Sada je: sub apr 27, 2024 3:40 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto feb 05, 2008 10:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
fingolfin je napisao/la:
Ljudi, postavite sebi pitanje šta treba da uradite ako vam neko opali šamar? Hoćete li okrenuti i drugi obraz ili ćete slomiti ruku tom što vas je ošamario.


Ne ću mu slomiti ruku, nego mu okrenuti i drugo lice. A ovisno o tome je li taj navali da mi da drugi šamar, dočekat njegovu ruku, primit je objema svojim rukama, lomit mu prste i kad on od bola počne klecat i jaukat, opalit mu jednu superjaku trisku i pobjeć od njega. Zapamtio bi me za svje vjeke vjekova.

fingolfin je napisao/la:
Recimo, ja lično bih mu slomio obje ruke, a ne samo onu kojom me je udario, za svaki slučaj, da mu ne bi palo na pamet da to ponovo učini.


Ovo je ipak za nijansu prežestoko.

fingolfin je napisao/la:
Ovo gore što je Tina navela je jako bitno da shavtimo, jer tu se kriju mnoge zamke za nas. Ako budemo vjerovali da ćemo nekom besprijekornom i najčistijom ljubavlju poništiti sve neke ružne stvari koje nam se ovdje dešavaju, mislim da možda i griješimo. Tačno je da je ljubav sveprisutna i nepobjediva, da je vječna i univerzalna, ali ako ne budemo reagovali na odgovarajući način na neke pojave u ovom 3D svijetu, bojim se da nećemo pravilno razviti našu svijest te samim time nećemo dati šansu pravoj, sveobuhvatnoj ljubavi da se pojavi i da njome ovladamo.


Ovo je istina.

fingolfin je napisao/la:
Imam jedan primjer iz svog života.
Jedne prilike sam bio u jednoj situaciji da reagujem na jedan užasno agresivan ispad jednog svog, tada budućeg prijatelja na jednog drugog kolegu, koji je između ostaloga, za tog momka što ga je napao uvijek govorio da je dobar u duši i da će se smiriti.
I tada, kad više nisam mogao da gledam a bogami ni da slušam kako on maltretira tog jadnika reagovo sam i fizički "popričao" sa njim.
Bilo kako bilo, nedugo poslije toga ja i taj moj sparing partner smo postali skoro najbolji prijatelji sve do skora (nažalost umro je prije 3 god od infarkta).


Imam i ja jedan primjer. Bio sam najslabiji u školi i svi su me zezali. Naročito me je zezao jedan koji je također bio najslabiji u školi, ali ipak za stupanj-dva jači od mene. Kad mi se već popeo na kurac, odlučio sam da ću se pofajtat s njime, pa kud puklo da puklo. Dolazeći iz grada, vidjeh ga na školskom ulazu. Bez zdravo, bez dobar dan, bez ičega, počeo sam ga mlatiti šakama po prsima, on se žestoko branio, ali tek nakon što smo si međusobno zadali dva-tri udarca, umješao se jedan profesor koji je također bio na ulazu. Poskidao nam naočale i rekao da ako se hoćemo mlatit da ih bar skinemo. Prosiktao sam na njega da to nisu njegova posla. Onda su naišli još dvojica-trojica učenika i rastavili nas tako da su i mene i njega doslovno digli malo iznad tla i razdvojili nas par metara. On je ušao u zgradu, a ja sam se još neko vrijeme hladio vani. Bitka je dakle, bila neodlučna, možda bi najebo ko žuti da nije bio takav razvoj događaja, no, ono što je najvažnije u svemu tome, zadobio sam njegovo poštovanje i više me nikad nije zajebavo.

fingolfin je napisao/la:
Ljudi, nema nam druge nego da se, dok god smo ovdje prisutni, borimo čak i njihovim sredstvima, jer samo tako ćemo proći sve zadane lekcije i ostvariti našu "nemoguću misiju". :)


Lijepo, mudro i kratko rečeno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Kvantwood
PostPostano: sri feb 06, 2008 7:24 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 21, 2008 10:34 pm
Postovi: 15
Lokacija: hantići
Aragorn kaže na Amon Sulu
Citat:
Ako te stvarno zanimaju detalji u vezi tzv Vala i kvantne fizike odnosno kako sta funkcionise, mozda je ipak najbolje da se uclanis na SOTT forum i da tamo postavis takvo pitanje nekome od administratora, sigurno ce ti pruziti neki odgovor koji ce zadovoljiti tvoj skepticizam.


"Zbog imena skeptik, napadaš odmah moj skepticizam, ja zbog tvojeg imena ne napadam tvoje pravo na Elendilovo nasljedstvo Thorongile."

ne šalim se :)

Nego ovako što fali dobrom starom skepticizmu, pa neću trčat kao ovca naokolo i svemu vjerovat, a uostalom ovdje se tako često koriste stvari iz kvantne fizike, a i teorije relativnosti, da se njima potkrepljuje ono što već sama teorija pobija. Čini mi se kao da se samo spominju termini, poglavito iz fizike, za koje većina njih nema pojma što znače, ako zvuče stručno neznači da to jesu. Uostalom kako ti se na nekom forumu može objasniti kvantna fizika?

Da li ti razumiješ kvantnu fiziku?

Ajde tko razumije kvantnu fiziku?

Ne da kopira samo tako sadržaje sa neta, nego ju razumije?

Uostalom skepticizam je štit od nebuloziteta, a ne neka ovisnost da ga se treba zadovoljit.

Pozdrav?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 06, 2008 8:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
Citat:
Pozdrav?


je li mi netko može objasniti šta znači pozdrav s upitnikom.
htio bih razriještiti taj misterij

pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Šira slika
PostPostano: čet feb 07, 2008 9:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 21, 2008 10:34 pm
Postovi: 15
Lokacija: hantići
Citat:
je li mi netko može objasniti šta znači pozdrav s upitnikom.
htio bih razriještiti taj misterij



Moraš sam pronaći odgovore na to kako bi ti šira slika postala jasnija.
Moraš puno informacija sagledat i obradit iz više perspektiva, a nekad će možda najmanje logičan odgovor biti jedini točan. Stvar je baš u tome da sam pronađeš odgovor :D

Ili je možda greška kod pisanja jedan od odgovora :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kvantwood
PostPostano: ned feb 10, 2008 7:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Skeptik je napisao/la:
"Zbog imena skeptik, napadaš odmah moj skepticizam, ja zbog tvojeg imena ne napadam tvoje pravo na Elendilovo nasljedstvo Thorongile."


Nije mi bas najjasnije zasto si doziveo moj savet kao napad na sebe i to navodno zbog nicka "skeptik"? Koliko sam shvatio, tebe zanimaju detalji koje ti verovatno niko ovde ne moze objasniti, pa mi je u tom smislu bilo najlogicnije da ti skrenem paznju gde ces mozda naci odgovore na svoja pitanja, i ne vidim u tome nikakav napad na skepticizam.

Citat:
Ajde tko razumije kvantnu fiziku?


Upravo se o tome radi, sto ovde verovatno vecina ljudi laicki razume kvantnu fiziku a svakako ne zna potrebnu terminologiju za njeno objasnjenje. I zato kazem, ako te iskreno interesuje ta tematika, najbolje je da priupitas admine na "signs of the times" forumu.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: R2D2 i Neil Armstrong
PostPostano: ned feb 10, 2008 10:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 21, 2008 10:34 pm
Postovi: 15
Lokacija: hantići
Citat:
Nije mi bas najjasnije zasto si doziveo moj savet kao napad na sebe i to navodno zbog nicka "skeptik"? Koliko sam shvatio, tebe zanimaju detalji koje ti verovatno niko ovde ne moze objasniti, pa mi je u tom smislu bilo najlogicnije da ti skrenem paznju gde ces mozda naci odgovore na svoja pitanja, i ne vidim u tome nikakav napad na skepticizam.



Ne, imam osjecaj da napadas skepticizam i da te iritiraju moja pitanja, ako sam krivo shvatio oprosti nije bilo neke zle namjere.

Citat:
Upravo se o tome radi, sto ovde verovatno vecina ljudi laicki razume kvantnu fiziku a svakako ne zna potrebnu terminologiju za njeno objasnjenje. I zato kazem, ako te iskreno interesuje ta tematika, najbolje je da priupitas admine na "signs of the times" forumu.



Ponešto znam iz kvantne fizike, ako me nešto baš zanima onda bi upitao svog profesora iz kvantne ili kolegu.

Neka moja pitanja nisu uvjek postavljena kako bi dobio odgovor na njih, nego ih postavljam da se ljudi sami upitaju koliko znaju o tome.( nemoj mislit da bezveze pitam i da me tudji odgovori ne zanimaju, nego nekad nisu najbitniji)
Cini mi se da se precesto barata sa pojmovima tipa Makro - kozmicki kvantni valni kolaps, fotonski pojas, elektromagnetski poremecaj gravitacijskog polja, i da ne brojim dalje, a ruku bi stavio u vatru da ljudi (reptili, jetiji) nemaju pojma ni mrvu sto znaci bilo koja od tih rijeci.
Zar nije bas na ovom sajtu neko pravilo da se stalno propitkujemo?

Danas ljudi neznaju ni kako nastaje pomrcina Mjeseca, ali se na veliko barata sa piramidama na marsu , gatarama i životnoj sili sjedinjenoj u što ja znam već čemu, MIB-ovima, itd...
Gdje je tu kritičko razmišljanje?
Zar nije očito da fali, da nam treba?

Usput hvala za link na onaj forum.

Pozdrav (bez upitnika)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 11, 2008 1:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Ponešto znam iz kvantne fizike, ako me nešto baš zanima onda bi upitao svog profesora iz kvantne ili kolegu.


Pa ti bi onda mogao umesto tog latentnog mesijanskog sindroma da nam u jednom tekstu i objasnis sve sto bi bilo zanimljivo i sto se pominje u tim materijalima, a u vezi te kvantne fizike. ja bih to rado procitao, ako bi napisao neko ko se iole razume. I eto dobre teme.



mesijanski sindrom:

Citat:
Neka moja pitanja nisu uvjek postavljena kako bi dobio odgovor na njih, nego ih postavljam da se ljudi sami upitaju koliko znaju o tome.( nemoj mislit da bezveze pitam i da me tudji odgovori ne zanimaju, nego nekad nisu najbitniji)
Cini mi se da se precesto barata sa pojmovima tipa Makro - kozmicki kvantni valni kolaps, fotonski pojas, elektromagnetski poremecaj gravitacijskog polja, i da ne brojim dalje, a ruku bi stavio u vatru da ljudi (reptili, jetiji) nemaju pojma ni mrvu sto znaci bilo koja od tih rijeci.
Zar nije bas na ovom sajtu neko pravilo da se stalno propitkujemo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Hodao sam po Galilejskom jezeru
PostPostano: pon feb 11, 2008 8:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 21, 2008 10:34 pm
Postovi: 15
Lokacija: hantići
Edit: Arbitrium Liberum

Skeptik,

Zao mi je sto se osecas uvredjenim, i sto predloge shvatas kao napade. Mozda nisi sposoban za razmenu misljenja. Jos jedna vazna stvar, ja sam te pitao da napises ono sto znas, da nam svima pomognes u sto boljem shvatanju stvari, posto ocigledno znas o kvantnoj fizici vise od vecine, ne da se pravdas, niti da omalovazavas, a sto radis od svog prvog posta. Ocigledno je da ti ego dosta smeta i moguce je da ima i boljih foruma, gde ces se mozda bolje snaci.

Naravno, sve sto sam ti predlozio stoji i dalje.

Sve nadalje sto nema veze sa ovom temom bice brisano.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: R2D2 i Neil Armstrong
PostPostano: pon feb 11, 2008 8:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Skeptik je napisao/la:
Citat:
Upravo se o tome radi, sto ovde verovatno vecina ljudi laicki razume kvantnu fiziku a svakako ne zna potrebnu terminologiju za njeno objasnjenje. I zato kazem, ako te iskreno interesuje ta tematika, najbolje je da priupitas admine na "signs of the times" forumu.



Ponešto znam iz kvantne fizike, ako me nešto baš zanima onda bi upitao svog profesora iz kvantne ili kolegu.


Pa, stekao sam utisak da te nesto zaista zanima, zbog toga sam ti i predlozio SOTT forum posto je tamo administrator svetski priznati fizicar i naucnik, koji je sigurno daleko "ispred" tvog profesora, i u tom smislu i dalje ti preporucujem isto. Pod uslovom da te to iskreno zanima.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: SOTT
PostPostano: pon feb 11, 2008 9:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 21, 2008 10:34 pm
Postovi: 15
Lokacija: hantići
Koji od admina je tamo svjetsko priznati znanstvenik i fizicar?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SOTT
PostPostano: pon feb 11, 2008 9:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Skeptik je napisao/la:
Koji od admina je tamo svjetsko priznati znanstvenik i fizicar?
Pozdrav



Uclani se, postavi pitanje, bice ti odgovoreno.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: OK
PostPostano: pon feb 11, 2008 9:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 21, 2008 10:34 pm
Postovi: 15
Lokacija: hantići
OK ako neznaš, necu se uvrijedit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: I*I
PostPostano: pon feb 11, 2008 9:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 21, 2008 10:34 pm
Postovi: 15
Lokacija: hantići
Arbitrium Liberum
Citat:
Naravno, sve sto sam ti predlozio stoji i dalje.


Ok prihvacam, ako oces mogu napisat sto se iz transkripta "kosi" sa nacelima fizike, odnosno u cemu je problem sa danasnjeg stajalista.

Neznam kad cu to tocno stic, ali cu napravit, naravno ako dopustas :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 15, 2008 1:24 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 9:23 am
Postovi: 14
malo o teoriji zavjere o nibiru na google earthu. kolko sam shvatio on se sada navodno nalazi oko orionovog pojasa tu negdje...

(klik za uvecanje)
slika

a evo i priblizita slikica
slika

mozda je error, mozda stvarno ne zele da se vidi, mozda su namjerno obrisali da mi pomislimo da nesto tamo treba biti da se poplasimo.. mozda je i monolit. a mozda su u sumi.
otvoren sam za sve.

LAT -6.01931°
LONG -91.5903°

evo i link na forum s tom temom na koju sam UPRAVO naletio http://www.abovetopsecret.com/forum/thread344311/pg1

_________________
:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 15, 2008 7:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Koji od admina je tamo svjetsko priznati znanstvenik i fizicar?


http://arkadiusz-jadczyk.org/index.html

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Apep
PostPostano: ned maj 25, 2008 11:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Apep, zao demon iz egipatske mitologije (wikipedia) :

"As the personification of all that was evil, Apep was seen as a giant snake, crocodile, serpent, or in later years, in a few cases, as a dragon, leading to titles such as Serpent from the Nile, and Evil lizard.
...
Also, comparable hostile snakes as enemies of the sun god existed under other names (in the Pyramid Texts and Coffin Texts) already before the name Apep occurred.
...
In his battles, Apep was thought to use a magical gaze to hypnotise Ra.
...
The Egyptian priests even had a detailed guide to fighting Apep, referred to as The Books of Overthrowing Apep"

Piše da se u "Book of the dead"-u cesto opisuju bitke (Ra vs Apep), ako itko hoce ima
ovdje za skinut. (samo desni klik --> save link as--> save)

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 25, 2008 12:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Zanimljivo mi je ovo, da je Apep koristio "magical gaze to hypnotise Ra." (magično zurenje u oči da bi hipnotizirao Ra), jer to je jedna od tehnika kontrole uma koju Lizziji koriste.

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz