Sada je: ned jun 16, 2024 7:33 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 41  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: sub jan 21, 2012 11:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
BlueMan_86 je napisao/la:
Prvo: sto ti kazes 6 denzitet ne znaju ni odakle su ni ko su... Mi smo to sto jesmo,


baš tako , jer znaš u čemu je fol. meni su prilikom jednog perioda jako nemirnih tih ''snova'' ili kako se naziva ''napada'' , prišlo bilo u pomoč i asistenciju određeno nefizičko biće koje sam jako jasno i nedvosmisleno osjetio, prepoznao da se ''neko'' a ne ''nešto'' mota oko mene, i tad još nestabilan u vodama te zone svijesti, iako su me ti drugi prestali tad smarati, znaš šta se desilo, nefizičko biće koje mi je asistiralo je našlo načina da mi se opet obrati i predstavilo se , a nije ni blizu biće nivoa 6 (naravno uzmimo u obzir i eventualno lažno predstavljanje ) , a kasiopejani 6 kad dođe na temu ko su oni zapravo i šta su , a posebno odakle su , pa bolje sam se ja u ovoj našoj ljudskoj terenskoj osnovnoj školi izvlačio kad me uhvati da prepisujem nastavnica , nego njihove petljavine.
Znači oni se baš PUGUBE oko toga , a ne da se ikako predstave , pa nebitno dumaš li ti i osjećaš da su rekli kako jeste ili lažu. A to ne bi trebala biti odlika visokih bića koja napamet znaju sve o nama i o Zemljinoj prošlosti , tj neka znaju ,ali jasno je postalo da sami o sebi nešto kriju .

njihov kanal je u suštini ok i koristan je,i meni je bio prije draži , nego upravo u ovih zadnjih 2 do 3 godine se i nešto drugo tu pojavilo, prvo su mnogi primijetili da je kanal postao malo drugačiji nego do tada , kako neki kažu po ''energetskom potpisu'' , i da ''nije više to ono s početka'' , a onda je prvo jako prorijedio, i onda (zasad) obustavljen skroz, i to upravo sad u razdoblju kad bi se očekivali jasniji, češći i konkretniji kontakti , a odozdo (od coca-cola ekipe) također puno jasnija konkretnija i zaista ''globalno bitnija'' pitanja . čudno se nešto sa njima desilo u svakom slučaju. pa čak je i kalendarski došla opjevana 2012-a , a njih ni da čestitaju ''djeci kasiopeje'' na napretku, i još jednom da im naglase da su oni epski junaci presudni za planetarnu operaciju.

BlueMan_86 je napisao/la:
Putuju na talasu 20 godina, ali zato mogu nekad da uskoce kod Laure i ekipe i da malo komuniciraju


Takva bića mogu komunicirati na daljinu to stoji ,ali da , baš to je zamimljivo što i oni sami napominju da su FIKSNO vezani za kretanje talasa, a to u prevodu znači da zbog ko zna kojih razloga ne smiju ili ne mogu mrdnuti nigdje samostalno , već da ovise o kretanju samog Vala/talasa.
I to baš uvijek napominju to da oni ''putuju na talasu'' , što je u rangu našeg poprilično krutog fizičkog ograničenja i uslova kretanja. Prava bića nivoa 6 se u svakom slučaju mogu slobodno kretati po svojoj volji ,to čak mogu donekle i ''petice'' , i ne ovise tako kruto i fiksno o energetskom galaksijskom Valu koji sam po sebi nije nikakav i ničiji ''matični sistem'' , niti neki planetarni sistem ''šestice'' mogu kontaktirati i posjetiti samo u razdoblju te smjene ''velikog dana'' i ''velike noći'' ili kraja ciklusa kad prirodno po ritmu po kojem i kruži , nad neki sistem prođe taj Val.
Kontaktirati i uspostavit kontakt na daljinu, to oni mogu, to stoji.


branman je napisao/la:
Ovaj način komunikacije se naziva "kanalizacija",a kroz sve kanalizacije uvijek teku mutne vode...


na šta misliš tačno , na ''kasiopejanski kanal'' kakav je zadnjih dvije godine otprilike , ili da moj pogled na to sve pripada ''kanalizaciji'' ?

jer ako nisi primijetio , upravo je omiljena ''kasiopejanska kanalizacija'' malo na pročišćavanju i zatvoreni su joj već par mjeseci šahtovi dok ''ekipe radnika'' ne obave šta imaju obaviti. E sad ko im je uletio i zašto , to ja ne znam , tek sam rekao par po meni mogućih opcija.
Biće da nisu znali pokazat ''ličnu kartu'' i razloge zbog kojih su krenuli ka ovamo , ko god da ih je malo zaustavio kad su se malo previše primakli našem sistemu , pa sda petljaju jezikom u nekoj ''marici'' , jesmo, ustvari nismo, ustvari krenuli smo rodbini u posjetu , nemamo ništa za prijavit.
jer svaki sistem , bio on slobodan ili ne ima to što ljudi zovu graničari i kontrolori ko ulazi ,izlazi ,prolazi. A podjednako može biti i da im malo dokumente pregledava bilo koja od strana , jer upravo ta bića kakva i neće otvarati nikakve info-kanale su već pomalo nakupljena na tim mjestima koja bi se nazvala ulaz/izlaz u naš solarni sistem . Jedni logično , da pokušaju probit kupolu pod kojom smo rođeni , a neše nevidljive formalne ''orionske gazde'' su još malo dotegle sve bodljikave žice i čekaju.


Aragorn je napisao/la:
...i sprdanju sa onim sta ocigledno ta osoba nije ni procitala, osim mozda dvadesetak stranica.


grijesis Aragorn , ali ako možda ''frekvencija'' ti nije sjela to je drugo , nije ni meni draga varijanta koju slutim da bi mogla biti u vezi njihovog kanala, pa sam to mozda dočarao na način na koji ti se ne dopada. Pročitao sam ja njih više od 20 strana, a jesi li ti pročitao i primijetio to da im kanal u zadnje vrijeme nije ''ono što je nekad bio'' ? to je bitnije od sad nabrajanja ko je koliko njihovih stranica pročitao. Uostalom , ako imaš ti neki stav šta se to desilo i dešava sa njihivim čistim ''vodovodom'' , reci . Nisam ja na nikakvom ego-tripu nego možda ti ne možeš prihvatiti da su neke od opisanih opcija moguće. ne radi se o sadržajima njihovih sesija nego sad kako vrijeme odmiče o tim prvo promjenama u njihovom ''egergetskom potpisu'' što su mnogi primijetili ,a zatim i gašenju kanala , do kad i od koga eventualno to ja ne znam. A na ''ego tripu'' je Laura & co u zadnje vrijeme , a i sami kasiopejani sa tim mitskim pričama o njima kao epski bitnim herojima planete.
to je po meni pretjerano , i vjerujem da su im i zbog toga progovorili neki s kojima oni sarađuju , druga neka bića također nivoa 6 . to je poenta , a to što ti reaguješ terminima ''samoživost , ego-trip i šprdanje'' to je drugo. ne šprdam se ja s njima , već se oni sami šprdaju sa svojim kanalom , zajedno sa Laurom & co. Ako ti ne misliš da im je sve postalo takvo , onda ništa.
Ne pričam o njihovim stvarima od 80-ih naovamo , nego ovo u zadnje možda godinu dvije.

Bolje daj svoj komentar ne samoživi i ne ego-trip komentar na to zašto se visoka bića nivoa 6 pogube svaki put na spomen očito njima ''golicavih pitanja'' ko su , šta su i koji im je matični sistem .

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jan 22, 2012 12:45 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Daj molim te skrati malo postove ako je ikako moguće, jer ko će sve to pročitati, ubit ćeš nas vremenski. :)
Divim se tome kako uspiješ toliko ispisati u kratkom vremenu ali ne ide mi na ruku, previše energije i vremena traži.

Znam iz iskustva da kako nitko ne čita stare teme od početka, tako i rijetko tko čita dugačke postove pa probaj optimizirati forumsku komunikaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jan 22, 2012 2:44 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Citat:
Takva bića mogu komunicirati na daljinu to stoji ,ali da , baš to je zamimljivo što i oni sami napominju da su FIKSNO vezani za kretanje talasa, a to u prevodu znači da zbog ko zna kojih razloga ne smiju ili ne mogu mrdnuti nigdje samostalno , već da ovise o kretanju samog Vala/talasa.
I to baš uvijek napominju to da oni ''putuju na talasu'' , što je u rangu našeg poprilično krutog fizičkog ograničenja i uslova kretanja.

Koliko sam ja shvatio, 6D ne putuje na valu, i to uopće nisu bića, nego neka vrsta jednosti.
Ono što putuje na valu je proxy (posredna točka) iz koje ih se može kanalizirati jer val sam po sebi je u uskoj vezi sa jednošću.
Isto tako, nije da oni ne mogu nigdje mrdnuti osim da budu na valu nego mi ne možemo mrdnuti na neko proizvoljno mjesto da bi to mogli kanalizirati.
Citat:
...zašto se visoka bića nivoa 6 pogube svaki put na spomen očito njima ''golicavih pitanja'' ko su , šta su i koji im je matični sistem .

6D nema matični sistem, priroda tog denziteta nema potrebu da ima ikakvu nužnu vezu na fizikalnost ili lokaciju.

Da ne bude nesporazuma, to je moj dojam koji sam stekao iz ukupnosti iznesenog materijala i naravno da ne mora biti točan ili referentan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jan 22, 2012 3:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 01, 2011 12:43 am
Postovi: 33
Nema potrebe da niko nikog vredja ili napada... Iznosi svako svoje misljenje, a iskren da budem ako se neko jako uhvati za taj materijal, to znaci da se on uhvatio kao sto su neki za religiju, i to ga koci, ne da mu da razmislja slobodno... To je moje misljenje... Ko god da se obraca Lauri, po mojoj nekoj logici ZESC ZELI DA SPUTA NAS KOJI TRAGAMO ZA ISTINOM...

A evo i zasto to mislim... Imao sam prilike da komuniciram sa vise ljudi koji su da kazem "vidoviti"... Sta oni rade? Prvo ti kazu neke stvari KOJE TI SIGURNO ZNAS DA TAKVE I JESU kako bi stekao poverenja u njih, da vidis da stvarno imaju neko znanje, a oni su ljudi kao i mi... i sad su ti ljudi pametniji nego bica 6-og denziteta... Koja su mogla da kazu par konkretnih stvari i tako da nas kupe, pa makar to bila bica i cetvrtog denziteta a da hoce da nas prevare da su ovi sa sestog...
Dok Kasiopejci nisu rekli NISTA KONKRETNO... Sve je to neka varijanta mozda, moguce i tako... Kada se radi o nekim recimo desavanjima u buducnosti... I ja se izvinjavam, ali prosto ne mogu da verujem da je to nesto tako moguce... I uvek upadamo u neke zamke... TO JE CINJENICA, tacno nas guse... Jer taman izadjes iz religije, skontas kako to funkcionise, onda naidjes na Lauru, i tu se zabodes... Ja iznosim svoje misljenje, ako gresim, meni ide na stetu, ali necu da se zabodem kao sto sam sa religijom... Opeko sam se jednom, MALO LI JE???

Ono sto sam ja najsrecniji jeste to da je hvala Bogu dosla ta famozna godina 2012, i da cemo konacno videti sta se tu desava, i hoce li se ista desavati... Mada Majanci su rekli za tu 2012, sad mnogi mogu za to da se vezu...

Mozda je ta Americka ekipa skontala da su malo negde preterali i verovatno im se smanjio rejting pa su se malo ucutali... DA SE TO PRIMIRI...

6-ti denzitet vrlo dobro zna da mi neverujemo, i da nam treba nesto sto ce nas uveriti, tako da mi je jako cudno kako je moguce da tako nesto nisu uradili... Ljudi jako lako mogu da se uvere, a oni kao to ne znaju...
Pa ok, ja se slazem da mogu da komuniciraju, ali nema mi logike... Jer kaze vezani za talas ALI MOGU DA KOMUNICIRAJU... PA JESI LI VEZAN ILI NISI??? Ako mozes da komuniciras, onda nisi vezan, a ako komuniciras, onda nam ne treba veca pomoc od informacija... I nedaj Boze da sve od nas zavisi... To je malo nelogicno... Jer sta smo pa mi??? Pa mravi su toliko mali za nas, a sta smo mi za kosmos???

Nemoj niko da se ljuti i da proziva, ja samo hocu da iznesem moje misljenje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jan 22, 2012 3:16 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
BlueMan_86 je napisao/la:
6-ti denzitet vrlo dobro zna da mi neverujemo, i da nam treba nesto sto ce nas uveriti, tako da mi je jako cudno kako je moguce da tako nesto nisu uradili... Ljudi jako lako mogu da se uvere, a oni kao to ne znaju...

Vjerovanje je vrlo močna stvar, vjerovanje čini snagu i volju da stvaramo i održavamo ovaj denzitet. Nitko ne može za nas učiniti da vjerujemo, moramo spoznati sebe da bi bili kako god da jesmo.
Na neki način vjerovanje u objektivnu realnost tu istu realnost čini stvarnom.
Isto tako vjerovanje u religiju kao podmetanje realnosti čini našu stvarnost tako da budemo ono što nismo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jan 22, 2012 10:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 01, 2011 12:43 am
Postovi: 33
Slazem se, religija nas cini da budemo ono sto nismo... Ali isto tako, neko nadje tu utehu, i misli da je to ispravno, i tako nastavi dalje zivot i cak mu sve bude dobro... TO MU DODJE KO NEKI LIMIT do kog su dogurali u ovom zivotu... Ja sam recimo isao u crkvu i sve, ali sam osecao da nesto ne valja... Sve to nasilje u bubliji, recimo ti psaltiri u kojima kunes druge, tacnije neprijatelje, pa to mi sve stvaralo mrznju i napetost, tacno me teralo da se nekom "načestitam milosne nove godine..." I stalno sam se pitao pa kako je to moguce... Ali neko nadje utehu u religiji... Smatram da ne moze svako da dodje do istine u ovom zivotu, tacnije da spozna sebe... Kome je doslo vreme taj ce i spoznati... Mislim mozda ima neka bypass varijanta da 40 godina meditiras... Ali sta ja znam, slabo priroda daje bypass :) Skola moze da se zavrsi preko veze, mozes ljude da plenis sarmom, mozes svasta nesto, ali priroda trazi ČISTO ISKUSTVO...
Mnoge stvari osnovne pricas ljudima oni te ne razumeju, misle da si nenormalan il neki freak... A to su tako ocigledne stvari, ALI ZA ONOG ZA KOGA TREBA DA SU OCIGLEDNE... Kao i informacije, ne mogu da dodju u pogresne ruke, u principu ja sam to analizirao, neke stvari sam pricao nekim ljudima, gde uvidim da ima veca svest, i tu se tacno prime informacije, iako nisu dovde dogurali, vec su na nekom pocetku svesnosti, ali oseti se to... A kod ljudi koji nemaju, oni te gledaju bledo...

Ne secam se neceg dobrog iz iz te Amerike, uvek su stizale samo neke iluzije i bullshit, nemam nista protiv, nije to sad neki odraz negativnog, samo gledam proslost...

To se slazem, verovanje je izuzetno mocna stvar, a samim tim ako su oni sa 6-og denziteta, vrlo dobro bi trebali da znaju da treba da nam uliju neku dozu poverenja, jer smo do bola zatrovani ovde... Da bi coveku bilo sta plasirao, pogotovo vecih razmera, potrebno je da mu ulijes poverenje... Kao i hipnoza, tj. autohipnoza... Hipnotizer ti ulije poverenje i onda te obradjuje... Vidoviti ljudi takodje... Daju ti neke detalje tvoje licne i tako te uvere da imaju neke sposobnosti, i ti verujes i onda moze da se radi sa tobom... Pa nemoguce da su ljudi treceg denziteta mocniji od 6-og :) Samo malo logike....

STA SU TO KONKRETNO REKLI DA CE SE DESITI, ALI U DETALJ TACNO PA DA SU NAM ULILI POVERENJE???
PUNO JE TA ZENA DALA SEBI ZA PRAVO KADA JE REKLA DA OD NJE ZAVISI CELA PLANETA... TO MI JAKO PARA USI... Pa ko je ona? Od pojedinca, ili tamo neke male grupe da zavisi ceo prirodni sistem, pa to nema ni u Diznilendu... Pa religija ima mocniji program od toga... Samo sto je ovo vise science fiction, pa privlaci vise paznju odredjenoj grupi ljudi...
Ja ovo vidim kao jos jednu stepenicu iskusenja....
SPOZNAJ SEBE, A NE LAURU.... To je nova parola :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jan 22, 2012 12:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
@BlueMan_86

Citat:
To se slazem, verovanje je izuzetno mocna stvar, a samim tim ako su oni sa 6-og denziteta, vrlo dobro bi trebali da znaju da treba da nam uliju neku dozu poverenja, jer smo do bola zatrovani ovde... Da bi coveku bilo sta plasirao, pogotovo vecih razmera, potrebno je da mu ulijes poverenje... Kao i hipnoza, tj. autohipnoza... Hipnotizer ti ulije poverenje i onda te obradjuje... Vidoviti ljudi takodje... Daju ti neke detalje tvoje licne i tako te uvere da imaju neke sposobnosti, i ti verujes i onda moze da se radi sa tobom... Pa nemoguce da su ljudi treceg denziteta mocniji od 6-og :) Samo malo logike....


To je tačno. Međutim, razlog zbog kojeg ti kanalizovani materijali ne ulivaju toliko poverenja na startu, osim što su u nekima dane informacije/alati za proveru nekih navedenih tvrdnji se nalazi u takozvanom "zakonu konfuzije" - negde nazivanom i zakonom slobodne volje. Što sa određene tačke gledišta ima logike.

Zamisli da se, onom čoveku kojeg si opisao, a koji, po tvojim rečima - "nema šanse da dođe do neke spoznaje pre vremena" - i koji je očigledno jako podložan indirektnoj hipnozi - prezentuje činjenično stanje putem persuazije?

Tu bi se dogodila integracija spoljnog oblika znanja date materije unutar njegove ličnosti. Dakle, samo formiranja jednog programa koji naizgled podseća na pravu spoznaju, što - verujem da vidiš na koje načine bi naštetilo i tom pojedincu, a i ljudima koji ga okružuju. Spoznaja mora da dođe iznutra, ne može ti je ništa učekićati u glavu. To jest, može - ali će to imati gadno iskrivljene efekte u odnosu na pravu stvar.

Prava duhovnost/spoznaja se nikako ne može nadomestiti novim mentalnim programima koji bi u ljudima nastali na taj način. A upravo je razvijanje toga, nas samih i samospoznaja razlog zbog kojeg smo ovde (o uzroku tog razloga nećemo ovde, a realno - ni ne možemo) Sa te tačke gledišta je sasvim razumljivo zbog čega se ne daju takozvani "direktni dokazi".

Sa druge strane, pošto individua dosegne određeni "nivo" svesti - ni jedan "dokaz" se ne može iskoristiti u svrhu bilo kakve manipulacije, bila njena svrha naizgled pozitivna ili negativna. Čovek tada jednostavno odlučuje sam za sebe, i ništa osim nasilne izmene stanja svesti ne može uticati na njegov stav. Ali, to vredi za možda 2% ljudi - a drugi bi fasovali sve što im se servira.

Naravno, to se i ovako događa - pogledaj New Agere - ali da su se neke stvari prezentovale na direktniji način taj procenat bi bio daleko veći. Dakle, bilo bi više štete nego koristi.


Citat:
STA SU TO KONKRETNO REKLI DA CE SE DESITI, ALI U DETALJ TACNO PA DA SU NAM ULILI POVERENJE???
PUNO JE TA ZENA DALA SEBI ZA PRAVO KADA JE REKLA DA OD NJE ZAVISI CELA PLANETA... TO MI JAKO PARA USI... Pa ko je ona? Od pojedinca, ili tamo neke male grupe da zavisi ceo prirodni sistem, pa to nema ni u Diznilendu... Pa religija ima mocniji program od toga... Samo sto je ovo vise science fiction, pa privlaci vise paznju odredjenoj grupi ljudi...
Ja ovo vidim kao jos jednu stepenicu iskusenja....
SPOZNAJ SEBE, A NE LAURU.... To je nova parola :)


Isto i kod mene, jak signal za uzbunu. O Lauri Kristu da i ne govorimo. No, oni se nikome ne nameću, nikoga ne zaskaču, nikoga ne teraju da bude sa njima, nikoga ne ubeđuju ni u šta, ne naplaćuju za svoj rad, sav materijal je besplatan - jednostavno, ako prepoznaješ da u tome ima nešto za tebe - uživaj i sretno ti bilo. I to mi se sviđa kod njih, govori u prilog njihovoj autentičnosti. Makar po pitanju namere, ako ništa drugo.

Ne leže mi kasiopejci, ali sam otvoren za info - zato ih i pročitam povremeno. No, moje lično mišljenje je da stvari koje oni iznose kao "univerzalne principe" važe samo za ovo kontrolisano područje i za ovaj segment kreacije. U kontekstu mog cilja, oni mi ne pomažu. Ali ipak se nađe ponešto što je istinito, a što nije rečeno ni u jednom drugom materijalu. Na primer - ono o ljudskoj ishrani mesom i sintezi namirnica.

Opet, to za "hrista" - nije nemoguće za ljudsko biće da dosegne stadijum u kojem je usklađen sa hristovom sveđću. Ili univerzalnim umom, ili bilo čime već. Ali to treba svako da radi za sebe, ako tako hoće.

Kao što si rekao - spoznaj sebe, a ne Lauru.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jan 22, 2012 12:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Aragorn je napisao/la:
branman je napisao/la:
Ovaj način komunikacije se naziva "kanalizacija",a kroz sve kanalizacije uvijek teku mutne vode...


Na koji nacin "komunikacije" mislis? Ako mislis na ovaj nacin komunikacije koji primenjuje osoba pod nickom "catandy" onda cu se sloziti sa tobom, s obzirom da se tu radi o nedvosmislenom usisavanju/otimanju tudje energije, ego-tripu, samozivosti i sprdanju sa onim sta ocigledno ta osoba nije ni procitala, osim mozda dvadesetak stranica.


Ne,mislio sam na način komunikacije uopšteno,gdje entitet sa ove naše ravni postojanja ostvaruje kontakt sa "nekim tamo negdje..".
Bilo da se to radi direktno,gdje isti entitet preuzima ulogu medija,ili preko Ouija ploče,svejedno,uglavno na ono što zovu "Channeling"ili kanaliziranje...

Što se tiče "mutne vode",izraz govori sam za sebe."Mutna voda" je informacija koja se dobija takvim putem,koja u osnovi može biti i tačna i netačna.Mi ne znamo dali je ona tačna i zato je nazivam "mutnom".Pri tom ne sugerišem da je netačna,već samo da je neprovjerena.

Što se Catandy-ja tiče,čovjek je rekao svoje mišljenje.Ja se možda ne slažem sa njim,ali to je nebitno.Cijenim njegov stav,isto kao što cijenim tvoj i stav bilo kog člana ovog foruma.

Ono što sam htjeo sugerisati ovde je lični skepticizam kao proizvod kritičkog razmišljanja vezanog za ovu temu.Jednom sam to i napomenuo u postu od prije par mjeseci,a vezano je za određenu sesiju iz 2008-e,nakon koje sam i prestao čitati transkripte.
Da se sad ne ponavljam,pokušavam samo skrenuti pažnju na onu dozu zdravog razuma koja se (po meni) ovde počela gubiti u velikoj mjeri.Pojmovi kao OPS,OPD,3D,4D,6D i sl. koriste se kao usvojene paradigme nečeg što se podrazumjeva da je tako,samo zato što je neko rekao da je to tako,a ne zato što se ti pojmovi razumiju u svojoj suštini i onda predstavljaju jednu od realnih mogućnosti da stvari budu upravo takve kakvima se predstavljaju.

Nadam se da se niko neće naći uvrijeđenim sa onim što sam rekao.To mi nije bio cilj.
Samo sam se kritički htjeo osvrnuti,ako na ništa,a ono na logičko rasuđivanje onoga što vremenom postaje (bar mi se čini) ustaljeni obrazac vjerovanja i ponašanja u skladu sa nečim što "na prvu" zvuči dobro i prihvatljivo.
:hello2: :angel4:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jan 22, 2012 5:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 01, 2011 12:43 am
Postovi: 33
@Valjda?

Ja se sa tobom slazem u potpunosti, sve sto si rekao ja te razumem i delim to misljenje sa tobom... Medjutim ima tu malih problema...
NEĆE DA UTIČU NA SLOBODNU VOLJU... NE VIDIM RAZLIKU AKO TI KAŽE DA JE RECIMO MESO ZDRAVO, CIGARA DOBRA, DA JE ISUS IMAO TRI ŽENE I NIJE NI BITNO U VEZI CEGA SVE... I TO JE SVE UTICANJE NA SLOBODNU VOLJU... Jer ti oni govore o Isusu, o tome sta je zdravo a sta nije... Sve je to uticanje na slobodnu volju... Kada neko razgovara o necemu i ne daje odgovore potvrdne ili odricne, vec ti daje odgovore kroz neke primere ili zagonetke da kazem, e to nije uticanje na slobodnu volju, nego ti pomaze da pocnes da razmisljas... Ali ako ti kaze da je nesto dobro ili ne, to je opasno uticanje na slobodnu volju... U tim transkriptima itekako ima uticanja na slobodnu volju... Svako je bar ponesto izmenio u svom zivotu, bilo to navika ili misljenje, i to zbog tih transkripta...
I gde je tu razlika izmedju ako govore takve stvari, i ako kazu sve te detalje o Isusu Hristu... 2000 godina se zivi u zabludi ko je Isus, jer se veruje u bibliju, i sad su se nasli da oni iznose "istinu" o njemu... 2000 godina je ipak mnogo za ljudski vek trajanja, to je za kosmos nista, ali za nas je mnogo...
Da li Lauru neko placa ili ne, to mi ne znamo... Mozda i ona radi za CIA... Posto to nista ne znamo, i realno nije ni bitna ona,vec su bitni ti transkripti...
A sto se tice istine, pa svuda ima istine, covek kad laze ubaci i malo istine...
Kada neko kaze nekom "je*em ti mamu", tako je kratka recenica, al vec ima istine u njoj... Jer on mozda ima sex ali ne sa mamom... Tako da ta sitna istina veliku cenu ima, jer dosta se zatrujemo sa neistinom, za to malo istine... VIŠE KOŠTA NEGO ŠTO VREDI...
Nisam ja sad neko da sve zive pljujem i podcenjujem, da me neshvatite pogresno, SAMO SAM POCEO DA RAZMISLJAM... Kada mi neko ulije poverenje ja cu i ruku u vatru da stavim, ali ovako...
Kanali ne valjaju kad su bitna pitanja, ali za sestrin posao sljakaju ko leptiri... :)
Kazem, ja jesam relativno nov na ovom forumu, ali bas zato sam na neki nacin i objektivniji, jer neko ko to cita godinama njemu se to i usadi... I on ako mu se svidja to sve, op tu i ostane... ogranici svoje misljenje u skladu sa tom varijantom...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jan 22, 2012 8:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
@Catandy, potpuno si banalizirao neke stvari.

Ne razumem, zašto je nekima teško prihvatljivo da smo svi ovde na zemlji isti, sa različitim sadržajima?
Da iskoristim rečnik iz RA materijala - zašto je teško prihvatljivo da će unutar distorzija jedne paradigme, ljudima pod različitim distorzijama poslužiti različita distorzirana informacija kao "katalizator" za prodor kroz veo iluzije u određenom segmentu? Efekti slično izloženih informacija se mogu poklapati, i mogu biti pozitivni i voditi ka istome, isto tako i ne moraju - to je naravno jako individualno. Šta tu ima nejasno? Iskreno, mislim da čovek mora biti mazohista da čita nešto što mu ne leži i odatle izvlači nešto za sebe. Svako ima svoj put. Poštujmo to.

U skladu sa tim, neko može izvući najvišu metafizičku istinu npr obrađujući svoju njivu, ako razmišlja na način koji bi mu to dozvolio, dok će neko taj klik doživeti baš čitajući kasiopejce. Zavisi od čoveka do čoveka, neko bi rekao - od duše do duše.

Da su kasiopejci, ili bilo koji kanalizovan materijal alfa i omega - hellllll no. Da je bilo koji napisani materijal alfa i omega ? - hell no na kvadrat. Ne postoji tako nešto.

Ali, mi smo ipak ovde gde jesmo. Prvo, treba da se setimo onoga što već znamo.

Dalje, treba da sami biramo kako ćemo, u ovoj beskonačnoj kreaciji da razvijamo sami sebe, i sa kojom ćemo se "distorzijom", pre odlaska kući poigrati.

Ako neko smatra da je "kasiopejska distorzija" (ili neka druga) njegova alfa i omega i da je baš to to za njega - neka ga, neka fura napred.
To je njegovo pravo i niko ne treba na to da utiče.

Ali nemojmo brkati distorzije i razvojni put koji podrazumeva tlačenje drugih i smeštanje sebe u neku "elitu" sa načinom razvoja u onoj "drugoj" bari. Ne mešajmo babe i žabe, ne valja to nikako. Iliti u ovom slučaju - žabe iz prve i žabe iz druge bare :angel4:

Kažeš da su ops i opd načini uređenja u okviru istog segmenta kreacije. Po meni - tu grešiš - jer sami zakoni ove favorizuju životni stil "prve bare."
Zato ih treba razdvojiti. Pa svako normalan bi to uradio, da ne pominjemo "uzvišena bića."
I ne, ne mogu biti zajedno na istoj planeti. Jer u prirodi prve bare nije da se ne "preliva" u ovu drugu ;)

I da, mišljenja sam (jbmlg zašto) da je identična situacija i sa tzv 4D OPD, to jest da ni "to nije to" što se priča da jeste. Nešto mi je mnogo - pa, hehe, Mutno u vezi svega toga.


BlueMan_86 je napisao/la:
NEĆE DA UTIČU NA SLOBODNU VOLJU... NE VIDIM RAZLIKU AKO TI KAŽE DA JE RECIMO MESO ZDRAVO, CIGARA DOBRA, DA JE ISUS IMAO TRI ŽENE I NIJE NI BITNO U VEZI CEGA SVE... I TO JE SVE UTICANJE NA SLOBODNU VOLJU... Jer ti oni govore o Isusu, o tome sta je zdravo a sta nije... Sve je to uticanje na slobodnu volju...


Eh, tačno -ali to je razlika koju imamo između, recimo, dodira i šamara :D

Kao što nije nasilje kada te neko potapše po ramenu ili se rukuje sa tobom, tako ni iznošenje neke skroz irelevantne informacije koja je, usput, direktno tražena kroz pitanje nije kršenje slobodne volje. Ne treba smetnuti sa uma da su stvari rečene u transkriptima namenjene prvenstveno Lauri i ekipi oko njih. Meni nisu, sigurno. Realno, ne branim ih ovim postom, nego kucam čisto onako - rasprave radi ;)

Sada nije reč o tačnosti iznešene informacije. Zbog čega je uopšte bitno? Npr, taj podatak o Isusu sam imao puno pre nego što sam uopšte došao do neta. Jednako mi je bilo nebitno dal je bio evnuh ili nije kao što je i sad. Šta to menja, na šta to utiče?

Na religiozna osećanja pravoslavnih hrišćana? Pa zar bi bilo ko od dotičnih uopšte zavirio u bilo koji materijal koji je izvan odobrene literature lokalne crkvene zajednice? I ako odeš i rokneš tu informaciju, bila ona tačna, ili ne pred bilo kog pravoslavnog hrišćanina dobićeš krst u čelo i slušanje mantre "odbij sotono silo nečastiva" :rofl A možda i toljagom u glavu, u zavisnosti od ličnog afiniteta dotične persone :angel4: pa sad ti vidi ko kome tu krši volju a ko lobanju :P


Dalje si pomenuo meso. To je jedna od stvari koje su maximalno imale logike po meni. Ali opet - nisu rekli da je meso dobro za sve, za svakoga, i uvek :P Kao što rekoh, kasiopejske transkripte su, koliko vidim, jedan ličan eksperiment. Nisu upućene ni meni, a ni tebi - a ako nađemo nešto za nas u njima - sjajno! Ako ne - opet sjajno, šta sad, idemo dalje. Nisu oni neki ultrapopularan polukult i nova religija u začeću pa da prave neku štetu bilo kome osim samima sebi, ako nešto iznešeno u njima i jeste pogrešno - a realno, ne vidim tu ništa ni gore ni bolje od bilo kog drugog kanalisanog materijala. Za mene lično - ništa od kanalisanih stvari ne može ni da se poredi sa recimo Bringersima. Tako ni Kasiopejci. al to važi samo za mene, ne i za druge - zašto je to teško shvatljivo? Svako ima svoj put. Najbolje što možemo učiniti je da pustimo ljude da ga prođu. I eventualno, pomoći ako možemo i ako je potrebno, bez "čekićanja" iliti nametanja.

Citat:
Kada neko kaze nekom "je*em ti mamu", tako je kratka recenica, al vec ima istine u njoj... Jer on mozda ima sex ali ne sa mamom... Tako da ta sitna istina veliku cenu ima, jer dosta se zatrujemo sa neistinom, za to malo istine... VIŠE KOŠTA NEGO ŠTO VREDI...


Carski rečeno! :thumbup: :occasion5:


Citat:
Nisam ja sad neko da sve zive pljujem i podcenjujem, da me neshvatite pogresno, SAMO SAM POCEO DA RAZMISLJAM... Kada mi neko ulije poverenje ja cu i ruku u vatru da stavim, ali ovako...


I to razmišljanje ti sasvim dobro ide :thumbup: Jedino, možda bi mogao da razmisliš i da li je neko uopšte od tebe tražio da stavljaš ruku u vatru, ili da veruješ u bilo šta - osim u ono što sam planiraš da skontaš/prihvatiš/koristiš - pa tako, svojom sopstvenom odlukom i propržiš tu jadnu ruku, ako si baš rešio :thumbup: Da kažem ovako po srpski - ne tripuj se bez potrebe :mrgreen:

Živeli!

:love3: :occasion5:


Zadnja izmjena: Valjda?; ned jan 22, 2012 8:20 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jan 22, 2012 8:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Citat:
Ja se sa tobom slazem u potpunosti, sve sto si rekao ja te razumem i delim to misljenje sa tobom... Medjutim ima tu malih problema...
NEĆE DA UTIČU NA SLOBODNU VOLJU... NE VIDIM RAZLIKU AKO TI KAŽE DA JE RECIMO MESO ZDRAVO, CIGARA DOBRA, DA JE ISUS IMAO TRI ŽENE I NIJE NI BITNO U VEZI CEGA SVE... I TO JE SVE UTICANJE NA SLOBODNU VOLJU... Jer ti oni govore o Isusu, o tome sta je zdravo a sta nije... Sve je to uticanje na slobodnu volju... Kada neko razgovara o necemu i ne daje odgovore potvrdne ili odricne, vec ti daje odgovore kroz neke primere ili zagonetke da kazem, e to nije uticanje na slobodnu volju, nego ti pomaze da pocnes da razmisljas... Ali ako ti kaze da je nesto dobro ili ne, to je opasno uticanje na slobodnu volju... U tim transkriptima itekako ima uticanja na slobodnu volju... Svako je bar ponesto izmenio u svom zivotu, bilo to navika ili misljenje, i to zbog tih transkripta...


:thumbup:

To je ona razlika koju sam i ja primjetio u odnosu na,recimo Ra materijal,gdje se sugeriše upravo posmatranje i razumjevanje kao suština onog što dovodi do razvoja svijesti iliti "prolaza do beskonačne inteligencije".
Gotovi odgovori mi se nikako ne uklapaju u taj koncept,čak ovaj način nebi mogao ni nazvati metafizikom,jer ruši suštinu onog što metafizika kao grana filozofije treba da predstavlja,a to je širenje svijesti kroz učenje i razumjevanje.
Zar rezultat našeg razmišljanja nisu ideje koje bi nas trebale dovesti do odgovora (ako je po principu slobodne volje),a ne gotove odgovore prihvatati za jedine ispravne i onda mirno čekati "val" da nas sve spasi?
Zar informacije koje dobijamo iz bilo kog izvora nebi trebalo da služe samo kao smjernice i inspiracija za ideje i razmišljanja nas kao pojedinaca,a ne grupne kolektivne svijesti?

Ne znam,možda griješim,ali ja ovde vidim još jedan obrazac iste one doktrine koja uz mnogo mućke i halabuke na kraju uvijek dovede na isto.Nemam pojma,samo znam da se i pored svih tih silnih odgovora ja nekako ipak osjećam prazniji iznutra.
A opet ima i druga strana,možda je to samo do mene... :?

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jan 22, 2012 8:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Citat:
Na religiozna osećanja pravoslavnih hrišćana? Pa zar bi bilo ko od dotičnih uopšte zavirio u bilo koji materijal koji je izvan odobrene literature lokalne crkvene zajednice? I ako odeš i rokneš tu informaciju, bila ona tačna, ili ne pred bilo kog pravoslavnog hrišćanina dobićeš krst u čelo i slušanje mantre "odbij sotono silo nečastiva" :rofl A možda i toljagom u glavu, u zavisnosti od ličnog afiniteta dotične persone :angel4: pa sad ti vidi ko kome tu krši volju a ko lobanju :P

:rofl :rofl :rofl
:thumbup: Dobra,kolega,dobra...

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jan 22, 2012 10:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 01, 2011 12:43 am
Postovi: 33
Ta ruka u vatru je vise bila figurativna... :) Naravno da me niko ne tera da verujem u bilo sta, to jeste, ali covek sam, pa se i ja zabodem, da ne pricam sto sam mlad, i sto se to sve tako desava na cudne nacine, ali uvek sam i voleo da mi zivot bude "drugaciji od drugih", pa se to i desava, i ne kazem ja, cini me to sve srecnim, ali kad naidje muka, pozelim da se probudim i nastavim zivot kao pre... Mislim to je verovatno kod svakog...
Ali poenta je da je nemoguce da se covek negde ne zabode da kazem... Negde manje, a negde vise, i onda se sva misljenja konvertuju u skladu sa tim.... Pa posle kad skontas da si pogresio, onda jovo-nanovo, opet konvertovanje svih misli...
A ovde se diskutuje o materijalu, pa reko da iznesem svoje licno misljenje... Mozda nekom bude od pomoci...
Jer da se ne lazemo, ovaj forum mi je dosta pomogao da razumem neke stvari, i verovatno ce mi jos dosta pomoci, a mozda ce neko da cita ovo moje i ili od drugih clanova, pa ce da skonta da se mozda zablokirao bio... Mozda mu se nece svideti moje iznosenje, mozda ja gresim u vezi svega toga... Ali dobro je razmeniti misljenje jer nekad cujem tudje pa mi potpomogne...
Slazem se u potpunosti da do samospoznaje ne dolazi preko bilo cega do nas samih...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: pon jan 23, 2012 3:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 01, 2011 12:43 am
Postovi: 33
Ma kakva Laura, evo imamo mi i na balkanu ljude koji kanalisu...
Evo recimo Milena Ceranic... Devojka je objasnila kroz pesmu kako ce sve da se dogadja :)
Ali kupila me je sa par informacija iz proslosti, za razliku od ovih Laurinih... ;)
Ova devojka zapravo u pesmi objasnjava o Kasiopejcima :)

Pa da cujemo:


A sad analiza...

Dvadesete gazim
dobro mi je sasvim
ja sam to sto jesam
pitoma i besna
(U ovoj strofi oni nam zapravo objasnjavaju kako vec 20 godina putuju, i da su dobro sasvim, da mi ne brinemo... A evo kazu "JA SAM TO STO JESAM" sto znaci da je Laura tu bila u pravu, stim da dobijamo novu informaciju da su oni i pitomi i besni u isto vreme, KAD SU POTPUNI...)

Zivi sto mozes brze
leti malo nize
da ti sreca bude blize
(U ovoj strofi oni nam daju savete kako da mi prezivimo ovde na zemlji, kolko sam ja razumeo treba da u svakom danu budemo sto vise svoji, da svoj ego iskljucimo, i da cemo zapravo tako doci do srece...)

Kad te pesma digne
kad te pravi stigne
to zivot bolji nam ide
(e ovde nam objasnjavaju Kasiopejci kroz Milenu u figurativnom smislu. Pesma zapravo predstavlja vibracije kolko ja kontam, i u prevodu to se misli da kada nam se vibracije podignu, tada cemo moci da primamo takve talase, i zivot ce nam biti bolji naravno, jer cemo doci do samospoznaje...)

Te hoce i nece, ma
samo nek' se krece
(E ovde nam se zapravo objasnjava da ce na tom nasem putu biti dosta obmana od raznih srana, i taman kad pomislimo kako je nesto ispravno, posle cemo shvatiti da smo bili u zabludi. Isto tako cas cemo imati jaku volju za napredovanjem, cas cemo pozeletu D'umremo... Ali se jasno daje do znanja da samo treba da idemo napred, tacnije da citamo, ucimo, ali da ne verujemo, jer cim pocnes da verujes, ti na tom nivou i ostajes... I ne mozes da prihvatas druge mogucnosti, ili ih prihvatas u skladu sa verovanjem... A to je jako podlo, jer u vecini slucajeva nismo ni svesni da nam se tako nesto dogadja...

Dvadesete gazim
dobro mi je sasvim
gde mi noge krenu
svi se okrenu
(onda ide opet refren, da nam usade to kako oni dolaze, i da ne brinemo)

Ja sam to sto jesam
pitoma i besna
nisam spremna
ja na promenu
(E ovde se govori zapravo o tome kako mi kada nesto ne znamo pocnemo da smo ljuti, i pocnemo sami sebe da hranimo negativnim informacijama, kako ocemo da pobegnemo od svega, kako nam je dosta lazi i kako je mozda bolje da zivimo matrix i da se ne menjamo... Cuveno u narodu "PUKO MI JE FILM"... To je kad preovlada u nama podlicnost nesigurnosti...

Uzmi sto dusa trazi
sve sto mislis kazi
ako moras malo slazi
(E ovde je dosta mudro receno, bas kao i sve te njihove reci... U principu treba da slusamo nasu dusu, a ne licnost... Znaci treba aktivirati dusu, a ne licnost, ona se ovde ne spominje... Isto tako treba da kazemo SVE STO MI MISLIMO, a ne sto misle drugi pa se to nama svidja... Ma koliko nase zvucalo nelogicno pa cak i nama samima, treba ga reci... Ali je bitno DA KAZEMO BAS ONO STO MI MISLIMO... I naravno evo ovde lepo dokaz, da je nemoguce da covek prica samo istinu, i da cak nekada direktno bude iskren i prema samom sebi, jer je tesko prihvatljivo to da odma proguta istinu, pa je bolje postepeno kroz laz... NARAVNO U GRANICAMA NORMALE...

Idi da te vide
baci sve pod stikle
jer zivot bolji nam ide
(E ovde je ta zavrsna strofa sa tog "Chaneling-a"... Idi da te vide, to mu znaci da treba da se krecemo medju ljude, kako bi medjusobno razmenjivali energije, kako bi mogli da naucimo sebe kako da osetimo putem naseg tela, jer je telo vrhunski senzor, a mi to ne koristimo... Baci sve pod stikle, to znaci da je jako bitno da se oslobadjamo negativnih informacija, tacnije da konvertujemo negativne u pozitivne... Recimo ako nam lose, necemo sebi da govorimo lose sam, nego DOBRO SAM, itd... A kao sto i vidimo "JER ZIVOT BOLJI NAM IDE", definitivno talas dolazi, i bicemo svi dobro, jer kraj je tog perioda od 3600 godina i velikog ciklusa od 309000 godina, i eto mi imamo tu cast da smo zivi BAS SADA I U OVOM TRENUTKU.

Eto kroz ovaj jedan Chaneling sve je objasnjeno, nije uopste bilo potrebe da se Laura muci 20 godina da bi dosla do informacija...

Zahvaljujem se Mileni na ovom Chaneling-u sa Kasiopejcima, i eto ona je tako dobra, ne trazi od nikog da joj placa i niko je ne finansira, ona je to uradila za nase dobro :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: pon jan 23, 2012 4:38 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ovo nije u redu, ovo nije mjesto za ovakvu sprdačinu, nitko tu Lauri nije sagradio oltar, ali se ozbiljno raspravlja o njenom materijalu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: pon jan 23, 2012 5:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
zanimljivo je koliko su žestoko laura i njen rad bili napadani a i dalje su pod napadom.
to mi govori da sistemu ne odgovara ono o čemu ona i njena ekipa govore,pa ubacuje agente da napadaju i pljuvaju njen rad na sve moguće načine.
takvi agenti,nekad čak nisu ni svjesni da su agenti i šta točno čine,ali imaju jaku,neobjašnjivu i neodoljivu potrebu da izvrše svoj zadatak pod svaku cijenu,zato i jesu agenti.

osobno se iz dana u dan uvjeravam koliko korisnih i objektivnih informacija laura i njen tim daju,i stalno nešto novo naučim. nešto duboko u meni(bullshit detektor? kojeg pomalo gradim) rezonira s njenim radom i transkriptama i što više učim to više spoznajem istinitost kod istih.a da ne govorim koliko mi je sreća što sam našao stranicu znanje.com i galaksija, a preko toga i kasiopejce pomoglo u teškim životnim trenutcima..
laura sama kaže da transkripte imaju točnost oko 70% čini mi se, tako da je na svakome od nas dano da pokuša probrati istinu koliko god je kritički/otvorenog uma moguće, te dalje slagati slagalicu objektivne stvarnosti i nikad ne doći u zamku zablude da znaš sve,našo si istinu i to je to.

naravno vrlo je vjerojatno da ima laurinih sljedbenika koji su možda malo puno zatvoreni u kasiopeja svijet,ali sama bit njihove grupe je otvoren um i nikakvi zakoni pravila ili slično,svako može sam donijeti odluku je li kasiopejski materijal odgovara njemu ili ne,pljuvati i napadati ga nema puno smisla.

onima kojima je to potrebno,nije istina da kasiopejsci nisu ništa predvidili,pročitajte cassiopaean hit list, predvidjeli su oni i to stvarno dosta i to godinama unaprijed
npr,moguci potres od 9.6 u tokiju u japanu koji ce bit predposljednji prije vala,čak je i tombola33 napiso post prije par dana u kojem govori o takvom potresu u japanu

http://cassiopaea.org/2011/12/04/the-cs ... s-to-come/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: pon jan 23, 2012 6:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Ja onako u prolazu da izjavim nesto za dnevnik2.

Princip cekic-nakovanj.
Udri dok sam neuvidis sta ima najvise smisla.Cass.Ra.Don Huan,Hese,Gete,Gurdjijev,Ducic ...
Mix od svega je ponajbolji rekao bih.

Kako moze da utice drugacija informacija od neke koju si imao na slobodnu volju bilo koga? Informacija je upravo to,a ne tvrdnja.Prihvati ili nemoj ili sta god trece...Kako mozes da znas da oni nisu dali niti jedno tacno predvidjanje Lauri ili kome vec? Mozda jesu ali ovi nisu trebali da je objave u dogovoru sa cass.zbog mogucnosti uticanja na razvoj tog dogadjaja. Da ja znam 7 brojeva lotoa koji ce izaci na sledecem izvlacenju i da ti ih kazem jer zelis da dobijes sedmicu,da li bi ti ta sedmica imala smisla kad bi se brojevi objavili i bilo 300.000 ljudi sa 7 pogodaka???
Mozda su ``vezani`` za taj ``talas`` da bi se ispostovala nasa slobodna volja u trenutku promena da svako izabere samostalno u odnosu na licni razvoj.
Sta bi to mi jos hteli da cujemo od bilo kog kanalisanog-kanalizacionog materijala???Bajku za laku noc,pricu sa srecnim krajem o princu i nekoj seljancici-princezi???Odgovor na pitanje : jesam li i ja na spisku putnika za 4d? Pa toliko ima tih sesija da kad bi neko hteo i da ih izmislja morao bi u jednom trenutku da kaze : ``NE MOGUUUU VISEEEE``!!!
Ja sam pusio skoro 20 godina.Nepusac sam vec 3.Nekad mi je pusenje pretstavljalo uzitak,nekad horor,ali dok sam nisam odlucio da postanem nepusac nije mogao u to da me ubedi tj.natera niko zivi.Citam da je duvan jos i koristan.Mozda pravi,domaci sa domace njive i to onako jednu dnevno,mozda posle vecere.Ovo djubre na kioscima sigurno nije.Pa sve i da ce zivog da me pojedu ovi govnari sa 4D ne bih vise nikad postao pusac.Mogu i Laura i cass. i Ra da pricaju o korisnosti duvana koliko god hoce.To valjda i jeste poenta.Informacije imas svakakve,a sta ces ti sa njima da radis dato ti je NA SLOBODNU VOLJU.
2012-a je tu,mi smo tu,nase gazde su tu,jos da stignu cass. i prikljuce se zurci .... \:D/

P.S. Ovo nije nikom odredjeno upuceno

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: pon jan 23, 2012 6:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 29, 2011 11:24 pm
Postovi: 92
Kass.. skripte i informacije su mi nadopunile neke praznine sto sam dobivo iz odredenih knjiga,tekstova itd. Sami navode u djelovima da to nemora biti sve istina i da oni kriticno gledaju na to,tak da mislim da nema smisla pljuvati po nekom(prvo sam kreno sa samanica Kiesha il kak vec,da bi pocelo ispadat da dosta dobro zaraduje,a eto preko nje sam doso do "boljih" informacija,makar vise negledam njezine stvari ali je ni "nepljujem" ). Mislim da kolko god postajemo "napredniji" ipak trebamo malo stajat cešće na loptu jer na nas ego zanese.
Sretno vam svima u životnoj potrazi!! :love3:
:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: uto jan 24, 2012 5:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
Citat:
promatrač:...Koliko sam ja shvatio, 6D ne putuje na valu, i to uopće nisu bića, nego neka vrsta jednosti.
Ono što putuje na valu je proxy (posredna točka) iz koje ih se može kanalizirati jer val sam po sebi je u uskoj vezi sa jednošću.


onako usput , pretpostavljam da nikome uopće nije poznat pojam kasiopejanskih petica, tj bića nivoa 5 koji su s njima u tom jatu , i gdje su oni u svemu oko konkretnog kontakta sa ''Odabranim'' , naravno šta će drugo biti nego amerikancima ? ali to posebno.

ovo je jako bitno, tj dotakao i jesi suštinu o kojoj govorim , a suština bi bila da sagledaš to ''koliko sam ja shvatio'' , preko čega , koga i kojim kanalima to povezuješ, tj koji su ulazni parametri informacija koje su ti formirale takvo shvatanje.

Pošto je svima jasna jedna mala činjenica da ta ''svemirska radio emisija'' (cass) ne radi ima već pola godine , i da ''Odabranim'' terenskim američkim prijemnicima očito ne rade antene kad oni to žele (mora da nisu dobro zavrtili onu ploču) , ja sam počeo pisati moje dojmove i stavove o naglim promjenama vezanim za cass info-kanal , koje su postaje evidentne i unazad godinu-dvije , a kako sam listao i na drugim mjestima ali i na ovom forumu, vidio sam da je mnogo ljudi osjetilo i shvatilo da to više ''nije ono kao sa početka'' . ima tu puno stvari, i problemi i nejsanoće oko same suštine i pravila uspostave takve ''zemlja-zrak'' komunikacije (da upotrijebim taj ''raketni'' izraz) , pa onda očito da je upravo Laurica potpala pod ''Chosen One'' ili ''Neo u Matrixu'' sindrom , čime je još i sami ''svemirci'' pumpaju , dok su ranije upravo i sami napominjali, da obzirom u kakvom niskom stanju svijesti i shvatanja je današnji čovjek na zemlji , da je upravo jedna od najbitnijih stvari u svemu izbjeći ''Chosen One'' sindrom , i popušiti virus ''Odabranih'' , i onda od jednog trenutka, kakve li promjene , oni sami su ih počeli pumpati time, ili zaprvao to više nisu oni, i neko im je opasno uletio i preuzeo kanal , nakon što je stekao povjerenje i nakon što ga ipak dosta ljudi na planeti prati i dodatno se orjentira po njemu i sabira neke dodatne kockice.

ali isto tako, onda im je neko i ukinuo i začepio taj kanal, jer su upravo i oni , a i njihovi terenski ljudsku ''vrtači ploče'' taja kanal pretvorili u šprdanciju i ego-trip , što evo vrati se stranicu vidiš kako upravo Cass vjernici koji se jave da ih jako i britko brane , progovaraju i nameću ''Cass nevjerniku'' .
Mislim na Aragorna, čija reakcija je ravna onim reakcijama na crtanje karikatura ''odabranika poslanika muhameda'' , a recimo u tom slučaju , ja nevjernik , iako ta osoba pojma nema ''koliko sam ja cass strana pročitao'' , ima britke i oštre napade da šta nevjjernici znaju o tome , jer očito je da nisu pročitali ni 20 strana cass kurana. još samo fali da nacrtam karikaturu tih svemiraca i Laure , i da Aragorn izađe na ulicu i pali benzinom neku ''američku ili izraelsku'' zastavu , s tim da ne bi ni znao koju zastavu u ovom slučaju treba zapaliti , i kako ona uopće izgleda.

I kako se može prevesti po onome , nevjernik je naravno opisan otprilike ''vampirom'' , što je identično ne tako davnim danima kad su ''vampirima i vješticama'' proglašavani oni koji su tvrdili da je zemlja okrugla , dok su pravovjerni ''poznavatelji nebeskih istina'' poput Aragorna , znali da je ona ravna ploča. E sad tu i jeste glavni fol , jer znamo kako su prolazili ti koji su bili na strani toga da je planeta okrugla . Isto kao i danas, a ja sam eto 100% vampirski i ego-tripozno siguran da se po ovim modernim ''terminima'' Aragorn samoproglašeno izjašnjava kao pametni, osvijetljeni i prosvjetljeni opd , fini dobri načitani i za planetu pozitivni lik, a jako je puno takvih posvuda zapravo oko nas.
ali potpuno je druga stvar šta sama planeta misli o tome svemu, a upravo ovo su vremena kad se to sve opet malo presabira i prebrojava sa tih viših nivoa.
I naravno , tu su njihovi standarni izrazi ''odmaknuća od mase'' , dakle upravo samoproglašeno elitističko uzdizanje bez ikakvog temelja .

- ''osoba koja koristi nick catandy''
- ''jasno je da ta osoba nije pročitala ni 20 strana cassiopejanskog kurana'' ,
eto to i jesu ti njihovi standardni ''uzdignuti-od-mase termini'' , i naravno sve kao britko i kratko oni nekome nešto šuknu kroz neku mudru narodnu izreku. a ko je osobi koja koristi nick Aragorn rekao tako statusno šta sam ja pročitao ili ne, to samo nebo zna, možda mu je sam alah ili jahwe rekao , ili kasiopejci . takvima je poslana poruka i od prošle godine savjetovano da i dalje sa uživanjem prate i osluškuju njihovu omiljenu ''radio emisiju'' . da se ne zadržavam više na tome, nego samo pitanje Aragornu , jesi li uhvatio zadnjih mjeseci šta na antenama, od avgusta 2011 konkretnije ?



a promatrač ,vezano za ovo citirano , ako recimo večinu svojih shvatanja (odnosi se na bilo koga općenito) baziraš upravo na takvim sličnima kanalima ili bilo kojoj ''statusno uvaženoj literaturi'' , za koju se opet shvata da je nerijetko namjerno također isprepletena dezinformacijama, onda to ne treba toliko jako i čvrsto uzimati za tačno ili u najmanju ruku relevantno. ali to većina otprilike shvata , da je sve u nama samima i da trebamo svojim ličnim osjećajima sve sagledati , pohvatati i spojiti.

Ono što je prije svega bitno za tu grupu šestica (nefizička bića nivoa 6) koja se izjašnjava kao kasiopejani (slično njima i grupacija/kolektiv zvan Ra) , je svakako shvatanje da oni nisu ni blizu jedini stanovnici nivoa 6 , čime se oni ni njihovi opisi ne mogu uzimati sad kao statusni zaključci za kompletan svijet zvan ''sprat/denzitet 6'' , nego su oni tek jedni od prvih koji su u zemlji koja je pod karantinim , otvorili i probili viševijekovnu ''medijsku blokadu'' , ali problem je nastao opet u tome što su mnogima postali kult ili mini-religija , a njihovi prijemnici (terenski ljudi , Laura dakle) jako lako i sami popušili ''Chosen One'' udicu , sad je li ona bila namjerna ili ne , nije lako znati ,ali obzirom da i same te ''kasiopejanske šestice'' su ih počeli pumpati time , onda je to već sumnjivo.

ne znam sad kako bi ti opisao promatrač razliku između termina ''bića'' i ''neka vrsta jednosti'' ?
nefizičke forme koje imaju ličnu svijest , u svakom slučaju jesu ''bića'' , otpilike ono što se uvijek provlačilo kroz ljudsku istoriju pod terminom ''anđeli / demoni /vile'' , ukupno, ta ''klasa i razred'' živih bića , ali oni nisu božanska bića , u smislu kreatosrska , kako se najčešće shvata termin ''bog''.
a ''jednost'' , to ne isključuje da oni nisu nefizička bića sa ličnim svijestima . na nivou na kojem su svakako shvataju povezanost i uvezanost cijelog života i životnih sistema i formi (što fizičkih što nefizičkih) u univerzumu, a oni su grupa-kolektiv i tako djeluju , pa su po tome ''jednost'' .
takve grupacije ''svi su jedno'' su najznakovitije i najshvatljivije na zemlji kroz insektne zajednice mrava ili pčela , dakle nemaju baš razvijenu individualnost , nisti su odlučili da tako ''žive'' .

odabir individualnog ili kolektivnog koncepta , i koje vrste kolektivnog koncepta , to nema nikakve veze sa terminima ''opd'' i ''ops'' koji su također poprimili oblike religijskih podjela i prepiranja , jer i individualci i grupe mogu biti na bilo kojoj od tih ''strana'' .

e , a sad priča o ''grupi šestica znanim Cass'' je jedna iz ugla kad pratiš šta oni kažu ili ne kažu , a druga kad znaš ponešto o njima iz drugog ugla i sa drugih strana , i to da takvi kolektivi imaju u svakom slučaju ono jedno biće koje je kod mrava/pčela zvano ''Matica'' , ili su takvo nešto barem imali ali više odavno nemaju , što je jako očito kad se pogledaju načini njihovih sesija i neuvezane kominikacije , gdje jedno pitanje je o konjaniku ''saladinovom duhu'' , kojeg su viđali ljudi za vrijeme nereda sad ono u Egiptu, a naredno pitanje o gašenju auta , ili šta treba kubiti bebi da jede, hipp kašicu , ili banana yogurt. a ništa stani stani, kakav ''konjanik saladin'' ? no to nije stvar do njih toliko , nego do toga što su im receptori amerikanci , a zna se kakvi su njihovi umovi generalno i kako oni poimaju svijet.

O tome da oni putuju ili ne ''na valu / sa valom'' sam i dotakao tek , kroz moje lične stavove da su oni ograničeni i fiksno vezani za kretanje samog tog galaksijskog energetskog vala, a takvi moji stavovi ne dolaze iz ''literature'' , a ponajmanje njihove radio-emisije, ali to nisam ni pojasnio još .
ali pošto je očito da je mnogima svašta nešto zaškripalo glede svega oko njih, ja ću iznijeti sta imam, jer mozda nekome i pomogne da zakljuci nesto novo ili barem eto shvati da postoje i razni drugi dijelovi i uglovi cijele priče . Sa zadrtim cass vjernicima ne bih se svađao , posebno jer ja lično i ne mislim da su oni od starta nedobronamjerni , već govorim o tom periodu unazad otkad ''nije više to ono što je bilo'' , o najezdi ličnih trivijalnih rasprava tamo , i konačno , o zatvaranju šahtova te ''kanalizacije'' , da im neko to malo sve pregleda i njih same preispita.
Ti koji su ih pozvali na razgovor su jedna druga vrsta bića nivoa 6 , najvjerovatnije grupacija koja se naziva terminom ''ashtar'' , ili jedna druga grupa sastavljena od petica i nekoliko šestica mačije rase .

A posebno je nepoznat sastav sve te ekipe koja se nazivala ''jahači vala'' , uostalom i sami Cass su ranije govorili da i razne nedobronamjerne grupe bića su se uputile ka ovamo, ili ukratko pojačanja orioncima. Ljudi na Zemlji su u karantinu , a Cass su prešli dozvoljene granice na na čin kako ne treba i malo su pozvani očito na legitimaciju , da u ''maricama'' zaista kažu ko su šta su i s kojim zaista namjerama se upliću ovdje i kontaktiraju ljude u karantinu, a tamo sam ranije i citirao kako izgledaju njihovi pogubljeni odgovori na jednostavna pitanja ko su i odakle su , jer pojam matičnog sistema , koji im je korjenski dom , makar više oni ne bili tamo , svakako i itekako postoju u svijetu i petica i šestica. Uostalom , šta su ljudima rekli , čak su ti pojasnili da je tebi (kao ljudskom biću, sisarska grupacija) pradomovinski sistem solarni sistem Lira , jel tako. Sivi su ovo ono , sad su klonovi pod ropsvom reptilske rase , ma sve oni znaju o drugima ,ali sami o sebi izbjegavaju reći , a postoje razlozi zašto je to tako.

i također , zna se ''da kad su na orionu , tad su orionci..'' , zna se da su i sa njima šurovali i da su u stanju za ''sitne pare'' i njima odraditi koje plasiranje dezinformacija u svoj info-kanal , nakon što se dossta ljudi skoro pa religijski navuklo na tu ''radijsku emisiju''.
oni su neka vrsta ''beskućnika'' koji su svoj matični sistem davno sami degradirali , a njihova matiča fizička vrsta vjerovatno također svojim igrarijama sa termonuklearnim raketama ili sličnim tj još jebenijim stvarima spžila atmosferu svog planeta , što oni spominju da je otprilike sudbina koja je zadesila naš susjedni Mars jednom u prošlosti , kao i Meldek što je rasut radi sličnih razloga.

Oni itekako imaju taj elemant da se ''privale ovdje'' , ali to je opet zaseban dio priče, i šta to u praksi zapravo znači.

ta ''proxy'' tačka, vjerovatno postoji u zoni tog Vala, ali nemoj biti naivan da je to transmiterska tačka njihova lično, uostalom ako su im kontakti tačno transkriptovani , jesi li primijetio da im se nekad neko ubacuje ili ometa kanal , i posebno one situacije kad im se zbog nekog razloga ili pitanja na koji oni i ne znaju odgovor brže-bolje promjeni operater , pa ide ispočetka :

P: je li sad veza u redu , ko je sad sa nama ...?

Laura možda jeste donekle u stanju raspoznati kad je kanal infiltriran ,ali ipak to su sve jači igrači od nje, uostalom oni su nefizička bića , dakle ljudi koji na različite načine imaju neke mogućnosti kontakata sa granicom fizikale i nefizikale , najkonktretnije ''ne vide s kom pričaju'' , što je kao elementarnu zadršku i sumnju naveo i branmann , kad je pojasnio na sta je mislio oko ''kanalizacije'' .
neka su Cass fini i dobronamjerni koliko god hoće ,ali radi se o tome da ovdje nije ''slobodno nebo'' , i svakako će barem pokoja grupa orionskih 5 ili 6 napadati i ometati to , a postoje i ti koji također nisu bezazleni i koji nadziru svakako takve ''kanale na teren karantina'' , ali su oni suprotstavljeni orionskim grupama.


Citat:
Isto tako, nije da oni ne mogu nigdje mrdnuti osim da budu na valu nego mi ne možemo mrdnuti na neko proizvoljno mjesto da bi to mogli kanalizirati.


ja ću zasebno opisati po čemu ja smatram da oni nisu ''slobodno-hodajuće šestice'' , tj da su fiksno ograničeni i uslovljeni za kruženje kuda sve prolazi taj energijski snop/val , jer neka ograničena islustva koja sam ja lični imao sa befizičkim bićima nižeg nivoa od njih su mi dala potpuno drugačija shvatanja , i da oni (neki) mogu se jako slobodno kretati po svojoj volji . petice , a kamoli šestice , i to posebno takve koje se predstavljaju kao ''grupa bića svjetlosti nivoa 6'' , da sad ne ulazim da stvarno ljudi na zemlji praktično tek ispočetka upoznaju sve to, i kako će uopće ko znati razliku je li se neko predstavlja nečim što nije , ili ne. Pa mislim to ti nije ništa kompilkovanije od : ''ej promatrač , znaš li ko sam ja zapravo ? Tom Cruise , poznati glumac, i imam 12 miliona dolara, a ovdje na forumu sam onako iz hobija , a ako te buni što pričam ovaj naš jezik , to je zato jer sam inače porijeklom sa ovih prostora , pravo ime mi je Tomislav , ali kad sam otišao put amerike , postalo je Tom'' .

tek kako vrijeme bude odmicalo, i ljudima se to sve slegne , i budu eventualno imali pristum i drugačijim kanalima i izvorima , i shvate da Cass recimo nisu nikakvi jedini stanovnici sprata 6 , a kamoli sad neki relevantan uzorak svega ,kao ni njihove priče , i to će sve za nadati se postajati jasnije.


Citat:
6D nema matični sistem, priroda tog denziteta nema potrebu da ima ikakvu nužnu vezu na fizikalnost ili lokaciju.


nemaju isključivu potrebu , tj tu nužnu vezu da budu vezani i usidreni za fizikalnu vrstu svoje rase na nekoj lokaciji , to bi bila planeta zapravo (ili više njih) , ali ima pojam ''matičnog sistema'' itekako , a to ako ga oni više nemaju i ne znaju ni sami ko su šta su odakle su i kuda idu , to je druga stvar.
napravili su oni već barem jedan puni krug kao ''jahači krune/pjene Vala'' , pa je razumljivo da im se i samima izgubio taj pojam. 6D je zona postojanja , sprat , svijet , ali ta bića 6 su zesebne jedinke tog svijeta , baš kao i mi što smo fizičke jedinke i vrsta fizičkog planetarnog svijeta , i imaju oni sve slično što bi nama bio pojam doma, posjete u goste , matične države u kojoj si rođen , državljanstva (to je zapravo rasa kojoj pripadaju , sisari , jajari , insekti...) , odnosa sa drugim šesticama ili grupama šestica, uzajamne odnose , saveze , paktove ,ljubavi svađe...uostalom šta misliš o čemu se priča oko one ''federacije'' ,pa ''draco imperije'' , ili sukoba oriona sa plejadana, nas ovdje porobljenim od orionskih viših bića , a neki i razni ''naši'' nam pokušavaju doprijeti i pomoći da se uzdignemo po svijesti i shvatanjima....

Tamo u ranijem postu sam boldao kako bi otrpilike kratko i jasno izgleda njihov odgovor da uopće i sami više znaju ko su ili šta ih dalje čeka.
Ili za primjer , eto zamisli sebe da si dostigao nivo da se ne moraš više vezati za ljudsku vrstu i kao nefičko biće ti u nekoj grupi odeš nekima porobljenima kao oni nama .
Šta bi sad u ovom trenutku ''tamo negdje'' rekao , ja sam nefizičko biće nivoa 5 , matična fizička vrsta mi je na Zemlji , sistem taj i taj , pod kupolom Oriona su , ili nisu , ili u nuklearnim ratovima Zemlja nam je uništena i nepovratno joj je degradirana atmosefera i bio-sistem , ostali smo samo mi , grupa nefizičkih bića 5 , i manja grupa naših šestica .....a neko dole u hipnozi vrti ploču i sluša te i zapisuje...itd. A takvo nešto od njih samih nikad nisi čuo ,a nije da ih odozdo nisu pitali više puta.

I rekao sam ono za Lire , mislim eto oni nama rekli da je pradomovinski naš solarni sistem tamo , gdje su u fizičkim oblicima i kreirane prve ljudske vrste , i ništa ... eto tek tako to spomenuli.
Naravno da nisu dalje, prvo jer jebiga , očito ih ni ovi odozdo neće to pitati , vidjeli smo svi koja i kakva pitanja imaju prioritet , ali obzirom da pretpostavljam koja je uloga veće grupe , od koje je preostala ta grupa ''kasiopejana'' , bila u tim ''Liranskim ratovima'' , onda ne bi možda ni pričali o tome baš. Možda se uostalom tamo i nalazio i njihov matični solar , pa im je logično ''teško pričati o tome'' .


ps : ovo je malo uopćeno u vezi ovog što si rekao , pa je opet duži post :) , posebno jer se moram stvarno osvrnuti na onu Aragornovu vjerničku reakciju , i kako se može shvatiti , ni manje ni više , proglašavanje otprilike ''vampirom'' ??!!

a dio po dio šta imam izdvojiti o Cass , i par nekih detalja iz samih njihovih sesija , to će biti kraće ,ali imam baš za tebe promatrač onda kad si već to spomenuo oko ''vizuelizacije velikog texta koji'' jednu pričicu , a vezana je za rulet i one fazone što u casinima nema satova da ne bi shvatio koje je vrijeme proteklo dok igraš rulete, pokere itd.

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Zadnja izmjena: Catandy; uto jan 24, 2012 7:05 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: uto jan 24, 2012 5:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
uglavnom promatrač ne brini se , vidiš da zasad nema novih sesija, pa neka nas malo da razglabamo , 20 i kusur godina im se proteže taj kanal , a velike je očito promjene doživio , pa ne može o tome u dvije riječi stati.


Citat:
Valjda:......@Catandy, potpuno si banalizirao neke stvari....


Valjda? , razumijem šta hoćeš reći i drago mi je da si uvezao sa tim na šta sam mislio u onom prvom postu , koji se također dotiče i Cass grupe , ali je malo zasebna tema, tj ono oko ''ops i opd'' na istoj planeti , i naši pokušaji sagledavanja kako će i šta u praksi zapravo izgledati kad ''zemlja zaživi u svom 4D periodu'' , ili kako je to zapravo nekad već ranije i izgledalio, ali mi to danas ne pamtimo i namamo istorijski ni dokumentovano ni sačuvano (u fizičkim oblicima , spisima ...)
Jer vidiš , za razliku od tebe , Cass vjernik Aragorn to očito nije tako sagledao , već ga je to jako zapjenilo na ličnom nivou , a dobro, vjerovatno se zapravo pronašao negdje u toj priči.

banalizirati i konkretizirat je slična stvar, pa ajde recimo to da ovako kažem , jesam ''to'' neke stvari, s tim da je tvoj lični stav da sam banalizirao , a ja bih rekao konkretizirao, ali to oko tih ''jezera'' ili one neke dogovorne ''sjever-jug'' podjele , a ni takvo nešto na našoj planeti odavno očito ne postoji , to je zasebna pod-tema ,ali upravo nije nepovezana sa Cass grpacijom , dakle ne sa njihovim transkriptovanim textovima , nego sa njima samima , i njihovoj ulozi ovdje.

a po onoj pričici otrpilike , reakcija Aragorna je bila tipična reakcija ''svjetlosnog prosvjetljenog sjevernjaka'' ,pošto pretpostavljam da bi se on samoproglašeno tako opisao u onoj pričici, tako da stvari nisu onakvima kakvima se čine . tako se uostalom nešto slično i desilo na atlantisu , jer je to društvo uspjelo postići takav dogovor , ali ko je bio ko u tome svemu , i ko je koga napao i proglasio ''vampirima'' , to sam gore pobliže opisao , a to nam je poznatije i bliskije iz one poznate priče o inkviziciji i masakrima i progonima ''vampira i vještica'' koji su uvodili ideje da je zemlje okrugla.

svega tu ima zapravo , postoje i treći , neutalni , koji bi pobjegli od toga svega , postoje grupice koje imaju porive da postanu te ''elite-vođe'' unutar bilo koje od te dvije ''grupacije'' , izmješano i šaroliko , a ni u kojem slučaju tek crno-bijela podjela.
nego to je vezano najviše na sama očito preotimanja oko ove planete (dinosauri reptili, pa mi ,pa opet reptilski ''bogovi'' porobili nas...) , dok s druge strane , očito je da nijedna ''podgrupa'' nije evakuisna sa zemlje , niti ima ikakve ''obnove uslova za život na Marsu'' , koji je upravo možda bio ta uslovno rečena ''OPS planeta'' u našem solarnom sistemu , a naša Zemlja ''planeta za OPD-ovce'' .


Citat:
Valjda:.....I ne, ne mogu biti zajedno na istoj planeti...


E sad, upravo to , koliko god mi poznajemo unazad prošlost naše Zemlje, što se tiče nje upravo je obratno , i to prije da je to odavno sve izmiješanu u nepregledni vašar kao što he i danas slučaj, nego makar one neke podjele u ''jezera'' , ili svako nek uzme po dva kontinenta i nek se ne diraju.
O ova opcija oko ''Marsa ops'' i ''Zemlje opd'' , e to je već taj planetarni nivo kad se koristi riječ planeta , i to je već svakako u domenu ''bogova'' tj viših kreatorskih bića.

E sad ko će znati kakav je u toj zoni zaista takav fiksni stav '' i ne , ne mogu biti....'' , tj jesu li oni u stanju toliko brzo ili kreirati novu kuglu sa uskovima za fizički život , ili u našem sistemu recimo ''obnoviti mars'' , ali po ''stanju na terenu'' , i još dodatnim svim i vječitim haosima zabludama i krvoplrolićima u koje su zapadali ljudi na Zemlji , moglo bi biti da imaju tu i oni sami neke zapreke ili ograničenja , ili tek jednostavno to ne može ići tako brzo , čak i ako rade po tom pitanju. A ''tako brzo'' znači da cijele civilizacije i dignu se i propadnu na Zemlji u našim linearnim vremenskim mjerenjima vijekova i milenija , dok oni ne znam ''ne obnove'' atmosferu i ostalo na marsu, a kamoli oforme cijelu novu planetu.

jer to što ti ili ja tako britko kažemo ''i ne , ne mogu biti na istoj...'' , treba banalizirati/konkretizirati i shvatiti gdje si ti to rekao i ko si. Tek jedinično fizičko ljudsko biće na Zemlji , u shvatanju da smo vijekovima unazad pod praktično neprobojnom kupolom od strane viših reptilskih bića , kojima su ljudi ovdje farma i (energetsko) hranilište , pa mi svakako i nemamo punije informacije iz ''vanjskog svijeta'' , i kakav je pravo odgovor i stav samih kreatorskih biće o tome oko planeta , i to u slučaju razvoja novih , ono kako sam rekao , to je zapravo potreba svega duplo , po dvije .
A dok oni to možda i rade , ovamo eto u našem sistemu od dvije (ili 3 ako i taj nekadašnji Maldek uvažimo) , ostane tek jedna planeta sa uslovima fizičkog života ovakvog kakvog smo mi ljudi vrsta , da sam ne cjepidlačimo ima li negdje na veneri koji centimetar kvadratni mahovine , da se tako slikovito izrazim. A to su uništili sami stanovnici tih planeta svoji ratovima i igrarijama sa opasnim naoružanjima , manipulacijama klimom , genetskim experimentima itd...


Citat:
branmann.....Ono što sam htjeo sugerisati ovde je lični skepticizam kao proizvod kritičkog razmišljanja vezanog za ovu temu.Jednom sam to i napomenuo u postu od prije par mjeseci,a vezano je za određenu sesiju iz 2008-e,nakon koje sam i prestao čitati transkripte.



Branmann , pošto vidiš da očito svima kojima je svašta nešto ''zaškripalo'' u vezi Cass nije ista stvar uzrok tog skepticizma , što zapravo dodatno ukazuje na sve te poremećaje u vezi njih , jer ima tako izgleda raznih stvari koje su opet raznim ljudima izazvali sličan ''trn u oku'' .

ja sam opisao da su moji razlozi vezani ne toliko za same sadržaje njihivih sesija, nego za pitanja uslova i mogućnosti samih kontakta, i svih stvari vezano za to , ima još par jako čudnih stvari koje ću poslije navesti , a vezane su upravo za ovo što kažeš :

Citat:
Da se sad ne ponavljam,pokušavam samo skrenuti pažnju na onu dozu zdravog razuma koja se (po meni) ovde počela gubiti u velikoj mjeri.Pojmovi kao OPS,OPD,3D,4D,6D i sl. koriste se kao usvojene paradigme nečeg što se podrazumjeva da je tako.


Da, to je već postalo malo previše zabetonirano i već se kao razne stvari statusno ''podrazumijevaju'' , tj postalo tek puko nabrajanje brojeva od 1 do 6 , i nadmetanje ko je gdje šta bolje pročitao i čiji tata ili ''poslanik'' ili autor je u pravu , dok se zapravo u konkretizaciji radi o kompletnim prirodnim svjetovima i spratovima postojanja , koji sežu od bakterija i vode kao samih podloga planetarnog fizičkog života , pa do viših bića nefizičkog svijeta, i čim zapravo se uhvate te pjene i vrtlozi oko prepiranja šta je ''opd'' , šta je ''ops'' i koji je nivo šta i koliko ih uopće ima do vrha , to je upravo znak da se smanjuju te ''doze zdravog razuma'' .

nego možeš li molim te banalizirati kako je rekao *Valjda?* , ili konkretizirati kako bih ja to isto nazvao , šta je tačno tebi to u kojoj sesiji 2008-e zapalo za oko , pa si nakon toga upravo kako kažeš ih i prestao pratiti ? Zanima me baš , jer to i jeste poenta , malo zaroniti i zaroviti po detaljima njihove priče, posebno navesti tako šta konkretno te je odbilo od njih .

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Zadnja izmjena: Catandy; uto jan 24, 2012 6:33 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 41  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz