Sada je: sub apr 27, 2024 9:04 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dugovječnost vanzemaljaca
PostPostano: pon nov 14, 2011 1:14 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 14, 2011 8:20 pm
Postovi: 7
Meni sve ovo se cini logicno, vise-manje osim jedne stvar.

Ne mogu shvatiti da oni tisućama godina rade promjene na nama. Zasto tako dugo? Zasto potrositi 10 000 godina ako to ocigledno mogu ubrzati? Jednostavno mi nije jasno da ako su tu od samih početaka što su radili zadnjih par tisuca godina da su sve odjednom ubrzali u zadnjih 100 godina.

Tehnološki su jako napredni, imaju neki plan, ali svejedno, zamisli ti tu strplčjivost pa čak i da mogu putvoati kroz vrijeme da utječu na jednu rasu 10tak i više tisuća godina i onda izgube strpljivost i odjednom sve to pokrenu prije 100 godina da krene ubrzano. Taj dio nikako ne mogu shvatiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dugovječnost vanzemaljaca
PostPostano: pon nov 14, 2011 6:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Njihov plan ne traje zadnjih 100-tinjak godina, već cijeli veliki ciklus ( oko 309000 godina ), a stvar i nije linearne prirode ( računanja ) jer se putovanja "kroz vrijeme" računaju kao manipulacijama vremenskih linija, mogućnosti, itd.

Promjenom u "sada" napraviš promjenu i u BUDUĆNOSTI i u PROŠLOSTI ( ma koliko se to tebi sada nemoguće činilo iz ove naše 3D percepcije )!

:mrgreen: :wink:

Čak i ako gledamo linearnim očima, zašto to nebi moglo biti recimo ovako:

Npr. neki vanzemaljac živi 100 godina linearnog vremena. Rodi se na nekoj planeti i tamo 10 godina živi kao "dijete-vanzemaljac". Poslije toga se "preseli" na neku drugu planetu, vremenskim skokom - hiperdimenzionalnim putovanjem - i recimo na toj drugoj planeti živi "u prošlosti" ( u odnosu na njegovu matičnu planetu ) isto drugih 10 godina... i tako se onda opet "preseli" u neku "budućnost", na neku 3. planetu... itd.

Recimo, može dalje po 10 godina živjeti na Zemlji u preostalih 7 x 10 godina... npr. -3120. do -3110. godine, pa onda malo 2001-2011, pa opet natrag 1230-1240.g., itd. I sad da netko cijelo vrijeme promatra stvar, vidio bi ovog u -3120. godini i sada, 2011. i rekao da živi 5131 godinu na Zemlji? Možda, ali sa "prekidima"... hehe!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dugovječnost vanzemaljaca
PostPostano: pon nov 14, 2011 11:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 14, 2011 8:20 pm
Postovi: 7
E vidis, to meni nije jasno. Nemaju osjećaja, nemaju empatije, hladni su i rezervirani... pa koji im je onda gust biti tamo negdje u mračnom srednjem vijeku na nekom prljavom dvorcu bez higijene sa puno boleština i tamo egzistirati pa makar i 3 godine.

Sa druge strane, ako je to tako kao sto ti kazes, to znaci da je sve određeno i mi ne možemo ništa napraviti? Jer se već sve dogodilo ... prevelika mi je to zajebancija (ispricavam se na izrazu) za tihu infiltraciju naše Zemlje. Pa čak i raditi tako elaborirane i detaljne teorije urota za što? Za neki planet koji su prije 400-500 godina mogli osvojiti za ono 2 tjedna i da ih proglasimo božanstvima i od tada da nama vladaju.

Ako je sve piuno te simbolike reptila i svega ostaloga naokolo, zašto guraju simboliku tisucama i desecima tisuća godina, a ne prikažu se. Pa da žive 1000 godine, z asve to bi trebale generacije vanzemaljaca pokretpati da sve to drze na taj način.

Sa jedne strane vjerujem, sa druge strane mi je sve to i dalje nevjerojatno jer su neki izumi isli stvarno normalnim nekim tijekom metodama pokusaja i pogresaka, pa mi je tesko za vjerovati da su to vanzemaljski izumi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dugovječnost vanzemaljaca
PostPostano: uto nov 15, 2011 11:35 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
pa koji im je onda gust biti tamo negdje u mračnom srednjem vijeku na nekom prljavom dvorcu bez higijene sa puno boleština i tamo egzistirati pa makar i 3 godine.


Recimo... da se nahrane negativnom energijom koju emitiraju ljudi iz 2 susjedna sela koji se međusobno pokolju, ili jedni napadnu druge, ili neki lokalni rat... koljaža ili slično... to je njima fina hrana - time se prirodno hrane ( tom frekvencijom energije ).

Citat:
za tihu infiltraciju naše Zemlje


Citat:
Za neki planet koji su prije 400-500 godina mogli osvojiti za ono 2 tjedna i da ih proglasimo božanstvima i od tada da nama vladaju.


Pa... oni su na Zemlji duže nego mi... i oni smatraju Zemlju svojom, a ne našom... vladaju nama iz 4. denziteta, nemaju potrebe naseljavati naš realitet, baš kao i mi more iz kojeg vadimo i lovimo ribu mrežama ( tehnologijom ). Ribe su 2. denzitet, a mi 3. Mi tehnologijom dođemo na kratko u njihov svijet i polovimo što možemo i znamo, a tako i vanzemaljci tehnologijom "upiju" naše negativne emocije. Ponekad "lovci" dođu osobno, baš kao i "ronioci" u more, pa sportski ribolov... ( iako sport nebi trebao imati ikakve veze sa ubijanjem ).

Lakše je vladati "iz sjenke" nego biti otvoreni diktator ( kojeg kad-tad netko smakne ili otruje )... to čak i naše negativno-orijentirane žene znaju ( glavnu riječ u kući vodi žena koja upravlja svojim mužem za kojeg svi misle da je glava u kući ) - ovo je samo glupi primjer kojega smo svi svjesni ponekad... Osobno mislim da je stvar u zajedničkim odlukama, no sada to ovdje nije tema.

Citat:
zašto guraju simboliku tisucama i desecima tisuća godina, a ne prikažu se.


Pa prikažu se... imaš tisuće snimaka NLO-a... a to je njihov stil da vole simboliku ( bar Reptili ). I još jednom - oni NE NASELJAVAJU 3. denzitet, pa ni nemaju potrebe da tu borave. Njihova konstrukcija tijela ( oni koji su materijalni ) odgovara realitetu 4. denziteta, dakle druge su frekvencije postojanja od nas. Oni tu u 3D ne mogu dugo opstati jer im frekvencija ne odgovara. Baš kao i ti ne možeš biti u vodi duže od nekoliko minuta bez tehnologije ( inače ti umre tijelo jer nemaš kisika za disanje ).

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dugovječnost vanzemaljaca
PostPostano: uto jan 24, 2012 10:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
To su dva pitanja.

Prvo je koliko dugo žive ?

Kako koja rasa , neke krace neke duže.


Drugo pitanje je zašto im toliko treba ?

Vjerovatno zbog ovoga :


The planet Earth is very extensive and even the most powerful extraterrestrial race cannot enslave all the inhabitants. Do you know how many times they have come here to enslave us and they have failed? They have always end up leaving. In addition, there are many extraterrestrial races that come here to experiment and they would not allow that a single race keeps the "whole cake."

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dugovječnost vanzemaljaca
PostPostano: sri jan 25, 2012 12:45 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Teško je raspravljati o životnom vijeku bića koja nisu vezana za naš koncept vremena.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dugovječnost vanzemaljaca
PostPostano: sri jan 25, 2012 3:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Pa i ne baš ako znaš rase u svemiru pa znaš da neke od njih zbog lošeg dnka žive manje od ljudi pa se pokušavaju spasit tako da traže dnka kod nekih ljudi radi križanja kako bi im rasa živjela duže.

Neke druge rase imaju problem neplodnosti. Neke bolesti.

Sve je pitanje koliko si upucen tko šta i gdje eksperimenitra na ovoj planeti jer otmice u vecini slucajeva ono mogu biti totalno nepovezane tj da neka treca rasa radi nešto a neka cetvrta nešto a sve otimaju al u osnovi međusobno uopce nisu povezane niti imaju isti cilj a niti se znaju.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dugovječnost vanzemaljaca
PostPostano: sri jan 25, 2012 4:31 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ali i recimo jedan te isti alien može u svojoj približno istoj starosti biti tu u više različitih vremena. To komplicira razmatranje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dugovječnost vanzemaljaca
PostPostano: čet jan 26, 2012 10:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
I mi sami ne živimo smo jedan život već čitav niz života. Tako je uređen naš svijet.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dugovječnost vanzemaljaca
PostPostano: pet jan 27, 2012 1:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 05, 2011 10:19 pm
Postovi: 119
Pa gle, može biti da na svojoj matičnoj planeti vanzemaljci žive svojih 100 godina, samo što kod njih jedna sekunda traje koliko kod nas traje 10 zemaljskih godina.

S druge strane, izgleda da i čovjek može jako dugo živjeti, ako se pravilno hrani, bude aktivan i ako se osjeća zauvijek mladim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dugovječnost vanzemaljaca
PostPostano: ned jan 29, 2012 11:46 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Kad malo bolje razmislimo... mi ( duše, stvarni mi ) ionako živimo vječno, a samo mijenjamo materijalna tijela dok imamo iskustva u materijalnom dijelu univerzuma. Pa tako isto i "vanzemaljci" koji imaju pojedinačne duše...

:angel4:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dugovječnost vanzemaljaca
PostPostano: pon jan 30, 2012 12:13 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 29, 2012 12:31 pm
Postovi: 10
Kad sam ovo procitao uhvatila me jeza

Terra spisi - Sakrivena povijest planete Zemlj

http://www.val-znanje.com/index.php?opt ... &Itemid=55
ovo je link sa prevoda

Ukratko stvar je u tome da je Zemlja njihova gde crpe rudne bogatstva a pre svega zlato i ostalo.

Kad se malo razmisli i ceo nas svjet se vrti oko Zlata zlato se skuplaja u Nacionalnim Bankama,
Za to nam izdaj Novcanice,
A gde posle ide zlato i koliko ga ima u (Trezorima banke) to je pitanje.

sjebano Zar ne


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dugovječnost vanzemaljaca
PostPostano: pon feb 19, 2024 1:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 111
imaju neke odredjene fore koje stalno kroz istoriju konstantno prolaze,pa se na osnovu njih probala sastaviti neka opšta slika po onoj starinskoj "po njihovim djelima ćeš ih poznati"...

neka tri osnovna principa kako se sve već poodavno sprovodi u djelo:
1.)zavadi pa vladaj (vrlo poznato ovdje na Balkanu!),praktično primjenjivo od dva klinca iz komšiluka da se medjusobno pobiju izmedju sebe,sve do nivoa država i ko zna? možda čak i interplanetarnih ratova?!
2.)problem-reakcija-rješenje (11/9 bi bio neki plastični primjer)
3.)dugoročna strategija malih koraka/kap po kap/sistem skuvane žabe(nastanak EU kao najbanalniji primjer,šta nije uspio hitler preko koljena,sad ćemo lagano i lažljivo-zavodljivo)

za prva dva primjera mi ima smisla da su to ljudske makijavelističke metode za postizanje nečijih sebičnih (standardno materijalističkih) ciljeva,medjutim treća stavka mi se nekako tu i ne uklapa,pogotovo kad se proteže na mnogo dug vremenski period...
kako objasniti da je bilo isuviše slučajeva gdje su odredjeni ljudi fanatično radili na ostvarenju odredjenih ciljeva maltene do njihovog zadnjeg zemaljskog daha,iako su jako dobro ZNALI da oni ostvarenje tih istih ciljeva NEĆE DOŽIVJETI,što je i više nego čudno.(krenuti od sebe,da li bi postojao taj entuzijazam dok smrt samo što nije zakucala na vrata npr.)
strategiju malih koraka zato smatram izuzetno krucijalnom zašto nam se manje-više iste stvari ciklično dešavaju kroz čitavu istoriju,ali me to navodi na vrlo jak utisak da je tu posrijedi NELJUDSKO PROMIŠLJANJE...
ako uporedimo nekakav dugoročni plan sa recimo tri generacije...djed...otac...sin... šema bi bila otprilike ovakva:
1.)djed će da vidi POČETAK sprovodjenja plana
2.)otac će da vidi SREDINU tog plana na djelu
3.)sin će da vidi ZAVRŠETAK tog plana
tako da je vrlo mala mogućnost da svako od njih uvidi kompletnu sliku šta se tačno tu dešava,uvijek će nedostajati vrlo bitan dio što će stvar činiti dodatno zamršenom i nerazumljivom,pa malo odavde,pa malo odande,sasvim polagano i hop!...i samo jednog dana se uhvatimo sa pitanjem "gdje je nestao onaj svijet kojeg smo nekad znali?"(u moje vrijeme nije bilo tako...zvuci poznato?)
u tom slučaju navodi se samo od sebe da se zapitamo ko bi to bio idejni tvorac tog ogromnog dugometražnog velikog plana?
neki djedica koji bi recimo poživio 100-tinjak godina? to je prilično neubjedljivo...
ali šta ako bi idejni tvorac tog velikog plana bio neki veoma,veoma inteligentan STVOR kojem je životni vijek recimo 600-700 godina (ili možda i više),nauštrb našeg bijednog prosjeka od recimo 70-80 godina koji još dodatno pokušava da se skrati svim mogućim sredstvima...u slučaju te mogućnosti čitavo se gledište iz temelja mijenja,igra odjednom postaje maratonski duga,a mi smo odmah na samom startu u izuzetno hendikepiranom položaju,kao da Gari Kasparov igra protiv tebe šahovsku partiju,sa jednom malom "sitnicom",da on,a ne ti, ima u toj partiji kraljicu fore,nema šta,vrlo ravnopravno,pa bujrum...
u tom slučaju on/oni bi onda sasvim POLAGANO mogao/mogli da nadgleda(ju) kako se taj plan poput puzzle počinje mic po mic uklapati u ono što je osmisljeno,a one "budale dole" neće uopšte nista moci skontati,jer za vrijeme sprovodjenja tog plana neki će umirati,a neki će se radjati i sve to začinjeno sa svakodnevnim životnim obavezama koje zahtjevaju vrijeme i zaokupljenost,pa se u svemu tome čovjek može vrlo lako izgubiti(uprkos svoj razvijenoj tehnologiji danas,naša zaokupljenost ostaje u suštini ista,ako ne još i veća!?), a "show must go on" neometano za čitavo to vrijeme!? a jos imaš dole vjerne "ovnove predvodnike" (iliti u prevodu njihove lakeje) koji će sve to marljivo fanatično sprovoditi u djelo (od koga li su to oni preslikali IZUZETNO DOBRO ORGANIZOVANU HIJERARHIJSKU STRUKTURU?!),nema veze što i njima vrlo vjerovatno neće biti jasno šta to u stvari oni tačno rade,ali će za svoju vjernost dobijati vrlo izrazite beneficije(u vidu svile i kadife i ogromne moći),tim još i bolje što je konfuzija veća...tako će fora stalno da prolazi (jer zasto mijenjati tim koji stalno pobjedjuje),marva dolazi i odlazi,a čitav proces ostaje skroz neometan i veoma polako ali nezaustavljivo ide naprijed...
navodno je ono smeće od winstona churchilla izjavilo "onaj ko ne vidi da se na Zemlji poduzimaju veliki napori u ostvarivanju važnog plana,u provodjenju kojeg nam je omogućeno da suradjujemo kao vjerne sluge,zasigurno je slijep"...u tom slučaju ta izjava se veoma dobro uklapa u čitavu slagalicu...
nikako mi ta strategija (malih koraka/kap po kap) ne izgleda kao standardno ljudsko razmišljanje kako god da se sagledaju stvari iz svih mogućih uglova(iako ce tajna drustva to sprovoditi u djelo u ime necega,ili kako god to oni sebi vec budu izracionalizovali i djelovaće po principu "kud ja stadoh,a ti produži"),...

pocetak necega "novoga" bio bi recimo uvodjenje NLO fenomena u mejnstrim medije,ali kad je to tacno pocelo?
https://www.pinterest.com/pin/historian ... 588619413/
to sto su svi slucajevi kroz decenije bili negirani,i ljudi proglasavani blentavim i paranoicnim,to sada nema veze,sad je vrijeme za "novi pocetak" u kojem je od 2017. uskocio i new york times,koji je eto do tada bio glavni "debunker" medju masovnim kontrolisanim medijima,i sad kao oni su okrenuli pricu i "odjednom" je pocelo da curi na sve strane...i za koju godinu,to sve LAGANO postaje sasvim normalno i uobicajeno...slicno tome i nagla seoba migranata i "prava" lbqt zajednica...mic po mic,kap po kap...

u stvari kad bolje razmislim,zadnja tri primjera uopšte nisu pravovaljani,oni su naprotiv prilično isforsirani u odnosu na prijašnje "projekte",i uopšte u zadnju dekadu ili čak i dvije postali su previše užurbani i previše vidljivi (npr.vrlo agresivno guranje pedofilije i transrodne agende kao sasvim "normalne" stvari) kao da je došlo do smjene na pravom prijestolju,kao da je došla neka mlada usijana glava,koja bi da previše požuruje stvari za razliku od onog prethodnog lukavog matorog lisca koji je bio strpljiviji i samim tim i mnogo više nevidljiv,a žurba je izrazita karakteristika mladosti,hoću sad i hoću sve...stoga u to ime,STARI KRALJ JE MRTAV, DA NAM JOŠ DUGO POŽIVI NAŠ NOVI KRALJ!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 43 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz