Sada je: sub apr 27, 2024 5:01 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kosmička pravda
PostPostano: sri dec 07, 2005 2:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Dali to u opste postoji?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 2:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Što je pravda?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 2:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Na ovom forumu se cesto diskutovalo o bicima izvan naseg sveta, denziteta, dimenzije... dosta njih je negativno nastrojeno prema nama. Dosta od njih nas koriste. Postoji li negde u svemu tome pravda na nekom kosmickom nivou?
Jednakost je nesto sto je univerzalno u svim denzitetima. Samo je bitno definisati sta se stavlja sa jedne strane jednacine a sta sa druge da bi jednacina bila pravedna.

Sta je pravedno u odnosu na nas?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 3:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Po meni je pravda apsolutna i predstavlja suštinu postojanja. Pravda je to što, konkretno mi živimo trenutno u trećem denzitetu jer smo to nečim i zaslužili, tako da sve što nam se događa predstavlja jednu kosmičku pravdu.
Nepravda na koju smo mi navikli i koju mi poznajemo postoji kao takva samo u našem vremenu/prostoru i uglavnom je ustanovljena ovozemaljskim zakonima (pri tome ne mislim samo na pravne norme već i na moral, običaje i dr.), tako da za sve postoji razlog a upamtimo SVE SU OVO SAMO LEKCIJE.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KOSMICKA PRAVDA
PostPostano: sri dec 07, 2005 4:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Slavisa je napisao/la:
Dali to u opste postoji?


Postoji!

U tome i je poanta kreacije...

Pravedan=oslobođen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 5:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Kalki,


Citat:
U tome i je poanta kreacije...

Pravedan=oslobođen


Drugim recima, mi koji zivimo u 3 denzitetu smo nepravedni, a lizardi su pravedni?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 5:12 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Fingolfin - upravo tako.

Mislim da je sve pravedno. Karma to omogućava. Mi smo tu, zato što imamo nešto za "odraditi", odnosno naučiti LEKCIJE koje smo si zadali.

Možda smo mi nekad radili ovakve "nepravedne" stvari, pa nam se sad to vraća kroz lekcije.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 5:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Jack,

Karmu koja nama pripada, zasluzili smo u proslim zivotima?
Nije mi jasno zasto nam nije pripisana za taj deo gde smoj je zasluzili?
Zasto kasni do ovog trenutka i sada se vraca?
Naravno( pod pretpostavkom da smo nesto pogresili)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 6:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo recimo, bio si neki tiranin i kasapio ljude kroz razne ratove. Teško bi mogao promjeniti u totalno suprotno u tom istom životu, jer si psihofizički takav bio... i zato se rodiš recimo kao židov u nacističkoj Njemačkoj i iskusiš logore i maltretiranja. To je karma.

Obično prije ili kasnije sve iskusiš, tj. "obe" strane. Ali, vjerojatno i sve ostalo između. Sve emocionalne stvari. Cijeli spektar.

Jedan život obično nije dosta da bi naučio sve lekcije. Mnoge duše prođu na 3. denzitetu stotine inkarnacija. Točne zakone karme vjerojatno sad nitko ovdje nije u mogućnosti objasniti. Imaš o karmi dosta na stranicama: http://www.tomislavbudak.com/

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 6:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Hvala Jack, pogledacu.

Zaista nisam nikada posebno dotakao tu temu karme.

Jesi li upoznat sa deterministickim konceptom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 6:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Slaviša,

http://www.galaksija.com/metafizika/naj ... rija-1.htm

Tu imaš jako dobro objašnjen problem determinističkog i ne-determinističkog pristupa problemu. Shvatiš kad uvidiš hiperdimenzionalnu stranu problema.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 6:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Slavisa je napisao/la:
Kalki,


Citat:
U tome i je poanta kreacije...

Pravedan=oslobođen


Drugim recima, mi koji zivimo u 3 denzitetu smo nepravedni, a lizardi su pravedni?


Promašaj!

Oni su svjesni da su nepravedni i zato namjerno tako i postupaju, jer kontaju da postoji i druga strana koja pravi balans...

Naime pogreška je da mračna strana je ljigava... planeti i sposobnosti su na toj strani čak i zadivljujuće ljepši i napredniji, ali to je materijalno gledano... stoga jednostavno biraš loš=materijalan ili pravedan=duhovan.

Kad je o karmi riječ, imamo slučajeve najvećih mogućih oblika nepoštivanja života i kozmičkog reda, nije uvijek slučaj da ide zub za zub kao što Jack kaže... najogavnije stvari koje neka duša napravi u kozmičkom poretku može rezultirati rođenjem u nekom savršenom obliku života s neopisivo nevjerojatnim mogućnostima, ali si ovaj put na onoj drugoj strani koja drži balans...

Sad zamisli kakve bedastoće moraš činiti kroz živote, i zapravo, neki koji su to i činili su prvo bili kažnjen, ali u konačnici nagrađeni za sav silan trud nečim što je nama teško i zamislit...

Sad svatko bira svoj put...

Ako igdje ima pravde onda je ima u ovome gdje se mi nalazimo, mateijalni svemir i funkcionira na toj shemi, u duhovnom svijetu sve ove stvari su besmislene... bez pravde ovo ne bi ni funkcioniralo.

Razmisli!
Peace! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 6:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Hvala Jack :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 8:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
slika


Ili.......

slika


...mistično pokazuju što je zapravo "pravda" i k tome još "kozmička"!

Kako prva slika kazuje simbol pravde je vaga-dualitet, polaritetne krajnosti! Osovljena je na maču, simbolom akcije, pretvorbe, zraka-inteligencije.
Svaka disharmonija, radikalna, podlježe sankciji "mača", kako bi se dovela situacija u ravnotežu.
Jedino harmonični balans, ravnoteža(ma što to značilo, a da nije mirovanje!!!) ne sankcioniraju se! To je zakon kozmičke pravde, protumačen "zemaljski"!
To se može potkrijepiti primjerom, no to ostavljam za neku drugu priliku, dok ovo "sjedne"!
Smjernica, samo....predobro i preloše predmet su "mača"! 8) :wink:

_________________
slika


Zadnja izmjena: AlMyHeart; čet dec 08, 2005 12:28 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 8:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Mislim da u suštini nije toliko važna neka podjela na pravdu i nepravdu, pravedne i nepravedne ljude itd. po meni najvažnija je ona podjela na OPD i OPS. Manifestacija neke pravde ili nepravde u našem obliku postojanja jeste posljedica karme, ali emocije i druga stanja koja čovjek proživljava tokom te manifestaciju su krajnje subjektivni. To praktično znači da kad se nekom, na primjer, desi nešto jako ružno ili sl. pa usljed toga počne da pati, način i intenzitet te njegove patnje odnosno kako on to doživljava su subjektivni.
Dakle, doživio on neku veliku sreću ili patnju ti osjećaji i način kako ih on doživljava su subjektivni, jedina razlika je što se kod osjećaja patnje lizziji dobro "napucaju", ali ne bih sad o tome.
Evo navešću jedan specifičan primjer: nažalost često smo u medijima ili na drugi način mogli čuti da je neko dijete nekako stradalo i najčešći komentari koje sam mogao čuti u svojoj blizini bili su pa kako šta je ono krivo, zašto je bog odlučio da uzme jedno nevino dijete itd. To je jedno tipično 3d razmišljanje i sa tog stanovišta nema mu se šta zamjeriti. Međutim, kada uzmemo u obzir karmu te činjenicu da je to dijete možda do prije nekoliko godina bilo jedno odraslo ljudsko biće na ovoj planeti i da je tokom tog svog života nešto napravilo da bi mu se sad na ovakav način to i vratilo, onda nam je sve jasnije.
Naravno svi smo mi (mi na forumu) vjerovatno proživili gotovo sve moguće manifestacije ovog 3d života, bili i žrtve i tirani i mučeni i mučitelji i sad nas evo ovdje.Sva ta emocionalna ili druga stanja koja smo tada preživljavali su subjektivna i vezana samo za nas a karma se pobrinula da se to sve "izravna" kako treba, ali najvažnije u svemu tome je da smo postali OPD opredijeljeni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 9:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
fingolfin

Ne znam sta bih mogao reci o tome sto si napisao. S postojanjem karme onda postoji i sudbina zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Druga je etapa mog posta, da PRAVDA nije nužno pravedno, ili dobro, ili pošteno ili bilo koji aspekt nazovipozitivnog!!!!
Sve ovisi iz kojeg se kuta gleda, ako je riječ o kozmičkoj pravdi! To nema veze ni sa zakonom, ni sa moralom, niti sa bilo kojom emocijom!
Kozmička pravda, je zapravo sinonim za nešto što se zove kozmički slijed ili sklad!
Nije nužno da to vežemo s karmom u onom sudbinskom smislu, JER Karma ima barem TRI aspekta, a ta su, ona koju donosimo na izvođenje, ona koju živimo (ta uključuje donešenu i onu koju kreiramo iz donešenog, po pricipu dualnog odabira) i treća koju nosimo sa sobom (koja uključuje: neodrađene donešene, nove stečene[odrađene i neodrađene], te odrađene donešene). Takav konglomerat dozvoljava neslučene kreacije i samo neaktivnost provodi "ono što je zapisano", a koji puta donosi i smrt! Nikako nismo u situaciji ne mjenjati, već totalno suprotno!
Razni filozofski instituti, tradicija, mitologija, religija......čisto iz koristi ustanovili su termin "čvrste karme" kako bi stvorili prostor za manipulaciju!
Osobna, grupna, ili kozmička pravda čovječanstva je zapravo usklađenost s onim što je planirano za neki ciklus TE PROIZVOLJNO PROGRESIVNO NAPREDOVANJE U SKLADU S KOZMOSOM.
Za to je nužno poznavanje kozmičkih zakonitosti, što je pak predmet za višegodišnji studij, da bi se zapravo naučilo kako se to JEDNOSTAVNO provodi i slijedi! Tako je to sa svim stvarima, VELIKIM, one su zapravo elementarno jednostavne 8) :wink:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 11:36 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
S postojanjem karme onda postoji i sudbina zar ne?


Pa svejedno, jer ionako moraš više-manje sve iskusiti, pa ti je sudbina, ako ona postoji, da sve naučiš ( kad - tad ).

Možemo reći, svima nam je sudbina ista - da se sjedinimo kad - tad u jedno i ostvarimo još jedan ciklus - koji je pravednost svemira. Unutar tog ciklusa sve se desilo i doživilo i pravda je zadovoljena. Tada se kreće u novi krug. Big-bang... i evo opet sve iz početka... tko zna?!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 12:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Ovako,

hajde da pocnem od sveukupne materije, od samog Univerzuma.

Neka je sve pocelo velikim praskom kao sto to predvidjaju teorije i eksperimenti detektovanja pozadinskog zracenja. Vasiona je dakle stvorena u singularnosti, jedna mala tacka malih dimenzija ali beskonacno velike gustine, toplote, mase i jednog dana BUM. Veliki prasak, sirenje materije obrazovanje u manja jedinjenja... galaksije... zvezde... planete... Ja tu vidim jedan sistem koji se siri.

Predpostavicu da je univerzum jedan samoorganizovani slozeni sistem koje nema nikakvog tvorca niti bilo kakav drugi sistem koji utice na njega.

Ako bi neko sada vrsio pritisak na moju ideju time sto bi trazio Kreatora rekao bih da nije moguce da postoji iz razloga sto bi taj kreator, ako bi stvorio univerzum, morao da bude deo sistema koji je stvorio jer on direktno je uticao na njega i samim tim je deo tog sistema, a kao kreator morao bi da bude i izvan njega, sto je apsurdno da nesto moze biti i unutar i izvan istovremeno. Dakle i neki drugi spoljasnji sistem nebi mogao uticati na univerzum, jer bi samim tim morao biti sastavni deo univerzuma sto je opet isti apsurd, unutar i izvan. I u ostalom bio bi najveci apsurd da nesto moze da se stvori iz nicega i da nestane nigde.

Zakoni odrzanja mase i energije su na snazi. Materija i energija se ne mogu unistiti niti stvoriti iz bilo cega, moguce ih je samo transformisati iz jednog obila u drugi. Dakle Univerzum kao samoorganizovani sistem ima beskonacan broj mogucnosti da se obnavlja.

Ako bi imao konacan broj mogucnosti, te mogucnosti bi je jednom istrosile i on bi prestao da postoji i cak nebi mogao ni postojati ranije. Samoorganizovani sistem Univerzum, prelazi iz stanja uredjenosti u stanje ne uredjenosti ili haosa. Unutrasnjost sistema univerzuma ima 2 oblasti. Jedna je oblast sa strogim stepenom uredjenosti a druga je neuredjenost. Postoji nesto sto se zove dodirna linija tih oblasti. A prema matematickim teoremama u jednu liniju moze stati beskonacan broj tacaka. Te tacke cu kasnije pomenuti opet. Sad je bitna jos jedna stvar a to je faktor koji deluje u sistemu na sam sistem iznutra odnosno dinamika sistema.

Dinamika je pojam a ne sistem i ne Kreator. Prema drugom zakonu termodinamike, sa povecanjem vremena povecava se entropija sistema. Entropija je mera neuredjenosti sistema. Sama dinamika u direktnom odnosu je sa vremenom. Vreme ne moze da postoji izvan sistema, zapravo vreme je vezano za materiju i ne moze se ukinuti kao pojam niti se moze izolovati kao entitet. Kada samoorganizovani Univerzum dostigne kritican stepen entropije on pocinje da se sazima, da kolabira do tacke gde ce vrednost entropije biti u jednom trenutku ravna nuli. Univerzum se obnavlja haosom.

. Sto se ne moze reci i za coveka i ako ima slicno pocetno stanje. Univerzum je u pocetnom stanju embrijon koji se razvija vremenom i kao sto smo rekli vremenom mu raste entropija. Sama beba kada se rodi, predstavlja najuredjeniji zivi sistem koji vremenom gubi uredjenost zbog koje na kraju umire. Da, ljudi umiru po drugom principu termodinamike. U toku naseg zivota materija neprestano kruzi kroz organizam. Jedna celija koja u jednom trenutku ima neki odredjen polozaj u nekom od sledecih nece imati. Cak i celija je sistem sacinjen od nizih sistema. Bitno je reci da materija kruzi, da svakodnevno unosimo i materiju i energiju u organizam i da je takodje i izbacujemo.

. E sad recimo da je neko smislio nacin da zaustavi dinamiku organizma, morao bi znaci zaustaviti kretanje materije iz naseg organizma i u nas organizam a pri tome da mozemo da nastavimo da zivimo sto bi izgledalo kao da je covek perpetum mobile 2. vrste. Sistem u kom energija i materija samo kruze nema gubitaka niti prihoda. Pitanje je da li bi smo mogli reci tada da smo zivi. Da li bi imali mogucnost da se krecemo? O razvijanju nebi bilo ni reci. Cak ni u intelektualnom smislu jer nas mozak nebi moga da se razvija. Imali bi smo ogroman broj mozdanih celija praznih i spremnih za ucenje ali bez nacina da ucimo. Bolesno zar ne?

Jedino sto bi mogli tada jeste da trajemo u vecnost. Ali sta je tu svrha? Zaista je tu pravo pitanje da li smo zivi? Biologija je egzaktna nauka ali su naucnici su bili cini mi se previse subjektivni kada su definisali tu teoriju. ZIVOT JE SVE STO MOZE DA SE REPRODUKUJE DAKLE RADJA I UMIRE, DA SE HRANI I DISE I KRECE. Ne kazem da je pogresno ali tvrdim da nije potpuno tacno. Oni jednostavno nisu dopustili da definicija sadrzi neke ideoloske pojmove. Svest konkretno. Vatra na primer moze da se krece, hrani materijalom koji sagoreva, dise vazduh kojim gori, pali se i gas odnosno radja i umire kao i da se kopira dalje sagorevanjem, ali ona nije zivo bice. Zasto?

Zato sto nesadrzi elemenat zivota koji predstavlja onu sveukupnost vlastitih dozivljaja koje je u stanju da neposredno opazi i relativno jasno na odredjen nacin opise, a to je u stvari svest. Dakle vatra se samo gori po zakonima kojim zivot plamti ali to ne znaci da je vatra zivot. Jasno je nacelo determinizma da ako je A neki faktor, B je drugi faktor, A nije B cak i kad je A=B.

Gore sam napisao dve oblasti od kojih je Univerzum sacinjen. Oblast stroge uredjenosti i neuredjenosti. Oblast stroge uredjenosti svakodnevno osecamo svi. Tu oblasti danasnji covek naziva BOG. Bog je oblast velike besprekorne uredjenosti. No taj bog nije nista drugo nego skup svih zakonitosti bilo fizickih, bioloskih ili hemijskih koji vladaju univerzumom, kojim se materija i energija povinuju. Ti zakoni su ne promenjivi. Druga oblast koju sam pomenuo je oblast neuredjenosti.SATANA bi ekao nas narod.

Ta je oblast vise materijalna i promenjiva je u pogledu uredjenosti. Do nekle i ima smisla zasto bi to bila satana ako bi smrt smatrali nesto sto se protivi zivotu a zivot je dobro zar ne? Obe ove oblasti imaju istu sudbinu Univerzuma i njemu se pokoravaju. Dakle, priroda je determinisana to jest u napred odredjena u svakom segmentu prostorvremena, pisem zajedno prostorvremena jer je to jedna celina. Ali postoji jedna anomalija u tom determinizmu.

. To je ona linija dodira izmedju te dve oblasti. Za nju ne vaze principi determinizma niti bilo koji zakoni fizike ali je i sama kao takva, manifestacija svega navedenog. Priroda ima sudbinu jer je determinisana. Ali svest nema. Nema jer je nemoguce predvideti cak ni matematicki proracunati ponasanje. Cak i ako bi uzeli za pravo da usitnimo mozak i vadimo cesticu po cesticu i opisujemo diferencijalnim jednacinama opet nebismo bili u stanju postignuti nesto. Imali bi smo bezbroj jednacina koje treba da odredimo jer sam atom je nije ne deljiv sto je i dokazano. Mogli bi smo ga deliti u beskonacnost.

Samim tim imali bi smo beskonacno jednacina sa beskonacno mnogo promenljivih i beskonacno vremena bi nam trebalo da to odredimo. Ako malo logicki sagledamo situaciju, resavanje beskonacnosti je nemoguce. Cak i da je moguce to bi dokazalo da beskonacnost postoji i onda samim tim sudbina nebi postojala a samim tim ni sistem. Beskonacno i beskonacno u matematici su zabranjeni da se podvrgnu operacijam jer to nema nikakvog smisla. Recimo opet da sada ja gresim, i mi uspemo da izracunamo ponasanje coveka i odredimo time unapred njegovu buducnost, javlja se novi problem. Doci ce do narusavanja sistema. I buducnost sistema bi vodila uvek ka drugom izboru, to izgleda kao da sudbina pise samu sebe a zapravo negira svoje postojanje. Apsurdno zar ne? Znaci samo priroda ima sudbinu odredjenu, ziva bica nemaju. Ako bi zamislili samo kako bi izgledalo da mene osude za pljacku banke ili ubistvo a da je moje ponasanje posledica fizickih zakona. Moga bih ona slobodno da se branim da to nisam svesno uradio da su po sredni neke druge sile i da se branim recimo teorijom relativiteta ili zakonom o odrzanju mase, energije, impulsa...
Onog ko smatra da ljudi imaju odredjenu sudbinu, slobodno nateraj da zazmuri i predje preko auto puta. Prema tom njegovom stavu, gledao ili ne gledao ishod prelaska preko ulice bice uvek isti zar ne? Pitanje odredjivanja sudbine coveka slicno je pitanju kako kuvene spagete postaviti da stoje uspravno?
Definisimo sad svest kao jedan apsolutno uredjen ideoloski sistem. Svaka osoba na svetu svoj sistem svesti organizuje sama u zavisnosti od svojih sposobnosti. Organizujemo ga prema potrebama sistema da bi bio zadovoljen. Takodje u nekoj meri postoji voluntarizam, primat volje nad razumom. Odredjeni sistemi svesti su jedinstveni za sebe kao i sama licnost covek. Ali mogu biti kompatabilni jedni sa drugima. Naravno postoje sistemi koji ne mogu da ili u maloj meri su kompatabilni sa drugim sistemima. Kao sto postoje sistemi svesti koji mugu da budu kompatabilni svim sistemima a pri tom da ne lice ni na jedan.

To je sto se tice neke ravnoteze i svesti. Razlog iz kog sam se namucio da ovo napisem je to sto poricem postojanje karme sto se moze i primetiti iz svega ovoga. Naravno da ce vecina koja ovo cita biti protiv ovoga, ali, dajte mi samo jednom za pravo i izostavite karmu iz svega i recite, gde je ravnoteza u tom svetu koji postoji, u odnosu nas i lizarda?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 1:48 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Naravno da ce vecina koja ovo cita biti protiv ovoga, ali, dajte mi samo jednom za pravo i izostavite karmu iz svega i recite, gde je ravnoteza u tom svetu koji postoji, u odnosu nas i lizarda?


Ja nisam protiv ovoga. Ja sam za ovo. Jer OVO je razmišljanje svojom glavom. Nije bitno koji će biti rezultat, ali će bar potaknuti razmišljanje i svi će moći naučiti nešto. Odlično!

Izostavit ću karmu ( sad nećemo da li postoji ili ne ) i probat ću nekako ovo sve opisati bez nje. Nije presudna za ono što ću pokušat objasniti.

Dakle, po redu...

Citat:
Predpostavicu da je univerzum jedan samoorganizovani slozeni sistem koje nema nikakvog tvorca niti bilo kakav drugi sistem koji utice na njega.

Po PRETPOSTAVCI vidimo da to može biti, ali i da ne mora! Nije ni bitno. Ovdje je bitnije: ako je univerzum SVE, onda ni ne nože biti nekog DRUGOG sistema. Niti utjecati na njega. Dakle, ili promatramo SVE ili svaki podsistem univerzuma u uniji sa svim ostalim i preostalim podsistemima tog istom univerzuma. Ali, pošto tu ima BESKONAČNO podsistema, ne možemo točno odrediti nešto jer su svi ostali u interakciji simultano, pa nikad ne možeš TOČNO odrediti kako će taj podsistem djelovati. Kasnije ćemo doći i na svijest, za koju možemo to isto reći.

Citat:
hajde da pocnem od sveukupne materije, od samog Univerzuma.
Neka je sve pocelo velikim praskom...


Možemo na više načina pristupiti ovom konceptu. Prvi je naš standardni, na nivou razmišljanja 3. denziteta, kojeg smo svi odavno učili po školama i slično. Iluzija je tu: mi to sve gledamo SAMO iz naše percepcije. To se sve tako NAMA čini. Ok. Kad bi gledali možda, iz percepcije neke zmije, vidjeli bi i IC područje i to sve bi drugačije izgledalo. No, sada, ostavimo zmiju i IC pogled. Gledajmo to očima "inteligentnog" čovjeka. Što se to dogodilo u tom, Big-Bangu... za koji smatramo da je "početak" svih ovih "stvarčica" oko nas i nas samih?
Kaže Slaviša:
Citat:
jedna mala tacka malih dimenzija ali beskonacno velike gustine, toplote, mase i jednog dana BUM. Veliki prasak, sirenje materije obrazovanje u manja jedinjenja... galaksije... zvezde... planete... Ja tu vidim jedan sistem koji se siri.


Dobro, u redu. Zvuči najbolje kako možemo objasniti. Trenutno ima/nema boljeg objašnjenja... nije ni bitno. Ali... ja sam sad jedno malo neuko dijete i pitam mamu: mama, ako nije ničeg bilo, pa kako se odjednom to sve stvorilo? Oduvijek sam bio to dijete i to me kopkalo... Kako iz NIČEG ta neka mala točka dođe i stvori sve ovo što iz nje proizlazi???
Jer, kako je onda to nastalo? Ako nije bilo NIČEG??? Jer kaže naš Slaviša:
Citat:
Zakoni odrzanja mase i energije su na snazi. Materija i energija se ne mogu unistiti niti stvoriti iz bilo cega, moguce ih je samo transformisati iz jednog obila u drugi.


Pa slažem se!!! Ali - od kuda onda ono - da je sve NASTALO nekim Big-Bang-Tras-Boom podvigom materije i energije??? Iz ovoga jedino mogu zaključiti da JE BILO već nečega u nekom drugom obliku materije i energije, što se samo transformiralo iz nekog drugog oblika!

Čekaj, čekaj... pa zar taj Big-Boom nije "početak" svega??? Mamaaaaa?

I ona nezna, ali zato Slaviši hvala na odgovoru:

Citat:
I u ostalom bio bi najveci apsurd da nesto moze da se stvori iz nicega i da nestane nigde. Zakoni odrzanja mase i energije su na snazi. Materija i energija se ne mogu unistiti niti stvoriti iz bilo cega, moguce ih je samo transformisati iz jednog obila u drugi.


Slaviša, ako se kad sretnemo - plaćam piće !!!

Neću sad tražiti nekog Kreatora, pitati se tko, kako, što i po kojim zakonima je to "napravio", jer to sad zbilja nije bitno. Niti nema karme, zar ne? Idemo dalje...

Sad bi mogli PROBATI razmišljati DRUGAČIJE nego kao na našem 3. denzitetu i MOŽDA zaključiti neke stvari...

Citat:
Dakle Univerzum kao samoorganizovani sistem ima beskonacan broj mogucnosti da se obnavlja.

Ako bi imao konacan broj mogucnosti, te mogucnosti bi je jednom istrosile i on bi prestao da postoji i cak nebi mogao ni postojati ranije.


BINGO !!! Možda se i to sve odvija u nekim "velikim" CIKLUSIMA? O, mamaaaa, pa bilo je nešto i PRIJE Big-Banga... A ona će na to: "Šuti i jedi! "

Dakle, tu sad već potežemo pitanje vremena. Ali, što je to vrijeme i kako ga mi doživljavamo ( uh, opet mi i NAŠE percepcije )?

Citat:
Vreme ne moze da postoji izvan sistema, zapravo vreme je vezano za materiju i ne moze se ukinuti kao pojam niti se moze izolovati kao entitet.

Ah, pa ništa ne može postojati van sistema, sve je ionako u njemu ( ako je sistem univerzum, a sad govorimo o tome ). Vrijeme, kako ga mi ljudi gledamo, izgleda jako linearno. Mi naš fokus svijesti pomičemo u određenom pravcu. I dobijamo iluziju vremena. Ali, da li se ITKO zapitao: Da li postoji NEKI izvor ili mehanizam, koji može utjecati na našu svijest, naše mozgove i STVORITI iluziju vremena tako da nam NAŠU svijest pomiče po jednoj "vremenskoj" crti? Da li smo podložni MANIPULIRANJU ili da li nam taj neki mehanizam može slati neke zrake/energije ili bilo što, što bi moglo usmjeravati naše razmišljanje na samo JEDNU točku vremena/prostora??? I mi ONDA percipiramo vrijeme kao sada, prije i kasnije. "Uh... ne želim niti pomisliti da me neko može kontrolirati", kaže netko. Ali kad uvidiš da ima bezbroj načina da se manipulira nama - onda je i TO jedna od mogućnosti. Pustimo sad one mnoge HAARP-ove, zvučne frekvencije, i tko zna kakve kontrole razmišljanja...

Dakle, imamo VEEEELIKIH problema s poimanjem vremena. I sa svim FIZIKALNIM zakonima koji uključuju TO vrijeme.

Citat:
zapravo vreme je vezano za materiju i ne moze se ukinuti kao pojam
... kaže Slaviša. Dobro. Ne može ako si u materijalnom sistemu 3. denziteta. Ali ako si u recimo 4. gdje "vrijeme" nije problem, niti je problem samo materija, što onda? Mi smo tu u 3., oni su tamo u 4. Mi ne možemo "putovati" kroz vrijeme ( ne??? možda netko i može... http://www.360d.com/damanhur/federation/ ) - ali nije ni bitno - većina ljudi NEZNA da može. A to se broji. Dakle, nerazumjevanje okoline utječe na to da smo ponekad u zabludi ili ograničeni neznanjem, ili općenito - iluzijama. Baš kao što je i vrijeme.

Citat:
Biologija je egzaktna nauka ali su naucnici su bili cini mi se previse subjektivni kada su definisali tu teoriju. ZIVOT JE SVE STO MOZE DA SE REPRODUKUJE DAKLE RADJA I UMIRE, DA SE HRANI I DISE I KRECE. Ne kazem da je pogresno ali tvrdim da nije potpuno tacno. Oni jednostavno nisu dopustili da definicija sadrzi neke ideoloske pojmove. Svest konkretno.


Odlično !!! Svaka čast, majstore - još jedno piće kad se sretnemo!
Nepotpuna definicija života. Ali ne možemo ni sve odrediti definicijama, jer se to što bi htjeli definirati - neprestano MIJENJA. Vjerojatno kruži u nekakvim ciklusima.

Citat:
Vatra na primer moze da se krece, hrani materijalom koji sagoreva, dise vazduh kojim gori, pali se i gas odnosno radja i umire kao i da se kopira dalje sagorevanjem, ali ona nije zivo bice. Zasto?

Zato sto nesadrzi elemenat zivota koji predstavlja onu sveukupnost vlastitih dozivljaja koje je u stanju da neposredno opazi i relativno jasno na odredjen nacin opise, a to je u stvari svest. Dakle vatra se samo gori po zakonima kojim zivot plamti ali to ne znaci da je vatra zivot.


Eh, možda se tu i varaš. Nije sad ni bitno. I vatra je stanovnik 1. denziteta, ima određenu, ali ipak malu, svijest. Kao i kristali, zemlja, voda... uostalom bilo je i već mnogo govora o njihovom programiranju ovdje na forumu. Pitaj kojeg iskusnijeg vatrogasca o vatri. Mnogi je od njih - doživljavaju kao ŽIVO biće, odnosno ŽIVU POJAVU ( pojavu koja provodi određene kemijske i fizičke procese ). Dakle, možda i vatra ima svijest u nekom grupnom obliku. No, pustimo sad to, nije ni bitno zasad.

Citat:
Tu oblasti danasnji covek naziva BOG.
Druga oblast koju sam pomenuo je oblast neuredjenosti.SATANA bi ekao nas narod


Eh, kad ljudi shvate da je to jedno te isto, u smislu IZVORA, bit će "na konju". To su samo dvije suprotne MANIFESTACIJE istog izvora.

Citat:
Za nju ne vaze principi determinizma niti bilo koji zakoni fizike ali je i sama kao takva, manifestacija svega navedenog. Priroda ima sudbinu jer je determinisana. Ali svest nema. Nema jer je nemoguce predvideti cak ni matematicki proracunati ponasanje.


Evo, na ovo sam mislio ono na početku ovog već dugog posta. Svijest ne možeš ODREDITI niti IZRAČUNATI. Jer to nema smisla. Tu nema ni fizike, ni matematike. To je već psihički realitet. UPS!!! Čekaj... sad se tu spominje neki realitet... joj, mamaaaaaaa??? "Odi spavati", kaže ona. Dobro, zaboravljam na tren realitet i puštam to za kasnije. Da ne zakomplicira stvari.
Citat:
Ako malo logicki sagledamo situaciju, resavanje beskonacnosti je nemoguce.

Pa to MAJSTOREEE!!! Ni ne trebamo RJEŠITI univerzum, kad je beskonačan, kad je sve neka kaos/složena masa materije i energije. Tu nema pouzdanih, TOČNIH, besprijekornih formula. Mogu biti samo PRIBLIŽNE. Dogodi se 144355542 puta isto, ali idući put - drugačije. I onda formula pada u vodu... hehe, jer ne vrijedi UVIJEK. Ali ovo UVIJEK bi mogli povezati s nekim "VREMENOM"??? Joj, već vidim da ću dobiti šibom jer previše pitam... "Mama, bit ću "dobar" i više neću ništa pitati..."

Citat:
Onog ko smatra da ljudi imaju odredjenu sudbinu, slobodno nateraj da zazmuri i predje preko auto puta.


Slažem se da NEMA sudbine u tom smislu. Ali ga NE TREBA NATJERATI da nešto napravi, već ga PUSTITI da napravi što ga je volja! Nek ima svoju slobodnu volju i IZBOR što će učiniti. Pravilo o slobodnoj volji.

Citat:
Naravno postoje sistemi koji ne mogu da ili u maloj meri su kompatabilni sa drugim sistemima.


Upravo tako. Oni su tada u KONFLIKTU. Ali što sad s tim?

Ola, dolazimo u finale:

Citat:
recite, gde je ravnoteza u tom svetu koji postoji, u odnosu nas i lizarda?


Ljudski sistem je pomalo u konfliktu sa sistemom Lizzarda. Mi ne želimo biti manipulirani, ne želimo biti njihova hrana, ali... oni to žele. Željno razmišljanje. I naše i njihovo. Tu je zajednički jezik - opredjeljenje - OPS. Glavna odlika: željno razmišljanje.
Mi imamo slobodnu volju. Oni imaju slobodnu volju. I te slobodne volje, odnosno sistemi su - u KONFLIKTU. Naravno, pobjeđuje onaj tko ima više znanja, moći, mogućnosti... naravno, mi tu pušimo jer smo ga pušili i pušit ćemo ga. Oni su na nivou 4., a mi 3. Tu nema diskusije. Isto tako, stoka je na nivou 2. I mi se njome hranimo i radimo ono što im radimo. Isto tako, Lizzardi rade nama ono što nam rade. To je princip OPS sistema. Hijerarhija. U svemu. Društvu, ishrani, prirodan lanac ishrane. I mi smo tu u ovom prostoru/vremenu da to iskusimo i naučimo kako je to biti čovjek.

Sad, gdje je tu pravda? SVUGDJE. Vodom se hrani biljka, ovca jede biljku, mi jedemo ovcu, Lizzardi jedu nas. Tako je to u OPS materijalnom sistemu univerzuma. Možda i Lizzarde "crpe" neki entiteti 5. denziteta. Uzimaju im energiju. Sad nije ni bitno.

Što se tiče nas i Lizzarda, ravnoteža postoji u određenom smislu kao što i mi kontroliramo koliko ćemo stoke proizvesti u idućoj godini. Točno znaju svaki naš mig, kako funkcioniramo, baš kao što mi znamo kako stoka živi i što je potrebno da bude "zdrava, debela i sočna".
Ali sve se to negdje reflektira. U nekom drugom realitetu, možda na neki potpuno pozitivni način. To možda možemo shvatiti kao neki "drugi poligon", gdje smo mi neki "Lizzardi broj 2", a oni "ljudi broj 2".

Balans postoji na nivou univerzuma. Ali sad, u ovim našim prostorima/vremenima jako vuče u negativnost, dakle samo u jednu "stranu". Želi se postići debalans u nekoj mjeri. Mi smo tu gdje jesmo. Iz naše percepcije, čini nam se da je ovo sve nepravedno i da je to sve nepravedno.
Ali - to je SAMO NAŠA percepcija.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 51 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz