Sada je: sub apr 27, 2024 9:23 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 37, 38, 39, 40, 41
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pet aug 17, 2018 4:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
Solaris je napisao/la:
Sinek, polupo si lončiće. Kik boxing veliš? Vjerojatno ti je to od toga.
Kroz tvoj tekst se provlači jedna temeljna zabluda. Stvarnost postoji zato jer ju je netko ili nešto zamislio. Australski aboriđini kažu da nas netko sanja. Dakle, stvarnost kao takva postoji samo zato jer ju je zamislila neka svijest. Ako ta svijest odluči da se ne želi više igrati, stvarnost nestaje i ostaje samo ta univerzalna svijest. Kvantna fizika je nešto o tome rekla, a i cijeli Istok.
To što ti takav postojiš je samo znak koliko je beskrajna maštovitost Izvora koji te je stvorio i koji ti istovremeno jesi. Mi svi i sve smo tijelo, svijest i duh tog Izvora.
Pošto je mašta te svijesti neograničena i nama potpuno neshvatljiva u svojoj veličini i raznolikosti, kad izričeš tvrdnje ti pokazuješ svoje duboko nepoznavanje stvarnosti kojom se toliko hvališeš, pokazuješ svoju ograničenost u poznavanju te stvarnosti. Stvarnost može biti bilo kakva i može se mijenjati u trenu jer je isključivo rezultat svijesti. Materija, vrijeme, prostor... sve su to iluzije na koje si nasjeo. Svijest je jedino što postoji, ostalo su snovi. ;-)


Sent from my iPad using Tapatalk
hahahahhahahhaa sinak da ja tebi nesto objasnim,posto vidim da slabo vladas ovim.Beskonacna svest je stvorila ko kreatore da ih tako nazovem ne na nacin na koji vi to zamisljate.Prvo je ulozila svoju energiju, zatim je tu energiju oblikovala i dala joj osobibne i sposobnosti slicne svojim.Stvorila zasebnu individuu koja to ostaje zauvek.Nije se delila u bukvalnom smislu pa da ti delovi ponovo postaju ta ista svest.Ne naprotiv ti si sada i zauvek samo ti.Jedino sa kim mozes da se spojis je tvoje vise ja i sa izvorom.A sada da ti tata igre nesto objasni.Kada se spojis sa izvorom tj sa beskonacnim kreatorom ti ne postajes ta beskonacna svest vec boziji saveznik sa mogucnoscu da stvaras univerzume.Ali ti nikada neces biti sve sto postoji.Vec samo sin Boga.E upravo zato sto se svi nalazimo u njemu i zato sto je on koristio svoju energiju da bi nas stvorio e upravo to predstavlja zakon jednog.Da vama needukovanim radikalnim budala objasnim par stvar za sva vremena.Idemo dalje.Sve stvari koje postoje su realne po definiciji ali su napravljene od jedne te iste stvari.Ti kada vidis orman on u istinu postoji(po definiciji)ali je napravljen od iste stvari kao i nase telo i televizor itd.Zar nisi procitao koliko je eona bilo potrebno da se planeta zemlja stvori?Jeste,misao stvara ali opet ne na nacin na koji vi to zamisljate.Opet pokazujes koliko si ti zapravo needukovan i neinformisan.Na svim duhovnim sferama i na svim nivoima postojanja izuzev 11 i 12 dimenziju postoji arhitektura,muzika,umetnost,skole kreativnosti itd itd.Pa cak i u 11 i 12 tj na samom izvoru postoje takve stvari(ne racunajuci arhitekturu).E sad da zavrsim.Sve ovo nije stovrio direktno Bog vec njegova deca a ova realnost tj ovaj univerzum nikada nece prestati da postoje to je i sam Bog rekao.Tako je da je beskonackost moj cilj tj dostizanje besmrtnosti.Vreme i te kako postoji samo je daleko kompleksnije od onoga kakvog ga mi poznajemo.Prostor isto tako.Prostor jedino ne postoji za Boga blento glupi jer je on SVE.Opet pokazujes koliko si neinformisan.Procitaj neki drugi materijal sem kazipejaca.I zapamti sve sto postoji je realno po definiciji a to sto je koriscena bozija energija za stvranje tih stvari to nema nikakve veze jer one i dalje postoje a ja se njima mogu sluziti do mile volje tj koristiti Boga do kraja same beskonacnosti a ti druze sa takvim stavovima i razmisljanjem ostani u bezdanu iz kojeg neces izaci.I da,da jos jednom napomenem.Niko od vas nije prosvetljen jer da je tako prosli bi ste kroz jedan od portala a ne biste ovde sedili i bacali filozofije od kojih nema suva kurca.Aj u zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pet aug 17, 2018 7:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
Koliko me pamćenje služi, svi koji su se na ovom forumu hvalili da su najpametniji i najprosvjetljeniji, pobjegli su s repom među nogama.
:angel4:

_________________
Ja sam još mali!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pet aug 17, 2018 9:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
Ja se uopste ne hvalim da sam prosvetljen.Jer svi sa ovog foruma pod time podrazumevaju sluzenje drugima.Dok ja iskljucivo sluzim sebi i meni vaznim ljudima.Za ostale me ne zanima.Ko me pita za savet u vezi ove teme ja mu pomognem ali nista vise od toga.I bas naprotiv.90 % clanova ovog foruma pametuju i prosipaju filozofije koje su samo suva teorija neprimenjiva u praksi.Toga mi je vise preko glave.Samo sugava filozofija i duhovne poruke kojima mogu samo dupe obrisati.Praksa je najvaznija i samo praksa.E kada to ljudi shvate onda ima nade za njih a ovako nista.Inace ja ne zelim da manipulisem ljudima,niti im zelim zlo samo me jednostavno briga sta drugi rade i imam samo uzak krug prijatelja kojima maksilamno verujem i koji su zajedno sa mnom u ovome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: sub aug 18, 2018 9:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2018 11:58 am
Postovi: 112
Vanzemaljska prisutnost u današnjem svijetu

Velika nam je čast da vam imamo mogućnost predstaviti informacije za koje ste dovoljno sretni da ih čujete. Mi smo Saveznici čovječanstva. Ovaj prenos se omogućili Nevidljiva Bića, duhovni savjetnici koji nadgledaju razvoj inteligentnog života, kako u vašem svijetu tako i u cijeloj Velikoj zajednici svjetova. Mi ne komuniciramo kroz bilo koji mehanički uređaj, nego kroz duhovni kanal koji nema smetnji. Iako živimo u fizikalnosti, kao i vi, imamo privilegiju komunicirati na ovaj način kako bi omogućili informacije koje moramo sa vama podijeliti. Zastupnici smo male grupe koja posmatra događaje u vašem svijetu. Dolazimo iz Velike zajednice i ne miješamo se u ljudske poslove.

Nemamo ovdje osnivače. Poslani smo po određenom zadatku da budemo svjedoci događaja koji se događaju u vašem svijetu i, s obzirom na mogućnost da to radimo, komuniciramo s vama u vezi onog što vidimo i što znamo. Iako živite na površini vašeg svijeta ne možete vidjeti stvari koje vas okružuju, ne možete jasno vidjeti skrivenu okupaciju koja se u ovom terenutku dešava u vašem svijetu, a niti možete naslutiti vašu budućnost. Željeli bismo vam nešto reći u vezi toga. Činimo to na zahtjev Nevidljivih Bića, jer smo poslani sa tom svrhom. Informacije koje ćemo podijeliti s vama mogu se činiti vrlo zahtijevne i zapanjujuće. Možda će ove informacije za mnoge biti neočekivane.

Mi razumijemo ovaj problem, jer smo se s tim morali suočiti i u našim kulturama. Kada čujete informaciju, ona može u početku biti teška za prihvatiti ali je to bitno za sve koji nastoje dati svoj doprinos čovječanstvu. Dugi niz godina smo posmatrali poslove u vašem svijetu. Mi ne tražimo nikakve veze s ljudima, nismo ovdje na diplomatskoj misiji. Mi smo poslani od strane Nevidljivih Bića da živimo u blizini vašeg svijeta kako bi mogli posmatrati događaje koje smo opisali. Naša imena nisu važna, ona su za vas besmislena, a nećemo ih dati zbog naše vlastite sigurnosti, jer moramo ostati skriveni, kako bismo mogli služiti. Za početak, potrebno je da ljudi shvate da je čovječanstvo u nastajanju u Velikoj zajednici inteligentnog života. Vaš svijet su "posjetili" nekoliko različito organizovanih vanzemaljskih rasa. To je bilo aktivno neko vreme. Bilo je vizitacija tokom ljudske istorije, ali ne ove veličine. Pojava nuklearnog oružja i uništavanje vašeg prirodnog svijeta doveli su ove snage do vaših obala. Danas postoji mnogi ljudi u svijetu, mi razumijemo, koji su na početku shvatili da se ovo događa, ali mi razumijemo da postoji mnogo tumačenja ove prikrivene okupacije.

Šta bi to moglo značiti, a šta ponuditi?

Mnogi ljudi koji su svjesni tih stvari su puni nade i predviđaju veliku korist za ljudsku rasu. Mi razumijemo. To je prirodno da se tako nešto očekuje. Prirodno je da postoji nada. Prikrivena okupacija u vašem svijetu danas je vrlo velika i to toliko da su ljudi u svim dijelovima svijeta svjedoci i doživljavaju direktno te efekte. Šta je dovelo te "posjetitelje" iz Velike zajednice, ta bića različitih organizacija? Nije li da podstaknu napredak čovječanstva ili duhovno obrazovanje čovječanstva? Šta je dovelo ove snage na vaše obale u tom broju i s tom namjerom? Da li su to resursi u vašem svijetu? Mi razumijemo da je to u početku teško prihvatiti, jer ne možete još ocijeniti kako je lijep vaš svijet. Vi ne znate koji je to rijedak dragulj u Velikoj zajednici golih svjetova i praznog prostora. Svjetovi poput vašeg su rijetki, to je tačno. Većina mjesta u Velikoj zajednici, koji su naseljeni su sada kolonizovani, tehnologija je napravila to mogućim. Ipak, svjetovi poput vašeg, gdje je život evoluirao prirodno bez pomoći tehnologije, su daleko rjeđi nego što bi mogli zamisliti. Druga jako važna vijest o tome je, naravno, da vaše biološke resurse koristi nekoliko rasa hiljadama godina. Neke rase vaš svijet smatraju kao svoje skladište.

Ipak, razvoj ljudske kulture, opasna oružja i propadanje tih sredstava izazvala su vanzemaljsku intervenciju. Možda ćete se zapitati zašto nisu uspostavljeni diplomatski napori da se uspostave kontakti s vođama čovječanstva. To je razumno pitanje, ali je to jako teško jer ne postoji niko ko predstavlja ljudsku rasu, vaši ljudi su podijeljeni, a narodi jedni protiv drugih. Takođe se pretpostavlja da su ti posjetitelji ratoborni i agresivni i da će vam donijeti štetu, uprkos vašim dobrim osobinama. Dakle, u našoj diskusiji vam želimo dati ideju o tome šta se događa, šta će to značiti za čovječanstvo, kako se to odnosi na vaš duhovni i društveni razvoj, vašu budućnost u svijetu i u Velikoj zajednici svjetova. Ljudi su svjesni prisutnosti vanzemaljskih snaga, ali su nesvjesni prisutnosti istraživača resursa, onih koji će tražiti savez sa čovječanstvom za vlastitu korist. Možda bismo trebali početi ovdje dajući vam ideju o tome kakav je život izvan vaše obale, jer niste daleko putovali te ne možete ove stvari sami sebi objasniti.

Vi živite u dijelu galaksije koja je prilično naseljena. Nisu svi dijelovi galaksije, tako naseljeni. Postoje velika neistražena područja. Postoje mnoge skrivene rase. Protok i trgovina između svjetova su samo nastavljeni u određenim područjima. Okruženje u kojem ćete se pojaviti je vrlo konkurentno. Potreba za resursima je svuda prisutna i mnoga tehnološka društva su potrošila svoje prirodne resurse te moraju trgovati, vršiti zamjenu i putovati da dobiju ono što im je potrebno. To je vrlo komplikovano stanje. Tako nastaju mnogi savezi, a događaju se i sukobi. Možda je u ovom trenutku potrebno shvatiti da je Velika zajednica u kojoj se pojavljujete teško i izazovno okruženje, ali ipak donosi veliku priliku i velike mogućnosti za čovječanstvo. Međutim, da bi se ove mogućnosti i prednosti mogle realizovati, čovječanstvo se mora pripremiti kako bi saznali kakav je život u svemiru i da li je sličan. Morate shvatiti šta znači duhovnost unutar Velike zajednice inteligentnog života. Mi razumijemo iz vlastite istorije da je to najveći prag s kojim se ljudska rasa ikad susrela.

Međutim, to nije nešto što možete planirati. To nije nešto čime možete dizajnirati vlastitu budućnost. One sile koja će donijeti stvarnost Velike zajednice su ovdje već prisutne. Okolnosti su ih ovdje dovele. Oni su već ovdje. Možda vam to daje ideju o tome kakav je život izvan vaše granice. Ne želimo da stvorite ideju straha, ali to je potrebno za vlastitu dobrobit i za vašu budućnost, da imate poštenu ocjenu kako bi stvari jasnije vidjeli. Potreba da se pripremite za život u Velikoj zajednici, osjećamo najveća je potreba koja postoji u vašem današnjem svijetu. Pa ipak, iz naše tačke viđenja, ljudi su zaokupljeni svojim poslovima i problemima u svakodnevnom životu, nesvjesni većih snaga koje će promijeniti njihovu sudbinu i uticati na budućnost. Snage i grupe koje su danas ovdje predstavljaju nekoliko različitih saveza. Ovi različiti savezi nisu ujedinjeni jedni s drugima u njihovim naporima.

Svaki savez predstavlja nekoliko različitih rasnih grupa koje sarađuju u cilju dobivanja pristupa vašim resursima i održavanju tog pristupa. Ovi različiti savezi se u suštini takmiče jedni s drugima, iako nisu u ratu. Oni vide vaš svijet kao veliku nagradu, nešto što žele imati. To stvara veliki izazov za vaše ljude, kao i za snage koje vas posjećuju, ne samo kroz naprednu tehnologiju, nego kao jaka koheziona društva koja mogu uticati na misli u kolektivnom umu. Vidite, u Velikoj zajednici tehnologija se lako ne dobiva, jer je to velika prednost između konkurentskih društava preko koje se utiče na misao. Ovdje je sofisticirana demonstracija. Ona predstavlja skup vještina koje čovječanstvo počinje otkrivati. Kao rezultat toga, posjetitelji ne dolaze naoružani s velikim oružjem, vojskama ili mnoštvom letilica. Oni dolaze u relativno malim grupama ali posjeduju veliku vještinu da utiču na ljude. To predstavlja veliku, sofisticiranu i zrelu upotrebu sile u Velikoj zajednici. To je ta sposobnost koju će čovječanstvo morati naučiti u budućnosti ako se želi boriti s drugim rasama uspješno. Posjetitelji su ovdje da dobiju ljudsku naklonost. Oni ne žele uništiti ljudske objekte ili ljudsko prisustvo, umjesto toga, oni vas žele koristiti za vlastitu korist. Namjera im je vaše zapošljavanje, a ne uništenje.

Oni smatraju da su u pravu, jer vjeruju da spašavaju svijet. Neki čak vjeruju da spašavaju čovječanstvo od samih sebe. No, ova perspektiva ne služi vašim većim interesima, nego motiviše mudrost ili samoodređenje unutar ljudskog društva. Ipak, vi imate Saveznike, jer postoje dobre sile unutar Velike duhovne zajednice.
Zastupamo glas vaših saveznika, Saveznika čovječanstva. Mi nismo ovdje da koristimo vaše resurse i da uzmemo ono što posjedujete. Mi ne tražimo da ljudi bude naši klijenti ili kao kolonija za vlastite svrhe. Umjesto toga, želimo poticati snagu i mudrost unutar čovječanstva, jer smo ovo podržali širom Velike zajednice. Dakle, naša uloga je vrlo bitna, a naša informacija jako potrebna, jer u ovom trenutku, čak i ljudi koji su svjesni prisutnosti posjetilaca još nisu svjesni njihovih namjera. Ljudi ne razumiju metode posjetilaca, oni ne razumiju njihovu etiku ili moral. Ljudi misle da su posjetioci ili anđeli ili čudovišta.

No, u stvarnosti, oni su vrlo velikim dijelom poput vas sa njihovim potrebama. Kada biste mogli vidjeti svijet kroz njihove oči, vi bi razumjeli njihovu svijest i motivaciju, no, zbog toga ćete morati izaći izvan vlastite. Posjetitelji su aktivni kroz četiri osnovne radnje u cilju sticanja uticaja u vašem svijetu. Svaka od tih aktivnosti je jedinstvena, ali su sve zajedno u koordinaciji. Oni su vas analizirali dugo vremena; ljudska misao, ponašanje, fiziologija i religija su studirani duže vreme. Vaši posjetitelji to dobro razumiju, te će to koristiti za vlastite potrebe.

Prvo područje djelovanja posjetitelja je uticaj na pojedince koji su na položajima moći i autoriteta. Posjetitelji ne žele uništiti vaš svijet ili naškoditi zemaljskim resursima, oni žele steći uticaj nad onima koji su na pozicijama moći, u prvom redu, unutar vlade i religije. Oni traže kontakt, ali samo s određenim osobama. Oni imaju moć da ostvare taj kontakt, jer imaju moć uvjeravanja. Neće sve kontaktirane moći uvjeriti, ali mnoge hoće. Obećanje veće snage, veće tehnologije i svjetske dominacije će zainteresovati i potaknuti mnoge pojedince, i to su osobe s kojima će posjetitelji nastojati uspostaviti vezu. Postoji vrlo malo ljudi u vladama svijeta koji su markirani, ali njihov broj raste.

Posjetitelji razumiju hijerarhiju moći, jer oni sami žive u njoj kao dijelovi vlastitog zapovjednog lanca, da tako kažemo. Oni su vrlo organizovani i fokusirani u svojim nastojanjima, a ideje slobodnog pojedinačnog razmišljanja su im uglavnom strane. Oni ne razumiju ili ne mogu razumijeti individualne slobode. Oni su kao i mnoga tehnološki napredna društava u Velikoj zajednici koji djeluju unutar svojih svjetova i ustanova širom beskonačnog prostora, koristeći vrlo dobro uspostavljen kruti oblik vlasti i organizacije. Oni vjeruju da je čovječanstvo haotično i samovoljno, i osjećaju da trebaju uvesti red u situaciju koju ljudi ne mogu sami.

Pojedinačna sloboda je njima nepoznata i oni tu ne vide vrednost. Kao rezultat toga, ono što oni traže da uspostave u svijetu neće sadržavati tu slobodu. Dakle, njihov prvi zadatak je da uspostave vezu s osobama na položajima moći i uticaja, kako bi dobili njihovu naklonost i uvjerili ih u korisnost odnosa sa zajedničkim ciljem. Drugi put djelovanja, što je možda najteže iz vaše perspektive je manipulacija vjerskih vrednosti i impulsa. Posjetitelji shvaćaju gdje je čovječanstvo najsposobnije, a gdje najranjivije. Ljudska čežnja za individualnom slobodom predstavlja jednu od najvećih vrednosti koje čovječanstvo može ponuditi, čak i Velikoj zajednici, ali je to takođe i ljudska slabost koja će se koristiti. Nekoliko posjetiteljskih grupa žele da se predstave kao duhovni agenti, jer znaju šta treba i kako govoriti kolektivnom umu.

Oni mogu kontakt s ljudima napraviti direktno, ali na žalost, postoji vrlo malo ljudi u svijetu koji mogu razlikovati duhovni glas i glas posjetitelja, tako da je to vrlo teška situacija. Dakle, drugo područje djelovanja je da dobiju odanost vaših vjerskih i duhovnih institucija. Zapravo, to može biti vrlo jednostavno, jer čovječanstvo još nije jako i razvijeno u kolektivnom umu. Ljudima će biti teško da razaberu odakle ti impulsi dolaze. Mnogi ljudi će povjerovati slikama misleći da im se javlja veći glas i veće snage. Vaši posjetitelji mogu projektovati slike vaših svetaca, učitelja, anđela - slike koje se u vašem svijetu jako poštuju.

Oni imaju tu sposobnost, jer su tako stotinama godina uticali jedni na druge da ih uvjere u svoje zamisli, čak i u Velikoj zajednici. Smatraju vas primitivnim, pa osjećaju da tu mogu izvršiti uticaj koristeći ove metode. Ovdje će pokušati da se obrate onim pojedincima za koje smatraju da su prirodno osjetljivi. Mnogi ljudi će biti izabrani ali na osnovu posebnih osobina. Vaši posjetitelji će nastojati da dobiju odanost tih osoba, steknu njihovo povjerenje, a onda će nastaviti govoriti da su oni tu da podignu čovječanstvo duhovno, da daju čovječanstvu novu nadu, novi blagoslov i novu vlast, obećavajuće stvari koje ljudi žele ali ih još nisu našli.

Možda ćete se zapitati: "Kako se može tako nešto dogoditi?"

Jednostavno, mi vas možemo uvjeriti da to nije teško kada imate ove vještine i sposobnosti da ovdje smirite situaciju i preodgojite ljude shodno njihovim duhovnim uvjerenjima. Ovaj "program pacifikacije" je različit u različitim vjerskim grupama, zavisno o njihovim idealima i temperamentu. Receptivni program je uvijek usmjeren na pojedince. Posjetitelji se nadaju da će ljudi izgubiti osjećaj razlikovanja i da će postati potpuno uvjereni da su oni veće snage, koje su došle da ljudima pomognu. Nakon što se uspostavi prisnost, ljudima će biti sve teže da razdvoje šta znaju u njima, od onog šta se priča. To je vrlo suptilno ali vrlo raširen oblik uvjeravanja i manipulacije. Mi ćemo govoriti više o tome u nastavku. Sada ćemo preći na treće područje djelovanja, kakav je program da se naviknete na prisustvo posjetitelja. Oni žele da se čovječanstvo prilagodi ovoj vrlo velikoj promjeni, koja će se dogoditi u vašoj sredini, da se prilagodite na fizičku prisutnost posjetitelja i njihovo djelovanje na vaše umno shvaćanje. Za tu svrhu će ovdje stvoriti objekte, iako neće tražiti vaše mišljenje. Ti objekti će biti skriveni, ali će biti jako moćni i imati svoj uticaj na ljudsku populaciju, koji će se nalaziti u vašoj blizini. Posjetitelji će u to vreme obezbjediti veliko osiguranje, kako bi bili sigurni da ti objekti opstanu i da ih čuvaju ljudi koji su njima stvarno odani. Ti ljudi će biti posebno izabrani.

To je upravo ono što se u ovom trenutku događa u vašem svijetu. To je veliki izazov i nažalost veliki rizik. Ova ista stvar koju mi opisujemo se dogodila toliko puta i na toliko mjesta u Velikoj zajednici. Nove rase, kao što je i vaša su uvijek najranjivije. Neke rase u nastajanju su u stanju da uspostave svoju svijest i imaju sposobnost da sarađuju u mjeri u kojoj mogu živjeti izvan uticaja kao što je ovaj, nastavljajući da grade svoj položaj u Velikoj zajednici. Ipak, mnoge rase, prije nego što čak i postignu tu slobodu, padnu pod kontrolu i uticaj stranih sila. Nama je jasno da to postoji. Čak i oni ljudi koji postaju svjesni prisutnosti vanzemaljskih sila nisu u poziciji i nemaju vidik s kojeg mogu jasnije vidjeti situaciju.

Ove informacije mogu podstaći znatan strah, a možda negiranje ili zbunjenost. No, pošto vidimo vaše događaje, shvaćamo da postoji vrlo malo ljudi koji su svjesni situacije u kojoj se nalazite. Uz sve nade i optimizam, oni traže pozitivno značenje koje će dobiti. Međutim, Velika zajednica živi u teškom konkurentskom okruženju. Oni koji putuju svemirom ne predstavljaju duhovno napredne, jer oni koji su duhovno napredni traže izolaciju od Velike zajednice. Oni ne traže trgovinu. Oni ne traže da utiču na druge rase ili da se uključe u složene odnose koji su osnovani za međusobnu trgovinu i korist. Umjesto toga, duhovno napredni nastoje ostati skriveni. Oni imaju vrlo različita razumijevanja, ali je vama potrebno da shvatite veliku nevolju sa kojom se sada suočavate. Ipak, ova situacija nudi i velike mogućnosti. Željeli bismo o tome sada govoriti.

Usprkos ozbiljnosti situacije koju opisujemo, ne osjećamo da su te okolnosti tragedija za čovječanstvo. Doista, ako se te okolnosti mogu prepoznati i razumjeti, ako se pripremite za Veliku zajednicu, koja sada postoji u vašoj galaksiji, možete to koristiti, prostudirati i primijeniti, a zatim ljudima dobre svjesti pomoći da nauče o Znanju i mudrosti uVelikoj zajednici. Dakle, ljudi će biti u mogućnosti pronaći temelj za saradnju, tako da ljudska rasa može konačno uspostaviti jedinstvo koje ovdje nikada nije prije uspostavljeno. To približavanje Velikoj zajednici će ujediniti čovječanstvo, a to približavanje se događa sada. Vaš proces evolucije je da se pojavite u Velikoj zajednici inteligentnog života. To će se dogoditi da li ste spremni ili ne. To se mora dogoditi. Priprema je sada, onda slijedi ulazak. Razumijevanje i jasnoća, to su stvari koje su potrebne vašem svijetu u ovom trenutku.

Ljudi imaju velike duhovne darove koji im mogu omogućiti da jasno vide i znaju. Ti darovi su sada potrebni. Oni trebaju biti prepoznati, upotrebljeni i da se slobodno dijele. To ne pripada samo velikim učiteljima ili velikim svecima, nego svima da to rade. To se danas mora kultivirati kroz mnogo više ljudi. Ova situacija sa sobom nosi potrebu, a ako se potreba možete prigrliti, to sa sobom donosi veliku priliku. Međutim, fenomenalno je da želite naučiti o Velikoj duhovnoj zajednici. Nikad prije ljudi nisu morali učiti takve stvari u tako kratkom vremenu. Doista, takve stvari se u vašem svijetu rijetko ili ikada uče ali sada se potreba promijenila. Okolnosti su različite. Sada postoje novi uticaji u vašoj sredini koje možete osjetiti i znati. Posjetitelji nastoje onemogućiti ljude da imaju tu viziju i Znanje u sebi, jer vaši posjetitelje nemaju to u sebi. Oni ne vide tu vrednost. Oni ne razumiju vašu stvarnost. Jednostavno, čovječanstvo kao cjelina je naprednije od njih. Ipak, to je samo potencijal koji se sada mora uzgajati. Vanzemaljska prisutnost u svijetu raste. Ona raste svaki dan, svake godine. Mnogo više ljudi pada pod uvjeravanja, gubeći sposobnost da znaju, postajući zbunjeni i rastreseni, vjerujući u stvari koje ih samo mogu oslabiti i učiniti nemoćnim, nasuprot onih koji će tražiti da ih iskoriste za svoje vlastite potrebe.

Ljudska rasa je u nastajanju. Vi ste ranjivi. Vi se sada suočavate s nizom okolnosti i uticaja sa kojim se nikada prije niste suočavali. Vi ste se razvili da se takmičite jedni sa drugim, ali se nikada niste morali takmičiti sa drugim oblicima inteligentnog života. Ipak, to je takmičenje koje će vas ojačati i vratiti nazad vaše najveće atribute, ako se situacija može jasno vidjeti i razumjeti. Tu je uloga Nevidljivih Bića, da njeguju tu snagu. Nevidljiva Bića, koja bi s pravom mogli nazvati Anđelima, ne govore samo ljudskom srcu, jer su srca svuda, nego onima koji su u stanju slušati i koji su slobodni da slušaju.

Dakle, došli smo s teškom porukom, ali porukom obećanja i nade. Možda to nije poruka koju ljudi žele čuti. To sigurno nije poruka koju će posjetitelji objelodaniti. To je poruka koja se treba dijeliti od osobe do osobe, a koja će se i dijeliti, jer je prirodno da se to radi. Ipak, posjetitelji i oni koji su došli pod njihovo ubjeđenje će se protiviti takvoj svijesti. Oni ne žele vidjeti nezavisno čovječanstvo. To nije njihova svrha. Oni čak ni ne vjeruju da je to korisno. Dakle, naša iskrena želja je da se te ideje sprovode bez straha, ozbiljnog uma sa dubokim brigama, jer je to ovdje opravdano. Postoje mnogi ljudi u svijetu danas, mi razumijemo, koji smatraju da je čovječanstvo već sada u toku velikih promjena. Nevidljiva Bića su nam rekli ove stvari.

Mnogi uzroci se pripisuju tim promjenama i mnogi ishodi su predviđeni. Ipak, ako ne možete shvatiti realnost koja se objelodanjuje čovječanstvu u nastajanju, u Velikoj zajednici inteligentnog života, onda još nemate kapacitet da razumijete sudbinu čovječanstva ili Velike promjene koje se događaju u svijetu. Iz naše perspektive, ljudi su rođeni u sadašnje vreme da služe tom vremenu. To je nauk o Velikoj duhovnoj zajednici, a mi smo svi studenti tih lekcija. Učimo slobodu i moć sa zajedničkim ciljem. To daje mogućnost pojedincima da se mogu pridružiti drugima - ideje koje se rijetko prihvaćaju ili usvajaju u Velikoj zajednici, jer Velika zajednica nije nebesko stanje, to je surova fizička stvarnost s opstankom i sve što sa sobom nosi. Sva bića u ovoj stvarnosti moraju se boriti s tim potrebama i problemima.

Uz to, posjetitelji su nešto poput vas, iako ne shvatite. Oni nisu neshvatljivi. Oni će tražiti da ih shvatite, jer oni to razumiju. Imate moć da to učinite ali morate vidjeti jasnim očima. Morate vidjeti s većom vizijom, s većom inteligencijom, jer imate tu mogućnost u sebi. Potrebno je da vam sada više kažemo o vezi s drugim područjima uticaja i uvjeravanja, jer to ima veliku važnost i naša je iskrena želja da ćete shvatiti ove stvari i o njima razmišljati. Svjetske religije drže pipke na ljudskoj pokornosti i odanosti, više od vlada, više od bilo kojih drugih institucija. Tu ima neka pozitivna strana, jer ovdašnje religije je teško pronaći u Velikoj zajednici. Vaš svijet je bogat u tom pogledu, ali to je takođe mjesto gdje ste slabi i ranjivi. Mnogi ljudi žele biti božanski vođeni i opremljeni, dati uzde vlastitog života da imaju veću duhovnu moć. To je prava želja, ali u kontekstu Veće zajednice ta se mudrost mora rascvjetati da bi se ta želja mogla ispuniti. Mi smo jako tužni kada vidimo kako ljudi jednostavno daju svoj autoritet, nešto što su nekada imali u potpunosti i što daju dobrovoljno onima koje ne znaju. Ovoj poruci je suđeno da dođe do ljudi koji imaju veći duhovni afinitet.

Dakle, potrebno je da poradite na ovoj temi. Mi zagovaramo duhovnost koja se uči u Velikoj zajednici. To nije duhovnost kojom se upravlja narodima, vladama i političkim savezima, nego prirodna duhovnost, sposobnost da se zna, vidi i djeluje. Pa ipak, to ne objašnjava prisustvo vaših posjetitelja. Oni traže da ljudi vjeruju kako su posjetitelji vaša porodica, dio vaše kuće, vaša braća i sestre, majke i očevi. Mnogi ljudi žele u to vjerovati i vjeruju. Ljudi žele predati svoj lični autoritet, pa ga predaju. Ljudi žele vidjeti prijatelje i spasenje u posjetiteljima, a to je ono što oni pokazuju. Potrebna je velika trezvenost i objektivnost da bi te teškoće vidjeli kroz te prevare. To će biti potrebno kada čovječanstvo uspješno uđe u Veliku zajednicu, kako bi održalo svoju slobodu i samoopredjeljenje u okruženju većih uticaja i većih snaga. Stvar je u ovom, vaš svijet bi mogao biti preuzet bez ispaljenog metka, bez nasilja, koje se smatra primitivnim i sirovim, i rijetko se koristi kod ovakvih situacija. Možda ćete se pitati: "Da li to znači da je počela invazija našeg svijeta?" Moramo reći da je na to odgovor; "DA", invazija najsuptilnije vrste. Ako o tome možete trezveno i ozbiljno razmisliti, vi ćete biti u mogućnosti vidjeti te stvari. Dokaz ove invazije je SVUDA oko vas. Možete vidjeti kako je ljudska želja za srećom, mirom i sigurnosti umanjena, kako ljudi koče napredak Znanja čak i unutar vlasite kulture.

Koliko će biti veliki uticaji u okruženju Velike Zajednice?

To je teško pitanje koje moramo objasniti. To je poruka koja se mora reći, istina koja mora biti rečena, koja je bitna i ne može čekati. Ljudima je sada toliko potrebno da bi više saznali, spoznali veću mudrost i veću duhovnost, tako da mogu pronaći svoje prave sposobnosti i korisno ih iskoristiti. Vaša sloboda je u igri, a budućnost vašeg svijeta na kocki. Zbog toga su Saveznici čovječanstva ovdje poslani da o tome govore. Ima i onih u svemiru koji posjeduju Znanje i mudrost, žive i praktikuju duhovnost u Velikoj Zajednici. Oni ne putuju iako imaju uticaj u različitim svjetovima. Oni ne otimaju ljude protiv njihove volje. Oni ne kradu njihove životinje i biljke. Oni ne naturaju svoj uticaj vladama. Oni ne traže da se pare sa ljudskim ženama kako bi ovdje stvorili novu hibridnu vladajuću rasu. Vaši saveznici se ne žele miješati u ljudske poslove. Oni ne traže da manipulišu ljudskim sudbinama. Oni gledaju iz daljine, a poslali su izaslanike poput nas, na veliku opasnost po nas, da damo savjete, ohrabrenja i pojasnimo stvari kada to postane potrebno. Dakle, mi dolazimo u miru s važnim porukama.

Sada moramo govoriti o nečemu što vaši posjetitelji traže da se uspostavi, a to je ukrštanje/hibridizacija.

Oni ne mogu živjeti u vašem okruženju. Oni trebaju vašu fizičku izdržljivost. Oni trebaju vaš prirodni pristanak. Oni trebaju vaše reproduktivne sposobnosti. Oni se takođe žele povezati s vama, jer razumiju da to stvara odanost. To, na neki način, uspostavlja ovdje njihovo prisustvo, jer potomci takvog programa imaće krvni odnos u fizičkom svijetu, a ipak će imati vjernost posjetitelja. Možda se to čini nevjerovatno, ali to je stvarnost. Posjetitelji nisu ovdje zbog vaših reproduktivnih sposobnosti, to ja od njih daleko. Oni su ovdje da se usidre. Oni žele da čovječanstvo povjeruje da žele da služe. Oni žele da čovječanstvo radi za njih. Oni će sve obećati, ali neće ništa uraditi da to ostvare.

Ipak, iako je njihovo uvjeravanje ubjedljivo, njihov broj je mali, no, njihov uticaj raste, a i njihov program ukrštanja je u toku već nekoliko generacija. Na kraju će postati realnost. To će biti ljudska bića veće inteligencije, ali koji ne liče na ljudska bića. Takve stvari su moguće, a dogodile su se bezbroj puta u Velikoj zajednici. Vi samo morate gledati na vlastitu istoriju, kako bi vidjeli uticaj kultura i rasa jednih prema drugima, i kako ti uticaji i zajedničke akcije mogu biti. Dakle, donosimo vam važne i ozbiljne vijesti, morate ih uzeti k srcu, jer ovo nije vreme za razdvajanje. Ovo nije vreme za bježanje i za brigu o vlastitoj sreći. Ovo je vreme ljudskog doprinosa u svijetu, sposobnost da vidite, da znate i da djelujete u skladu jedni s drugima.

Ove sposobnosti mogu nadoknaditi uticaj koji je o ovom trenutku bačen na čovječanstvo, ali te sposobnosti moraju rasti i dijeliti se. To je od iznimne važnosti. To je vaš savjet. Mi dolazimo s dobrim namjerama. Budite sretni da imate saveznike u Velikoj zajednici, trebaće vam. Ulazite u veći svemir ispunjen silama i uticajem za koji još niste naučili kako mu se suprotstaviti. Ulazite u veću životnu sliku i morate se za to pripremiti. Mi govorimo, ali dio priprema se sada šalje u svijet. To ne dolazi od nas. To dolazi od Stvoritelja sveg života. To dolazi u pravo vreme. Vreme je da čovječanstvo postane jako i mudro. Imate mogućnost da to učinite, a događaji i okolnosti vašeg života stvaraju za to veliku potrebu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pon aug 20, 2018 10:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
Daglekezer je napisao/la:
Solaris je napisao/la:
Sinek, polupo si lončiće. Kik boxing veliš? Vjerojatno ti je to od toga.
Kroz tvoj tekst se provlači jedna temeljna zabluda. Stvarnost postoji zato jer ju je netko ili nešto zamislio. Australski aboriđini kažu da nas netko sanja. Dakle, stvarnost kao takva postoji samo zato jer ju je zamislila neka svijest. Ako ta svijest odluči da se ne želi više igrati, stvarnost nestaje i ostaje samo ta univerzalna svijest. Kvantna fizika je nešto o tome rekla, a i cijeli Istok.
To što ti takav postojiš je samo znak koliko je beskrajna maštovitost Izvora koji te je stvorio i koji ti istovremeno jesi. Mi svi i sve smo tijelo, svijest i duh tog Izvora.
Pošto je mašta te svijesti neograničena i nama potpuno neshvatljiva u svojoj veličini i raznolikosti, kad izričeš tvrdnje ti pokazuješ svoje duboko nepoznavanje stvarnosti kojom se toliko hvališeš, pokazuješ svoju ograničenost u poznavanju te stvarnosti. Stvarnost može biti bilo kakva i može se mijenjati u trenu jer je isključivo rezultat svijesti. Materija, vrijeme, prostor... sve su to iluzije na koje si nasjeo. Svijest je jedino što postoji, ostalo su snovi. ;-)


Sent from my iPad using Tapatalk
hahahahhahahhaa sinak da ja tebi nesto objasnim,posto vidim da slabo vladas ovim.Beskonacna svest je stvorila ko kreatore da ih tako nazovem ne na nacin na koji vi to zamisljate.Prvo je ulozila svoju energiju, zatim je tu energiju oblikovala i dala joj osobibne i sposobnosti slicne svojim.Stvorila zasebnu individuu koja to ostaje zauvek.Nije se delila u bukvalnom smislu pa da ti delovi ponovo postaju ta ista svest.Ne naprotiv ti si sada i zauvek samo ti.Jedino sa kim mozes da se spojis je tvoje vise ja i sa izvorom.A sada da ti tata igre nesto objasni.Kada se spojis sa izvorom tj sa beskonacnim kreatorom ti ne postajes ta beskonacna svest vec boziji saveznik sa mogucnoscu da stvaras univerzume.Ali ti nikada neces biti sve sto postoji.Vec samo sin Boga.E upravo zato sto se svi nalazimo u njemu i zato sto je on koristio svoju energiju da bi nas stvorio e upravo to predstavlja zakon jednog.Da vama needukovanim radikalnim budala objasnim par stvar za sva vremena.Idemo dalje.Sve stvari koje postoje su realne po definiciji ali su napravljene od jedne te iste stvari.Ti kada vidis orman on u istinu postoji(po definiciji)ali je napravljen od iste stvari kao i nase telo i televizor itd.Zar nisi procitao koliko je eona bilo potrebno da se planeta zemlja stvori?Jeste,misao stvara ali opet ne na nacin na koji vi to zamisljate.Opet pokazujes koliko si ti zapravo needukovan i neinformisan.Na svim duhovnim sferama i na svim nivoima postojanja izuzev 11 i 12 dimenziju postoji arhitektura,muzika,umetnost,skole kreativnosti itd itd.Pa cak i u 11 i 12 tj na samom izvoru postoje takve stvari(ne racunajuci arhitekturu).E sad da zavrsim.Sve ovo nije stovrio direktno Bog vec njegova deca a ova realnost tj ovaj univerzum nikada nece prestati da postoje to je i sam Bog rekao.Tako je da je beskonackost moj cilj tj dostizanje besmrtnosti.Vreme i te kako postoji samo je daleko kompleksnije od onoga kakvog ga mi poznajemo.Prostor isto tako.Prostor jedino ne postoji za Boga blento glupi jer je on SVE.Opet pokazujes koliko si neinformisan.Procitaj neki drugi materijal sem kazipejaca.I zapamti sve sto postoji je realno po definiciji a to sto je koriscena bozija energija za stvranje tih stvari to nema nikakve veze jer one i dalje postoje a ja se njima mogu sluziti do mile volje tj koristiti Boga do kraja same beskonacnosti a ti druze sa takvim stavovima i razmisljanjem ostani u bezdanu iz kojeg neces izaci.I da,da jos jednom napomenem.Niko od vas nije prosvetljen jer da je tako prosli bi ste kroz jedan od portala a ne biste ovde sedili i bacali filozofije od kojih nema suva kurca.Aj u zdravlje.


Dragi, osim ega, koji je uspio nadmašiti moj ego, nisi ponudio ništa drugo do li kupus svega i svačega bez glave i repa. Ti si ko katolička crkva, isjeckao si razne istine i još ih iskrivio prema svojoj sposobnosti shvaćanja. U mojem istraživanju Kasiopejci su zadnji izvor informacija koji sam proučio, a ne jedini. Zato se i usuđujem oponirati ti.
Usput, kad već pretpostavljaš da su mi Kasiopejci jedini izvor informacija, a vjerujem da izvrsno poznaješ njihovo djelovanje, onda mi pomozi i reci, onako općenito, što su pogodili a što nisu. Vjerujem da će ti na tome biti zahvalni i drugi komentatori ove teme. :-)


Sent from my iPad using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pon aug 20, 2018 11:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
Daglekezer je napisao/la:
Ja se uopste ne hvalim da sam prosvetljen.Jer svi sa ovog foruma pod time podrazumevaju sluzenje drugima.Dok ja iskljucivo sluzim sebi i meni vaznim ljudima.Za ostale me ne zanima.Ko me pita za savet u vezi ove teme ja mu pomognem ali nista vise od toga.I bas naprotiv.90 % clanova ovog foruma pametuju i prosipaju filozofije koje su samo suva teorija neprimenjiva u praksi.Toga mi je vise preko glave.Samo sugava filozofija i duhovne poruke kojima mogu samo dupe obrisati.Praksa je najvaznija i samo praksa.E kada to ljudi shvate onda ima nade za njih a ovako nista.Inace ja ne zelim da manipulisem ljudima,niti im zelim zlo samo me jednostavno briga sta drugi rade i imam samo uzak krug prijatelja kojima maksilamno verujem i koji su zajedno sa mnom u ovome.


“Šugava filozofija i duhovne poruke” očito ne dopiru do tebe i stoga nemaš s čime obrisati dupe. Dakle, ti si jedan usrani sugovornik koji je došao među nas čiste i tvrdiš da je usranost vrhunac životne filozofije. Čestitam na tako dubokom duhovnom i intelektualnom dostignuću. :-)


Sent from my iPad using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pon aug 20, 2018 2:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
Dobro batice ponovicu jos jednom zasto su kaziopejci totalna laz iako sam vec mnogo puta nabrajao.Ali pre toga da ti objasnim nesto.Ja nisam donosio zakljucke samo na osnovu kanaliziranih materijala.Pre svega ja sam vrhunski poznavalac celokupne Biblije,Gnostickih jevandjelja,demonologije,Hermetizma,Teozofije i raznih drugih pravaca.Pored toga danonocno sam citao svedocenja ljudi koji su otimani od strane vanzemaljaca.Ovo sto ja govorim nije ego,ovo je realnost jer ja zaista baratam svim ovim temama.E sad ovo sam mnogo puta ponavljao ali ajde opet cu.Lazi koje su plasirane u kaziopejskom materijalu.Prva njihova laz-Nibiru je skup kometa koje ostavljaju utisak velikog planetoida,na njemu ne zive nikakvi oblici zivota.Potpuno netacno.Nibiru postoji i to je planetoid na kome se nalaze anunakiji(u sustini oni se tako ne zovu vec smo im mi dali ta imena).O tome svedoce brojni drevni tekstvovi Sumerije.A plejadejci koji su daleko pouzdaniji materijal od njih isto to tvrde.Prema njima Nibiru ce proci pored planete oko 2028 godine i moguci scenario je manipulacija od strane Anunakija.Druga laz kaziopejaca-Isus je bice 5 dimenzije,nije razapet,zvao se jasenavarah,imao pre toga 1009 inkarnacija.Opet laz.Postoje brojni istorijski izvestaji koji ukazuju na Isusovo raspece.Pored toga on nije sa 5 dimenzije vec sa osme i jeste razapet.Treca laz-3 ogrmona svemiraska broda sa 36 000 miliona nefila dolaze na zemlju najkasnije do 2014 godine.Opet laz.Nista se nije dogodilo.Nema nikakvih nefila,niko ne izvestava o tome,niko ih nije video i nije bilo nikakve invazije.4. laz-Jahve je fiktivan lik i izmisljeno bice od strane reptila.Netacno.Jahve je bio Bog sa 7 dimenzije sa Sirijusa.Pretvarao je Nil u krv,izvrsio pomor egipatske stoke,poslao roj skakavaca i ubijao decu sirom egipta.O tome ne prica samo Biblija vec i zapisi Ipuvera(egipatskog pisca).Mozes slobodno proguglati o tome i uveriti se.Pored njih o Jahveu su govorili plejadejci koji su posetili Majera.U jednom delu se spominje Bog koji je pretvorio Nil u krv.5. laz-Reptile su stvorili Orionci i drze ih kao kucne ljubimce.Netacno.Reptile je stvrio Lucifer(o njemu cu kasnije).I oni su sasvim samostalni.Nisu zavisni od Orionaca ali sa njima blisko saradjuju.Nisu njihovi kucni ljubimci i nisu glupi kao sto ih kazipejci pretstavljaju.6.Laz-Ne postoje negativna bica sa 6. denziteta.Naprotiv i te kako postoje samo sto se trenutno ne mesaju.O tome se cak spominje i u Ra materijalu.Ra govori o tome kako se u orionskoj grupi nalazi mali posto negativno polarisanih bogova sa 6. denziteta.A isto tako,kad mu je jedan od clanvoa postavio pitanje u vezi toga da li postoji i jedan negativan bog 6 denziteta inkarnisan u 3.dimenziji.On je na to odgovrio,da je ta informacija i suvise opasna.Hehe pitam li se zasto?Idemo dalje 7 laz-Lucifer simbolicno predstavlja pad coveka u materijalni svet al u sustini on nije postojao-Delimicno su u pravu.Ali o Luciferu govori knjiga Urantije,Arhandjel Rafael,Utemeljitelji,Gnosticka jevadjelja i sama Biblija.Svi oni ga spominju i govore kako je bio mocan Bog koji je pokrenuo pobunu u ovom univerzumu nezadovoljan stanjem u istom.Taj dogadjaj je poznat kao nebeski rat.Njegovi saveznici su bili andjeli koji su se odvojili od tvorca kao i bica 4 ,5 i 6 dimenzije.Svi demoni koji danas postoje u demonologiji su secanja na pale pobunjenike.Inace ti demoni su reptili sa 4 i 5 dimenzije(uglavnom 4.)8. laz-Ljubav nije bitna i vi pogresno shvatate njenu definiciju,znanje je najvaznije-Potpuno netacno-Ljubav je i te kako bitna ukoliko zelis preci na vise pozitivne nivoe.Bez nje je nemoguce jer samo ona moze da ti povisi vibraciju i nista drugo sem toga.Sa znanjem mozes obrisati dupe(osim ako nisi negativno polasiran hehe).Da budem iskren nisam davno citao njihove transkripte ali ovo je jedan delic kojeg se secam.Ima jos dosta lazi i dezinformacija koje su jos opasnije.Ali ajmo ovako.Njima je potrebna energija i ne mogu dugo diktirati na sesijama.Na koga vas to podseca?Ja bi reko na fizicko bice kojem je potrebna energija kako bi se projektovalo u ovoj ravni.Jos se ponasaju kao roboti,pricaju mehanicki kao navijeni.U njihovim tekstovima nema ni malo ljubavi(ne znam kako to ne primecujete).Skoro svaki odgovor im je sa Da ili Ne.Napises im romancinu oni to odgovore sa takvim pitanjem iako si zahtevao dublje objasnjenje.Navodno je u svakoj sesiji razlicita individua ali svi pricaju na isti jebeni nacin.Pogledaj samo koliko su oni predvidjanja dali ali se ni jedno nije obistinilo.Ali na sve to oni odgovoraju sa -cekajte i videcete.Ima cak jedan deo gde kazu kako ces se ti nakon vracanja na 6 denzitet ponovo vratiti u fizicko telo i kako je to neprestan proces i navodno da ce nakon toga nastupiti ponovo veliki prasak.Hahahahaha tek to sto je idiotizam majku im jebem.Ti kada se uzdignes na 6. denzitet tamo ostajes zauvek ako to odlucis a veliki prasak nece ponovo tada nastupiti.I nece opet sve poceti ispocetka.Procitacu ovih dana jos jednom ta njihova sranja jer sam dobar deo zaboravio ali znam da su mnoge dezinformacije procurile kroz njih.Pa ti nastavljam sa spiskom jer je ovo samo delic.A veruj mi ove njihove dezinformacije su jos i najblaze,ima jos i gorih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pon aug 20, 2018 2:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
I da,potpuno opravdavaju reptile za njihove zlokobne radnje jer je to navodno njihova slobodna volja.Prema njima njih ne treba osudjivati.Pitam se sta bi ti druze radio da ti u kucu uleti reptilcina od 5 metara i pobije ti celu familiju.Sta bi radio?Jer bi samo sedeo i ponavljao kao navijen da netreba osudjivati ili bi uzeo sekiru sa dedinog tavana i zavrnuo ih po njihovoj ruznoj faci?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pon aug 20, 2018 3:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
I jos nesto.Nista nisam pretocio svojim uverenjima.Sve sto sam napisao gore je istina.Ja nisam rekao da Bog nije sve.Vec sam samo rekao da ti nisi taj Bog niti bilo ko on nas.Vec da smo samo njegova deca.Kada se spojimo sa njim dobijamo bozansku svest ali i dalje se konsultujemo sa njim i nadgledamo univerzume.Ali osecamo povezanost sa svim sto postoji jer smo u sredistu bozije glave.Mislim da sam bio jasan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: čet aug 23, 2018 6:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
Mislio sam ti opširno odgovoriti, ali sam se predomislio. Pobrkao si brdo koncepata iz literature koju si čitao i izvukao gomilu neobičnih zaključaka. S tim Kasiopejci imaju najmanje veze. Ne vidim da imaš jednu sveobuhvatnu sliku svega i to je razlog nedosljednog razmišljanja. Kažu mnoge istočnjačke filozofije i nauci da je trenutak kad ti se sve spoji, znak prosvijetljenosti i tek onda počinje učenje. Prosvjetljenje nije kraj potrage. Prije nego ti se desi prosvjetljenje, teško da možeš uočiti širu sliku stvarnosti. Pun si detalja, ali nisi ih spojio.
Čak mogu povjerovati da si čitao ono o čemu pričaš, ali Kasiopejce nisi u stanju vidjeti onakvima kakvi jesu i propustio si uočiti kako neprestano naglašavaju da je ono što pričaju samo veća ili manja vjerojatnost da se dogodi. Kad odbijaju objasniti neke stvari, oni se rukovode sposobnošću pitalaca da shvate ono što im prezentiraju. To je vrlo uočljivo. Po nekim reakcijama Kasiopejci daju naslutiti da bi mogli reći i više da su pitaoci u stanju razumjeti ono što bi im se dalo. Kasiopejci znaju da ih možeš uzeti onoliko koliko si u stanju. Znaju i to da ti mogu pokušati prodati dezinformacije, ali da to nema veze, jer na tebi je da nešto shvatiš ili ne shvatiš. Ako ih uzmeš zdravo za gotovo, ili kao manipulatore ili kao suštu istinu, “omašio si ceo fudbal”.
I sama Laura, iako je neobično široko informirana, po njezinim reakcijama se vidi da kao ni ti nije sve što zna “spojila”. Bez spajanja njeno znanje je manjkavo i znak da nije prosvijetljena.
Prosvijetljenost se inače pretjerano glorificira i smatra krajem puta. Nije tako. To je početak novog segmenta puta koji završava onda kad imamo sve znanje o svemu(nama dodtupnom) i kad shvatimo da nikad nismo ni bili išta drugo nego bog sam. Bog se na taj način igra sam sa sobom i osim njega ništa ne postoji, on, tj. “ono”, Izvor, jest sve.
Usput, “Veliki prasak” je besmislica.
Usput, ljubav je “ljepilo” i samo je jedna ljubav, ona koja je bezuvjetna. Iako, jedan autor tvrdi da postoji 15 razina ljubavi. Besmislica. Naše krnje razumijevanje ljubavi potakne u nama “sortiranje”. Kojekakve filozofije su rezultat sortiranja svega i svačega da bi si pomogli da nekako razumijemo stvarnost.
Recimo, Zen je prvenstveno tehnika zbunjivanja našeg mentalnog tijela da bi intuitivno stekli uvid, prosvjetljenje, znanje o stvarnosti. Ali, rekao bih da je takvo prosvjetljenje legitimno, ali u tom Zen uvidu puno toga nedostaje. Međutim, to je jedna tehnika sa svim svojim vrlinama i manama.
Dakle, ponovno pročitaj moje male postove i pokušaj vidjeti što sam uistinu rekao. Ako ti se dogodi mali “ahaaa”, onda si možda nešto započeo. A ako ti se ne dogodi, nema veze, dogodit će se kad-tad. :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pet aug 24, 2018 1:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
Prosvetljenje je relativan pojam to utubi u glavu.Ono sto neko smatra prosvetljenjem ja smatram tajnim znanjem za sticanje moci koji su iznad percepcije danasnjeg coveka.Prosvetljenje kako ga ti nazivas u sustini ne postoji.Svako je krojac svoje sudbine i sam svoj Bog.Kao takav on bira kojim ce zivotom ziveti i sta je najbolje za njega.Prosvetljenje je za Budu ili Krisnu bilo put sluzenja Bogu.I to je bilo iz njihove perspektive.Za mene to nije.I opet gresis.Treba li da ti citiram tekstove koji tvrde da ti nisi beskonacna svest vec samo individua koja njoj sluzis?Trebam li da ti naglasavam da pri spajanju sa izvorom i dalje zadrzavas svoju individualnost ali imas bozansku svesnost koja je sposobna stvarati univerzume?Zamisli sad kad bi se ti ili ja ili bilo ko spojili sa izvorom i postali taj izvor.Kako onda mislis da se ponovo odelis kao individua od tog izvora?Kako mislis da ti kao svest koja si sve opet se odvojis od necega sto si bio a onda da postanes individua koja si bio pre nego sto si se pripojio za bozjiju glavu(izvor)?Procitaj utemeljitelje,Arhandjela Mihajla,Knjigu Urantije i videces sta oni kazu o spajaju sa izvorom.Svi ga oni objaznjavaju kao dostizanje punog bozanskog potencijala ali ne i dostizanja samog Boga jer niko nije kao on.On je na vrhuncu hijerarhije a mi posto smo njegova kreacija i sacinjeni smo od njegove energije smo samim tim njegov deo.Svi zajedno smo Bog ali niko od nas nije kao on vec smo iskljucivo njegova deca.A ovo za kaziopejce necu da komentarisem.Naravno da znam sta je bagra rekla o neizvesnosti same buducnosti i o tome kako ona moze da se menja.Ali tu postoje dezinfromacije koje nisu vezane za predvidanje i koje se vise puta na vise mesta spominju u knjizi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pet aug 24, 2018 1:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
I da,ovo sto si rekao za veliki prasak je samo dokaz da nisi nista drugo citao sem Kaziopejaca,jer da jesi znao bi da ga spominju mnogi drugi materijali a i naucno je dokazan.Ne budi glup druze vodis se jednim tekstom i mislis da si uvatio Boga za muda.Veliki prasak je cinjenica kao i bioloska evolucija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pet aug 24, 2018 2:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
I da zakljucim:Ne razumes sta je izvor,ne znas sta je veliki prasak,uporedjujes sebe sa vrhovnim Bogom i baziras se samo na kaziopejce.To si gore nevedenim tekstom i dokazao.Pozdrav i ostani needukovan i slep do sledece inkarnacije u kojoj ces zaboraviti ko si i vecno lutati kotacem reinkarnacije misleci da si prosvetljen(iako ta rec zapravo ni nema znacenje).A ja cu koristiti sve sto mi je u ovoj igri potrebno a to su otvorene cakre,secanje na moje prosle zivote,otvaranje 8 nivoa apsoluta i spiritualne moci.One ce me odvesti do visih realiteta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pon aug 27, 2018 11:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
:-)
Šteta, nisi razumio. Ali, sve je onako kako treba biti.


Sent from my iPad using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: ned aug 18, 2019 10:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
u sesiji 10.8.19. kaže
Citat:
P: (L) Dakle, tamo u srpnju otišli smo na tu konferenciju o paranormalnom. Ark je upoznao tog lika koji je osmislio tu neku metodu iscijelivanja, ne znam kako bi to drugačije nazvala. Ali on ne tvrdi da on išta iscjeljuje. Tvrdi da on samo pomaže uskladiti tvoje tijelo kako bi ti sam sebe iscjeljivao. Tvrdi da te to povezuje s informacijskim poljem kako bi u tvoje energetsko polje pribavio informacije koje su ti potrebne kako bi se iscjeljivanje dogodilo. Nazvao je metodu nekim čudnim imenom... Kako ono?

(Chu) "Originalna biokvatnika".


To bih ja nazvala REIKI (zato je poznajem Reiki) ...uglavnom sve slične tehnike rade to što je ovdje opisano: usklađuje tijelo "klijenta" sa svrhom da sam sebe iscijeli tako što će iz informacijskog polja (neki ga zovu izvor) u svoje energetsko polje dovesti informacije potrebne za iscjeljenje. (informacija nije nužno rečenica s uputama ali jest spoznaja, neki "aha" učinak se osjeti kod takvog rada )

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: čet mar 12, 2020 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 4:15 pm
Postovi: 96
Citat:
(Joe) Dajte nam vjerojatnost da će koronavirus postati STVARNA pandemija u globalnom smislu, te da će MASA ljudi umrijeti.
O: Niska.


sve znaju :D

_________________
k8št8


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 37, 38, 39, 40, 41

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 45 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz