Sada je: sub apr 27, 2024 2:54 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Disclosure Project
PostPostano: pet jan 06, 2006 6:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 06, 2006 6:22 pm
Postovi: 7
Lokacija: Ottawa/Canada
http://www.disclosureproject.org/npcwebcast.htm

Pogledajte konferenciju koja traje 2 sata, ako vec niste pogledali...

Aloha.

_________________
"The painter is in the picture. You separate the painter from the picture and look for him. Don't separate and don't put false questions."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 6:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Pogledajte konferenciju koja traje 2 sata, ako vec niste pogledali...

Aloha.


Ja sam to gledo kad ti nisi ni znao za sebe :D
Bez uvrede :D

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 6:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Nicholas,

Dobrodošao, odlično za početak. Tko još nije pogledao, neka si pogleda.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 9:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Komercijala...

Idemo dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 9:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Komercijala...


Koja komercijala, mozes li to objesnit :?:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 9:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Jednostavno ima relativno malu ulogu u Spasenju...

Nemoj me više ništa pitati... čitaj, prati, uči, misli...

Pogledaj, pa progledaj...

To je to...

P.S. Nikako ne tvrdim da nije bitno... to je nešto sasvim drugo!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 9:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Nemoj me više ništa pitati... čitaj, prati, uči, misli...


Ovo postaje iritantno :evil:

Citat:
Jednostavno ima relativno malu ulogu u Spasenju...


Meni je ovo vjerodostojnije od Kasiopejaca :!:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 9:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Ne živciraj se... 8)

Mislio sam da me ne pitaš više ništa o toj temi... dapače!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 11:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 06, 2006 6:22 pm
Postovi: 7
Lokacija: Ottawa/Canada
IsusBog je napisao/la:
Citat:
Pogledajte konferenciju koja traje 2 sata, ako vec niste pogledali...

Aloha.


Ja sam to gledo kad ti nisi ni znao za sebe :D
Bez uvrede :D


Konferencija je u javnosti od Maja 2001ve, a ja sam ipak malo stariji od cetiri godine...

No, nije mi do toga da se s tobom prepucavam, niti sam uvredjen. Tek sam posetio ovaj forum, pa sam ga samo na preskok skenirao, i nisam zapazio nista o ovoj konferenciji. Ja sam Dr. Steven Greer-a upoznao licno u Torontu, a Disclosure Project pratim od samoga pocetka. Covek je na mene ostavio vise nego verodostojan utisak, mada to u mom slucaju nije ni potrebno u odnosu na ovu temu, jer se ja prvenstveno bavim filozofijom, i u to sam ubedjen da je samo poznavanje zakona po kojem sve sto postoji (ili samospoznaja) jedino resenje za sve covecije patnje, u slucaju da on zaista zeli da se iz njih izbavi, a tako i druge.

Uostalom, krivo znanje ne moze biti opasnije od neznanja, jer je krivo neznanje zapravo isto sto i neznanje, ili?

Aloha, i takodje bez uvrede!

_________________
"The painter is in the picture. You separate the painter from the picture and look for him. Don't separate and don't put false questions."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 11:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Uostalom, krivo znanje ne moze biti opasnije od neznanja, jer je krivo neznanje zapravo isto sto i neznanje, ili?


[-X

To nije isto :!:

Citat:
Aloha, i takodje bez uvrede!


A reci mi jedan razlog zasto bi se ja uvrijediti :?:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 12:05 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 06, 2006 6:22 pm
Postovi: 7
Lokacija: Ottawa/Canada
IsusBog je napisao/la:
Citat:
Uostalom, krivo znanje ne moze biti opasnije od neznanja, jer je krivo neznanje zapravo isto sto i neznanje, ili?


[-X

To nije isto :!:

Citat:
Aloha, i takodje bez uvrede!


A reci mi jedan razlog zasto bi se ja uvrijediti :?:


Krivo znanje je isto sto i neznanje. Ili znas, ili ne znas, "izmedju" ne postoji.
Sokrat je jednom prilikom rekao da covek koji zna nikada nece uciniti nesto sto se ne podudara sa istinom, ili nesto sto bi po istini bilo pogresno. Tj., onaj ko zna da nesto nije istinito, on to nikada nece uciniti, jer istina ne poznaje izbore i kompromise. Ili drugim recima, ako zaista znas da, recimo, pusenje nije dobro za tebe, za tebe je nemoguce da pusis, iako ce mnogi pusaci da kazu kako znaju da pusenje ne valja, a da ipak puse...

Ja mislim da si ti bio u istoj dilemi kada si napisao da je pogresno znanje opasnije od neznanja. Znanje je znanje, a neznanje je neznanje. Ja zaista ne vidim mogucnost takvog necega kao sto bi to bilo pogresno znanje, a da to nije isto sto i neznanje.

Da mozda ne mislis na motiv? Kreacija atomske bombe je postignuta znanjem o recimo nuklearnim reakcijama, itd., sto samo po sebi nije "pogresno znanje." Ali, bacanje atomske bombe na Hirosimu, to je ucinjeno iz motiva neznanja, podele, pogresne identifikacije, i fragmentiranosti ljudskog uma. Kombinacija ovih dvaju aspekata postojanja, tj. znanja i motiva, je najverovatnije to sto ti nazivas "pogresno znanje", ili?

Aloha!

_________________
"The painter is in the picture. You separate the painter from the picture and look for him. Don't separate and don't put false questions."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 12:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Ja bih to ovako objasnio

Znanje-znati istinu
Neznanje-neznati istinu
Krivo znanje-znati neistinu i biti uvjeren u nju

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 12:27 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 06, 2006 6:22 pm
Postovi: 7
Lokacija: Ottawa/Canada
IsusBog je napisao/la:
Ja bih to ovako objasnio

Znanje-znati istinu
Neznanje-neznati istinu
Krivo znanje-znati neistinu i biti uvjeren u nju


A ja bih rekao:

Znanje= biti istina, pa tako ciniti, misliti, i govoriti ono sto se podudara sa tvojom pravom prirodom, koja je ISTINA. Drugim recima, postoje dva znanja, apsolutno i relativno. Apsolutno znanje je poznavanje ZAKONA po kojem SVEST sebe vecno samoodrzava. A relativno znanje je poznavanje relativnih kreacija koje Svest od same sebe kreira, pomocu svojih sposobnosti misljenje, pamcenja, naprezanja i kretanja, opazanja, osecanja i napokon razumevanja. Svako ZNANJE je znanje o SEBI. Jer znanje je isto sto i postojanje. Postojanje bez znanja NIJE moguce, jer nesto UVEK dolazi iz neceg, a ne iz niceg.

Neznanje= ne znati da si ti ono sto poznaje, a ne ono sto poznajes. Tj., neznanje je svako znanje koje se bazira na podeli izmedju misli i mislioca, i koje nastaje trenjem izmedju ta dva naizgled odvojena entiteta. Drugim recima, neznanje je nepoznavanje Zakona Postojanja, a nepoznavanje zakona postojanja je nesposobnost razlikovanja izmedju Dobra i Zla. Onaj ko ne zna sta je dobro a sta je zlo, taj ne zna, jer taj ne poznaje sebe, tj. ne poznaje zakon po kojem postoji i sebe kao Svest samoodrzava.

Pogresno znanje= isto sto i neznanje. Iz neznanja i nepoznavanja zakona po kojem Svest postoji i sebe samoodrzava je uzrok SVAKE vere, pa i vere i uverenja u neistinu, u neznanje. Neistina se ne zna, ona se izmislja, pa se u nju i mora verovati, jer za nju ne postoje bilo kakvi ocigledni dokazi, niti iskustva. A znanje, to je ono sto svako za sebe moze da proveri, pa se u to nema potrebe verovati, jer to svakog bode u nos.

Aloha!

_________________
"The painter is in the picture. You separate the painter from the picture and look for him. Don't separate and don't put false questions."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 12:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Ok, recimo da si u pravu,ali ovo sam naso na
http://www.val.hr/znanje/znanje.html
a to je stranica naseg admina Jacka987




Jack bez uvrede :wink:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 1:02 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
a to je stranica naseg admina Jacka987


IsusBog, istina, samo nisam admin, već moderator. Vidi tu na forumu dolje. Nema tu nikakve uvrede, pa što je to uopće uvreda?!? I savjet: ne mora biti SVE istina makar je i stranica od nekog koga možda držiš kao vjerodostojan izvor. Dakle, nije sve istina što je na stranicama Znanja, jer nisam u mogućnosti provjeriti SVE informacije koje sam tamo iznio. O filtriranju informacija pisali smo već odavno na forumu ovdje. SAM zaključi da li je nešto istina ili ne.

Ali istina za jednog ne mora biti i i stina za drugog. Apsolutna istina je jedinstvena, ali svi mi smo još uvijek daleko od nje. Mi percipiramo relativne istine. Zasad, radi prirodnog razvoja svijesti - ostat ćemo pri relativnim istinama jer njih jedino trenutno možemo shvatiti.

Nicholas... uglavnom, slažem se s tobom.

Ako je znanje istina, neznanje neistina, i pogrešno znanje mješavina znanja i neznanja, tada se u potpunosti slažem s tobom.
U svakom slučaju, ovo zadnje, kako dolazi najviše materijala tako - ipak je najopasnije jer misliš da znaš - a u stvari samo DJELOMIČNO znaš i nisi SVJESAN svega. A možda postupaš kao da znaš.
I zato je opasnije krivo znati voziti automobil, nego uopće neznati. Ako neznaš - ne voziš. Ako misliš da znaš - voziš i vjerojatno u kobnoj situaciji napraviš pogrešku jer MISLIŠ da ZNAŠ - a neznaš u potpunosti ( recimo stisneš kočnicu u zavoju )... i sletiš s ceste i ubiješ sebe i/ili druge ili u najboljem slučaju samo razlupaš pleh na kotačima ( auto ).

Inače spomenuo si:
Citat:
nepoznavanje zakona postojanja je nesposobnost razlikovanja izmedju Dobra i Zla. Onaj ko ne zna sta je dobro a sta je zlo, taj ne zna, jer taj ne poznaje sebe, tj. ne poznaje zakon po kojem postoji i sebe kao Svest samoodrzava.



Sad ja tebe pitam: što je dobro, a što zlo???

:wink:


Zadnja izmjena: Jack987; sub jan 07, 2006 1:32 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 1:27 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ne moraš odgovoriti. Našao sam već odgovor, hvala!

Citat:
NEZADOVOLJSTVO (ZLO) I ZADOVOLJSTVO (DOBRO)

Da bi se tocak okretao potrebno je da na njegovim suprotinm stranama deluju dve suprotne sile. Jedna odozdo na gore, a druga, odozgo na dole. A kada je u pitanju samo jedna sila, kao sto je to svest, jer nikakve druge sile ne postoje, tada ona sama mora da okrece tocak i to naizmenicno - prvo da ga gura odozdo na gore, a zatim odozgo na dole. Kako u tome uspeva?

Uspeva zahvaljujuci svojoj sposobnosti da svoje (materijalno) nepostojanje oseca kao nezadovoljastvo (zlo), a postojanje kao zadovoljstvo (dobro). Kad god tocak padne dole, do materijalnog nistavila, svest ce shvatiti da je njeno postojanje ugrozeno i to ce u sebi osetiti kao nezadovoljstvo (zlo - "agoniju") i to ce je prinuditi da pozeli da se oslobodi tog neprijatnog osecanja zla, tj. prinudice je da se napregne i pogura tocak na gore u pravcu svog materijalnog postojanja, tj. u pravcu zadovoljstva i dobra. A kad taj cilj dostigne, prestace da se napreze i gura, pa ce tocak ponovo da padne dole.


Dakle, to je to?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 7:26 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 06, 2006 6:22 pm
Postovi: 7
Lokacija: Ottawa/Canada
Da, to je to. Vidim da si poceo da citas Zakon Postojanja, sto je dobro, jer je to jedini Zakon koji je vecan, koji nikom ne pripada, koji nije ideja, i cija validnost je uvek proverljiva. Samo pomocu razumevanja zakona na osnovu kojeg sebe kao Svest samoodrzavamo, cemo uspeti da zivimo u miru, kada za to dodje vreme. Tek kada svakom coveku bude aktivirana sposobnost razumevanja pomocu onih kod kojih je ono pocelo da se budi, ce i relativni krug ispoljavanja da bude zatvoren. Jer, sudbina vecine je uvek bila u rukama manjine, posto Svest samu sebe u relativnom svetu uvek budi u CENTRU tog kruga koji stvara oko same sebe.

Pozdrav.

_________________
"The painter is in the picture. You separate the painter from the picture and look for him. Don't separate and don't put false questions."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 19, 2006 12:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 15, 2006 9:34 pm
Postovi: 156
Ja se ispričavam ako se vraćam na temu :) - ali DISCLOSURE PROJECT je nešto najbolje - najkonkretnije - najvjerodostojnije - što sam ikada vidio o ET/UFO PITANJU!

Svaka čast dr. Greeru i svim svjedocima koji su pristupili njegovom projektu.
Evo za sve - linkovi - konačno su post-ali i na Google Video DVD dokumentarac sa prikazom projekta i izjavama svjedoka. Stavit ću cijelu stranicu pa odaberite što vam drago - jer je sve jednako fascinantno.
Pozdravi!

http://video.google.com/videosearch?q=Dr.+Greer


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 24, 2007 12:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jul 24, 2007 12:05 am
Postovi: 6
Sve cestitke za sajt (galaksija)!
Ono sto mene zanima je kakav je epilog celog tog skupa i konferencije za stampu. Clanovi skupa su bas, vrlo "naostreni" da istinu izvedu na videlo, ali sta je od svega toga uradjeno? Kakva je reakcija kongresa i pomenutih nekolicine clanova senata koji u potaij zele da se obistine cinjenice vezane za projekat? Skup je odrzan 2001 godine. Proslo je 6 godina. Sta se desilo sa celom pricom?
Pretpostavljam da projekat jos uvek zivi, posto sam video deo snimka iz 2006 godine.
Gde je Friedman u celoj toj prici? Imam utisak da njegovo prisustvo odnosno ne prisustvo daje dosta o iznosenju gole istine. Pogotovo u vecini emisija vezanim za fenomen NLO gde ga ima kao mirodjije. Posle emisije Black Project Operations Michaela Hessemana gde su John Lear, Bill English i Robert Lazar izneli sta su saznali, Friedman je Lazara nazvao sarlatanom i lazljivcem. Znaci li to da i sve pomenute ljude ukljucujuci i Stevena Greera stavlja u isti kos. Zar to nije malko previse.Sve mi se cini da je pokojni Bill Cooper sa razlogom opuzio Friedmana za saradnju sa vladom.
Izlaganje Billa Coopera 1989 imam na video snimku koji sam otpratio pre godinu dana.
Ono sto me je sokiralo je saznanje upravo sa ovog sajta da je ubijen posle nekoliko atentata 2001 god. Zanima me da li neko ima detalje o okolnostima njegove smrti? Posto se na ovom sajtu navodi da je izgubio zivot u "obracunu sa policijom".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 24, 2007 1:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Sheriff's Deputy Shot;Original: (http://www.azcentral.com/12news/headlin ... 10601.html) The notice on this story says: (Copyright 2001 Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten orredistributed) so we aren't reproducing it here. It may, of course, disappear. The gist of it is:

A sheriff's deputy in Arizona was shot while trying to arrest William Milton Cooper. The deputy was hospitalized in critical condition, but Bill Cooper was not. He was dead. This occurred around midnight last night. The reason they were trying to arrest Cooper was, as far as I can tell, because he "had a handgun."

Here is a private report:

Update on William Cooper

At 1:00 p.m. mountain time Nov.6th We received a call from Officer Frank Valenzuela form Az. Dept of Public Safety, This call came to us as a result of our calling the sheriff's office to confirm that this incident had happened, he informed us that this level of entrapment for Mr. Cooper started at 11:40 p.m. mt. time Nov. 5th 2001 by luring Bill Cooper away from his home which sat on top of a hillside in the community of Edgar ,Az his physical address was 96 North Clearview Circle , Edgar, Az. The departments of Edgar and Apache law enforcement were working together. They claimed that they had gone out to serve 3 felony warrants, pertaining to someone having had a semi-automatic pistol drawn on them by Bill Cooper.

At this time we do not have that info as to whom that was who filed a complaint.
Officers deliberately caused a ruckus to get this man away from his home to create this entrapment He went down the hill away from his home to the automobile to see what the ruckus was, it was 2 law officers in plain clothes. He spoke to them then got back in his car to go back up to his house , when out of hiding came a patrol car that blocked his return to his home. He put his hands on the car window as we assume that is what he was ordered to do as they approached his car he pulled out to get around the car . He got out of his car and tried to run for his home. Shots were fired. He returned fire hitting one officer in the head twice whom is in surgery in St Joe's hospital. The other officer continued to fire until Cooper was dead. Please keep in mind this report was given to us by the sheriffs office and here are the numbers.. 928-333-5580, 1-800-352-1850

William Cooper authored the book Behold The Pale Horse. He was also battling the IRS. He also was a well known radio talk show host. We here at MOM have a problem with this report. MOM
________________________________________

(Ona vijest na gornjem linka je kako se može vidjeti u međuvremenu nestala.)

Činjenica jeste da je među tzv. UFO istraživačima veliki broj onih koji rade za američku vladu kao dezinformatori. Naravno, kad se dođe u fazu da pitanje postojanja vanzemaljaca nije više pitanje, tu se onda javlja jedno novo pitanje same suštine njihove interakcije s nama, što je jedan novi prostor prilično podložan za manipulaciju.

Kod većine gorenavedenih naučnika takođe je prisutan "3D prilaz" tumačenju ovog "fenomena", dakle bez uključivanja drugih dimenzija/denziteta a većina njih takođe zagovara teoriju "tajne pomoći vanzemaljaca u našem evolutivnom razvoju", što kako se čini nema mnogo veze sa realnošću.

Ukoliko se razumije tekst Ekonomija energije,

http://www.galaksija.com/metafizika/eko ... ergije.htm

gdje smo mi i gdje bi mogli biti oni, tj. ovi koji s nama imaju posla u oviru ove naše OPS piramide, onda slika postaje jasnija.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz