Sada je: čet mar 28, 2024 10:15 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet aug 18, 2011 12:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Ovom prilikom se zahvaljujem svima koji su učestvovali na prevođenju materijala i tako ga učinili dostupnim širokim masama ljudi,otklanjajući pritom, bar onu prvu i najvažniju barijeru u pokušaju razumjevanja zakona jednog.Mislim da ovakav poduhvat zahtjeva iskreno divljenje prema toj grupi entuzijasta,a sam sadržaj,ako ništa više,ono bar poštenu raspravu dostojnu informacija koje su u knjigama objavljene.Lično,volio bi da postoji više ovakvog materijala,a u nedostatku sličnog čitao sam ovaj 3 puta i vjerovatno ću to činiti i dalje do kraja života.Nebi želio nikoga uvrijediti i nadam se da to neću učiniti,ako ovaj materijal nazovem biblijom metafizike,jer informacije koje su ugledale svijetlost dana prije skoro 30 godina,nikad ne zastarjevaju.

Ono na što bi se posebno osvrnuo kad je riječ o temi,je vrijeme nastanka i konkretni podatci koji predstavljaju temelje za ono što mnogi danas nazivaju "Teorija zavjere"

Meni je to poprilično fascinantno,kao i opširni opisi u cilju što boljeg razumjevanja iluzije u kojoj živimo.Tu su naravno prvi put klasifikovane polarizacije OPS i OPD i holografski svemir koji počiva na jedinstvu(sve je jedno)u svoj svojoj različitosti.

Baš me interesuju vaša mišljenja,nebitno dali se radilo o samom materijalu,sadržaju ili izvoru...

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: ned aug 21, 2011 10:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Citat:
U istini nema ispravnog i pogrešnog. Nema polariteta za sve što će biti pomireno u nekoj tački vašeg plesa kroz celinu tela/uma/duha kojim se u ovo vreme zabavljate, izobličavajući na različite načine.

To izobličavanje ni u kom slučaju nije neophodno. Njega je izabrao svako od vas kao alternativu razumevanju celokupnog jedinstva misli koje povezuje sve stvari.

Vi ste svaka stvar, svako biće, svaka emocija, svaki događaj, svaka situacija.

Vi ste jedinstvo.

Vi ste ljubav/svetlo, svetlo/ljubav.

Vi jeste.

To je zakon Jednog.

***

Razmislite, ako želite, o tome da je Univerzum beskonačan.

Za to možete pronaći dokaze ili ne, ali možemo vas uveriti da nema granica vama samima, vašem razumevanju, onome što volite da zovete putem, potragom ili vašom percepcijom kreacije.


Citat:
Socijalno-memorijski kompleks:

Celina u kojoj se individualna svest entiteta potpuno stapa sa svešću grupe/celine. Grupna duša.



Celina uma/tela/duha:

Pojedinačni entitet sa slobodnom voljom od trećeg denziteta, na kome celina uma/tela biva prožeta duhom.



Denziteti:

Nivoi svesnosti unutar jedne oktave postojaja.

Prvi denzitet – svesnost

Drugi denzitet – rast

Treći denzitet – samo-svest

Četvrti denzitet – Ljubav ili razumevanje

Peti denzitet – Svetlo ili mudrost

Šesti denzitet – Svetlo/ljubav ljubav/svetlo ili jedinstvo. Često se opisuje kao empatična mudrost.

Sedmi denzitet – Denzitet prolaska, stapanje sa Jednim.

Ra: Iz perspektive, kakvu može imati entitet koji je izdvojen iz kontinuuma vremena/prostora, može se videti da u ciklusu dovršenja postoji samo sadašnjost. Mi sami tragamo za tim razumevanjem. Na sedmom nivou bi trebalo, ako je naš skroman napor dovoljan, da postanemo jedno sa svime, bez memorije, bez identiteta, bez prošlosti i budućnosti, jednostavno egzistirajući u svemu.



Osmi denzitet – Završna nota „koja se za sve sa naše oktave gubi u misteriji kroz koju ne prodiremo“.

„Ispitivač: Da li to znači da ćete na 8. denzitetu imati svest o svemu što jeste?

Ra: Ja sam Ra. To je delimično tačno. Prema našem shvatanju to neće biti naša svest, već svest Kreatora.“



Žetva:

Proces tokom koga entitet, planetarna sfera ili socijalno-memorijski kompleks „diplomira“ i prelazi sa jednog nivoa svesnosti (denziteta) na drugi. Odvija se u precizno određenim ciklusima.




Distorzija:

Svako odstupanje od Zakona Jednog. Reč distorzija u tekstu ne mora uvek imati negativno značenje. Prve tri distorzije Zakona Jednog su Slobodna volja, Ljubav i Svetlo.







Katalizator:

Stimulans za rast, nešto što predstavlja izazov i mogućnost da se nauče lekcije.



Prostor/vreme i vreme/prostor:

Fizički i metafizički plan koji se prepliću duž čitave spiritualne oktave. Na trećem denzitetu vreme/prostor služi kao kontempacijska zona između inkarnacija.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pon sep 05, 2011 10:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
malo drukčiji od propagandnog pogleda na OPD:


Zlatna sjena


tekst BIT 1 [Zlatna sjena] je kratak komentar na neke izjave u Ra materijalima: izvorištu cijele OPS-OPD paradigme (puno toga je kasnije pokušano inkorporirati u istu paradigmu, sinkretizirati odsvakud drugdje --- ali malo šta dira same temelje i ono što se krije u njenoj pozadini (baš kao što su temelji uvijek ukopani i ne vide se odmah))


vi - ako budete čitali - prosudite koliko sve što je izvedeno iz date filozofije može svakome od vas individualno pomoći kako u životu i razvoju, tako i u širem ili dubljem razumijevanju stvarnosti


pozdrav

____________________
EDIT: postavljen validan link za čitanje (ili download) :-"


Zadnja izmjena: sen-sei; čet jul 07, 2016 5:26 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pon sep 05, 2011 10:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
sen-sei je napisao/la:
malo drukčiji od propagandnog pogleda na OPD:


Zlatna sjena


tekst BIT 1 [Zlatna sjena] je kratak komentar na neke izjave u Ra materijalima: izvorištu cijele OPS-OPD paradigme (puno toga je kasnije pokušano inkorporirati u istu paradigmu, sinkretizirati odsvakud drugdje --- ali malo šta dira same temelje i ono što se krije u njenoj pozadini (baš kao što su temelji uvijek ukopani i ne vide se odmah))


vi - ako budete čitali - prosudite koliko sve što je izvedeno iz date filozofije može svakome od vas individualno pomoći kako u životu i razvoju, tako i u širem ili dubljem razumijevanju stvarnosti


pozdrav


Jesi to "jevandjelje iz debelog creva" pokupila kod Kostelca? :mrgreen: Na to mi lici. Ono kao nista, word salad, lupetanje.

Najobicnije pljuvanje, bez bilo kakve pameti, cak ni nesto mastovito. Na niske grane si spala kada postavljas tako nesto (i kada to uopste i citas). Da nisi na monoatomskom zlatu, Draco leku, ili MMS-u? (ili opet u PMS-u?) Neko te naglo trgnuo iz meditacije?


Jadno sen-sei, jadno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: uto sep 06, 2011 2:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Pročitao sam zlatnu sjenu i vjeruj mi,ništa mi nije jasno.Generalno cijenim i poštujem tuđa mišljenja i ovaj slučaj nije izuzetak,ali zašto svoje mišljenje bazirano na sumnjama u vezi izvora potvrđivati na ovakav način,izvlačeći iz konteksta ono što u stvari nije rečeno.
Svaka citirana rečenica u originalnom tekstu i ima svoje šire značenje,a ovde je dovedena do apsurda u pokušaju da se svaka riječ tobože filozofski izokrene i dovede samo na jednu misao,i to onu u najgorem smislu značenja.
Upravo suprotnost stvarnom doživljaju Ra materijala i načinu na koji je napisan,gdje ovakvom formom teksta i potiče razmišljanje o rečenom,za razliku ovog teksta kritike koji iznosi individualni subjektivni stav i plasira ga kao takav.
Lično,i ja imam svoje sumnje u vezi izvora,ali ništa veće od sumnji u vezi bilo kojeg izvora informacija.Šta ustvari znači ispravan izvor? Jeli to dokaz da onda svaku rečenicu možemo uzeti zdravo za gotovo,i obrnuto... nebi li informacija trebala predstavljati samo smjernicu u kom pravcu treba razmišljati?

Opet ponavljam,cijenim drugačije mišljenje i ono je uvijek dobrodošlo u raspravu.
Pozdrav!

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: uto apr 09, 2013 7:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Ra materijal:
Ispitivač: Pomenuli ste devetoro koji sede u Savetu. Da li je to „devetoro“ istih devetoro koji se pominju u ovoj knjizi? (Ispitivač pokazuje ka knjizi Uri).
Ra: Ja sam Ra. Savet Devetoro su u kvazi-neizobličenom obliku predstavila/sačuvala dva glavna izvora, poznata pod vašim imenom kao Mark i pod vašim imenom kao Henri. U jednom slučaju kanal je postao pisar. U drugom, kanal nije bio pisar. Međutim, bez službe pisanja, energija ne bi došla do kanala.
Ispitivač: Imena koja ste izgovorili. Da li su to bili Mark Probert i Henri Puharich?
Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

izvadak iz kanaliziranja Marka Proberta te entiteta Yada:

TEŠKO JE RODITI SE / Mark Probert & Yada di Shi’ite

Yada: Vrlo je teško govoriti kroz fizičko tijelo ...
Onaj koji je rođen u ovom fizičkom svijetu smatra da je vrlo teško živjeti na uravnotežen način u svom fizičkom vozilu, u mojim neprespavanim noćima, mislim da ću to nazvati "Opasno je roditi se".
S vremenom se dolazi u svijet materije, to je borba. Početni trud je disanje, to je bol. Biti izbačen iz vaše udobnosti, relativno sigurne pozicije u tjelu vaše majke je bol, i u umu i u tijelu.
Kroz tisuće godina koje su promatrane u fizičkom svijetu, ne postoji sigurnost u fizičkom životu. Čovjek ne dolazi ovdje sa svjesnom željom. Tek nakon što je ljudski život stvoren kroz obrazac nastanka kroz proces evolucije, da bi čovjek pronašao sebe, što znači da on postane svjesno biće, on postane svjestan da je i slijedeći obrazac njegov dolazak na zemlju, a što se naziva različitim inkarnacijama, te on razvije sposobnost da svjesno želi sebe u fizičkom svijetu ponovno. Ali čak i tako, sa svojim sada svjesnim željama on ima pitanje, jer je izgubio svijest ili da je, pojedinačno gledano, on sam želio da bude tako.
Dakle, ne znajući kako je on ovdje ili šta on ovdje dobiva, on ide - reći ćemo kriveći ili zaduženjem - da ga je Bog stvorio. Zatim, tu će doći vrijeme kada će se čovjek zaustaviti u toj vrsti ludosti. Doći će svjesno u svijet gdje će zadržati svoje znanje o tome odakle je došao, kako bi sa tim znanjem imao bolje razumijevanje o tome što mu je učiniti kad je ovdje u fizičkom svijetu. Tako dugo dok ste rođeni slijepi i bez ovih znanja iz vaših izvora, ne možete učiniti ništa da promijenite vaš stav ovdje.

materijal bi mogao biti interesantan za ovaj forum iako je iz 60-ih godina evo i linka za pdf na domacem jeziku

http://forum.net.hr/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer.Discussions.Components.Files/10/3414.MARK-PROBERT-_2D00_-U_0C01_ITELJI-SVJETLOSTI.pdf

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: uto apr 09, 2013 12:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Zanimljiv materijal,čak se odlično uklapa u temu.
Primjećujem sličan,gotovo isti obrazac kao iz Ra materijala,neprepoznavanja suštine kao osnovu problema ljudske egzistencije.
Kažeš da je materijal iz 1960-ih..
Hvala ti za link! :thumbup:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: uto apr 09, 2013 1:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Proguglaj svakako Probert Marka koji je po dostupnim materijalima kanalizirao mnostvo entiteta a Andrija Henry Puharic je dio te cijeline,dobivaju na tezini i iz razloga sto ih je Ra potvrdio kao glavne izvore Savjeta Devetorice sa Saturna a koji po svim materijalima nama dostupnim imaju glavnu rijec kada je u pitanju planeta Zemlja ,logosi ,yahwe i ostali.alo se ne varam oni su na razini 8d.

http://www.teachers-of-light.com/mark-probert-and-the-teachers-of-light.html

link za dio materijala Proberta ono bitno se prodaje pa ako netko ima pdf ili sl. njegovih knjiga neka podijeli.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sri apr 17, 2013 8:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
je li žetva otpočela?,u tijeku?završila?pozitivna ili negativna?

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sri apr 17, 2013 2:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Saboter je napisao/la:
je li žetva otpočela?,u tijeku?završila?pozitivna ili negativna?


"Sudnji dan","Apokalipsa","Armagedon","Strašni sud","Žetva" i sve ono što poznajemo pod drugim nazivima a ima istu konotaciju,očigledno još nije u toku,mada ima izvjesnih znakova da bi nešto moglo i raspetljati ovaj Gordijev čvor zvan Zemlja..
Baš prije neki dan posmatram kartu "sudnji dan" iz špila Tarota i pade mi na pamet sva priča o "žetvi" iz Ra materijala.Zanimljiva simbolika,malo više Hrišćanskog stila kojim je naslikana slika,a prikazuje anđela na nebu koji duva u trubu,dok na zemlji mrtvi ustaju iz kovčega i pružajući ruke vesele mu se (čovjek,žena,dijete).
"Konačni silazak boga na zemlju","Drugi Hristov dolazak","Završni sukob dobra i zla" i kako već sve ne opisuju taj navodni kraj vremena kakvog poznajemo ima u svim svojim simbolikama i jednu zajedničku stvar,a to je nekakav pomak ili iskorak u promjenu (svijesti,percepcije,okruženja ?),kakve navodno još nije bilo u istoriji ljudske egzistencije.
Baš me zanima čemu bi to trebali svjedočiti i hoće li se to odigravati kao predstava pred očima ili samo unutar nas. :-k

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet apr 18, 2013 7:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Ispitivač: Onda, kada budemo došli na četvrti denzitet, doći će do razdvajanja, i deo jedinki koje pređu na četvrti denzitet će otići na planete orijentisane prema drugima a deo na planete orijentisane prema sebi. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Da, to je tačno.

žetva je metafizički događaj, a kraj ciklusa (75000 god.) fizički.

Seansa 33:
Ispitivač: Hvala vam. Kako se približavamo kraju ovog velikog ciklusa može se povećati broj katalizatora za entitete. Pitam se, kada se planetarne vibracije nekako pomešaju sa četvrto- denzitetskim vibracijama i broj katalizatora se uveća, da li će to omogućiti veću polarizaciju i nešto veću žetvu.

Ra: Ja sam Ra. Na pitanje se mora odgovoriti u dva dela. Prvo, planetarne katastrofe, kako ih vi zovete, su simptomi teške žetve pre nego svesno programirani katalizator za žetvu. Zato se ne bavimo time, jer je to proizvoljno u odnosu na svesni katalizator kakav možemo učiniti dostupnim.

planetarne katastrofe su simptomi teške žetve hm....čini se da imam odgovor na svoje pitanje u tijeku je kroz tranzicijski period zbog velikog broja negativno orijentiranih entiteta a slijedeći dio je još zanimljiviji...

Ispitivač: Da li se vibracija fotona već ubrzala?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. To je uticaj koji je počeo da utiče na to da misli postaju stvari. (da se materijalizuju). Kao primer možete uzeti misli ljutnje koje postaju one ćelije u fizičkom telu koje se otržu kontroli i uzrokuju ono što nazivate rak.

odgovor se odnosi na 40-te godine 20 stoljeća ,proces tranzicije je u tijeku i otpočeo mnogo prije nego famozni datum 21.12.2012,

Ispitivač: Koliko bi trajala tranzicija na ovoj planeti sa trećeg na četvrti denzitet?

Ra: Ja sam Ra. To je teško proceniti usled nekarakterističnih anomalija kod ove tranzicije. Na ovoj tački prostora/vremena postoje inkarnirana bića koja su započela četvrto-denzitetski rad. Međutim, klima planetarne svesti usporava taj proces. Na ovoj određenoj tački vektori mogućnosti/verovatnoće ukazuju na period tranzicije od otprilike 100 do 700 vaših godina. To se ne može preciznije odrediti zbog nepostojanosti vaših ljudi na ovom prostoru/vremenu.

klima planetarne svesti usporava taj proces,znači proces tranzicije je utijeku......

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet apr 18, 2013 2:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
S obzirom da je materijal nastao prije nekih 30-tak godina mogla bi se povući paralela progresa između onog vremena i ovog današnjeg.
Imamo veću centralizaciju moći sa jedne strane i relativne izboje svijesti sa druge,bilo pojedinaca,bilo grupa okupljenih oko jedne ili više plemenitih ideja.Najbolji primjer za to je i ovaj forum,kao i drugi njemu slični.Nisam siguran da je tako nečeg bilo prije 30 godina (u vidu drugih medija),a ako i je,bar ne u ovolikoj količini.
Maje su govorile o petom svijetu,a razne druge civilizacije o "zlatnom dobu",bilo kako bilo,ako nas stvarno čeka nekakav drugačiji svijet kao rezultat evolutivnog progresa naše duše,onda je ovo definitivno period tranzicije.
E,sad.. koliko će on trajati.. vjerovatno opet zavisi isključivo od nas.

P.S. Cinici bi sigurno rekli "e neće to skoro.." :D :D :D

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: čet apr 18, 2013 5:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
To da li ce i kad ce zavisi najvise od nas, od svakog pojedinca.
Ako se svako ponaosob fokusira samo na neke zavere, prevare i gleda na mracnu stranu price takav ce i rezultat biti...
SVako mislima i delima moze dati svoj udeo...
Kakav ce on biti?
Na to svako mora sam da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pet apr 19, 2013 4:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
To bi bila ona kritična masa o kojoj je često ovdje na forumu riječ.
Progres one druge strane uvijek sa sobom nosi pritisak na ovu i mogao bi se protumačiti kao katalizator ili prilika za rast.
Pa od pritiska nešto može pucati po šavu,a isto tako i od grafita nastati dijamant.
Ono što te ne ubije uvijek te čini jačim.
Mrak možeš posmatrati samo kao mrak i može te od njega biti strah,a možeš ga posmatrati i kao nedostatak svijetla,pa doći na ideju da nema tog mraka koji može ugasiti svijetlo u tebi ako ga ti ne ugasiš sam (slobodna volja,još jedna od distorzija),opet pod pritiskom straha (nerazumjevanje).
Akcija uvijek izaziva reakciju,a sve je opet u oku posmatrača i od njega isključivo zavisi kakva će ta reakcija biti.
:D

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: ned jun 30, 2013 9:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
franklin roosevelt

Quote:
35.1 ...
This entity had some difficulty with continued green-ray activity due to the excessive energy which was put into the activities regarding other-selves in the distortion towards acquiring power. This was to have its toll upon the physical vehicle, as you may call it. The limitation of the non-movement of a portion of the physical vehicle opened once again, for this entity, the opportunity for concentration upon the more, shall we say, universal or idealistic aspects of power; that is, the non-abusive use of power. Thus at the outset of a bellicose action this entity had lost some positive polarity due to excessive use of the orange- and yellow-ray energies at the expense of green- and blue-ray energies, then had regained the polarity due to the catalytic effects of a painful limitation upon the physical complex.

entitet gubi pozitivnu polarizaciju uslijed prekomjerne uporabe narančastog i žutog spektra( u dijelu 35.3 opisuje se prekomjerna privrženost natjecanju , osvajanja moći i njenoj zloupotrebi ) a povratak poZitivne polarizacije je ostvAren ali uz "cijenu" ograničenje kretanja entiteta- inv.kolica paraliza.

instrument osiguranja u toj inkarnaciji kako bi isti ostao na pozitivnoj strani jest paraliza u ovom slučaju,

kroz ovaj mali dio materijala otvaraju mi se mnoga pitanja i objasnjenja o misterioznim bolestima koja se pojAvljuju kod ljudi koja su u srži pozitivna ,no katalizatori u inkarnaciji koji su omogučili i negativne lekcije obuzdavaju biće (bolešću ili nekom vrstom ograničenja) da ne pretjeruje u istima obzirom da se prije inkarnacije odredilo kao pozitivan.

Iz naše 3d perspektive može djelovati kao okrutna mjera ali krajni rezultat je u najboljoj namjeri prema biću.

Mogao bih dati i druge poglede na ovaj materijal ali za sad mi se ovo činilo bitnim.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: sri sep 04, 2013 12:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
43.11 Questioner: What is the… can you even state the average lifespan in the fourth density of space/time incarnation?

Ra: I am Ra. The space/time incarnation typical of harmonious fourth density is approximately 90,000 of your years as you measure time.

Ispitivač: Možete li nam reći koji je prosečna dužina života četvrto-denzitetske prostorno/vremenske inkarnacije?

Ra: Ja sam Ra. Prostor/vreme inkarnacije, koja je tipična za harmoničan četvrti denzitet, iznosi otprilike 90.000 vaših godina onako kako vi merite vreme.


nisam ovu informaciju ranije primijetio ali zapanjuje :notworthy:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pet sep 06, 2013 12:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Saboter je napisao/la:
43.11 Questioner: What is the… can you even state the average lifespan in the fourth density of space/time incarnation?

Ra: I am Ra. The space/time incarnation typical of harmonious fourth density is approximately 90,000 of your years as you measure time.

Ispitivač: Možete li nam reći koji je prosečna dužina života četvrto-denzitetske prostorno/vremenske inkarnacije?

Ra: Ja sam Ra. Prostor/vreme inkarnacije, koja je tipična za harmoničan četvrti denzitet, iznosi otprilike 90.000 vaših godina onako kako vi merite vreme.


nisam ovu informaciju ranije primijetio ali zapanjuje :notworthy:

S obzirom da je pitanje postavljeno tako da je malo maglovito u pogledu zivota jedinke u 4D.Mislim da se ovdje radi o ukupnom "boravku" harmonicne osobe u 4D.Cini mi se da su Kasiopejci rekli da je prosjecna duzina zivota oko 400 godina u 4D(mozda grijesim u brojci)

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pet sep 06, 2013 7:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
je slazem se s tobom cini se kao vrijeme potrebno za kompletiranje 4d-a,nekako pitanje i odgovor nisu usklađeni 100%

kod pitanja naglasak je na 1 zivotnom ciklusu a odgovor se cini kao generaliziran za cijeli 4d.

sto se tiče kasiopejaca mislim da su epizode dane ranijih godina davale nekako čišće odgovore (u to s uklapa ova informacija o 400 godina u 4d)
,a ove zadnje mi djeluju kao čisti SPS ,probaj čitati samo odgovore bez postavljenih pitanja od laure i reci mi sta dobivaš,koja informacija od zadnjih nekoliko ima iole išta praktični vrijedno u sebi .(ovaj dio teksta je za drugu temu)

kod Ra materijala prisutan je odnos učitelj/učenik s posebnom obzirnošću prema distorziji slobodne volje kod davanja odgovora,ne vidim to više kod "C-a",nešto im nedostaje... :dontknow:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pet sep 06, 2013 10:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
seansa 43, 24.03.1981.

Ispitivač: Koliko je dug ciklus iskustava na četvrtom denzitetu u našim godinama?

Ra: Ja sam Ra. Ciklus iskustava iznosi otprilike 30 miliona vaših godina ako entiteti nisu sposobni da ranije dostignu žetvu. Na ovom denzitetu postoji žetva koja je u potpunosti funkcija spremnosti socijalno-memorijskog kompleksa. Nije struktuirana kao vaša, jer se bavi mnogo transparentnijom distorzijom jednog beskonačnog Kreatora.

ah nađoh sad i ovaj detalj ,pras!!pras!po guzi ! ](*,) #-o :read:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal-rasprava
PostPostano: pet sep 20, 2013 6:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Zakon Jednog, Knjiga I, seansa 14

Ispitivač: Možete li mi reći ko je preneo knjigu „Oahspe“?

Ra: Ja sam Ra. Nju je preneo jedan socijalno-memorijski kompleks Konfederacije čija je ideja bila, kako je to ponuđeno Savetu, da se upotrebe neke od fizičkih istorija takozvanih religija ili religijskih distorzija vašeg ciklusa da bi se prekrili i delimično otkrili aspekti ili primarne distorzije Zakona Jednog. Sva imena se mogu uzeti da su kreirana za njihove vibracione komplekse. Informacija sakrivena u tome je povezana sa dubljim razumevanjem ljubavi i svetla i pokušajima inteligentne beskonačnosti da preko mnogih glasnika uči/podučava od entiteta/entitete vaše sfere.


Čudovište od knjige u formi biblije na 1000 i nešto stranica sitnog fonta s arhaičnim izrazima na engleskom jeziku,izdana 1882
By JOHN BALLOU [NEWBROUGH],obzirom da sam trenutno na 60 stranici i nevjerujem da sam s razumijevanjem savladao više od 20 % zanima me je li netko to prošao i kakvog je mišljenja ,vjerujem da bi sama knjiga mogla imati svoju temu ovdje uz nekoliko vrijednih forumaša koji bi bili u stanju nama manje upućenima pomagati kroz objašnjenja.

za sada ono što sam pročitao, a obzirom da se u knjizi Secrets of the ufo citira od strane Don Elkinsa čini se kao dobar uvod u razumijevanje Ra materijala a vidljivo je da su mnoga pitanja u Ra materijalu potekla upravo iz ove knjige.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz