Sada je: sub apr 27, 2024 11:38 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 239 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto mar 21, 2006 5:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
A mozda je potrebno da me neko malo prisabere.

Saberi se zemljace. :mrgreen:
To ti je moj savet.Procitao sam i Ra i Donosioce zore i Kasiopejce, i jedine cudne osecaje sam imao kada sam citao Donosioce,mada bez ikakvih "oblacica".
Kasiopejce volim jer spustaju na zemlju i pricaju konkretno i logicno.Pa cak i ako nisu istiniti,ko sto rece Jack daju lepu lekciju kako treba razmisljati.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 22, 2006 1:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Rado čitam Kasiopejce i svaka čast Jacku na trudu u prevođenju. Zamorna su mi njihova osobna pitanja pa to obično ne čitam pozorno. Čudno mi je zašto ta grupa koja kanalizira Kasiopejce nije sve ove godine malo sortirala taj materijal i složila nekakve tekstove da te informacije budu pregledne (po uzoru na Donositelje svitanja). Ovako, preko pitanja i odgovora izgleda dosta kaotično i obično pola toga i zaboravim. Inače primjećujem da se često rado citiraju ovi transkripti, ponekad i skoro cijele sesije. To mi je i malo zabrinjavajuće jer me to podsjeća na nekakve vjerske i slične forume gdje se rado citiraju Biblija i ostale knjige sličnog sadržaja. Najbolje bi bilo da kada nešto želimo komentirati iz ovih transkripata i ostalih tekstova to kažemo svojim riječima jer možda tako dođemo do nekih novih zaključaka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 22, 2006 4:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Čudno mi je zašto ta grupa koja kanalizira Kasiopejce nije sve ove godine malo sortirala taj materijal i složila nekakve tekstove da te informacije budu pregledne (po uzoru na Donositelje svitanja).


Pa tako malo vise saznas o clanovima grupe.Mada jeste zamorno.
Meni se ipak vise svidja taj nacin,kroz dijalog.

Citat:
Inače primjećujem da se često rado citiraju ovi transkripti,


Taj sam. :D

Citat:
ponekad i skoro cijele sesije.

Ne preteruj.

Citat:
To mi je i malo zabrinjavajuće jer me to podsjeća na nekakve vjerske i slične forume gdje se rado citiraju Biblija i ostale knjige sličnog sadržaja. Najbolje bi bilo da kada nešto želimo komentirati iz ovih transkripata i ostalih tekstova to kažemo svojim riječima jer možda tako dođemo do nekih novih zaključaka.


To radim zbog ljudi koji jos nisu poceli ili su tek krenuli sa citanjem Kasiopejaca,da bi im pokazao kakvo oni misljenje imaju o necemu,pa da odmah vide da li im se svidja ili ne.Transkripti su ogromni i ne zelim da ljudi gube vreme na citanje ukoliko im se ne svidja.A za forum se ne brini,imas gomilu ljudi ovde kojima se ne svidjaju Kasiopejci pa im niko ne natura njihove stavove.
Mada priznajem,delujem fanaticno.Ipak mora neko i njih da brani. :P

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 23, 2006 11:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Saberi se zemljace.


Pa mozda bi i trebalo, mada nisam ja totalno "odlepio" na kasiopejce. Dopadaju mi se iz vrlo konkretnih razloga kao i tebi Esperio Max.

Citat:
Kasiopejce volim jer spustaju na zemlju i pricaju konkretno i logicno.Pa cak i ako nisu istiniti,ko sto rece Jack daju lepu lekciju kako treba razmisljati.


I ja sam upravo ovakvog misljenja, ali ono sto mene buni jesta dozivljaj tog "oblacica" koji sam osetio. To mi je nesto sasvim neocekivano i ne znam kako da se postavim prema tome. Mislim, ne mogu da ignorisem takvo iskustvo jer mi se nikada nista slicno nije dogodilo, ali zbog toga ne uzimam kasiopejce kao neku dogmu, vec samo kao odlican tekst sa sadrzajem jako stimulativnim za razmisljanje.
Voleo bih samo da znam sta predstavlja taj "oblacic". Sigurno postoji neko razumno znacenje. Ima li neko ideju?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 23, 2006 11:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Aragorn i ja mislim da ne bi trebao tek tako da pređeš preko te pojave (oblačić) i da pokušaš da pronađeš neki odgovor, ono barem nemoj to ignorisati.
Što se tiče Kasiopejaca o njima imam isto mišljenje kao i ti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 23, 2006 10:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Voleo bih samo da znam sta predstavlja taj "oblacic". Sigurno postoji neko razumno znacenje. Ima li neko ideju?


Saznat ćeš... hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 25, 2006 4:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Saznat ćeš... hehe!


Aa...ovaj......a kada?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 26, 2006 9:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Aa...ovaj......a kada?


1. vrijeme nije fiksno
2. onda kad ćeš i to trebat znati - pravo vrijeme
3. kad postaneš dovoljno svjestan da bi to shvatio
4. kad ti se DNA svijest toliko poveća da ćeš biti u mogućnosti interpretirati doživljaj

Eh, neznam što bih ti još odgovorio na ovo... ali to su samo neke od opcija...

Hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 11, 2007 4:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Sada kada ponovo citam neke delove, izgledaju mi drugacije, ili izgleda da ih ja bolje shvatam.Stvarno se treba dosta nacitati da bi se nesto imalo naucilo.....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 16, 2007 7:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 11, 2007 2:05 pm
Postovi: 73
Lokacija: Cakovec
Voleo bih samo da znam sta predstavlja taj "oblacic". Sigurno postoji neko razumno znacenje. Ima li neko ideju?

Vjerojatno se ti budi 3 oko.osjecaj je super,koliko ja znam.

_________________
ima koga doma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 16, 2007 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
denis je napisao/la:
Citat:
Voleo bih samo da znam sta predstavlja taj "oblacic". Sigurno postoji neko razumno znacenje. Ima li neko ideju?


Vjerojatno se ti budi 3 oko.osjecaj je super,koliko ja znam.



Mozda. Procitao sam u nekoj kasnijoj sesiji transkripata da navodno sami transkripti predstavljaju odlican nacin za "otvaranje" treceg oka, a s obzirom da sam ih citao danonocno pet, sest dana, mozda bi to moglo da se dovede u vezu sa oblacicem.

Ali opet, mozda i nije to.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 17, 2007 7:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Jack svaka čast .
Ja redovito čitam .
Toliko me razveseljavaju nove sesije da me strah same sebe.
Zanimaju me sesije koje su navodno korumpirane.
Kad bi mogao staviti neku opasku u vezi njih,ja ih baš nisam prepoznala-toga me strah.
Kasiopeja me dojmila kao ništa do sada.
Je su li Laura i ekipa još u kontaktu s Kasiopejcima?

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 17, 2007 9:32 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Je su li Laura i ekipa još u kontaktu s Kasiopejcima?


Jesu. Sad žive u Francuskoj mislim... a nedavno su bili i na Lošinju na nekoj konferenciji... ima o tome na njihovoj stranici.

Uglavnom, ekipa se sastoji od više ljudi, širom svijeta, baš slično kao i mi tu na forumu, nalazimo se na raznim dijelovima kuglice naše drage Zemaljske...

Korumpirane sesije uvidiš sam, poslije čitanja svih... i to možda malo pažljivije. Malo po malo - i složi ti se cjelovita "slika" i onda vidiš kad su neki dijelovi nekako iskrivljeni, ne pašu u cijelu sliku...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 17, 2007 4:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Zanimaju me sesije koje su navodno korumpirane.
Kad bi mogao staviti neku opasku u vezi njih


Mislim da ovde dosta moze da se sazna u vezi sa tim, samo ima dosta da se cita:

http://www.cassiopaea.com/cassiopaea/adventures001.htm

a meni licno je i ovaj materijal dosta pomogao da "slozim kockice":

http://www.cassiopaea.org/cass/wave_i.htm

Citat:
Kasiopeja me dojmila kao ništa do sada.


Kao i meni. :) Posle kasiopeje vecina drugih tekstova mi se cini kao "price za malu decu".

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 4:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Jack, za pohvalu je tvoj altruizam...
Bacila sam tu i tamo pogled, al mislim da nema druge nego to isprintati i udobno procitati, sa starog dobrog papira...
Ali, kako toga zaista ima (nije sad da bi htjela sto manje isprintat, da usparam !) nego sam, priznajem, skepticna prema tim stvarima (channelingu, objavama, svetim spisima bilo koje vrste itd...)
:love5: Jel bi mogao otvorit novi topic sa "best of" od kasiopejskih transkripti, navesti najvaznije ideje i smjernice, jel bi mogao? :love8:

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 5:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jel bi mogao otvorit novi topic sa "best of" od kasiopejskih transkripti, navesti najvaznije ideje i smjernice, jel bi mogao?


Ovo je pitanje mene mučilo kad sam počeo prevoditi...

I odlučio sam - prevesti SVE!

Zato što neki dijelovi, naizgled nevažni, kasnije utvrdiš da su itetkako dobrodošli u potpunjivanju znanja...

Važnost je ionako u očima promatrača, pa što je važno za jednog - ne mora biti i za drugog. Neka svatko sam odluči što je njemu važno.

A imaš odličnu knjigu na downloadu materijala, LKJ - The Secret history of the world and how to get out alive, ona je više-manje sažetak, bitne stvari, i nije samo inspirirana kasiopejskim transkriptama, već i mnogim ezoteričkim knjigama koje postoje i koje je Laura čitala 20 godina prije nego što je počela kanalizirati Kasiopejce.

Imaš i Ra materijal za čitanje, a i Bringers of the Dawn... nešto prevedeno, nešto nije još...

Uglavnom, što ti je važno - izaberi sama.

:mrgreen: :wink:

PS. Ne postoji "shortcut" do višeg stanja svijesti!!! Ako želiš normalno, prirodnim putem - to je učenje. Ako probaš "tehnike" - velika je vjerojatnost da ti materijalno tijelo neće izdržati, kao ni ti, duša, od prevelike količine podataka, energije... itd. Izgoriš. Ti biraš, naravno... slobodna volja.

Lekcije, lekcije... da,da...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 28, 2007 2:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Samo napred ali ne dozvoli da ti prevodjenje pojede svo vreme.

Svakako su vredni i prevodjenja i citanja .

Procitala sam prve sesije pa sada povremeno hvatam nove "epizode".

Ima odlicnih stvari i tumacenja, mada se sa nekim delovima nikako ne slazem. To pripisujem samoj prirodi canelinga.

Dakle zanimljivo ali sa rezervom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 28, 2007 8:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
ma da bar ima naslova i podnaslova, evo, samo to, da se lakse snadjem...

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 01, 2007 12:45 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ako znaš engleski ( a vjerojatno znaš ), skini si sa Download materijala kasiopejske transkripte u .exe programu. To ti je u stvari e-book sa funkcijom "SEARCH".

Ne treba ga instalirati, otvara se samo kad 2 puta klikneš na njega. Otvori se prozor u kojem imaš cijele transkripte podijeljene po sesijama ( kao i uvod i slično ).

I slobodno napišeš neku riječ koja te interesira, pa će ti izlistati lijevo sve gdje se ona nalazi. Klikneš na izabranu sesiju(e) koje se lijevo pojave kao rezultati i ta riječ ti je onda podebljana u tekstu.

Lako za istraživanje.

Ako skineš .pdf varijantu, svaki malo bolji pdf preglednik isto ima funkciju search...

Tako ćeš najprije pomoći sebi istjerati određenu dozu lijenosti/nezainteresiranosti iz sebe ( naravno, ako to želiš uopće ).

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hajde, nije teško... i meni je prije par godina bilo teško uopće pročitati jednu stranicu teksta, a kamoli je prevesti... to mi se činilo kao nemoguć događaj ( što je u stvari bila moja predrasuda )... a, eto sad...

Volja je bitna. Nema potrebe forsirati ako nešto ne želiš/nemaš volje.

Bolje je ne pročitati nešto, nego to isto pročitati bezvoljno, ili protiv svoje volje.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 3:18 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 09, 2006 10:07 am
Postovi: 4
Ima puno boljih nacina...a i stvari za trosenje vasih osobnih resursa i energija....daleko boljih i sadrzajnijih od prevodjenja i citanja necijih sf fantazija u transu......


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 239 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz