Sada je: sub apr 27, 2024 7:20 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 4:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 11, 2006 3:13 pm
Postovi: 82
=D> =D> imam osjećaj da su ovih dana tu neki dobili velikee new age injekcije za smirenje i proizvodnju "unutarnjih utjeha":twisted: :twisted: :twisted: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 4:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Aragorn je napisao/la:

Andjela, nemoj uopste da te brine sto neko drugi ne posmatra stvari na nacin na koji ih ti vidis. Po meni, ti jesi u pravu kao sto je u pravu i Jack i Galaksija. Stvar je u tome da svako od nas ima ima razlicit nacin interpretacije iste sustine, sto nije slucajno, jer cemo se zbirom nasih "vidjenja" vise pribliziti objektivnijoj realnosti.


Pa upravo se ovdje i radi o tome - da razmjenimo stavove, eventualno ih približimo ili ne, ali u svakom slučaju da jedni drugima objasnimo šta mislimo i osjećamo. I kad se nikad ne bi sreli ni na pola puta u svojim stavovima, opet smo nešto naučili jedni od drugih.

Evo na primer Andjela, ti mi licis na nekog ko kada vidi neku "unesrecenu dusu" ima potrebu da zagrli i da se skoncentrise na onaj osecaj "protoka" enegije koji bismo mozda nazvali ljubav, dok bih ja na primer krenuo u pricu kako bih probudi neku "iskru" pozitivnih misli u tom nekom. I ti i ja ne bi stali dok ne osetimo pozitivan ucinak. Odnosno, mi na razlicite nacine interpretiramo istu sustinu. Mozda je ovo moje grubo objasnjenje pogresno.

Moj Aragorne, ne samo da zagrlim i pružim podršku emotivnu već i počnem razgovor upravo s ciljem da probudim kako ti reče iskru pozitivnih msili, da ohrabrim onoliko koliko mogu i da kažem da ovaj život uopšte nije tako ozbiljan kakvim ga neki ljudi smatraju. I nije ti objašenjenje uopšte pogrešno.

To je u pitanju i kada se radi o shvatanju neke "vise istine". Na primer kada se kaze da je neka tzv "srz zla" napustila ove prostore, ja to "osecam" vrlo slicno ali to interpretiram ovako:

Mozda je to upravo to "zlo" koje je napustilo ove prostore, ta njegova srz. A mislim da su sada ostali samo "repovi" i tzv "lesinari", mozda su se i ti "glavni" ops 4d "kreatori" pretvorili u lesinare usled sagorevanja "zivotne" energije. Sve je moguce.


I što je najbolje od svega, tim lešinarima je kristalno jasno da potpore više - nemaju.

Ali, mislim da nema nikakve potrebe da ova planeta bude u nekoj extra zastiti koja ukljucuje zabranu dolaska drugih bica. Mozda bi se to kosilo sa slobodnom voljom,


Stvar baš i jeste u tome što su mnoge zloće do besvijesti koristile ovo vrhovno počelo u ovom svemiru - princip slobodne volje, pa su do mile volje radili šta su htjeli. E, sad nema više. I to što im je konačno udarena zabrana za ulazak u disko zvani Zemlja, znači u konačnici da je i Vrhovni Majstor rekao, (to sam već pomenula) previše ste se igrali, sad je vrijeme da i drugima pružimo priliku da se igraju na svoj način.

Ono cega bi trebali svi da budemo svesni jeste da svi govorimo o istoj sustini, i sve "poruke" koje odasiljemo od sebe su skoro identicne, pa bilo da to kaze Jack, Andjela, Tina ili Galaksija:

Ma, naravno da je isto, samo stvar sagledavamo sa različitih uglova. To nam je uostalom i jedan dio uloge: da jedna osoba više insistira na jednom djeliću istine, druga na drugom, i tako redom...a sve to sa krajnjom svrhom.

* Kraj cilklusa je blizu, on je pozitivan za ovu planetu i sve ide svojim tokom u ovom procesu.

* Znacaj OPD usmerenja u citavom "evolutivnom" procesu, a narocito u ovom nasem trenutku vremena/prostora.

* Nema potrebe gledati u nebo, razmisljati o vanzemarljcima, biti opsednut njihovim tehnologijama i mogicnostima, involutivnom uticaju iluminata i ostalih "kocnica". Dovoljno je biti svestan svega toga i ne pridavati preveliki znacaj tome jer to je samo "jedan sraf(zavrtanj?)" u nizu i tako ga treba kapirati.

* Introspekcija, introspekcija, samospoznaja. To je ono na sta se moramo skoncentrisati, tu leze svi odgovori!



Pozdrav

Da, kraj je ciklusa. Opet, falim te Bože! Meni je stvarno dojadilo ovo uskakanje i iskakanje iz tijela u tijelo, uzgred rečeno. Ovo da nema potrebe mnogo razmišljati o vanzemaljcima, iluminatima i ostalim zloćama je fantastično rečeno jer upravo na tom se i bazira moj temeljni stav - iako moraš imati znanje o tome, prikupiti neophodne informacije da ne bi bio preveslan, zaluđen ili prosto neinformiran, ne treba se čitav svijet početi okretati oko tih stvari. Naprotiv, što manje misliš o njima, manje ih i privlačiš. Što im manje pridaješ pažnje, manje ćeš biti potencijalna žrtva. Uvijek se u tome držim one stare: Ti si tamo gdje je tvoja pažnja.Zato, pazi gdje si sa svojim mislima i osjećanjima. To je sve.

I pošto smo se opet počeli ljubiti čak i na ovom postu, hajd evo vam svima: :hug: :kiss: :love4: :love5: :love9: :love11:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 5:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
angelspring je napisao/la:

no jedna stvar mi je postala kristalno jasna, odnosno sišla je s mentala na emocionalni dio i usidrila se u srcu: planeta Zemlja je živo biće ona tgakođer ima pravo na izbore i sama odlučuje što će ona prolaziti a što neće, ja znam da neće dopustiti neke stvari više, ako je dosad služila drugima za odbacivanje smeća, ona to više neće dopustiti, shvatila sam da s njom tvorim -jedno biće- kao i svaki čovjek koji je tu rođen, kao što je svaka stanica na meni dio mene, tako smo i mi dio nje, ona nas voli i treba dabismo joj pomogli uzdići se na višu razinu, dok god mi zadržavamo negativnosti u sebi , zadržavamo to na njenoj površini i ona ih ne može otpustiti i transformirati, zato treba raditi na sebi, neki od nas rodili su se na ovoj planeti sa svrhom, sa svrhom da pomognemo u njenom uzdizanju, došli smo tu i trebamo je poštivati - kad si u Rimu budi Rimljanin- tako kad si na Zemlji poštuj je, pitaj je za njeno mišljenje za njen blagoslov u svemu što na njoj činiš...previše smo je zajebali u prošlim inkarnacijama, sve smo radili ali smo zaboravili na činjenicu da i nju treba pitati neke stvari, sve joj uzimali i uzimamo a nju čak ne pitamo jeli to u redu :roll:
..eto toliko #-o
svima :love7: :love1:

p.s. ima informacija o tome na: http://www.ascendpress.org/index.htm


Bila poodavno na ovom web-siteu...uredu je. Što se tiče Majke Zemlje, s njom se odavno družim, slala ona meni podršku, ja njoj i tako ukrug. Slale jedna drugoj iscjeliteljske energije i nema šta nismo radile da pomognemo jedna drugoj i tako godinama. I sad bi Pantelija rekao - ah, što ovo smrdi na new age, al šta ja mogu kad volim "Zemlju" i "zemlju", kad volim i sami miris zemlje, volim da sam s njom, u prirodi, i tek tada osjećam sve duhove prirode, sve deve, sva eterična i druga bića koja tu obitavaju. I ma koliko smrdilo na New Age, ja se tako lijepo s tim osjećam i tu sam uvijek u miru i harmoniji sa sobom. I baš mi svejedno kako će se drugima zvati taj moj osjećaj. I napose, ljubav koju osjećam za Planetu upravo zato što je ne samo mentalno već i emocionalno osjećam kao živo biće jest jedini odgovor na sve.

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 7:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Andjela i Argon su sa jedne strane u pravu, tim reptilcinama i njihovim varijantama uopce ne treba pridavati paznju, nego samo kako ovo reptilsko u nama transformisati ponovo u Bozansku.
Takodje se treba uzdrzavati reptilske literature koliko je moguce jer su u njima podsvjesne poruke i treba odbiti bitii besplatan izvor energije.
Majku zemlju treba voljeti jer smo dio nje i sastavljeni od njenih elemenata, tko ne voli prirodu tesko moze i nesto vise povezati ma koliko se nafilovao sa raznim filozofijama.
Znakovi na putu su uglavnom u prirodi jer sto bi se i nepismenima uskratio napredak.
Pozdrav. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 8:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
:love9: :love7: :love1: :love5: :love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 9:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Andjela je napisao/la:
Vrištala sam od smijeha, hvala ti. Što bi kod nas rekli: Samo udri bagru! (uh jest mi ovo bilo altruistično, ali pošto reptili ionako nisu humans, ne mogu biti ne-altruistična prema njima, je l' tako?) =D> :wink: :roll:




Andjela, ako si zbilja vristala - zahvalu zasluzuju „The Beat Fleet“: http://www.tbf.dalmatino.de/ , oni su napisali song.

Hoces reci da si me „toboze“ krivo shvatila, nek ti bude.

Tim textom ne pozivam nikog na individualno ili kolektivno „udaranje bilo kakve bagre“, ni u ludilu, jer to mi je smijesno. (osim u samoobrani)
Song „Bog i Zemljani“ je u tom smislu samo jedna obicna za*ebancija koja pase u temu, kad se vec prica o reptilima.

Sto se tice tvog pitanja meni: „mozes li ti (ili ne) prema ljudima/ reptilima/ mravima biti altruisticna?“ – to je tvoja stvar/ izbor /volja.

Ti si zapravo htjela, da se ja malo izjasnim o tome - sto ja o tome zapravo mislim i kakvi su mi stavovi, pogotovo sto se tice „altruizma“.

Evo, rado.

Da li u meni ima „ne-altruisticne“, „neprosvjetljene“ „medju-vrstne“ mrznje i netrepeljivosti?

Ne, „a priori“, ne. Takav pogled na ovaj Svemir i Postojanje mi je generalno smijesan.
Jer, slazem se s tobom da je „Sve“ - „Jedno“. Ali, samo u principu. „Globalno“.

Medjutim, da konkretiziram, JA sam sada (lokalno) SVIJEST fokusirana na 3D nivo postojanja u kojem postoji DUALITET, kao sto postoji i jedna za sve neophodna LEKCIJA razlike izmedju ZAVARAVANJA/SAMOZAVARAVANJA/ i OSVJESTAVANJA po svim pitanjima.

Dakle, da banaliziram - da se SADA ispred MENE licno pojavi reptil/psihopat, koji hoce da mi se napije krvi, ja mu ne bi ni u ludilu rekla: „slusaj, buduci da smo ti i ja u principu jedno i da je ljubav SVE, MI smo zapravo LJUBAV, evo ti pa ti meni pij krvi koliko hoces.

Ne.
Nego bi naravno dala sve od sebe da mu razbijem zube. Jer prije od bilo cega, moram sebi biti najvaznija JA.

A ne da je meni od mene VAZNIJI reptil/psihopat/lopov/ ili bilo tko DRUGI koji hoce da mi se na bilo koji nacin napije krvi /nasise hormonalnih sokova / ukrade mi torbu i novcanik/me na bilo koji nacin za*ebe/ whatever.

Dakle, ako NETKO HOCE DA MI NASKODI – nema tu nikakve altrusticne ljubavi niti svjetlosti – niti u meni, niti oko mene, niti transpersonalne, niti transdenzitetne - nikakve.

Medjutim, ako nema nikog u blizini tko hoce da mi naskodi, onda nemam nista protiv toga da se u mojoj ljubavi i svjetlosti kupa i brcka cijeli Svemir ako treba. Dapace.


Dakle, OVO je JAKO BITNA STVAR za razluciti.

LEKCIJA DA JE POTREBNO da SVE STVARI U ovom Svemiru i pogotovo u nasem balonu REALNOSTI jasno i glasno ZOVEMO i OZNACAVAMO njihovim imenom i da se BRANIMO sa cim god treba, ako smo napadnuti – psihicki / fizicki / interdimenzionalno / transdenzitetno, bilo kako.

LEKCIJA o OSAKACIVANJU samosvijesti i samovaznosti i samovrijednosti i o potrebi adekvatnih STAVOVA.
LEKCIJA o OSAKACIVANJU SVIJESTI koje je ljudsku rasu GENETSKI i implanatatima i ubacivanjima programa u svijest pretvorilo u POSLUSNE I KROTKE OVCICE.

Najnoviji takakv program je „Sve je jedno i Ljubav je sve“. Kad se takav jedan program beskonacne altruisticne ljubavi ubaci u prosjecnu ljudsku svijest, takva SVIJEST se jednostavno ZABLOKIRA.

Covjek pocne fantazirat: moram volit sve, moram sirit ljubav i mislit pozitivno.

A tko ima od toga KORISTI da me tako fino ukroti?
Pa naravno onaj koji se okoriscuje mojim postojanjem, ja imam samo gubitak.

Ako se ja sada SAMOZAVARAVAM sa idejom:

„Moram biti altruisticna i po svaku cijenu voljeti sve, jer „Sve je jedno i ljubav je SVE“, a ta ideja na koncu konca rezultira time da mi se reptil/ psihopata napije krvi, jer nisam u stanju da shvatim objektivno o cemu se radi i da adekvatno reagiram jer je altruisticna ljubav == prosvjetljenost, a egoisticnost == ne-prosvjetljenost, onda sam ja jedna maksimalno ne-osvjestena OSOBA koja je idelan zalogaj upravo za one koji su tu predivnu novu ideologiju: „Svi smo jedno, ljubav je SVE“ i smislili i ubacili u 3D svijest.

Dakle, ne postoji nikakav Bog niti Vrag niti Reptil niti Mrav koji je vazniji od MENE– ako je moje postojanje psihicki/fizicki ugrozeno.

Nema tu nikakve ljubavi prema SVIMA, a pogotovo ne prema reptilima, koja potice iz ideje „svi smo jedno, ljubav je sve“.

Postoji samo svjesnost o svemu, pa i o njima, DA, kao o bicima u 4 denzitetu, koji nas ljude uzgajaju i hrane se nama kao sto mi uzgajamo svinje i to je sve.

Niti ima potrebe, niti bi ja imala ikakve koristi od toga da ja volim reptile/ psihopate sveprozimajucom samozavaravajucom ljubavi „svi smo jedno, ljubav je sve“.

A bogami, nema ni potrebe niti ce itko imati koristi osim reptila ako ja poricem i ignoriram njihovo postojanje, ako ih nazivam „slatkim imenima“ i ako se samozavaravam da njih zapravo ni nema.
Da, nema - sve dok ja ne dodjem na red.



Kad smo vec kod reptila: da li sam i ja cula „informaciju“ o tome da su reptili „otisli“?

O, da, najmanje jedno milijardu puta do sada u zadnjih 10 godina. Svaki put su otisli, „ovaj put za stvarno“.

Medjutim, reptili nemaju kud otici. Mozda neki koji vibriraju na frekvencijama 3d postoje fizicki u 3D i u nasoj dimenziji i putuju simo - tamo po svemiru iz naseg ugla gledista i odlaze i dolaze pa opet odlaze pa tako u nedogled, medjutim – ONI PRAVI o kojima se OVDJE zapravo radi, oni NISU NIKAD NIKUD OTISLI, NITI NECE.

ONI su TU gdje JESU u svojoj svemirskoj domovini – 4 denzitetu i tamo ce i ostat dok god bude ovog svemira.

DAKLE, oni NEMAJU kuda ici i sve price o tome da su oni nekuda otisli su price ZA MALU DJECU.



Sto je meni u svemu ovome zapravo bitno i o cemu se iz mog ugla gledista ovdje radi?

Spoznaja objektivne stvarnosti u najvecoj mogucoj mjeri, osvjestavanje o svemu onome sto me okruzuje, osvjestavanje o tome koje su potencijalne opasnosti za moje postojanje u okviru 3D i iz kojih smjerova dolaze, pravovremeno prepoznavanje istih te adekvatno reagiranje i djelovanje, samospoznaja sebe kao covjeka koji postoji na 3D sa svim aspektima koji cine covjeka, te o svemu onome sto je u meni i od cega se sastojim, psihicki/fizicki/spiritualno/ te na koji se nacin povecava cjelokupna svijest covjeka u okviru 3D, da bi se razvio u jedno bice 4D, jer to nam je slijedeci korak u evoluciji.


I sto je najvaznije - da se pri svemu tome osjecam dobro.
Ali iskonski dobro. U svakom slucaju bez zavaravanja i mazanja ociju.


Ps. „Pijenje krvi“ i „razbijanje zubi“ su metafore.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 10:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Hvala, Tina, na ovako detaljno i lijepo razloženom ličnom stavu o ovoj temi.
Zanimljiv stav, no potpuno suprotan od mog.

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 10:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
Tina je napisao/la:
I sto je najvaznije - da se pri svemu tome osjecam dobro.
Ali iskonski dobro. U svakom slucaju bez zavaravanja i mazanja ociju.


Ps. „Pijenje krvi“ i „razbijanje zubi“ su metafore.


i? osjećaš li se dobro? :D iskonski dobro? :D ako da, tada mi je drago zbog tebe jer ideš svojim putem i ostvaruješ svoj cilj, samo da napomenem nešto - svi smo jedno i sve je ljubav - nisu stvari koje se mogu forsirati i nisu stvari kojima možeš nekog zavarati, te stvari ili osjećaš iskonski u svojoj nutrini ili ne osjećaš...ako misliš da je to program da bi se reptili nahranili ja tako mogu reći da si ti isprogramirana s njihove strane da nikad ne osjetiš istinu u srcu, ali to bi bila glupost, jer takve priče nisu nešto što ja vjerujem ..svatko se programira za sebe ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 10:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
vidim kad ste se vec rasprichali... da li je moguche da se mi previse udubljujemo u te neke teorije zavjera? sta mislite da su svi ti alieni,greyevi,reptili,klinci palci iz plemena kutakinte,jel moguche da su nam sve te neke pizdarije nametnute od strane nekih ljudi koji samo zele da zataskaju pravi put? znaci da je sve ovo hoax da bi se prikrili neki tragovi

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 10:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Cartman je napisao/la:
vidim kad ste se vec rasprichali... da li je moguche da se mi previse udubljujemo u te neke teorije zavjera? sta mislite da su svi ti alieni,greyevi,reptili,klinci palci iz plemena kutakinte,jel moguche da su nam sve te neke pizdarije nametnute od strane nekih ljudi koji samo zele da zataskaju pravi put? znaci da je sve ovo hoax da bi se prikrili neki tragovi


=D> =D> =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 10:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
angelspring je napisao/la:
andjela :thumbup: \:D/ upravo je to i moja posljednja informacija :D


Ako ti je informacija od Ashtar Sheran-a onda da znaš da je to laž koju podmeću Iluminati i Greysi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 8:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 11, 2006 3:13 pm
Postovi: 82
=D> =D> pantelija nisam vam se zahvalio za pdf vaše knjige---hvala---morat ćemo bacit raspravu malo o tome......ej ljudi osvijestite se lagano---nešto se previše umatate u kugle svjetlosti i prožimate nitima bezgranične ljubavi. kad se tu provodilo new age cijepljenje,nešto sam bio odsutan?? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 8:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
Pantelija je napisao/la:
angelspring je napisao/la:
andjela :thumbup: \:D/ upravo je to i moja posljednja informacija :D


Ako ti je informacija od Ashtar Sheran-a onda da znaš da je to laž koju podmeću Iluminati i Greysi.

:D nije mi to informacija od Ashtar Sherana ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 11:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Ljudi, postavite sebi pitanje šta treba da uradite ako vam neko opali šamar?
Hoćete li okrenuti i drugi obraz ili ćete slomiti ruku tom što vas je ošamario.
Recimo, ja lično bih mu slomio obje ruke, a ne samo onu kojom me je udario, za svaki slučaj, da mu ne bi palo na pamet da to ponovo učini.

Ovo gore što je Tina navela je jako bitno da shavtimo, jer tu se kriju mnoge zamke za nas. Ako budemo vjerovali da ćemo nekom besprijekornom i najčistijom ljubavlju poništiti sve neke ružne stvari koje nam se ovdje dešavaju, mislim da možda i griješimo. Tačno je da je ljubav sveprisutna i nepobjediva, da je vječna i univerzalna, ali ako ne budemo reagovali na odgovarajući način na neke pojave u ovom 3D svijetu, bojim se da nećemo pravilno razviti našu svijest te samim time nećemo dati šansu pravoj, sveobuhvatnoj ljubavi da se pojavi i da njome ovladamo.

Imam jedan primjer iz svog života.
Jedne prilike sam bio u jednoj situaciji da reagujem na jedan užasno agresivan ispad jednog svog, tada budućeg prijatelja na jednog drugog kolegu, koji je između ostaloga, za tog momka što ga je napao uvijek govorio da je dobar u duši i da će se smiriti.
I tada, kad više nisam mogao da gledam a bogami ni da slušam kako on maltretira tog jadnika reagovo sam i fizički "popričao" sa njim.
Bilo kako bilo, nedugo poslije toga ja i taj moj sparing partner smo postali skoro najbolji prijatelji sve do skora (nažalost umro je prije 3 god od infarkta).

Ljudi, nema nam druge nego da se, dok god smo ovdje prisutni, borimo čak i njihovim sredstvima, jer samo tako ćemo proći sve zadane lekcije i ostvariti našu "nemoguću misiju". :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 11:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
fingolfin je napisao/la:
Ljudi, postavite sebi pitanje šta treba da uradite ako vam neko opali šamar?
Hoćete li okrenuti i drugi obraz ili ćete slomiti ruku tom što vas je ošamario.
Recimo, ja lično bih mu slomio obje ruke, a ne samo onu kojom me je udario, za svaki slučaj, da mu ne bi palo na pamet da to ponovo učini.

Ovo gore što je Tina navela je jako bitno da shavtimo, jer tu se kriju mnoge zamke za nas. Ako budemo vjerovali da ćemo nekom besprijekornom i najčistijom ljubavlju poništiti sve neke ružne stvari koje nam se ovdje dešavaju, mislim da možda i griješimo. Tačno je da je ljubav sveprisutna i nepobjediva, da je vječna i univerzalna, ali ako ne budemo reagovali na odgovarajući način na neke pojave u ovom 3D svijetu, bojim se da nećemo pravilno razviti našu svijest te samim time nećemo dati šansu pravoj, sveobuhvatnoj ljubavi da se pojavi i da njome ovladamo.

Ljudi, nema nam druge nego da se, dok god smo ovdje prisutni, borimo čak i njihovim sredstvima, jer samo tako ćemo proći sve zadane lekcije i ostvariti našu "nemoguću misiju". :)


Ama, dragi Fingolfine i ti Tina, isto tako, ko je ovdje rekao da se ne treba boriti? Ali ČIME? TO je pitanje. Naravno da se treba i boriti i braniti kad te napadaju kako fizička tako i ne-fizička bića, ali je u pitanju pristup. Ja sam govorila o RAZUMIJEVANJU onog što nam se dešava kao jednom od prvih oružja za borbu, zatim o PRIHVATANJU stvari koje nam dolaze u život onako kako nam dolaze da bismo ih onda mogli razumjeti i rastočiti da više nikad ne dođu ponovo ako se radi o tzv. ružnim iskustvima. Dakle, drugi alat je ZNANJE ali kad konačno imaš znanje o nečemu ti se više ne opireš, jer razumiješ, ne bježiš jer te više nije strah, nego si tu, spreman i ispunjen. Znaš šta trebaš uraditi i što je najvažnije imaš razvijene unutrašnje alate koji će ti pomoći u odsudnim trenucima ako oni uopće dođu. (No, nakon što savladamo ove lekcije,pitanje je - hoće li nam više uopće doći kad više nema ništa u nama što bi ih privuklo?!) Nadalje,u tom lancu Razumijevanje rastače svaki strah, a na mjesto ranijeg straha, dolazi osjećanje radosti i napose ljubavi. I šta je u tom toliko čudno? Takav proces opisali su brojni istočnjački učitelji, kao izuzetno pouzdan način dolaska do unutrašnjeg ali i mira u tvom vanjskom svijetu. I kod mene odlično funkcionira.

Ponavljam, moja je maksima: What you persist, it resists! Dakle, govorim o zakonu ne-opiranja, (već razumijevanja) jer, ako se opiremo i bojimo, on onda rezultira i ostajanjem te iste proklete stvari non stop u tvom životu i u tvojim svakodnevnim situacijama. To je ono što sam ja shvatila iz svog odbranaškog stava koji sam gajila godinama. Meni takav stav nije valjao, nije mi donio ništa dobro,naprotiv ono protiv čega sam se borila dolazilo mi je u sve većem i većem broju.
O TOME sam govorila.

I napose Tina - tebi zaista nije bilo upućeno pitanje o altruizmu. To je bila čista i temeljna zeza, zaključak sam za sebe koji sam izvela, a ne nešto upućeno tebi. No, to je bio triger da ti izbaciš iz sebe ovoliki post - kao odgovor. I napose, nemam apsolutno ništa protiv TVOG stava, tvog načina borbe i tvog viđenja stvari. Stvar je u tome što su moji stavovi i moji načini borbe - nekad bili takvi kakvi su trenutno tvoji, a sad su drugačiji. Toliko zasad!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 12:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
fingolfin je napisao/la:
Ljudi, postavite sebi pitanje šta treba da uradite ako vam neko opali šamar?
Hoćete li okrenuti i drugi obraz ili ćete slomiti ruku tom što vas je ošamario.
Recimo, ja lično bih mu slomio obje ruke, a ne samo onu kojom me je udario, za svaki slučaj, da mu ne bi palo na pamet da to ponovo učini.

Ovo gore što je Tina navela je jako bitno da shavtimo, jer tu se kriju mnoge zamke za nas. Ako budemo vjerovali da ćemo nekom besprijekornom i najčistijom ljubavlju poništiti sve neke ružne stvari koje nam se ovdje dešavaju, mislim da možda i griješimo. Tačno je da je ljubav sveprisutna i nepobjediva, da je vječna i univerzalna, ali ako ne budemo reagovali na odgovarajući način na neke pojave u ovom 3D svijetu, bojim se da nećemo pravilno razviti našu svijest te samim time nećemo dati šansu pravoj, sveobuhvatnoj ljubavi da se pojavi i da njome ovladamo.

Imam jedan primjer iz svog života.
Jedne prilike sam bio u jednoj situaciji da reagujem na jedan užasno agresivan ispad jednog svog, tada budućeg prijatelja na jednog drugog kolegu, koji je između ostaloga, za tog momka što ga je napao uvijek govorio da je dobar u duši i da će se smiriti.
I tada, kad više nisam mogao da gledam a bogami ni da slušam kako on maltretira tog jadnika reagovo sam i fizički "popričao" sa njim.
Bilo kako bilo, nedugo poslije toga ja i taj moj sparing partner smo postali skoro najbolji prijatelji sve do skora (nažalost umro je prije 3 god od infarkta).

Ljudi, nema nam druge nego da se, dok god smo ovdje prisutni, borimo čak i njihovim sredstvima, jer samo tako ćemo proći sve zadane lekcije i ostvariti našu "nemoguću misiju". :)



Ucinim da taj neko skonta da je napravio gresku i da je pi**a,ako me treba udarit neka opali shtoc :D

a sto se tiche ubijanja reptila,lizija,greyeva.... khm... ako su oni vec tako tehnicki razvijeni... da li stvarno mislite da im ista jedna zemaljska duga 9tka moze ista ?

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 1:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Ucinim da taj neko skonta da je napravio gresku i da je pi**a,ako me treba udarit neka opali shtoc


Lepo si ovo rekao Cartman, jedini nacin je da ucinimo da neko shvati da je pogresio, ukoliko ima mentalnih kapaciteta za to naravno. Pa cak i da je "mentol" u pitanju, te da ne moze shvatiti svoju gresku, jedan prodoran pogled pravo u oci uvek resava stvar, uvek se "pokunje" kao kucici, spuste pogled i povuku.
To isto mozes da primenis i kada te neko zeza ili preti. Nema potrebe cak i da odgovar verbalno, a ako je u pitanju samo "poludrugarsko" zazanje, nabacic onako blagi osmeh. Efekat je isti, ljudi jednostavno ne vole da ih gledas nepomicnim hladnim pogledom u oci, ali ovo cesto "instant" resava situacije neprijatne za tebe.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 4:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Poslušajte svetog Isaka Sirina koji je rekao da čoveku ništa ne može nauditi, ni đavo, ni na ovom, ni na onom svetu, sve dok on sam sebi ne naudi.
Koliko smo mi slabi oni su jaki. Hrane se našom slabošću. Oni su ovde zbog nas. Da nam pokažu naše slabosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 5:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
No, nakon što savladamo ove lekcije,pitanje je - hoće li nam više uopće doći kad više nema ništa u nama što bi ih privuklo?!

A sta ti mislis da ih privlaci kod nas?
Citat:
jedan prodoran pogled pravo u oci uvek resava stvar, uvek se "pokunje" kao kucici, spuste pogled i povuku.

Gresis Aragorne.Sve zavisi da li si jaci od te osobe.
Moj burazer je tako jednom prodorno pogledao jednog psa.I sta se desilo?
Pas je to shvatio kao pretnju,shvatio da je opasniji od mog burazera,napao ga i ujeo.
Kada mi je on rekao sta je uradio pitao sam ga zasto je tako prodorno gledao psa u oci.A on mi je odgovorio da je video na televiziji kako je to uradio Tarzan i da je tigar pobegao od njega.
Isto tako sam bio svedok da su mnogi dobili batine bas zato sto su nekoga prodorno pogledali.
Nekima je to triger da se malo "izduvaju" na drugim osobama.
Citat:
Efekat je isti, ljudi jednostavno ne vole da ih gledas nepomicnim hladnim pogledom u oci, ali ovo cesto "instant" resava situacije neprijatne za tebe.

Naravno da ne vole.Mozda si ti neki bodybilder pa si imao lepa iskustva sa tim ali je opasno ovo savetovati drugima.
Bolji je savet da idu u teretanu i da malo porade na svom izgledu.Ukoliko ne izgledas "opasno" prodoran pogled ti nece pomoci.
Citat:
Oni su ovde zbog nas. Da nam pokažu naše slabosti.

A one se mogu pokazati samo ukoliko se vrsi pritisak na nas.
Ako su uslovi u kojima zivimo idealni mi nemamo potrebu da otkrivamo svoje slabosti vec sve prihvatamo zdravo za gotovo.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 5:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
.Mozda si ti neki bodybilder pa si imao lepa iskustva sa tim ali je opasno ovo savetovati drugima.


Potpuno si u pravu EM, zaleteo sam se, kapiram da se moja iskustva ne mogu primeniti kod svih a narucito ne ovako sturo objasnjena. Nisam bodybilder ali sam ipak visok dva metra.

Citat:
Gresis Aragorne.Sve zavisi da li si jaci od te osobe.
Moj burazer je tako jednom prodorno pogledao jednog psa.I sta se desilo?
Pas je to shvatio kao pretnju,shvatio da je opasniji od mog burazera,napao ga i ujeo.


Valjda je tvoj burazer posle toga shvatio da se psi a narocito nepoznati "ne odbijaju" pogledom, nego intonacijom, odsecnog glasa i stavom da ne osecas "strah".

Citat:
Nekima je to triger da se malo "izduvaju" na drugim osobama.


Slazem se. Moras da imas "osecaj" gde mozes nesto da uradis a gde ne. U tom smislu moj savet jeste bio ne promisljen,

Citat:
Bolji je savet da idu u teretanu i da malo porade na svom izgledu.Ukoliko ne izgledas "opasno" prodoran pogled ti nece pomoci


Na zalost ni teretana ti nece pomoci nista osim da steknes "lazno" samopouzdanje. "Opasni" izgled je iskljucivo u stavu i moj savet je u stvari, da sa "opasnim" ljudima se treba "prilagoditi" na odredjen nacin tj. pokazati im da si ti "kao" jedan od njih (da cenis iste vrednosti). Promena gestikulacije,nacina pricanja i zargona bi bila pozeljna, jer sve su to samo "programi", to na primer rade pametniji glumci.
Uvek treba imati na umu da su tzv. opasni ljudi negde ipak kao polu-zivotinje (mozda sam pregrub), i njima nemas sta objasniti jedino sto mozes jeste da ih izbegavas na pravi nacin.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 40 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz