Sada je: sub apr 27, 2024 5:25 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 239 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri dec 19, 2007 6:34 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Hvala, skinuo, spremio, nešto znači taj crtež svakako, možda krugovi okolo predstavljaju stupnjeve svijesti i ucrtani su samo OPD dijelovi, ova linija što ide koso dolje je ko neka veza sa kreatorom preko posrednika koji eto izgleda ko simbol za kondenzator ili prije napajanje... izvor energije.

Bio sam na domjenku pa mogu pričati bez razuma od alkohola, ali svakako vrijedi što sam rekao.
Čini mi se da tu ima još mnogo simbola koji nisu ucrtani, no ti koji nisu ucrtani ne vrijede za nas ljude ili rade protiv nas. He, he, možda bi se dali i crveno ucrtati OPS simboli. #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 19, 2007 7:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
NewMessiah je napisao/la:
Ali evo ponovo čitajući ovaj transkript koji je očito bio važan za mene kad se moram toliko vraćat na njega naišao sam na ovo:

O: Sad, razarač blokade za vas: bića 3. nivoa koja dostignu totalni OPD profil automatski i trenutno idu na 4. nivo u momentu kad to postignu!

A u jednom drugom dijeu se kaže da postoje bića 3 denziteta koja su OPD orijentirana samo žive na nekim drugim planetama.


Mislim da nisi krivo procitao. U 3. denzitetu nema totalnih OPD bica, kao sto je nasa ljudska genetika takva da nasa licnost funkcionise po OPS sablonima sa primesama OPD-a, odnosno to nam je frekvencijski opseg vibriranja nase duse pa smo mi generalno OPS opredeljenja, tako u univerzumu postoje i naseljene planete sa 3D bicima cija genetika dozvoljava veci procenat OPD-a a manji OPS-a pa bi oni generalno bili OPD opredeljenja. A totalnih OPD/OPS-a ima tek u 4. denzitetu.

Citat:
P: Dakle, možete se kretati naprijed i nazad koliko god želite i to je sve slobodna volja?
O: Ako se pomaknete iz OPS u OPD, vi se ne vraćate natrag.
P: Jednom dok ste OPS vi tamo morate ostati? L: Ne. J: Ako se preselite iz OPS u OPD , vi se ne vraćate natrag u OPS, vi ostajete u OPD, točno? T: To je ono na što sam mislo, jednom kad odlučite biti OPD, tamo ostajete jer nemate više bilo kakve želje da se vratite natrag u OPS?
O: Da.
P: T: Dakle, nije da nemate izbora, nego samo se ne želite vratiti natrag u OPS?
O: Da.
P: Dakle, ako se pomaknete i radite ono što Lizzardi rade, tada vi to nastavljate raditi sve dok se ne umorite ili uočite razliku, ili postanete prosvjetljeni i tada se pomaknete u OPD i tamo ćete htjeti ostati?
O: Neodređeno.
P: Može li se preći iz OPD natrag u OPS? Znam da ste rekli da nećete, ali to je radi toga što odaberete tako?
O: Prirodni faktori to zabranjuju.
P: L: Dakle, nagađam da jednom kad dobijete prirodne faktore OPD, priroda te pozicije je takva da vi jednostavno ne... to se jednostavno ne dešava.
O: Sad, razarač blokade za vas: bića 3. nivoa koja dostignu totalni OPD profil automatski i trenutno idu na 4. nivo u momentu kad to postignu!


Pa, meni ovde nista nije kontradiktorno :?
Ako jedan OPS predje u OPD onda na njega uticu takvi prirodni faktori da on nece "zeleti" da se vraca nazad, nije da nema izbora. Sa druge strane, pre nego sto su ljudi postali OPS oni su bili OPD bez OPS iskustva, znaci nisu se vratili nazad u OPS, negu su isli pravo u OPS da bi se valjda u buducnosti vratili u OPD. Malo deluje zamrseno ali tako ja to shvatam.

Mislim da ne treba posvecivati previse paznje ovakvim pitanjima, jer u krajnju ruku mi nemamo genetske predispozicije da bi mogli uopste da shvatimo neku "siru" sliku, a jos kada tome dodamo "hiperdimenzionalnost" nastaje prava zbrka.
Mislim, odlicno je razmisljati ali teziste nase paznje bi ipak trebalo da bude na 'radu na sebi' jer da bi presli u 4. razred ne moramo znati lekcije 4. razreda nego moramo savladati one iz 3.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 19, 2007 7:09 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Citat:
O: Sad, razarač blokade za vas: bića 3. nivoa koja dostignu totalni OPD profil automatski i trenutno idu na 4. nivo u momentu kad to postignu!


Potvrđujem, potpis... ako išta znaci.
Potpuno postignuta OPD ideja puca čovjeka trenutno na 4D. No i vrati se odmah na 3D jer je to njegov dom, ako je sve u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 19, 2007 7:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 12:04 pm
Postovi: 16
Lokacija: Rijeka
Citat:
Potvrđujem, potpis... ako išta znaci.
Potpuno postignuta OPD ideja puca čovjeka trenutno na 4D. No i vrati se odmah na 3D jer je to njegov dom, ako je sve u redu.


Ako ga OPD spoznaja direktno prebaci u 4D onda pretpostavljam da je u tom trenutku OPD 4 denziteta. A gore je lijepo navedeno da se OPD više nikad ne vraća u OPS. Tom logikom znači da se on vraća u 3D kao OPD ???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 19, 2007 8:13 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
NewMessiah je napisao/la:
Citat:
Potvrđujem, potpis... ako išta znaci.
Potpuno postignuta OPD ideja puca čovjeka trenutno na 4D. No i vrati se odmah na 3D jer je to njegov dom, ako je sve u redu.


Ako ga OPD spoznaja direktno prebaci u 4D onda pretpostavljam da je u tom trenutku OPD 4 denziteta. A gore je lijepo navedeno da se OPD više nikad ne vraća u OPS. Tom logikom znači da se on vraća u 3D kao OPD ???


Nije OPS biće još uvijek, nego čovjek koji je potpuno spoznao taj tren OPD ideju!
A istina je s druge strane da takav čovjek više nikad ne gleda na svijet ko prije...no nije još uvijek OPD biće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 19, 2007 11:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
promatrač je napisao/la:
NewMessiah je napisao/la:
Citat:
Potvrđujem, potpis... ako išta znaci.
Potpuno postignuta OPD ideja puca čovjeka trenutno na 4D. No i vrati se odmah na 3D jer je to njegov dom, ako je sve u redu.


Ako ga OPD spoznaja direktno prebaci u 4D onda pretpostavljam da je u tom trenutku OPD 4 denziteta. A gore je lijepo navedeno da se OPD više nikad ne vraća u OPS. Tom logikom znači da se on vraća u 3D kao OPD ???


Nije OPS biće još uvijek, nego čovjek koji je potpuno spoznao taj tren OPD ideju!
A istina je s druge strane da takav čovjek više nikad ne gleda na svijet ko prije...no nije još uvijek OPD biće.


Verovatno nije zbog fizickih ogranicenja, odnosno ne moze da kontrolise sasvim svoju energiju/svest sa "cvrstim" fizickim telom. Mislim da nema cistog OPD-a pre nekog nivoa gde smo manje vezani za fizicko telo, a samim tim i za sve materijalno.

Na trecem denzitetu je strah od fizickog unistenja sasvim normalna stvar, tako da i zbog toga ne mozemo biti cisti opd (tako bar objasnjava Ra :mrgreen: ) ali zato i postoje druge stvari za nauciti koje pomeraju nivoe energije, svesti, uma, tela, duse . . . . na vise frekvencije, i vise denzitete.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 22, 2007 3:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pošto sam se više puta našao u situaciji da me od čitanja transkripti i tekstova sa foruma zabole oči (relativno sitan bijeli tekst na crnoj podlozi) svima lijepo preporučam Copy-Paste u Word ili nešto drugo sa krupnijim fontom pa tamo čitati.

:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 22, 2007 4:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa izaberi Silver temu foruma, i stvar rješena! Lako se čita i nema toliko kontrasta, te ne umara oči... ( a dobro je i pogledati koji Refresh Rate koristiš na monitoru, ako je CRT... ispod 75 Hz bole oči... ).

Odeš u svoj profil i promijeniš stvar... lako kasnije vratiš ili izabereš nešto drugo.

Ni printanje nije loše, iako ti treba MNOGO papira i tinte/praha, ovisno o vrsti printera.

Hehe... mogu reći iz osobnog iskustva...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 22, 2007 5:02 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ma u pravu si u vezi teme, no imam 24" LCD visoke rezolucije 1920x1200 pa fontovi ispadaju prilični sitni i tekst jako zbijen.
Nekako mi je najlakše copy-paste u word, tamo odmah mogu bilježiti gdje sam stao i sve super.
A papir je naravno isto super opcija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 27, 2008 6:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
Pročitao sam otprilike četvrtinu prvog dijela Kasiopejskih Transkripata. Jako vam mnogo hvala dečki i cure na prevođenju.

Molim vas da ovo ne shvatite previše osobno, naročito jack987 koji ih je i preveo. Ali nekako sumnjam u autentičnost tih spisa. Jer kao prvo, mnoge izjave navodnih Kasiopejaca baziraju se na knjigama koje su kanalizirani mediji već pročitali. I previše mi nekako vuku na Zapadnjački svjetonazor. Ne znam.

Ne želim stvarati konačni sud sve dok ne pročitam barem još malo.

I mislim da u tim transkriptima ima i par proročanstava koja su se trebala dogoditi, ali se nisu obistinila.

I još nešto, ne vjerujem u transformaciju cijelog planeta u 4D. Mada vjerujem da će novo astrološko doba donijeti neke pozitivne stvari a neke negativne. I da se svako astrološko doba razlikuje od onog prethodnog.

Uzmimo npr. to što je sad era vodenjaka. I što u njemu neće biti krupnih blokova, mislim da je to u jednu ruku i koše. Jer kako će se onda ako na svijetu bude postojalo na tisuće malih državica - kako će sve one financirati znanost, a pogotovo prirodne znanosti, a pogotovo fiziku koja traži vrhunsku aparaturu , vrhunske stručnjake i uuuužasno mnogo novaca. Tako nešto mogu razvijati samo super-sile.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 27, 2008 6:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
piskavac je napisao/la:
Ne želim stvarati konačni sud sve dok ne pročitam barem još malo.


Evo npr. Laura pita "Koje je značenje broja 666"? Kasiopejci kažu VISA.

Jest da je datum te seanse u 1995-oj godini. Kada Internet nije baš još toliko prodro u sve pore društva pa su se znanja puno sporije prenosila, ali mislim da je to ona mogla saznati preko knjiga i preko drugih ljudi te objaviti da su joj to Kasiopejci rekli. I onda kao fol pred ljudima ispasti kao osoba koja stvarno "zna znanje".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 28, 2008 2:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
piskavac je napisao/la:
piskavac je napisao/la:
Ne želim stvarati konačni sud sve dok ne pročitam barem još malo.


Evo npr. Laura pita "Koje je značenje broja 666"? Kasiopejci kažu VISA.

Jest da je datum te seanse u 1995-oj godini. Kada Internet nije baš još toliko prodro u sve pore društva pa su se znanja puno sporije prenosila, ali mislim da je to ona mogla saznati preko knjiga i preko drugih ljudi te objaviti da su joj to Kasiopejci rekli. I onda kao fol pred ljudima ispasti kao osoba koja stvarno "zna znanje".


Da, mogla je to nekako saznati na puno načina i onda objaviti da su to kasiopejci rekli. U stvari, to i ne možemo tačno znati, jedino nam ostaje da svako od nas individualno odluči da li će informacije iznesene u transkriptima uzeti u neko ozbiljnije razmatranje. Naravno, kao i u svakom drugom spisu ili "učenju", ne možemo očekivati da ćemo naći sve informacije na jednom mestu kao i da će sve biti istinite. Potrebno je stalno preispitivanje i dovođenje u vezu sa drugim informacijama. Što je više "veza" između informacija to je i veća šansa da smo bliži objektivnosti odnosno "istini".


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 28, 2008 5:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
pročitao sam nekoliko cjelih stranica, pa samo da vas pitam nešto što je meni palo na pamet, a tiče se stvarnosti i onoga što jest i onoga što nije.

evo, ja recimo vjerujem da su laura i njen muž kontaktirali i da komuniciraju s nekim oblikom života, nekom višom svijesti bliža izvoru. sad, meni je samo pitanje na pameti, ako prihvatimo da je cijeli svemir i ova naša stvarnost hologram, kako uopće znati da je naš realitet i slijed događaja i njihov uzrok pravi i stvaran. npr, ima bezbroj terija o nekim stvarima, recimo 9/11( od toga da su se tornjevi urušili zbog pritiska i topljenja infrastukture, podmetnutog eksploziva, čak i projektila od strane zrakoplova koji su holografskom projekcijom bili sakriveni u obliku onih putničkih aviona tzv. no planes(nema aviona) teorija).

sad, da li prihvatiti da postoji samo jedna istina i istiniti događaj, ili da su sve one na neki način istinite u ovom svijetu iluzija, ovoj matrici. da sve ovisi o promatraču. na neki način, taj vid stvari mi je malo neprivlačan, jer mi previše asocira ne new age razmišljanje: nema problema ako ga ti ne vidiš, recimo neke stvari jednostavno ne mogu zanemariti i više mi se čine posljedicom zavjera drugih bića nego ljudske gluposti (tipa raznorazne bolesti, manbipulacija u medicini i prehrambenoj industriji).

no i dalje je i to jedna od mogućnosti, da je sve podložno našem pogledu na stvari ali istovremeno i ne. npr, don huan govori castanedi da su anorganska bića jednako opredjeljeni ili usredotočeni na sebe koliko i mi, i da se treba ciljati na veliku ribu, orla, matricu da se dosegne sloboda i najviše stanje svijesti. je li moguće po vama uopće imati nekakav istinit pogled na stvari i događaje?

ali ,svjedno jack, svaka čast na prijevodima i nastavi dalje =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 28, 2008 5:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Citat:
sad, da li prihvatiti da postoji samo jedna istina i istiniti događaj, ili da su sve one na neki način istinite u ovom svijetu iluzija, ovoj matrici. da sve ovisi o promatraču. na neki način, taj vid stvari mi je malo neprivlačan, jer mi previše asocira ne new age razmišljanje: nema problema ako ga ti ne vidiš, recimo neke stvari jednostavno ne mogu zanemariti i više mi se čine posljedicom zavjera drugih bića nego ljudske gluposti (tipa raznorazne bolesti, manbipulacija u medicini i prehrambenoj industriji).


Pa nije bas new age razmisljanje... ideja nepostojanja objektivne realnosti se proteze kroz kvantnu fiziku (zato joj se zagovaratelj objektivne stvarnosti, Einstein toliko protivo). Velikani poput Heisenberga i Bohra su vjerovali da nepostoji objektivna stvarnost tj. da "mjesec nepostoji ako ga nitko negleda" (ima topic o tome na forum.hr, cito sam...) ... Iako ja vjerujem da postoji jedna objektivna realnost,...u krajnjoj liniji - ako nepostoji objektivna realnost tj. sve ovisi o promatracu - onda to je nekakva objektivna realnost tj. "istina". Neznam #-o ima jedna zanimljiva tema na forum.hr, podforum filozofija, o objektivnoj stvarnosti...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 28, 2008 5:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Temu je zapoceo najbolji forumski filosof :mrgreen:
Trostruke ontologije (Budizam, Lacan, Popper...)

Preporucam svima

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 28, 2008 6:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
da se prefraziram, ne smatram da nepostojanje objektivne stvarnosti ulazi pod sferu new agea. ja zapravo malo znam o new ageu, uostalom new age smatram manjim problemom od društva koje ne mari i koje ima predrasude i uživa u vlastitoj samovažnosti, iako ja previše ne marim za društvo.

više sam mislio na slučaj kad je čovjek slijep na preobleme koji su svuda oko njega, tipa otrovi u hrani kojom hrani svoju djecu recimo. e sad, da li otrov postoji samo ako se zna za njega, ili ako mi on nije ni na kraju pameti da li ima isti učinak na mene? to je zamršena situacija. kao da kažem da za nekoga ne postoji problem gladi i bolesti u africi ako za njega nije čuo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Stvarnost
PostPostano: pet maj 23, 2008 1:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
demiurge je napisao/la:
da se prefraziram, ne smatram da nepostojanje objektivne stvarnosti ulazi pod sferu new agea. ja zapravo malo znam o new ageu, uostalom new age smatram manjim problemom od društva koje ne mari i koje ima predrasude i uživa u vlastitoj samovažnosti, iako ja previše ne marim za društvo.

više sam mislio na slučaj kad je čovjek slijep na preobleme koji su svuda oko njega, tipa otrovi u hrani kojom hrani svoju djecu recimo. e sad, da li otrov postoji samo ako se zna za njega, ili ako mi on nije ni na kraju pameti da li ima isti učinak na mene? to je zamršena situacija. kao da kažem da za nekoga ne postoji problem gladi i bolesti u africi ako za njega nije čuo.


Za pocetak, vjerujem da postoji objektivna stvarnost (Istina). Zanimljivo da si spomenuo ovo sa otrovom. Po kasiopejcima covjek se truje više ako je uvjeren da se truje (onaj dio gdje govore o štetnosti cigareta) i to mi se cini nekako sasvim istinito. Kao i djelotvornost molitve, samo je ovo "negativna molitva". Onda opet, ako je covjek uvjeren da nema otrova a otrov fizicki postoji u hrani, naravno da ce djelovat. Fizicka stvarnost je koegzistentna (osim ako nisi solipsist). Isto i sa ovim primjerom u africi. Zanimljiva je tema, preporucam ti da malo procitas onaj topic, ili jos bolje "The Kybalion", puno ce ti pomoci. (link sam posto prije par dana na "literaturi") :wink:

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 24, 2008 10:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
bum pogledo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 25, 2008 12:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
evo, na pola sam tog kybaliona i ima dosta korisnih stvari za porazmisliti i posložiti si malo tu mozaik slagalicu. prvo sam uvidio dosta sličnosti sa heraklitovom filozofskom mišlju, a onda sam preočitao da je navodno jedan odi tih inicijata možda i reinkarniran u heraklita. daklem, kako sam shvatio, ne smijemo slijediti polu-istine, dakle, uvidjevši da je ovaj svijet istovremeno i iluzoran ali i postojan jer smo mi toliko usredotočeni na njega i svijesni njega, moramo nastojati ostvariti prelazak i nadilaženje tog prevladavajućeg materijalnog aspekta kroz praksu(meditacija, unutarnja tišina, vizualizacije itd.) također trebamo nadići te dvije naizgled nepovezive proturječnosti iluzije i stvarnosti, jer svijet je ipak to, i iluzija i stvarnost. samo praksom ga možemo nadići.

polu-istina bi ovdje moglo podrazumjevati bilo koji duhovni razvoj koji se isključivo temelji na popuštanje najnižim strastima i samome sebi tako da mislimo da smo iznad svega (fizičkih zakona, ptrirode, nefizičkih zakona) ako smo oviješteni njihove iluzornosti. da, oni mogu pomoći, ali uspjeh će biti izrazito malen, gotovo ništavan ako se temelji isključivo na nekoliko "sve je ok" misli, u toku dana :wink: .

jednostavno, postoji sila koja nas sve prožima i zadržava na ovom trenutačnom nivou, u našem trenutnom kalupu (matrix=kalup, matrica), a jedino ju možemo dostići i nadići kroz praksu duhovnog razvoja, a to nije mačji kašalj i samo shvaćanje, već i rad na sebi. dosta sličnosti vuče s castanedinim djelima i sl.

anyway, good shit thanks :D =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 25, 2008 12:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
demiurge je napisao/la:
<cut> uvidjevši da je ovaj svijet istovremeno i iluzoran ali i postojan jer smo mi toliko usredotočeni na njega i svijesni njega, moramo nastojati ostvariti prelazak i nadilaženje tog prevladavajućeg materijalnog aspekta kroz praksu(meditacija, unutarnja tišina, vizualizacije itd.)


Da, to je apsolutan i relativan pogled na materiju. Znaci materija jest iluzija (jer nemoze biti dio The All-a jer nije materijalan) ali za nas, prilicno ogranicena bica (u siroj slici) materija jest stvarnost. Cini mi se da je ovu istinu new age iskrivio u stilu "materija je iluzija", onako solipsistički (i napravio polu istinu). Isto tako je i sa onim "I am God!", tako cestim u new ageu. U Kybalionu, to uspoređuju sa tvrdnjom atoma "I am human!" :mrgreen:

demiurge je napisao/la:
polu-istina bi ovdje moglo podrazumjevati bilo koji duhovni razvoj koji se isključivo temelji na popuštanje najnižim strastima i samome sebi tako da mislimo da smo iznad svega (fizičkih zakona, ptrirode, nefizičkih zakona) ako smo oviješteni njihove iluzornosti. da, oni mogu pomoći, ali uspjeh će biti izrazito malen, gotovo ništavan ako se temelji isključivo na nekoliko "sve je ok" misli, u toku dana :wink: . jednostavno, postoji sila koja nas sve prožima i zadržava na ovom trenutačnom nivou, u našem trenutnom kalupu (matrix=kalup, matrica), a jedino ju možemo dostići i nadići kroz praksu duhovnog razvoja, a to nije mačji kašalj i samo shvaćanje, već i rad na sebi. dosta sličnosti vuče s castanedinim djelima i sl.


Ovo "popuštanje najnižim strastima" me pomalo podsijeca na Crowleyevu duhovnost. On je bio teški hedonist. (To mi je malo cudno posto sam cuo da je na njega utjecao budizam :-s )

demiurge je napisao/la:
anyway, good shit thanks :D =D>


Nema na čemu :mrgreen: :wink:

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 239 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 64 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz