Sada je: čet mar 28, 2024 7:46 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet jan 23, 2014 9:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Ispitivač: Elementi vašeg pitanja ilustruju razlog zašto nisam mogao da odgovorim na vaše prethodno pitanje bez znanja o tome na koji Logos se odnosi.

Da se vratimo na vaše pitanje, postojali su Logosi koji su izabrali da postave plan za aktivaciju celine uma/tela/duha kroz tela svake primarne boje, bez pribegavanja prethodnoj aplikaciji slobodne volje. Prema našem saznanju, samo u odsustvu slobodne volje javljaju se uslovi o kojima ste govorili. U takvom poretku denziteta ćete naći izuzetno dugi treći denzitet, dug kao četvrti. Zatim, kada entitet počne da vidi Kreatora, odvija se veoma brzo, kako vi merite vreme, kretanje ka osmom denzitetu.

original teksta ima jos 1 recenice na kraju ovog odlomka koja je nehotice izostavljena i zbunjujuća je:

Ra: I am Ra. Elements of this query illustrate the reason I was unable to answer your previous question without knowledge of the Logos involved. To turn to your question, there were Logoi which chose to set the plan for the activation of mind/body/spirit complexes through each true color body without recourse to the prior application of free will. It is, to our knowledge, only in an absence of free will that the conditions of which you speak obtain. In such a procession of densities you find an extraordinarily long, as you measure time, third-density; likewise, fourth density. Then, as the entities begin to see the Creator, there is a very rapid, as you measure time, procession towards the eighth density. This is due to the fact that one who knows not, cares not.

To je zbog činjenice da onaj tko ne zna, ne haje.

iako se govori o uvjetima iskljucivo pozitivne polarizacije zbog nedostatka slobodne volje i o extra dugom 3 denzitetu ,jednom kada se spozna Kreator kreće nagli uspon prema 8d ali To je zbog činjenice da onaj tko ne zna, ne haje.
?????????? moze li netko ovo rastumaciti ?


Dopustite da to ilustrujemo relativnom harmonijom i nepromenljivim kvalitetom egzistencije u nekom od vaših, kako ih nazivate, primitivnih plemena. Ti entiteti imaju svoje zakone i tabue, taj zakon je neumoljiv i svi događaji su unapred predviđeni. Ne postoji koncept ispravnog i pogrešnog, dobrog i lošeg. To je kultura crno-belog. U tom kontekstu možete posmatrati onoga koga zovete Lucifer kao istinskog svetlonošu utoliko što znanje o dobru i zlu uslovljava pad umova/tela/duha ovog Logosa iz edenskog stanja stalnog zadovoljstva i pruža podsticaj za kretanje, rad i učenje.

Ti Logosi, čija je kreacija uspostavljena bez slobodne volje, nisu dali Kreatoru taj kvalitet i varijetet iskustava o sebi kao Logosi koji su postavili slobodnu volju kao najviši princip.

Ispitivač: Pretpostavljam da je izbor da evoluiraju bez slobodne volje bio funkcija slobodne volje ovih Logosa. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet jan 23, 2014 11:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Pretpostavljam da se odnosi na pojam slobodne volje,onaj koji je nije svijestan za nju i ne mari.
Što bi objasnilo i puno duži put iskustava u tim slučajevima,nego u Logosa gdje je ona prisutna.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet jan 23, 2014 12:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Zatim, kada entitet počne da vidi Kreatora, odvija se veoma brzo, kako vi merite vreme, kretanje ka osmom denzitetu. To je zbog činjenice da onaj tko ne zna, ne haje.

mislim da centralna misao na koju se odnosi taj zakljucak je " odvija se veoma brzo" kao da je to nesto nepozeljno u krajnjoj liniji kreacije , sto odgovor ispod toga i govori ali mi i dalje strši ta opaska kao nesto nelogicno ,mora da je moj linearni um malo umoran

"Ti Logosi, čija je kreacija uspostavljena bez slobodne volje, nisu dali Kreatoru taj kvalitet i varijetet iskustava o sebi kao Logosi koji su postavili slobodnu volju kao najviši princip. "

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet jan 23, 2014 2:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Nisam siguran da je ubrzan napredak ka kreatoru,bar u kontekstu čitavog materijala nepoželjan.
On je onakav kakav je.Brz,kad se stvore uslovi za njega ili spor,kad ti uslovi nisu ispunjeni.U ovom slučaju nedostatak distorzije slobodne volje vodi uvjetovan i iskonstruisan koncept iskustava prepun unapred utvrđenih pravila,pa mi nekako zvuči logično da je u takvom okruženju poprilično teško dobiti svijest o beskonačnosti.
A onaj koji je u poziciji da nema svijest o mogućnosti izbora,utoliko mu je teže.Zato mislim da se odnosi na to da kad nemaš svijest o nečemu,da onda za to i ne mariš.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet jan 23, 2014 4:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Što možeš reći o signifikatoru kao pojmu za kojeg ne mogu naći adekvatan prijevod jer radi se o "kompleksu s više elemenata"

ako razumiješ o čemu je ovdje riječ molim te objasni mi , ovov ispod napisano je neki jednostavan primjer tog koncepta ali neznam jeli uopće ispravan ili bar na tragu nečega

"Signifikator je primarni pokretač i najbolje razumije što um|tijelo ili duh rade,npr. kada lekcija postane jasna i shvaćena i samo učenje se počinje odvijati tada se to znanje sprema u "Signifikator" to bi bilo kao memorija u kojoj se sva iskustva snimaju trajno, te iako egsistiramo pod velo zaborava neke smjernice tog znanja iz prošlih iskustava ostaju u nama prisutne. To nisu stvari ili činjenice već duboko razumijevanje požnjeveno iz iskustvenih lekcija te u sada i ovdje djeluje kao impuls kada trebamo donijeti odluku jer naš potez pozitivan ili negativan (u nekoj hipo.. situaciji)ono kada jednostavno znaš što treba učiniti bez ikakve dvojbe."


Ra: Ja sam Ra. Na početku ove kreacije ili, kako biste je mogli nazvati, oktave, postojale su poznate stvari, koje su predstavljale žetvu sa prethodne oktave. O prethodnoj oktavi znamo podjednako malo kao i o onoj koja dolazi. Međutim, svesni smo onih delova nasleđenog (požnjevenog) koncepta, alatki, koje je Kreator imao u spoznavanju sebe.



Te alatke su bile od tri vrste. Prvo, postojala je svest o delotvornosti iskustava uma, tela i duha. Drugo, postojala je svest o veoma efikasnoj prirodi ili, ako tako hoćete, signifikatoru uma, tela i duha. Treće, postojala je svest o dva aspekta uma, tela i duha, koje taj signifikator može da koristi da izbalansira sve katalizatore. Možete ih nazvati matriks i potenciator.


Ra: Ja sam Ra. Originalni signifikatori se bez diferencijacije mogu označiti kao um, telo i duh.

Ti prvi Logosi su došli do ove kreacije, u kojoj su u svoje Sub-Logose u punom smislu ubrizgali ono što vi sada posmatrate kao slobodnu volju, putem duboke kontemplacije o konceptima ili mogućnostima konceptualizacije onoga što nazivamo signifikatorom.. Ti Logosi su postulirali mogućnost uma, tela i duha da postanu kompleksi. Da bi signifikator bio ono što nije, morao je da stekne slobodnu volju Kreatora. To je pokrenulo prilično dugu, u vašim terminima, seriju oplemenjivanja i distilisanja tog semena misli. Ključ je bio signifikator koji je postao kompleks.

Ispitivač: Onda je naš određeni Logos, kada je stvorio svoju sopstvenu kreaciju, bio na nekoj tački daleko na evolucionoj spirali eksperimenta sa signifikatorom koji je postao što nije bio i tako, pretpostavljam, bio primarno zainteresovan za dizajn arhetipova na takav način da oni stvore ubrzanje polarizacije. Da li je to na bilo koji način tačno?

Ra: Ja sam Ra. Daćemo samo kratak komentar. To je generalno tačno. Plodan je pogled na svaki Logos kao na Kreatora koji stiče iskustva o samom sebi. Posejani koncept o signifikatoru kao kompleksu uvodi dve stvari: prvo, Kreatora protiv Kreatora u jednom Sub-Logosu u onome što biste mogli nazvati dinamičkom tenzijom; drugo, koncept slobodne volje, obogaćen proširenjem na Sub-Logose, poznate kao celine uma/tela/duha, kreira i nastavlja da kreira kao funkcija same svoje prirode.

Ra: Ja sam Ra. Telo, um i duh su sadržani i funkcionišu pod okriljem matriksa, potenciatora i signifikatora. Signifikator uma, tela i duha nije identičan signifikatoru celina (kompleksa) uma, tela i duha.


Ra: Ja sam Ra. Telo, um i duh su sadržani i funkcionišu pod okriljem matriksa, potenciatora i signifikatora. Signifikator uma, tela i duha nije identičan signifikatoru celina (kompleksa) uma, tela i duha.



Ispitivač: Sada razumem na šta ste mislili, rekavši da proširenjem slobodne volje (na celine uma/tela/duha) signifikator postaje kompleks. Čini se da je signifikator postao kompleks sa trećom, četvrtom, petom, šestom i sedmom za um, desetom za telo i sedamnaestom za duh. Da li je to tačno?



Ra: Ja sam Ra. To nije tačno.

Ispitivač: Možete li mi reći šta ste mislili time da „signifikator mora da postane kompleks“?



Ra: Ja sam Ra. Biti kompleks znači sastojati se od više od jednog karakterističnog elementa ili koncepta.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet jan 23, 2014 5:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Mislim da imam predstavu na šta se misli,ali neznam kako bi to riječima opisao.
Nešto kao mjesto gdje se pohranjuju sva suštinska iskustva svijesti (duše ?) kroz njeno kompletno bivstvovanje.Ono,kao kad nešto pročitaš ili vidiš,ili čuješ,pa u momentu cijelim svojim bićem jednostavno znaš da je tako.Mislim da npr.taj osjećaj dolazi iz kompletnosti ovog našeg fragmenta svijesti ili duše tj. tog signifikatora (ovjerivača iskustava ?).

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet jan 23, 2014 5:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
da tako nesto mi izgleda tesko obuhvatitit 1 pojmom poput "signifikator" pitah ljude sa engleskog govornog područja i kažu da imaju istu muku s tim pojmom

uglavnom hvala na mislima čujemo se ispod pazuha ako ništa drugo :blob: (ovo je za alfa) :notworthy:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pon jan 27, 2014 3:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Saboter je napisao/la:
Ispitivač: Elementi vašeg pitanja ilustruju razlog zašto nisam mogao da odgovorim na vaše prethodno pitanje bez znanja o tome na koji Logos se odnosi.

Da se vratimo na vaše pitanje, postojali su Logosi koji su izabrali da postave plan za aktivaciju celine uma/tela/duha kroz tela svake primarne boje, bez pribegavanja prethodnoj aplikaciji slobodne volje. Prema našem saznanju, samo u odsustvu slobodne volje javljaju se uslovi o kojima ste govorili. U takvom poretku denziteta ćete naći izuzetno dugi treći denzitet, dug kao četvrti. Zatim, kada entitet počne da vidi Kreatora, odvija se veoma brzo, kako vi merite vreme, kretanje ka osmom denzitetu.

original teksta ima jos 1 recenice na kraju ovog odlomka koja je nehotice izostavljena i zbunjujuća je:

Ra: I am Ra. Elements of this query illustrate the reason I was unable to answer your previous question without knowledge of the Logos involved. To turn to your question, there were Logoi which chose to set the plan for the activation of mind/body/spirit complexes through each true color body without recourse to the prior application of free will. It is, to our knowledge, only in an absence of free will that the conditions of which you speak obtain. In such a procession of densities you find an extraordinarily long, as you measure time, third-density; likewise, fourth density. Then, as the entities begin to see the Creator, there is a very rapid, as you measure time, procession towards the eighth density. This is due to the fact that one who knows not, cares not.

To je zbog činjenice da onaj tko ne zna, ne haje.

iako se govori o uvjetima iskljucivo pozitivne polarizacije zbog nedostatka slobodne volje i o extra dugom 3 denzitetu ,jednom kada se spozna Kreator kreće nagli uspon prema 8d ali To je zbog činjenice da onaj tko ne zna, ne haje.
?????????? moze li netko ovo rastumaciti ?


Dopustite da to ilustrujemo relativnom harmonijom i nepromenljivim kvalitetom egzistencije u nekom od vaših, kako ih nazivate, primitivnih plemena. Ti entiteti imaju svoje zakone i tabue, taj zakon je neumoljiv i svi događaji su unapred predviđeni. Ne postoji koncept ispravnog i pogrešnog, dobrog i lošeg. To je kultura crno-belog. U tom kontekstu možete posmatrati onoga koga zovete Lucifer kao istinskog svetlonošu utoliko što znanje o dobru i zlu uslovljava pad umova/tela/duha ovog Logosa iz edenskog stanja stalnog zadovoljstva i pruža podsticaj za kretanje, rad i učenje.

Ti Logosi, čija je kreacija uspostavljena bez slobodne volje, nisu dali Kreatoru taj kvalitet i varijetet iskustava o sebi kao Logosi koji su postavili slobodnu volju kao najviši princip.

Ispitivač: Pretpostavljam da je izbor da evoluiraju bez slobodne volje bio funkcija slobodne volje ovih Logosa. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.


Mislim da je odgovor na tvoje pitanje slijedeci.Ako se sjecas u materijalu su spomenuti oni koji su u trecem denzitetu uspjeli da naprave"prodor" ka Kreatoru i samim tim dobili expresnu kartu za cetvrti,samim tim neznanje o Kreatoru produzava boravak na trecem(dakle ono sto neznas ni ne razmisljas o tome-ne hajes.Dok oni koji spoznaju Kreatora ubrzano idu ka njemu,a vjerovatno vise ne haje za sta su prije hajili iliti marili pa samim tim je i navedena brzina kretanja ka Kreatoru(to ti je nesto poput zaljubljenosti do usiju narodski receno).Ja to tako shvatam.Usput imao sam jedan tren u zivotu kada sam bio svjestan Kreatora ili barem kreacije(tad covjek shvati koliko je mali).A mozda me razum i prevario.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet mar 27, 2014 8:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Ispitivač: Možete li mi reći nešto o poreklu Deset zapovesti?

Ra: Ja sam Ra. Deset zapovesti slede zakon negativnih entiteta koji su utisnuli informacije u pozitivno orijentisane celine tela/uma/duha. Namera je bila da se informacija imitira, odnosno da se prikaže kao pozitivna, zadržavajući negativne karakteristike.

Ispitivač: Da li je to učinila Orionska grupa?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Sa kojom namerom su oni to uradili?

Ra: Ja sam Ra. Namera Orionske grupe je, kao što je pomenuto, osvajanje i porobljavanje. Oni to čine tako što pronalaze i osnivaju elitu i primoravaju druge da služe tu elitu putem takvih zakona koje ste spomenuli i drugih, koje je taj entitet dao.

Ispitivač: Da li je primalac bio pozitivno ili negativno orijentisan?

Ra: Ja sam Ra. Primalac je bio ekstremno pozitivno orijentisan i privučen nekim pseudo-pozitivnim karakteristikama informacije koju je primio. Baš kao sa kontaktima koji nisu uspešni, taj entitet, vibracionog kompleksa Mojsije, nije održao pouzdan uticaj među onima koji su prvi čuli filozofiju Jednog i taj entitet je napustio treći denzitet u oslabljenom i ražalošćenom stanju, izgubivši veru i poštovanje sa kojom je započeo konceptualizaciju Zakona Jednog i oslobađanje onih koji su bili iz njegovog plemena, kako se to zvalo u ono vreme.

Ispitivač: Ukoliko je entitet bio pozitivno orijentisan, kako je Orionska grupa uspela da ga kontaktira?

Ra: Ja sam Ra. To je bila intenzivna, da tako kažemo, bitka između pozitivno orijentisanih snaga Konfederacije i negativno orijentisanih izvora. Onaj po imenu Mojsije je bio otvoren za prijem i dobio je Zakon Jednog u njegovom najjednostavnijem obliku. Međutim, informacija je poprimila negativnu orijentaciju zbog pritiska njegovih ljudi da čini specifične fizičke stvari na treće-denzitetskim planovima. To je učinilo entitet otvorenim za tip informacija i filozofije koje su imale karakter orijentacije prema sebi.

Ispitivač: Za entitet potpuno svestan Zakona Jednog bi bilo potpuno neprihvatljivo da kaže: „Ne činite.“. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je točno.

[b]
Q'uo May 30, 1993
The Aaron/Q’uo Dialogues, Carla L. Rueckert,[/b]


K: Deset zapovijedi su dane od strane drugog, negativnog Jahve? Je li to točno?

Ja sam Q'uo, i sam svjestan vašeg upita, moj brate. To je u osnovi točno, jer ove zapovijedi su viđene kao temelj na koje će se osloniti mnogi zakoni koji će štititi i voditi izabrani narod na način koji je u skladu sa željama Orionski-orijentiranog Jahve-a. Ove su zapovijedi uključivale prijašnje koncepcije koje je dao prvi Jahve kontakt i onda je nadodano na te koncepte okretanje ili izvrtanje prema negativnoj orijentaciji, tako da su zapovijedi , recimo, restrikcije nad entitetima prije nego inspiracije za afirmativno ili pozitivno djelovanje i osmišljavanje koncepata. Ima li još upita, moj brate?







10 Zapovijedi

1. Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.

2. Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovjedi.

3. Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.

4. Sjeti se da svetkuješ dan subotnji. Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotnji.

5. Poštuj oca svoga i majku svoju, da imadneš dug život na zemlji koju ti dâ Jahve, Bog tvoj.

6. Ne ubij!

7. Ne učini preljuba!

8. Ne ukradi!

9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga!

10. Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!

1. I am the Lord your God, you shall have no other gods before me. You shall not make for yourself an idol.

2. You shall not make wrongful use of the name of the Lord your God.

3. Remember the Sabbath, and keep it holy.

4. Honor your father and mother.

5. You shall not murder.

6. You shall not commit adultery.

7. You shall not steal.

8. You shall not bear false witness against your neighbor.

9. You shall not covet your neighbor’s wife.

10. You shall not covet anything that belongs to your neighbor.



Od ukupno deset zapovijedi, riječ "ne " koristi se osam puta, a riječ "nemoj", dvaput. Osam od deset zapovijedi su negativne izjave. One uživaju pretjeranu uporabu negativnih riječi.


1. Nemoj imati drugih bogova uz mene. evidentna je ekskluzivnost koja se traži od strane Boga i traži ograničenja ,što naravno isključuje opciju slobodne volje.

2. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovjedi.

Vrli Bog koji kažnjava (koncept kažnjavanja nekog tko nije donosio odluke--djecu je ekstremno negativan po mom mišljenju) djecu do 4 koljena zbog propusta otaca ,ostavlja okus strahobojaznosti a ne bezuvjetne ljubavi koja se veže uz Boga.

Ostale zapovijedi ostavljam vama da ih pregledate i osnujete vlastito mišljenje.Prema recimo pozitivnom konceptu koji bi ohrabrivao optimističan pogled na zapovijedi,one bi trebale biti afirmativne i fokusirati se na ono što trebamo činiti prije nego li na radnje koje ne smijemo,rigidne direktive neprikladne su za vrijem u kojem živimo i pokušajmo zajedno transformirati te Zapovijedi na način da odišu pozitivnom energijom.

npr. 1. Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.

1.Ljubi Gospodina Boga svog više nego bilo kojeg drugog u univerzumu (nema bolje riječi hm.. svemir ,kosmos ni jedna ne paše).

dajte svoje primjere

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pet jul 04, 2014 9:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
iz knjige 5

The Confederation of Planets in the Service of the infinite Creator has only
one important statement. That statement, my friends, as you know, is that
all things, all life, all of the creation is part of one original thought

Let us for a moment consider thought. What is it, my friends, to take
thought? Took you then thought today? What thoughts did you think
today? What thoughts were part of the original thought today? In how
many of your thoughts did the creation lie? Was love contained? And was
service freely given? You are not part of a material universe. You move your
body, your mind, and your spirit in somewhat eccentric patterns for you
have not completely grasped the concept that you are part of the original
thought.


Konfederacija Planeta u službi beskonačnog Stvoritelja ima samo jedna važnu izjavu.
Ta izjava, moji prijatelji, kao što znate, je da sve stvari,
sav život i sva stvaranja su dio jedne izvorne misli.

Na trenutak razmislimo o misli. Što je to, moji prijatelji, stvoriti misao?
Stvorili ste misao danas? Koje misli ste kreirali danas?
Koje od njih su bile dio izvorne misli danas?

U koliko vaših misli je sadržana kreacija?
Je li ljubav sadržana u njima?

I je li vaša usluga slobodno dana?

Vi niste dio materijalnog svemira.
Možete micati svoje tijelo, um i svoj duh u pomalo ekscentričnim obrascima,
ali niste još u potpunosti shvatili koncept da ste dio izvorne misli.

Svaki dan mogu rezimirat na temelju ovih misli..toliko skrivenih dragulja u tom materijalu da bi se mogla knjiga napisat o samo 1 izrečenoj misli u njima.........

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pet jul 04, 2014 10:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Prvi put čujem za Q’uo.O čemu se radi ?
Gdje si pronašao petu knjigu?

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pet jul 04, 2014 12:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
http://llresearch.org/library/the_law_of_one_ebook/the_law_of_one_ebook.aspx ra materijal u e pub formatu a ima i mobi format za e čitače

http://www.llresearch.org/transcripts/transcripts_toc_year.aspx link po godinama za sva kanaliziranja od Carle

cini mi se 1986 je započela razgovore s entitetom Q'uo

http://www.amazon.com/Aaron-Quo-Dialogues-Extraordinary-Conversation/dp/1556439954/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1323375860&sr=8-1.

primijetit ćeš a to i sami otvoreno kažu kod odgovora idu nekako previše u širinu i ono što bi se moglo reći u 2-3 rečenice oni razvuku na 50-ak ,ipak odgovori imaju težinu ali većina pitanja od strane Carle nisu naravno na razini onih koje je postavljao Don pa u tom kontekstu treba vrednovat materijal

strpljiv i marljiv čitaoc pronaći će vrijedne dragulje u nekim odgovorima.....

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pet jul 04, 2014 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
muchos gracias my friend! :thumbup:
Divim se tvojoj strasti i želji za razumjevanjem =D> :notworthy:
Danas se rijetko sreću tako istrajni tragaoci za suštinom.
:hello2:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pet jul 04, 2014 8:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
ja i ti jedini mrljamo po ovoj temi ,a volio bih da nas je vise s razlicitim stajqlistima sto bi nas vise oplemenilo ali sta je tu je..

forum Zakona Jednog origigi gdje rastavljaju svaku misao na zrnca pijeska http://www.bring4th.org/

ovdje mozes pročitati tuđe vrijedne interpretacije Ra materijala a ima i ljudi koji su mi se kroz priivatne poruke pokazali kao intrigantni metafizičAri s mogućnostima uvida u....... ostaje na tebi da sam otkriješ

poneki od clanova su se i sami okusali u kanaliziranju i i pruzili interesantne uvide u cijelu pricu oko kanaliziranja ,posljedica koje nose a poneki tvrde da su i sami "Wanderer-i" ,uglavnom interesantna družina ponešto aktivnija od nas ovdje.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pet jul 04, 2014 9:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Obavezno bacim pogled.
Nego,što se tiče onih koje su slobodno preveli kao "putnici",mislim da ih na ovom forumu ima podosta.Naravno,vežem se na onu referencu "osjećaj izolovanosti i zbunjenosti" koji i prethodi traganju za odgovorima na ovakim i sličnim stranama.
Nije to jedina zajednička karakteristika.Pod drugu bi dodao sposobnost apstraktnog razmišljanja.
Pod treću neopisiv intuitivni osjećaj,fragmenti,djelovi nečeg isto teško opisivog,zatim snovi..
Naravno to je samo još jedna ideja..

Da,zanimljivo je da se samo nas dvojica bakćemo sa ovom temom,dok su teme ostalih "kanalizacija" prepune učesnika.Čini se da instant odgovori lakše pronalaze svoju publiku.Izgleda da svaka oblast u životu ima svoju "srednju struju" i gotov koncept lakše usvajaju svi oni potencijalni budući istraživači,nego da se upuste u magiju beskrajnog razumjevanja.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pet jul 04, 2014 9:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
da srednja struja čeka da slete tanjuri šalice žlice i vilice direktno u dvorište
na kavu a potom pruže obećani reset svih tekućih i krutih računa s povećim minusima
a potom ih odvedu na kruzer putovanje oko galaksije
:blob:
:blob:

čujemo se ispod pazuha starac...............

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sri jul 09, 2014 7:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Saboter je napisao/la:
Što je to, moji prijatelji, stvoriti misao?


Izlete mi ``odgovor`` na ovo pitanje u vidu misli pa bih hteo da ga podelim sa vama.

Misao je skup ili mozda bolje presek razlicitih iskustava ,saznanja,razmisljanja,uvida ...u datom trenutku o nekoj mogucnosti ,naravno vise ili manje povezane sa tom mogucnoscu,date u vidu misli koje su opet nastale nekada ranije od nekih ranijih misli i tako unazad nemam pojma do kada.Valjda do trenutka zaceca ???

Tesla rece da pamcenje nije u nasim glavama vec da ide sa nama pohranjeno u vidu cestica svetlosti.Mi ne mozemo da zaboravimo vec samo mozemo da se nesetimo necega.Uz odredjeni razvoj svesnosti svako secanje nam se moze ponovo vratiti tj.mozemo se setiti unazad opet ne znam do kad.Mozda do ``big benga`` :toothy2: iliti eksplozije misli o stvaranju svega sto jeste u kreatorovoj glavi.

Deo koji me malo iritira je :

Saboter je napisao/la:
Konfederacija Planeta u službi beskonačnog Stvoritelja


Da li to znaci da su oni odvojeni tj postoje nezavisno od kreatora??
Ovde je kreator , a nase planete su ovde.A ko je onda njih stvorio?? Znaci da postoji vise od jednog kreatora?? Znaci li to da smo i svi mi ,recimo,jedna mogucnost koja se ostvaruje .Mozda smo i samo mastarija nekog razmazenog klinca sa neke druge tacke postojanja??

Naravno ovo je samo misljenje i to trenutno,a :offtopic: je verovatno

Pozdrav

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sri jul 09, 2014 7:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Deo koji me malo iritira je :

Saboter je napisao/la:
Konfederacija Planeta u službi beskonačnog Stvoritelja


Ispitivač: Da li neki od NLO-a o kojima se danas izveštava dolaze sa druge planete, da li imate neka saznanja?


Ra: Ja sam Ra. Ja sam jedan od članova Konfederacije Planeta u Službi beskonačnom Kreatoru. Tu je otprilike pedeset tri civilizacije, koje uključuju otprilike petstotina planetarnih svesti. Ova Konfederacija uključuje one sa vaše sopstvene planete koji su dostigli dimenzije iza vaše treće. Ona uključuje planetarne entitete iz vašeg Sunčevog sistema i planetarne entitete iz drugih galaksija (1). To je prava Konfederacija unutar koje entiteti ne liče jedni na druge ali su združeni u službi u skladu sa Zakonom Jednog.

Da li to znaci da su oni odvojeni tj postoje nezavisno od kreatora??

Da naravno, barem ja tako shvaćam,oni vjerojatni misliš na RA? 6 denzitet?svi postojimo nezavisno od Kreatora (možda nisam pogodio bit tvog pitanja hm..)

Ovde je kreator , a nase planete su ovde.A ko je onda njih stvorio?? u samom materijalu spominju se i Logosi :

Ispitivač: Izgleda da je to bila brižljivo planirana i konstruisana stepenica razvoja. Možete li mi reći nešto o poreklu tog plana ili tog razvitka?

Ra: Ja sam Ra. Vratićemo se na ranije informacije. Razmislite i zapamtite diskusiju o [b]Logosu[/b]. Sa primarnom distorzijom slobodne volje, svaka galaksija razvija svoj sopstveni [b]Logos[/b]. Taj Logos ima potpuno slobodnu volju da odredi putanje inteligentne energije koje pomažu lekcije svakog od denziteta, određujući uslove na planetarnim sferama i sunčevim telima.

Ispitivač: Ako uzmemo kao primer planetu na kojoj se sada nalazimo, koliko kreacija je stvoreno od strane samog Logosa koji je kreirao našu planetu?


Ra: Ja sam Ra. Ovaj planetarni Logos je snažan Logos koji je kreirao otprilike 250 milijardi vaših zvezdanih sistema kao svojih kreacija. To je, da tako kažemo, zakon ili fizički put ove kreacije koji ostaje konstantan.


Znaci da postoji vise od jednog kreatora?? da postoje i oktave u kojima djeluju ,postoji koliko ja razumijem i planetarni logos (neka vrsta kontrolora -tvorca uvjeta i balansa)

Ispitivač: Hvala vam. Da li jedinstvo svesti, individualizovano jedinstvo svesti, kreira jedinstvo kreacije? Daću vam primer. Jedna individualizovana svest kreira jednu zvezdanu galaksiju, tip koji ima milione zvezda u sebi. Da li se to događa?


Ra: Ja sam Ra. To se može dogoditi. Mogućnosti su beskonačne. Tako Logos može kreirati ono što nazivate zvezdanim sistemom ili može biti Logos koji kreira milijarde sunčevih sistema. To je uzrok za zabunu oko termina galaksija jer postoji mnogo različitih entiteta ili kreacija Logosa i mi ih sve, koristeći vaše glasovno-vibracione komplekse, nazivamo galaksijama.

Ispitivač: Samo da bih bio siguran da li sam u pravu. Naše Sunce je sub-Logos Logosa osnovne galaksije?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Da li postoje neki Sub-Sub-Logosi u našem planetarnom sistemu koji su „sub“ u odnosu na naše Sunce?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Možete li mi dati primer onoga što nazivate sub-sub-Logosom?

Ra: Ja sam Ra. Jedan primer je vaša celina uma/tela/duha. to bili mi

Znaci li to da smo i svi mi ,recimo,jedna mogucnost koja se ostvaruje .Naravno

Mozda smo i samo mastarija nekog razmazenog klinca sa neke druge tacke postojanja?? Maštarija nego šta (razmaženog klinca -----hm....?)

Naravno ovo je samo misljenje i to trenutno,a :offtopic: je verovatno---- ne da pače kroz ovakve razgovore i sam pronađem drugu liniju razmišljanja i svakako me obogaćuje ,ne smatram se nikakvim znalcem niti stručnjakom za Ra materijal ali trudim se pomoći svakome osobno ili putem drugim forumaša koji imaju veće razumijevanje roz proslijeđivanje upita za koje smatram da nemam adekvatan odgovor ,Ra materijal uglavnom govori sam za sebe bez ikakve potrebe da ga ja čmeljo jedan maleni branim.

Pozdrav[/quote]


Primi mojih tisuću pozdrava :glasses7: :read:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet jul 10, 2014 7:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Rec LOGOS i znacenje koje ona nosi je totalno precenjeno i manje-vise pogresno.Grcke i latinske reci su opsteprihvacena podmetacina-smicalica i netreba ih uzimati za ozbiljno.Prave reci koje su neporecive su napisane na sanskrtu i mi,sa ovih podrucja ,treba da budemo zahvalni kreatoru sto govorimo jezikom koji direktno potice iz sanskrta.

Svako od nas je kreator i svako od nas stvara nebrojeno mnogo kosmosa koji postoje u ``nama`` u nekom obliku. Siguran sam da si nekada doziveo ``orgazam svesti``.Ono kad ti se sloze kockice i nesto odjednom ``znas``.BUUM !!! Najezi mi se koza na temenu glave pa prodje citavim telom. Ja to zovem orgazmom svesti i ``big bengom``.

Nije losa ova diskusija.Dodajte nesto,produbite ,pa da stvorimo jedan univerzum zajedno. :love3: :occasion5:

I da ,primi mojih hiljadu pozdrava :thumbup:

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet jul 10, 2014 11:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
poporitopopone je napisao/la:
Rec LOGOS i znacenje koje ona nosi je totalno precenjeno i manje-vise pogresno.Grcke i latinske reci su opsteprihvacena podmetacina-smicalica i netreba ih uzimati za ozbiljno.Prave reci koje su neporecive su napisane na sanskrtu i mi,sa ovih podrucja ,treba da budemo zahvalni kreatoru sto govorimo jezikom koji direktno potice iz sanskrta.

Svako od nas je kreator i svako od nas stvara nebrojeno mnogo kosmosa koji postoje u ``nama`` u nekom obliku. Siguran sam da si nekada doziveo ``orgazam svesti``.Ono kad ti se sloze kockice i nesto odjednom ``znas``.BUUM !!! Najezi mi se koza na temenu glave pa prodje citavim telom. Ja to zovem orgazmom svesti i ``big bengom``.


Pošto je materijal sa engleskog govornog područja,u nedostatku bolje riječi vjerovatno je korištena ova,kao opisno i idejno najpribližnija onom na šta se mislilo.
Kad skontaš teško je srž nečega opisati riječima.Koliko god se čovjek trudio da verbalno prenese nekakav doživljaj koji ima na nivou bića,uvijek je ograničen riječima,a pritom još i pojmovima koji uglavnom sa sobom nose i ukalupljen način razmišljanja.
Svako od nas tu informaciju,tako prenešenu uklapa u poznati obrazac razmišljanja i svi stvaramo svoj lični,subjektivni doživljaj ,tako da izvorna informacija uvijek nosi i naš lični pečat.Valjda i ne može drugačije.
Vjerovatno zavisi od pojedinca koliko je u mogućnosti informaciju sagledati iz više uglova,a da je pritom barem djelimično svjestan ograničenja koja su neminovna s obzirom na poziciju u kojoj se nalazi.
To bi po mom nekom shvatanju bio onaj pojam "distorzije" ili iskrivljenja od one izvorne forme svake informacije,a koji se redovno spominje u materijalu.

Ovo što si spomenuo kao orgazam svijesti ja zovem konekcijom i jednom kad ga doživiš znaš da ništa drugo na svijetu više nije važno.. ma,znaš već na šta mislim :D :thumbup:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz