Sada je: ned maj 19, 2024 10:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub mar 03, 2007 1:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 9:45 pm
Postovi: 51
Lokacija: Barrayar
Survivor....samo par pitanja: Vjeruješ li u sebe? I ako vjeruješ zašto misliš da netko od tebe traži da VJERUJEŠ u nešto drugo? A ako ne vjeruješ, zašto drugima predbacuješ njihova vjerovanja?

Iz svih ovih postova sam iščitala jednu veliku nesigurnost, osobu koja zapravo nije načisto sa svojim osobnim stavovima, osobu kojoj se dešava da joj nešto poput transkripta poljuljava nesigurne temelje materijalističkog doživljaja i njene osobne vjere.
Poradi malo na vlastitoj sigurnosti jer siguran čovjek nema potrebu uvjeravati druge da su u krivu, a da je on u pravu ukazujući im na greške, siguran čovjek će ostaviti druge ljude da sami pronađu vlastite greške i put. Budi promatrač i učenik, a ne sudac.
Ukoliko nisi primjetila, na ovom forumu nema sudaca, i upravo je u tome ljepota i gušt biti ovdje.
I velika je razlika između zdrave diskusije i one proste riječi na p koju ste upotrijebili, a mislim da si trebala shvatiti da nemaš posla s budalama. Svatko od nas će prepoznati intonaciju i smisao tvojih riječi, upravo onako kako si ih ti sama napisala, stoga kada nešto natipkaš nemoj to odmah staviti na forum. Sjedni, pročitaj par puta što si napisala i razmisli kako će to djelovati drugima koji će to pročitati, uvjeravam te da ćeš od većine sudalačkih postova i sama odustati prije nego stisneš enter.

_________________
Znam da ništa ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 03, 2007 3:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 28, 2006 2:43 am
Postovi: 79
Lokacija: Svemir
CordeliaVorkosigan je napisao/la:

siguran čovjek nema potrebu uvjeravati druge da su u krivu, a da je on u pravu ukazujući im na greške, siguran čovjek će ostaviti druge ljude da sami pronađu vlastite greške i put. Budi promatrač i učenik, a ne sudac.



Ovo ne vrijedi uvijek. Što ako čovjek vlastitom greškom završi u vodi, a ne zna plivati? Je li u redu mu dopustiti da shvati svoju grešku i nađe svoj put spašavanja iz vode, a stajati sa strane i biti siguran čovjek?

Ne radi se ovdje o tome da branim Survivor, nego o tome da ovo što si napisala ne stoji u navedenom problemu pa je pitanje da li to vrijedi uopće - ta definicija sigurnog čovjeka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 03, 2007 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 11, 2007 2:05 pm
Postovi: 73
Lokacija: Cakovec
MissLove je u pravu.definicija ti nije potpuna.

Citat:
siguran čovjek nema potrebu uvjeravati druge da su u krivu, a da je on u pravu ukazujući im na greške, siguran čovjek će ostaviti druge ljude da sami pronađu vlastite greške i put. Budi promatrač i učenik, a ne sudac.

:evil:

_________________
ima koga doma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 03, 2007 2:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 9:45 pm
Postovi: 51
Lokacija: Barrayar
citat:
Ovo ne vrijedi uvijek. Što ako čovjek vlastitom greškom završi u vodi, a ne zna plivati? Je li u redu mu dopustiti da shvati svoju grešku i nađe svoj put spašavanja iz vode, a stajati sa strane i biti siguran čovjek?


Govorim o stavovima, a ne o plivanju i utapanju. Uvijek postoji opcija plutanja koju smo naučili odavno, ležati i pustiti vodi da nas odnese na obalu i pritom razmisliti zašto smo uopće i završili u toj vodi, da te citiram "svojom greškom". Uvjerenja su nešto nematerijalno i ako sam uvjerena da ne znam plivati, neću ni vlastitom greškom završiti u vodi. Ti govoriš o pukom opstanku u fizičkom svijetu, ja sam ipak mislila na nešto dublje i neopipljivo, a to je stav prema transkriptama, iako znam da ces sada reci da su one opipljive jer ih mozemo pročitati, ali naš stav prema njima je naša osobna stvar i nismo u poziciji da ikoga uvjeravamo da su u krivu ili u pravu glede vjere u njih.

_________________
Znam da ništa ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 06, 2007 12:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Jack
Citat:
A Arijevci nisu pozitivno prikazivani(...) pa sto to nisi shvatila?
Nisam, evo, da nisi rekao, nebi...Pojasnio si.
Arbitrium
Citat:
niko ovde ne voli ni fasizam ni rasizam
i ti si mi pojasnio.
Arja
Citat:
odgovarajuce informacije nailaze na tzv. emocionalne dugmice u nama
Istina, ljudi smo... Mene nije smetao "Yasser", nego vise to sto tu "titulu" nisu ponjeli i Yitzak Rabin ili isto tako Gandhi ili Luther King. Ovako, namece se dojam neke pristranosti...
Cordelia
Citat:
Iz svih ovih postova sam iscitala jednu veliku nesigurnost
Pa, ako ti to sve mozes iscitat samo iz postova, onda =D> Ja si ne razbijam glavu s psiholoskim profilom drugih forumasa, meni je bitnije sto je tko rekao, a ne tko je to rekao. Niti znam kakav je tlo ustvari niti me zanima, kud bi stigla da se pitam npr. jeli Jack stvarno zagrepcanin muskog spola il da li on mozda muca. Mada, paradoksalno, njegova "forumaska" osobnost pocinje mi se sve vise svidjati.
Jack, imas 5. I strucnjak nije bilo pod navodnicima...

_________________
Eye of the tiger


Zadnja izmjena: Survivor; pet mar 16, 2007 7:57 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 06, 2007 5:47 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Mene nije smetao "Yasser", nego vise to sto tu "titulu" nisu ponjeli i Yicak Rabin ili isto tako Ghandi ili Luther King. Ovako, namece se dojam neke pristranosti...


Zivot nije fer. Zivot je prosto zivot :wink:
A Gandi zamalo da mi postane avatar :wink: , al' mnogo je, brate, celav. Probala sam da nadjem neku slicicu sa vise kose, ali nema :?

Citat:
Istina, ljudi smo...


Da, izgleda da je to nacin na koji smo stvoreni. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 06, 2007 7:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Vjera koju najvise postujem nikada nije vrijedjala druge, niti se nametala drugima, ni pokrstavala niti podizala "sveti" rat.

Koja je to vera?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 06, 2007 10:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Esperio Max,
ja "vjerujem" u razum i ono sto je za vjernike drugih vjera raj za mene je svijet razumnih ljudi ovdje na zemlji. Svijet u kojem ce vladati mir, gdje nitko nikog nece ubijati zato sto je na bilo koji nacin drugaciji, gdje nece biti, ako ne sretnih onda barem ne gladnih, ostavljenih, ponizavanih, iskoristavanih, itd. Ja vjerujem u takav svijet, da je moguc, samo da ljudi dodju razumu. Velika prepreka tome upravo je religijski fanatizam bilo koje vrste kao i neka fanaticna ideologija.
Sad, sto ja postujem jednu vjeru toliko je malo vazno u cijeloj prici.
Ako ti kazem koju, onda bi ti (ili netko drugi) rekao "Ne, nije to tako", pa bi ja mozda isla branit, pa bi na kraju ispalo da ja ovdje namecem neku vjeru sto mi uopce nije cilj i cega se grozim.

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 06, 2007 10:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
ja "vjerujem" u razum i ono sto je za vjernike drugih vjera raj za mene je svijet razumnih ljudi ovdje na zemlji. Svijet u kojem ce vladati mir, gdje nitko nikog nece ubijati zato sto je na bilo koji nacin drugaciji, gdje nece biti, ako ne sretnih onda barem ne gladnih, ostavljenih, ponizavanih, iskoristavanih, itd. Ja vjerujem u takav svijet, da je moguc, samo da ljudi dodju razumu.

Takodje.

Citat:
Velika prepreka tome upravo je religijski fanatizam bilo koje vrste kao i neka fanaticna ideologija.

Slazem se.

Citat:
Sad, sto ja postujem jednu vjeru toliko je malo vazno u cijeloj prici.

Za mene nije. Mene interesuje gde je jedna osoba koja kaze da veruje u razum, pronasla sebe? Sta joj je to pomoglo da uzdigne svoj razum? Mozda ce to i meni pomoci?

Citat:
Ako ti kazem koju, onda bi ti (ili netko drugi) rekao "Ne, nije to tako", pa bi ja mozda isla branit, pa bi na kraju ispalo da ja ovdje namecem neku vjeru sto mi uopce nije cilj i cega se grozim.

Nije nametanje ako te ja prvo pitam. :wink:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 07, 2007 10:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Citat:
gde je jedna osoba koja kaze da veruje u razum pronasla sebe?

Nigdje i ni u kojoj vjerskoj instituciji. Mozes me pronaci u kaficu preko puta njih, pijem sok i mislim na one koji u njima rade "lezi-diz se" il sta vec, a tako lijep dan vani...
Svaka religija pociva na istom modelu, sto je lijepo predoceno u onom textu o Hrkljusu, a ako ja jednu postujem to je sa jednog sasvim drugog stajalista, razumnog, koje nije vjerskog tipa. Tome nema mjesta ovdje na kasiopejcima. Ja sam dovela u pitanje te tekstove s obzirom na porijeklo i metodu, kao i neke stvari koje se tamo iznose i koje mi nisu bile bas jasne. Ne pada mi npmt sad u ime Razuma podici "jihad" protiv Kasiopejaca, jer niti od razuma radim Boga, niti od Kas. "apsolutno" zlo.
Razmisljajuc o njima uvidjam i njihove pozitivne strane.

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 07, 2007 10:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Ja sam dovela u pitanje te tekstove s obzirom na porijeklo i metodu

A koje je poreklo i metoda religije koju ti postujes?

Citat:
Razmisljajuc o njima uvidjam i njihove pozitivne strane.

Na primer?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 08, 2007 11:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Mislim da je osnovni problem što se na forumu najviše promovira jedan izvor kanaliziranja (u ovom slučaju Kasiopejci) a postoji hrpa drugih izvora, kao npr. u knjizi "Jedini planet izbora". Vjerujem da kad bi na forumu mogli čitati više izvora mogli bismo vjerodostojnije prosuđivati što bi bila istina a što ne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 08, 2007 3:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Tak je.

Ima i prevedenih Bringersa na forumu, i Ra materijal kojeg još nitko nije počeo prevoditi... ako ima "dobrovoljaca", hvala unaprijed...

Nisu Kasiopejci jedini "takav" izvor ovdje... opet ponavljam već 100-ti put... pametni promatraju sadržaj, a ne izvor. Da je taj materijal napisao ( npr. Hitler ), rekao bih "Svaka čast, majstore!" =D>
Naravno, tada on vjerojatno nebi bio takav kakav je bio...
:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 08, 2007 4:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
MOONLIGHT je napisao/la:
a postoji hrpa drugih izvora, kao npr. u knjizi "Jedini planet izbora". Vjerujem da kad bi na forumu mogli čitati više izvora mogli bismo vjerodostojnije prosuđivati što bi bila istina a što ne.


O toj knjizi je vec bilo reci ovde:

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=361

Po mom licnom misljenju, nisam siguran da se ova knjiga moze porediti sa kas transkriptima, jer dolazi verovatno sa satelita koji je inicirao Andrija Puharic, poznati doktor MK-ULTRA MIND CONTROL programiranja, i mislim da je takav COINTELPRO materijal odlican primer COINTELPRO AKCIJA kontrolnog sistema.

Tim pre sto na jedan diskretan nacin propagira sletanje nekih dobrih vanzemaljaca koji ce nam kao pomoci.

Ali, najbolje je da svako zakljuci za sebe.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 08, 2007 10:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Odgovori Esperiu (da ne citiram njegova pitanja)
Porijeklo i metoda svake rel. je svima znana shema iliti Hrkljus-mehanizam. "To je tako, zato jer je onaj nas rekao da je tako, njemu su oni odozgo rekli da je tako, a oni sve znaju. Misli tako, radi tako, walk this way, talk this way, ako budes dobit ces to i to, ako ne na***o si..." Nema iznimke.
Pozitivne strane K.T.:
Npr, dovode u pitanje stari tabu nad tabuima, tj. Isusovu seksualnost. :shock: O tome se donedavno nije smjelo ni misliti. Pod krpu!!!!!
Razmisljajuc o tome (zasto su to tako istabuizirali) covjek si postavi svu silu pitanja i nadje neke odgovore. One koje sam ja osobno pronasla mogu al ne moraju ukljucivati Kasiopejske, tj. njihovi mi se cine manje bitnima.
Dakle, pozitivne strane K.T. :
Favoriziraju postavljanje pitanja.
Negativne strane K.T.:
Ujedno nude i odgovore

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 09, 2007 8:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Evo da i ja dodam nešto, poštujem Jackov trud u prijevodu transkripata i predložio bih mu da to pokuša objaviti kao knjigu ali moje je osobno mišljenje da je su i oni poput većine kanaliziranih poruka prilično nejasni. Prevladavaju odgovori koji nisu jasni tj. koji se mogu protumačiti kako tko želi i koji se u konačnici ne mogu dokazati i provjeriti.

Do sada sam sreo samo jednu seriju kanaliziranih poruka koja mi se čini vjerodostojnim a to je "Tečaj čuda".

Preporucio bih onima koji tako burno reagirao na mišljenja koji nisu u skladu sa njihovim što se tiče kasiopejaca da puste zaborave na trenutaka na kasiopejske materijale i da se malo okrenu sebi pitajući se zašto je jedno bezazleno mišljenje prouzročilo takvu reakciju.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 12, 2007 10:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Citat:
zasto je jedno bezazleno misljenje prouzrocilo takvu reakciju

Pojasnit cu:
Ja sam, naime, ono Romi-robovi mracnih snaga shvatila kao "metafizicki rasizam", a cinjenica da u K.T. pitanja ne idu uvijek za tim da pojasne odgovor nije mi bila na pomoci. Kasnije su mi pojasnili da se ne radi o tome pa se igra smirila...
A razlozi za onu moju srcanost nisu samo humane, vec i metafizicke prirode: i mi smo kao narod bili nekad robovi (latinska rijec rob dolazi od rijeci Slaven). Sada smo svi "robovi" nekom ili necem, najcesce svojoj udobnosti. Romi su sveli svoje ropstvo na najmanju mogucu mjeru, nikada i nisu bili "robovi u dusi". Rom, sto znaci "covjek" je putnik, domovina mu je cijeli svijet, nema i ne zeli imati!!! "ni krova ni groba". To je izbor, odluka, pogled na svijet. On placa svoju slobodu nacinom zivota koji je nama nezamisliv, a zanje i prijezir i nasilje. Sve ima svoju cijenu, a SLOBODA SE PLACA. Rom je to shvatio...
Osim toga, oni su jedan od naroda koji u svom jeziku imaju rijec za ono sto se danas popularno zove Matrix...

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 12, 2007 11:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Survivor je napisao/la:
i mi smo kao narod bili nekad robovi (latinska rijec rob dolazi od rijeci Slaven). Sada smo svi "robovi" nekom ili necem, najcesce svojoj udobnosti.


Izvini ali ovo sto si ovdje napisala je najobicnije lupetanje...

Citat:
Ptolemy identified tribes called Stavanoi and Soubenoi, and are one of earliest references under names similar to names from the 6th century. The names are written variously as Sklabenoi, Sklauenoi, or Sklabinoi in Byzantine Greek, and as Sclaueni, Sclauini, or Sthlaueni in Latin. The oldest documents written in Old Slavonic and dating from the 9th century use the word "slověne". Note the first vowel "o", rather than an "a" as in Greek and Latin.

* slovo mean ("word, talk") thus slověne would mean "people who speak (the same language)", i.e. people who understand each other.
* slava mean ("fame, glory" -related with slovo, because the glory goes from one man to another by word) thus slaviane would mean "people who are famous, glorious ", because in ancient times slavic tribes were great warriors and the fame about them went from one tribe to another.
* "The Name SLAV", Essays in Russian History, Archon Books, 1964. that the word sláva once had the meaning of worshipper, in this context meaning practicer of a common Slavic religion — similar to more modern destigations such as Christian or Muslim — and from there evolved into an ethonym.
* Roman Jacobson traditionally linked the name either with the word sláva ("glory", "fame", hypothetically reconstructed IE root *kleu-')
* Bernstein S. B [1], it derives from a Proto-Indo-European *(s)lawos, cognate to Greek λᾱ(ϝ)ός "population, people", which itself has no commonly accepted etymology.
* Max Vasmer suggests that the word originated as a river name (compare the etymology of the Volcae), comparing it with such cognates as Latin cluo ("to wash"), a root not known to have been continued in Slavic, however, and appearing in meanings of "to clean, to scour" in Baltic.

Parenthetically, the English word slave is derived from Middle Latin sclavus, from Greek Sklabenoi. By a similar process, Finnic languages use the word orya to mean slave, deriving it from Arya, the name of their ancient opponents.

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 13, 2007 6:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Ne znam bas da li je "lupetanje", ali sam sad sigurna da Mali Robert (Petit Robert) daje vrlo sazete definicije.
ESCLAVE (esklav) n. et adj.-XIIIe; lat. médiév. sclavus, de slavus "slave", les Germains ayant réduit de nombreux Slaves en esclavage.
Slobodni prijevod:
ROB-XIII st. srednjovjekovni latinski, sclavus, od slavus "slaven",
Germani su sveli brojne Slavene na ropstvo.
To je pojednostavljena verzija zadnjeg paragrafa tvog teksta....

Ako su lagali mene, i ja lazem vas...

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 13, 2007 6:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Citat:
Parenthetically, the English word slave is derived from Middle Latin sclavus, from Greek Sklabenoi. By a similar process, Finnic languages use the word orya to mean slave, deriving it from Arya, the name of their ancient opponents.


to je posljednji paragraf sto znaci da je vecina naroda u svom jeziku za rijec rob usvojila ime naroda sa kojim je nacesce ratovala, tj. porazene uzimala u ropstvo

ali to je jako daleko od tvoje tvrdnje da Slaven znaci rob, kao sto mozes vidjeti iz predhodnih paragrafa

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz