Sada je: sub apr 27, 2024 1:44 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri dec 13, 2006 4:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
orders resident thump step by step process union draw on our energy effortless born time up awake years time on see Lizzie eat The fallen Angel Brotherhood do letting go millennium time when a human looks at a rodent they notice that they are excessively furry comparing notes help God everything desert antichrist losing close close agents breakthrough business deal future illumination forever boogie bleedthroughs bug Earthshaking let it flow past, present and future see hear wild one food filet mignon visiting turncoat time is ongoing breaking up bug alien stay tuned before again try future individual go with it milestone contacted Que sera, sera milestone the Cassiopaeans said this, the Cassiopaeans said that woe expunging used to here and now link-up ufologists Lost Traveler demonic hold back holocaust Jewish religions buttonhole put your money where your mouth is past nerve spies double verification meets the eye light free will strange curtain breach wishful thinking raise Cassiopaea Nordic small potatoes time higher levels led by the hand gas planet chasing rainbows time teaching good night, Gracie

----------------
950307
----------------
nastavak slijedi...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 28, 2007 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Nebi, al zaista nebi htjela nikoga povrijediti, tim vise sto na ovom forumu ima interesantnih tema i sto vidim da niste bas "easylisning" tipovi, da ne gutate sve sto vam se servira, da stavljate u pitanje opceprihvacene istine koje nam se serviraju od mass media, da zelite shvatiti neke stvari...
U ovim textovima stalno se spominju rijeci tipa "znanje", "razmislite", itd, al ipak se trazi vjerovanje. Lizzardi, vanzemaljci, entiteti, chakre, karma... u sve to se zaista treba VJEROVATI, osim sto se canneling sam ne smije dovoditi u pitanje.
Dakle, ponovno je ista stara shema u pitanju:
Visa bica objavljuju istine odabranima, a te istine nisu odmah shvative...Treba ih citati, traziti njihov smisao...
Kasnije se sve gleda kroz tu neku prizmu, to postaje RELIGIJA, sa svim sto ona nosi, a znate dobro kuda je ona sposobna odvesti...
VOLJELA bi da se varam, al strasno mi mirisi na neke vec poznate stvari, atletski Arijanci i
Citat:
P: Zeljeli bi znati od kuda poticu Cigani?
O: Spojeni geni. Robovi mracnih snaga.

Pa zar se tome vracamo?
Ili "pozitivni" antisemitizam:
Citat:
P:Ima li koji Isusov potomak koji je poznata licnost?
O:Da. Yassar Arafat.

Ljudi dragi, citajte dalje ko hoce, ja odo plakat od tuge... :rotfl:

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 01, 2007 12:11 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Citat:
P:Ima li koji Isusov potomak koji je poznata licnost?
O: Da. Yassar Arafat.

Ljudi dragi, citajte dalje ko hoce, ja odo plakat od tuge...


Dobro. Može biti, a ne mora. I kako možeš dokazat da to nije?

Citat:
U ovim textovima stalno se spominju rijeci tipa "znanje", "razmislite", itd, al ipak se trazi vjerovanje. Lizzardi, vanzemaljci, entiteti, chakre, karma... u sve to se zaista treba VJEROVATI, osim sto se canneling sam ne smije dovoditi u pitanje.
Dakle, ponovno je ista stara shema u pitanju:
Visa bica objavljuju istine odabranima, a te istine nisu odmah shvative...Treba ih citati, traziti njihov smisao...
Kasnije se sve gleda kroz tu neku prizmu, to postaje RELIGIJA, sa svim sto ona nosi, a znate dobro kuda je ona sposobna odvesti...


Zašto bi trebalo vjerovati u karmu, chakre, entitete, vanzemaljce i Lizzarde?

Entitet je biće. I ti, i ja i mi svi skupa, mačka, pas, riba, bukva i kamen. Zašto bi u to trebalo vjerovati?

Chakre - također. Pitaj bilo kojeg entiteta u obliku čovjeka koji se bavi alternativnom medicinom, bilo kojeg duhovnjaka ili slično - svi će ti reći da postoje energetski centri u tijelu. Neki će ti ih i snimiti posebnim kamerama.

Lizzardi, vanzemaljci - provjeri sama 1234567 tekstova, filmova, knjiga, svjedočenja ljudskih entiteta... razmisli svojom glavom, pa sama zaključi.

Nemoj u ništa od ovog vjerovati, već istraži i nauči o tome svemu sama.

Ako neka bića daju neke informacije u obliku malih rebusa, slagalica i slično - onda ljudi mogu učiti. Ako ti daju gotova rješenja - onda nismo naučili. Kao u školi. Zašto si uopće rješavala zadatke iz Zbirke zadataka iz matematike/fizike ili bilo čega, ako imaš na kraju rješenja?!?

Ovako se razvija mozak.

Zašto ljudi ( ujutro ) trče po prirodi, a imaju automobile? Zato što tako razvijaju fizički dio svog tijela, a vožnjom automobilom to nebi bio slučaj. Auto je "gotovo rješenje", a trčanje je - vježbanje. Ako se želi postići neka kondicija i dobro stanje fizičkog tijela - nećemo uzeti gotovo instant rješenje ( auto ), već ćemo "težim putem" - trčati/hodati/plivati/voziti bicikl.

Treba izbjeći svo vjerovanje. To se postiže da se strpljivo godinama proučavaju razni materijali, pa se sve zajedno sagleda, napravi presjek, razmisli svojom glavom, diskutira s drugima... što većina ljudi upravo i ovdje radi.

Probaj predrasude izbaciti iz glave, jer te one obično odvedu na dulji ( krivi ) put. Pa ipak, izbor je tvoj, naravno.

Puno sreće u istraživanjima!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 01, 2007 12:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Nebi, al zaista nebi htjela nikoga povrijediti,

Tvoj post na mene ostavlja upravo suprotan dojam.

Citat:
tim vise sto na ovom forumu ima interesantnih tema i sto vidim da niste bas "easylisning" tipovi, da ne gutate sve sto vam se servira,

Tacno.


Citat:
da stavljate u pitanje opceprihvacene istine koje nam se serviraju od mass media, da zelite shvatiti neke stvari...

Tacno.

Citat:
U ovim textovima stalno se spominju rijeci tipa "znanje", "razmislite",

Tacno.

Citat:
al ipak se trazi vjerovanje.

NETACNO.


Citat:
Lizzardi, vanzemaljci, entiteti, chakre, karma... u sve to se zaista treba VJEROVATI,

Netacno.
Istrazi, citaj, uci, proucavaj, razmisljaj i zakljuci sama!


Citat:
osim sto se canneling sam ne smije dovoditi u pitanje.

TOTALNO NETACNO.
Laura Knight Jadczyk je napisao/la:
Indeed, our own work involves what can certainly be called inspirational material, but as we have noted repeatedly, it is not
your usual “channeled” info, nor do we treat it as such. For us, a controlled channeling experiment is the 10% inspiration that must be matched by the 90% perspiration of real research.

ili na balkanskom: Za nas, kontrolirani caneling je samo 10 % inspirativnog materijala, a 90% znoja nakon realnog istrazivanja.

Citat:
Dakle, ponovno je ista stara shema u pitanju:

Tvoja pretpostavka i predubedjenje.

Citat:
Visa bica objavljuju istine odabranima, a te istine nisu odmah shvative...

Kako kome.

Citat:
Treba ih citati, traziti njihov smisao...

TAKO JE. citati i istrazivati. Ko hoce, naravno, stvar slobodne volje.

Citat:
to postaje RELIGIJA

Netacno.

Citat:
sa svim sto ona nosi, a znate dobro kuda je ona sposobna odvesti...

Religija? Da. Kao sto znaju i Lizzardi. Inace je ne bi izmislili i uveli u masovnu svest i trazili slepo verovanje i zrtvovanje vec hiljadama godina.

Citat:
VOLJELA bi da se varam

Stvarno? Istrazuj, citaj uci, proucavaj.
Istrazi sama poreklo/genezu cigana i yasera arafata i zakljuci sama za sebe sta je istina.

Citat:
Ljudi dragi, citajte dalje ko hoce, ja odo plakat od tuge... :rotfl:

Ocekujes da ti se serviraju inormacije/(znanje) koje ces ti ili prihvatiti jer ti se licno svidjaju i odgovaraju tvojim predubedjenjima ili popljuvati jer se tebi licno ne svidjaju.

Ovde bih se vratio na tvoju izjavu da ne zelis nikog da povredis. Ovom tvojom poslednjom recenicom si kristalno jasno pokazala da ti je skriveni cilj upravo suprotno.


Svaki sledeci post u ovom istom tonu kao i tvoj se brise, jer tvoja namera nije konstruktivan dijalog nego pljuvanje bez konkretnih argumenata.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 01, 2007 2:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 3:19 am
Postovi: 120
Citat:
Svaki sledeci post u ovom istom tonu kao i tvoj se brise, jer tvoja namera nije konstruktivan dijalog nego pljuvanje bez konkretnih argumenata.


Predložio bih da se Survivorovajin kritički osvrt i prateći komentari prebace na temu Kasiopejci i predrasude i da se u ovoj temi ostavi čist prostor za prevođenje.

Hvala i pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 01, 2007 9:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Predložio bih da se Survivorovajin kritički osvrt i prateći komentari prebace na temu Kasiopejci i predrasude i da se u ovoj temi ostavi čist prostor za prevođenje.

Hvala i pozdrav.


Om, možeš li ti čitati misli na daljinu?!? Hehe... upravo sam to mislio napraviti...

Ok, ovdje ću prebaciti kritički osvrt Survivor, te postove u kojima su joj odgovori.

Hvala na savjetu - odličan je! =D>

:mrgreen: :wink:

Dodatak: Hej, pa već je netko drugi to učinio... dakle, ima još netko tko može čitati misli na daljinu... hehe... koleeege... tko ima takve moći - priznajte! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 5:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Nemojte da se blesavite pa da citate te transkripte ko bibliju, oni to nisu, jednostavno su uputstva ako hocete da naucite nesto vise. Da bi se ista shvatilo trebalo bi da procitate i the Wave naprimer.Evo primera: Laura na signs of the times forumu indirektno stavlja do znanja, a u svrhu boljeg shvatanja nekih stvari, da su i neki koji su uz nju postavljali pitanja tim kasiopejcima organski portali i da je to uticalo i na tok razgovora. i stvarno sad sam bas procitao neki deo gde ucestvuje i RC (tako pise) i oseca se fino odvlacenje paznje i fokusa sa glavnih stvari na sarene gluposti.Eto na primer i to utice . . .

Ustvari ako mislite da se opredeljujete dal je to istina, nije, da donosite zakljucke na osnovu dosadasnjeg iskustva i razmisljanja, batalite citanje . . .


Rekao Jack na vrh ove strane

Citat:
----------------
950307
----------------
nastavak slijedi...


Pa gde je? meni bas zanimljivi ti skraceni transkipti :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 6:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Vidim da ste vec imali posla s kriticarima, ma tko da to bio...
Jack kaze:
Citat:
Lizzardi, vanzemaljci -provjeri sama 1234567 tekstova, filmova, knjiga, svjedocenja

Nemam vremena, zato i razgovaram sa strucnjakom za to. Ne sumnjam da ima puno materijala na tu temu, kao i na bilo koju drugu. Preko interneta se bilo koji sadrzaj moze umnoziti brzinom svijetlosti, copy-paste, prijevodi, dovoljno je poceti s par siteova na engleskom. Sama kolicina nije dokaz, pogotovo ako je pola od toga svjedocenje, kad smo vec tu, ima i masa materijala o svjedocenjima Marijinih ukazanja, pa mi to ne predstavlja nikakav dokaz. Jedino sto ekzorbitantna kolicina necega dokazuje jest da je to postalo dio biznisa i da neko iza broji lovu od toga. Ti ako prevodis besplatno, svaka cast!

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 7:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Jack:
Citat:
Probaj predrasude izbaciti iz glave

Gle, ne pada mi na pamet reci za sebe da sam netko bez bilo kakvih predrasuda, slozit ces se i sam da bi to bilo i lazno i pretenciozno. Ne pozivam se ni na koji "onostrani" izvor, ne citiram nikakve "svete" ni polusvete spise, ne koristim argumente "ad hominem" (tipa, "vi ste ludjaci" i sl.), tako da ne vidim gdje sam to konkretno iznjela neku predrasudu, osim ako se i kriticko misljenje pod tim podrazumijeva, a ako je tako onda je to moja vlastita, a ne "iz druge ruke", cime se ne mogu pohvaliti oni koji citiraju bilo koje spise il autore.
Aragon:
Citat:
Istrazi sama poreklo/genezu cigana i yassera arafata

Meni je neprihvatljivo, a to me i vrijedja, da se bilo koje, ali bilo koje ljudsko bice naziva "robom mracnih snaga". Ljudi mogu biti neuki, neposteni, lijepi, ruzni, itd., ali "robovi mracnih snaga"?! To su ostaci prearhaicnog razmisljanja koji u civiliziranom drustvu 21. stoljeca nemaju mjesta. I jos po Ciganima, sta su oni kome skrivili? Zadnja su rupa na svirali. Okomiti se na njih je kukavicki i mucki.
Ne mogu dokazati da Yasser nije Isusov potomak niti bi se u to zeljela upustati. Moze li netko dokazati da Romula i Rema nije dojila vucica i da Remov potomak nije Silvio Berlusconi? Ne moze nitko, ako neka ekipa objavi site o njegovom "rodoslovlju", pa se to kopira i prevodi, a osrednja sala nadje i svoje poklonike. Jos ako se stavi i fotka s njegovim "vucjim" ocima, veselju nikad kraja :mrgreen:

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Aragon:
Citat:
Ovde bih se vratio na tvoju izjavu da ne zelis nikog da povredis

Ispravi me ako grijesim, ovaj forum je otvorenog tipa i poziva na diskusiju. Rekli ste i sami da vam ti spisi nisu Biblija. Diskusijom se moze povrijediti jedino vjerovanje (i to fanaticno) jer su to zapravo osjecaji. Pa sad, ako su vam ti spisi svetinja i duboko se vrijedjate da se o njima kriticki raspravlja, recite to otvoreno i ja cu reci "drustvo, dovidjenja, najte kaj zamerit". Nicije vjerske osjecaje ne zelim vrijedjati, pa ni ako se vrijedjaju moji, (mene vise smeta da mi se vrijedja razum). Vjera koju najvise postujem nikada nije vrijedjala druge, niti se nametala drugima, ni pokrstavala niti podizala "sveti" rat.
Jack:
Citat:
Chakre-takodjer. Pitaj bilo kojeg (...)svi ce ti reci da postoje

Naravno da ce to reci...Zive od toga.

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 8:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 11, 2007 2:05 pm
Postovi: 73
Lokacija: Cakovec
Survivor,slazem se stobom ma bas u svemu.
Citat:
Nemam vremena, zato i razgovaram sa strucnjakom za to.


Moje misljnje(moja praksa) je da za svaku provjeru treba odredjeno vrjeme,za neke je to citanje miljun knjiga za neke ne.Sto se mene tice ja radje idem vidjeti sam sto mi pise na putokazu nego da mi neznamkolikoljudi kaze da na tom skretanju treba ici ljevo.
Npr. ako ne vjerujes da cakre postoje,postoje razne tehnike kojima mozes to ispitati,ako ne vjerujes tehnikama(kao one same po sebi su izmisljene da dokazuju nepostojece)nauci tehnike koje dokazuju njihovo nepostojanje.
Sve u svemu za to treba potrositi vrijeme,a strucnjaci(bar u tome)ne postoje.Postoje samo strucnjaci uvjeravanja. :twisted:
Ako se ne slazes s tekstovima,pa opet ...hm ?

_________________
ima koga doma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 8:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Nemam vremena, zato i razgovaram sa strucnjakom za to.


Sta onda hoces od "strucnjaka", da ti odmah ponudi neko "instant" rjesenje? Ti kao nemas vremena da to citas a upinjes se iz petnih zila da se ispljujes i po tom materijalu i po ljudima koji trose svoju energiju i vrijeme (ono koje ti nemas) da prevedu taj materijal i tako ga ucine dostupnim onim ljudima koji imaju i bar malo vremena i svijesti da nesto procitaju do kraja pa onda eventualno iznose neke zakljucke.

Citat:
To su ostaci prearhaicnog razmisljanja koji u civiliziranom drustvu 21. stoljeca nemaju mjesta.


Tebi je ovo drustvo civilizirano?:shock: D Izvini gdje ti zivis? Jesi vidjela prosle godine kad je Izrael napao Liban i koliko je bilo ljudskih zrtvava, pobijene djece i nemocnih ljudi? Kome to treba? Jel to tebi civilizovano drustvo 21 stoljeca? Jel vidis sta se svakodnevno desava u Iraku, da dnevno gine po najmanje stotinjak ljudi a bas zahvaljujuci kolijevci civilizovanog drustva 21 stoljeca SAD-u i Velikoj Britaniji? O cemu ti pricas? Ovakvih primjera koji se odnose samo na 21 stoljece mogu ti navesti jos koliko hoces i to civilizovano drustvo? Meni zaista nije jasno o cemu ti pricas?

Citat:
Ispravi me ako grijesim, ovaj forum je otvorenog tipa i poziva na diskusiju.


Ti mislis da ti nesto diskutujes? Opet si pobrkala loncice. Vec sam ti jednom rekao da nije u redu nesto ne procitati do kraja ili barem vecinu materijala i dati sebi za pravo donositi takve sudove i zakljucke koje ti donosis, ali vidim da je bilo džabe. Ovo sto ti radis nije nikakva diskusija ili debata vec otvoreno i zlobno provociranje ili kako bih se ja "slobodnije" izrazio podjebavanje i sprdanje sa ljudima koji trose jako mnogo truda i energije da neko znanje za koje misle da je vrijedno toga ucine dostupnim svima onima koji na isti nacin razmisljaju. Oni koji ne razmisljaju na takav nacin su skroz slobodni da isto traze na mjestima gdje oni sami zele i procjene da ce im biti od koristi, bilo bi jako lijepo kad bi pustili jedni druge da svako svoje znanje i lekcije trazi i prikuplja tamo gdje on licno misli da je to najbolje za njega a ne gdje mu neko drugi soli pamet sta je dobro a sta nije.

Citat:
Pa sad, ako su vam ti spisi svetinja i duboko se vrijedjate da se o njima kriticki raspravlja, recite to otvoreno i ja cu reci "drustvo, dovidjenja, najte kaj zamerit".


Reci cu ti otvoreno: ti ovdje nikog ne vrijedjas svojim, Jack je odlicno rekao, PREDRASUDAMA, one su tvoja licna stvar i kako ces ti gledati na njih i da li ces ih ikad biti svjesna je do tebe. Ono sto ti ovdje radis to je da SMETAS svojim nepotrebnim, nestrucnim i zlobnim komentarima. Mozes slobodno, sto se mene tice odmah reci to famozno: "drustvo dovidjenja", jer koliko vidim, tvoj jedini motiv ucesca na ovom forumu jeste da provociras i smetas, nista drugo barem ja licno ne vidim iz tvog dosadasnjeg ucesca, a obzirom da smo mi (urednistvo) krajnje netolerantni kad su takva ponasanja u pitanju i da raspolazemo mnogim efikasnim mehanizmima za uklanjanje svih mogucih smetnji sa ovog foruma, ja te pozivam da zaista duboko preispitas svoje motive i razloge zbog kojih si uopste dosla ovdje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 8:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Denise, nema tehnika koje mogu dokazati nepostojanje necega ako to nesto ne postoji niti je postojalo..
Slazes se sa mnom? U svemu? Aj, hvala na podrsci...
Jel se slazes da nikog ne treba nazivati "robom mracnih snaga", pa nazivao se tako i on sam?
Ne znam dal se ostali slazu...Ta logika je starsno opasna. Ne samo zato jer se njome nijece necija covjecnost , a samim tim i ljudska prava, vec i zato sto njezina zrtva moze danas-sutra postat bilo tko. I sta bi kome rekao da ti kaze" ti si rob mracnih snaga ". Zar: "Ne, nisam ja, ti si?"

I ti plavokosi, plavooki, atletski Arijevci koje sam nasla u Transkriptima? Koji su oni faktor? Pa Hitler je brijao na to...Sta je to kome dobra donjelo? Ni njemu samome nista. Pa na ovim nasim podrucjima, sta su nam dobro ratovi donjeli? Zar nismo nista naucili? Tretirati se "mracnim snagama" vodi u pokolj...
Kasiopejci kazu da smo manipulirani lizzardima i da su nas oni huskali da se koljemo izmedju sebe, a u isto vrijeme iznose stare rasisticke teorije...
Iznesite, vi koji znate, bez ustrucavanja o cemu se radi i koja je glavna poruka tih spisa, da nebi netko mislio da ga vrijedjam i tretiram nacistom ako to nije...

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 9:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Fingolfine,
dolazec na ovaj forum mislila sam da se moze normalno iznijeti svoje misljenje, nikoga nisam kako kazes "podjebavala" nego samo zelim ukazati na ocite propuste popularnih Transkripti. Ako svakog onog tko ne govori "da, da, super" smatras pod***vacem, to vise govori o tebi.
Ako ne mozete cuti druge stavove, onda sta staviti sve na internet?
Nadjite se ekipa, pa diskutirajte u miru uz pivo i nitko vas nece "pod***vati".

Ako vec sam nalazis da drustvo nije civilizirano, tretiranje nekog "robovima mracnih snaga" (kako stoji u Transkriptama) nece nista poboljsat. Ratovi su tu jer su takvi stavovi jos uvijek prisutni.
Sto netko jednostavno ne moze cuti da drugi misli drukcije. Pa ga onda zeli i "odstraniti"


Srce ti place na Libanon i Irak, al Cigane nek nogom sutaju?
Zidovima nek se raznose u zrak na trgovima i isto tako da ginu djeca, civili i nemocni?

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 9:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
jao jao jao Survivor, polako, citaj dalje ako mozes polako i sve lepo legne na svoje mesto, i Cigani i Arijevci i robovi mracnih snaga (sto je inace maciji kasalj prema konceptu organskih portala)

Kad kazem leci ce na svoje mesto, ne mislim bices ubedjena i to je to, ne, samo reagujes ishitreno i na osnovu nepotpunog znanja o tome.I da, niko ovde ne voli ni fasizam ni rasizam i ne radi se uopste o tome.Ako mozes i imas strpljenja nastavi, ako nemas nemoj da pljujes, nekome ce svakako leci i bice zanimljivo.

Stvar i jeste u tome, samo polako uz analizu i razmisljanje, ako nesto ne mozes odmah da shvatis ostavi ga za kasnije, pa nije to udzbenik, a i kockice se ionako same posloze posle.

Evo ja kad sam poceo to da citam, danima sam bio prestravljen, ali prodje to sve (da, sada ce neki da kazu: "evo ga jos jedan isprogramirani sluga mracnih sila" al neka . . .) :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 9:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
dolazec na ovaj forum mislila sam da se moze normalno iznijeti svoje misljenje,


Kao sto sam rekao, ti ne iznosis "normalno" svoje misljenje vec pljujes po necemu STO NE POZNAJES I STO NISI PROCITALA, da li sam u pravu? Jesi li procitala sve transkripte i koliko si procitala, ajd budi iskrena pa reci istinu? :wink: I kako onda mozes nesto komentarisati o cemu nemas blage veze i bas zbog toga sam rekao da samo smetas na ovom forumu i sad me bas zanima hoce li nakon ovih mojih rijeci biti ono tvoje obecano: "drustvo dovidjenja", nije valjda da nisi osoba od rijeci. Pa da stvarno, zbog cega se uopste zamlacujes ovdje s nama, vidis da ne damo ljudima da slobodno diskutuju i da svakoga ko kaze nesto lose o kasiopejcima samo bezrazlozno napadamo, ja da sam na tvom mjestu ne bih vise ni sekunde bio na takvom jednom mjestu na kojem se dozvoljavaju takve stvari. :wink:

Citat:
nikoga nisam kako kazes "podjebavala" nego samo zelim ukazati na ocite propuste popularnih Transkripti. Ako svakog onog tko ne govori "da, da, super" smatras pod***vacem, to vise govori o tebi.


Nisi podjebavala? Onda sa mnom nesto nije u redu. Sta je ovo i ko je ovo napisao?

Citat:
Ne mogu dokazati da Yasser nije Isusov potomak niti bi se u to zeljela upustati. Moze li netko dokazati da Romula i Rema nije dojila vucica i da Remov potomak nije Silvio Berlusconi? Ne moze nitko, ako neka ekipa objavi site o njegovom "rodoslovlju", pa se to kopira i prevodi, a osrednja sala nadje i svoje poklonike. Jos ako se stavi i fotka s njegovim "vucjim" ocima, veselju nikad kraja


Ovo nije podjebavanje?

A ovo?

Citat:
Nemam vremena, zato i razgovaram sa strucnjakom za to.


A mozda ovo?

Citat:
Ljudi dragi, citajte dalje ko hoce, ja odo plakat od tuge...


To nije podjebavanje?

Citat:
Srce ti place na Libanon i Irak, al Cigane nek nogom sutaju?


O cemu ti to? :?

Survivor, zaista mi vjeruj kad ti kazem da je meni apsolutno jasno sta ti ovdje zelis da napravis i zbog cega si dosla i savrseno mi je jasno sta se krije iza svake tvoje napisane rijeci, i jos ti jednom "drugarski" kazem da se manes corava posla i batalis to sto si pocela ovdje da radis. Nisi ti prvi a vjerovatno ni posljednji "dusebriznik" koji je dosao na ovaj forum da nas sviju zajedno iscupa i odbrani iz manipulativnih kandzi kasiopejskih transkripata i zato ti stvarno kazem lijepo, pusti ti nas fino na miru da citamo, prevodimo i komentarisemo sta god mi hocemo a tebi ako se to ne svidja... znas vec i sama... a mozemo ti i mi pomoci svesrdno u tome, na tebi je. :wink:

End of story. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 9:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 11, 2007 2:05 pm
Postovi: 73
Lokacija: Cakovec
Citat
Citat:
Denise, nema tehnika koje mogu dokazati nepostojanje necega ako to nesto ne postoji niti je postojalo..


Kad bi to bilo tako(ovo je banalan primjer)ljudi bi jos da danas rekli da samo ptice mogu letjeti,ali gle netko je pronasao nacin.
Mozda ti pronadjes neku tehniku,nemoj odustajati vec napocetku.
Htio sam ti reci da nije svakome jedna te ista stvar dokaz.
I slazem se s tobom da nemamo vremena,ali Arbitium i Fingolfin pa i ja ti zelimo reci ako zelis nesto saznati nema ti druge nego trositi dano ti vrijeme da saznas sta je za tebe istina.
Poceo sam citati Kasiopejce i sad promatram,slusam.
Sto sa tice teksta o ciganima i ostalima,nije bitno kome i za nas pise da smo samo hrana bili robovi ili arijevci.Do toga sam ja stigao :mrgreen:
A sad idem saznati kako im se mogu zgaditi, :lol: Naravno ako postoje(lizardi,4d OPS,sivi)

_________________
ima koga doma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 10:54 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Nemam vremena, zato i razgovaram sa strucnjakom za to.


U vezi sa vanzemaljcima mislim da su tekstovi Karle Turner veoma dobar pocetak.
Nastavak citanja ce pokazati da nisu samo Romi „robovi mracnih snaga“, vec se citavo covecanstvo nalazi u ropstvu, verujuci istovremeno u iluziju slobode.

Problem se sastoji i u tome da odgovarajuce informacije nailaze na tzv. emocionalne dugmice u nama: npr. Jaser Arafat – Palestina – antisemitizam – emocionalno dugmence. To je asocijativni sled. Usled njih postajemo subjektivni. Emocionalno dugmence znaci da se na takvu informaciju reaguje, iako niko nije napao Jevreje.
Ili energetski centri (cakre) – alternativna medicina – „zive od toga (obmanjujuci ljude)“ – emocionalno dugmence.

I upravo to je nacin na koji se informacije od nas i zabasuruju, preko nasih „sudova“, „vrednovanja“ i emocionalnog pristupa podacima. „Mracne snage“ veoma dobro znaju kako funkcionise nas mozak.

Uporedis informacije iz razlicitih izvora, povezes sa znanjem koje vec imas, nesto legne, nesto ne. Mozda ce kasnije leci, mozda ne. Medjutim, ako nemas vremena za to, onda ti ne ostaje nista drugo do ili da slepo verujes ili budes skeptik, sto je za mene, uzgred budi receno, isto. Hebiga. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 11:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
:D

Najzad je neko uspeo da formulise neki smislen odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 11:24 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Nemam vremena, zato i razgovaram sa strucnjakom za to.


Svatko ima 24 sata dnevno. Kako će ih ispuniti - to je njegova ( slobodna ) volja!

Citat:
Ti ako prevodis besplatno, svaka cast!


Besplatno. Čista dobra volja i davanje na raspolaganje svima koji nisu stigli naučiti engleski jezik. Svatko ima 24 sata dnevno...
Ja sam ih pročitao prvobitno na engleskom, a tako je i moglo ostati, ali ipak sam se odlučio drugačije. Tokom vremena, i neki drugi članovi su mi počeli pomagati prevoditi. I oni to rade besplatno, naravno.

Citat:
Gle, ne pada mi na pamet reci za sebe da sam netko bez bilo kakvih predrasuda, slozit ces se i sam da bi to bilo i lazno i pretenciozno.


Znam. Meni je život pokazao da što imam manje predrasuda, to je lakše u životu. Tada ima manje zajeba u njemu. Naravno, predrasuda znači unaprijed donesen sud o nečemu/nekomu. Ali - svatko ima svoju volju, pa neka je koristi kako zna i umije. Jer sve u životu su samo - lekcije.
Citat:
P: Zeljeli bi znati od kuda poticu Cigani?
O: Spojeni geni. Robovi mracnih snaga.


Iz ovoga ne vidim nikakvo vrijeđanje ili rasizam. Cigani POTIČU od sintetike raznih gena, tj. napravili su ih da budu robovi OPS bićima. Ništa novo, to se stalno radi, ali možda malo drugačijim metodama, pa i dan danas ( osvrni se malo na svjetske događaje ).
Dakle, BILI su robovi ( kao i mnogi drugi narodi tokom povijesti ). A danas... hehe... SVI smo robovi ( kako izgleda )... ako proučiš mnogo stvari iz raznih perspektiva.

A Arijevci nisu pozitivno prikazivani u Kasiopejskim transkriptama, pa što to nisi shvatila? Pa i ukazuju na to da su se držale genetske loze radi određenih svojstava... ma gle... hehe... vidiš što se dešava kad nešto polovično napraviš... krivo razumijevanje.

... kakav je kolač ako recept napraviš do pola? Ili staviš samo neke od komponenti? Vjerojatno bljak...

Dakle, ako se hoće nešto shvatiti - najbolje je pročitati SVE ( i još brdo drugih stvari ) i povezati to sve sa svojim osobnim iskustvima i intuicijom ( ako već nije bilo iskustava u tom području ), pa tek onda donositi neke zaključke. Jer inače - to će biti itekakve predrasude. A one vode obično na "dulji put" ( neću reći krivi ).

Bilo kako bilo, sve su to lekcije.

:mrgreen: :wink:

Citat:
Htio sam ti reci da nije svakome jedna te ista stvar dokaz.
I slazem se s tobom da nemamo vremena,ali Arbitium i Fingolfin pa i ja ti zelimo reci ako zelis nesto saznati nema ti druge nego trositi dano ti vrijeme da saznas sta je za tebe istina.
Poceo sam citati Kasiopejce i sad promatram,slusam.


Ovo je jedno mudro razmišljanje. =D>

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 48 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz