Sada je: sub apr 27, 2024 8:01 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 350 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: sub jan 01, 2011 7:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
hej monte, interesira me dali znaš, pa da me uputiš, gdje još steiner priča nešto više o duhovima-dušama porodica, naroda i rasa (osim u "kako se stječu spoznaje viših svjetova"...)? :help:

:love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: sub jan 01, 2011 7:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
ima serija od 11 predavanja:
The Mission of Folk-Souls
(In Connection with Germanic Scandinavian Mythology)

ovo ti je link na rsarchive: http://wn.rsarchive.org/Lectures/GA121/English/APC1929/MF1929_index.html

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: sub jan 01, 2011 7:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 21, 2009 7:38 pm
Postovi: 210
Lokacija: Beograd
MonteChristo, svaka čast za zalaganje, doslednost i entuzijazam :love3:
:love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: sub jan 01, 2011 8:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
hvala,
ipak to radim za sebe, udubim se i osluškujem da "vidim" čuju li se sfere....
ne bi nikad prevodio i postao nešto što mi ne titra xxxx(već neki organ, ne znam koji)
:love11:

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: ned jan 02, 2011 3:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
danke za uputstvo! :thumbup: \:D/

nego, ima još jedna stvar pa ako bi mogao pripomoći :help: :

naime, steiner spominje tijelo, dušu i duh...

kako bi ti sada povukao paralelu/usporedbu između fizičkog, eterskog, astralnog i ego tijela sa tijelom, dušom i duhom...? šta je u odnosu sa čime, ako je u odnosu? [-o< :love9: :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: ned jan 02, 2011 5:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
jedna od temeljnih knjiga - teozofija (imaš je okolo prevedenu, ako nemaš imam ja)
bavi se i temeljnim pitanjima.
jedno od temeljnih pitanja su i ta koja postavljaš.

Citat:
Zašto se svijet prikazuje čovjeku na takav trojak
način? O tome nas može poučiti sljedeće jednostavno
razmatranje: Idem livadom posutom cvijećem. Cvijeće
me pomoću mojih očiju obavještava o svojim bojama.
To je činjenica koju uzimam kao datost. Radujem
se raskoši boja. Time ova činjenica postaje moja
vlastita stvar. Svojim osjećajima povezujem cvijeće
s mojim vlastitim postojanjem. Nakon godinu dana
ponovno prolazim istom livadom. Tu je drugo cvijeće.
Ono budi u meni novu radost. U sjećanju se budi
moja prošlogodišnja radost. Ona je u meni; predmet
koji ju je pobudio, prošao je. No cvijeće koje sada
vidim iste je vrste kao i ono prošlogodišnje; izraslo
po istim zakonitostima kao i ono. Ako sam si razjasnio
onu vrstu i one zakone, onda ću ih ponovno naći
u ovogodišnjem cvijeću, kao što sam ih prepoznao
u prošlogodišnjem. Pa ću onda, možda, razmišljati
ovako: Minulo je prošlogodišnje cvijeće. Radost što
mi ju je pružilo ostala je samo u mom sjećanju.
Ona je povezana samo s mojim postojanjem. Ali ono
što sam prošle godine spoznao o cvijeću i što ove
godine ponovno spoznajem, to će ostati dok god
raste takvo cvijeće. To je nešto što se meni otkrilo,
ali što ne ovisi o mojem postojanju onako kako ovisi
moja radost. Moji osjećaji radosti ostaju u meni;
zakonitosti, bit cvijeća ostaje izvan mene u svijetu.
I tako se čovjek neprekidno trojako povezuje
sa stvarima u svijetu. Toj činjenici ne treba ništa
dodavati, treba je prihvatiti onakvom kakva ona
jest. Iz nje proizlazi da čovjek u svojem biću ima
tri strane. Ovo i ništa drugo neka zasada ovdje bude
naznačeno trima riječima: tijelo, duša, duh. Tko s
ovim riječima povezuje bilo kakvo već unaprijed
stvoreno mišljenje ili čak hipotezu, nužno će morati
krivo razumjeti sljedeća izlaganja
. Pod tijelom se
ovdje misli na ono pomoću čega se čovjeku objavljuju
stvari njegove okoline, kao u gornjem primjeru cvijeće
na livadi. Riječ duša označava ono čime on stvari
povezuje sa svojim vlastitim postojanjem, čime osjeća
sviđanje i nesviđanje, voljkost* i nevoljkost, radost
i bol. Pod duhom se razumijeva ono što se u njemu
objavljuje kad prema Goetheovim riječima na stvari
gleda "gotovo kao božansko biće". U tom se smislu
čovjek sastoji od tijela, duše i duha.
Svojim se tijelom čovjek može na trenutak povezati
sa stvarima. Pomoću duše čuva u sebi utiske
što ih stvari na njega čine; a duhom mu se objavljuje
ono što stvari same u sebi čuvaju. Samo ako
čovjeka promatramo s ovih triju strana, možemo
se nadati razjašnjenju njegova bića. Jer te tri strane
pokazuju tri različita oblika njegove srodnosti
s ostalim svijetom.


nemoj se kačit na suhoparne definicije. sve zavisi o konteksta.
imaš i jedno predavanje ovdje par stranica ispred, gdje je čak naveo točke kontakta tih tijela sa fizičkim:
ego ima točku kontakta sa solarnim pleksusom, astralno tijelo s kičmenim sustavom, a eteričko s cerebralnim sustavom.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pon jan 03, 2011 11:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
pogledao sam i imam skinutu tu knjigu u pdf-u od nekuda, ali daleko mi je milije papirnato za čitanje -- a upravo u knjižnici imaju i tu knjigu, međuostalima od steinera \:D/ i definitivno bacam oko i na nju skoro :D

danke na skretanju pažnje na tu knjigu! :thumbup:

MonteChristo je napisao/la:
nemoj se kačit na suhoparne definicije. sve zavisi o konteksta.
imaš i jedno predavanje ovdje par stranica ispred, gdje je čak naveo točke kontakta tih tijela sa fizičkim:
ego ima točku kontakta sa solarnim pleksusom, astralno tijelo s kičmenim sustavom, a eteričko s cerebralnim sustavom.


naravno, sve je fleksibilno i relativno u nekom smislu... no fear comrade :angel4:
samo me zanimalo dali ima neke veze između ta tri pojma i četiri tijela, neki odnosi ali i više-manje šta on podrazumjeva pod ta tri pojma... a što se tiče toga podebljanoga tu nema nekih problema jer sam i ovako i onako izgubljen po tim pojmovima usljed raznoraznih utjecaja u svakakvom smislu, pa više neznam ni šta je tijelo a ni šta je miki maus -- kapija je otvorena, u čaši se samo ogleda dno hehehe... slika :angel4:

da, čitao sam to predavanje, iznimno zanimljivo kako je pozicionirao točke na fizičkom tijelu za više tijela... a i zanimljivo je kako je preko alfabeta u ovom novom predavanju opisao sva tijela... sve mi je to jako zanimljivo :D

kod narednog dijela bi moglo doći do nesporazuma; kada kažem da je "sve" više-manje pogrešno u svojim temeljima, pri tome mislim na sve strukture koje su djelo ruku ljudskih i svega što proizlazi iz istih... a ne na "sve" u smislu svega što jeste... :love9:

a i ovo s matemtikom je isto iznimno zanimljivo, ko da ispada da je matematika u temeljima "pogrešna" u neku ruku (pa i sama današnja abeceda, tj. alfabet)... ustvari, rekao bih da to vjerovatno i nije toliko daleko od istine u nekom smislu... više-manje je "sve", da se tako izrazim, "pogrešno" u svojim temeljima u neku ruku... to je po mom nekom osjećaju... ali to mi čak i ne dođe toliko "čudno"... mislim, dovoljno je pogledati okolo sebe i neke stvari su, takoreći, aksiomatske prirode na prvi pogled :D ... jasno je da nešto "ne štima" i da je nešto "trulo", pa stoga bih rekao da je truljenje kao rudiment prožeto kroz sve postoječe strukture "svega" u valjda nekom cilju... cilj može biti a i nemora biti planiran, zavisi... nekako stvari ukazuju na određenu pravilnost i smjer neke vrste... dali je u pitanju "zlo" ili "dobro", hehehe :D , ko zna, ali čini se ko da se naočigled "gura" na dno dna praktički cijelu planetu, s nekim naglaskom na ljude -- tko, s kakim ciljem i iz kakvih razloga, neznam :dontknow: :dontknow:

ako bacimo oko na izvode koje sam okačio na BiH temu, onda se čini da ipak to sve što je tako kako je ipak jeste u svrhu nekog "dobra", no to se samo tako čini... :D dali se radi o možda još nečemu neznam,... u svakom slučaju ima jedna strana priče, nasuprot nje druga i nešto ko između... pa hoće da bira, neka probire šta mu paše :angel4: ko neće neka napravi četvrtu stranu priču, e upravo to! :D a čak i zvuči kao četvrti put kada kažeš četvrta strana priče hehehe :angel4:

uzdravlje pioniri i proleteri, malen i veliki, :evil: i :D , :? i 8) ... živjeli! :angel4: :love7: :love12:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pon jan 17, 2011 7:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
dal steiner osim u "akaši spisima" priča još negdi o atlantiđani i vezanome, neka predavanja i tome slično?

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pon jan 17, 2011 7:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
stalno spominje ovu epohu kao petu post-atlantsku epohu.
osim u akashi opisuje to sigurno još.
možda u seriji "osnove ezoterizma".
što te konkretno zanima, pa ti možda pronađem?

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pon jan 17, 2011 7:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Mislim da opisuje tu epohu (i sve ostale) u Duhovnom i fizičkom razvoju svijeta i čovječanstva....

(Link je negdje na početku teme)

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pon jan 17, 2011 9:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
monte,

neznam šta konkretno da tražim, ovih dana sam pročitao temu na forumu o atlantiđanima u kojoj je međuostalim arja okačila iz "akaši spisa" par isječaka u kojima steiner govori o atlantidi o atlantiđanima i o 7 podrasa atlantiđana i o svakoj ponešto... spominje atlantiđane (rane) kao produžetak od malobrojnih lemurijanaca koji su ostali nakon što su se kao jedna ljudska rasa nakon vrhunca postupno degradirali i počeli propadati i samo su naj-naj od njih ostali i time je počelo razdoblje nove ljudske vrste - atlantiđana... i toliko sam pročitao o tome... i nešto me prilično zasvrbilo ta tema, pa me mnogo interesira šta ima na tu temu za naći za proučiti... :D

pa neznam, ako ti nije problem nabaci ili linkove ili imena knjiga u kojima se može naći nešto na tu temu, pa ću vidjeti... :occasion5:

a i zanimljivo je da mi već neko rijeme stoji na stolu dvd s dokumentarnim filmom o atlantidi - neki mejnstrim takoreći filmić (koji samo stoji, a pogledan nije, i čini se da a čeka sudbina vječnog stajanja i mirovanja :angel4: ), i sve nešto je u znaku atlantide u zadnje vrijeme, na ovaj ili na onaj način... interesting, indeed... :-k

charleston,

:D

upravo lagano čitam tu knjigu, negdi sam na polovici knjige... vjerovatno se onda kasnije spominje nešto više na tu temu, istina je da spominje nešto o nekom starom vremenu i razlikama u inicijaciji danas i nekada davno prije, ali ništa konkretno o nekoj konkretnoj epohi ili o atladntidi (zasada), ali bumo videli... no, sada će mi goriti pod guzicom s tom spoznajom hehehe :angel4:


:love12: :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: sub jan 22, 2011 8:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
mnogo fino predavanje, danke schon monte :thumbup:


iz ovog predavanja:

Steiner je napisao/la:
Kao dodatak ovim dvama stanjima spavanja postoji još i treće o kojem ljudska bića u pravilu nemaju nikakvu svjesnost. Ona obično znaju da mogu spavati lagano, i također znaju da se snovi javljaju iz ovog laganog spavanja. Znaju da postoji spavanje bez snova. Ali najviše što mogu znati o ovom trećem stanju spavanja je da pri buđenju mogu biti svjesni činjenice da su, tijekom spavanja, bili suočeni s nekim teškoćama, s nečim što moraju pobijediti u prvim satima nakon buđenja. Siguran sam da su mnogi od vas upoznati s ovim osjećajem ujutro, gdje znate da niste spavali na uobičajen način, već da je tamo bilo nešto što je ostavilo izvjestan osjećaj poteškoće, što će trebati neko vrijeme za prevladati kada ponovno dobijemo svijest ujutro. To je indikacija trećeg stanja spavanja, čiji sadržaj možemo shvatiti samo kroz intuiciju. To je stanje koje je od velike važnosti za ljudsko biće.


zanimljivo, upravo bi ovo moglo imati veze sa nedavnim poteškočama u spavanju... :D

u svakom slučaju, predavanje je došlo ko naručeno... monte čita misli :angel4: :thumbup:

živio :love12:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: sub jan 22, 2011 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Koji su njegovi naslovi prevedeni kod nas, i ko ih je izdao ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: ned jan 23, 2011 12:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
mnogo knjiga je prevedeno... gledam sve .pdf-ove što imadem i nekih cca. 40 knjiga bi to bilo... samo u gradskoj knjižnici imaju 21 naslov, što je dosta... a u suštini ti je to malo jer ima nekih cca. 4000 što spisa, što predavanja, što knjiga, što drugih materijala, pa ti vidi koliko je malo iza steinera ostalo hehehe :D

ako ti engleski nije problem, ovo ti je novi dom :D :

http://www.rsarchive.org/

koliko vidim, izdavači bi bili "nova arka" i antropozofsko društvo "marija sofija", a možda i još neki... možda će netko drugi bolje znati...

:love12:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pet jan 28, 2011 4:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 22, 2011 10:14 am
Postovi: 794
Artist je napisao/la:
mnogo knjiga je prevedeno... gledam sve .pdf-ove što imadem i nekih cca. 40 knjiga bi to bilo... samo u gradskoj knjižnici imaju 21 naslov, što je dosta... a u suštini ti je to malo jer ima nekih cca. 4000 što spisa, što predavanja, što knjiga, što drugih materijala, pa ti vidi koliko je malo iza steinera ostalo hehehe :D

ako ti engleski nije problem, ovo ti je novi dom :D :

http://www.rsarchive.org/

koliko vidim, izdavači bi bili "nova arka" i antropozofsko društvo "marija sofija", a možda i još neki... možda će netko drugi bolje znati...

:love12:


DRAGI ŠTOVATELJI IZUZETNOG OPUSA DR.RUDOLFA STEINERA

ZA VAS SAM PRIPRENIO IMPOZANTAN BROJ PRIJEVODA,ABIT ĆE IH JOŠ..

EVO ADRESE


http://www.4shared.com/account/dir/eBZr ... tml?rnd=12
-------------------------------------------------------------------------------

NADALJE JOŠ SAM DOSTA STEINEROVIH KNJIGA STAVIO NA SITE-BANEPREVOZ-TAMO SU KNJIGE SORTIRANE PO ABECEDI-KLIKNITE NA SLOVO "R" I ONDA TRAŽITE "RUDOLF STEINER.

ZAISTA SE DUHOVNO ISPLATI OZBILJNO PROUČAVANJE STEINERA-PROUĆAVAM GA 40 GODINA....

SRETN VAM BILO NA PUTU KA ISTINI.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: čet feb 03, 2011 8:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 22, 2011 10:14 am
Postovi: 794
DRAGI PRIJATELJU

HVALA TI I ZA OVO PREDAVANJE.

JA TI STUDIRAM STEINERA OD 1970-TE.VIDIM DA U SILNOJ LITERATURI IMA MALO PREDAVANJA KAO ONO ŠTO SI PREVEO O PĆELAMA.-MOŽDA DA NAS OBRADUJEŠ SA JOŠ PREDAVANJA ODRŽANIH ZA RADNIKE 1. GOETHENAUMA.
INAĆE,AKO NISI ZNAO POSJETI MOJU STRANICU SA STEINEROVIM KNJIGAMA.EVI ADRESE:


http://www.4shared.com/account/dir/eBZr ... tml?rnd=30
-------------------------------------------------------------------------------

STALNO STAVLJAM NOVE STVARI.


TAKOĐER IMAŠ STEINEROVIH KNJIGA(PREKO 90 )NA SITEU-"BANEPREVOZ"-KLIKNUTI SLOVO "R" I TRAŽITI RUDOLF STEINER



JOŠ JEDNOM ČESTITAM-SAMO NASTAVI-VJERUJ MI ĆINIŠ VELIKU STVAR.-POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: čet feb 03, 2011 10:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
hvala danteov prijatelju.
kako si 70ih saznao za antropoyofiju.
znam da je u zagrebu izlazio casopis "upoznaj sebe".

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pet feb 04, 2011 2:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 22, 2011 10:14 am
Postovi: 794
POŠTOVANI MONTE KRISTO

EVO DANTEOV PRIJATELJ TI SE JOŠ JEDNOM ZAHVALJUJE NA VELIKOM TRUDO OKO PREVOĐENJA.NJEGA JE ZAISTA TEŠKO PREVODITI,A MNOGIMA JE TEŠKO RAZUMJETI GA. NAIME SVAKA STEINEROVA KNJIGA ILI PREDAVANJE ZAHTJEVA INTEZIVAN MISAONI RAD TJ.MISAONO NAPREZANJE.OZBILJNO STUDIRANJE ANTROPOZOFIJE VEĆ PREDSTAVLJA PRVI STUPANJ DUHOVNOG ŠKOLOVANJA,KOJI JE OD IZUZETNOG ZNAČAJA...
DO STEINERA SE DOLAZI ZAHVALJUJUĆI PROVIDNOSTI ODNOSNO SVOJOJ KARMI...
POĆEO SAM SEDAMDESETIH GODINA.PRVO SAM POKUŠAO STUDIRATI "FILOZOFIJU SLOBODE" JEDVA DA SAM PROĆITAO TRIDESETAK STRANICA IDALJE NIJE IŠLO...ONDA SAM POĆEO PROUČAVTI" TAJNU ZNANOST U OSNOVAMA".NI TU NISAM DALEKO STIGAO.OSTAVIO SAM TO DO DALJNJEGA-NAKON PAR MJESECI NEŠTO ME JE MOĆNO POBUDILO DA SE VRATIM.POĆEO SAM ULAGATI SVE VEĆI I VEĆI NAPOR I SVE VIŠE SE UDUBLJIVATI U TEME,I IŠLO JE...
NAKON DESET GODINA DOŠAO SAM DO STADIJA KADA SAM USPIO ZA SVAKO PREDAVANJE PRAVITI KOLOR CRTEŽE UZ PRIGODNE TEKSTOVE.MOGU SE SKINUTI CIKLUSI GDJE JE PRILOŽENO MNOGO MOJIH CRTEŽA:TO SU CIKLUSI-"ČOVJEK KAO SAZVUČJE SVARALAČKE I OBLIKOVAJUĆE SNAGE SVEMIRSKE RIJEĆI (NAĆI NA STRANICI "BANEPREVOZ"),ZATIM KARMA MATERIJALIZMA MAKROKOZMOS I MIKROKOZMOS I T.D.-ISKRENO GOVOREĆI, ZA PROUČAVANJE STEINERA ZAISTA NIJE DOVOLJAN JEDAN ŽIVOT.ZATO NAM SE POKLANJAJU NAREDNI ŽIVOTI,KAO I ZA IZVRŠAVANJE MNOGIH DRUGIH ZADATAKA-----POZDRAV!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pet feb 04, 2011 4:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
svojevremeno sam se pitao otkuda ti crteži.
baš dobro da si se javio.hvala i tebi za crteže.
shvaćam te dobro kako je to kada te nešto moćno pobudi. ja sam kasno došao do njega i zanimljiva je ta knjiga "filozofija slobode". meni je isto bila prva i nisam bio dorastao pa sam je po ulomcima čitao naknadno. sad je opet namjeravam čitati, kao i ostale bazične knjige. u njima sve piše ali treba se neko vrijeme gubiti u mraku. teško to može drugačije.
i da. njega se ne može prevoditi rutinski, treba bit u posebnom filmu. ja čak ni nisam kvalificiran za prevođenje ali svejedno ću u tekstu teško izgubit smisao.

p.s.
kada pišeš velikim slovima po forumima to se smatra kao vikanje.
možda to nisi znao.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pet feb 04, 2011 9:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 22, 2011 10:14 am
Postovi: 794
Moramo uvijek ćiniti kompromise-Ako je obićaj pisati malim slovima to će mo i raditi.Novi sam na forumu pa nisam znao da se piše malim slovima.Velikim slovima sam pisao iskljućivo zbog bolje preglednosti tj.ćitljivosti.Dakle prihvaćam sugestiju i sve je u redu.-Hvala

Dragi prijatelju molim Te da se ne ljutiš što sam tvoje prijevode postavio na 4shared, te ih pretvori tj.prebacio u pdf format.smatram da svaki pa i najmanji tekst zaslužuje da bude pristupaćan što većem broju ćitatelja.

Prije izvjesnog vremena prestali su objavljivati steinerove tekstove na stranici "baneprevoz".To me je ražalostilo i sada se sve novo nalazi na gore priloženoj adresi.-No za utjehu jedan vrijedni štovatelj steinera postavio je dodatni dio(u donjem lijevom kutu poćetne stranice baneprevoza)pod nazivom ANTROPOZOFIJA.Kad se uđe u tu "podstranicu vidi se nekoliko tema.U temi pod nazivom "umjetnost" postavljeno je nekoliko mojih crteža,posebice u svezi "filozofije slobode",a nastali su osamdesetih godina prošlog stoljeća.Postoji još mnogo neobjavljenih radova.Razmišljao sam da jednom prilikom postavim zbirku radova prema rasporedu ciklusa.-

Evo na kraju ovog mjeseca obilježava se 150 godišnjica rođenja dr, Rudolfa steinera.neka svako od nas štovatelja nešto pridonesu prigodom te obljetnice.Dragi Monte Kristo Ti si priložio dosta novo prevedenog teksta.

srdaćan pozdrav-"čujemo"se uskoro


P.S.-za poćetnike:izgovarati ( u sebi ) "mudrost je u svijetlosti ) i pustiti da to djeluje tj. odjekuje u duši-ili pustiti u dušu izreku-"mir je u snazi-snaga je u miru"-ili "u mome mišljenju misli svijeta žive,gubim se u mislima svijeta",ili "Misli su stvorile svijet i Misli svijet održavaju"i t.d.-

Sretno svim tragaocima za istinom !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 350 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 38 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz