Sada je: čet mar 28, 2024 10:33 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 239 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Čitanje Kasiopejskih transkripti
PostPostano: sub nov 26, 2005 7:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Postavio sam ovu anketu da mi posluži kao feedback ( povratna informacija ) o temi Kasiopejske transkripte, što se misli o svemu tome i da mi da uvid i smjernice u prevođenju, pošto vidim da se dosta čitaju. Htio bih što kvalitetnije odraditi ovaj posao, pa bih i ovdje zamolio članove da iznesu neke primjedbe ili savjete možda o nečem što bih trebao/mogao promjeniti kod prijevoda.

Ovo je i jedno moje osobno istraživanje mišljenja ljudi koji su na forumu, o svemu ovome. Unaprijed hvala na odgovorima i svaka primjedba/prijedlog je dobrodošao!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 26, 2005 10:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
Redovito čitam transkripte i cijenim trud uložen u njihov prijevod.

Zahvaljujući njima, polako dižem očne kapke


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 26, 2005 11:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
jack, u pocetku sam ih gutao, sada mnogo manje. mnogo su mi licni i nisu me "poneli" kao gurdjijev i neka druga dela. ali bilo cije misljenje netreba da te afektuje. ako si krenuo idi do kraja pa makar i da ih jedino ti citas :twisted:.
eto od mene toliko ;). samo napred :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 12:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 29, 2005 8:43 pm
Postovi: 45
ja na početku nešta a sad manje,

al

samo piči nek se dimi :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 1:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
U početku sam progutao veliki dio toga, s respectom autentičnosti...

Onda mi je to sve postalo malo dramatično, a ujedno ima puno laži, gluparija, netočnih tvrdnji, glupih pitanja i odgovora, pa me to malo usporilo..

Sad kad uhvatim vremena čitnem po malo, nije mi toliko napeto...

Nisu rekli puno toga što se ne bi moglo zaključiti umnom spekulacijom... al bez obzira ih treba pročitati, i svakako trud koji je JACK uložio u ovo i nadam se u dovršenje svega je massivan, i respect...

Koliko god bilo dobro ili loše ono što piše vrijedno je pročitati!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čitanje Kasiopejskih transkripti
PostPostano: ned nov 27, 2005 4:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Citam ih redovito i slojevito. Jack, nemoj odustajat - pricat cu unucima o tebi :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 5:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
Ja sam ih mislio pročitati sve odjednom kad završiš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 1:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Faaip de Oiad je napisao/la:
Ja sam ih mislio pročitati sve odjednom kad završiš.



Ako me pamcenje sluzi, Jack je spominjao nekakvih 14 centimetara neprevedenoh transkripata. Ovo vec sad prevedeno je materijal za jednu podeblju knjigu, a najbolje da se svaka sesija prodje barem dvaput. Ako ti se stvarno citaju, moja preporuka je - pocni citat odmah.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 4:39 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ako me pamcenje sluzi, Jack je spominjao nekakvih 14 centimetara neprevedenoh transkripata.


Da. Sad trenutno možda ima oko 13,5 cm... hehe, ali ide pomalo!

I još da napomenem, jer sam sve pročitao već na engleskom, kasnije sesije su mnogo zanimljivije od ovih dosad, ali, kako sam rekao - prevest ću sve i po redu jer se nadovezuju i preskakanje bi bio potpuni promašaj. Kao da preskočiš razrede 2-5 u osnovnoj školi, tj. da odmah poslije prvog ideš u 6. Zanimljivije stvari se kasnije uče, ali je potrebno imati temelj za njih.

Tako da je i moj savjet, da ako ih misliš čitati - počni odmah. Ima toga još jedno cijelo brdo. Zasad još u transkriptama čak ni nema Arka koji je kasnije došao i on je fizičar, pa će mnogi voljeti ove kasnije sesije više nego ove s "uobičajenim" pitanjima, pogotovo osobnih tematika.

Sad, manje priče - više rada - idem prevoditi... hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 29, 2005 12:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Ako me pamcenje sluzi, Jack je spominjao nekakvih 14 centimetara neprevedenoh transkripata.


Da. Sad trenutno možda ima oko 13,5 cm... hehe, ali ide pomalo!

I još da napomenem, jer sam sve pročitao već na engleskom, kasnije sesije su mnogo zanimljivije od ovih dosad, ali, kako sam rekao - prevest ću sve i po redu jer se nadovezuju i preskakanje bi bio potpuni promašaj. Kao da preskočiš razrede 2-5 u osnovnoj školi, tj. da odmah poslije prvog ideš u 6. Zanimljivije stvari se kasnije uče, ali je potrebno imati temelj za njih.

Tako da je i moj savjet, da ako ih misliš čitati - počni odmah. Ima toga još jedno cijelo brdo. Zasad još u transkriptama čak ni nema Arka koji je kasnije došao i on je fizičar, pa će mnogi voljeti ove kasnije sesije više nego ove s "uobičajenim" pitanjima, pogotovo osobnih tematika.

Sad, manje priče - više rada - idem prevoditi... hehe!

:wink:


Samo naprijed :wink:


Cim diplomiram, javim se za pojacanje prevodilackih snaga
8)


Bas si me sad sjetio na onu sesiju kada je dosao Arthur i postavljao neka vrlo interesantna pitanja u vezi fizike i nacina funkcioniranja NLO-a. Jedan moj kolega imao je par vrlo interesantnih komentara na tu sesiju


http://zoramajmuna.allhyper.com/phpBB2/ ... c.php?t=56


Tu sam i pejstao za slucaj da se ne otvori.



--------------------------------------------------------------------

hm, u ovom tekstu ima zabrinjavajucih gresaka:
- gravitoni nisu pretpostavka einsteinove teorije, vec pokusaj kvantizacije gravitacije, potrebne za neke pokusaje ujedinjene teorije.

-gravitacijski eksperiment koji opisuje je totalno neuvjerljiv - heh, kad bi bar imali takve strojeve, da detektiramo gravitacijsku privlacnost jednog neutrona. Prilicno je zajebano ispucavati neutrone, jer samostalni su nestabilni, al jest moguce a ovdje ima smisla jer nabijena cestica bi corruptala info o gravitaciji. Al still, gravitacija jednog neutrona???? Mislim da se eksperimenti o gravitaciji rade s vrlo masovnim tjelima.(vise tona) No, bilo bi zanimljivo procitati preprint tog rada.

-Dirac, a ne Einstein je predvidio postojanje antimaterije, i to ne 1915, vec 1928. A detektirana je 1932., toliko o 50 godina...

- pretpostavka da postoji ista kolicina materije i antimaterije u nasem svemiru je problematicna. Prvo zato sto slaba sila narusava tu simetriju u nekim okolnostima tako da postoji mrvu vise materije nego antimaterije, a drugo, sto bi prostori ruba antimaterije trebali biti ispunjeni gama zrakama od anihilacije materije i antimaterije, a to nije nadeno.

-sumljiva, premda ne nuzno pogresna, je i ideja kako antimaterija se krece u drugom smjeru u vremenu i kako antimaterija ima svojstva antigravitacije. Antigravitacija, ili kako je sada nazivaju, tamna energija (!= tamna materija) je nedavno dokazana, no cini se svojstvom samog prostora. In fact vrlo slicno einsteinovoj kozmoloskoj konstanti, koju je ovaj sam izbacio iz opce relativnosti, govoreci kako mu je to najveca pogreska u zivotu..

-nlo kojeg pogoni antimaterija - nema razloga da se krece drugacije u vremenu. nlo koji jest od antimaterije - mozda se i krece unatrag u vremenu, no sigurno bi ga jako dobro vidio - u atmosferi bi doslo do silovite anihilacije u usporedbi s kojom bi eksplozije atomskih bombi bile petarde...

-einstien je upravo osnovao svoju teoriju na nepostojanju etera. Sad, citao sam zanimljiv tekst u kojem kritiziraju njegov pristup eksperimentalnim podacima na kojima je to zasnovao, no opet, eter kao neka supstanca cini se neuvjerljivom, premda je svjedno moguce kako apsolutno kretanje postoji, al u odnosu na sami prostor, ne supstancu koja ga ispunjava.

-kad govore da je einsteinova teorija neodvrsena, ispada kao da postoji jedna einsteinova teorija koja moze biti nedovrsena. Specijalna i Opca teorija relativnosti su dovrsene, samo pogresne, barem u nekim okolnostima. Ono sto nije dovrsio bio je njegov pokusaj stvaranja ujedinjene teorije. Za to imamo gomilu kandidata, al nedovoljno eksperimentalnih podataka. Kazu da bi novi cern kad proradi, 2007 mogao neke od kandidata eliminirati.

- drugi zanimljivi eksperiment koji spominju je bombardiranje gama zrakama cinka-70 ili molidbdena-100. Stvarno, cink-70 je stabilan cinkov iztop. Mo-100 je nestabilan, ali vrlo dugog perioda raspada. Gledajuci energetsku vrijednost tih gamma fotona, to je prilicno blizu za stvaranje para elektrona i pozitrona (1.02MeV), pretpostavljam da se o tome radi. Samo, proizvodnja antimaterije nije toliki problem , to znamo raditi, koliko njeno skladistenje. Antimaterija kao energetski izvor cini mi se problematicnom - mislim nije nemoguce, nego prokleto skupo, da ne raznesu pogon, treba ti gomila energije, ne vjerujem da mozemo antimateriju proizvoditi efikasno na zemlji. l bilo bi vrlo zanimljivo procitati preprint, da postoji link.

Ispitivac je predstavljen kao neko ko radi na istrazivanjima fizike, ne razumijem kako bi bio tako cesto u krivu. Bilo bi jako zanimljivo kada bi postojao link na njegov preprint rada kojeg spominje.

odgovori su mnogo bolji, no opet vrlo kratki i rijetko jako precizni.
Opci dojam mi je bio da nisu mnogo saznali,ustvari mi je cudno kako nije poceo par recenica u temu razgovarati cisto o matematici iza svega toga, ako se nada (kako se cinilo) da ce mu pointeri koje mu taj entitet daje pomoci da stvori interstellar drive. Ostalo je prilicno opcenito i nejasno.


Sto se tice fizike kao znanosti u povojima - to je nesumljivo tocno na mnogo nivoa, sulude nove teorije nastaju zadnjih 30ak godina, al vlade su sve manje spremne financirati takve eksperimente (koji su stvarno postali skupi), pa ima nedovoljno eksperimentalnih podataka da od tog mora teorija razlucimo smece od briljantnosti.. (eto tu sam sklon 'conspiracy teoriji', posto je npr republikanski kongres 1994 zaustavio gradnju golemog akceleratora u texasu, koji je mogao bit od velike pomoci:) ) Ipak, mnoga od tih podrucja imaju impresivnu metodologiju i premda se ultimately mogu pokazati pogresnima, dokazi koje daju svakako su vrijedni uzimanja u obzir, makar samo da se dadu kontradokazi.
Mozda bolji put kritiziranja fizike jest kritiziranje njenih pretpostavki - u metodologiji, fizika je odana redukcionizmu. Imamo tako teoriju koja u principu objasnjava sav nas svakidasnji svijet, no u stvari, znamo izracunati kvantne jednadzbe tek atoma helija. sve kompleksnije od toga ne kuzimo. No, bitnije fizici cini se je da skuzi kako te jednadzbe rade u nekoj crnoj rupi, nego kako funkcionira svakodnevni svijet koji nas okruzuje. I novac se tako usmjerava, u rjesavanje teoloskih (i teleoloskih) zavrzlama o velicini svemira, njegovo sudbini milijardama godina u buducnosti, velikom prasku i prvim sekundama stvaranja, crnim rupama etc, nego novim fascinantnim poljima fundamentalnih istrazivanja, kakva su mislim teorija kaosa..
Fizika jos uvjek trazi ujedinjenu teoriju, u obliku matematicke jednadzbe, i idealizirane modele, sto je posve neprikladan nacin opisivanja svijeta koji je fundamentalno nelinearan, nesvodljivo kompeksan, svijet dinamicnih sustava i povratnih petlji, a upravo iz tih aspekata postojanja izviru najzanimljiviji njegovi aspekti.
Ogranicenost prevladavajucih deduktivnih sustava organizacije znanja pokazana je jos 30ih, no cini se da (skoro) nitko ne obraca pozornost. Treba joj promjena paradigme, istrazivanje simulacijskih sustava i sl, no jos uvjek je to prilicno maleno podrucje, iako se pomalo zahuktava.

Ostali problemi ukljucuju spomenutu tamnu energiju, koja je bila totalno neocekivano otkrice, pokazuje kako se svemir sve brze siri, sto nema smisla ako ne postoji sila koja ga na to tjera, gravitacija bi trebala usporavati stvar. Dobro, i stari problem tamne materije i posljedicno problem rotacije galaksija, potom zanimljivije, problem sto neutrino ima masu, a ne bi trebao imati,. Ocigledan problem je sto sve teorije sto imamo, znamo o njima for certan jednu stvar - pogresne su , tj daju besmislene rezultate kada su i gravitacijski i kvantni efekti relevantni za predikcije - kao sto je slucaj u ranom svemiru i crnim rupama. Otkrice megastruktura u svemiru (galakticki skup) vrlo rano u povjesti svemira je takoder problem. Ne postoje jos sigurni dokazi postojanja gravitacijskih valova, sto je kljucno za einsteinovu opcu teoriju relativnosti, premda ima indikacija. Higgsov bozon nije jos detektiran premda je pokriveno mnogo energetskog podrucja unutar kojeg su ga ocekivali; to bi bila najlaksa zakrpa standardnog modela (i izvor mase btw), novi cernov collider bi trebao pokazati ili opovrgnuti tu predikciju. Za teorije struna, nisu nadede supersimetricne cestice, sto bi takoder cern mogo dokazati ili opovrgnuti. Ako ga ne nadu, jedine preostale teorije struna predvidaju ne 10 vec 26 dimenzija i postojanje tahiona (cestica koje se mogu kretati samo brze (!!) od svjetlosti) - tako to bi moglo bit zanimljivo Very Happy

Mozda izgleda kao popis detalja i pokoje zanimljivosti, in fact to je mnogo mnogo vise nego sto se cinilo na pocetku stoljeca, kada su vjerovali kako je fizika vise manje gotova, i da su ostala 2 manja problema - zracenje tamnog tijela (koje se pretvorilo u kvantnu fiziku) i mjerenje apsolutnog kretanja (koje se pretvorilo u teoriju relativnosti)

Dublji problem je standardna interpretacija kvantne fizike - vrlo nezgodno, tipicno zapadnjacki dualitet subjekt-objekt u njoj igra centralnu ulogu. Jos gore, cijela interpretacija je cisto metafizicka pretpostavka, ne proizlazi iz teorije nego joj je dodana kako bi ista sto ta fizika govori imalo smisla. I sad, imas fiziku koja se totalno drugacije ponasa prema promatracu i prema, recimo stolu. Svijest, za koju nemaju nikakvu ideju sto da s njom u teoriji naprave, treba im u interpretaciji promatranja svakog atoma. Mislim da to ima duboke filozofske implikacije, s kojima se fizika nije ozbiljno pozabavila.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 30, 2005 11:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
Čitam redovito i natenane.Mislim da su neke sesije od drugih izvora,ali i one su zanimljive da vidimo što "braća"hoće.Udri majstore!

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 30, 2005 9:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Citam ovo kad imam vremena.Ipak , ajmo,ajde Jack u napad!
Salim se vredi prevoditi... :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Jack,mogao bi da okupis drustvo pa da vi probate da kontaktirate nekoga preko table i da zapisujete sve...da kreirate svoje transkripte...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 10:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jack,mogao bi da okupis drustvo pa da vi probate da kontaktirate nekoga preko table i da zapisujete sve...da kreirate svoje transkripte...


Pa nije loša ideja, ali prvo ovo sve treba prevesti i dati ljudima. A, sesija ima i dan danas, u kontaktu su sa QFS i dalje. A, sve u svoje vrijeme... hehe. Nema na preskokce!

Nekako imam utisak da smo već odavno svi povezani, samo malo treba prvo srediti izvjesne stvari da se lakše sporazumijemo. Treba napraviti uvjete. Radimo svi tu na tome, zar ne?



:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 3:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Jack,mogao bi da okupis drustvo pa da vi probate da kontaktirate nekoga preko table i da zapisujete sve...da kreirate svoje transkripte...


Pa nije loša ideja, ali prvo ovo sve treba prevesti i dati ljudima. A, sesija ima i dan danas, u kontaktu su sa QFS i dalje. A, sve u svoje vrijeme... hehe. Nema na preskokce!

Nekako imam utisak da smo već odavno svi povezani, samo malo treba prvo srediti izvjesne stvari da se lakše sporazumijemo. Treba napraviti uvjete. Radimo svi tu na tome, zar ne?



:wink:




Slazem se, Jack. Nismo tu bez razloga. Umjesto da svi zajednicki zapnemo u OPD nastojanjima da sto vise virtualno pomognemo jedni drugima u prikupljanju znanja, vecina se bavi natjecanjima cije ego ce nadvladati i ko moze napisat sto dulji i sto pretenciozni post u kojem nece napisati ama bas nista, a najveci problem je sto sve vise njih zapocinje nekonstruktivne debate oko tema i pitanja na koje su si vec unaprijed dali odgovore. Forum je ocito pod nekom vrstom napada ( zna se odakle ). Zato ljudi, wake up, zajebite svadje, zagledajte se malo vise u sebe - malo manje u druge i idemo konstruktivno dalje, jer vremena je jos malo :!:

A i malo vise citanja literature suzbilo bi dobar dio regresija i stvorilo podlogu za konstruktivnije i argumentiranije rasprave..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 6:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Za sad nam je dobro.Ima nas oko 400 srecnika(ako se moze tako reci) koji su kolko-tolko budni... sto i nije lose ali moze i bolje...Ostavljajte linkove na drugim sajtovima pa da vise ljudi dodje ovde i vidi sta se stvarno desava...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 2:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Pa za sad nisam još puno pročitala ali me zanima jel se spominje islam i ko je bio Muhamed? Vidim da se Isus i Buda spominju za sada. Ili da sama pročitam pa vidim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 3:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ili da sama pročitam pa vidim.


To. Toplo preporučam! Neka svatko sam zaključi. Tako je najbolje.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 11:13 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Nađem i jednu lijepu sliku...

slika

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 21, 2006 2:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Moje iskustvo citanja kasiopejskih transkripti je bilo vrlo zbunjujuce za mene. Jos uvek nisam siguran sta sam ustvari doziveo, pa evo onda ovde da kazem nesto, mozda ce neko od vas imati neku logicnu ideju.

Kasiopejske transkripte mi je brat preporucio pre mozda vise od mesec dana i poceo sam da ih citam, onako, bez previse zara.
A onda sam poceo da ih prosto gutam. Citao sam ceo dan. Kako otvorim oci pa dok se kasno nocu ne smorim. Moj brat na primer nije mogao da cita vise od dvadesetak stranica dnevno iako mu se dopada.

I tako treci dan, mozda cetvrti smorim se ja oko jedan iza ponoci ostavim knjigu i sednem pred tv. Tu je bio jos jedan drugar sedeo. Buljili smo u tv, cutali i nisam ni o cemu razmisljao, nekako sam bio jako iscrpljen i tako polu lezeci ja primetim da “osecam” kao da mi je na celo naslonjen nekakav oblacic. Mislim ne vidim ga, ali ga bas zivo osecam. Cak nekako osecam da je plavicaste boje i da se pomera, mozda je imao i neke tackice u sebi, nisam vise siguran, ali sam sigurno osecao da mi nesto plavicasto stoji naslonjeno na celo i da se krece, (npr kao dim zatvoren u providnu loptu i koji se krce unutra). Sledece jutro ga nisam osecao sve dok ponovo nisam krenuo da citam transkripte. Naredna dva dana stalno sam ga osecao a posle toga kao da se spustao tj. uranjao pa sam ga osetio nekako oko cele glave a onda ga nisam vise “video”. Sledecih dana sam uvece imao ubrzan rad srca , ubrzano disanje i osecao sam nekakvo ushicenje tik ispod grudi. Pa tako tri dana na primer.

Nisam znao sta da mislim o ovome.Mislim, kasiopejci nam iznose poruke u vidu mnogo opstih mesta na koja smo svi mi prijemcivi i koje svako oseca u sebi, kao npr smisao OPD-a. Svako je mogao nesto da prepozna u kasiopjcima, ne cudi me zasto tako reagujem na njihovu poruku. Ali onaj oblacic nikako mi nije bio jasan. Sta je to u pitanju?

Svasta mi je padalo na pamet.Mozda je ustvari Laura Knight hipnozom ili necim slicnim otkrila nekakav podsvesni sablon koga svi imamo i na koji se moze na ovaj nacin uticati.Da, mozda je to nekakva psiholoska igrica, a ja naseo na nju. To je ono sto mi je prvo palo na pamet. Mada mi se nikada nije desilo nista slicno ali sve je moguce.

A mozda je ovo stvarno poruka iz 6. denziteta i svima je nama jos odavno urezana u svest pa Laurini spisi predstavljaju kao nekakvu sifru koja aktivira znanje i osecaje vec pohranjene u nama. I to mi je padalo na pamet kada sam se vracao na procitani tekst u nameri da u njemu pronadjem nesto cudno.

Konacno. mozda sve ovo spada pod onu staru “sto je babi milo to joj se i snilo”. Jer ipak u kasiopejcima pise mnogo opstih mesta na koje smo svi prijemcivi, a narocito kada je u pitanju neka transformacija celog drustva(sveta) na pozitivno. Pa mozda, usled velike zelje da do velike promene zaista dodje, sam ja podsvesno usvojio ideju kasiopejaca kao istinitu. I to je moguce.

Bojim se da objasnjenje koje odaberem ne bude samo zato sto zelim da citava stvar bude istina. Ne znam sta da mislim ali sam siguran da nisam “istripovao” oblacic koji sam osetio a da potonje ushicnje nije bilo samo plod moje autosugestije, a mozda ipak i jeste.

Koliko sam primetio na ovom forumu ima stvarno mnogo ljudi koji bi imali dobru ideju sta bi to moglo da bude. A mozda je potrebno da me neko malo prisabere.(hehe), bicu zahvalan.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 239 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz