Sada je: sub apr 27, 2024 9:44 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 239 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 6:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Ima puno boljih nacina...a i stvari za trosenje vasih osobnih resursa i energija....daleko boljih i sadrzajnijih od prevodjenja i citanja necijih sf fantazija u transu......


E da, mozete na primer da radite, rad oslobadja i da zivite jedan realni zivot, mozete na primer da citate Satjanandabagvafadasatjavankinu najnoviju knjigu "Limunplavi razlicak" koju je napisao viseci sa grane baobaba i meditirajuci u limunplavom tetralelopipedu, kako bi eto vama doneo te sjajne tehnike za putovanje po (h)astralu.

A mozete na primer i da citate te kasiopejske transkripte pa da vidite sta pise o "ljudima" kao sto je Game Developer, pardon Hijavata, jao ne . . . da da, Satjavata.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 9:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Arbitrium Liberum je napisao/la:

A mozete na primer i da citate te kasiopejske transkripte pa da vidite sta pise o "ljudima" kao sto je Game Developer, pardon Hijavata, jao ne . . . da da, Satjavata.


Izgleda AL da cemo morati opet da vrsimo egzorcizam na forumu, namnožili se ovi djavoli i vampiri ponovo. slika :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 12:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ima puno boljih nacina...a i stvari za trosenje vasih osobnih resursa i energija....daleko boljih i sadrzajnijih od prevodjenja i citanja necijih sf fantazija u transu......


Svaka budala ima svoje veselje !

:mrgreen: :wink:

Svoju energiju troši kako želiš, tvoja slobodna volja. Ako znanje želiš saznati drugim putem, kreni tim putem. Na tebi je.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 9:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 11, 2007 2:05 pm
Postovi: 73
Lokacija: Cakovec
Pa evo isprintah sve,uramih sve.
Polako poceh citati.Pocetni dojmovi-zanimljivo.
Prevodioci =D> =D> =D>

_________________
ima koga doma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 9:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
denis je napisao/la:
Pa evo isprintah sve,uramih sve.
Polako poceh citati.Pocetni dojmovi-zanimljivo.
Prevodioci =D> =D> =D>


Denis, ozbiljno proucavanje nekog materijala zapocinje jasnom i nedvosmislenom namjerom osobe koja zeli nesto da prouci, u miru i tisini sto bi se reklo, i ne vidim nikakvu svrhu ovakvog jednog posta. I sta sad: Denis objavljuje cijelom forumu da je on upravo isprintao i cak uramio skripte i pocinje da ih cita, uz pompu i fanfare, trebo si mozda i iz puske da opalis ko crnogorci kad dobiju sina, pa nek zna cijela okolina da si poceo da citas kaisopejce, sta mislis da svako od nas ko odluci da se pozabavi nekim materijalom napise ovakav jedan post, na sta bi nam licio forum?
Ako hoces citaj, ako neces ne tjera te niko, ako zelis poslije komenatrisi sto si procitao ako ne zelis nikom nista, samo nemoj da pravis nepotrebnu buku na forumu, ako ne znas sta je buka procitaj Pravila o ponasanju na forumu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 22, 2007 7:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 21, 2007 6:36 pm
Postovi: 27
Ma na neke komentare stvarno se moraš nasmijati :D
Što se tiče Jack987 i prevoda kasiopejaca-svaka pohvala iskrenom trudu .A svatko neka uzme koliko može i treba.
A oko toga da li je nešto tako ili onako-obično je istina na obje strane
ovisno čijim očima gledaš.
Zato Jack samo naprijed ,i hvala unaprijed :wink:

_________________
Posumnjaj u sve a onda u sumnju samu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 22, 2007 10:47 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Zato Jack samo naprijed ,i hvala unaprijed


Nema frke, to je za sve one koji žele proučavati, dizati svijest, pa sam odlučio prevoditi i dati na raspolaganje ljudima koji neznaju engleski ( zašto im ovako nebi pomogao ?!? ). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 08, 2007 10:41 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 20, 2006 8:42 pm
Postovi: 16
Lokacija: Ika
Jack,

Zahvaljujem na prijevodu Transkripata. Zasigurno mukotrpan posao.
Vrlo interesantan materijal. =D>

Ako je ikako moguće, nastavi i dalje.

PS. Možda i ja nađem nekakav materijal za prevesti.

_________________
Duncan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 19, 2007 10:50 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 28, 2005 11:33 pm
Postovi: 18
nešto sam malo čitao t transkripte, no malo mi je čudno po čemu se oni uzimaju kao točni, kao autentični? Mislim jel postoji neki znanstveni kriteri za to? Neznam možda ga ja samo nisam vidjeo.
Isto tako na dosta mjesta u transkriptima spominju se neke fizikalne terija, iako nigdje nisam naišao na spominjanje konkretne matematike koja bi objašnjavala te iste teorija. Jer u postoječim prihvačenim fizikalnim teorijama postoji konkretna matematika (jednađbe i sl.) iz njih. Praktički svaka osoba koja je gledala zvjezdane staze može raspravljati o raznoraznim fizikalnim teorijama koje se tamo spominju. Stvar je u tome da možete davati teorije antigravitacije ali bez konkretne matematike, bez matematičke jednađbe kojom bi se ista opisla sama teorija je bezvrjedna, dobro može posužiti kao neka smjernica za buduča istraživanja. Bez konkretnih jednađbi nikakva antigravitaciski pogon se nemože konstruirati. Pitanje koliko su samo teorije koje se iznose u transkriptima dokazive unutar danasnjeg sustava fizike. Koliko bih ja rekao vrlo malo, ili gotovo uopče nedokazive. To možda znači da nam treba novi fizikalni sustav, ali to se zna več godinama.
Niti jedan fiičar i matematičar na ovome svijetu nebi posumljali u autentičnost transkripata ako bi oni iznjeli jednu novu teoriju (sa svojom konkretnom matematikom) koja bi omogučila ujedinjenje kvantne fizike i relativnosti, ili koja bi samo objasnila zašto kvantni efekti nisu vidljivi u na večim razinama od onih atomskih i subatomskih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 19, 2007 10:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
meni je isto ta Laura malo sumnjiva :|


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 20, 2007 9:17 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 28, 2005 11:33 pm
Postovi: 18
Možda je to samo još jedna u nizu new age sekti. ljudi su u svašta spremni povjerovati. A možda žena stvarno čuje glasove u glavi, samo što joj se nitko nejavlja već su plod njezine deluzije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 20, 2007 11:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Flaminije Ruf, daj si pogledaj radove na:

http://www.quantumfuture.net/quantum_future/qf.htm

Imaš i matematike, pa se zadovolji.
Citat:
Možda je to samo još jedna u nizu new age sekti. ljudi su u svašta spremni povjerovati. A možda žena stvarno čuje glasove u glavi, samo što joj se nitko nejavlja već su plod njezine deluzije.


Pa da pročitaš većinu sa njihove stranice, znao bi odgovor na to pitanje. Imaš tu i na forumu o "Kasiopejskom kultu"...

Prvo skoči pa reci "hop"!

Uspješno proučavanje!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 21, 2007 12:22 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 28, 2005 11:33 pm
Postovi: 18
Hm, da izgleda da nisi shvatio moju kritiku. Nisam rekao ništa protiv njezinog muža koji je očito fizičar koji se bavi kvantnom fizikom. Njegove neke osnovne zamjerke kvantnoj fizici potvrditi će ti svi, ali baš svi kvantni fizičari. nespojivost kvantne fizike sa gravitacijom ili drugim riječima zašto se kvantni efekti nedogađaju na nama vidljivoj skali je opčepoznata stvar. sad neki fizičari idu putem da traže najsitnije elementare čestice pa kreiraju teorije superstruna koje su praktički nedokazive. drugi idu drugim putovima, uostalom slične stvari kao i on govori i Penrose koji je jedan od največih autoriteta na polju kvantne fizike.
No moja zamjerka je uostalom i bila isključivo na kasiopejske tekstove i na to kako su neuvjerljivi po meni. sad jeli to kult ili ne nema nikakve veze, uvijek se nađu neki fanatici koji su spremni povjerovati u sve i svašta, pa tako imaš ljude koji vjeruju da je zemlja ravna ili imaš ljude koji vjeruju da je staljin bio dobar državnik i nije imao pojma o ubijanjima, čistkama i zatvorima u sibiru.

_________________
Ghawar Is Dying
The greatest shortcoming of the human race is our inability to understand the exponential function. - Dr. Albert Bartlett


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 21, 2007 7:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Flaminije Ruf je napisao/la:
nešto sam malo čitao t transkripte



Pa, preporucujem ti da ipak procitas malo vise te transkripte, u stvari, najbolje bi bilo cele, kao i druge materijale povezane sa njima, mozda bi u tom slucaju stvar bila malo jasnija.

-Nix- je napisao/la:
meni je isto ta Laura malo sumnjiva :|



Mislim da je malo neozbiljno reci za nekog da je "sumnjiv" na ovaj nacin i mozda se moze porediti kao kada bi neka prosta patrijarhalna baba rekla za nekog da je "sumnjiv" usled vlastitog nerazumevanja 'realnosti' oko nje.

Isto tako, mozda bih i ja mogao reci za tebe da si "sumnjiv", ali takvo moje misljenje ne bi vredelo apsolutno nista bez odgovarajuceg objasnjenja.


Flaminije Ruf je napisao/la:
Možda je to samo još jedna u nizu new age sekti. ljudi su u svašta spremni povjerovati. A možda žena stvarno čuje glasove u glavi, samo što joj se nitko nejavlja već su plod njezine deluzije.



Gde si to procitao da zena uopste cuje nekakve glasove u glavi?!

Jos jednom, predlazem citanje celokupnih kasiopejskih transkripata, u suprotnom, molio bih uzdrzavanje od bilo kakvih komentara na tu temu.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 21, 2007 7:57 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 28, 2005 11:33 pm
Postovi: 18
komentirao sam i krizizirao stil kojim su napisati ništa drugo. izgledaju mi neozbijni i kao nešto što nezavrjeđuje pretjeranu pažnju. možda za tebe postoji potpuno logično objašnjenje zašt su takvi, neka ti bude svatko ima prabvo vjerovati u ono što samtra istinitim. meni je to više kao neka SF knjiga i to neka lošija
šo se tiče da žena čuje glasove u glavi nisam nigdje pročitao, to j bilo više šala nego ozbiljna tvrdnja.
nego što moram sve pročitati da bi komentirao? kada si ti povjerovao u autentičnost tekstova, nakon što si ih sve pročitao?

_________________
Ghawar Is Dying
The greatest shortcoming of the human race is our inability to understand the exponential function. - Dr. Albert Bartlett


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 21, 2007 9:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Flaminije Ruf je napisao/la:
nego što moram sve pročitati da bi komentirao? kada si ti povjerovao u autentičnost tekstova, nakon što si ih sve pročitao?



1. Kasiopejski transkripti imaju preko 1000 strana i apsolutno se ne moze nista shvatiti iz par procitanih sesija. U tom smislu svako komentarisanje bi bilo bez konstruktivnog i produktivnog cilja i predstavlja samo podizanje nepotrebne "buke" na forumu.

2. Za tarnskripte ne vezujem nikakvo "verovanje u autenticnost", nego iskljucivo razmisljanje o iznesenim informacijama i povezivanje sa ostalim iskustvima, kako iz 'realnog' zivota tako i iz svega procitanog i naucenog iz drugih materijala.

Dakle, 'verovanje' i 'autenticnost' su iskljuceni, a ostaje razmisljanje o svemu, za sta je ipak potrebno procitati bar vecinu transkripata.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 21, 2007 11:04 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 28, 2005 11:33 pm
Postovi: 18
dobro više neću o ovoj temi, a ti aragone samo nastavi 'razmišljati' o tome, ako već nalaziš neki smisao u tome. zanimljivo i nemoj ovo shvatiti kao uvredu, ali imaš istu retoiku kao moja rođakinja koja stalno visi u crkvi, no neću dalje o tome.....

_________________
Ghawar Is Dying
The greatest shortcoming of the human race is our inability to understand the exponential function. - Dr. Albert Bartlett


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 21, 2007 11:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Stara narodna kaže: "Ne kudi konja kojeg nisi jahao!"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Treba mi download link
PostPostano: ned jul 08, 2007 9:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
Da li moze neko da me uputi gde moze da se nadje download link za Kasiopejske transkripte. Po mogucstvu da je na nasem jeziku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 08, 2007 9:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Imaš ih na stranici Znanje do koje možeš doći linkom koji je smješten na lijevoj strani glavne stranice galaksije odmah ispod e- mail-a.

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 239 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz