Sada je: uto jun 04, 2024 6:29 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 41  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: uto apr 24, 2012 11:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Najbolje je pročitati materijal u cjelosti i onda sam zaključiti.

Nema drugog načina da se procjeni... :evil3:


:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: sri apr 25, 2012 9:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
dodao bih da je dobro pročitati cijelu wave seriju jer se tako može dobit bolji dojam i razumijevanje materijala :evil3: :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: čet maj 17, 2012 9:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
vidi li netko određene razlike u materijalu kasiopejaca i utemeljitelja od "tzv proročanstava " ,denziteta te ukupnog pogleda na budućnost ??? dosta toga se razlikuje a ko zapisujete određene činjenice i vršite provjeru u skriptama i sl. poslije ću si dati truda pa ći iznijeti konkretne primjere ,ali me zanima da li jedini to vidim ili sam u zabludi ,Kakva su vaša mišljenja?

pitanje postavljam radi zdrave rasprave ne provokacija :shock:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: sub jun 09, 2012 10:49 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa u mnogim materijalima ima različitih viđenja, pogotovo budućnosti. Znači da je budućnost fluidna i neodređena, ima puno mogućih budućnosti.

Možda je bitnije u svim ovim materijalima uočiti neke vrijedne koncepte, a ne toliko bazirati vjerodostojnost na "proročanstvima" koja su ionako beskorisna jer fokusiraju našu pažnju ne na sada... već eventualnu budućnost. A sve se dešava upravo u SADA i u sada rješavamo naše budućnosti, a i prošlosti ( iako mnogi ovo ne mogu shvatiti ).

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: sub jun 09, 2012 11:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Znaš što Jack, sve se događa upravo sada, to nisam u cijelosti aplicirao. Na logičko matematičkom razmišlajnju složio sam kockice i jasno mi je to SADA, ali nije mi došlo iznutra ono AHA to je to,znam,kao što mi se u puno drugih slučajeva dogodilo. Mogao bih reći da mi je fluidna budućnost jasna, ali fluidna prošlost baš i nije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jun 10, 2012 12:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 12, 2011 8:38 pm
Postovi: 182
Posto sadasnost i proslost a i buducnost su jedno, nekako fazno podelene, znaci da sa svojom slobodnom voljom, potsvesti i karmom smo definisali od pre buducnost. To bi doslo da je nekako buducnost odredzena od bezbroj mogucih varijanti. E sad do kom stupnju, to je pitanje ... Od nas odredzena, ali ipak odredzena.

Ne secam se gde sam citao da prilikom hipnoze pacijent u transu je odgovarao gde ce se nalaziti i sta ce raditi jedan mesec ili godinu ili tako nesto od tog momenta u buducnost. On je vrlo decidno kazao gde ce biti i sta ce raditi. E sad nisam procitao dali su to potvrdili po tom periodu.

_________________
Malo humora nije na odmetu . http://www.signsfunny.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jun 10, 2012 6:04 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
kries je napisao/la:
Mogao bih reći da mi je fluidna budućnost jasna, ali fluidna prošlost baš i nije.

Može se i fluidna prošlost približiti razumijevanju ako se pretpostavi da ima više paralelnih vremenskih linija u vezi sa istim svijetom.
Recimo to je korak dalje od onoga kako rade vlade i političari, pobjednici pišu povijest fluidno tako što lažu po svom.
A oni koji mogu skakati po vremenskim linijama, stvarati nove, prepravljeti tijekove događaja na određenim točkama, čekati na ključnim točkama vremena i na licu mjesta balansirati nešto dok im netko dojavljuje što se u budučnosti događa, to bi mogla biti fluidnost prošlosti.
Ovo je tjelocentrični pristup koji podrazumjeva da vrijeme postoji, a po našem kolektivnom nesvjesnom dogovoru postoji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: ned jun 10, 2012 12:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 08, 2007 1:18 am
Postovi: 303
Lokacija: Unimatrix One
Evo što o proricanju budučnosti (ili "fluidnoj budučnosti") stoji u Ra-materijalu:

Seansa 65, 08.08.1981.

Ispitivač: Čini se da je reč o dva katalizatora i pitanje je koji će delovati prvi. Proročanstva, da ih tako nazovem, koje je dao Edgar Cayse, ukazuju na mnoge promene na Zemlji i pitam se o mehanizmima koji opisuju budućnost. Ra, kako je rečeno, nije deo vremena a mi se ipak bavimo vektorima mogućnosti/verovatnoće. Veoma mi je teško da razumem kako funkcioniše mehanizam proročanstva. Koliko je vredno proročanstvo kao ono koje je Edgar Cayse dao u vezi sa promenama na Zemlji i svim tim scenarijima?

Ra: Ja sam Ra. Zamislite kupca koji ulazi u radnju da bi kupio hranu za period koji nazivate nedeljom dana. Neke prodavnice imaju određene proizvode, druge različite vrste proizvoda. Kada se postavi pitanje, mi govorimo o tim mogućnostima/verovatnoćama uz saznanje da takve konzerve, tegle ili porcije hrane postoje u vašoj prodavnici.

Na osnovu toga koliko možemo da skeniramo vaše vreme/prostor nije nam poznato da li će vaši ljudi kupovati ovde ili tamo. Možemo samo da navedemo neke predmete koji se mogu kupiti. Traka, sa koje je onaj, koga nazivate Edgar Cayse čitao, se može koristiti na isti način. U tom materijalu ima manje znanja o drugim vektorima mogućnosti/verovatnoće, dok je više pažnje posvećeno najsnažnijim vektorima. Mi vidimo te iste vektore, ali istovremeno i mnoge druge. Edgarov materijal bi se mogao uporediti sa stotinama kutija zamrznutih žitarica, drugi vektori sa tri ili šest ili pedeset drugih proizvoda koje vaši ljudi jedu za doručak. Gotovo je sigurno da ćete doručkovati. Meni je vaš izbor.

Vrednost proročanstva se mora shvatiti samo kao izraz mogućnosti. Osim toga, po našem skromnom mišljenju, treba pažljivo razmisliti o tome da će pri svakom posmatranju vremena/prostora, bilo od strane nekoga sa vaše dimenzije vremena/prostora ili nekoga ko vreme/prostor posmatra, da tako kažemo, spolja, nastajati teškoće da se vreme izrazi u merljivim vrednostima. Tako je proročanstvo, dato u specifičnim terminima, interesantnije u pogledu sadržaja ili vrste mogućnosti, koja se predviđa, nego u pogledu tačke prostora/vremena kada bi ono trebalo da se odigra.



I još nešto iz iste seanse što mi je također zanimljivo:

...Na ovom mestu, dok razmišljate o vektorima verovatnoće/mogućnosti, možemo napomenuti da, iako ima mnogo artikala, koji uzrokuju bedu i pružaju prilike za potragu i pomoć na taj način, u ovoj radnji i dalje postoji posuda sa mirom, ljubavlju, svetlom i radošću. Taj vektor jeste mali, ali okrenuti mu leđa znači zaboraviti beskonačne mogućnosti sadašnjeg trenutka. Da li se vaša planeta u jednom lepom, snažnom trenutku inspiracije može okrenuti ka harmoniji? Da, prijatelji. To nije verovatno; ali je uvek moguće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: uto jun 19, 2012 10:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon mar 19, 2012 7:56 pm
Postovi: 51
Pozdrav svima!

P: (L) Mislim da je čitatelj želio znati da li je to stanje koje se može promijeniti, ako pretpostavimo da se ta individua želi promijeniti?

O: Obično ne.

U ovom segmentu znaci da onaj ko je peder se ne moze promeniti i opet postati strejt jel?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: uto jul 24, 2012 11:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Bojan71 je napisao/la:
Sesija od 22 jula 2012

http://cassiopaea.org/forum/index.php/t ... n.html#new

Hajde Jack....



Uuuuu ... ovo za deterioraciju mi zvuči zabrinjavajuće poznato :-k Nemam pojma šta se dešava, ne mogu 2 i 2 da saberem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: uto jul 24, 2012 12:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Valjda? je napisao/la:
Bojan71 je napisao/la:
Sesija od 22 jula 2012

http://cassiopaea.org/forum/index.php/t ... n.html#new

Hajde Jack....



Uuuuu ... ovo za deterioraciju mi zvuči zabrinjavajuće poznato :-k Nemam pojma šta se dešava, ne mogu 2 i 2 da saberem.


4

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: uto jul 24, 2012 12:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Cartman je napisao/la:

4


Što se mene tiče, može biti i da lažeš :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: uto jul 24, 2012 12:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Valjda? je napisao/la:
Cartman je napisao/la:

4


Što se mene tiče, može biti i da lažeš :toothy2:



Sto samo pokazuje koliko se sluzis logikom [-X \:D/ :occasion5:

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: uto jul 24, 2012 12:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Hahahah, na služenje logikom sam zaboravio od služenja pivom ;)


Citat:
The cosmos is going to clean house!!!


Informacije o globalnom vajpu izgleda stižu jednom dnevno. Sad dal zbog piva il logike, results are inconclusive.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: uto jul 24, 2012 12:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Valjda? je napisao/la:
Hahahah, na služenje logikom sam zaboravio od služenja pivom ;)



Odma si mi drazi :D Nesto se desava, to je ocigledno. Ja vise nikom i nicem ne vjerujem, ponajmanje kasiopejcima :D


_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: uto jul 24, 2012 6:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
ima li negdje izvađeno i sortirano po temama što su kasiopejci rekli i određenom problemu u raličitim seansama ...jer, u raznim seansama više puta spominju neku temu i više puta se vraćaju s podpitanjima na nešto što je ranije bilo spomenuto pa traže dodatna pojašnjenja...
.npr. što su sve do sada casiopejci rekli o pojedinim bolestima, povijesti itd.. ...
ima li toga negdje?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: uto jul 24, 2012 7:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
ima ovo :D
http://cassiopaea.org/forum/index.php/t ... 467.0.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: uto jul 24, 2012 7:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
prelistao sam celu biblioteku i nema pomena,koliko sam zapazio o sanjanju,svesnom...
Saa mislite da li to nije bitno?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: uto jul 24, 2012 8:46 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
snoopy je napisao/la:
prelistao sam celu biblioteku i nema pomena,koliko sam zapazio o sanjanju,svesnom...
Saa mislite da li to nije bitno?


Ima nešto ako se ne varam. Ukucaj u pretražnik na Kasiopejcima-prijevod "lucidni snovi".

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusije o materijalu
PostPostano: sri jul 25, 2012 12:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
Citat:
Q: (L) Okay, now we've got a few odds and ends questions for various people.... (personal questions and answers deleted.) .... I'd like to know exactly what is lucid dreaming?

A: Partly conscious awareness while other systems are still switched off and subconscious bleeds through. Can be hypnogogic or hypnopompic or "other" states.

Q: (L) Well, is it a useful state for finding out what's going on in your subconscious, or changing your reality or anything like that?

A: It can be useful for entertainment mainly.

Q: (L) So there are no outstanding benefits to be obtained from practicing so-called lucid dreaming?

A: Not really.

Q: (L) Anything else about lucid dreaming? (DD) I had one yesterday! (Ark) Cheap movies! (laughter)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 41  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz