Sada je: čet mar 28, 2024 8:29 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet jul 10, 2014 3:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Naravno da znam tj. razumemo se i tu reci nisu potrebne :thumbup:

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sri sep 17, 2014 7:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Q'uo o otpuštanju kontrole nad svime-

"Odluka da se ne pokušava nadmoć nad drugim je učinjena kada osoba shvati da nema potrebe posjedovati moć nad drugima, jer cijela kreacija izražava moć unutar sebe. Sav magičan rad, dakle, vrši se na sebi. Nema potrebe za manipulacijom, učenjem, kontrolom, pomicanju ili savjetovanju druge osobe. Potreba je samo činiti te stvari unutar sebe, disciplinirati sebe prema sve većoj uravnoteženosti i jasnom prihvaćanju univerzalne prirode sebstva, te stoga lucidno i jasno birajući služiti drugima, suzdržavajući se od osuđivanja ili kontroliranja nad drugima, te prakticirajući ljubav spram sebe, prihvaćajući sebe i dopuštajući pogreške uočene u sebi da budu samooproštene."

jedna generalna misao o potrebi otpuštanja kontrole u svim njenim oblicima koji su često dobro skriveni u celofan "za tvoje dobro" jer jedino možeš mijenjati sebe i postati primjer onome koji želi isto.


Drijema noc
Lazljiv mak
Spi li smrt
U ovaj mahnit sat?
U,u,u - sapuce mrak

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sri sep 17, 2014 8:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
O Putnicima iz viših denziteta te prilagodbi na 3d

Zbog ekstremnih odstupanja između vibracija distorzija trećeg denziteta i viših denzitieta, ako hoćete, "Putnici" imaju u pravilu neki oblik nesreća, poteškoća ili osjećaj otuđenosti koji je težak. Najčešći od tih problema su otuđenje, reakcija spram planetarne vibracije koje se odražavaju čak i u poremećajima ličnosti, kao što bi ih vi nazvali, a tijela u složenim bolestima koje ukazuju na poteškoće u prilagodbi na planetarnu vibraciju.

fascinira me nemogućnost prilagodbe s višeg nivoa na niži da entitet 6d ne može pronaći način da izbjegne psihofizičke distorzije,već bez obzira na iste prihvaća izazov na putovanje u kojem može zastraniti uslijed oboljenja koje možda neće moći prevladati i tako zapeti u ciklusu žetve i prolaziti iznova cijelu školu patnje i straha na 3d .Kolika je ljubav prisutna u takvom biću je jednostavno riječima mi neopisiva ,je li to vrsta ekstremnog žrtvovanja ili nešto drugo nepoznatog mi izraza....

uvijek me iznova iznenađuje ovaj materijal ,ne znam nešto me veže a možda sam u zabludi .........

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sri sep 17, 2014 10:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Upravo si i moju misao iz glave pretočio u riječi.
Ne znam šta me toliko veže za ovaj materijal i možda sam i ja u zabludi,ali od svega što sam pročitao ništa me nije fasciniralo kao ovo.
Jednostavno,ovo je jedini tekst u kome svako slovo doživljavam kao svoje.
Nigdje još nisam našao opise i objašnjenja doživljaja i senzacija koje imam čitav život kao što su ovdje dati.
Kad se samo sjetim onog tripa kao dijete da sam samo neko u prolazu,koji je ovde došao da posmatra svijet,pa se taj trip u pubertetu pretvorio u takav doživljaj realnosti,da kad se neko okrene i pogleda me bude ono tipa " jbt,pa ovaj me vidi!? kako? pa ja sam samo putnik u prolazu.."
Malo je falilo da završim u ludnici.Izvukla me je samo zdrava logika,ono "jbt,ovo nešto nije u redu"
Pa konstantne noćne more od djetinstva koje su se ponavljale svakih 7-10 dana,u kojima sam svaki put znao da nisam budan i u snu smišljao tehnike kojima ću se probuditi.
10 godina teške depresije i napada panike.
Nemogućnost doživljaja drugih ljudi kao bliskih sebi,dok one slične "osjetim" na kilometar,čak i malu djecu.
Pa stalno ponavljanje broja 11 kroz čitav život.Rođen sam 11 u mjesecu u 11 znaku horoskopa.
Kad sam imao 6 godina zamalo me nije pregazio tramvaj br.11 u centru Zagreba (lopticu koju sam držao u ruci šina je presjekla na pola,a čovjek me je povukao za ruku i spasio mi život).Tad mi se broj tramvaja urezao kao nož u podsvijest.
Kasnije sam računajući numerološki broj otkrio da je to broj 11,pa drugom tehnikom gdje svako slovo imena i prezimena koje nosi određenu vrijednost zbrojim,opet dobijam broj 11.
i sl. mogao bi do sutra pisati,al ono što hoću reći je da sam za sve ovo i za masu drugih stvari jedino adekvatno objašnjenje pronašao u ovom materijalu.
Možda zato što koristi apstraktan riječnik,a slično tako razmišljam,pa mi je "legao",ne znam..
Možda sam i ja u zabludi,pa na neki način projektujem ono što želim.Možda su sve ove stvari gomila slučajnosti.. Ne znam,sve je moguće.. Ali iz nekog razloga sve ovo mi je na neki način bitno i po prvi put zahvaljujući ovom tekstu pronalazim smisao u životu tamo gdje ga nije bilo.

Ono što još hoću reći je da sam isto razmišljao o ovoj zadnjoj stvari koju si spomenuo,a koja prkosi logici koju doživljavamo ovde.
Ako si se sa bilo kim u životu povezao i zavolio ga (istinski) do one mjere da bi za tu osobu bio u stanju i život dati,mislim da možeš imati predstavu o čemu se tu zapravo radi.

Uh,jesam se raspisao :evil3: kunem se neću više :D
:hello2: :thumbup:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sri sep 17, 2014 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Da,zaboravio sam spomenuti..
Otac mi je poginuo kad sam imao 19 mjeseci života,a majka je bila duševni bolesnik,pa sam pronašao poveznicu i sa tim u tekstu koji si naveo.
Ponavljam,možda je opet to sve slučajnost..

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet sep 18, 2014 5:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Zašto se odvija takva bitka unutar vlastitog sebe?
Kako to da mogu reći prave stvari drugima,
a ipak ostati u stanju zabune za sebe?

učestalo okolina mi istovara svoje i obiteljske probleme ( imam pun kamion i svojih) i svi i problemi vežu se uz novac ili vrijednosti oko podjele zemljišta stanova djedovine ili sl. uslijed kojih iskrsavaju emotivne distorzije ( da ti malo ugodim s mehaničkim tekstom he he) koje imaju i za posljedicu razdvajanje obitelji sestra protiv brata ili suprug -majka na štetu djeteta i korijen njihovih muka mi je kristalno jasan kao i razriješenje ali nitko se ne želi odvojiti od utega koji ih vuče prema dolje i drže se za komadić neke livade koju nikad pokosili nisu kao za sveti gral i iako je kristalno jasno kako izaći iz njihovih muka ,u svojima stalno vodim bitku između da i ne (moji crvi nisu materijalne esencije) tako da gornja rečenica sažeto opisuje stanje . Tako je i u vezi Ra materijala sve što sam pročitao (malo usvojio) zvoni ko crkva nedjeljom u glavi i u praktičnom životu fragment po fragment biva korisno upotrijebljen na mom malom životnom planu.Prihvativši u cijelosti da više ne podučavam niti savjetujem okolinu već rasim samo na sebi a bližnji tek po vidljivim promjena u mojem ponašanju ,stavu spram životnih problema sviju vrsta počinju i samim uzimati kao primjer ono što na meni primijećuju.Ponekad prijatelje i bližu obitelj uhvatim kako prepričavaju neku priču ili situaciju koju sam s njima razglabao i nisu bili nimalo sretni s istom a sad je sa zadovoljstvom predaju drugom kao neku izvornu mudrost ha ha ha ,ali ne da ego da priznaju sebi izravno da sam im pomogao već se samo osmjehuju kad ih spazim ili mi netko treći prepričava moje vlastite riječi,ma nema većeg mi zadovoljstva kada je jedna mala riječ pomogla nekom od mojih.

Ko klinac sam prvu neku knjigu kod nekih rođaka pročitao od domaceg autora o Egipatskom božanstvu Ra ( od tada bez neke stvarne zainteresiranosti to ime me prati cijelo vrijeme,dok ostale poput setha amona anubisa ozirisa ne privlače nikakvu pažnju) npr, radim na 1 poslu kad ono programska kuća za softver se zove Ra , otpeljam frenda do doktora opce prakse stanem na parking ispred kbr16 i cekam kad na tom broju reklamna ploča Ra mediji cak sam taj natpis vidio na nekim youtube uradcima nesjeceam se o cemu su konkretno bilj, uđem u lift 1 bolnice kad ono za za -1 kat streba stisnut gumb Ra ? i takvih nebuloznih primjera ima mnogo više nego li ih se mogu sjetit sada.Potom knjige o atlantidi pa Martin Mysterija romani do kristalnih lubanja ,nostradamusa do Ra i ostalih materijala.eh da u mnogim stanovima prijatelja i obitelji u hodniku na zidovima pergamenti s egipatskom umjetnošću koju naravno ne razumijem ali sve te okolnosti smatram višima od puke slučajnosti nešto se tu krije ali sto točno neznam.

Čuvaj se care tramvaja 11 jer 1 i 1 nisu dva već 11 a možda ti je sigurnije sjest na duju(2) ,budi volja tvoja....

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet sep 18, 2014 8:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Ovo što navodiš o sebi i svojoj okolini,je kao da pričaš moju priču.

Citat:
Kako to da mogu reći prave stvari drugima,
a ipak ostati u stanju zabune za sebe?


Sjajno pitanje i sjajna misao.

Ne radi se o tome šta čovjek misli za sebe,već o onom što drugi prepoznaju u tebi.
A kad u tebi prepoznaju nekog kome će se otvoriti,upitati za mišljenje u svakoj situaciji,tražiti podršku,saosjećanje i "mudrost".pa kad se ta situacija stane ponavljati čitav život i skontaš vremenom da ti ustvari i imaš riješenje za svaki njihov problem.
Iz tvog ugla on je stvarno jednostavan,čisti simplex,kao i njihova retorika i način razmišljanja,kao da otkriješ određeni talent u sebi,koji su drugi odavno prepoznali,a taj isti talent ne možeš upotrebiti u svom slučaju.
Za sebe i dalje nemaš riješenja.
Pa onda očajnički tražiš druge (sebe) koji su ti slični,jer je i tebi potrebno sve ono što i drugim ljudima,a smisao možeš pronaći samo u onim obrazcima koji su ti poznati i bliski.

Nekako kad čovjek radi ono što misli da je ispravno i nakon toga se osjeća dobro i ispunjeno,mislim da ne može pogriješiti.
Sve ostalo i može biti stvar zablude i gomila slučajnosti,a i ne mora.Vjerovatno nikad zasigurno nećemo ni znati.
Znaš onu teoriju evolucije da je život nastao "slučajno" kad su se povezale nekakve aminokiseline i stvorile život.
Tome nas i uče čitav život da se sve bazira na slučajnosti,jer nauka ne može dokazati drugačije.
Pa smo po tome i mi slučajno ovde,živi..
I slučajno smo ovde zajedno na ovom forumu..
I ono što nas vodi da tragamo za smislom je isto vjerovatno opet samo slučajnost.. :occasion5:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pet sep 19, 2014 9:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Q’uo, transcript dated March 13, 1994, p. 3.


U situaciji u kojoj je prisutna bolest i srce plače za ozdravljenjem, iscjeljenje je neopipljiv proces kojim um postaje svjestan snažnijeg područja energije nego onog izraženog bolešću.

Liječnik može raditi na mehaničkim i kemijskim aspektima tijela, petljajući s mehanizmom i podmazivanjem suhih točaka kao što jest, ali stvarno stanje tog tijela regulirano je onim što taj entitet zna ili jest. Drugačije rečeno, najveća energija kojoj entitet može pristupiti svjesno ili nesvjesno, određuje koliko će zla u tijelu se kretati u skladu s zakonom (pravilom) manifestacije u cjelini.

Što više svijesti osoba ima o iluzornoj prirodi bolesti, to manje ta bolest može zapravo činiti u oboljenju. Ako postoji osnovni ključ za ozdravljenje, za razliku od liječenja, onda je to ovo:

svjesnost entiteta seli prema tom mjestu gdje ta osoba osjeća sigurnost da je to stvarnost, gdje se ta energija nalazi kada entitet utvrdi za samog sebe: "Ovo je ono što san Ja. "Ovo je tko doista jest taj entitet, gdje će se taj entitet kretati, koja ograničenja će ovaj entitet privući za svoje učenje, te koje patnje će uživati tijekom učenja.

Svako od vas kontrolira stupanj ozdravljenja po onome što znate,onome što jesi, što želiš. Te tri stvari.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Heikki Malaska pismo Karli

Sam sebi sam izliječio bolest bedrenog živca, koji su u jednom trenutku bil tako žestoko oštećeni da je jedini način na koji sam uspio ustati iz kreveta bio puzajući: dok hodam,

Skenirao sam mišić / kosti te pokrete na zdravoj strani, te prenio svijest itog na bolesnu stranu, i na taj način ga učio kako se micati na zdrav način. Nije me više smetalo od tada, uopće me ne zanima raspravljati s bilo kime više od zdravstvenih djelatnika o tome da li je to moguće ili ne. [/u][/i]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Q’uo, October 30, 1988, pp. 8-9.

Kako se budite, tako ćete pronaći sve više i više da bez stalnog centriranja, ubrzane promjene, ubrzane osjetljivosti, ubrzane blagosti duha, ubrzanog suosjećanja i ranjivosti, će djelovati na takav način da će postojati i značajan stupanj boli, emocionalna u najvećem dijelu, za bilo kojeg "Tragača". Što više tražitelj nastoji, to više može očekivati da će patiti.



iz knjige :A Wanderer’s Handbook : by Carla Lisbeth Rueckert



:dontknow: :read:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet sep 25, 2014 2:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
http://matrixworldhr.com/2012/06/11/intervju-s-james-m-mccanneyem/

Iz ugla jednog naučnika.Intervju star otprilike desetak godina o onom što se krije i o onom što nas čeka.Masa stvari se poklapa sa onim što je opisano u Ra materijalu.
:love3:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet sep 25, 2014 4:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Hm, opet neko iščekivanje Godoa ili njegove ruke.......

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sub nov 15, 2014 2:29 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 14, 2013 8:38 pm
Postovi: 9
Najjace mi je u Ra materijalu, kod pitanja u vezi sa istorijskim licnostima koje su ostvarile prelazak u 4. denzitet OPS, gde se pominje Dzingis Kan, kao najpoznatiji primer, ali pazi sad ovo: Taras Buljba, koji je knjizevni lik...mislim se, hebo te....kakve nebuloze...citava prica je smesna i nejasna...jedino sto je vredno, ali to nikako nije doprinos Ra, vec postoji odavno, a to su naslovi, denziteti, polariteti, zetva, itd... sve izmedju, kao i kasiopejske transkripti su prica za budale, radjene po sablonu, koji moze da programira bilo ko (ko ima volje i slobodnog vremena i znanja) uz pomoc odredjenog broja reci koje se ponvaljaju, sugestivnih pitanja koja kreiraju ispitivaci, i odgovora DA, NE, MOZDA, BLIZU, NEJASNO, itd itd...na kraju krajeva, i sama zelja da se napreduje sebicna je sama po sebi i u opste ta zelja da se dospe u 4 denzitet gde ce vam navodno biti bolje i ostalo govori samo o tome da stvari dolaze iz sebicnih poriva da se bude bolje, a sta je bolje meni nije i tebi, i obrnuto... sve je onako kako i jeste, dobro i lose nisu negde tamo nego u vama samima...nezadovoljnom coveku je i u raju pakao, i nemojte se loziti i nadati se da ste nekakvi OPD mece dobrici, mesije i ostalo...i nikakva zetva nece uslediti, jer prethodno moramo da umremo da bi smo se ponovo rodili, mozda i u 4tom denz, ali do tada, trebalo bi manje pisati a vise slusati sebe i prirodu...rekoh ja koji napisah 2o redova texta :D ...malo prestrogo zvuci ovaj text, nije mi bila namera...pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sub nov 15, 2014 9:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Po informacijama koje su nam dostupne danas karakter Taras Bulba temelji se na kozačkom pukovniku Sava Chaly-ju koji je tijekom rata sa kozačke strane prešao u redove Poljske vojske i zbog izdaje pogubljen po naređenju vlastitog oca.

Mišljenje bez ikakvog pokrića jest da Taras Bulba predstavlja karakter koji svojim životom i postupcima utjelovljuje osobu koja odgovara uvjetima Ops entiteta koji je stekao uvjete (95% ops djela) za transfer u 4d ops.

Rasputin i Đingis Kan su dovoljno dobro dokumentirani i iz njihovih života možemo uvidjeti kolika predanost je potrebna da se uspije "na putu koji to nije"


Veći dio materijala kako Ra ,Kasiopejaca ,Barbare Marciniak i ostalih ne spomenutih je nedokaziv i bazira se na vjerovanju i razmišljanju izvan linearnog pravca ,denziteti ,žetve i ostali termini koje uzimamo kao 100% istine su jednako stvarne kao Taras Bulba .

Gurđijev je ovakve rasprave lijepo objasnio u Potrazi za čudesnim...

:read:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sub nov 15, 2014 2:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 14, 2013 8:38 pm
Postovi: 9
Primljeno k znanju 8)

Mozda bi bilo zgodno da neko postavi deo u kojem Gurdjijev govori o kanaliziranim porukama...

Thnx


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sub nov 15, 2014 3:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Ako je ova doktrina pogrešna
propasti će sama od sebe,
ali ako je istina
ustrajat će. :wink:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sub nov 15, 2014 9:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Ne znam dali je neko ovo čitao,ali za mene je veliko otkriće.Ima dosta poveznica sa onim o čemu ovde govorimo.
Evo linka sa Pantelijinog sajta :
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Smaragdne_tablice_Tota_Atlantidjanina.pdf

Možda zaslužuje i posebnu temu,nisam je uspio naći ovde na forumu.
:love3:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: ned nov 16, 2014 9:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
kroz literaturu Israela Regardiea ,Madam Blavatsky,Dion Fortune i ostalih cini mi se da nema knjige u kojoj se ne pozivaju na tvorca Trismegistos Hermesa (Ranije Toth) i smaragdne tablice u kojima se navodno krije znanje i mudrost od neprocjenjive vrijednosti za ozbiljnog studenta ,spominje se cvijet života ili ključ života.

Zašto ne otvoriš temu branmane i ako se može koristiti Antićev prevod slobodno ovdje ,pusti ga i vidjet ćemo može li tema okupit kakvo društvo za razgovor.

iz nekog meni trenutno nepoznatog razloga na drugim forumima engleskog područja dovodi se u pitanje prevod tih smaragdnih tablica na engleski jezik jer ih ima nekoliko i u nečemu se bitno razlikuju navodno mijenjajući smisao izrečenog u potpunosti ( na svaku istinu dolazi 100 laži ,muti se voda ...) no nisam posvetio dovoljno vremena istraživanju pa nemogu više reći.

podržat ću te u tvojim naporima branman i probati biti vrijedan sugovornik ako odlučiš otvorit ovu kanticu s crvima kao što C- kažu. :hello2:

trenutno čitam Antićev prevod ......

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: ned nov 16, 2014 11:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Citat:
iz nekog meni trenutno nepoznatog razloga na drugim forumima engleskog područja dovodi se u pitanje prevod tih smaragdnih tablica na engleski jezik jer ih ima nekoliko i u nečemu se bitno razlikuju navodno mijenjajući smisao izrečenog u potpunosti ( na svaku istinu dolazi 100 laži ,muti se voda ...) no nisam posvetio dovoljno vremena istraživanju pa nemogu više reći.


Vidjet ćeš dok budeš čitao tekst tačna mjesta gdje se čitav kontekst do tad rečenog dovodi u pitanje.I meni je bilo pomalo čudno dok sam čitao,ali sad kad si spomenuo ovo,opet ima smisla.

Ako je tačno to što tvrde,onda se i na ovom primjeru može vidjeti kako se osnovna misao u stalnom prenošenju boji interpretacijom onog koji prenosi (slučajno ili namjerno) i stvara se distorzija ili iskrivljenje od one primarne ideje koju autor želi da saopšti.
Izgleda da ni jedan segment na ovom svijetu nije pošteđen toga.
Tako vjerovatno i naša tumačenja nečije tuđe ideje bivaju nesvjesno obojena obrazcima u glavi sa kojima tražimo poređenje i prepoznavanje.Ne mora nužno biti u pitanju loša namjera,već jednostavno subjektivni pečat koji,čini mi se uveliko zavisi od svijesti samog pojedinca.

Citat:
Zašto ne otvoriš temu branmane i ako se može koristiti Antićev prevod slobodno ovdje ,pusti ga i vidjet ćemo može li tema okupit kakvo društvo za razgovor.


Rado,samo nisam siguran zbog autorstva prevoda.Evo,ako se Pantelija javi i da zeleno svijetlo otvorit ću ovo kao posebnu temu.

Citat:
podržat ću te u tvojim naporima branman i probati biti vrijedan sugovornik ako odlučiš otvorit ovu kanticu s crvima kao što C- kažu. :hello2:


Hvala stari,nisam ni sumnjao u tvoju spremnost i namjeru da se opet otisnemo na put misterije u potrazi za suštinom i smislom :D :thumbup: :occasion5:
:hello2:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pon maj 18, 2015 7:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto maj 10, 2011 8:47 pm
Postovi: 21
Ispitivač: Šta je to Više Ja?

Ra: Više Ja, kako ga nazivate, je dio osobnosti koje poseduje potpuno znanje (razumjevanje) o sakupljenim iskustvima koja nisu adekvatno naučena. Ono pomaže osobnosti u iscjeljenju i pri programiranju budućih životnih iskustava.

Ra: Više Ja može komunicirati sa entitetom tokom djela ciklusa u diskarniranom stanju (između života) – ili tokom inkarnacije ako su otvoreni odgovarajući prolazi ili kanali u korjenu uma.

Ra: Naizgled Više Ja egzistira simultano sa cjelinom uma/tjela/duha. To nije prava simultanost, jer se Više Ja, kada je potrebno, kreće sa pozicije razvoja entiteta, kakva se može pretpostaviti u budućnosti, ka cjelini uma/tjela/duha.

Ispitivač: Onda, kako mi razumijemo stvari, Više Ja operira iz budućnosti i znalo bi, ukoliko sam zainteresiran, šta će se se dogoditi.

Ra: To nije točno, jer bi to predstavljalo kršenje slobodne volje. Više Ja je svjesno lekcija koje su naučene do šestog denziteta. Izbore, koji se moraju napraviti da bi se dostiglo Više Ja, mora da načini sama cjelina uma/tjela/duha.

Više Ja je nalik mapi na kojoj je destinacija poznata, putevi ucrtani, a putnik je već dostigao tu destinaciju u nekom univerzumu, možda upravo u ovom. Više Ja na toj destinaciji gleda unazad na put koji je pređen i pomaže putniku da cilj postigne na lakši način.

Tako Više Ja može da programira entitet za određene lekcije i predisponirana ograničenja, ali ostatak je prepušten izboru entiteta.

Ispitivač: Da li je Više Ja svakog entiteta na šestom denzitetu?

Ra: Da, to je čast/dužnost osobnosti prema osobnom kada se približi 7. denzitetu.

Ra: Više Ja je manifestacija data kasnom 6. denzitetu kao poklon od strane njegove buduće osobnosti. Posljednja aktivnost srednjeg 7. denziteta, pre nego što se okrene ka svejedinstvu sa Kreatorom, stekne spiritualnu masu, je da preda izvore Višeg Ja osobnosti šestog denziteta. Osobnost šestog denziteta daje živu banku sjećanja na iskustva Višem Ja. Znajući to, možete vidjeti, da je vaša osobnost, vaše Više Ja i vaša cjelina uma/tjela/duha jedno. Oni su jedno biće.


Ra: Više Ja štiti kada je potrebno i vodi kada se traži ali princip slobodne volje je nenarušiv. Prividna kontradiktornost između determinizma i slobodne volje nestaje ako se prihvati da postoji istinska simultanost. Više Ja je završetak i rezultat svih razvojnih iskustava celine uma/tjela/duha do tog trenutka.

18.05.2015.-Komentar:
U tekstu mi kronično nedostaje proces na koji način Više Ja djeluje na našu osobnost i koji su u biti parametri ponašanja, da bi mogli nesmetano tražiti od njega podršku u ovome denzitetu. Također mi u ovom tekstu nedostaje reakcija na traženje pomoći od drugoga. Da budem jasniji, nedostaje mi objašnjenje što se odvija u momentu, kada tražeći pomoć, primjerice od RA, Više Ja reagira i na koji način. Mislim, da tražeći pomoć od drugih je u jednu ruku osobno zanemarivanje Višeg Ja ili još bolje rećeno nedovoljna komunikacija između njega i nas samih. Ako naše Više Ja djeluje sa 6. Denziteta i imamo dobru komunikaciju sa njima, u nekoj teoriji nama ne bi trebala biti potrebna ničija pomoć. Još ako uzmemo da bića sa 6. Denziteta „vide sve“ i znaju tko o čemu i što razmišlja, radi i djeluje, onda bi bilo dovoljno da sa našim Više Ja samo malo bolje komuniciramo i tada se ne bi trebali zamarati sa teškoćama koje nas uporno prate na ovoj razini postojanja.
Uistinu vjerujem da je naš individualizam usko povezan sa višom sferom našeg postojanja ili sa Višim Ja i da potjećemo od njega transformirani u ovo što jesmo i to osobno našom voljom u ovom slučaju našim Višim Ja, gdje smo u stvari tek tamo realni i istiniti, za razliku od ove iluzornosti u kojoj smo kao što sam spomenuo dobrovoljno došli. Ovdje mi jako nije jasno zašto je ta komunikacija toliko netaktićna i slabo provodljiva. Imam dojam kao da se bića sa 6. Denziteta baš i ne snalaze u svojoj mudrosti i htjenju u svezi shvačanja ovog našeg svijeta. Da je to točno govori sami obujam distorzija ili bolje rećeno grešaka na ovom denzitetu, s kojim smo okruženi. U daljnjem razmišljanju uočavam negativne entitete koji se direktno mješaju u naše živote, gdje opet ne vidim akciju i reakciju Višeg Ja.Ovdje se želim opozvati na teške ljudske sudbine, gdje me nitko ne može uvjeriti da se tu radi o dobroj komunikaciji sa Višim Ja, naprotiv, osobno smatram da je ta komunikacija do krajnje mjere minimalizirana, da takvi jadni ljudi nemaju mogućnosti stupiti u kontakt sa svojom istinskom osobnosti, već u očaju traže vjeru u njihovog Boga. I to pokazuje pravu distorziju vjerovanja u Apsoluta, jer po nekoj logici stvari,kao čast i dužnost Višeg ja, trebala bi biti u tome da se istinski obrati nama kao preduvjet vjerovanju prema Apsolutu.
U jućerašnjem razgovoru sa kolegom, komentirali smo moćne svećenike naše katoličke crkve, te isjelitelja koji prihvaća sve vjere, a svima je zajednički cilj isjeljenje i ozdravljenje ljudi koji u njima traže pomoć. Fokusirali smo se na primjere, gdje su ljudi ne shvačajući što se nalazi u njima u biti kao osobe vrlo zli, što po njihovim svakodnevnim reakcijama nitko ne bi ni pomislio. Moć svećenika i isjelitelja u datim momentima iz takvih osoba izvlaće to loše, što oni prilikom seanse pokazuju na vrlo oduran način, beleći se, kriveći se, vrišteći i tome slično. O tome smo vidjeli i čuli mnogo primjera. Baš ovdje se pitam, gdje je njihova osobnost Višeg Ja. Potpuno mi je jasno da negativni entiteti djeluju također na 6. Denzitetu i da im je to vrhunac i nemaju mogućnosti ulaska u 7. Denzitet, ali svejedno, ne bi postojao kada ne bi vjerovao da i oni bez obzira na neshvaćene negativnosti koje ih obuzimaju, nemaju istinskog i časnog Višeg Ja, čija je želja i Ljubav, kao i konačni cilj ulazak u 7. Denzitet. Ova vjera da svi imaju 6. Denzitetskog Višeg Ja, sa težnjom ulaska u 7. Denzitet, me u biti spašava o neshvaćanja djelovanja Ljubavi kao druge distorzije Apsoluta ili da budem jasniji, što je moj kolega rekao: „Ljubav i Razumijevanje“, a kako onda objasniti krajnje distorzije negativnog postojanja, ako već sve započinje, opet ponavljam: „Ljubav i Razmijevanje“.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: uto maj 19, 2015 10:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
dariomat je napisao/la:
Ova vjera da svi imaju 6. Denzitetskog Višeg Ja, sa težnjom ulaska u 7. Denzitet, me u biti spašava o neshvaćanja djelovanja Ljubavi kao druge distorzije Apsoluta ili da budem jasniji, što je moj kolega rekao: „Ljubav i Razumijevanje“, a kako onda objasniti krajnje distorzije negativnog postojanja, ako već sve započinje, opet ponavljam: „Ljubav i Razmijevanje“.


Možda „Ljubav i Razmijevanje“ prema sebi,kao jedan od dva moguća načina ispoljavanja sebe kao apsoluta.Mislim da se čak i u tekstu pominju distorzije koje imaju negativni entiteti,mislim da se spominje nešto kao "stalno urušavanje" ili sl. Probaj pronaći pod pričama o Orionskoj grupi.

Citat:
U tekstu mi kronično nedostaje proces na koji način Više Ja djeluje na našu osobnost i koji su u biti parametri ponašanja, da bi mogli nesmetano tražiti od njega podršku u ovome denzitetu.


Možda je to onaj intuitivni glasić koji se često čuje kad se utiša um,tj. onaj "osjećaj" da je nešto " baš takvo" bez logičkog objašnjenja zašto je to tako.Ko zna.. možda i svi oni sinhroniciteti kad tragaš za nečim,pa oko sebe počneš primjećivati znakove koji pričaju neku svoju priču,a uvijek su vezani za ono s čime si preokupiran i sl.
Ko zna.. :-k

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: uto maj 19, 2015 5:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto maj 10, 2011 8:47 pm
Postovi: 21
Hvala ti na odgovoru i savjetima, koje ću zasigurno poslušati.

Opčenito u skladu sa komunikacijama bilo da se radi o Višem Ja ili sa višim bićima, na jedan način im, ne zlonamjerno, želim nabaciti krivnju iz razloga što smatram da bi se mi na ovom stupnju razvoja trabali najmanje zamarati u svezi toga, a opet su baš oni te "sveznalice",koje bi nas trebale striktinije uputiti na put kontakata. S ovim ne vidim sa njihove strane nikakvo uskraćivanje naše slobodne volje, već samo postavljanje parametara po kojim bi se bez neke vele tajne mogli koristiti mi obićni ljudi. S obzirom na kompleksnost samog postojanja, ovo zasigurno zvući kao banalno, ali ponovno se i u toj banalnosti moram opozvati na bića više svijesti, koje smatram odgovornim za postojeću slabu žetvu, koja se smominje u RA Materijalu.
Iako sam dole navedeni tekst pročitao četiri puta, ne želim ga mjenjati i želim ga tako ostaviti kao izvornog. Tako je proizišao iz glave nakon tvog pročitanog odgovara i savjeta koje si mi pružio:

Ra: Ja sam Ra. Nisam ranije govorio kroz ovaj instrument. Morali smo da sačekamo dok ona ne bude precizno podešena, iako šaljemo vibracije malog opsega. Mi vas pozdravljamo u ljubavi i u svjetlu beskronačnog Stvoritelja.

19.05.2015.-Komentar:
Kao što sam već spomenuo. Ovaj tehnički dio koji se ostvaruje radi komunikacije sa grupom mi nije baš u skladu sa visokom svijesti 6. Denzitetskih bića. Ali, očito je da je ovaj način komuniciranja jedina spona koja nas veže sa njima, da bi mogli saznati što se zbiva oko nas što ne vidimo i ne čujemo. Sigurno ima još načina stupanja u kontakt sa višim bićima, ali ovdje se radi o RA Materijalu u kojeg, čitajući, prvo trebamo povjerovati u istinitost samog teksta. Možda će se RA „ljutiti“ što sam prezahtjevan i što sam naučio komunicirati sa mobitelima i internetom i što sada tražim jednostavno normalnu komunilaciju, a to je da se fino susretnemo i poprićamo, reklo bi se „ko ljudi“. Ne znam iz kojeg je razloga to njima problem. Čitajući RA Materijal, kao i druga kanaliziranja, stekao sam dojam da su sposobni u takvoj transformaciji da se nađu baš tu na Zemlji i popričaju sa odabranicima.
Druga vrsta komunikacije preko telepatskih sposobnosti visoko-energetskih bića mi također zvući privatljivije, nego sam način kanaliziranja. U svezi zadobivanja telepatskih poruka, malo sam skeptićan iz razloga što smo mi te osobe koje uvijek sumnjamo u zadobiveni ishod informacija, pogotovo u današnje vrijeme moderne tehnologije.
U svezi komunikacije, ovdje mi je pomogao jedan od kolega sa foruma, pa bi mogao nazvati još najboljom komunikacijom sljedeće:
možda i svi oni sinhroniciteti kad tragaš za nečim,pa oko sebe počneš primjećivati znakove koji pričaju neku svoju priču,a uvijek su vezani za ono s čime si preokupiran i sl…
Ova komunikacija mi zvući najlogićnijom, ako pokušamo sagledati na koje sve mogućnosti postojanja, dimenzija i denziteta obitava sve što nas okružuje. Naravno za ostvarivnje ovakve komunikacije, trebalo bi nam dosta vremena, volje i posvete da bi uopće stupili u nju i ako bi uopće uspjeli na taj način komunicirati s obzirom na naše ogranićene sposobnosti. Opet, ne vidim problem socijalno-memorijske grupe da precizno podesi vibraciju za koju smatram da ne bi bila mnogo većeg opsega od one koja se koristi u kanaliziranju.
Kanaliziranje, koliko god izgledalo mistićno i ispravano postupanje prilikom komunikacije, za sada ga i dalje smatram kao ritualno ophođenje sa višom svijesti, koja zasigurno ima bolje i modernije načine komuniciranja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz