Sada je: čet mar 28, 2024 10:39 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: ned apr 18, 2010 6:56 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
@arja
Ukoliko bih preveo uvod u Knjigu I Ra materijala, tj prvh 5o str. iz http://www.llresearch.org/library/the_l ... book_1.pdf kakve su sanse da to zavrsi na ramaterijal.webs.com


Veeeeoma dobre :wink:

Možeš da postaviš prevode ovde, da bi sve bilo na jednom mestu, pa ću ih prebaciti sajt.

I hvala unapred. :love12:
Mislim da je to veoma dobar materijal i da zaslužuje da bude preveden!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: sri maj 19, 2010 2:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Meni su Joschuini prijevodi nerazumljivi :cry: :cry: :cry:

(Seansa 26:
"... mi smo PROPALI (????) poslednjih 3 000 godina našeg sadašnjeg ciklusa... "
"U svakom slučaju, da je nešto od vaših spisa prešlo u vaš tzv sveti rad i koji ima dijelove ovog zakona." (???)
"Korišćenje inteligentne energije pretvarajući materiju u eneriju je od takve prirode među onim oružjem koje tranzicijom iz prostora/vremena trećeg denziteta u vrijeme/mjesto trećeg denziteta ili na ono što biste vi nazvali nebeskim svodom je prekinut u mnogim slučajevima." (???)
"Mi smo kreirali i prestavili zakon jednog, putjući kroz i pogađajući veoma visoke poene (?????) od 75 000 godina ciklusa"

Itd itd itd.... )


:? :? :?

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: sri maj 19, 2010 4:36 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Meni su Joschuini prijevodi nerazumljivi :cry: :cry: :cry:


Za mene je opet već i sam napor da se nešto konkretno učini u skladu sa svojim znanjem - recimo volja usmerena u tom pravcu, da se na primer neki materijal, koga čovek sam smatra važnim, učini dostupnim i drugima kroz određeno delovanje - vredan sam po sebi.

Ra materijal je jezički izuzetno težak, zbog veoma pregnatnog – informacijama nabijenog - stila i načina izlaganja, koji je precizan na način koji nama nije blizak. Čitav materijal bi trebalo temeljno lektorisati i ako je neko raspoložen za konkretnu aktivnost te vrste, ona će biti veoma dobrodošla. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: sri maj 19, 2010 7:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Ne znam, Arja...
Meni se sav ostali materijal čini OK i bez greške :D
(mogla bih, ako hoćeš, iznova sa engleskog prevesti ovu 26tu koja je zaista pomalo nejasna, pa je to tim gore što je materijal već sam po sebi težak....? )

(Slažem se da je pohvalna želja da se nešto učini najbolje što se može, i žao mi je ako je ispalo kao da kritiziram.... u stvari sam se žalila.... ko prava razmažena OPS ljenčuga :wink: )

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: sri maj 19, 2010 9:48 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Ne znam, Arja...
Meni se sav ostali materijal čini OK i bez greške :D

Nisam drugačije shvatila :wink: , mada najiskrenije mislim da bi sve trebalo da se pretrese. :read: Lekturu bi uvek trebalo da radi druga osoba - promakne veoma mnogo sitnica.

Citat:
(Slažem se da je pohvalna želja da se nešto učini najbolje što se može, i žao mi je ako je ispalo kao da kritiziram.... u stvari sam se žalila.... ko prava razmažena OPS ljenčuga :wink: )


Da se nadovežem na ovaj input u vidu asocijacije, ne replike: Ne znam koliko se neko „davanje“ ili „pomaganje“ u ovom našem stanju uspavanosti, uz veo, koji nas deli od drugih i njihovih specifičnih lekcija, opšteg neznanja i dominacije ega čak i u „plemenitim aktivnostima“ može zaista nazvati OPD aktivnostima. I koliko bilo kome drugom uopšte pomažemo pipkajući po mraku. :?

Ra bi rekao „distorzija (ovde: usmerenje) prema znanju, da bi se ono stavilo u službu.“

Čini mi se da je to konkretno delovanje pre svega za nas same važno – što ga opet ne čini OPS – aktivnošću :wink: . Kako bi rekao Moravjev: „Čovek mora pronaći istinski ezoterijski zadatak, koji će preneti u svet, mora sebe učiniti korisnim u tom radu i aktivno učestovati u njemu.“

Ja bih rekla da je davanje učiniti da lična potraga donese plodove – konkretne opipljive rezultate – i podeliti te plodove sa drugima bez ikakvog nametanja. Tako nekako gledam na stvari.

Citat:
mogla bih, ako hoćeš, iznova sa engleskog prevesti ovu 26tu koja je zaista pomalo nejasna, pa je to tim gore što je materijal već sam po sebi težak....? )


Može, mada se meni skroz lično&subjektivno ona napomena na drugom mestu o francuskom još mnooooogo više dopada. :glasses7: Možda bi uticalo na umanjenje količine nejasnoća, jer Si c'est ne pas clair, c'est ne pas francais. Volim bistrinu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: sri jun 23, 2010 9:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
Dali je Ra materijal preveden do kraja ( Knjiga IV & V )? Jer na galaksija 4sharedu nalazim samo prve tri knjige u pdf-u prevedene, a ima i engleska verzija sa 5 knjiga. :-k

Dali je prevod možda u toku?

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: sri jun 23, 2010 10:16 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Dali je Ra materijal preveden do kraja ( Knjiga IV & V )? Jer na galaksija 4sharedu nalazim samo prve tri knjige u pdf-u prevedene, a ima i engleska verzija sa 5 knjiga. :-k

Dali je prevod možda u toku?


Jeste, zavšen je. Imaš objašnjenje na prethodnoj strani teme. :wink:


Citat:
Prevod preostalih seansi IV knjige sam našla na 4sharu kod juznog krsta (koji izgleda nema običaj da otvara svoje poštansko sanduče ).

Dostupne su na sledećim linkovima:

http://ramaterijal.webs.com/knjigaivseansa76103.htm

http://www.val.hr/index.php?option=com_ ... Itemid=122

http://www.4shared.com/file/81603903/76 ... d=a70bdc15


Još uvek nisam spakovala IV knjigu u PDF, jer bih želela da prethodno malo doteram tekst i ujednačim ga, a to nikako da dođe na red. 8) Doduše, započela sam. :wink:
No, prevodi na ovim linkovima su sasvim upotrebljivi.

V knjiga je objavljena posle Elkinsove smrti i sadrži delove seansi i seanse, koje nisu objavljene u prve četiri knjige, uz Karline i Džimove komentare. Nešto od toga sam uključila (recimo 8. seansa je prilično zanimljiva), ali nisam planirala da nastavim, a ne znam da li je neko u međuvremenu preveo i V knjigu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: pon jul 19, 2010 2:36 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 11:10 am
Postovi: 19
Zakon Jednog, seansa 16, 31.01.1981.

...
Ra: Ja sam Ra. Žetva je jedna. Oni koji su u stanju da uđu na četvrti denzitet zbog svog vibracionog nivoa mogu sami izabrati svoj način traganja za Jednim Stvoriteljem.

Ispitivač: Onda, kada budemo došli na četvrti denzitet, doći će do razdvajanja, i deo jedinki koje pređu na četvrti denzitet će otići na planete orijentisane prema drugima a deo na planete orijentisane prema sebi.

Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Da, to je tačno.

Fali:

<b>Questioner:</b>
[What contacts has the Orion group made with our planet?]

<b>Ra:</b> I am Ra. Approximately four five thousand [45,000] years ago an attempt was made. It was not successful. Approximately two six oh oh, 2,600, years ago the group sent an entity of social memory complex to this planetary sphere. This effort met with some success but was in the space/time continuum lessened in impact. Since approximately two three oh oh, 2,300 years ago in your measure this group has constantly been working upon the harvest just as the Confederation.

<b>Questioner:</b> Can you name the entity that they sent 2,600 years ago?


I am Ra. This entity named by your peoples, Yahweh.

Ispitivač: Možete li mi reći nešto o poreklu Deset zapovesti?

Ra: Ja sam Ra. Deset zapovesti slede zakon negativnih entiteta koji su utisnuli informacije u pozitivno orijentisane celine tela/uma/duha. Namera je bila da se informacija imitira, odnosno da se prikaže kao pozitivna, zadržavajući negativne karakteristike.

...

Jako zanimljiv isecak.. 8)

LINK

Posle je ovih 2600 god ispravljeno na 3600 god...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: pon aug 09, 2010 5:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Moram da zahvalim na ovim prevodima i da dodam da sam ove četiri knjige pročitao u cugu.
Jako su interesantne i dale su mi odgovore na mnoga pitanja.
Hvala još jedanput.
:thumbup:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: uto aug 10, 2010 9:06 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 11:10 am
Postovi: 19
Ovo je malo iseceno sa kraja 104e seanse:

Ostavljamo vas u hvali okolnosti velike iluzije u kojoj ste izabrali da sada svirate gajde i daire i krecete se u ritmu. Mi smo takodje igraci na sceni. Scena se menja. Cinovi se zavrsavaju. Svetla se ponovo pojavljuju. I kroz veliku iluziju i dalje i dalje lezi uvekprisutna velicanstvenost jednog beskonacnog Kreatora. Sve je dobro. Ništa nije izgubljeno. Idite radujuci se u ljubavi, miru i moci jednog beskonacnog Kreatora. Ja sam Ra. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: pon apr 09, 2012 9:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: ned maj 20, 2012 9:54 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 11:10 am
Postovi: 19
Arja je napisao/la:
U nastavku 75. seansa, poslednja u III Knjizi.
Odlučila sam takođe da složim prethodni materijal i usput malčice eksperimentišem sa ovim alatkama za uređenje virtuelnog prostora. Eksperimentisanje će potrajajti, jer je potrebno još dosta da bi sve dobilo onaj oblik koji sam zamislila. Uključujući i ozbiljne lekture. :wink:

http://ramaterijal.webs.com/

Pretpostavljam da joschua neće zameriti zbog obimnih promena u njegovom delu, odnosno novog prevoda – negde mi je bilo važno da sve bude ujednačeno.

Zakon Jednog, Knjiga III, seansa 75
31.10.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlu beskonačnog Kreatora. Mi sada komuniciramo.

Ispitivač: Instrument bi voleo da zna zašto je dva puta tokom pevanja muzičkog dela „Benedictus“ u horu doživela nešto za šta veruje da je predstavljalo psihički napad?

Ra: Ovo nije minorno pitanje. Prvo ćemo ukloniti primedbe koje nisu od značaja. Za vibraciju, koju nazivate pevanjem, dela onoga što ovaj instrument povezuje sa misom koji prethodi „Hosani“ potrebna je velika količina psihičkog napora koji bi iscrpeo svaki entitet. Deo o kome govorimo se naziva „Sanctus“. Sada dolazimo do tačke koja je važna.

Kada je entitet Jehoshuah odlučio da se vrati na lokaciju pod imenom Jerusalim u vreme praznika svojih ljudi, okrenuo se od rada ljubavi i mudrosti ka mučeništvu koje predstavlja ljubav bez mudrosti.

„Hosanna“ i prateći „Benedictus“ su zapisi onoga što je uzvikivano kada je Jehoshuah došao na mesto mučeništva. Opšte prihvaćeno mišljenje o toj izjavi - “Hosanna to the son of David! Hosanna in the highest! Blessed is he who comes in the name of the Lord!” (Slava sinu Davidovu! Slava najveća! Blagosloven onaj ko dolazi u ime Gospodnje!) - od strane onoga što nazivate crkvom je pogrešna interpretacija, pojava koja na žalost pokazuje mnogo veće distorzije nego većina takozvane mise.

Postojale su dve frakcije koje su pozdravile Jehoshuah, prvo, mala grupa onih koji su se nadali zemaljskom kralju. Međutim, Jehoshua je ušao jašući na magarcu i tim držanjem pokazao da nije zemaljski kralj i da ne želi da se bori niti protiv Rimljana, niti protiv Sadukeja.

Veći broj su činili oni, koje su rabini i starešine instruirali da ismevaju taj entitet, jer su se pripadnici hijerarhija plašili tog entiteta, koji je pripadao njihovim zakonima, i po njihovom mišljenju, izdao te zakone, povevši ljude za sobom.

Zvuk za ovaj instrument predstavlja tu suptilnu situaciju, koja se kao eho proteže kroz vaš prostor/vreme, i više od toga, mesto „Hosanna“ kada se ona okreće ka mučeništvu. Možemo govoriti samo uopšteno. Instrument nije doživeo punu snagu pozdrava tokom „Hosanna“ zbog intenzivne koncentracije koja je neophodna da bi se vibrirao taj deo kompozicije. Međutim, „Benedictus“ je u ovom izvođenju vibrirao drugi entitet. Zbog toga je koncentracija instrumenta popustila i on se istog trenutka otvorio za snažniji pozdrav.

Ispitivač: Zvuk je onda, ako sam dobro razumeo, kreiran Isusovom odlukom da krene stazom mučeništva?

Ra: Ja sam Ra. To je u odnosu na ovaj instrument potpuno tačno. On je svestan određenog disbalansa u pravcu prevelike ljubavi, čak i do mučeništva, i još uvek nije izbalansirao tu distorziju. Ne želimo da sugerišemo da je taj kurs nesputane empatije pogrešan, već potvrđujemo njegovu perfekciju. To je primer ljubavi koji je služio kao svetionik za mnoge.

Za onoga ko traži, moraju se razmotriti posledice mučeništva, jer se u mučeništvu završava prilika da se u denzitetu mučenika pruži ljubav i svetlo. Svaki entitet mora da traga za svojom najdubljom stazom.

Ispitivač: Da budem siguran da sam razumeo kako orionski entitet nalazi otvor u ovoj distorziji. Entitet se identifikuje sa mučeništvom i tako je sopstvenom voljom otvoren za pomoć orionske grupe da postane mučenik. Da li sam u pravu?

Ra: Ja sam Ra. U pravu ste samo s obzirom na veoma specifičnu poziciju u kojoj se instrument nalazi, a to je da je on uključen i posvećen radu koji je magijski ili izuzetno polarizovan po svojoj prirodi. Grupa je pristupila ovom radu sa polaritetom ali stvarnom nevinošću kao magijskoj prirodi ovog polariteta.

Ispitivač: Kako je orionski entitet bio u stanju da iskoristi vezu uz „Hosanna“? Da li je to bilo samo usled mentalne distorzije instrumenta u to vreme, zbog sugestivnosti muzike ili je reč o metafizičkoj vezi sa vremenom Hrista?

Ra: Ja sam Ra. Prvo, poslednja pretpostavka je pogrešna. Entitet nije povezan sa entitetom Jehoshuom. Drugo, u ovom slučaju se javila jedinstvena okolnost. Ovaj entitet je privukao pažnju orionskog svetlosnog bića. To je ekstremno retko.

Entitet gaji intenzivnu privrženost učenju i primeru onoga koga nazivate Isus. Entitet je vibrirao najtežu verziju, Bahovu „Misu u B molu“. Samo na taj način je omogućen prodor. Kao što možete videti, to nije uobičajena pojava i ne bi se odigrala da je i jedan element izostavljen: iscrpljenost, sklonost ka jednom sistemu verovanja, pažnja orionskog entiteta i metafizička priroda tog određenog kompleksa reči.

Ispitivač: Šta je bio krajnji cilj orionskog entiteta s obzirom na entitet koji je pevao taj deo mise?

Ra: Ja sam Ra. Orionski entitet želi da ukloni instrument.

Ispitivač: Da li entitet potiče sa četvrtog ili petog denziteta?

Ra: Ja sam Ra. Instrument prima pozdrav peto-denzitetskog entiteta, koji je izgubio nešto od svog polariteta usled nedostatka kontrole nad strukturom celine uma/tela/duha instrumenta ili fizičkim kompleksom aktiviranim u žutom zraku.

Ispitivač: Vi govorite o drugoj osobi koja je pevala misu? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Ne.

Ispitivač: Mislim da ovde postoji određeni nesporazum. Pitao sam za osobu koja je pevala misu i koja je takođe primila pozdrav orionskog entiteta i moje pitanje je bilo kom denzitetu pripada taj orionski entitet.

Ra: Ja sam Ra. Mi smo govorili isključivo o instrumentu.

Ispitivač: U redu. Pogrešno sam razumeo. Mislio sam da govorite o nekom drugom u pevačkoj grupi ko se identifikovao sa pevanjem. Čitavo vreme smo govorili samo o instrumentu? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Žao mi je zbog ove zabune. Kao što kažete, ponekad glasovne vibracije nisu sasvim adekvatne.

Odgovor na ovo pitanje je verovatno povezano sa našim iskrivljenim poimanjem vremena, ali kako gledam na to, Putnici na ovom denzitetu sa petog i šestog denziteta bi morali u relativno visokom stepenu da budu adaptirani i morali bi da prate donekle drugačiju stazu do stepena koji su nekada posedovali na višem denzitetu i da mu se približe koliko mogu na trećem denzitetu. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Vaše pitanje nije dovoljno fokusirano. Obradićemo ovu temu uopšteno.

Postoje mnogi Putnici koje biste mogli nazvati adeptima koji ne deluju svesno na ovoj sferi. To je pitanje pažnje. Neko može biti izvrstan hvatač lopte u igri, ali ako ne prati putanju kojom je lopta bačena, ona može da zaobiđe entitet. U slučaju Putnika koji tragaju za tim da ponove stepen
U slučaju Putnika koji traga za time da ponovi stepen majstorstva koji je već stekao tokom prethodnih životnih iskustava, možemo napomenuti, da čak i kada je proces zaborava prevaziđen i dalje postoji aktivirano žuto telo (telo žutog energetskog centra, prim.prev.) koje ne odgovara onako kako je to slučaj kod adepta sa aktiviranim telom zelenog i plavog zraka. Tako, vi vidite neizbežnost frustracije i zbunjenosti usled teškoća da se upravlja finijim snagama svesti preko hemijskog aparata aktiviranog tela žutog zraka.

Ispitivač: Verovatno nećete odgovoriti na ovo pitanje, ali da li biste mogli da date neku sugestiju u vezi sa skorim odlaskom instrumenta u bolnicu?

Ra: Ja sam Ra. Možemo dati jednu sugestiju i ostalo prepustiti Kreatoru. Za svakoga je dobro da samog sebe shvati kao Kreatora. Svako može pomoći svakome uključujući i samog sebe putem skromne ljubavi prema sebi kao Kreatoru.

Ispitivač: U prethodnoj seansi ste govorili o izvesnim hebrejskim i sanskritskim glasovno-vibracionim kompleksima koji su moćni jer su matematički povezani sa kreacijom. Možete li proširiti ovo razumevanje na to kako su povezani?

Ra: Ja sam Ra. Kao što smo prethodno napomenuli, veza je matematička odnosno pripada raciu koji možete posmatrati kao muzički. Ima onih čiji bi kompleks uma želeo da pokuša da reši ovaj matematički racio, ali u sadađnjosti koloritet intoniranih vokala predstavlja deo koji se ne može adekvatno izmeriti. U svakom slučaju, on je ekvivalentan vrsti rotacije vaših primarnih materijalnih čestica.

Ispitivač: Ako se ti glasovi precizno vibriraju kakve bi to efekte moglo da ima ili kakvu upotrebu s obzirom na namere adepta?

Ra: Ja sam Ra. Možete razmotriti koncept simpatetičke rezonance. Kada se određeni glasovi tačni vibriraju, kreacija peva.

Ispitivač: Da li bi ti glasovi onda bili muzičke prirode u okviru nekog muzičkog dela sa više muzičkih glasovnih vibracija ili bi se to odnosilo samo na pojedinačne note? Šta bi više odgovaralo?

Ra: Ja sam Ra. Nije lako odgovoriti na ovo pitanje. U nekim slučajevima samo intonirani vokali imaju efekta. U drugim slučajevima, najbrižljivije sanskritske kombinacije, selekcija harmoničnih intervala takođe je rezonantna po prirodi.

Ispitivač: Onda bi adept koristio rezonantni kvalitet da bi postao u većoj meri jedno sa kreacijom i na taj način dostigao svoj cilj?

Ra: Ja sam Ra. To bi možda više odgovaralo stanju kada u tim okolnostima kreacija biva sve više sadržana unutar praktičara. Balans vašeg pitanja je tačan.

Ispitivač: Možete li mi reći muzički naziv note čija bi intonacija imala taj kvalitet?

Ra: Ja sam Ra. Ne možemo.

Ispitivač: I mislio sam da ne možete, ali sam smatrao da mogu da pokušam.

Onda pretpostavljam da se ona mora tražiti i odrediti na osnovu empirijske opservacije i njenih efekata na tragaoca. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je delimično tačno. Kako se vaše traganje nastavlja, vaša volja će biti dodata empiričkim podacima koji pooštravaju senzibilitet koju kontinuirani rad na način adepta pruža.

Ispitivač: Da li je vežba vatre najbolja za instrument ili postoji nešto bolje što bismo mogli učiniti od onoga što ste već sugerisali da pomognemo instrumentu?

Ra: Ja sam Ra. Nastavite kao do sada. Mi ne možemo govoriti o budućnosti, jer bismo time delovali na nju, ali postoji velika mogućnost/verovatnoća ako pratite stazu kojom sada idete da ćete doći do efikasnijih metoda za čitavu grupu.

Ispitivač: U jednoj od prethodnih seansi ste spomenuli da je kosa antena. Da li možete da proširite ovaj koncept i da kažete kako on deluje?

Ra: Ja sam Ra. To je teško učiniti zbog metafizičke prirode te kose-antene. Vaša fizika se bavi merenjima u fizičkom kompleksu iskustva. Metafizička priroda onih u vremenu/prostoru je takva da kosa, ako ima određenu dužinu, postaje neka vrsta električne baterije koja ostaje napunjena i podešena i sposobna je da uspostavi kontakt čak i kada postoje izvesne anomalije u kontaktu.

Ispitivač: Da li postoji optimalna dužina kose za to?

Ra: Ja sam Ra. Ne postoji spoljni limit dužine, već je, da tako kažemo, unutrašnji limit otprilike četiri prema četiri i pola inča u zavisnosti od snage kontakta i prirode instrumenta.


Ispitivač: Da li bilo ko na trećem denzitetu može da dostigne određeni stepen isceliteljskih sposobnosti ako poseduje odgovarajuću volju, želju i polaritet ili postoji minimalni balans energetskih centara koji je neophodan za to?

Ra: Ja sam Ra. Svaki entitet može trenutno da pročisti i izbalansira energetske centre. Na taj način oni, koji su blokirani, oslabljeni i pokazuju distorzije mogu, preko ljubavi i snagu volje, mogu postati iscelitelji. Da bi se bilo iscelitelj po prirodi, čovek mora sebe da obuči u disciplinama ličnosti.

Ispitivač: Kako upotreba magijskog rituala koji budi magijsku ličnost pomaže totalnosti celine uma/tela/duha? Možete li proširiti odgovor koji ste dali na prethodnoj seansi?

Ra: Ja sam Ra. Uspešnim buđenjem magijske ličnosti na odgovarajući način sopstvo budi svoje Više Ja. Na taj način je načinjen most između prostora/vremena i vremena/prostora i šesto-denzitetska magijska ličnost direktno doživljava treće-denzitetski katalizator tokom trajanja rada. Od velike je važnosti obazrivo osloboditi magijsku ličnost posle rada, da bi više ja ponovo preuzelo svoju odgovarajuću konfiguraciju analognu vremensko/prostornom umu/telu/duhu.

Ispitivač: Vi onda kažete da akt, signal ili ključ za buđenje magijske ličnosti treba da bude obazrivo ponovljen unazad na kraju invokacije. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To treba pažljivo obaviti, bilo u umu ili putem gestova.

Ispitivač: Buđenje magijske ličnosti za neofita (početnik, prim.prev.) nije obavezno delotvorno. Da li postoji neka tačka kada se čitav kvantum menja i od koje magijska ličnost stalno boravi u neofitu ili to može biti učinjeno u malim stepenima, procentima magijske ličnosti, kako neofit sve više postaje adept?

Ra: Ja sam Ra. Poslednje je tačno.

Ispitivač: Rečeno je da su tri aspekta magijske ličnosti moć, ljubav i mudrost. Da li je to tačno i da li su to jedini primarni aspekti magijske ličnosti?

Ra: Ja sam Ra. Tri aspekta magijske ličnosti, moć, ljubav i mudrost, se tako nazivaju da bi se skrenula pažnja na svaki aspekt posebno u razvoju osnovnog alata adepta; to je samo njegovo Ja. To ni u kom slučaju nije ličnost sa tri aspekta. To je biće jedinstva, biće šestog denziteta, ekvivalent onome što nazivate višem ja i istovremeno ličnost neverovatno bogata raznim iskustvima i suptilnim osećanjima.

Tri aspekta su data ne da bi neofit zloupotrebio svoje oruđe, već da bi mu pristupio sa balansiranim centrom ljubavi i mudrosti i time tragao za moći da bi služio.

Ispitivač: Da li je onda tačno da bi dobar način za razvijanje magijske ličnosti bila izmenjena meditacija prvo moći, zatim ljubavi i zatim meditacija mudrosti i zatim ciklično ponavljanje u tom pravcu?

Ra: Ja sam Ra. To je zaista odgovarajuća tehnika. U ovoj određenoj grupi postoji dodatna pomoć, jer svaki entitet manifestuje jedan od tih kvaliteta na način koji se približava majstorstvu. Tako vizualizacija može biti personalizovana i može biti generisana podrška unutar grupe.

Ispitivač: U prethodnoj seansi ste izjavili da pravi adept sve više i više živi u skladu sa onim što jeste. Da li možete da malo proširite ovu izjavu?

Ra: Ja sam Ra. Svaki entitet je Kreator. Entitet, postajući sve više svestan sebe, postepeno dolazi do prelomne tačke na kojoj odlučuje da traži služeći drugima ili služeći sebi. Tragalac postaje adept kada izbalansira crveni, narandžasti, žuti i plavi energetski centar, uz dodatak zelenog za pozitivni polaritet, okrećući se time indigo radu.

Adept tada počinje da u manjoj meri radi preliminarni ili spoljni posao, baveći se više funkcijama, i započinje unutrašnji posao koji je povezan sa bićem. Kako adept sve više postaje svestan kristalizovan entitet, on postepeno sve više manifestuje ono što je bio pre početka vremena: jedan beskonačni Kreator.

Instrument počinje da pokazuje rapidnu distorziju u pravcu porasta bola. Mi bismo zbog toga ponudili vreme za još jedno kratko pitanje pre nego što završimo seansu.

Ispitivač: Da li postoji nešto što možemo učiniti da bi instrument bio pogodniji za kontakt i da bismo unapredili kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Vi ste savesni. Aranžman je dobar.

Ja sam Ra. Ostavljam vas, moji prijatelji, u ljubavi i svetlu jednog beskonačnog Kreatora. Adonai.


@ajra lubavi sto ne stavi ovo na
http://ramaterijal.webs.com/knjigaiiiseanse5175.htm
?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: čet jun 07, 2012 5:59 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 11:10 am
Postovi: 19
I tako…eve ga uvod u Ra Materijal AKA Zakon Jednog AKA najbolje štivo u okolne tri galaksije spiralnog i četiri lentikularnog tipa.
Dobro, nisam bas siguran za ovo drugo… 

Don Elkins: Ova knjiga je tačna prepiska sa trake sa snimcima dvadeset i šest seansi eksperimenta stvorenog radi komunikacije sa vanzemaljskim bićima. Počeli smo eksperiment 1962. i poboljšavali proces devetnaest godina. Godine 1981. eksperimentalni rezultati naših napora su se promenili duboko u kvalitetu i preciznosti. Ova knjiga je jednostavno izveštaj početka ove kasnije faze našeg rada.

Od početka našeg eksperimentalnog rada, pa čak i pre nego što smo zvanično formirali istraživačku grupu, bilo je dosta konfuzije oko prirode našeg istraživanja. Želeo bih da naglasim da smatram moju tačku gledišta kao čisto naučnu. Mnogi čitaoci ovog materijala su koristili kao osnovu za svoju procenu ranije ustanovljene filozofske pristrasnosti koja su u rasponu od onoga što bih nazvao objektivno naučnim do subjektivno teološkim. Cilj naše istraživačke grupe nije ništa drugo sem da eksperimentalne podatke učinimo dostupnim. Svaki čitalac će, bez sumnje, doći do svog jedinstvenog zaključka o značenju ovog skupa podataka.

U poslednjih nekoliko godina bilo je mnogo kontroverzi o pojavama koje su bile očigledno nespojive sa prihvaćenim metodama naučno-istraživačkog rada. To je uključivalo stvari poput NLO-a, savijanje metala umom, psihičke hirurgije, i mnoga druga naizgled čudesna dešavanja.

Da dokaže, ili opovrgne, bilo koji od ovih navednih pojava svakako nije pravi zadatak običnog posmatrača. Međutim, većina mišljenja koje je u javnosti oformljeno u vezi sa ovim događajima izgleda da su proizvod brze i površne istrage. Posle skoro trideset godina istraživanja i eksperimentisanja u oblasti tzv paranormalnih pojava, moram da preporučim oprez prilikom donošenja zaključka.

Ako je moguće zaraditi novac, postati poznat, ili se zabaviti čineći prevaru, onda to neko obično i uradi. Kao posledica toga, paranormalne ili psihičke oblasti su primarna meta varalica, te
pažljiv istraživač obično treba da prodje kroz obilnu količinu "smeće" podataka ne bi li pronašao mogući dragulj istine. Ovo se posebno odnosi na filipinsku psihičku hirurgiju i veliki deo duhovne komunikacije uopšte.

Čini mi se da trenutno prihvaćena naučna paradigma nedovoljno adekvatna. Moje mišljenje je da je naša sadašnja prirodna filozofija veoma poseban slučaj mnogo šireg slučaja koji tek treba da se otkrije. Nadam se da je naše istraživanje u pravcu ovog otkrića. Posle asimilacije nekoliko miliona reči navodne vanzemaljske komunikacije, takođe je moje mišljenje da ova knjiga i kasniji sadržaji Ra materijala nose najkorisnije informacije koje sam otkrio. Kao rezultat svih ovih kopanja u prilično zbunjujućim područjima NLOlogije i parapsihologije, ja sam, naravno, formirao moj trenutni stav o tome kako stvari "zaista stoje". Ovo mišljenje može da se promeni u bilo koje vreme, kako postajem svestan buduće informacije. Ova knjiga nije namenjena da bude traktat mog mišljenja, tako da neću pokušati da odbranim njeno važenje. Sledeće je moja najbolja procena o onome što mi mislimo da radimo. Samo će vreme pokazati tačnost ove procene.

Naša istraživačka grupa koristi ono što volim da zovem "naštimovana trans telepatija " za komunikaciju sa vanzemaljskom rasom po imenu Ra. Koristimo engleski jezik jer je poznat Ra. U stvari, Ra-zna više o istom nego ja.
Ra je sleteo na Zemlju pre oko 11.000 godina, kao neka vrsta vanzemaljskog misionara sa ciljem da pomogne Zemaljskom čoveku u svojoj mentalnoj evoluciji. Po neuspehu u ovom pokušaju Ra se povukao sa Zemljine površine, ali je nastavio da pomno prati aktivnosti na ovoj planeti. Iz tog razloga Ra je veoma dobro informisan o našoj istoriji, jezicima, itd…

Verovatno najteže za razumeti o Ra jeste njegova priroda. Ra je šesto-denzitetski socio-memorijski kompleks. Pošto je Zemlja blizu kraja trećedensitetskog ciklusa evolucije, to znači da je Ra tri evoluciona ciklusa ispred nas. Drugim rečima, Ra-ovo trenutno evoluciono stanje je milionima godina ispred Zemljanima. Nije iznenađujuće da je Ra imao poteškoća u komunikaciji sa Zemljaninom pre 11.000 godina. Isti problem i dalje postoji u našem sadašnjem "prosvećenom" vremenu.

U trenutku pisanja ovog izveštaja, završili smo preko 100 eksperimentalnih seansi komunikacije sa Ra. Ovih 300.000 reči informacija mi je predločilo možda adekvatniju naučnu paradigmu. Samo vreme i budućnosti će služiti za proveru i proširenje ove paradigme.

NLOlogija je velika tema. Razumna količina pozadinskog materijala bi naduvala ovaj uvod do veličine knjige. Prema tome, ostatak uvoda ne pokušava da pokrije svaki deo ovog širokog i rastućeg polja proučavanja, već daje pregled nekih relevantnih delova našeg istraživanja od početaka do današnjih dana i kontakta sa Ra. Zamolio sam mog dugogodišnjeg naučnog saradnika, Karlu M. Rukert, da ispriča našu priču.

Carla L. Rueckert: Prvi put sam upoznala Don Elkins-a 1962. Za mene je bio fascinantan karakter, neobična kombinacija univerzitetskog profesora i psihičkog istraživača. Uradio je preko 200 hipnotičkih regresija, istražujući iskustva prošlosti pre rođenja i mogućnost da reinkarnacija možda nije samo moguća, već ono kako stvari zaista jesu.

Godine 1962. priključila sam se eksperimentu koji je Don stvorio kako bi počeo da testira hipotezu koju je razvio uz pomoć Harolda Price-a, inženjera Ford Motori Company. Price je upoznao Dona sa nekim informacijama koje je Don našao veoma interesantnim. Izvor je bio, navodno, vanzemaljski. Njegov sadržaj je u velikoj meri bio metafizički i činilo se u skladu sa svim što je Don naučio do tada. U okviru materijala instrukcije su bile date za pravljenje sredstava kako generisati još materijala sa ovog istog izvora, bez potrebe za stvarnim fizičkim kontaktom sa vanzemaljcima.

Donova hipoteza je bila da će taj fenomen biti produktivan, te je pozvao desetak svojih studenata inženjerstva da se uključe u eksperiment sa ciljem postizanja neke vrste telepatske veze sa izvorom sličnom onoj od detroitskih grupa. Ja sam bila trinaesti član, koji je postao zainteresovan za projekat preko mog prijatelja. U tim ranim danima pokušaja kontakta, sa Donom koji pokušava energično da drži situaciju pod kontrolom, meseci su prošli sa onim što se činilo kao izuzetnim ali zbunjujućim rezultatima. Dok smo sedeli "meditirajući", u skladu sa uputstvima, svi u grupi osim mene su počeli da prave čudne šumove svojim ustima. Što se mene tiče, moj glavni problem u tih prvih šest meseci je bilo zadržati ozbiljno lice i ne smejali jer su seanse postepeno postale promukla simfonija grlenih klikova, srkanja i lomljenja jezika.

Priroda eksperimenta promenila drastično, kada je grupu posetio kontaktirani iz Detroita. Kontaktirani je seo sa grupom i skoro odmah je kontaktiran očigledno telepatskim dejstvom govoreći: "Zašto ne govorite misli koje su vam na pameti? Mi pokušavamo da vas koristitimo kao instrumente za komunikaciju, ali svi ste blokiran strahom da nećete govoriti pravilno reči. "
Kroz ovaj instrument, Valter Rodžersa iz Detroita, Mičigen, grupa je upućena da se uzdrži od analize, da govori misli i da analizira komunikaciju tek nakon što se okonča.

Nakon te večeri, nije prošlo mesec dana, a da je polovina grupe počela da proizvodi informacije. Do trenutka kada je prošlo godinu dana, svi u grupi, osim mene, su bili u stanju da prime prenose. Govor je bio spor i težak u početku jer je svaki pojedinac želeo tačan dojam svake reči i, u mnogim slučajevima, želeo da bude u potpunosti kontrolisan zbog straha od greške u prenosu. Ipak, ovo je bio uzbudljivo vreme za originalnu grupu studenata koja je počela ovaj čudni eksperiment.
U januaru 1970. sam napustila svoj položaj školskog bibliotekara srednjoškolskog razreda privatne škole ovde u Luisvilu i otišla da radim za Dona puno radno vreme. Do tada je već bio ubeđen da bi velika tajna bivstva najbolje mogla biti istražena tehnikama za kontaktiranje vanzemaljske inteligencije i odlučan da pojača svoje napore u ovoj oblasti.

Tokom ovog perioda, Don je radio na mnogim perifernim oblastima NLO istraživanja, uvek pokušavajući da "sastavi delove slagalice." Jedna od velikih delove slagalice za nas je pitanje kako se NLO može materijalizovati i dematerijalizovati. Fenomen čini se nameće fiziku koju još nismo shvatili i sposobno je da koristi istu. Don je prošao kroz mnogo seansi pre no što sam mu se pridružila u istraživanju i sistematski je precrtao svako ime sa svoje liste. Tražio je materijalnu manifestaciju, ne onu koju bi mogao da dokaže, već onu u koju je sam mogao da poveruje. Njegov osećaj je bio da su materializacije koji seanse manifestuju možda iste ili slične prirode kao i materializacije NLO-a. Zbog toga, njegovo rezonovanje je bilo, da će mu posmatranje mehanizma materijalizacije i dematerijalizacije u seansi omogućiti da postavlja preciznije hipoteze u vezi sa NLO-a.

Godine 1971., nakon što sam bila na nekoliko jalovih pretraga materijalizacije medijuma sa Donom, otišli smo do seanse koju drži sveštenik Džejms Tinglei iz Toleda, sveštenika Spiritističke crkve.
Otišli smo da vidimo demonstraciju velečasnog Tingleja četiri puta. Pre prvog puta, Don je ležerno ispitao skromnu salu velečasnog Tingleja i spolja i iznutra. Izgrađenu od betonskih blokova, poput garaže. Nije bilo naprava unutar ili van objekta. Nisam znala da je Don to radio. Ja sam samo sedela i čekala da počne demonstracija.

Ova poslednja tačka je važna kada je reč o istraživanjima psihe bilo koje vrste. Don je uvek govorio da je jedna od mojih alatki kao naučnog saradnika moja velika lakovernosti. Skoro svako može da zbija šale na moj račun, jer ne kapiram brzo. Imam način prihvatanja stvari kako dolaze i prihvatam ih zdravo za gotovo a tek posle analiziram šta se desilo. Ova lakovernost je vitalni faktor u dobijanju dobrih rezultata u paranormalnim istraživanjima.
Želja za dokazom neminovno će dovesti do nikakvih rezultata i jalovih eksperimenata. Otvoren um, voljan da bude lakoveran, vodi svog vlasnika na jednu vrstu subjektivne i lične sigurnost koja nije isto što i dokaz jer ne može da se sistematski reprodukuje u drugima. Međutim, ovo subjektivno znanje je centralni deo duhovne evolucije o kojoj Ra govori tako ubedljivo u ovoj knjizi i koje smo istraživali dugi niz godina.

Seansa je počela, kao i sve seanse kojima sam prisustvovalao, sa ponavljanjem Očenaš i pevanje himni kao što su "Rock of Ages" i "Hodao sam u bašti." Bilo je oko dvadeset šest ljudi u toj pustoj sobi, sedeći na stolicama u ovalnom krugu. Sveštenik Tinglei se povukao iza jednostavne zavese i takođe seo u stolicu na rasklapanje. Od dogadjaja prve seanse, možda najinteresantniji mi je bila pojava dosta solidnog duha poznatog kao "Sestra". Želela je da govori sa mnom i da mi se zahvali što pomažem Donu. Pošto nisam imala bliske prijatelje monahinje, bila sam poprilično zbunjena. Tek dosta kasnije, kada nas je Don vraćao kući i osvežio moje sećanje, shvatila sam da mu je majka, koja je umrla pre nego što sam je upoznala, bila je poznata u porodici kao "Sestra".

U toj, a i u narednoj seansi, kada smo Don i ja bili pozvani, mogli smo da vidimo figure nalik duhovima od materijalizovanog Duha sasvim jasno. Iako oštećenog noćnog vida, mogla sam da razaznam obrise, ali je Don mogao da vidi čak i pramenove kose na svakom entitetu.

Tokom druge seanse posebno inspirativan "Učitelj" se pojavio iznenada a u sobi je postalo veoma hladno. Dao nam je inspirativnu poruku i onda rekao da će nas dodirnuti kako bismo znali da je bio stvaran. To je uradio, sa dovoljno snage da mi napravi modricu na ruci. Onda nam je rekao da će proći kroz nas kako bismo znali da nije sa ovog densiteta. To je uradio i ostavio svakako zanimljiv osećaj dok smo gledali to kako se dešava. Podigao je ruke, blagoslovio sve u sobi, vratio se kroz nas i slio u mali bazen na podu i nestao.

Godine 1974. Don je odlučio da je vreme da postanem ozbiljniji student umetnosti kanalisanja. Tvrdio je da je dvanaest godina sedenja i slušanja inspirativnih poruka dosta i da je vreme za mene da preuzmem deo odgovornosti za te "kosmičke propovedi", kako ih je Bred Steiger nazvao
a u kojima sam tako uživala. Počeli smo seriju svakodnevnih sastanaka ne bi li intenzivno radili na mom mentalnom podešavanju. Mnogi od onih koji su dolazili na naše meditacije u nedelju uveče su čuli za dnevne sastanke i isto se pojavili, te smo u roku od tri meseca generisali oko desetak novih telepatskih prijemnika.

Tokom procesa ovih intenzivneih meditacija uveli smo naš dugogodišnju naviku držanja kasetofona uključenim kad god smo počeli seansu. Koristeći neke od obima materijala koji je naša grupa prikupila, sastavilla sam neobjavljeni rukopis, Glasovi Bogova, koji je sistematski ponudio vanzemaljsko stanovište a registrovano na našim grupnim sastancima. 1976, kada smo Don i sam počeli da pišemo Tajne NLO, (u izdanju privatne štampe i dostupni putem e pošte) taj neobjavljeni rukopis je bio od velike pomoći.

Tokom ovog perioda desilo se svojevrstan sinhronicitet. Don i ja, koji smo zvanično započeli partnerstvo kao L / L Istraživanje (Ljubav / Svetlo) 1970. g, napisali smo neobjavljenu knjigu pod naslovom Raspeće Esmeralde Svitvoter 1968.

Godine 1974. Andrija Puharič je objavio knjigu sa naslovom URI. Knjiga je priča o istrazi dr Puhariča o Uri Geleru i njihovim neočekivanim komunikacijama sa vanzemaljskim inteligencijama. Tip kontakta je bio prilično nov u tome da bi neki objekat poput pepeljare prvo levitirao, signalizujući dr Puhariču da ubaci kasetu u svoj rekorder. Dugmiće za snimanje bi zatim pritisnula neka nevidljiva sila i mašina bi snimala. Po puštanju kasete, poruka iz vanzemaljskog izvora je bila prisutna. Don je bio impresioniran velikim brojem korelacija između tih poruka i naših sopstvenih istraživanja.

Knjiga je fascinantna sama po sebi ali je nama bila posebno fascinantna zbog velikog broja različitih i ubedljivih sličnosti između likova u realnom životu dnevnika rada Dr Puhariča sa Urijem i navodno izmišljenim likovima u našoj knjizi. Nakon poziva njemu, otišli smo u Njujork da se sastanemo sa Andrijom i podelimo naše dugogodišnje istraživanje sa njim upoređujući beleške. Kada je naš genijalni domaćin izašao na verandu da nas dočeka, ja sam zastala, zapanjena, da osmotrim kuću. Čak je i kuća u kojoj je živeo u zemlji severno od Njujorka bila potpuno ista kao i kuća koju je njegov izmišljeni kolega posedovao u našoj knjizi. Sličnost je bila tolika da nisam mogla da ne pitam: "Andrija, šta se dogodilo sa vašim božurima? Kada sam pisala o vašoj kući, videla sam da vam je prilaz parkingu okružen božur žbunjem". Puharič se nasmejao, "A, njima. Dao sam ih poseći pre tri godine. "

1976. smo odlučili da pokušamo uvod u čitav spektar paranormalnih fenomena koji su uključeni u tzv NLO kontakata fenomen. Ovaj fenomen nije jednostavan. Dapače, zahteva prilično sveobuhvatno razumevanje i svest o nekoliko različitih polja istraživanja. Kako je Ra materijal direktan izdanak našeg stalnog istraživanja sa "navodnim" vanzemaljskim entitetima, izgleda odgovarajuće sada predstaviti neke od koncepata iznetih u toj knjizi kako bi čitalac mogao imati podesan uvod u "način razmišljanja", što uveliko pomaže razumevanju ovog rada.

Prva stvar koju treba reći o NLO fenomenu jeste da je izuzetno čudan. Ozbiljni istraživač, što više čita i sve više istražuje na terenu, i sam nalazi sebe manje podobnim da razgovara o NLO fenomenu na razuman i "prizeman" način.Više od pola ljudi u Sjedinjenim Državama su u nacionalnim anketama izjavili da veruju da su NLO stvarni, a televizijske serije i filmovi odražavaju rasprostranjeno interesovanje za ovaj predmet. Ipak, postoji samo nekoliko istraživača koji bi se upustili u to da su sposobni da razumeju fenomen u potpunosti. Dr J. Alen Hinek je nazvao ovaj kvalitet istraživanja faktor, "velike neobičnosti" i povezao količinu velike neobičnosti sa verovatnom ispravnošću slučaja.

Neki od ljudi koji vide NLO imaju iskustvo nemogućnosti da se prisaberu za neko vreme nakon susreta. NLO je vidjen a onda svedok nastavlja sa svojom dnevnom rutinom. U nekom trenutku, primeti se da je određeno vreme izgubljeno što se ne može objasniti. Vrlo često ti isti ljudi prijavljuju vrstu iritacije očiju, ili konjuktivitis, a ponekad i probleme sa kožom. U ekstremnim slučajevima, osoba kojoj je nestalo vreme i videla NLO će razviti promene ličnosti i naći za neophodno da zatraži pomoć psihologa ili psihijatra za savetovanje. Dr R. Leo Sprinkle, profesor psihologije na Univerzitetu Vajoming, sprovodi godišnje susrete ljudi koji su iskusili ovu vrstu i druge vrste "Bliskih susreta".

U psihijatrijskoj terapiji je istražen jedan od poznatijih NLO susret slučajeva, konkretno slučaj Beti i Barni Hil. Hilovi su videli NLO i izgubili neko vreme ali su uspeli da umanje značaj ovih događaja u njihovim glavama dovoljno da nastave sa svojim svakodnevnim životima. Medjutim, tokom nekoliko meseci, oboje su počeli da doživljavaju košmare i napade nervoze.

Psihijatar kome su se obratili za pomoć često je koristio regresivne hipnoze radi terapeutskog rada. Radio je sa Hilovima odvojeno i našao, na njegovo čuđenje, da su, kada su upućeni da se vrate na izvor njihove nevolje, i gospodin i gospođa Hil ispričali da su odvedeni na NLO brod, medicinski ispitani i vraćeni svom autu.

Don i ja smo tokom godina istražili dosta zanimljivih slučajeva, ali, možda će opis jednog dovoljno da pokaže neke izuzetnije čudnovatosti koje se obično povezujuju sa onim što dr Hinek naziva "Bliski susreti treće vrste". U januaru. 1977, samo osamnaest sati nakon NLO iskustva naših svedoka, pozvani smo od našeg prijatelja, hipnotizera Lorens Alison-a. Lorens je bio kontaktiran od strane majke svedoka, koja je bila izuzetno zabrinuta za svog sina. Dogovorili smo sastanak sa svedokom, devetnaestogodišnjim diplomcem srednje škole koji je radio kao vozač kamiona.

Video je letelicu dužine oko dvanaest metara i tri metra visine, boje zalazećeg sunca, na veoma niskoj nadmorskoj visini od oko 30 do 50 metara. Letelica je bila toliko svetla da su ga bolele oči, ali nije mogao da skloni pogled sa nje. Iskusio je dosta straha i izgubio svaki osećaj da ustvari vozi automobil. Kada je neposredno bio ispod NLO, naglo je ubrzala i nestala. Kada je dečak stigao kući, njegova majka je bila uznemirena jer su mu oči bile potpuno krvave. Mogao je da ukaže svoj vremenski gubitak jer je izašao baš kada se televizijski program završio i pošto je primetio vreme njegovog dolaska kući. Izgubio je trideset i osam minuta svog života.

Mladić je želeo da pokuša regresivnu hipnozu ne bi li "pronašao" svoje izgubljeno vreme. Složili smo se, i nakon prilično dugog hipnotičkog uvoda, odgovarajuće stanje koncentracije je postignuto a svedok se vratio do tačke kada je bio direktno ispod NLO. Odjednom je bio u brodu u kružnoj sobi koja izgledala bar duplo veća od čitavog broda kako se činilo spolja. Video je tri objekta, od kojih nijedan nije izgledao ljudski. Jedan je bio crni, jedan crven a jedan je bio bele boje. Svi su izgledali kao neka vrsta mašine. Svaki entitet se doimao da je ličnost, iako niko nije govorio dečaku, a on je pretrpeo neku vrstu fizičkog pregleda. Nakon kraja ispitivanja mašine su se spojile u jednu, a zatim nestale. Brod zaneo i zatresao nakratko, a zatim je svedok ponovo bio u svom automobilu.
Ukoliko ste zainteresovani za čitanje u potpunosti o ovom slučaju, to je objavljeno u Biltenu Apro, Flying Saucer Review, u Međunarodnom NLO Reporter i Mufon NLO vestima.

Jedan od najpoznatijih aspekata bliskih susreta je iskustvo koje je naš svedok imao o naizgled razumevanju onoga što su vanzemaljci mislili i osećali bez govora da se desio. Telepatska komunikacija je dugo bila predmet mnogih eksperimenata i, iako ima mnogo zanimljivih istraživanja, nikada nije bilo definitivne studije koja dokazuje dobru telepatsku komunikaciju. Shodno tome, polje istraživanja telepatije je i dalje definitivno pogranična oblast psihičkog istraživanja. Međutim, svako ko je ikada naslutio da će telefon da zazvoni, ili je znao šta je neko hteo da kaže pre nego što je rekao, doživeo je barem blagi primer telepatije. Don navodi da su telepatski eksperimenati između njega i Uri Gelera u potpunosti bili uspešni. Međutim, pošto namerno nisu obavljeni pod rigoroznom naučnom kontrolom, nisu mogli biti uključeni u bilo koji uobičajeni izveštaj. Ustvari, naše mišljenje je da rigorozne kontrole imaju sputavajući uticaj na ishod bilo koji eksperimenat ovog tipa.

L / L istraživanje, koje je od 1980, ogranak Rock Creek Istraživanja i Development Labs-a, do dandanas drži nedeljne sastanke otvorene za svakoga ko je čitao naše knjige. Mi i dalje imaju tendenciju da ubacimo reč "navodna" pre reči "telepatska komunikacija sa vanzemaljcima", jer dobro znamo da ne postoji način dokazivanja ovog osnovnog koncepta. Međutim, fenomen svakako postoji - milioni reči naših sopstvenih fajlova i više miliona reči u fajlovima drugih grupa "svedoče o toj činjenici.

Bez obzira na povremene frustracije uključene u paranormalna istraživanja, ozbiljni istraživač NLO fenomena treba da bude uporan u svojoj istrazi srodnih pojava, poput mentalnog savijanja metala (mislima). Fizika o kojoj Ra govori, a ima veze sa pravom prirodom stvarnosti , nalaže mogućnost delovanja na daljinu pod uticajem uma, konkretno volje. Uri Geller je testiran na nekoliko mesta širom sveta uključujući i Stanford Istraživačke Laboratorije, te impresivna lista publikacija o rezultatima tih testova postoji, pre svega Geler Papiri kao i izdanak ovog fenomena savijanja metala, Island Radovi.

Jedan od primera koji pokazuje bliske veze između NLO i mentalnog savijanja nam se desilo u julu 1977, nakon što je naša knjiga Tajne NLO objavljena. Bili smo intervjuisani te je žena u obližnjem gradu čula emisiju i bila veoma zainteresovana za ono što smo imali da kažemo, jer njen sin, normalni četrnaestogodišnji dečak, imao NLO susret. Bio je probuđen nekim zviždukom, otišao do vrata i video svetlo tako jako da je privremeno bio oslepljen. Opet, kao što je to često slučaj, bilo je to iste noći kada su ljudi u blizini takođe videli svetla na nebu. Žena nam je napisala pismo Don je odmah pozvao i pitao za dozvolu da razgovara sa njenim sinom. Nakon saslušanja mladića na Donovo zadovoljstvo, Don ga je zamolio da uzme komad srebrnine i naredi mu da se savije bez dodirivanja na neki čvrst ili nasilan način. Četrnaestogodišnjak je pokupio viljušku, uradio kako je Don predložio i viljuška se odmah savila skoro duplo.

Dečak se toliko iznenadio da se nije hteo vratiti do telefona, a njegova majka nije bila u stanju da ga ubedi u neku korist ako se nastavi sa eksperimentima. Imala je dovoljno sluha da shvati da bi u malom gradu u kome je živeo bilo kakav publicitet koji bi mu mogao doći na temu savijanja metala bio na njegovu štetu, jer bi ljudi malog grada reagovali na jako predvidiv način.

Ipak, veza je tu sasvim jasna. Džon Tejlor, profesor matematike na Kings koledžu u Londonu, ponudio je svoju knjigu, Superumovi, da bi svoje pažljive eksperimente sa metalnim-savijanjem učinio dostupnim svetu. Tejlor je koristio samo decu, njih pedesetak, a za veliki deo svog eksperimenta koristio je metalne i plastične objekte zapečaćene u staklenim bocama zatvorenim sa strane mehom za naduvavanje, tako da deca nisu mogla zapravo dodirnuti objekte bez razbijanja stakla. Pod ovim kontrolisanim uslovima deca su i dalje bila u stanju da saviju i razbiju mnogobrojne objekate. Kako budete čitali Ra materijal početi ćete da otkrvate zašto su uglavnom deca u stanju da urade ove stvari, i šta sposobnost da se to uradi ima veze sa ostatkom NLO poruke.

Kako ja nisam naučnik, sada ću prepustiti pripovedanje nazad Donu, čija biografija više odgovara ovoj diskusiji.

Don: Pitanje koje se ponavlja kada su u pitanju mentalne demonstracije jeste: kako se paranormalni događaj dešava? Odgovor možda leži baš u domenu okultnih teorija, koja se tiče postojanja raznih "ravni."

Nakon smrti pojedinac se nađe u jednom od ovih ravni postojanja o kojima se govori u vezi sa okultnom filozofijom, a koja zavisi od duhovne prirode ili razvoja osobe u trenutku njegove smrti. Kliše koji pokriva ovu teorija jeste blaženo "svaka ptica svome jatu leti." Kada se duh materijalizuje u našu realnost, obično dolazi sa jedne od ovih ravni u svoju zemaljsku posetu. U principu, teorija je da je planeta neka vrsta duhovne destilerije, sa reinkarnacijom koja se odvija u fizičkom svetu sve dok pojedinac ne postane dovoljno razvijen u duhovnom smislu ne bi li dosegao više ravni postojanja, tako da više nema potrebe za razvojnim lekcijama ove planete.

Većina ove teorije je razvijena kao rezultat prijavljenih kontakata i komunikacije sa stanovnicima ovih navodno odvojenih realnosti. Lično, došao sam do zaključka da se ovi nivoi prožimaju sa našim fizičkim prostorom i međusobno koegzistiraju, ali sa vrlo malo svesti jednih o drugima. Jednostavna analogija, koju sam i ranije navodio, jeste da se razmotre akteri u dva različita TV šoua, oba glediva na istom prijemniku, ali međusobno razdvojena. Čini se da je to ono što doživljavamo u svakodnevnom životu: jedan kanal ili gustina (densitet) postojanja potpuno nesvesna bezbroj entiteta koja zauzimaju druge frekvencije našeg fizičkog prostora. Poenta svega ovoga je da naša stvarnost nije krajnja ili jednina; ona je, u stvari, naša realnost samo trenutno.

Mnogi NLO izveštaji daju dovoljno dokaza da ugledani objekat vuče svoje poreklo iz jedne od ovih drugih realnosti, ili densiteta, baš kao i materijalizovani duhovi. Želeo bih da naglasim da to nikako ne imlicira njihovu nestvarnosti, već pomera NLO realnost od naše. Dajem analogiju: Kanal 4 na TV-u je ekvivalentan, ali pomeren od Kanala 3 na istom TV-u.

Ukoliko bi vam rekli da napravite maketu ma kog atoma koristeći nešto veličine graška za jezgro, bilo bi neophodno imati oblast veličine fudbalskog stadiona da sadrži čak najdublje orbitalne elektrone. Ukoliko bi grašak postavili na centar linije od pedeset jardi, mala pamučna lopta na najviša mestima na tribinama mogla bi predstavljati elektron atoma. Postoji vrlo malo stvarne materije u fizičkoj materiji. Kada pogledate zvezde na noćnom nebu, verovatno ćete videti nešto sasvim slično onome što bi videli kada biste mogli da stanete na jezgro bilo kog atoma "čvrstog" materijala i gledali spolja ka našem okruženju. Da bi vam pokazao elektron, fizičar će vam verovatno pokazati njegov zakrivljeni trag na fotografskoj ploči. Ono što vam verovatno neće reći jeste da je to posredni dokaz. Sam elektron nikada nije viđen; samo njegov uticaj na guste medije se može zabeležiti. Moguće je, naravno, napraviti precizne matematičke kalkulacije o onome što zovemo elektron. Za tako nešto moramo znati neke podatke o jačini magnetnog polja, naboju elektrona, i brzini. Ali pošto magnetno polje nastaje pomeranjem čestica, koje su s druge strane empirijski posmatrana pojava, nalazimo da je cela matematička kamuflaža skriva činjenicu da sve što znamo jeste da naelektrisane čestice imaju uticaj jedni na druge. Mi još uvek ne znamo šta su naelektrisane čestice, ili zašto stvaraju efekat uticaja-na-daljinu.

Stariji naučnici će se prvi složiti da ne postoji tako nešto poput apsolutnog naučnog objašnjenja nečega. Nauka je, zapravo, metod ili sredstvo predviđanja, o vezi uzajamnog odnosa jednog ili više posmatranja. U fizici, to se obično radi preko jezika matematike. Naše naučno učenje je učenje posmatranjem i analizom ovog posmatranja. U kontekstu prodora do osnovnih suština stvari, mi zaista ne razumemo ništa.

Magnetno polje nije ništa drugo nego matematički metod izražavanja relativnog kretanja između električnih polja. Električna polja su složene matematičke interpretacije potpuno empirijskih posmatranja koja se navode kao Kulonov zakon. Drugim rečima, naša šuma naučnih saznanja i objašnjenja sastoji se od stabala o kojima razumemo ništa sem njihovog efekta, njihovo postojanje.

Nekom ko nije upoznat sa unutrašnjim radom savremene nauke, može izgledati da savremeni čovek ima svoju okolinu uredno pod kontrolom i potpuno shvaćenom. Ništa ne može biti dalje od istine. Lideri nauke, koji istražuju granice moderne teorije neprekidno se sukobe među sobom. Čim teorija počinje da poprima široko prihvatanje kao validna u predstavljanjeu fizičkih zakona, neko utvrdi neslaganje, ista mora da bude ili izmenjena ili u potpunosti odbačena. Možda najpoznatiji primer za ovo jeste Njutnovo " F=MA." Ovo je držalo status fizičkog zakona pre nego što je utvrđeno da je greška. Ne znači da se jednačina nije pokazala kao veoma koristna: koristili smo je za projektovanje svega i svačega od raketa do katodnih televizijskih cevi; ali tačnost ne važi kada se primeni na akceleratore atomskih čestica poput ciklotrona. Da bi mogla tačno da se predvidi trajektorija čestica neophodno je da se uradi relativistička korekcija koju je formulisao Ajnštajn. Interesantno je napomenuti da se ova korekcija zasniva na činjenici da je brzina svetlosti potpuno nezavisna od brzine njenog izvora.

Da je Njutn prodro dublje u zakone kretanja možda je mogao sam da napravi ovakvu relativističku ispravku, a zatim izjavi da će korekcija brzine uvek biti bez posledica, jer je brzina svetlosti daleko veća od bilo koje brzine dostižne čoveku. Ovo je bilo sasvim tačno u doba Njutna, ali definitivno nije slučaj i sada. Mi i dalje imamo tendenciju da razmišljamo o brzini svetlosti kao fantastičnoj i nedostižnoj, ali sa pojavom svemirskih letova, novi poredak brzina se pojavio. Moramo da promenimo razmišljanje u kontekstu našeg poimanja normalne zemaljske brzine. Umesto prihvatanja brzine svetlosti u odnosu kilometara u sekundi, posmatrajte istu u odnosu broja prečnika Zemlje u sekundi. Gotovo nezamislivih 300.000 kilometara u sekundi postaje potpuno zamisliva dvadeset tri prečnika zemlje u sekundi, ili, mogli bismo da posmatramo brzinu svetlosti u kontekstu prečnika našeg Sunčevog sistema i da kažemo da je brzina svetlosti oko dva prečnika dnevno.

Ajnštajnova tvrdnja da je sve relativno je toliko zgodna da je postala kliše naše kulture. Ako nastavimo budemo relativistički u razmatranju veličine prirodnih pojava u odnosu na veličinu naše galaksije. Ako pogledate u vedro noćno nebo, skoro sve vidljive zvezde su u našoj galaksiji. Svaka od ovih zvezda je sunce poput našeg. Obračun odnosa broja sunaca u našoj galaksiji sa brojem ljudi na planeti Zemlji otkriva da postoji šezdeset sunaca za svaku živu osoba na Zemlji danas (’83). Svetlu je potrebno preko četiri svetlosne godine da stigne od Zemlje do čak najbliže od tih zvezda. Da bi se dosegnule najudaljenije zvezde u našoj galaksiji trebalo bi 100.000 svetlosnih godina.

Ovi proračuni su urađeni pod pretpostavkom da svetlost ima brzinu. Ovo može biti pogrešna pretpostavka pod svetlom nove teorije, ali njena očigledna brzina je koristan alat za merenje vrednosti, tako da je koristimo u svakom slučaju.

Dakle imamo kreaciju u kojoj smo i koja je toliko velika da pri brzini od dvadeset tri zemljina prečnika u sekundi moramo putovati 100.000 godina ne bi li izašli iz sopstvenog dvorišta. To je veliko dvorište, i bilo bi izgleda raskošna čak i za najambicioznije nebeske arhitekate, ali istina je da je cela ova galaksija od preko 200 milijardi zvezda samo jedno zrno peska na ogromnoj plaži. Postoje nebrojeni trilioni galaksija poput naše, svaka sa svojim sopstvenim milijardama zvezda, raširenih širom onoga što je, čini se, beskonačni prostor. Kada pomislite o zapanjujućem prostranstva naše kreacije i detinjoj fazi našeg znanja o njoj, počinjete da vidite potrebu za uzimanje u obzir velike verovatnoće da naš sadašnji naučni pristup u istraživanju tih prostranstava je poput primitivno izbušenog kanua.

Najzbunjujući problem nauke je oduvek bio pronalaženje zadovoljavajućeg objašnjenja onoga što se zove akcija na daljinu. Drugim rečima, svako zna da, ako pustite nešto to će pasti, ali niko ne zna tačno zašto. Mnogi ljudi znaju da naelektrisanja gurnuti ili privlače jedni na druge, čak i ako su razdvojeni u vakuumu, ali opet niko ne zna zašto. Iako fenomeni su prilično različiti, jednačine koje opisuju snagu interakcije su veoma slični:
za gravitaciju: F = Gmm'r2
za elektrostatičku interakciju: F = Kqq'r2


Sila privlačenja između naše planete i našeg sunca je opisana gravitacionom jednačinom. Sila privlačenja između elektrona i jezgra atoma je opisana jednačine elektrostatičkog uzajamnog dejstva. Svaka od ovih jednačina je eksperimentalno utvrđena. One nisu očigledno u vezi na bilo koji način, a opet obe opisuju situaciju u kojoj sila privlačenja opada sa kvadratom rastojanja

Matematičko predstavljanje efekta akcije na daljinu se naziva polje, kao što su gravitaciono ili električno polje. Najveća nada Alberta Ajnštajna je bila da će naći jedinstvenu vezu koja bi objasnila efekat i električnog i gravitacionog fenomena, u stvari, teoriju koja bi objedinila celu fiziku, ujedinjenu teoriju polja. Ajnštajn je verovao da je to bilo stvaranje totalnog reda i da su svi fizički fenomeni evoluirali iz jednog izvora.

Ova ujedinjena teorija polja, koja opisuje materiju kao čisto polje, je sada postignuta. Čini se da je čitava situacija bila analogna rešenju teško shvatljive kineske slagalice. Ako možete da utvrdite da se pravi ključ okreće među toliko pogrešnim, slagalice se lako otvara. Djui B. Larson je našao rešenje za ovaj problem, i ne samo da se slagalica otvorila, već je otkrio elegantno adekvatnu ujedinjenu teoriju polja bogatu u praktičnim rezultatima, i, kao kod svake dobre kineske slagalice, rešenje nije bilo složeno, već samo neočekivano. Umesto da pretpostavi pet dimenzija, Larson je pretpostavio šest, i pravilno ih označio kao tri dimenzije prostora i tri dimenzije vremena. Pretpostavio je da postoje trodimenzionalne koordinate vremena analogno našem posmatranom trodimenzionalnom prostoru.

Rezultat ovog pristupa jeste da sada neko može da iz osnovnog postulata Larsonove teorije izračuna svaku fizičku vrednost u našem fizičkom univerzumu, od subatomskih do zvezdanih. Ova dugotražena ujedinjena teorija polja je drugačija, jer smo navikli da razmišljamo o vremenu kao jednodimenzijonalnom, poput potoka koji se kreće u jednom smeru. Ipak, jednom kada ga prihvatite, koordinatno vreme je matematički prijemčiviji koncept za rad. Profesor Frenk Mejer Odeljenja za fiziku na Univerzitetu u Viskonsinu kvartalno distribuira bilten naučnicima zainteresovanim za novu teoriju Larsona, koja istražuje zbunjujuća pitanja u fizičkoj teoriji koristeći Larsonov pristup. Bio sam zainteresovan da testiram Larsonovu teoriju i uradio mnoge kalkulacije koristeći njegov postulat. Uverio sam se da je njegova teorija zaista upotrebljiva ujedinjena teorija polja.

Sam sam razmišljao o nekoliko interesantnih izjava dobijenih preko kontaktiranih od strane navodnog NLO izvora pre otkrivanja Larsonovog rada u ranim šezdesetim. Iako ljudi koji su dobili te komunikacije nisu ništa znali o problemima moderne fizike, dobijali su informacije koje su očigledno bile prilično centralne za fizičku teoriju: prvo, oni su predločili da je problem naše nauke što ne priznaje dovoljno dimenzija. Drugo, izjavili su da se svetlo ne pomera; svetlo jeste. Larsonova teorija pretpostavlja šest dimenzija, umesto uobičajene četiri, i nalazi da se čisto polje, za koju je Ajnštajn verovao da će predstavljati materiju, kreće spolja iz svih tačaka u prostoru jediničnom brzinom ili brzinom svetlosti. Fotoni su kreirani zbog vibracionog pomeranja u prostor-vremenu, fabrici polja. Osim toga, kontaktirani su govorili da svest kreira vibraciju, ta vibracija je svetlo. Vibraciona pomeranja prostor-vremena u Larsonovoj teoriji je prva fizička manifestacija, što je foton ili svetlo. Prema NLO kontaktiranima, NLO spuste svoju vibraciju kako bi ušli na naše nebo. Ceo fizički univerzum pretpostavljen od Larsona zavisi od nivoa vibracije i kvantne rotacije čistog polja prostor-vremena.

Kontaktirani su sugerisali da vreme nije bilo ono što mi mislimo da jeste. Larson sugeriše istu stvar. Rečeno je da se NLO kreću u vremenu kao što se mi krećemo u prostoru. To bi bilo potpuno normalno u Larsonovom vreme-prostornom delu univerzuma.

Najzad, možda i najvažnije, kontaktirani su primili poruku da je kreacija jednostavna, sve jedna stvar. Larsonova teorija je matematička tvrdnja ovog jedinstva.

Za više informacija o Larsonovoj fizici, obratite se Međunarodnom društvu Ujedinjene nauke, grupi naučnika i filozofa koji trenutno promovišu Larsonovu teoriju. Njihova adresa je: Međunarodno društvo Ujedinjene nauke, Frank H. Mejer, predsednik, 1103 15. Ave, SE. Minneapolis, MN 55414.

Ono što fizičari nisu nikada ranije smatrali vredim istraživanja sada raste velikom brzinom. Akciju na daljinu, očigledno kao posledica neke vrste mentalne aktivnosti, čini se kao primetno ponavljajući efekat. Kada Uri Geller nastupa na televiziji, savija metal mislima i popravlja satove, često ima dosta dece koji pokušavaju da kopiraju Urijeve "trikove". Ponekad deca uspeju. Broj dece koja mogu izazvati pukotine i iskrivljenja u metalnim i drugim materijalim koji samo žele da se to desi je u porastu svaki dan. Kao što je ranije pomenuto, Džon Tejlor, profesor matematike na koledžu Kings, izveštava u svojoj odličnoj knjizi, Superumovi, o velikom broju testova rađenih u Engleskoj na nekoliko od ove darovite dece. Ako Gellerizing deca nastave da se uvećavaju u brojnosti i sposobnosti, 1980. će doživeti da TV fantazije poput "Moj omiljeni Marsovac", "Sanjam o Jeannie" i "Začarana" postanu deo stvarnosti.

Sa kontrolisanim, ponavljajućim eksperimentima poput onih koje je sproveo Tejlor i Stanford istraživački institut u Sjedinjenim Američkim Državama, počinjemo da imamo dobre čvrste raspoložive podatake za proučavanje. Postepeno se krećemo u poziciju iz koje možemo da počnemo da stvaramo nauku o "magiji," jer ono što je bilo zvano magijom kroz vekove se sada sve češće dešava, pre svega kod dece. U budućnosti, možda čak nađemo ovu "magiju", dodatu nastavnom planu i programu nauka na univerzitetima. U stvari, sadašnje discipline hemije, fizike, itd, su i dalje u osnovi "magija" za nas, jer smo i dalje u poziciji bez krajnjeg objašnjenja uzročnosti.


Zadnja izmjena: jokoonoko; čet jun 07, 2012 6:03 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: čet jun 07, 2012 6:00 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 11:10 am
Postovi: 19
Karla: Jedan od pojmova najpribližnijih sistemu studiranja koji dolazi iz istraživanja poruka kontaktiranih koji nudi navodni NLO kontakt jeste koncept besmrtnosti naše individualne svesti. Postoji duga mistična tradicija koja ide unazad mnogo pre biblijskih vremena, a koja nalaže besmrtnu dušu. Apostol Pavle u svojim poslanicama razlikuje ljudsko telo i duhovno telo. Mnogo pre doba Svetog Pavla, egipatski sveštenici su imali koncept ka i nalagali da ovo ka, ili duhovna ličnosti, postoji nakon smrti i da je bilo pravo skladište suštine svesti osobe koja je živela život. Egipćani su, naravno, pravili veoma brižljive aranžmane za život nakon smrti.

Ako pretpostavimo da je život nakon smrti verovatan, onda se takođe može pretpostaviti i život pre rođenja. Svaka majka koja ima više od jednog deteta će svedočiti na nesumnjivu činjenicu da svako dete dolazi u život ili inkarnaciju već opremljeno ličnošću koja se ne može objasniti okolinom ili nasleđem. Nakon što su svi faktori uzeti u obzir, ostaje jedinstvena ličnost sa kojom dete izgleda da je rođeno. Svako dete ima određene strahove koji se ne mogu objasniti u kontekstu strahova roditelja. Dete, na primer, može biti prestravljeno sa grmljavinom. Ostatak porodice može da bude savršeno spokojno u takvoj oluji. Drugo dete može biti izuzetno nadareno u sviranju instrumenta gde niti roditelji niti rodbina, koliko je roditeljima poznato, imaju muzičke sposobnosti.

Ovo nas vodi nazad do ozbiljnog razmatranja reinkarnacije. Prema navodnim NLO kontakt porukama, reinkarnacija je jedan od važnih koncepata za prihvatiti, jer kroz nju univerzum radi u cilju unapredjenja evolucije čovečanstva. Ova evolucija se vidi da ne samo kao fizička već i metafizička, ne samo tela nego i duha te se inkarnacija se u ovom sistemu filozofije vidi kao prilika za pojedinca da nastavi svoju evoluciju kroz brojna i raznovrsna iskustva.

Iako skoro dve trećine svetske populacije prihvata, ili je upoznato sa religijskim sistemom koji pretpostavlja reinkarnaciju, mi iz judeo-hrišćanske kulture nismo toliko upoznati sa ovim konceptom. Ipak, Donove istrage se činilo da ukazuju da je reinkarnacija verovatna i da sadrži situacije, veze, i lekcije koje je daleko lakše razumeti u svetlu znanja o prethodnim inkarnacijama.

Jedan sažet primer ovog odnosa, koje neki vole da nazivaju karma, jeste dečaka (koji traži da se njegovo ime se ne koristi) koji je u ovom životu iskusio takve intenzivne alergije na sva živa bića da nije mogao da kosi travu, miriše cveće, ili, u toku sezone cvetanja, provode mnogo vremena napolju. Pod hipnotičkom regresijom je detaljno doživeo dug život u Engleskoj. Bio je usamljenik čija je priroda bila takva da je izbegavao kontakt sa bilo kojim ljudskim bićem. Nasledio je prilično veliko imanje i proveo život na njemu. Njegovo jedino zadovoljstvo bila je veoma velika bašta koju je održavao. U njoj je gajio sve vrste cveća, voća i povrća.
Posle pregleda života, a dok je momak još uvek bio u transu, hipnotizer Lorens Alison je pitao dečaka, kao što je često bio slučaj, da kontaktira ono što se zove Više Ja. Dečak je priupitao svoje Više Ja da li je lekcija gde treba da stavlja ljude ispred svega drugoga naučena. Više Ja je odgovorilo da je lekcija zaista naučena. Hipnotizer je tada uputio dečaka da zamoli Više Ja, da li njegova alergija može biti izlečena, jer je lekcija naučena i alergija više nije bila potrebna. Više Ja se složilo. Hipnotizer je zatim pažljivo vratio dečaka iz hipnotičkog stanja i prišao svom klaviru na kom je bila magnolija. Kako magnolija cveta pao je polen na uglačanu površinu klavira, te je hipnotizer pokupio na polen u svoj dlan, odneo do dečaka i namerno dunuo polen direktno na dečakov nos. "Kako ste mogli to da mi uradite!", uzviknuo je dečak. "Znate kako sam alergičan." "Stvarno?", upitao je hipnotizer. "Ja ne čujem kako kijaš. " Dečak je ostao izlečio od svoje alergije.

Kada pokušamo da razmotrimo naš odnos sa univerzumom, počinjemo da uviđamo da postoji mnogo više u nebu i zemlji nego što se i pomislilo u većini filosofija. To je neverovatno ogroman univerzum, i ako imamo iskren odnos prema njemu, moramo, sami, prevazići ono što naši svakodnevni životi izgleda da obuhvataju. U Ra Materijalu dobar deo informacija raspravlja o našem istinskom odnosu sa univerzumom, ali dobro je shvatiti da imamo dugu tradiciju rada na onome što se možda najjednostavnije može nazvati magijska ličnost.

Magija je, naravno, mnogo zloupotrebljavan termin i uglavnom se shvata kao umetnost opsenarstva, ili iluzije. Kada neko vidi mađioničara, prihvata činjenicu da vidi veoma veštog iluzionistu.

Međutim, postoji studija o tzv magijskoj ličnosti koja ukazuje da postoji nit koja se provlači kroz naše svakodnevne živote a koju možemo da uhvatimo, i, koristeći tu nit, pomerimo sebe s vremena na vreme u okviru referentnih tačaka u kojima vidimo realnost kao onu od duhovnog tela, tu ličnosti koja postoji od inkarnacije do inkarnacije i zaista od "pre sveta i veka."
Radeći na ovoj magijskoj ličnosti, po interospekciji iskustva, prihvatajući odgovornost za sve što se dešava, pažljivo analizirajući naše reakcije na sve što se dešava, i na kraju balansirajući naše reakcije na sve što se dešava, tako da naši postupci generisani u našem okruženju unutar sebe i nisu više jednostavne reakcije na spoljašnji stimulans, jačamo takozvani magijsku ličnost sve dok nismo u stanju da imamo udela u "umetnosti izazivanja promene u svesti po volji." Ovo je klasična definicija magije. Svaki put kada osoba podnosi nesrećnu situaciju i reaguje na nju ne dajući ljutnju za ljutnju ili tugu za tugu, već umesto toga nudi saosećanje i utehu, gde se to ne očekuje, jačamo tu nit unutrašnje snage u nama i postajemo sve više i više povezana sa životom koji je usko povezan sa organskom evolucijom univerzuma.

To je neki osećaj celovitosti ili organske prirode univerzuma koja najbolje obaveštava studenta o svrsi dolaska NLO ovde. Oni su bili ovde, po mnogim proračunima, hiljadama godina; barem su NLO-i pomenuti, zajedno sa mnogim drugim čudnim prizorima, u analima svih ranih istorija, uključujući Bibliju. Današnje interesovanje za NLO se verovatno može prilično precizno zabeležiti od istorijskog viđenja Kennetha Arnolda nad planinom Rainier u Vašingtonu. Još jedno rano vidjenje, takođe od izuzetno pouzdanog svedoka, koje je slučajno povezano sa Don Elkinsom pa bih zato izabrala Mantell slučaj 7. januara 1948, umesto Kenet Arnoldovog slučaja juna 24, 1947, za diskusiju.

Tomas Mantel je trenirao pilote i leteo na misijama u Africi, Evropi, i, pre svega, na Dan D. Godine 1947 izašao je iz vojnog korpusa i otvorio Elkins-Mantel školu za letenje na Bovman polju u Luisvilu, Kentaki. 1947. godine, Don Elkins je bio mlađani student u ovoj školi.
Na oko dva sata u popodnevnim satima 7. januara 1948, Kentaki državna policija je pozvala Fort Knox i prijavila vojnoj policiji da su uočili kružni leteći objekat kako se brzo kreće u njihovoj oblasti. Patrola je pozvala komandujućeg oficira Goldman Polja u Fort Knox-u i standardnom procedurom letačka služba je proverila sa Rajt poljem u Ohaju da vide da li je bilo nekih eksperimentalnih letelica koje bi mogle objasniti viđenja. Rajt Polje ih nije imalo u vazduhu.

U međuvremenu, toranj na Godman a polju, Fort Knox, već je primetio ovaj objekat u obliku disk-a, i vizuelno kao i na radaru, i zatim napravio izveštaj koji je brzo prenet pretpostavljenom oficiru.

U isto vreme, četiri F-51s je bilo u području duž puta iz Mariette, Georgia, u blizini Atlante, u Luisvilu, Kentaki. Pošto su već bili u vazduhu komandujuci oficir Goldman polja je odlučio da se obratite vođi puta sa zahtevom da ispitaju NLO. Pilot je bio kapetan Tomas Mantel.

Mantel je dobio radarski odraz od Goldman kule i pošao ka NLO. Primetio je objekat i izjavio da se kreće sporije od njega i da će se približiti da pogleda. Onda je Mantel javio kuli da je sada objekat iznad njega, da je metalan, i da je izuzetno velik.

Nijedan od F-51, uključujući i Mantellov, nije bio opremljen kiseonikom. Drugi piloti su se popeli na 5.000 metara. Mantel je nastavio penjanje. To je bio poslednji prenos od kapetana Mantella. Par minuta kasnije došao je telefonski poziv navodeći da se neki avion srušio. Bio je to avion kapetana Mantell-a. Njegovo telo je ležalo blizu olupine.

Mogla bih napisati čitavu knjigu pokušavaći da vam dam samo uvod u hiljade i hiljade NLO viđenja poput onog kapetana Mantella a koja podrazumevaju nepobitno zbunjujuće i konkretne dokaze da se nešto veoma čudno dešava. Postoje mnoga radarska viđenja NLO. Postoji spisak, objavljen od strane Centra za NLO studije u Evanstonu, Ilinois, koji se bavi isključivo brojnim fizičkim tragovima koje su iza sebe ostavili NLO, bilo ozračene zemlje, uzrokujući druge promene u sastavu tla, ili ostavljajući otisak u zemlji . Računar podešen od strane ove iste organizacije da sprovede program informacija u vezi NLO sadrži i preko 80.000 izveštaja; te neke stvari postaju sasvim jasne upotrebom "UFOCAT" računara. Na primer, sada je moguće, ako neko izmeri tragove sletanja NLO-a, saznati iz računara koji je verovatan opis NLO-a u pitanju. Tako, na neki način, svedok samo potvrđuje ono što računar već zna.

Međutim, ovo je uvod u knjigu koja se sastoji od transkripata poruka veoma precizne prirode koji imaju veze sa metafizikom, filosofijom i planom evolucije, kako fizičkim tako i duhovnim, čoveka na Zemlji. Prema tome, ono što predlažem jeste da sa vama podelim nešto istraživačkog materijala kog je naša grupa prikupila tokom godina. Kako su svi ovi primeri došli iz iste grupe nikada ne opisujemo ko je prijemnik jer smatramo da je informacija ta koja je važna a ne osoba koja emituje.

Prema entitetu koji se zove Hatonn a koji je govorio sa našom grupom i nekoliko drugih dugi niz godina, svrha dolaska ovde barem nekih od NLO-a koji su viđeni na našem nebu u ovom trenutku je slična svrsi koju mi imamo kada šaljmo pomoć u katastrofom pogođenu ili izuzetno siromašnu zemlju. U pitanju je želja da se služi.

Kontaktirali smo ljude planete Zemlje mnogo, mnogo vaših godina. Kontaktiramo u intervalima od nekoliko hiljada godina one koji traže našu pomoć. Vreme je da mnogi ljudi ove planete budu kontaktirani, jer mnogi sada imaju razumevanje i želju da traže nešto izvan fizičke iluzije koja je tako mnogo godina uključena u razmišljanja onih ove planete. Proces koji podstičemo jeste onaj koji se sam stvara. Kako sve više i više onih koji žele naš kontakt primi i prosledi je na druge, tako će oni koji dobiju ovu prenesenu informaciju onda i sami biti u stanju da postignu stanje razmišljanja i razumevanja dovoljno usklađeni, da tako kažem, sa našom vibracijom kako bi primili naš kontakt. Jer to je, moji prijatelji, kako kontakti rade. Da bi entitet bio u stanju da prima naš kontakt, prvo je neophodno da postane određene vibracije kao rezultat svog razmišljanja. Ovo je u velikoj meri ubrzano učešćem u grupama poput ove. A zatim je konačno urađeno kroz meditaciju. Drugim rečima, verbalne komunikacije date entitetu preko kanala poput ovog, tvore sistem misli i želju za duhovnom svesti koja podiže njegovu vibraciju.


Nama iz Konfederacije Planeta u Službi Beskonačnog Kreatora je veoma žao što ne možemo zakoračiti na vaše tlo i podučavati one od vaših ljudi koji žele našu službu. Ali, moji prijatelji, kao što smo ranije rekli, to bi bila medveđa usluga onima koji ne žele našu službu u ovom trenutku, a i plašimo se da bismo imali malo efekta u donošenju razumevanja čak i za one koji ga žele, jer razumevanje, moji prijatelji, dolazi iznutra. Mi možemo samo da vodimo. Možemo samo sugerisati. Pokušavamo da to uradimo na takav način gde će potraga pojedinca biti stimulisana da okrene svoje razmišljanje ka unutra, unutra ka tom jednom izvoru ljubavi i razumevanja, Kreatoru, koji je deo svih nas, deo svega što postoji , jer sve što postoji, prijatelji moji, jeste Kreator.

Veoma smo privilegovani što ste nam se pridružili u ovoj velikoj službi u ovom trenutku u istoriji planete. Jer ovo je veoma važno vreme, veliki prelazni period, u kojem će mnogi ljudi na Zemlji biti podignuti od njihovog stanja konfuzije do jednostavnog razumevanja: ljubavi njihovog Kreatora.


Hatonn govori o našoj želji da tražimo nešto izvan fizičke iluzije. Ono o čemu govori tako ubedljivo jeste nešto što se često naziva od strane pripadnika onih koje Ra naziva Konfederacija Planeta u Službi Beskonačnog Kreatora kao "originalna misao." Ovo je još jedan izraz za našu reč, "ljubav", ali podrazumeva mnogo više. To podrazumeva jedinstvo koje je toliko veliko da mi ne vidimo jedni druge kao samo bliske prijatelje, ili braću i sestare, već, idealno, kao Kreatora, i, kako vidimo jedni druge i sebe kao Kreatora, vidimo jedno biće . Ovaj koncept je u samom srcu telepatije i Hatonn priča o ovom konceptu i originalnoj misli uopšte:

U ovom trenutku ja sam u letelici daleko iznad vašeg mesta prebivališta. Ja sam u ovom trenutku u stanju da pratim vaše misli. To, moji prijatelji, može da deluje nekima od vaših ljudi kao prekršaj, ali mogu da vas uverim da to nije. Naša mogućnost znanja razmišljanja ljudi ove planete Zemlje nije projektovana da na bilo koji način bude kršenje njihovog razmišljanja ili njihovih aktivnosti. Mi ne smatramo da je poznavanje tuđih misli prekršaj jer mi na te misli gledamo kao na svoje. Mi te misli vidimo kao misli Kreatora. Moji prijatelji, može vam izgledati da misao po prirodi, drugačija od one ljubavi i bratstva, može biti misao stvorena ne od našeg Kreatora. To nije moguće, moji prijatelji. Sva misao koja se stvara se stvara od strane Kreatora. Sve stvari koje se stvaraju se stvaraju od strane Kreatora. On je sve stvari i u svim mestima, i sva svest i sva misao koja postoji je misao našeg Kreatora. Njegov beskonačan broj delova ima slobodnu volju, i svi mogu stvarati kakogod to žele. Svi Njegovi delovi komuniciraju sa čitavom kreacijom, u Njegovom čitavom i beskonačnom smislu.

Mi ne pokušavamo da promenimo mišljenje našeg Kreatora. Mi samo pokušavamo da donesemo Njegove ideje u neke od više izolovanih delova radi njihovog pregleda i procene. Izolovani delovi, kažem, prijatelji moji, a zašto treba da smatramo te delove izolovanim? Smatramo ih izolovanim jer sa naše tačke gledišta oni su izabrali da lutaju daleko od koncepta koji smo pronašli da prožima većinu delova kreacije sa kojima smo upoznati. Smatramo, moji prijatelji, da je čovek na planeti Zemlji u svojim iskustvima i eksperimentima postao izolovan u svom razmišljanju i odijelio se od onoga na šta smo navikli u dalekim oblastima kreacije koje smo mi iskusili.

Molim vas, prijatelji moji, da zapamtite šta smo vam doneli. Sledeći put kada se nađete, da tako kažemo, pritisnutima u ćošku od strane okolnosti koje preovlađuju u okviru iluzije vašeg fizičkog postojanja, setite se onoga što ste naučili i ne zaboravite ono što ste radili tako naporno da bi pridobili. Vi ćete izabrati u bilo kom trenutku da promenite svoje potrebe i želje untar vaše fizičke iluzije, unutar kreacije Oca. Dokle god vaši ciljevi leže unutar ove fizičke iluzije biće potrebno da budete u skladu sa zakonima koji vladaju unutar te iluzije. Ako vaše želje mogu biti izmenjene primenom onoga što učite i izdignute u kreaciji Beskonačnoga, onda, moji prijatelji, možda ćete imati mnogo više mogućnosti da se pomerite iz ćoškova u koje se čini da vas je iluzija saterala.


Za neke koji će možda pročitati ove reči, koncept će možda izgledati ne tako praktičan i svakako previše idealistički metod za razmatranje onoga što mnogi nazivaju novo doba ili Doba Vodolije. Zaista deluje malo verovatno da bi cela planeta mogla da greši filozofski i da bića navodno naprednija od nas brinu dovoljno o nama da pokušaju da nam pomognu.

Međutim, ako pogledamo u srce "kosmičkog" sistema filozofije, možemo pronaći mnogo toga što je jasno i jednostavno bez pojednostavljivanja u najmanju ruku, mnogo toga da je etično a da nije dogmatsko-ukratko, mnogo toga da je informativno. Ovde Hatonn govori o prirodi stvarnosti, koja uglavnom, izgleda da promiče pažnji Zemaljskog čoveka:

Moji prijatelji, čovek na Zemlji je postao veoma kratkovid u zahvalnosti kreacije. On ne razume pravi smisao jednostavnog i lepog života koji ga okružuje. Ne ceni njegovo stvaranje i razgradnju. On uči da sama atmosfera koju udiše kruži preko biljnog života da se regeneriše kako bi podržala njega i njegova bližnja bića i stvorenja, a ipak to izgleda velikoj većini onih koji žive na ovoj planeti da je vežba iz tehnologije, a ne ona od teologije. Ne postoji svest o planu Kreatora da obezbedi za svoju decu, da obezbedi njihovu svaku želju i da se obezbedi stanje savršenstva. Čovek na Zemlji je izgubio svest koje mu sa pravom pripada. A zašto je, prijatelji moji, on izgubio ovu svest? Izgubio je, jer je svoju pažnju fokusirao na svoje naprave i pronalaske. Postao je hipnotisani od strane svojih igračaka i svojih ideja. On je samo dete u svom umu.

Sve ovo se može veoma jednostavno otkloniti, i čovek se može još jednom vratiti uvažavanju realnosti umesto uvažavanju iluzije stvorene njegovim umom. Sve što je potrebno, prijatelji moji, jeste da se on individualno vrati ovom uvažavanju realnosti kroz proces meditacije, jer taj proces umiruje njegov svesni um koji se stalno traže stimulans u okviru iluzije razvijenim tokom mngo vekova na planeti Zemlji. Veoma brzo, tada, on može da se vrati uvažavanju realnosti u funkcionisanju stvarne kreacije.

Ovo je, prijatelji moji, ono čemu čovek sa Zemlje mora da se vrati ako želi da zna realnost: Ova jednostavna misao apsolutne ljubavi, misao celokupnog jedinstva sa svom njegovom braćom bez obzira kako oni mogu da izraze sebe ili ko oni mogu biti, jer ovo je originalna misao vašeg Kreatora.


Kreacija Oca, zatim, kako je naziva Hatonn, ima vrlo jednostavnu prirodu, prirodu u kojoj je ljubav suština svih stvari i svih njihovih funkcija. Ipak, ovaj "prava" kreacija očigledno nije najviša u većini naših umova , jer živimo u svakodnevnoj atmosferi koju Konfederacija prilično često naziva iluzijom.
.
Mi od Konfederacije Planeta u Službi Beskonačnog Kreatora smo, mnogo vaših godina, svesni mnogih principa realnosti. Mi smo svesni ovih principa, jer se koristimo njima baš kao što mogu i ljudi na vašoj planeti da urade. Moguće je kroz meditaciju potpuno smanjiti iluziju koju sada kušate a koja stvara odvojenost – iluzornu odvojenost – od toga što zaista jeste, totalna iluzija. da ono što zapravo je, ukupno iluzija. Neprestano vam govorimo o meditaciji. Govorili smo vam mnogo puta o stvarnosti i o ljubavi i o razumevanju, a opet izgleda da niste u stanju da prevaziđete iluziju.

Razlog za iluziju, moji prijatelji, jeste onaj koji je čovek na Zemlji stvorio. On ga je stvorio iz želje. Ova iluzija je korisna. Veoma je korisna za one koji bi želeli da evoluiraju veoma brzo kušajući je i koristeći je dok su u njoj. Mnogi od nas koji sada kruže oko vaše planete bi želeli da imaju priliku koju vi imate, priliku da se bude u iluziji, a zatim, kroz stvaranje razumevanja, koristimo potencijale iluzije. Ovo je način sticanja duhovnog napretka i zatražen je od strane mnogih od naše braće.

Ne mogu dovoljno naglasiti potrebu da se bude u stanju razumeti prirodu potencijala unutar vaše iluzije, a zatim, samoanalizom i meditacijom, reagujući na to na način koji će izraziti misao koja nas je stvorila: misao našeg Kreatora. To je učinjeno od strane učitelja koga znate kao Isus. Ovaj čovek je spoznao svoju poziciju. Uočio je iluziju. On je shvatio razlog za potencijale unutar iluzije, a njegova reakcija na ove potencijale i aktivnosti u okviru iluzije bila reakcija koja je izražavala misao Kreatora, misao o ljubavi.

Imajte stalno na vašem umu da je iluzija koju doživljavate iluzija, te da vas okružuje radi učenja. Može vas naučiti samo ako postanete svesni njenog učenja. Kaže se "Čudni su putevi Gospodnji." Ovaj put može izgledati čudno; međutim, to je put duhovnog razvoja. Postoje mnoge duše koje doživljavaju iluziju u kojoj se nalazite, međutim, malo je onih koji koriste ovu iluziju za rast. Oni to ne rade sem do na podsvesnom nivou, zato što nisu iskoristili kroz svojeo traženje znanje o mogućnosti da to urade.

Kada pojedinac postaje svestan mogućnosti korišćenja iluzije u kojoj se nađe u vašem fizičkom svetu za napredovanje duhovnog rasta, neophodno je da preduzme sledeći korak i koristi svoje znanje da izrazi, bez obzira na potencijale koji utiču na njega, ljubav i razumevanje svog Kreatora.


Kao što ste do sada postali svesni, meditacija se uvek predlaže kao najbolje sredstvo za postizanje razumevanja, duhovnog napretka i razumevanja prirode iluzije kao i svrhe zbog čega je doživljavate. Svaka osoba je uključena u iluziju ili igru u kojoj možemo, ako želimo, da koristimo našu svest u meditaciji na takav način da se stvori brži rast u ličnoj evoluciji. Ali kako ćemo dovesti sebe do tačke na kojoj je ovaj proces, što se često doima kao veoma teško, shvaćen i započet?

Želja je, prijatelji moji, ključ za ono što dobijate. Ako želite, dobićete. Ovo je bio plan Kreatora, plan u kome bi svi Njegovi delovi dobil tačno ono što žele. Moji prijatelji, često u iluziji koju sada doživljavate izgleda da ne dobijete ono što želite. U stvari, suprotno čini se da je slučaj u mnogim, mnogim prilikama. Paradoks je, izgleda, da takva izjava treba da bude data i da se takvi očigledni rezultati želje manifestuju, pa ipak kažemo, bez izuzetka, da čovek dobija upravo ono što želi. Možda, moji prijatelji, vi ne razumete žudnju. Možda to razumevanje nije u okviru intelektualnog uma. Možda će biti potrebno da provedete vreme u meditaciji da bi postali svesni svoje prave želje. Jer, moji prijatelji, postoji mnogo, mnogo više o vama i o stvaranju nego što trenutno cenite svojim intelektualnim sposobnostima u vašoj sadašnjoj iluziji.
Veoma je teško za ljude ove planete da se odreknu svoje iluzije, da odustanu od predodredjenog znanja o tome šta oni veruju da je uzrok i posledica. Međutim, ovo nije realnost. To je iluzija, rođena od iluzije. To je jednostavan proizvod od složenosti koju je čovek na ovoj planeti generisao. Pridružite sa nama u razdvajanju vašeg mišljenja od takvih složenosti i postanite svesni onoga što vas je stvorilo, svega što doživljavate, i svega sto je misao. Postanite svesni svog Kreatora. Postanite svesni Njegove želje, i kada spoznate tu želju znaćete i svoju, jer vi i vaš Kreator ste jedno, i jedno ste sa svim njegovim delovima i, stoga, svim vašim bližnjim bićima kroz čitavu kreaciju. Kada spoznate njegovu želju osetićete je. Više neće biti konfuzije. Više neće biti pitanja. Naći ćete ono što ste tražili. Naći ćete ljubav, jer to je želja vašeg Kreatora: da svi njegovi dela izražavaju i doživljavaju ljubav koja vas je stvorila. Ovo se može naći jednostavno, u meditaciji.
Nikakvo traženje unutar intelektualnih koncepata vaših ljudi, niti pažljivog planiranja ili pažljivog tumačenja pisane ili izgovorene reči vas neće dovesti do jednostavne istine.


Poruke Konfederacije se uveliko fokusiraju na koncept potrage i želje, osećajući da je volja svakog entiteta apsolutno centralna u njegovoj potrazi za evolucijom. U stvari, kažu oni, slobodna volja je na temeljima univerzuma. Svaki entitet je zamišljen ne samo kao deo jednog jedinstva, već i kao potpuno jedinstven deo tog jedinstva. Slobodna volja svakoga je najvažnija te je briga Saveza uvek da se izbegne narušavanje slobodne volje bilo koga. Njihov metod kontaktiranja čoveka na Zemlji uzima svoju formu iz duboke zabrinutosti za ovu slobodnu volju:

Mi ne želimo da nametnemo naše razumevanje istine vašim ljudima, a to je nešto što bismo uradili da smo ih kontaktirali direktno. Nismo mogli drugačije, jer bi naš način kazivanja istine bio prihvaćen od strane mnogih vaših ljudi kao važeći. Mi ne želimo da se o nama misli kao krajnjim predstavnicima Kreatorove istine. Želimo to predati vašim ljudima na takav način kako bi oni to mogli to prihvatiti ili odbiti svojom sopstvenom voljom. Ovo je, kako
mi to razumemo, neophodna odredba u duhovnom razvoju celog čovečanstva: da on bude, u nekom stanju njegove evolucije, u poziciji da prihvati ili odbaci ono što je neophodno za njegovu evoluciju. Na taj način, i samo na taj način, on može da zna istinu, istinu od Kreatoru, tu jednu istinu koja je kreacija, istinu o ljubavi prema stvaranju.

Ona mora biti shvaćena iznutra. Ne može se nametnuti spolja. Mi pokušavamo da stimulišemo one od vaših ljudi koji bi bili stimulisani da traže tu istinu koja je u njima. Po našem razumevanju principa našeg Kreatora od nas se zahteva da ostanemo sakriveni, jer ne možemo služiti jednog pojedinca i istovremeno učiniti medveđu uslugu njegovom bližnjem dokazivanjem u njegovom sopstvenom umu da postojimo, jer mnogi sa planete Zemlje u ovom trenutku ne žele da veruju u nas ili imaju dokaz našeg postojanja. Iz tog razloga smatramo da je neophodno da razgovaramo sa onima koji tragaju kroz kanale kao što je ovaj. Smatramo da je neophodno dati onima koji traže ono što oni traže na takav način da oni, za sebe, mogu proceniti njenu vrednost i prihvatiti ili odbiti, pod svojim uslovima, misli koje mi donosimo i razumemo realnost kreacije u kojoj svi egzistiramo.


Jednom kada se razvije želja da se primi ova poruka one su zaista dostupne, ne samo iz naše grupe, već od mnogih tzv kontaktiranih ili kanalisanih grupa širom sveta. Zaista, naći ćete malo novog u "kosmičkom" sistemu filozofije. Ti koncepti su osnovni, duboki, i jednostavni. Konfederacija ima ime za jedan od velikih ciljeva ovog sistema meditacije i učenja-razumevanje:

Mnogi od vaših ljudi u ovom trenutku traže van svoje iluzije. Za one koji traže, mi nudimo naše razumevanje. Ne pokušavamo da kažemo da imamo krajnju mudrost. Mi samo predlažemo da to što mi imamo da ponudimo može biti od vrednosti, jer smo našli, u našem iskustvu, kako smo prošli kroz ista iskustva kao i oni na Zemlji, da postoji najkorisniji pravac u pokušaju da se služi. Mi delamo kroz instrumente poput ovih ovde večeras da pružimo onima koji traže, razumevanje. Naše prisustvo ima za cilj stimulisanje potrage. Kroz ovaj proces, nadamo se da ćemo kontaktirati mnogi od ljudi vaše planete koji bi želeli naš kontakt. Nadamo se da ćemo u veoma bliskoj budućnosti biti u mogućnosti da se obratimo mnogima više na vašoj planeti, ljudima koji bi želeli razumevanje. Teško je kontaktirati te ljude na vašoj planeti zbog, da kažemo, mešavine tipova, ali je jako vredno našeg napora ako smo u mogućnosti da se obratimo i samo jednome.

Mi ćemo nastaviti da delamo kao do sada, govoreći kroz instrumente poput ovoga, sve dok dovoljan broj ljudi vaše planete ne postanu svesni istine. Mi konstantno težimo da donesemo, kroz mnoge kanale komunikacije, jednostavnu poruku ljudima Zemlje: jednostavnu poruku koja će ih ostaviti sa jednostavnim razumevanjem svega što postoji, a to je ljubav
.

Ali razumevanje, to razumevanje koje nam pokazuje ljubav Jednog beskonačnog Kreatora, je iznova i iznova opisano kao moguće daleko lakše kroz procese meditacije u odnosu na bilo koji drugi metod:

Postoje informacije koje su od značaja i postoje delovi informacija koje nisu. Mudrost je prilično usamljena stvar, moji prijatelji. Morate da prihvatite ovu istinu kako stičete teret mudrosti. Sa onim što znate treba da budete oprezni, jer ono što znate ima moć u stvarnoj kreaciji, i ono što želite je jedini pravac u koji će ta moć biti usmerena, ali verujte, moji prijatelji, u šta znate i šta uči. Hranite vašu veru i vaše razumevanje kroz meditaciju. Što dalje idete tim putem, moji prijatelji, smislenijom ćete naći ovu jednostavnu izjavu: meditirate. Ona počinje kao jednostavan proces i, malo po malo, postaje način života. Poštujte ga kako napredujete na svom duhovnom putu.

Često se sugeriše u porukama kontaktiranih da stanje uma tragaoca ima priliku da bude stalno u daleko ugodnijem stanju nego što je um onoga ko se nije aktivno angažovao u ostvarivanju
puta samospoznaje i potrage. Međutim, postoje i drugi plodovi puta meditacije i potrage koji su predvidivi i koji angažuju pažnju onih koji kanališu ove poruke.

Treba znati, moji prijatelji, da je služba drugima služba sebi. Primetite da mi ne kažemo da je služba poput službe sebi. Ne postoji sličnost između drugih i nas samih. Postoji identitet. Postoji završetak i jedinstvo. Stoga, ono što se oseća negativne prirode prema ovci iz stada oseća se prema sebi i oseća se prema Kreatoru. Ovo ulazi u službu koju pokušavate da date sebi i Kreatoru kroz služenje drugome i izaziva mrlju na savršenoj službi koju biste obavili. Mora se imati na umu da je svaka osoba potpuno slobodan entitet čija nezavisnost ne sme ni na koji način biti uzdrmana a čiji identitet opet ostaje jedno sa vama.

(iz druge seanse: )

Postoji samo jedna stvar od velikog značaja za vas da razmotrite u ovo vreme. A to je vaša lična priprema za službu. Treba da služite vašeg bližnjeg, te, stoga, potrebno je da pripremite sebe za ovu službu. To, naravno, moji prijatelji, se radi u meditacija. Mi ne možemo dovoljno da naglasimo značaj meditacije. Kroz ovu tehniku dobićete odgovore na sva svoja pitanja. Teško je shvatiti, ali to je istina. Sva vaša pitanja mogu se svesti na izuzetno jednostavan koncept. Toga možete postati svesni u meditaciji. Jednom kada je to urađeno bićete spremni da služite, baš kao što su drugi služili i sada služe na vašoj planeti. Pratite njihov primer; provodite vreme u meditaciji. Kvalifikujte sebe da doprete do svog bližnjeg i odvedete ga iz tame zabune koju doživljava nazad u svetlosti za kojom žudi.


Služba koju izvori Konfederacije veoma cene je ona koju daju vokalni kanali obučeni u grupama poput one koju smo imali u Luisvilu od 1962. Oni nikada ne ukazuju na bilo koji način da je njihova poruka jedinstvena ili da se "spasenje" može postići samo putem slušanja te poruke. Međutim, oni su svesni da postoje mnogi koji traže tu poruku
preko drugih izvora sem uobičajenih religija i klasične filozofije. Shodno tome, oni su tu da pruže uslugu činjenja informacije dostupnom, na raspolaganju i mogu samo da vrše svoju službu kroz vokalne kanale:

Postoji više ljudi na ovom planetu koji traže nego što ih je bilo u prošlosti. Međutim, mnogi su prilično zbunjeni u svojim pokušajima da traže i postoji potreba u ovom trenutku za mnogo više kanala poput ovoga koji mogu direktno da primaju misli koje toliko mnogo ljudi ove planete traže. Mi u ovom trenutku pokušavamo da stvorimo veći
broj veštih vokalnih kanala koji mogu da primaju naše misli prilično lako. Ovo zahteva svakodnevnu meditaciju. To je sve što je potrebno: dnevna meditacija. Pretpostavlja se, naravno, da u toku ove dnevne meditacije postoji želja za našim kontaktom.


Kao neko ko je učestvovao u meditativnim grupama mnogo godina, mogu sugerisati da individualna meditacija ne uključi pokušaj da se kontaktiraju izvori Konfederacija. Najbolje je tražiti ovaj pokušaj samo u grupnoj situaciji, po mogućstvu u grupi koja sadrži barem jednog iskusnog prijemnika. I uvek, bez obzira da li meditirate sami ili u grupi, preporučujem neka sredstva "podešavanja" tako da će meditacija koja sledi biti
na najvišem mogućem duhovnom nivou. Ovo "podešavanje" se može postići na bilo koji način koji meditant preferira. Molitva Gospodnja, "Om-Ing" ili drugo pevanje, čitanje nekog nadahnutog spisa, odnosno pažljivom vizuelizacijom "belog svetla" Kreatora, su sve korisne metode "podešavanja".

U vreme kada se svako od vas inkarnirao, prijatelji moji, svako od vas je bio svestan da su neke lekcije, do sada nenaučene, bile ciljevi za dostignuti u ovoj inkarnaciji. Ako vam se čini da je cela vaša inkarnacija unutar ove iluzije bila niz poteškoća jednog određenog tipa, onda ste gotovo sigurno svesni na neki način jedne od vaših lekcija. Kao što možete videti, ove lekcije ne treba izbegavati.
One trebaju da se nauče.

Dalje, moramo istaći da, kada se sukob u takvoj lekciji javi, ono što vas razdvaja od razumevanja jeste najčešće vaše sopstveno razmišljanje. Vaši procesi svesnog razmišljanja su sasvim u stanju da budu samouništavajući u smislu da vam mogu doprineti da se izbegne lekcija koju želite da učite u stvarnosti. Dakle, kako priđete lekciji, predlažemo, ako je moguće da se postigne privremeno mirovanje svesnih, analitičkih procesa, i tada se možete vratiti problemu sa mnogo jasnijim mentalitetom, spremni da naučite ono šta ste došli u ovo iskustvo da naučite, umesto da samo izbegavajte ono što ste došli da naučite.

Mi znamo koliko je teško da se postigne meditativno stanje u svakom trenutku, jer smo bili tamo gde ste vi i svesni smo tog određenog tipa iluzije koju nazivate fizičkom. Molimo vas, dakle, da se uzdate u meditaciju formalnog tipa, a zatim pokušate polu-meditativno stanje u svako doba, i, time, mislimo da se jednostavno postigne stanje pažnje, tako da vaši destruktivni impulsi nisu slobodni da potpuno blokiraju vaš um i udalje vas od učenja lekcija koje ste došli da naučite.


Temeljno sve lekcije koje moramo da naučimo o ljubavi je osnovni
koncept da su sve stvari jedno:

Meditirajte o potpunom jedinstvu sebe i svega što vidite. Činite to ne jednom i ne samo u sadašnjim okolnostima, već stalno, a posebno u teškim okolnostima. Jer ukoliko volite i osećate jedno sa onim stvarima koje su teške za vas, u toj meri će te okolnosti biti ublažene. To nije zbog bilo kog zakona unutar naše fizičke iluzije, već je zbog Zakona Ljubavi, za to telo koje je od duha, koje je prožeto fizičkim telom, je veće od vašeg fizičkog tela, te one promene koje načinite ljubavlju nad svojim duhovnim telom će se, nužno, same odraziti unutar fizičke iluzije.

Sve je jedno, moji prijatelji. Moj glas je sada glas ovog instrumenta, moje misli su njene misli. Molimo Vas verujte da vibracija koju vam nudimo nije vibracija ličnosti, već je vibracija Kreatora. Takođe smo kanali. Postoji samo jedan glas. Unutar ove vibracije mi smo samo-svesni da je ovaj glas, glas Kreatora. To je jednostavno pitanje podizanja vibracija koje nisu toliko samo-svesne Kreatora. Sve će na kraju doći u harmoniju u vašem razumevanju.

Čak i ako univerzum za one oko vas ostane neharmoničan i težak, ako je vaš um ostao na jedinstvu Kreatora, vaš sopstveni univerzum će postati harmoničan, i to ne vašim delanjem već prostom ljubavi Kreatora.


Iz više izvora smo čuli da smo u poslednjim danima posebne ere evolucije. Popularni pisci hrišćanske vere su uzeli spise Knjige Otkrovenja i analizirali ih na takav način da je sugerisano da su dani Armagedona skoro na dohvat ruke. Naučnici su napisali mnogo knjiga koje istražuju mogućnost da će se neobična planetarna konfiguracija, poput Jupiterovog Efekta desiti sada i u 2000-toj godini, time povećavajući mogućnost za Zemljine promene. Drugi naučnici su istražili mnoštvo dokaza koji ukazuju da je pomeranje polova do 2.000 g. verovatno. Proroci poput Edgar Kejsija su kanalisali informacije koje se odnose na dešavanje takvih drastičnih promena i pored toga, naravno, postoje mnoge naše brige koje imaju veze striktno sa čoveko-napravljenim potencijalima za planetarno pustošenje. Takođe smo se sakupili informacije, na našim skupovima, na temu Zemljinih promena:

Postoji sezona na vašoj planeti, koja će biti veoma traumatična unutar vaše fizičke iluzije. Fizički razlozi za to su različiti. Vaši naučnici će provesti puno vremena, dok mogu, u
pokušaju da opišu i zavedu svaki uslova koji će proizvesti katastrofu na ovom fizičkom planu vaše planete. Ono što vaši naučnici govore je prilično tako, a biće deo programa koji su predvidela sva ona sveta dela koja imate na Zemljinoj površini.

Nije nam ni dozvoljeno niti moguće da vam kažemo precizno koji događaji će se desiti, ili kada će doći, zbog činjenice da vibracija u umu i srcu ljudi na vašoj planeti utvrđuje i utvrdiće precizne događaje. Unutar planete Zemlje postoji dosta karme koja mora da se podesi sa promenama ciklusa, i ove stvari će se manifestovati. Tačno kada i kako, mi ne možemo reći, niti bismo želeli, moji prijatelji. Jer kiša, vetar, i vatra će uništiti samo one stvari koje su u onome što nazivate treći densitet vibracije. Možda cenite te stvari jer ne možete da zamislite kakvo će biti četvrto-densitetsko postojanje. Predlažemo vam da ne provodite vreme brinući u vezi sa naporima održanja vašeg treće-densitetskog postojanja nakon što se završi promena vibracije na četvrti densitet.

Ukoliko je, unutar vašeg duha, vaš dan diplomiranja došao, stvari neophodne za vašu pojavu u četvrtom densitetu će biti urađene za vas. Sve će biti urađeno od strane pomagača koje morate biti svesni da imate. Vrlo je moguće da će šteta nastati na onim stvarima sa kojima identifikujete sebe u trećem densitetu. Ako možemo govoriti iskreno, posmaćete dolinu sene smrti. Upravo te reči, moji prijatelji, ste čuli ranije, a opet vi se držite tog fizičkog tela i fizičkog okruženja, kao da je vaš duh trajno vezan za njih. Možemo vam predložiti da svoj duh ne možete pronađete ni u vašoj glavi, ni u vašim rukama, niti grudima, ni u nogama, ni u vašim stopalama, da nigde ne možete naći svoj duh; ni na čemu da radite da bi ga uklonili, niti da bi pomogli. Vaš duh boravi u okviru ljuske. Ljuska može biti uklonjena, ali to nije bitno. Duh ne nestaje.


Šta je metafizičko značenje ove sugerisane fizičke traume naše planete? Konfederacija sugeriše da se sama planeta pomera u novu vibraciju, novi deo prostora i vremena, koju su mnogi nazvali Novo Doba, ali u koju nećemo moći ući sem ako smo zaista naučili lekcije ljubavi koje su bile naš izbor da naučimo ili ne naučimo u mnogim inkarnacijama. Zato Konfederacija sugeriše da je veoma važno da odlučite da pratite pozitivan put ili da ga ne pratite:

Postoji izbor koji treba načiniti uskoro, i bilo bi poželjno da svi ljudi na ovoj planeti razumeju izbor koji će biti napravljen. Biće teško za mnoge ljude ove planete da razumeju šta je ovaj izbor, jer je to izbor koji nisu uzeli u obzir. Oni su suviše uključeni u njihove dnevne aktivnosti i njihovu konfuziju kao i njihove želje vrlo trivijalne prirode da bi se bavili razumevanjem izbora koje će vrlo uskoro napraviti. Da li žele ili ne, da li oni to razumeju ili ne, bez obzira na bilo kakav uticaj, sve i jedan od ljudi koji žive na planeti Zemlji će uskoro napraviti izbor. Neće biti sredine. Biće oni koji biraju da slede put ljubavi i svetla kao i oni koji biraju suprotno.

Ovaj izbor neće biti načinjen govoreći: "Biram put ljubavi i svetla" ili "Ne biram ga". Verbalni izbor neće značiti ništa. Ovaj izbor će biti meren demonstracijom pojedinca njegovog izbora. Ova demonstracija će biti veoma laka za nas od Konfederacije planeta u Njegovoj službi za protumačiti. Ovaj izbor se meri onim što mi nazivamo vibracioni nivo pojedinca. Neophodno je, ako pojedinac želi da se pridruži onima koji prave izbor ljubavi i razumevanja, da njegova stopa vibracije bude iznad određenog minimalnog nivoa. Postoje mnogi koji su sada blizu tog minimalnog nivoa, ali zbog stalnih uslova pogrešne misli koja preovlađuje na vašoj površini, oni ili lelulaju oko ove tačke ili se čak u nekim slučajevima udaljavaju od puta ljubavi i razumevanja. Postoje mnogi čiji je nivo vibracije u ovom trenutku dovoljno visok da bi oni otputovali bez teškoća u densitet
vibracije koji će ova planeta ubrzo iskusiti.


U nekom trenutku u budućnosti, zatim, nešto što je Konfederacija nazvala žetvom će se desiti. Ovaj koncept Sudnjeg dana se razlikuje od teološkog viđenja u tome da onaj koji nam sudi nije Bog odvojen od nas već Bog u nama. Kao rezultat ove žetve neki će nastaviti u novo doba ljubavi i svetla i učiće nove lekcije u veoma pozitivnom i lepom densitetu, kako ga Konfederacija naziva. Ostali će morati da ponovite ovaj poseban razred lekcija i ponovo naučiti lekcije ljubavi. Ovde entitet Konfederacije, Hatonn, govori još jednom o žetvi i svrhi Konfederacije govoreći kroz grupe kontaktiranih:

Desiće se Žetva, kako biste je vi mogli nazvati, žetva duša koja će se ubrzo dogoditi na vašoj planeti. Mi pokušavamo da izvučemo najbolju moguću žetvu sa ove planete. To je naša misija, jer mi smo Žeteoci.

Da bi bili najefikasniji, mi prvo pokušavamo da stvorimo stanje potrage među ljudima ove planete koji žele da traže. To bi bili oni koji su blizu prihvatljivog nivoa vibracije. Oni koji su iznad ovog nivoa nam, naravno, nisu od velikog interesa, jer su oni, moglo bi se reći, već diplomirali. Onima koji su daleko ispod tog nivoa, nažalost, mi ne možemo pomoći u ovom trenutku. Mi pokušavamo u ovom trenutku da povećamo za relativno mali procenat broj ko će biti požnjeven u put ljubavi i razumevanja.

Čak i mali procenat onih koji obitavaju na vašoj planeti je ogroman broj, a to je naša misija, da delamo kroz grupe poput ove u cilju širenja informacije na takav način da može biti prihvaćena ili odbačena, da može biti u stanju kom nedostaje ono što ljudi vaše planete zovu dokaz.
Mi im ne nudimo nikakav konkretan dokaz, kako oni imaju običaj da ga zovu. Mi im nudimo Istinu. Ovo je važna funkcija naše misija - da ponudimo Istinu bez dokaza. Na ovaj način, motivacija će, u sve i jednom slučaju, doći od unutar pojedinca. Tako će vibracioni nivo pojedinca biti povećan. Nuđenje dokaza ili utiskivanje ove Istine kod pojedinca na takav način da bi bio primoran da je prihvati, ne bi imalo koristan efekat po njegov nivo vibracije. To je, dakle, prijatelji moji, tajna našeg načina pristupa vašim ljudima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: čet jun 07, 2012 6:00 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 11:10 am
Postovi: 19
Još jedan koncept koji je došao iz mnogih komunikacija od navodnih NLO entiteta jeste onaj o "Putnicima". Oni su uglavnom uslužno-orijentisani ljudi, i, kao što bi bio predvidivo, često imaju velike teškoće u uklapanju u planetarne vibracije Zemlje. Često imaju osećaj da se ne uklapaju ili ne pripadaju, ali u isto vreme, vrlo često, ovi ljudi poseduju mnoge talente, u umetnosti, u skolarstvu, ili u jednostavnom deljenju vedre i srećne vibracije, što ne svakako sugeriše normalan stav običnog nezadovoljnika .

Ovaj koncept je posebno interesantan mnogim ljudima koji će biti privučeni Ra materijalu, jer, prema tom materijalu, mnogo toga će biti najlakše prepoznato kao korisno od strane Putnika. Postoji više od samo nekoliko Putnika na zemlji danas; Ra sugeriše cifru od oko šesdeset i pet miliona. Oni su napustili druge densitete u harmoničnim okruženjima da bi preuzeli vrstu posla koji je veoma težak i opasan, jer ako Putnik ne može barem da počne da probija proces zaboravljanja koji se javlja na rođenju na ovaj densitet tokom njegovog ili njenog života na planeti Zemlji, i priseti se ljubavi i svetlosti koju je osoba namerila da deli, Putnik može jasno postati uhvaćen u iluziji trećeg densiteta, sakupljajući ono što se slobodno može nazvati karma, i da zakasni u povratku na domaću planetu sve dok ono što je neizbalansirano u trećem denzitetu u ovom životu bude izbalansirano.

Kada smo Don Elkins i ja napisali Tajne NLO 1976. g, posvetili smo poglavlje konceptu Putnika i koristili materijal sakupljen u hipnotičkoj regresiji tri žene koje su prijateljice u ovom životu i koje su, kada su odvojeno hipnotisane, dale nezavisne i povezane priče o njihovim životima na drugoj planeti.

Nakon što je ta knjiga otišla u štampu uspeli smo da radimo sa čovekom koga je žena imenovala kao deo tog iskustva na drugoj planeti. Ovaj čovek, koji je tada bio student i radio na master studijama hemijskog inženjerstva, nije bio svestan niti jednog detalja našeg istraživanja, osim da smo bili uključeni u obavljanju neke hipnoze. Dana 10. maja, 1975. g, Don je, zajedno sa Lorens Alison, priznatim hipnotizerom sa kojim smo radili često kada je živeo u Luisvilu, seo sa našim četvrtim volonterom i nastavio da istražuje taj drugi svet po četvrti put. Informacija je bila naročito zanimljiva, jer su sve tri prethodne regresije bile poetske, i lepe, ali jedva malo tehničke. Naš četvrti subjekat je imao daleko drugačiju pozadinu i bio u stanju da vidi stvari na daleko precizniji i eksplicitan način. Ova četvrta regresija se savršeno uklapala u priču ispričanu od strane prva tri subjekta.

Jedna od prvih stvari koje su Don i Lari (ispitivanje je išlo napred i nazad) pitali bila je odeća.
P: Kako si obučen?
O: U belo.
P: Belo kako?
A. Opuštenu belu odeću.
P: U redu. A iznad struka? Iznad pantalona?
O: Pa, to je samo poput odore; to nije stvarno haljina već opuštena odeća sa trakom, kao za pojas.
P: A šta je na ramenima?
O: Pa, to je samo kratkih rukava. Toplo je.

Ova vrsta odeće sugeriše monaški ili verski red, a pitanja su bila postavljena u pokušaju da otkriju neku vezu prihvaćenih religijskih veza na ovoj planeti. Veze nije pronađena, pa su ispitivači prešli na ime ovog drugog sveta jer okruženje nije bilo ono od Zemlje, ali je mladić, normalno odsečan u svojim odgovorima, izgledao potpuno nesvesan konceptu imenovanja.

P. Koje je ime tvoje planete?
O. To je samo ... mi živimo tamo, i ... ja ne vidim nikakve planine, ali vidim ... ime?
(iz druge seanse:)
O: Imam dete.
P. Jedno dete?
O: Da. Malog dečaka.
P: Njegovo ime je?
O: Ja jednostavno nemam osećaj za imena. Imam, kao, znaš kada želite nekoga, i oni znaju da ih želite, na neki način. Hoću reći, ja jednostavno nemam osećaj za imena.

Ne samo da njihova planeta izgleda da nema pravo ime, već se sam govor doima kao potpuno drugačiji proces, onaj koji bismo verovatno nazvali telepatija.
P. Dobro, ako te neko pozove, kako te zove?
O: Jednostavno nisam čuo nekog kako govori. Ne znam da li morate da govorite.
O: Čini se, kao, neka vrsta jednostavnog života. Ali, očigledno je, pa, bilo je svetlo u mojim knjigama, tako da je očigledno mehanizovano, ili možda čak mnogo više i od toga. Ne, ja ... ne sećam se kako ljudi govore jedni drugima, mada. Mislim, izgleda da oni, znate, svi znaju svako pitanje ... znate šta se dešava , ali ja zaista ne vidim. On je pevao; bilo je pevanje, ali nije bilo stvarnog razgovara ljudi jednih sa drugima. Nekako ste jednostavno znali, pretpostavljam.
O: Ja bih sedeo na kamenu ili na klupu a oni bi sedeli, i ja objašnjavam, ali zaista ne vidim sebe da razgovoram sa njima.

Subjekat je, sa svojim inžinjerskim okom, bio u stanju da sastavi arhitekturu na mesto na načinu na koji žene nisu. Svo četvoro su se složili da je centar zajednice i njegova svrha bilo nešto što se zgodno može nazvati hram.
O. ... mislim da je to kamen ... valjda krečnjak, ali je belji , pretpostavljam. Od toga je napravljen.
P. Šta je sa veličinom?
O: Pa, ima, od oslonaca sa strane su lukovi do plafona, ali ... to nije standardnakupola, to je ... pa, nisam video tu vrstu kupole ranije.
P: Načini dobru pretpostavku. Koliko je široka ta kupola?
O: O, Bože. Izgleda da je 60 m dužine, a možda i više od toga, možda 75. I, oh, možda i 45 m širine. To je ogromna soba, veoma ...
P: U redu. Sada, kako je osvetljena?
O: Samo, (smeje se pomalo sa nevericom) ... stvarno, ti je samo sjaj sa tavanice. Mislim, znate, poput, dobro, tu je, deo koji je svetao, a onda i tamniji, kao da je bio oslikan, ali boja, to je svetlost. Čini se da je, pa, to jednostavno ne treba bilo kakvo svetlo. Soba je svetla. Možda to dolazi sa prozora, ali ... izgleda da nema ijedne senke u sobi.
P: Šta kažeš da izgleda kao da atmosfera u sobi sija tamo?
O: Pa, da, baš kao da je svetlo. Ja ne vidim nikakve senke, kao da je postojao izvor svetlosti.
P. Aha. Hoću da čuješ u toj velikoj sobi. Kakve zvukova čuješ?
O: Ništa u toj sobi, ali oni negde pevaju.
P: Vrlo tiho, otpevavaju u daljini?
O: Aha.
P. To je, ah, kao neka vrsta ...
O: To je više kao, vrsta hora, mali hor, kao.
Ta muzika, kako su izvestila sva četiri subjekta, nije poput muzike koju smo ikada čuli. Dva subjekta su zapravo videla muziku kako svetluca u vazduhu i niko nije mogao precizno da je opiše.
O. Ja jednostavno ... ne mogu... naći reči. To je jednostavno, znate, kao neka vrsta hvale, vrsta, znate, nešto što biste čuli u horu.
P: Zahvaljujete kome?
O: Pa, ovaj ...
P: Bogu?
O. Siguran sam da je to ko je , znate, to je ... to je neka vrsta srećne stvari za raditi, kada se ljudi okupe i pevaju ...
Subjekat je govorio o odrastanju studirajući u velikim knjigama.
O.Vidim sebe kako sedim nad ... nad knjigom i samo čitam.
P. Istoriju?
O. Pa, ne znam.
P. Praktičan rad? Nauka? Šta studiraš? Umetnost? Umetnosti?
O. Samo velike knjige, velike knjige.
P. Aha. Da li ste pod nadziranim studijama u razredima ili ...
O. Pa, ujutru ima nastavnik, a u popodnevnim satima ili kasno u veče, učim.
P. Da li postoji ispitivanje?
O. Nema ispita. Samo želite da naučite, želite da naučite. Vi, uh, to je kao da ne možete dovoljno da naučite.

Ko su bili ovi ljudi? Da li oni predstavljaju čitavu planetarnu populaciju ili su bili samo deo te populacije? Ako su bili deo, kako su oni izabrani da urade ovaj posao? Nakon razmatranja ovog materijala Don i ja smo stvorili izraz kojim bi se nazvala ova konkretna grupa ljudi: “klan“. Evo jednog od ispitanika na ovu temu.

P. Niko nema zaseban dom?
O. Pa, ne; ovo veliko mesto je njihov dom. Ovo je, ovo je dom.
_
O. Pa, ovo je jedna svrha. Poput, to je kao u školi, ili mesto nastave da podučava one koji žele da uče suštinu i za one koji dođu kada mogu.
_
O.Ali ovo nije poput vladajućeg tipa ljudi, u svakom slučaju. Kao, znate, ovo nije ...kao da ljudi moraju da dođu ovde. Nije klasni sistem ili štagod.

Meditacija je igrala veoma veliku ulogu u životu stanovnika ovog drugog sveta, ili bar onih u ovom klanu. Bilo je usamljenih meditacija kao i dnevnih grupnih meditacija sa celim klanom.

O. Pa, da vidimo. Ne vidim sebe tamo, u različitim stanjima svesti. Postoji vreme za molitvu, ujutru i po noći. Imate ih u svojoj sobi, a onda imate druge pre jela, pre jutarnjeg obroka, a zatim, ne, pa, kratko pre večere, ali, kada, bilo je kao kada je hrana doneta, ali onda posle toga postoji , to je ... u sobi, kao neka vrsta privatnog molitvenika, osim što niste – kao u meditaciji. I postoje trenuci kada se cela grupa okupi van vremena obroka, baš... kao da je celo mesto poput porodice pretpostavljam. Jer, kao što sam rekao, ne osećate se toliko vezanim, nužno, za jednu osobu. Osećate se privrženim svima. Oni su svi, kao što je, u vašoj porodici.

Još jedna funkcija klana bila je da otvore svoj veliki hram sa vremena na vreme svima onima sa planete koji su želeli da dođu po duhovnu inspiraciju. Ispitivači su, u pokušaju da se utvrdi kako su te velike gužve dolazile da popune hram, naišli na opis onoga što se činilo da je veoma veliki heliodrom. Kasnije smo otkrili da vozilo nije bilo helikopter. Međutim, to je termin koji ispitivač koristi ovde.

P: U redu. Sada, ljudi koji odlaze sa heliodroma-da li imate pojma kuda oni idu?
O: Kada kažem ti brodovi dolaze, to nije kao horde ljudi koji samo hrle napred ili nazad ili ništa slično, to samo ... to je, oh, kako da ... znate, to sleti tamo i vrata se otvaraju, a ljudi izlaze napolje i ljudi ulaze. Dozvoljeno im je da idu po zemlji, znate. Drugim rečima, ovo je njihovo mesto takođe. Ali oni dolaze kao posetioci, na neki način, istome.
P: Koliko dugo oni ostaju tamo?
O: Dan.
opis heliodroma:
O: Postoji mesto, ravno mesto, ravno mesto, poput, to je kamen, napred, ali ne vidim puteve koji dolaze do njega, jer ... to ... vidim ... uh, kao, nekako, kao, uh, kao, pa, veliki heliodrom, na primer, ali ...

Ispitivači su morali saznati šta je sletalo na toj velikoj kamenitoj oblasti te je stoga od subjekta traženo da opiše vrstu prevoza koja ju je koristila.
P: U redu. Želim da opišeš taj brod, kao i ono što ga pokreće.
O: Ja ne ... m ... to ... pa, to je kao ... izgleda da je to verovatno svemirski brod. Ali ja ne vidim da dolazi iz svemira. Kao da je, gotovo odjednom tamo, ne vidim kako poleće ili dolazi, znate, preko horizonta i tako.
P: Samo opiši kako izgleda.
O: Da, pa, to je, duže je nego što je široko, i nije baš prave gustine u odnosu na dužinu dimenzija i širinu dimenzije. To - to nije kao, ne okreće se kada se spušta, jer je pomalo kao, izduženo ili ... samo se nekako pojavljuje i spusti, znate, hoćureći, ja ne vidim to kako dolazi u vidokrug i od malog postaje sve veće.

Zanimljivo je primetiti očigledan opis materijalizacije i dematerijalizacije koji se nameće u odgovoru subjekta na to pitanje. I tako je mladić rastao u mudrosti i u godinama i ispričao priču o učenju, laganom sedenju kose, počinjući da podučava manje i više napredne studente, i vremenom se priprema da okonča inkarnaciju. Kako su ispitivači vratili subjekat nazad kroz iskustvo smrti u prethodnu inkarnaciju i napred u vremenu u iskustvo u kom je u tom trenutku živeo, zastali su sa subjektom izmedju inkarnacija da bi ga pitali o svrsi koju je ovaj konkretni Putnik došao na Zemlju da ispuni. Odgovor koji je dao je i provokativan kao i jako škrt. Mnogi od nas traže da pomognu ovoj našoj planeti na ovaj ili onaj način, i pitanje je uvek: kako ćemo to postići?
P: Zašto ste na Zemlji? Koja je svrha ovog života? Šta nameravate da učinite ovde? Šta vam je dato da uradite?
O: Izgleda, da pomognem.
P: Pomaganje oko čega? Nečeg posebno?
O: Nešto ...
P: Da li ste već pomagali u ovoj oblasti? Ili problem oko kog ste došli da pomognete tek dolazi?
O: Nije se još dogodio.
P: Šta očekujete?
O: Samo ... samo velike potrebe.
P: Šta bi se desilo o čemu znaš a da zahteva toliko pomoći od vas? (Pauza) Duhovni rast? Duhovni razvoj? Fizičkei potrebe?
O: Pa, ne ... dobijem osećaj od nekih ljudi koji su izgubljeni, znaš?
P: Možete li im pomoći? To je vaša misija?
O: Osećam se kao da je to ono što treba da radim. Ovaj ... pomoći tim ljudim.
P: Aha. Kojim ljudima?
O: Onima koji su izgubljeni.
P: Da li je to neka posebna grupa?
O: Ne
P: Jednostavno svima.
O: Jednostavno ljudima.

Moj rad sa početka 1976. je trebalo da bude i moj poslednji. Imala sam stanje koje se zove maloletni reumatoidni artritis sa nekoliko komplikacija, jedan od njih je SLE, poznatiji kao lupus, jer sam imala trinaest godina kada su mi bubrezi otkazali. Godine 1956, napredne tehnike koje su sada dostupne onima čiji bubrezi otkažu nisu bile dostupne . U stvari, smatrano je čudom što sam preživela, ali sam preživela sa gubitkom od oko pola svakog bubrega.

Smatram sebe jako srećnom što sam toliko dugo uspevala imati produktivan i aktivan fizički život sa šansama koje su rasle protiv mene. Čak i sada, uz pomoć vežbanja, ishrane, prijatelja i vere, osećam jako blagoslovenom . Ali, moje aktivnosti su ograničene.

Istraživanje koje samo Don i ja obavili do tog trenutka nas je dovelo do znanja o veoma neobičnom vidu lečenja, a moj invaliditet nas je delimično izazivao da se tako zdušno bacimo u ispitivanje te vrste lečenja. Psihička operacija ima samo tangencijalni odnos prema ortodoksnoj hirurgiji i nema veze sa ortodoksnom medicinom. To je, poput svih brendova " lečenja verom " nemoguće za dokazati, i prirodan i standardni odgovor, ne samo od naučnika već od svakog ko nije vršio nikakvo istraživanje o toj temi, te je automatski "crveno" i potpuna neverica.

Ovo je za očekivati. Da nije dugogodišnjeg istraživanja, ovo bi možda bila i naša reakcija. Međutim, mi smo, kao i većina koji istražuju psihičku operaciju, znali da nemamo šta da izgubimo istražujući ovu mogućnost. Nijedan pacijent psihičke hirurgije nikada nije izgubljen jer se ništa zapravo ne dešava fizičkom telu pacijenta. Zaista je psihički oblik lečenja. Shodno tome, proveli smo neko vreme i na Filipinima i u Meksiku učestvujući u ispitivanju mogućnostima psihičke hirurgije.

Ovo je primer onoga što psihički hirurg stvara kao manifestaciju za oči: filipinska spavaća soba, pacijent je svučen, zadržavajući one haljine koje mogu biti potrebne za lične skromnosti, i legne na krevet, koji može u nekim slučajevi biti pokriveni sa jednostavnim tuš zavesama, obično one koje su pozajmljene iz motelskog kupatila. Iscelitelj, religiozan čovek, i neko ko je često proveo deset ili dvanaest godina svog života moleći se da postane iscelitelj "hodajući u pustinji" od vulkanskih planina Luzon u samoći, ulazi u sobu. On ne nosi ništa osim možda Biblije. Često je iscelitelj u pratnji pomoćnika koji funkcioniše kao prevodilac i, u izrazu poznatom u našoj kulturi, hirurški pomoćnik; da iskoristim tačniji izraz, čistilac.

Iscelitelj obično zna vrlo malo engleskog. On ili ona počinje podizanjem ruku i pomeranjem po celom telu, sa dlanovima na dole. Rečeno nam je da je to metod skeniranja tela poput rendgenom. Zatim se odredi neko mesto za "operaciju" i ako je iscelitelj dešnjak leva ruka se čvrsto naslanja na kožu. Koža deluje da se odvaja i unutrašnjost tela se vidi. Ova manifestacija izgleda veoma realno i svako ko je video pravog psihičkog hirurga kako radi a nije pažljivo proučavao fenomen će se zakleti da je telo bilo otvoreno golim rukama. Desna ruka zatim ulazi u ovo otvoreno mesto i manipuliše u telu.

U najinteresantnijem slučaju u kome sam učestvovala, iscelitelju je rečeno da sam imala artritis. On je skenirao moje telo uz pomoć svog asistenta. Onda je otvorio trbušnu duplju i sa radnjom koja je zvučala veoma tečno, čvrsto ali nežno, povukao ono što se činilo da su organi a ne zglobovi. To nije bilo neprijatno, ali je, za mene, pacijenta, bilo čudno, jer nisam imala artritis u mojim organima. On je zatim uklonio ono što se činilo da su tri prilično mala, duga komada krvavog materijala u čijem centru je bio mali deo od čvrstog materijala. Nakon toga, uklonio je svoju levu ruku. "Rez" je nestao bez ožiljka ili traga bilo koje vrste. Dvojica muškaraca, u ovom slučaju, obrisali su ono što je postalo prilično značajna količina krvi, isprali svoje ruke, a zatim uzeli bebi ulje i naneli ga preko kože na stomaku, masirajući u tišini.

Kada sam pitala šta je radio iscelitelj u predelu abdomena, prevodilac je preneo moj zahtev, i vratio info da je skeniranje dalo znanje o tri ciste pored mog desnog jajnika, i pomeranje ili odustajanje od oba jajnika koje je nastalo kroz više godina vrlo aktivnog života. Pomeranje je bilo da se promeni položaj jajnika, tako da neću biti u nelagodnosti tokom menstruacije. Uklanjanje cista je imalo istu svrhu.

Iako je moj ginekolog dijagnostikovao ova tri male ciste kada sam bila veoma mlada žena, nikada nisam govorila o njima Donu Elkinsu i, zaista, nikome, jer takav razgovor nije fascinantan. Jedina druga osoba je znala za ove ciste, moja majka, ali ona je bila 12.000 milja daleko. Po povratku u SAD, moj ginekolog je pregledao mesto i potvrdio da te tri ciste više nisu opipljive. Više ih nije bilo, a nivo udobnosti mog menstrualnog ciklusa je srazmerno daleko bolji.
Masaža bebi uljem je veoma pojednostavljen i skroman oblik magnetnog lečenja u kojima se nude molitve i zaštitno svetlo zamišlja oko zahvaćenog područja, tako da će pomoći izlečenju.

Donovo i moje uverenje je da je otvaranje tela za uklanjanje delova, zatvaranje tela, i ispoljavanje krvi i svih drugih materijala, materijalizacija istog tipa kao i materijalizacija duhova i materijalizacija NLO-a. Stoga, nikada nismo učinili bilo kakav pokušaj da se sačuvamo uzorke ove psihičke hirurgije. Svesni smo da ovo ne ispunjava rigoroznost naučnog metoda koja postoji danas, ali naše je uverenje da bismo saznati ništa gledajući na rezultate takvih analiza manifestacije.

Čini se da bi osoba, bez obzira kolika je njena želja da bude izlečena, bila nervozna i prestrašena, jer otvaranje samog tela, fizičko ili psihičko, deluje veoma traumatično. Kada se ruke iscelitelja postave iznad vas, poseban emocionalni i mentalni stav se promeni u svakom pojedincu sa kojim sam govorila a koji je iskusio ovu pojavu. Psihičkog hirurzi to zovu prisustvo Svetog Duha. To treba razmotriti kao deo fenomena.

Krajem 1977 i početkom 1978, mi smo pratili dr Andriju Puhariča i njegove saradnike istraživače u Meksiko Siti da istražimo meksičkog psihičkog hirurga, sedamdesetosmogodišnju ženu po imenu Pachita, koja je to radila već dugo godina. Talenat joj je došao da na bojnom polju sa vojskom Pančo vile, i, kao i na Filipinima, više njenih pacijenata su bili starosedeoci nego
Amerikanci. Razlika u njenoj tehnici bila je kultura iz koje je potekla. Na Filipinima, psihičko lečenje je došlo iz krajnje doslovnog verovanja u Hrišćanstvo kako to podučavaju španski misionari tri stotine godina. Hrišćanstvo je centar skoro svakog života Filipino seljaka. Veliki procenat je išao mise svakodnevno, i, kako smo Don i ja bili tamo u toku Svete Nedelje 1975, bili smo u mogućnosti da gledamo dokaze o doslovnom nemilosrdnoj vrsti hrišćanstva koja je tamo praktikovana. Na Veliki petak, na primer, održavala se velika katolička parada krsta kroz ulice Manile. Ono što je bilo drugačije kod ove parade je to da je ljudsko biće bilo prikovano za taj krst. Mnogi su se borili za tu poziciju. Onaj koji ju je postigao, kada je upitan za komentar, jednostavno je odgovorio da se osetio veoma uzvišenim i nadao se da će ga izabrati ponovo sledeće godine.

U Meksiku, hrišćanstvo ako je uopšte prisutno, a često jeste, je prekrivač izuzetno jakom indijskom verovanju koji je surovo i duboko. Naviru sećanja na majanski pokolj nevinih na strmim stepenicama meksičkih piramida.

Shodno tome, Pachita je koristila veoma tup nož sa sečivom od petnaest centimetera. Nosila ga je naokolo kroz celu istraživačku grupu gledajući da vidi našu reakciju, posebno moju, jer sam ja bila zamorče. Pošto su se njene "operacije" održale kada sam ja ležala na stomaku ne mogu dati opis iz prve ruke o tome šta se desilo, ali me Don obaveštava da se činilo kako je nož nestao 10 centimetara u mojim leđima, a zatim je brzo prešao duž kičme. To je ponovljeno nekoliko puta. Pachita je, kako je rekla, radila na mojim bubrezima. Opet, nismo načinili nikakav pokušaj da sačuvamp "dokaz" jer smo znali da to ne bi dovelo ni do čega. Mnogi su pokušali da istraže psihičku operaciju analizom njenih proizvoda i otkrili ili neubedljive ili nikakve rezultate optužujući da je psihička hirurgija prevara.

U knjizi, Arigo, Džona Fulera, Dr Puharichev rani rad sa južneameričkim isceliteljem tog nadimka, psihička hirurgija je pažljivo ispitana, a za one koji su zainteresovani za ovu neobičnu temu ta knjiga je dobro mesto za početak. Nikada nisam imala bilo kakav uspeh u navođenju bilo kog ortodoksnog lekara da testira moguće rezultate ovog meksičkog iskustva. To je zbog činjenice da procedura koja se koristi za testiranje bubrege može, ako su bubrezi su već dovoljno teško oštećeni, izazvati otkaz bubrega ponovo, a ne može se očekivati niti od jednog ortodoksnog lekar da preuzme taj rizik. Sam Dr Puharich je bio nevoljan da prođem kroz ovu proceduru.

I pored svih frustracija, istraga oblasti u samim marginama psihičkog fenomena je najinteresantnija, informativna, i nagrađujuća za istraživača koji je strpljiv i čiji je pristup temi takav da jednostavno prikupiti podatke, umesto da pokuša da dokaže, korak po korak , hipoteze o onome što istražuje. U Ra Materialu manifestacije ovog tipa materijalizacije su razmatrane te je informacija veoma interesantna.

Po povratku u Sjedinjenim Državama, iako više nisam mogla da radim na pisaćoj mašini, i dalje sam bila u stanju da ponudim kontinuirane nedeljne meditacije i da preuzmem napredne studenate za samostalan rad. Godine 1978. Džejms Alen Mekarti je čuo za našu grupu, prvi od dosta ljudi koji su meditirali na našim večernjim sastancima nedeljom i otišao da bi formirao " centar svetla" i bavio se očuvannjem prirode u okrugu Marion u Kentakiju, a zatim započeo dvočasovni radio talk šou koji smo Don i ja radili u Leksingtonu, Kentucki. Pojavio se sa mnogim ljudima iz Marion Counti meditativne grupe da bi iskusili naše meditacije. Posle dve meditacije, grupa, u celini, je prestala da dolazi, ali Džim je putovanje od 224km sa povratkom prelazio skoro nedeljno, počev od proleća 1980. Džim je, mnogo godina, tražio neki način za pomaganje čovečanstvu. Rođen je 1947, a opremljen diplomama u poslovanju i obrazovanju, izučavao je, dodatno, alternativne metode za učenje proširenja svesti. Deo tog vremena je proveo radeći sa gradskom decom, ali je počeo da pronalazi veoma snažnu želju da otkrije jasniju ideju o tome šta je tražio.

1972. godine je rezervisao kurs studiranja ekspanzije svesti pod nazivom "samokontrola mozga" sa starim krupnim planinarem koji je živeo u jednoj maloj brvnari na 10.000 metara u Stenovitim planinama Kolorada. Tokom ovog kursa je naučio, po prvi put, mogućnost komunikacije sa naprednom civilizacijom iz kosmosa, ne putem bilo kakvih veštačkih sredstava kao što su radio, telegraf, ili elektronskim uredjajima, već kroz korišćenje frontalnog režnja ljudskog mozga.

Pošto je ovo veoma važno iskustvo bilo u pustoj zemlji, kamenja, bora i kleke, odlučio je da tražite podjednako udaljeni komad zemlje na kojoj je on tada mogao da ponudi ova iskustva moždane samokontrole drugima. Na 132 hektara u centralnom Kentakiju, sa potokom od prilaznog puta, formirao je Rock Creek Istraživanja i Razvojne Laboratorije i počeo da radi na temi koji je najbliži njegovom srcu: Evoluciji čovečanstva. Uradio je nekoliko radionica na ovu temu, ali je pronašao malo interesovanja u toj oblasti i tako se vratio u život samotnjaka narednih šest i po godina, uzgajanju sopstvene hrane, meditiranju i učenju. Još uvek bio znatiželjan o tome kako bi izgledala jasna, dvosmerna komunikacija sa naprednim inteligentnim bićima, i, samim tim, veoma je uživao u meditacijama sa grupom iz Louisville-a, ali je od ranije postao zainteresovan i za rad grupe u Oregonu. U jesen 1980, putovao je iz Kentakija za Oregonu kako bi radio sa ovom grupom koja je navodno kanalisala isti izvor koji je Edgar Cayce kanalisao u dubokom transu.

Međutim, učenje koje je dobio iz večernjih sastanaka nedeljom i od napredne studije koje je imao sa mnom mu je govorilo iznutra, i, naizgled po sopstvenom nahođenju, predomislio se posle samo dva meseca u Oregonu . Otkrio da mu je potrebno da se vrati u Luisvil i radi sa Donom i sa mnom. 23. decembra 1980, stigao je u Luisvil, pošto je putovao 8.000 km od šuma iz centralnog Kentakija do Oregona pa nazad u Luisvil.

Don i ja smo bili beskrajno zahvalni za McCartijevu pomoć. Njegove sposobnosti su bile izuzetne. Imao je uvid u metafizički materijal još u svojim fakultetskim danima, a intenzivno je čitao sve do tada, tako da je došao u ovaj rad veoma obavešten o našim oblastima studiranja. Bio je u stanju da preuzme fizički deo istraživanja, popunjavanjem, čineći beleške, prepisivanjem sa traka, i nastavljajući prepisku koja je postala krajnje problematična još od moje invalidnosti. Džim, uvek temeljan, prodao je svoju zemlju. L / L Istraživanje se spojilo sa Rock Creek istraživanjem i razvojnom laboratorijom, očuvali smo staro partnersko ime za našeg izdavača, kupljena je nova pisaća mašina - Džimovi prsti, ojačani šestogodišnjim kućepaziteljstvom, nadmašili su moju staru električnu pisaću mašinu i skrasli smo se da bi uradili ... šta?
Nismo znali.

Diskutovali smo oko izrade nove knjige, ažurirajući ono što smo naučili u Tajnama NLO-a i imali prazan papir spreman da bude popunjen. Džim je počeo da povratno istražuje kroz naše obimne fajlove. Tri nedelje nakon što je došao, Ra kontakt je započeo.
Tokom svih ovih godina tokom kojih sam kanalisala, uvek sam svesno kanalisala, koristeći moju slobodnu volju da sastavim telepatske koncepte na svom jeziku. U 1980-oj godini dugogodišnji prijatelj i član meditativne grupe, Ilejn Flaerti, tragično je umrla. Imala je mladalački dijabetis i umrla u svojim tridesetima. Sedela sam sa njom mnogo dana u bolnici pre nego što je konačno napustila svoje telo, a ona mi je rekla nekoliko puta da je htela da se uveri da je njen muž , Tom, svestan da je ona u redu nakon njene smrti, jer je znala da će verovatno umreti. Rekla je i Tomu, takođe dugogodišnjem članu meditativne grupe.

Nakon njene sahrani Tom je došao do mene i pitao da li bih pokušala da stupim u kontakt sa Eli. Budući da sam prošla kroz previše seansi, i da nisam imala mnogo lične posvećenosti vrsti komunikacije koju bi neko dobio od fizički mrtve rodbine, bila sam u početku nevoljna da pokušam takvu vrstu, "posredništva." Medjutim, to su bili moji dobri prijatelji i nisam mogla da kažem ne. Tom, Don, Elin i Tomov sin Majk, okupili se sa mnom za prvi pokušaj. Posle nekoliko trenutaka svesne ponude sebe za kontakt sa Eli, postala sam nesvesna vremena koje je proteklo, a kada sam se probudila Tom je imao na kaseti nešto što je zvučao kao glas Elejn kako govori kroz mene. To je bilo moje prvo iskustvo sa transom. Nisam znao, a ni danas ne znam, kako se to dogodilo. Tom je pitao još jednom da li bi opet uradila to i ponovo sam otišla u ono što je izgledalo da je veoma dubok trans, ne sećajući se ničega i slušajući ono što je zvuči kao glas Elejn na traci posle sesije. Don je izjavio da, me je čuo u susednoj sobi, bez da me vidi, bio bi siguran da je to bila Elejn.

Ovaj rad je bio izuzetno iscrpljujuće za mene i pitala sam Toma da prihvati činjenicu da zaista nisam želela da nastavim kao ovaj tip medija. Tom se složio, rekavši da je imao ono šta je Ilejn obećala i da je zadovoljan. Međutim posle samo nekoliko dana, radeći sa naprednim studentom meditacije, Leonard Cecilom, dobila sam novi kontakt, koji nikada pre nisam imala. Kao što to radim u svim slučajevima, izazvala sam ovaj entitet u ime Hrista, zahtevajući da ode ako nije došao kao poslanik Hristovesvesti. Ostalo je, pa sam se otvorila tom kanalu. Ponovo sam pala skoro trenutno u trans, te je entitet, koji se naziva Ra, započeo svoj niz kontakata sa nama. Ovaj kontakt je u toku, fascinantan, i, za mene, izvor blagog nemira.

Osoba koja odluči da postane glasovni kanal na prvom mestu je već napravila korak koji je, nekim ljudima, dosta težak, a to je spremnost da se govore reči nekog koji se ne kontroliše. U kanalisanju slobodne volje, moguće je prekinuti kanalisanje. Međutim, takođe je moguće da se izgovori potpuna glupost jer kanal nikada ne zna unapred šta će biti sledeći koncept. Moram da dodam da se ta glupost nikada nije desila u mom iskustvu i da su kanalisanja uvek stvorila razumnu količinu smisla, i, u mnogim slučajevima, bili prilično inspirativni. Ipak, u društvu gde ste učeni da pazite na svoje reči, izgleda neodgovorno jednostavno izbrbljati sve ono što dolazi u vaš um.
Kada se, radi kontakta, trans mora desiti, uznemirenost preraste u nešto blizu panike sa moje strane. Ne znam kako procedura za trans radi, i uvek se bojim da se u ovoj sesiji ništa neće desiti, Ostaću svesna; i neću dobiti nikakav kontakt. Opet, ovo se nikada nije desilo. Pošto niti ja niti bilo ko drugi u našoj grupi nema nikakvu ideju kako da mi pomogne iznad određene tačke u postizanju stanja "transa", ne može ništa da se uradi, no samo da se krene napred. Don navodi da, iako je moje stanje transa je slično drugima koje je posmatrao, ono je što bi on nazvao "telepatski prijem u stanju transa. "

Iako sam studirala književnost svojevremeno i bila bibliotekar dugi niz godina, čitanje materijala skoro uvek mi nudi priliku da naučim novu reč ili dve i zasigurno proširilo moj um u oblasti nauke, koja je u mom obrazovanju žalosno nedostajala.

Ono što me brine možda više od bilo čega drugog jeste da neko ko čita ovaj materijal pomisli da ljudsko biće koje jesam poseduje neku vrstu mudrosti koju Ra svakako ima, ali ja zasigurno ne. Ako vas ovo delo impresionira, mogu samo da vas molimo da napravite oštro razlikovanje u vašem umu između reči i "mediuma" kroz koje reči dolaze. Ne biste, recimo, očekivali da slavina može biti odgovorna za kvalitet vode koja kroz nju teče. Svakako da svako od nas iz istraživačke grupe pokušava, kroz meditaciju i svakodnevni život, da se pripremimo najbolje što možemo za ove seanse. Ipak, ono što dolazi kroz naše grupe stoji samo po sebi i ne može se reći da odražava mudrosti ili tzv duhovni napredovak nekog od njenih članova. Što bi naša popularna filozofija rekla, "Mi smo svi budale u ovom autobusu. “

Ako imate bilo kakvih pitanja dok čitate, molimo vas da pišete Rock Creek grupi. Njegova dopisnik, Džim, nikada neće ignorisati pismo, i budući da sam ima svoja iskustva sa seansi da podeli, on će završiti ovaj uvod.

Džim Mekarti: Mi smo početnici kada je u pitanju znanje kako se Ra kontakt desi, i samo smo kroz proces pokušaja i grešaka, kroz seansu za seansom, naučili više o tome kako da podržimo naš instrument, Karlu, u mentalnom, fizičkom i duhovnom smislu. Bili smo tako uzbuđeni zbog Ra kontakta kada je prvi put počeo da smo imali dve seanse dnevno ponekad; ali, pošto smo naučili da je ova procedura previše iscrpljujuća za Karlu, sada u proseku imamo jednu seansu svake nedelje do deset dana, što nam omogućava da se pripremimo za svaku seansu sa većim stepenom zaštite koja se čini potrebnom kako se seanse akumuliraju.

Veliki deo misli ide u pitanja koja pita Don tokom svake seanse. Svako od nas doprinosi idejama, ali je velika većina linije ispitivanja potiče od Dona, jer on ima godine iskustva u istraživanju NLO kontaktiranih fenomena neophodnog da se razvije intelektualni temelj koji je potreban u svakom pokušaju da se uklope različiti delove ove slagalice zajedno. On takođe ima intuitivni osećaj koji je od vitalnog značaja u praćenju neočekivanih i duboko-otkrivajućih odgovora koje Ra tako često daje sa daljim pitanjima, izniklih u trenutku, da se iskoristi prednosti novih uvida.

Sa odlukom da održimo seansu veče pre no što će se seansa desiti, ustajeno u jutro seanse, lagano doručkujemo, i počinjemo seriju koraka koji će najbolje pomoći u uspešnom završetku seanse. Dajem Karli polusatnu masažu leđa da opusti svoje mišiće i zglobove pre svake seanse, jer će ona morati da ostane apsolutno nepomična između sat i sat i četrdeset pet minuta vremena. Onda meditiramo tako da se harmonija koju pokušamo da napravimo u našim svakodnevnim životima intenzivira, i tako da su naše želje ujedinjene u jednoj želji da vidimo kontakt sa Ra. Zatim izvršimo naš ritual zaštite i čišćenja prostorije u kojoj će biti napravljen kontakt te smestimo Karlu u ležeću poziciju na krevetu, pokrivamo njeno telo sa belim pokrivačem, njene oči sa belom tkaninom, i prikačimo tri mikrofona za snimanje tik ispod brade tako da ne propustimo bilo koju od seansi ako jedan ili drugi mikrofon zakaže.
Do tada, sve što je vidljivo od Karle jesu njena kosa koja pada dole sa njenih ramena i njen nos koji štrči u moru bele tkanine koja ga okružuje. Dok u sebi recituje molitvu svetog Franje, Don usklađuje sto koji drži Bibliju, sveću, tamjan i putir vode u pravu liniju sa njenom glavom, kao što je preporučeno od strane Ra. Nakon što Don upali sveću i tamjan, on i ja hodamo u Krugu Jednoga oko Karle i ponovimo reči koje počinju svaki kontakt.

U nekom trenutku nakon toga, Karla napušta svoje fizičko telo a Ra ga zatim koristi da daje reči koje čine odgovore na Donova pitanja. Ja meditiram i šaljem svetlo Karli za vreme trajanja seanse, pauzirajući samo da se okrenu trake pošto završe svaku stranu. Kada je seansa završena, Don sačeka nekoliko trenutaka da se Karla vrate u njeno obično prilično kruto telo, zove njeno ime nekoliko puta dok ona ne odgovari, pomaže joj da se uspravi, trlja joj vrat malo, i daje joj putir pun vode da pije nakon što smo ga on i ja napunili našim vibracijama ljubavi kako možemo.

Kako Karla nema pojma o tome šta se desilo tokom seanse, nju uvek najviše zanima kako je bilo. Ona mora da se zadovolji posrednim delićima informacija dok ja ne prepišem seansu sa trake, što je obično veoma lako jer Ra govori sasvim polako i čini svaki slog sa preciznom dikcijom.

Učestvovanje u ovoj komunikaciji sa Ra je najinspirativnije moguće za svakog od nas zbog spoja elokvencije i jednostavnosti koja karakteriše Ra-ove odgovore. Informacije sadržane u Ra materijalu su najkorisnije za nas u uvećanju našeg znanje o misteriji stvaranja i našoj evolucije u istoj. Nadamo se da će to takođe možda biti korisno za vas.

L/L Research
Don Elkins
Carla L. Rueckert
Jim McCarty
Louisville, Kentucky
July 7, 1983


Zadnja izmjena: jokoonoko; ned feb 11, 2024 11:19 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: ned aug 19, 2012 11:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Čovek bi očekivao da se oko ovako složenog materijala provede i neka rasprava ... čudno, topic samo bleji ovde a niko ni da bekne :-k

Sviđa mi se koncept po kome je naše "drvo denziteta/života" u stvari samo jedna oktava u postojanju. Između ostalog ... :read:

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: pon sep 24, 2012 12:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Ra: Ja sam Ra. Mi smo skenirali vaš um i videli strukturu pod imenom Deveta konfiguracija.

Ispitivač: Ta pokretna slika predstavlja temu o kojoj smo govorili. Pukovnik mora da donese odluku. Pitao sam se oko njegove polarizacije. Mogao se povući pred, da tako kažemo, negativnim silama, ali je umesto toga izabrao da brani svog prijatelja. Da li je moguće za vas da procenite šta je u bliže pozitivnoj polarizaciji: da se odbrani pozitivno orijentisani entitet, ili da se dozvoli suzbijanje od strane negativno orijentisanih entiteta?

Ra: Ja sam Ra. To pitanje zalazi u četvrti denzitet kao i vaš sopstveni i odgovor na njega se najbolje može sagledati kroz aktivnosti entiteta zvanog Jehoišua (Jehoshuah), kojeg vi zovete Isus (Jesus). Taj entitet su mogli da brane njegovi prijatelji. Entitet je zatražio od svojih prijatelja da odlože sablje. Entitet je sam sebe izručio i bio pogubljen. Njegov impuls da zaštiti voljene druge-sebe je onaj koji traje kroz četvrti denzitet, obilujući empatijom. Više od ovoga ne možemo i ne smemo da kažemo.

Poglavlje 13 strana 979 val serije

P: Da li je netko bio razapet na križ i predstavljao da je Isus?
O: Ne.
P: Nije bilo razapinjanja, nije bilo uskrsnuća nakon tri dana, da li je ovo točno?
O: Blizu.
P: Dobro, što je istina u vezi svega toga?
O: Proveo je 96 sati u komatoznom stanju u pećini pokraj Jeruzalema. Kada se
probudio, prorokovao je svojim učenicima
i zatim napustio pećinu. 27.000 ljudi se
okupilo zbog pojave Matičnog broda koji ga je {Isusa} povukau unutra pomoću zrake
svjetlosti.


Lingvistička pogreška u prijevodu ili nešto drugo ,čini mi se da imamo 2 različita ishoda ili možda samo tumačenja određenog pojma hm??

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: čet sep 27, 2012 5:34 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 11:10 am
Postovi: 19
kakve veze imaju velicanstveni Zakon Jednog i razgovori Laure sa samom sobom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: čet sep 27, 2012 6:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
jokoonoko je napisao/la:
kakve veze imaju velicanstveni Zakon Jednog i razgovori Laure sa samom sobom?


Duboke!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: pet sep 28, 2012 8:29 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 11:10 am
Postovi: 19
tesko da copy/edit + nabacaj tripove neuroticne zene koja misli da joj je muz guster/paste mogu imati duboke veze. vise je to mnogo losa kopija i kao takva, mnogo manje vredna.

molim moderatore sa sprece bacanje Laurinog smeca na ovu temu. imate brate mili x tema sa tim smecem po x foruma i podforuma pa ne bi bilo lose da te sektaske uticaje i zadrzite na istim.

zahvaljujem! :love12:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz