oko dvije godine.
I krajnje je vrijeme da se registrujem na ovaj forum pa sam iskoristio za temu navedeni film koji sam sinoc pogledao. Super mi je uradjen jer upravo ono sto citamo istrazujemo neko je dobro izrezirao.

E sad zanimalo me je sta vi mislite jesu li one navodno prave snimke sa seansi fake?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: the fourth kind
PostPostano: pet jan 28, 2011 4:04 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Nisam siguran kako da pročitam ovo:
Citat:
...lijepo ste me primili heh.

pa ako je napisano u negativnom emocionalnom kontekstu, ja se ispričavam, moje namjere su bile potpuno iskrene i dobronamjerene.
Smatrao sam kako ti neće smetati da prvo ti napišeš svoj doživljaj filma, kad već pitaš za tuđe mišljenje.
Uglavnom mislio sam sve najbolje.

Ova tvoja rečenica mi nije baš jasna, pa ako bi mogao malo pojasniti bio bih zahvalan. Naravno tvoja slobodna volja dal ćeš to uraditi.

Citat:
Ne bih sad o osjecajima jer mi ta tema kao ni vama nije strana.


I evo link, na nešto malo rasprave u vezi filma.

Što se snimaka u filmu tiče, osobno mislim da nisu fake, ali isto tako mislim da to i nije toliko važno u odnosu na ono što osobno smatram da je bila "prava" svrha tog filma.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: the fourth kind
PostPostano: pet jan 28, 2011 4:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 28, 2011 2:47 pm
Postovi: 5
Lokacija: bihac
vjetar je napisao/la:
Nisam siguran kako da pročitam ovo:
Citat:
...lijepo ste me primili heh.

pa ako je napisano u negativnom emocionalnom kontekstu, ja se ispričavam, moje namjere su bile potpuno iskrene i dobronamjerene.
Smatrao sam kako ti neće smetati da prvo ti napišeš svoj doživljaj filma, kad već pitaš za tuđe mišljenje.
Uglavnom mislio sam sve najbolje.

Ova tvoja rečenica mi nije baš jasna, pa ako bi mogao malo pojasniti bio bih zahvalan. Naravno tvoja slobodna volja dal ćeš to uraditi.

Citat:
Ne bih sad o osjecajima jer mi ta tema kao ni vama nije strana.


I evo link, na nešto malo rasprave u vezi filma.

Što se snimaka u filmu tiče, osobno mislim da nisu fake, ali isto tako mislim da to i nije toliko važno u odnosu na ono što osobno smatram da je bila "prava" svrha tog filma.

Poz

Kod nas u Bosni "primiti" se koristi kao zamjenica "ugostiti", "docekati". Nadam se da sam objasnio.

Ono sto sam vidio u filmu jeste tacno onako kako sam pretpostavljao, a to je da je istina o nekim stvarima neprobavljiva za ljudski um. Slobodno cu reci da vjerujem da onako nesto isto ili slicno se desava na planeti.
Nakon filma sam imao zelju da malo prokomentarisem ali niko od drustva ne razumije tu tematiku na isti nacin kao i ja osim mog brata koji se zanima za svim ovim situacijama.

I sta je po tebi bila prava svrha filma? Da prepadne, osvjesti ili sta vec.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: pet jan 28, 2011 8:32 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 1:14 am
Postovi: 12
zanimljivo,ovu temu sa i ja mislkio otvoriti,a vidim da su vec vođene diskuzije,kratke ali postoje...

uglavnom,film me se dojmio,ali jedino ako je po istinitome događaju,a to nisam dokazivao..

vidim da je netko naveo u prijasnjem linku,gdje se govorilo o filmu,da je fejk,jel nije mogao naci podatke o toj doktorici i tako...a moguce je da su to izmjenili,jel na kraju filma pise ,mislim,kako su akteri promjenili svoja imena i prezimena...

inace,vjerujem i ne u vjerodostojnost filma :-k :-k

:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: pet jan 28, 2011 9:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882


Charlotte Milchard

Toliko o "stvarnim" sekvencama u filmu sa "pravom doktorkom" i njenim "stvarnim audio i video trakama".


The Fourth Kind

On November 12, 2009, Universal Pictures agreed to a $20,000 settlement with the Alaska Press Club "to settle complaints about fake news archives used to promote the movie." Universal acknowledged that they created fake online news articles and obituaries to make it appear that the movie had a basis in real events


Dakle u pitanju je čista holivudska podvala, čak su bili prinuđeni da plate 20.000$ zbog kreiranja lažnih novinskih arhiva i umrlica na netu da bi izmanipulisali javnost da tu postoji nešto.

Holivud ne zovu džabe "fabrika snova". Odatle nikada ništa istinito nije izašlo, niti će.

Ako vam nije jasno zašto, evo jednog dobrog razloga. Marketinski trik radi zarade. Uložili su 10 mil $ a zaradili 47.46 mil. $ na tom filmu.


The film was a box office success, earning US$47.46 million worldwide, from an estimated $10 million budget.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: pet jan 28, 2011 9:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Sam uspjeh glavnog lika, i u tom filmu se temelji na prevari stoljeca.
otac je uz pomoc tajnih organizacija "pronevjerio" vrtoglave iznose.
Dobio je pomilovanje samo zato jer je ona dobra i poslusna, sve radi po sapatu koji dopire iz svete sume... cudna genetika koju nosi jos od djede

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: sub jan 29, 2011 12:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 04, 2009 3:38 pm
Postovi: 104
Ja sam gledao film prije par mjeseci..i nebi ga pogledao nikada više.
Film je napravljen da te zastraši, a kod mene su bome i uspjeli u tome..Horore baš i ne gledam, jednostavno zato što me bez potrebe uznemiravaju.Kad sam u društvu još i mogu proć.
Pogledao sam ovaj film jer me zanima ta tematika, ali nisam očekivao da će me tako "šokirati"..
Čim sam čuo da je film snimljen po istinitom događaju i sa autentičnim snimkama znao sam da od toga nema ništa, tipična navlakuša.Ali nije bit u tome.
Gledao sam ga u zamračenoj sobi, sam, bio sam relativno blizu ekrana, te sam pojačao zvuk..Inače nisam plašljiv ali ovo me stvarno uplašilo i uznemirilo iako sam znao da je sve to fake.Scena kod koje sam se najviše uplašio je ona kada onaj čovjek leži u krevetu, sve je mirno, i onda odjednom naglo iskoči iz kreveta i počne vrištati..skoro sam u nesvijest pao :lol: To mi se još nije dogodilo...morao sam pauzirati film na par minuta i prošetati po sobi kako bi se smirio.
Ali nisam ja jedini...Prijatelj je još gori od mene.Također ga je sam gledao.Nije mogao spavati par dana, nije htio ići spavati u 3 sata (jer tada kao dolaze zli alieni), a jadnik je još mislio da su to prave snimke sve dok mu ja nisam rekao da je to sve fejk (veliko olakšanje za njega).Eto šta taj film radi ljudima :D
Naravno, poslije filma morao sam provjeriti da li stvarno postoje ti likovi iz filma, ali naravno sve je izmišljeno, kao i dosta informacija iznesenih u filmu.
Pa ko voli nek izvoli, ja nebi više [-X


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: sub jan 29, 2011 1:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Zanimljivo je kako "alieni" u tom filmu uvijek dolaze u 3 sata i 33 minute ujutro, a pogled na tu kombinaciju brojeva, po nekim izvorima, predstavlja aktivaciju nekih programa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: sub jan 29, 2011 9:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Hanter je napisao/la:
ali naravno sve je izmišljeno, kao i dosta informacija iznesenih u filmu.
Pa ko voli nek izvoli, ja nebi više [-X


Film je očigledno u tebi uznemirio neke idilične i programirane predstave koje si imao o vanzemaljcima kao dobrim Sivima. Pretpostavljam da uživaš kada gledaš Spilbergove bljuvotine o vanzemaljcima kao dobrim Sivima koji vole decu (Spilbergova umetnička aluzija na njihovo otimanje i ubijanje dece).

Film jeste igrani, nema ništa dokumentarnog u njemu, ali informacije su prilično tačne, takve otmice se događaju. I sve je to verno prikazano u filmu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: sub jan 29, 2011 5:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 04, 2009 3:38 pm
Postovi: 104
Pantelija je napisao/la:
Hanter je napisao/la:
ali naravno sve je izmišljeno, kao i dosta informacija iznesenih u filmu.
Pa ko voli nek izvoli, ja nebi više [-X


Film je očigledno u tebi uznemirio neke idilične i programirane predstave koje si imao o vanzemaljcima kao dobrim Sivima. Pretpostavljam da uživaš kada gledaš Spilbergove bljuvotine o vanzemaljcima kao dobrim Sivima koji vole decu (Spilbergova umetnička aluzija na njihovo otimanje i ubijanje dece).

Film jeste igrani, nema ništa dokumentarnog u njemu, ali informacije su prilično tačne, takve otmice se događaju. I sve je to verno prikazano u filmu.



Krivo si shvatio, nemam ja predstave o dobrim sivima niti sam ikada imao.Pogotovo nakon dosta pročitanih materijala tu na forumu.A bljuvotina E.T. mi je super film, bio on aluzija ili ne.

Htio sam reći da je fourth kind tako snimljen da te uplaši i uznemiri, i to klasičnim tehnikama zastrašivanja modernih horora...

Što se tiče informacija...U filmu kažu da je u tom mjestu Nome, gdje se odvija radnja, neobjašnjivo nestalo mnogo osoba.To jednostavno nije istina jer broj tih osoba ne odskače od prosjeka nestalih osoba u nekim drugim mjestima.Nome je prikazan kao mjesto u brdima i među šumama, a zapravo se nalazi na ravnoj površini, tundri..
A da ne govorim da je Universal platio objavljivanje lažnih članaka kako bi ljudi povjerovali u priču.

To da se događaju takve otmice uopće ne osporavam. :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: sub jan 29, 2011 5:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 28, 2011 2:47 pm
Postovi: 5
Lokacija: bihac
ma i ja sam dosao do zakljucka da je fake pa mi je i krivo jer ekipa koja je sa mnom gledala tek sad ima jos jaci razlog da ne vjeruje u te stvari, kao vidis li da izmisljaju [-X


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: sub jan 29, 2011 7:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Sam fenomen otmica je vrlo dobro prikazan u filmu, sa puno detalja, kao i ceo negativan kontekst otmica.
Toliko dobro da su ljudi morali da se pomuče da otkriju da je to ipak samo film, i da nije snimljen po istinitom događaju.
To što su izmišljeni mesto radnje i dokumentarni snimci koji se navodno javljaju u filmu uopšte nije važno - ali je i to tako dobro izvedeno da izazove kontrareakciju kada se otkrije da je sve samo filmska priča: da se ljudi ubede da ništa od toga nije stvarno i da odbace ceo film kao manipulaciju.

Dakle tu su dve stvari u igri: prvo je verno prikazan ceo fenomen otmica i njegova zla priroda, možda najbolje do sada na filmu, a istovremeno se manipulacijom oko filma postiglo to da ga ljudi odbace kao kompletnu prevaru (to su neki jedva dočekali, tako im lakše, ET za malu decu je mnogo bolji).

Postavlja se pitanje šta su hteli da postignu sa time.
Mislim da su hteli ovo drugo da postignu.
Jer svakako su mogli da snime fim bez tih mistifikacija koje je inače lako razotkriti.

To je slično formuli akcija - reakcija - rešenje. Indirektno su ljude naveli da sami sve odbace kao prevaru samo zato što su uspeli da otkriju da mesto Nome nije u brdima nego u ravnici.
Jaka logika.
Ali nekima je i to daleko od pameti da su informacije o mestu namerno pogrešne kako bi pametnjakovići otkrili prevaru filma i odbacili ga zajedno sa vernim prikazom otmica.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: sub jan 29, 2011 7:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Kao prilog dokaza gornjeg posta:

comet je napisao/la:
ma i ja sam dosao do zakljucka da je fake pa mi je i krivo jer ekipa koja je sa mnom gledala tek sad ima jos jaci razlog da ne vjeruje u te stvari, kao vidis li da izmisljaju [-X


Hanter je napisao/la:
Krivo si shvatio, nemam ja predstave o dobrim sivima niti sam ikada imao.Pogotovo nakon dosta pročitanih materijala tu na forumu.A bljuvotina E.T. mi je super film, bio on aluzija ili ne.
To da se događaju takve otmice uopće ne osporavam. :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: sub jan 29, 2011 11:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Upravo sam odgledao film... I po ko zna koji put, moram da napišem, koliko je znanje o nečemu vrlo bitno, mi svi ovde na ovom forumu, izučavamo vrlo teške istine u ovom svetu, u ovoj dolini suza...
Bez obzira, ovaj film treba da prenese poruku, ili da bude neka vrsta okidača i za one koji su možda, prošli kroz slične situacije, bilo da su to bile virtualne ili fizičke otmice od strane hiperdimenzionalnih Tuđinaca. Provejavala je jeza dok sam gledao film.
Zbog dece, zbog svih ljudi, zbog svih nas...
Gde je Ešli? Bezbrojne Ešli su otete... Evo ispod jedan rezime, možda je ovde odgovor, možda...
Istina nekada zna da bude vrlo surova, i nekada se životne lekcije uče sa zaprepašćenjem...
Ono što te ne ubije, to te ojača! Da se podsetimo...

Laura...
KUDA i pre svega – ZAŠTO NESTAJU sva ta DECA?
Nedavno sam opet pročitala nešto, što me je šokiralo. Radi se o ovom topicu ovdje: Missing Children World Wide
Tu sam pročitala prvi članak linkan iz ovog teksta: “DNEVNO se prijavljuje više od 2000 NESTALE dece u SADu”.
DNEVNO – vise od 2000 nestale dece!???
U ovom članku je naveden podatak da se prema Ministarstvu pravosuđa SADa – 797 500 dece vode kao nestali u periodu od godine dana. Dakle – otprilike 2100 dece nestane u SADu – svaki dan.
Međutim, na webstranici “Nacionalnog centra za nestalu i izrabljivanu decu” (National Center for Missing and Exploited Children) se vidi da je taj podatak uzet iz studije “NISMART-2″, provedene od strane Ministarstva pravosudja SADa 1999. godine. Studija:
http://www.missingkids.com/en_US/docume ... erview.pdf
Statistika u ovom PDFu pokazuje da je 43% (340 500) od tih 797 500 imalo “benigno objašnjenje”.
Dakle, stvarno je NESTALO “samo” 1250 dece DNEVNO, i to pre 9 godina. Druga su se vratila doma ili su nađena.
Još jednom: pre 9 godina D N E V N O u SADu nestane B E S T R A G A 1250 dece.
Bestraga znači da nestanu kao da su u Zemlju propali. Isparili. Toj deci se gubi SVAKI TRAG, kao da nikad nisu ni postojali, kao da nisu ni bili rođeni, odgajani, hranjeni, itd,….gubi im se svaki trag. Znači nije da su umrli, pa da im se nađe telo – ne nae im se telo, pre 9 godina SVAKI DAN je sa ovog sveta isparilo 1250 dece. Jučer 1250, danas 1250, sutra 1250, prekosutra 1250… IMATE LI VI PREDSTAVU KOJI JE TO BROJ!??
I to je kako vidimo bio jedan dokazani FAKT. Činjenica zapisana od Ministarstva pravosuđa.
Onda sam dalje, čitajući članak i pogotovo ovaj podatak: India – 10 lakhs per annum – (1 million godišnje, lakh je merna jedinica u Indiji i sadrži 100 000 ) otišla na ovaj websajt: http://www.missingindiankids.com – Nestala deca u Indiji.
Koliko dece nestane u godinu dana u Indiji?
U Indiji nema dostupnih tačnih brojki, međutim, prema jednom članku u “English daily”, broj nestalih je oko 1 000 000 godišnje, tj. svakih 30 sekundi nestane jedno dete.
Taj broj NESTALE dece je prosto NEVEROVATAN.
To enormno nestajanje Indijske dece me je odmah podsetilo na ovo – na prvu ikad zabeleženu sesiju sa Kasiopejcima:
http://www.svjesnost.com/cass_skripte/16_07_1994.html
P: Bob Lazar je izložio činjenicu da se vanzemaljci odnose prema ljudima kao kontejnerima. Šta to znači?
O: Spremište za kasniju upotrebu.
P: Kakvu upotrebu?
O: 94 posto.
P: 94% od čega?
O: Od cele populacije.
P: Šta pod time mislite?
O: Svi su kontejneri; 94% će biti iskorišteno.
P: Iskorišteno za šta?
O: Konzumiranje.
P: Mislite bit će pojedeni?
O: Totalnu konzumaciju.
P: Šta mislite pod konzumaciju? Progutani?
O: Konzumirani za sastojke.
P: Sastojke čega?
O: Nove rase. Važno. 13 godina otprilike kad će projekt biti završen. ( 13 godina od 1994 )
P: Zašto su ljudi konzumirani?
O: Koriste za delove.
P: Ne razumem. Kako ljudi mogu biti korišteni za delove?
O: Stvaranje novih prototipa ljudskih tela. Postoje spremišta. Nestale osobe često idu tamo, a naročito nestala deca.
P: Imamo li neku zaštitu?
O: Neke.
P: Kako se možemo zaštititi i kako zaštititi našu decu?
O: Informišite ih. Ne sakrivajte istinu od dece.
P: Kako nas istina štiti?
O: Svest štiti. Ignorisanje šteti.
P: Kako deci reći tako grozne stvari?
O: Oni bi trebali znati.
P: Koja je svrha tog projekta?
O: Novi život ovde.
P: Da li vanzemaljci koriste naše emocije i energije?
O: Korektno; i tela također. Svake godine na Zemlji 10% više dece se uzima.
P: Da li pate?
O: Neki.
P: Da li svi pate?
O: Neki. Komadi organa dece se miču za vreme dok su pri svesti. Bubrezi prvo; sledeće stopala; sledeće čeljust koju ispitivaju na stolu; jezici se odrežu; kosti se testiraju na udarac; pritisak na srčani mišić dok ne pukne.
P: Zašto nam govorite takve odvratne stvari?
O: Morate znati šta Konzorcijum radi. To se radi najviše deci Indijaca. ( u originalu Cs kazu: “Indian children” što bi se moglo prevest i kao Indijaca (Indija) ili Indijanaca (severno-američki Indijanci)
P: Zašto se rade takve stvari?
O: Velik trud od strane Orionaca i njihove ljudske braće da kreiraju novu rasu i kontrolišu je kao i ostatak čovječanstva.
P: Šta se dešava s dušama? Da li je projekt isključivo fizičke prirode?
O: Fizičko i duše se recikliraju.
P: Gde idu duše?
O: Natrag ovamo, većinom.
P: Da li neke idu drugde?
O: Neke idu na druge planete.
P: Ko je odgovoran za taj projekt?
O: Konzorcijum.
P: To je bolesno!
O: Bolesno je subjektivno.
P: Ali čitava stvar je toliko odvratna.
O: Mi razumemo vaše osećaje, ali nije sve prilagođeno vašoj perspektivi.
P: Zašto se to dešava na Zemlji?
O: Karma.
P: Koja vrsta karme može ovo doneti?
O: Atlantida.
P: Što su Atlantiđani učinili da bi se to prenelo na nas?
O: Mi nemožemo odgovoriti to sada.
P: Šta nas može zaštititi?
O: Znanje.
P: Kako ćemo steći to znanje?
O: Dobivate ga sada preko ovog izvora.
P: Na koje znanje mislite?
O: Imate ga.
P: Kako nas znanje, ovoga što ste nam rekli, može pomoćii?
O: Daje veliku odbranu.
P: Koje znanje daje odbranu?
O: Samo znanje o tome daje fizičku odbranu.
P: Kako ćemo reči ljudima? I kome da kažemo?
O: Informišite druge samo indirektno.
P: Kako?
O: Pišite.
Za oko mi je zapelo ovo: Svake godine se na Zemlji uzima 10% više dece.
Pretpostavimo da je ova informacija tačna. Dakle, 1999 godine DNEVNO je nestalo BESTRAGA = 1250 dece.
2000 +10% – 1357
2001 +10% -1512
2002 +10% – 1663
2003 +10% – 1829
2004 +10% – 2011
2005 +10% – 2212
2006 +10% – 2433
2007 +10% – 2676
2008 + 10% – smo vec kod 2943 NESTALE DECE DNEVNO, samo u Americi.
Ca. 3000 nestale dece dnevno.
Božeee…!?
Laura je u svom tekstu “94%” opisala šta je mislila i šta je osećala prilikom ove gore navedene sesije, prilikom prvog susreta sa Kasiopejcima.
Dakle, sledi izvod iz tog teksta:
P: Zašto su ljudi konzumirani?
O: Koriste za delove.
P: Ne razumem. Kako ljudi mogu biti korišteni za delove?
O: Stvaranje novih prototipa ljudskih tela. Postoje spremišta. Nestale osobe često idu tamo, a naročito nestala deca.
Na ovaj odgovor, bila sam u šoku. Kakav izvor nam može reći ovako potresne i užasavajuće stvari? Iz kakve grozne stvarnosti mora doći takva informacija? Bila sam rastrgana između toga da završim taj kontakt istog trena ili da počnem istraživati o tome i nađem neko rešenje.
P: Imamo li neku zaštitu?
O: Neke.
P: Kako se možemo zaštititi i kako zaštititi našu decu?
O: Informišite ih. Ne sakrivajte istinu od dece.
P: Kako nas istina štiti?
O: Svest štiti. Ignorisanje šteti.
P: Kako deci reći tako grozne stvari?
O: Oni trebaju znati.
Od predloga da zastrašim svoju decu sa takvim užasnim pričama sam praktički dobila napad! Ali, opet, bila sam rastrgana. Više nego išta sam htela znati kakav bi nam izvor govorio takve zastrašujuće stvari. Negativni entiteti na koje smo naišli nisu definitivno nikada rekli takve stvari, u stvari, oni su se uvek predstavili kao vrlo dobri i govorili su fine stvari, uzvišene i moralizirajuće stvari. Tek nakon što smo ih razotkrili, cmizdrili su
i žalili su se, da su oni u biti stvarno dobri, ali pogrešno shvaćeni i proganjani. Karakteristika bića tame je da se predstavljaju kao dobri momci, a potom pronalaze opravdanja za zlo. Da li smo mi sada sreli neku drugu vrstu bića tame, one koji su toliko tamni, da ih nije briga kakve grozne stvari kažu? Ili su mi ta bića u biti te
stvari govorili da me galvaniziraju – mene, majku petoro dece – tako da ja pitam još pitanja o tome kako bi stvarno zaštitili našu decu?
P: Zašto nam govorite takve odvratne stvari?
O: MI vas volimo.
Huh. Ali, kakva ljubav bi nam mogla reći takve grozne stvari, pitala sam se. A onda, odmah sam shvatila da sam i ja uvek upozoravala svoju decu o opasnostima. Čak i ako nisam htela priznati da je svet opasno mesto, znala sam da sam im morala reći da takve stvari, kako bi ih bili svesni – i tako se sačuvali od opasnosti.
P: Da li mi to trebamo reći ostalima?
A: Ne otkrivajte u javnosti. Inače bi mogli biti oteti.
To je bio razuman odgovor i sigurno nije sugerisao da su hteli da mi idemo okolo i plašimo ljude. Bila sam znatiželjna o tzv “projektu” koji se spominje da će biti dovršen za oko 13 godina, (2007) a za koje je ovaj izvor je rekao da su uzete tolike strašne ljudske žrtve. Čak i ako je to bilo zlo biće, možda sam mogla dobiti dovoljno informacija – da mogu reći drugima i možda bi imalo smisla nekima od onih koji su više upoznati s
takvim detaljima?
P: Koja je svrha tog projekta?
O: Novi život ovde.
Budući da sam već bila formulisala ideju da se vanzemaljci hrane ljudskim emocijama, odlučila sam se za takvo test pitanje. Vanzemaljac koji se hrani na nama bi to vrlo verovatno porekao, osim ako, kao što sam već pomislila, smo se sada sreli sa toliko tamnim bićem, kakvo nismo sreli do sada nikada pre.
P: Da li vanzemaljci koriste naše emocije i energije?
O: Korektno; i tela također. Svake godine se na Zemlji uzma 10% više dece.
Nisu hteli ostaviti tu temu. Bilo je previše strašno razmišljati o tome. Zašto su oni ponavljali nešto što me tako uzrujava? Bila sam malo zbunjena kao majka i potresenog glasa sam pitala:
P: Da li pate?
O: Neki.
P: Da li svi pate?
O: Neki.
P: Šta se dešava s dušama? Da li je projekt isključivo fizičke prirode?
O: Fizički i duše se recikliraju.
P: Gde idu duše?
O: Natrag ovamo, većinom.
P: Da li neke idu drugde?
O: Neke idu na druge planete.
Opet, u slučaju da je ova monstruozna priča istinita, ja sam htela detalje – nešto bih mogla proveriti.
P: Tko je odgovoran za taj projekt?
O: Konzorcijum.
P: To je bolesno!
O: Bolesno je subjektivno.
P: Ali čitava stvar je toliko odvratna.
O: Mi razumemo vaše osećaje, ali nije sve prilagođeno vašoj perspektivi.
I sa tim odgovorom, shvatila sam da bi ono što su rekli, iako je zvučalo ludo, upravo moglo biti istina. Ali opet, kakvo biće nam govori takve istine?
P: Zašto se to dešava na Zemlji?
O: Karma.
P: Koja vrsta karme može ovo doneti?
O: Atlantida.
Nisam znala šta da mislim. Ali, opet tu je bila ta želja da saznam i naučim. Bila sam traumatizovana sa danom informacijom. Kako sam to mogla preraditi? Tokom godina sam postala toliko osetljiva na patnje drugih, da sam morala gledati na drugu stranu ako smo bili prisiljeni da prođemo blizu auto-nesreće. Morala sam napustiti sobu, ako je bila neka tužna priča na vestima. Ako sam pročitala priču o bolesnom ili zlostavljanom
detetu, postala bih depresivna nekoliko dana nakon toga. Imala sam svoje petoro ljubljene dece i postala sam neka vrsta majke svakom detetu na planeti.
Moja djeca su moj život. Dakle, zašto su gurali ovu temu oko dece koja se uzimaju i na kojima se eksperimentiše? Da li je to bilo smišljeno da mi se posebno naudi, da se tako osećam loše, ne bi li se to biće, ko god on bio, moglo hraniti na energiji moje patnje? Ili je sam ja ovde bila navođena da naučim nešto važno, nešto presudno za čitavo čovečanstvo? Postojala je samo jedna stvar za napraviti: dobiti neke činjenice.
Mislila sam da će biti relativno jednostavna stvar na svetu kupiti nekakav godišnjak i otkriti statistike o nestaloj deci: koliko je nestalo, koliko uspešno su se vratili u svoje obitelji. Ništa. U redu, plan B. Nazvala sam par lokalnih agencija za provedbu zakona. Koji vladin odel je držao takve statistike? Slali su me iz jedne agencije u drugu i tako u krug. Plan C? Nazvala sam par agencija i rekla da sam slobodni reporter koji radi jedan članak. U ovoj zemlji, to je pošteni put da dobijete informacije za javnost. Nikakve posebne ovlasti nisu obavezne. Ali, niko nije znao mnogo o izgubljenoj deci.
Postoji nekoliko desetaka organizacija i agencija koje su posvećene “nestaloj i izrabljivanoj deci.” Jedini problem je, još uvek ne možete dobiti tačne i jednostavne odgovore na jednostavno pitanje: koliko dece nestane svake godine i koliko se vrati sigurno i gde je dokaz? Gde god da pogledate, dobijete drugačiji broj, međutim, tokom vremena, evoluirala je neka vrsta “standardne” slike.
Ali dobivanje bilo kakvog tvrdog dokaza sa statističkim podacima, je koliko sam ja u mogučnosti reći –nemoguće.
Niko ne želi razgovarati o tome. A ja sam pitala sebe: “Zašto?”
Štviše, tokom te nedelje traženja odgovora na ovaj određeni problem, počela sam dobivati osećaj da nešto definitivno nije ispravno sa ovim našim svetom.
Nešto je strahovito krivo u ovom našem svetu, a niko to ne priznaje, a još manje govori o tome.…
Dakle, to je činjenica…
Nešto je strahovito krivo u ovom našem svetu, a niko to ne priznaje, a još manje govori o tome.
ŠTa VI MISLITE, šta se dešava sa svom ovom bestraga nestalom decom!????
I da li vas ta činjenica uopšte pogađa? Ili dira?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: uto feb 01, 2011 7:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 28, 2011 2:47 pm
Postovi: 5
Lokacija: bihac
Sve ove cinjenice su znanje a znanje stiti. Sve djeluje kroz zakon privlacnosti pa kako vise znamo manje se bojimo i manje intenzivnije razmisljamo o negativnim stvarima i naravno manje sve to privlacimo u svoje iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: uto sep 27, 2011 12:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Ja sam gledo film pre par meseci,bome dosta je tezak i ne bih ga gledao ponovo.
Mislim da je legit al horori ulivaju strah koja je niska vibracija i treba izbegavati horore,najbolje je gledati komedije i akcije,cak i trileri su dosta teski.Drame izazivaju najvecu emocionalnu reakciju,nije ni cudo sto je tolko drama.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The fourth kind
PostPostano: pet mar 23, 2012 9:32 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2012 9:01 pm
Postovi: 11
Ovo je jedan od rijetkih filmova zbog kojeg nisam spavala nekoliko noći. Toliki strah mi se utjerao u kosti da nisam prije jutra zaspala.
Nikako ga ne bi ponovno gledala. Previše mi je sve to bilo poznato. Osobito snimljeni glasovi koji su govorili na sumerskom jeziku ako se ne varam. Toliko poznato, da se još sad naježim.
Sjećam se da sam prije par godina počela čitati knjigu Carle Turner - Taken i nakon nekoliko stranica sam je zatvorila, upravo zbog tog osjećaja najužasnije anksioznosti koju mogu osjećati nisam mogla nastaviti. :(

p.s. pozdrav svima, ja sam nova ovdje. ;) :love9:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz